» »

Triki za prišparati nekaj denarja

Triki za prišparati nekaj denarja

gruntfürmich ::

janezvalva je izjavil:

šparaš lahko tako:

-hladilnik pozimi postaviš na balkon v senco, poleti pa tam kjer je najhladneje
-bojler za vodo oviješ v regrat katerega nabereš na travniku
-kuriš papir namesto drva, to pa nabereš v smeteh
-pobiraš stekleno volno dol iz bojlerja in jo ješ namesto solate
-vsako pomlad greš v alpe in nabereš par kg kamenja
-jeseni nabiraš krompir pri sosedih
-zbiraš uran, pa ga, ko se nabere, prodaš ciganom
-kupiš tekočino za pomivanje posode, nato pa jo zredčiš z urinom v razmerju 1:10
- ...
zakaj sploh imeti bojler?
pozimi ne rabiš hladilnika, ampak imaš šivila zunaj

zbiranje zadev z namenom prodaje ne spada pod zmanjševanje stroškov
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale2018 ::

v trgovini ko kupuješ sadje/zelenjavo vzameš dražja jabolka in pri tehtanju vpišeš kodo najcenejših potem greš pa na samopostrežno blagajno

če te eventuelno dobijo (te ne bojo) se pa opravičiš in rečeš da si se zmotil in stehtaš še enkrat s pravo kodo in tega v tej trgovini nekaj časa ne delaš več
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

neverlucky ::

Da nadaljujem tvojo idejo. Kaksne manjse stvari lahko tudi kar na mestu pojes. Ce so recimo jagode ali grozdje ali paradiznik v grodzju lahko mimogrede naskrivaj vzames nekaj kosov tega in takoj pojes. V vecini manjsih trgovin je to popolnoma enostavno, saj nimako dovolj osebja, da bi nadzorovali oddelek za sadje in zelenjavo.

louser ::

hladilnik pozimi postaviš na balkon v senco, poleti pa tam kjer je najhladneje

Hladilnik ne dela tako kot ti misliš, da dela

gendale2018 ::

isto lahko delaš s sladoledi/čokoladami/kruhom/pijačo/.... če te dobijo rečeš, ja sej mam tle embalažo in jo bom pokazal na blagajni, če te ne pa tolko boljše

na ebaju se dobi orodje za odstranjevanje tistih zadev na oblekah in greš lahko v garderobo nase daš tri majce, ki si jim dol pobral to zadevo in to je to

sprintaš lahko kode cenejših izdelkov in jih daš na dražje, dokler gre za podobne zadeve je verjetnost da bo kdo opazil razliko minimalna
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

na ebaju se dobi orodje za odstranjevanje tistih zadev na oblekah in greš lahko v garderobo nase daš tri majce, ki si jim dol pobral to zadevo in to je to


Tistemu "orodju" se rece "mocan magnet", tako mimogrede. Videno kar nekajkrat po svetu.

jype ::

gendale2018 je izjavil:

sprintaš lahko kode cenejših izdelkov in jih daš na dražje, dokler gre za podobne zadeve je verjetnost da bo kdo opazil razliko minimalna
Ko te pa vprašajo, čemu potrebuješ 400 jogurtov, pa poveš, da se ti za manj ne splača printat nalepk.

Gagatronix ::

In ko bos stal pred sodnikom za prekrske tudi lahko trdis, da si samo zelel prihraniti denar.

VaeVictis ::

Glede na nekaj nasvetov v tej temi, še sam da par nasvetov iz reddita:

Life pro tips

Recimo primer dobrega nasveta iz tega reddita.

GabrieLeo ::

OP tukaj,
ok fantje saj ste zabavni, malo res židovsko izpadejo kakšne ideje ampak šit, koliko sem že prišparal. Še ene par:
-brijem se z olivnim oljem: topla voda da omehčam+vtrem olivno olje in pobrijem. Gladko in nepekoče. Že 7 let.
-WC papir: kupujem v bulku tiste gostilniške tavelike brisačke in potem tulc prerežem napol in imaš tamalo rolo.
Sicer pa razsvetljenci s urejeno prebavo zjutraj v šusu še skočimo pod tuš in se spereš. Bolj higiensko in prijaznejše do vaših žena, da ne gleda rjave flehe po gatah in ne nucaš papirja :)))
-Razsvetljeni na vrhu piramide itak še malo potrebo izvršimo v lijak. Na koncu je isti odtok, malo splakneš in si prihranil cel kotliček. Fight me.
-Pijem pa ničesar drugega kot vodo/radensko, pravtako ne kadim/poham. Menim da je slednje še največja rešitev večine težav s ponikanjem denarja.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

GabrieLeo je izjavil:


-WC papir: kupujem v bulku tiste gostilniške tavelike brisačke in potem tulc prerežem napol in imaš tamalo rolo.
Sicer pa razsvetljenci s urejeno prebavo zjutraj v šusu še skočim pod tuš in se spereš. Bolj higiensko in prijaznejše do vaših žena, da ne gleda rjave flehe po gatah :)))


Malce za hec, malce za res.

Nekateri bide uporabljajo za čiščenje zadnjice.

GabrieLeo ::

ja sej... Isti odtok je še vedno na koncu

neverlucky ::

Čakej, a nekateri si riti ne obrišejo tako dobro in ostanejo potem fleki v gatah, ali jim pač pušča ven?

GabrieLeo ::

neverlucky je izjavil:

Čakej, a nekateri si riti ne obrišejo tako dobro in ostanejo potem fleki v gatah, ali jim pač pušča ven?

Eni majo dost dlak. Še nisi slišal za tarzančke? ?

neverlucky ::

Sem že slišal. Nimam s tem problemov in nisem pomislil na to. Se opravičujem.

MasterTade ::

Če damo na stran obvious troll poste, z večino nasveti prišparaš peanuts. Tist šampon in popusti so recimo med boljšimi. Sicer pa ena ideja bolj bizarna od druge, tudi jaz sem enkrat za hec naredil eksperiment. Ko zobna pasta ni šla več ven iz tube, sem jo prerezal in je imel še za dober teden uporabe...ampak s tako malimi stvarmi sam prišparaš malo. No, vsaj predvidevam, ker nihče ni napisal koliko okvirno tako prišpara. Ravno najbolj zanimiv del :|. No če šparaš na raznorazne načine se na koncu že nabere, ampak moraš furat tak stil življenja

Najprej si je dobro ogledat mesečne izdatke. Razne razvade, piri, cigarete,... nekateri bi samo že tu lahko prišparali veliko. Na hrani se tudi da precej prišparat, pa ob tem še dokaj kvalitetno in zdravo jest. Nekateri našparajo s skupnim prevozom ali pa se vozijo s kolesom. Če imaš svoj vrt se tudi nabere, še par sadnih dreves, grmov pa imaš še za marmelade, kompote,...Tudi v naravi se lahko marsikaj nabere pa delaš lahko npr. svoje sirupe, če imate raje sladko (bezgov sirup ftw)
Mors omnia aequat

Gagatronix ::

Se boljse, uporabljaj javni prevoz. Ker najdrazje te pride poceni avto.

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

Kaj je tu nezdravega? Kupovanje 50 % znižanih izdelkov? Saj na embalaži piše "uporabno najmanj do" in ne "uporabno do".


Najboljši so tisti, npr. zjutraj kupi jogurt po redni ceni. Čez urco pride teta in nalepi gor -50%, ker je danes rok poteka. Isti gre popoldne še enkrat v trgovino in se zmrduje, kako pa on tega potečenega sranja ne bi nikoli kupil.

Stari maček je izjavil:

Tobak pa se kupuje na kilo. Dobiš Virginio gold za 7 € kilo.


Ma kaki tobak kupovat. Naokoli leži polno ogorkov, vsak z vsaj še enim dobrim potegom. Kakšne fine dame pa pustijo po polovico čika, zlata jama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Alfa Dog ::

Phe, same malenkostne ideje.
Nimam:
-privat letala
-jahte
-vile na Azurni obali
Tako prihranim par miljončkov letno. Beat that.

moose_man ::

Old Spice je izjavil:

Z mojo sva se selila dobro leto nazaj. Od takrat tudi bolj spremljava potrošnjo. Moje ugotovitve, kje sva največ prihranila:

- sprememba raznih T4 paketov v paket, ki vključuje samo internet
- odjava RTV prispevka in Netflixa
- prekinitev A1 naročnine (obrok telefona in naročnina) in menjava za HOT mobil
- manj pitja kave v lokalih (kavni aparat, seveda ne na kapsule)
- z mojo izdelujeva svoj pralni prašek (začela s tem iz firbca, na eno deževno nedeljo in se je obneslo)
- nakupovanje hrane strogo 1x tedensko (prej tudi 3-4x tedensko)
- prodala ali podarila sva vse kar nisva daljši čas uporabljala

Sicer pa še dodatno opažanje z moje strani. Veliko ljudi govori, da je čas denar. Da nimajo časa, da kupujejo stvari, zato, da jim prihranijo čas. Dejstvo pa je, da večina ne zasluži dovolj, da bi se jim tak način dejansko obrestoval. Nedolgo nazaj sem nekje prebral zanimivo razmišljanje. Namreč, če na tleh najdeš 1 cent, se večini ljudi bolj splača ta cent pobrat. Ker v času, ki ga porabijo, da kovanec poberejo ne zaslužijo več kot 1 cent :)


ZELO smiselni varčevalni ukrepi, z izjemo prodajanja (slednje je bolj služenje oz. spravljanje odvečnih stvari iz svojega lajfa kot šparanje IMO). Sam bi se sicer prej lotil česa drugega kot izdelovanja pralnega praška, ampak če vama funkcionira potem kul!

Jaz sem krajše obdobje živel v zmoti, da je "moja urna postavka" prevelika, da bi se mi splačalo ukvarjat z nekaterimi malenkostmi. Ampak to seveda velja samo takrat, kadar bi te malenkosti direktno odžirale možnost za zaslužek. Seveda dam prednost delu, spanju, športu, nujnim opravilom, odnosom, ipd. ... ampak vedno ostane nekaj prostega časa, v katerem se VEDNO splača odkolesarit 10 minut dlje do druge trgovine, če vem, da bom tam enako robo dobil par EUR ceneje.
Ali rečeno drugače, 1 cent se ti vedno splača pobrat.

gendale2018 ::

moose_man je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Z mojo sva se selila dobro leto nazaj. Od takrat tudi bolj spremljava potrošnjo. Moje ugotovitve, kje sva največ prihranila:

- sprememba raznih T4 paketov v paket, ki vključuje samo internet
- odjava RTV prispevka in Netflixa
- prekinitev A1 naročnine (obrok telefona in naročnina) in menjava za HOT mobil
- manj pitja kave v lokalih (kavni aparat, seveda ne na kapsule)
- z mojo izdelujeva svoj pralni prašek (začela s tem iz firbca, na eno deževno nedeljo in se je obneslo)
- nakupovanje hrane strogo 1x tedensko (prej tudi 3-4x tedensko)
- prodala ali podarila sva vse kar nisva daljši čas uporabljala

Sicer pa še dodatno opažanje z moje strani. Veliko ljudi govori, da je čas denar. Da nimajo časa, da kupujejo stvari, zato, da jim prihranijo čas. Dejstvo pa je, da večina ne zasluži dovolj, da bi se jim tak način dejansko obrestoval. Nedolgo nazaj sem nekje prebral zanimivo razmišljanje. Namreč, če na tleh najdeš 1 cent, se večini ljudi bolj splača ta cent pobrat. Ker v času, ki ga porabijo, da kovanec poberejo ne zaslužijo več kot 1 cent :)


ZELO smiselni varčevalni ukrepi, z izjemo prodajanja (slednje je bolj služenje oz. spravljanje odvečnih stvari iz svojega lajfa kot šparanje IMO). Sam bi se sicer prej lotil česa drugega kot izdelovanja pralnega praška, ampak če vama funkcionira potem kul!

Jaz sem krajše obdobje živel v zmoti, da je "moja urna postavka" prevelika, da bi se mi splačalo ukvarjat z nekaterimi malenkostmi. Ampak to seveda velja samo takrat, kadar bi te malenkosti direktno odžirale možnost za zaslužek. Seveda dam prednost delu, spanju, športu, nujnim opravilom, odnosom, ipd. ... ampak vedno ostane nekaj prostega časa, v katerem se VEDNO splača odkolesarit 10 minut dlje do druge trgovine, če vem, da bom tam enako robo dobil par EUR ceneje.
Ali rečeno drugače, 1 cent se ti vedno splača pobrat.

problem ker imajo te samo internet paketi ponavadi zanič internet, za hiter internet (vsaj 200/200 pa ponavadi hočejo da vzameš kak trojček + če odjaviš tv/netflix in te reči lahko ne gledaš nič ali loadaš torrente, enim je opcija s torrenti sprejemljiva enim ne, pa spet, za njo rabiš hiter internet ker kdo bo pa čakal par vsaj par ur za eno bogo 4k / 1080p nadaljevanko/film)

Ponudnika za mobilni telefon komot menjaš in izbereš takega, ki ti najbolj ustreza, če veliko kličeš/pošiljaš smse/prenašaš podatke razni dražji paketi niso nujno napačni še posebej glede podatkov, ker razni odprti wifiji pomenijo da lahko kdorkoli gleda kaj prenašaš in rabiš pol še vpn ali tak ki ga plačaš ali tak na tvojem računalniku, ki ga plačaš v porabljeni elektriki, drugače lahko manj ljudi gleda kaj prenašaš, še vedno je bolje uporabit vpn, ampak ne več tako pomembno, da ne omenjam da so odprti wifiji itak vsi zabasani v 3pm, lte pa gre tudi 150/50 na pravi lokaciji

pa enega centa se ti vedno ne splača pobrat, če imaš na uro 1000 eur se ti bolj splača it v službo kot pa pobirat cente

Gagatronix je izjavil:

In ko bos stal pred sodnikom za prekrske tudi lahko trdis, da si samo zelel prihraniti denar.

jogurte dobiš na raznih karitasih rdečih križih in podobnem in ne rabiš nič printat
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Jaz imam 10/10 net in mi ne fali nic. Kaj bi z 200/200 pocel nimam pojma.

m0LN4r ::

GabrieLeo je izjavil:

Kot študent sem tako ali tako moral doktorirati iz tega, podajam nekaj dobrih:
-zobna pasta=soda bikarbona+kokosovo olje (zamiksaš skupaj, uporabljam že 6 let in ne nažre dlesni)
-šampon=soda bikarbona+3 deci tople vode in par pljunkov jabolčnega kisa (ne perem lase s šamponom že 6 let, izredno mehki lasje, nevtralen vonj nč bat:) )
-Mrzli tuši (pa še za možgane dobro in anti-rak in kognitivno in vse to)
-Merkator Maxi in ostali večji merkatorji imajo vseskozi res dobre popuste na mlečne izdelke čez rok ampak so dobri še 2 tedna in več.
-Kratki dnevni posti (jaz sem se odvadil jesti zvečer, je spanec veliko bolj pomemben človek ugotovi sčasoma)
-Surovo mleko pustiš na sobni temperaturi 2-3 dni, pobereš smetano iz katere lahko narediš maslo+še sirotka ostane
-Pisala in papir dobiš na vsakem sejmu, zavarovalnici, eventih, stojnicah

Še kaj dodam če se spomnem, te so mi največ našparali ko pogledam za nazaj. Ima kdo kakšne v rokavu za odrasla leta, recimo kakšna zavarovanja, avto, stanovanje, hrana, popusti triki, ki niso toliko poznani?

Malo perspektive, kolko stane najcenejsa zobna pasta in kolko stane soda bikarbona tek kokosovo olje?
Jaz bi izbral rajsi najcenejso pasto, kot to sodo ali pa sploh nobeno pasto. Pretiravanje s sodo zna biti tudi skodljivo zaradi PH
Enako za sampon, nevem kaj lahko prisparas, ze tko jst recimo ponucam 1L v pol leta in me stane 2 evra. Ce ga razredcis z 1:1 z destilirano vodo, pa ga imas za 2 evra za eno leto. Zakaj bi se sploh zajebaval z domacimi zvarki?
Pa tako naprej.
Nastel si stvari, kjer ne prisparas nic oz. tako malo da je zalostno sploh omeniti.

OP ponovi vajo in napisi seznam sparanja, ampak upostevaj pravilo, da gres od tam kjer najvec potrosis proti navzdol.
Naprimer zuranje, alkohol in ostale razvade, hobiji in razmetavanje denarja. Vprasaj se ali res rabis tisto stvar, ki jo kupis ali pa je to samo zacasno veselje. Zakaj si kupis sploh nove adidaske, telefon itd. ce stari se dela in cevlje, obleke lahko zakrpas.
Pa ne zdej tle neki o udobju, ker tusiranje vsak dan z mrzlo vodo, smirglasto sodo in smrdecim kisom tudi ni uzitek.
Pr taki vsakdanji stvari prisparas nekaj centov, pa trpis polek potem pa vrzes drugje po nekaj sto evrov v luft.

gruntfürmich je izjavil:

janezvalva je izjavil:

šparaš lahko tako:

-hladilnik pozimi postaviš na balkon v senco, poleti pa tam kjer je najhladneje
-bojler za vodo oviješ v regrat katerega nabereš na travniku
-kuriš papir namesto drva, to pa nabereš v smeteh
-pobiraš stekleno volno dol iz bojlerja in jo ješ namesto solate
-vsako pomlad greš v alpe in nabereš par kg kamenja
-jeseni nabiraš krompir pri sosedih
-zbiraš uran, pa ga, ko se nabere, prodaš ciganom
-kupiš tekočino za pomivanje posode, nato pa jo zredčiš z urinom v razmerju 1:10
- ...
zakaj sploh imeti bojler?
pozimi ne rabiš hladilnika, ampak imaš šivila zunaj

zbiranje zadev z namenom prodaje ne spada pod zmanjševanje stroškov

Eh ma kaki, ze v osnovi ste zajebali, zakaj bi sploh imel stanovanje. Nabavis sotor pa gres v naravo zvet, umivas se v potoku itd.

Jarno je izjavil:

Hoferjeva instant "Cafe Mocca". Nekje 3.3€ veliki glaž. :) Dobra kvaliteta.
Potem lahko doma pečeš kruh iz kilograma moke, ga razdeliš in daš v zmrzovalnik.
Kupuješ lahko tudi aku-baterije in jih kakšno leto polniš.
Itd.

Pecenje kruha ni poceni, been there done that. Prizigat nekaj KWH pecico za nekaj kruha in potem se elektrika za skrinjo kjer ga shranjujes, tudi ni zastonj. V pekarni je kruh vsak dan svez, niti ni drag, lahko se kupi tudi kmecki, rzeni oz. bilokaksen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ijus ::

          je izjavil:

Seznam je lahko še daljši:
- rit si brišeš s prstom ali pa v kontejnerjih za odpadni papir nabereš časopise in jih narežeš, ali pa uporabljaš javne WCje (kakopak zastonjske) in si spotoma nabereš zalogo sekret papirja, papirnatih brisač, ...
- pozanimaš se, kdaj so razne otvoritve razstav ali podobni dogodki, ki jih spremljajo zakuske ter se tam naješ za naslednje tri dni, za naslednjih pet pa si hrane in pijače nabereš v vrečko
- zbiraš deževnico in odjaviš komunalni priključek
- po oblačila greš na rdeči križ
- na rojstnodnevni zabavi namesto šampanca odpreš pol litersko steklenico radenske, kozarce dobiš plastične v bližini kavnih avtomatov
- ogrevanje si urediš na trda goriva in nato v okolici nabereš odpadne veje, posušene kravje iztrebke in podobno, kuriš lahko tudi prazne tetrapake, plastenke, vrečke, ....
- na balkonu v cvetličnih lončkih gojiš svoj krompir, paradižnik, korenje, ...
- če si v najetem stanovanju lahko eno sobo uporabiš za rejo drobnice, meso poješ, kože ustrojiš in iz njih narediš obutev in oblačila
- namesto cigaret in drugih tobačnih izdelkov v gozdu nabereš lozo
- prodaš posteljo in si namesto nje v spalnico nanosiš listje (še bolje praproti) ter narediš steljo, kar je poceni in tudi zdravo


:)) hahaha

sorry OP
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Gagatronix ::

m0LN4r je izjavil:


Pecenje kruha ni poceni, been there done that. Prizigat nekaj KWH pecico za nekaj kruha in potem se elektrika za skrinjo kjer ga shranjujes, tudi ni zastonj. V pekarni je kruh vsak dan svez, niti ni drag, lahko se kupi tudi kmecki, rzeni oz. bilokaksen.


Zmesas moko, malo soli, in vodo, zamesis v testo, razvaljas, speces v litozelezni ponvi na stedilniku. Pripravljeno v cca pol ure, frisno, okusno, pa ne ostaja ti, ker naredis samo toliko, kolikor ti v danem trenutku sede.

m0LN4r ::

Še kaj dodam če se spomnem, te so mi največ našparali ko pogledam za nazaj. Ima kdo kakšne v rokavu za odrasla leta, recimo kakšna zavarovanja, avto, stanovanje, hrana, popusti triki, ki niso toliko poznani?

Avto = ga nimas, nimas ne zavarovanja, niti registracije, ne rabis zimskih gum, ne mores umret v avtu, nimas amortizacije itd. = alternativa peshonda, za hitreje pa kolo
stanovanje = poleti se preselis v naravo, je dovolj toplo za spat, pozimi pa najames namesto stanovanja samo eno sobo 3x3 metre je dovolj za prespat in seksat.
hrana = jej cim manj, visokokaloricno poceni hrano ali pa gres v gozd malo nabirat, krades po njivi in lovis preko lovskega drustva
popusti = najboljsi popust je cim manj kupovati nepotrebno
evo lej tako se konkretno spara:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Gagatronix je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pecenje kruha ni poceni, been there done that. Prizigat nekaj KWH pecico za nekaj kruha in potem se elektrika za skrinjo kjer ga shranjujes, tudi ni zastonj. V pekarni je kruh vsak dan svez, niti ni drag, lahko se kupi tudi kmecki, rzeni oz. bilokaksen.


Zmesas moko, malo soli, in vodo, zamesis v testo, razvaljas, speces v litozelezni ponvi na stedilniku. Pripravljeno v cca pol ure, frisno, okusno, pa ne ostaja ti, ker naredis samo toliko, kolikor ti v danem trenutku sede.

Ja ker svez polnozrnati domaci kruh iz pekarne je nekaj primerljivega z tistim lepinjo iz ponve, nisem rekel da se ne da, ampak to ni isto.
Nekatere stvari enostavno ne mores primerjati. Sej moja in zenina mama tudi peceta kruh, ampak oprosti tile domaci eksperimenti so meni osebno za en drek. Nekatere stvari so enostavno bolje, ker se jih pripravlja drugace kot doma. Domace je boljse (po okusu) ni pravilo. Je dostikrat tudi BS, domacinov. Ala domaca smarnica vs. rumeni muskat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gagatronix ::

Sam obcasno specem tudi polbel kruh v pecici. Pa ga dam zamrznit, ker hladilnik pac vedno laufa, in mi traja kar lep cas. Ni tak bavbav in se vedno bolj vsecen kot pa kruh iz trgovine. Razen obcasno kake kajzerice ga sploh ne kupujem.

m0LN4r ::

Jebiga, jaz imam 200 metrov vstran tako dobro pekarno, da bi moral biti doma Gordon Ramsay in Jamie Oliver, da bi spekel enako dobre sveze izdelke. Pecejo pa vsako uro eno novo malo rundo, tako da mrzlo se nisem nikoli dobil. Enako je v Lidlu v nemciji, je rotacija pekovskih izdelkov tako hitra, da so takorekoc vedno svezi in topli, ter kvalitetni. Moja kupla danes nekaj vmes med kruhom in bageto, pa tako perfektno kot je tole ne speces doma never ever. Poskusil ze pri nebroj samooklicanih mojstrih. Znotraj mehko kot perfektna kajzrca, zunaj hrustljavo a ne pretrda, ravno prav debela enakomerna skorjica.
Druga najboljsa stvar imajo Krustije, to je kot kajzrca krizana z polnozrnatim kruhom, po okusu in strukturi mesanica obojega. Izvolijo, pridem probat ce speces tako dobro.
Seveda, ne imeti predstavo, da je to taka pekarna, kot tiste poceni balkanske verige po sloveniji, kjer iz enga testa delajo vse izdelke, ki jih imajo.
Vglavnem hocem rect ne si delat nekih utvar, da z tupatam domaco peko se doseze kvaliteta neke pekarne. Ne govorimo o S-Budget izdelkih iz spara in merkatorja. Kupi kruh od Mlinopeka, ze takega ne bos doma spekel. Vejo oni kaj delajo, bolj kot mi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

...lovis preko lovskega drustva...

Tole ne vem od kod si privlekel. Od tistega kar upleniš ti v večini primerov ostane zgolj drobovina, ostalo (meso) moraš odkupit btw. Je sicer ceneje, samo moraš pa puško nabavit pa municijo, pa čuda cajta porabiš za delo v društvu - poleg prostovoljnega je tu še obvezno (če ga ne opraviš, plačaš "kazen"). Pa članarina ni ravno poceni, tko da...

feryz ::

Če bi hotel prišparati, bi menjal/prodal avto. Ob upoštevanju 5 letne amortizacije, me s stroški pride okrog 35k letno.
Guess what, ne bom ga menjal.
Vi kar režite tube in kupujte Xiaomije.
Eni pa raje uživamo življenje.
Reinkarnacija in nebesa mi nekako ne potegnejo. Raje se imam fajn kar že v tem življenju.

Če bi bile ideje rezanja tub in pranja wc papirja izplačljive, vam tub ne bi bilo treba rezati in papirja ne prati. Vsaj po določenem času.

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

...lovis preko lovskega drustva...

Tole ne vem od kod si privlekel. Od tistega kar upleniš ti v večini primerov ostane zgolj drobovina, ostalo (meso) moraš odkupit btw. Je sicer ceneje, samo moraš pa puško nabavit pa municijo, pa čuda cajta porabiš za delo v društvu - poleg prostovoljnega je tu še obvezno (če ga ne opraviš, plačaš "kazen"). Pa članarina ni ravno poceni, tko da...

Ja uradno... neuradno pa? Govorimo o sloveniji ne? Mamo nekaj lovcev v zlahti, vemo kako se ta igra gre. Neuradno je pa tudi veliko odvisno, od neuradnega statusa kot "lovec".... Kazen? Placas samo ce se ve, ce pa ne pa se pac ne ve. Kdo pa te bo hodil iskat po hosti in preverjat, kaj si zvecer domov privlekel, razkosal in v skrinjo pospravil, ce noben ne ve da si sploh bil na jagi... Gres prek meje na madzarsko, hrvasko, vstrelis fuknes v prtljaznik (seveda nisi sam), se isti dan pospravis, raztalas in fertik.
Isto je pri ribiciji, mater kolko let sem lovil... pa dobro jedli... Najboljse ribe seveda izza ograjenega ribnika, skozi lukno v ograji xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ijus ::

Gagatronix je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pecenje kruha ni poceni, been there done that. Prizigat nekaj KWH pecico za nekaj kruha in potem se elektrika za skrinjo kjer ga shranjujes, tudi ni zastonj. V pekarni je kruh vsak dan svez, niti ni drag, lahko se kupi tudi kmecki, rzeni oz. bilokaksen.


Zmesas moko, malo soli, in vodo, zamesis v testo, razvaljas, speces v litozelezni ponvi na stedilniku. Pripravljeno v cca pol ure, frisno, okusno, pa ne ostaja ti, ker naredis samo toliko, kolikor ti v danem trenutku sede.


zakaj ne bi samo v slani vodi skuhal moko? še cenej.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Gagatronix ::

Ker iz tistega dobis mocnik, ne kruha.

m0LN4r ::

Zakaj bi sploh kuhal? Zgrizes psenico pa je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gagatronix ::

a) Ker nisem idiot.

b) Ker uzivam v kuhanju.

feryz ::

Kraje ne spadajo pod varčevanje. Tako ne tiste v trgovini, kot tudi tiste v gozdu ne.

Gagatronix ::

Ce vzames iz drzavnega dobrega ne more biti kraja. Lahko je pa se vedno prekrsek ali kaznivo dejanje.

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

...vstrelis fuknes v prtljaznik...

Vseeno nucaš puško in municijo (ni poceni). Pa dejansko moraš tudi zadet kaj. Ajd, ne rečem če se z raubšicanjem "profesionalno" ukvarjaš.

dexterboy ::

feryz je izjavil:

Če bi hotel prišparati, bi menjal/prodal avto. Ob upoštevanju 5 letne amortizacije, me s stroški pride okrog 35k letno. Guess what, ne bom ga menjal. Vi kar režite tube in kupujte Xiaomije. Eni pa raje uživamo življenje.
Reinkarnacija in nebesa mi nekako ne potegnejo. Raje se imam fajn kar že v tem življenju. Če bi bile ideje rezanja tub in pranja wc papirja izplačljive, vam tub ne bi bilo treba rezati in papirja ne prati. Vsaj po določenem času.

Lepo Napisano. To sem hotel povedati s prejšnjim postom, pa je @OldCat takoj skočil, da so Partizani boljši od Lahov :(
Kot družba smo se že tako razvili, da NE BI SMELI razmišljati o tem, kako skozi skret papir in zobno pasto šparamo finance. Potlej se pa čudimo, kako so na že čehi prehiteli po BDPju... Pa močno dvomim, da je kdo sploh poslušal tisto oddajo iz linka...
Dejte preklopiti na višjo razvojno stopnjo, kjer boste delali / razmišljali, kako zaslužiti VEČ, ne pa, kako prišparati z obstoječo kvoto denarja...
Howgh, pisal sem.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jasno seveda, hocem samo rect, da so tudi lovci krvavi pod kozo. Skoraj vsak clovek na nek nacin se dodatno izkorisca svoj "poklic" da mal prispara, posredno ali neposredno. Tako pac je.
b) Ker uzivam v kuhanju.

Jaz tudi, ampak ne pri pekovskih izdelkih, ker so izdelki po pekarnah okoli mene enostavno vrhunski in jih jem tako malo, da ni racunice. Za enako kvaliteto, bi moral biti vsaj pek z nekajletnimi izkusnjami iz kr nekaj razlicni kombinacij pekovskih izdelkov in imeti seveda dobre masine, dobro pec, dobr mesalnik itd. Seveda lahko na roke, ampak tako dobro pa tisto spet ni. Res pa je da ni kapljice znoja notr, ce robotska roka konkretno pregnete.

Pac enostavno ne verjamem, da prides blizu temu s svojimi domacimi zvarki:

Kaj sele tej pekarni, ki jo imam za vogalom. So izdelki se boljsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

To je ena izmed mojih pekarn, tle grem za vikend s kolesom na zajtrk:


Po stopnicah lahko gres v drugo nadstropje in gledas, kako ti mesijo, pecejo tvoje izdelke.
Potem pa sta tu se Brotmacher: Brotmacher
in
Hahn: Gäuboden

Enostavno TOP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gagatronix ::

Zelis zdaj stojeco ovacijo?

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:

To je ena izmed mojih pekarn, tle grem za vikend s kolesom na zajtrk...

Ja to je potem ravno nasprotno od šparanja ;)

hator ::

Doma pripravljena hrana je bolj zdrava. Primerjat domač kruh s tistim iz pekarne je domala smešno. V večini pekarn uporabljajo tako slabo moko, da takšne skoraj ne moreš kupit v trgovini. Kupljen kruh je bistveno preveč soljen. Da ne omenjam razna peciva iz trgovin.
Večkrat se uporablja modificirana moka, ta moka ima manj vlaknin in rudnin. Uporablja se zato, da ljudje več pojedo. Pred leti so to začele uporabljati restavracije s hitro prehrano. Na veliko se uporablja trans maščobe (tudi slaščičarne jo uporabljajo, informacija ZPS). V hrano se dodaja pospeševalce apetita(glutamat) in izogiba zaviralcev apetita (cimet), uporaba jajc v prahu namesto jajc, v medenjakih iz diskonta se namesto orehov uporabljajo marelične koščice, med se itak nadomesti z glukoznim-fruktoznim sirupom + arome. V svežih salamah se uporablja mehansko izkoščeno meso(ne ni strojno obrano, iz kosti pridobjeno-postopek izvira iz 3. rajha).
Zdrava hrana je draga! Kila kvalitetnega belega kruha stane ca. 3,5 eur na kg, kvalitetni medenjaki od 16 eur na kg naprej.

Dober apetit: https://www.youtube.com/results?search_...
Poljska govedina je zgolj vrh ledene gore.8-O

St235 ::

Gagatronix je izjavil:

Ce vzames iz drzavnega dobrega ne more biti kraja. Lahko je pa se vedno prekrsek ali kaznivo dejanje.


Po kaki zablojeni logiki ni kraja, če kradeš skupno dobro? So ti v pekarni kaj v kruh zamesili?

starfotr ::

http://preprostost.si/2013/10/03/organi...
http://preprostost.si/2018/02/06/jogurt...

Treba je vedet, da osnovne sestavine so poceni. Tudi, če so eko, lokalne, bio... V kolikor kupiš narejen produkt, je to drago.

showsover ::

jasno, tudi pleh, plastika itd. surovine so poceni,
pravilno skupaj zložen buggati pa košta 15 M €.

starfotr ::

Pleh ali izdelke iz pleha ali plastike je doma mnogo težje naredit, kot kruh, za katerega rabiš manj, kot 10 minutk.

showsover ::

starfotr je izjavil:

Pleh ali izdelke iz pleha ali plastike je doma mnogo težje naredit, kot kruh, za katerega rabiš manj, kot 10 minutk.

poanta je bila, ker očitno moram napisati, da surovine niso glavni strošek, ampak know-how...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643414 (11817) darkolord
»

Sojina moka v žemljicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11314005 (10647) Pika na i
»

Hofer in premalo pečen kruh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712633 (9909) zmaugy
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713538 (11299) imagodei
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14639327 (34518) fosil

Več podobnih tem