» »

Triki za prišparati nekaj denarja

Triki za prišparati nekaj denarja

jype ::

deleted je izjavil:

To je edini pravi recept, držte se ga.
Se ne strinjam. Kar opisuješ je tole:

Invictus ::

Najboljše varčevanje je da zaslužiš več denarja.

Seveda, če posledica tega ni dražji lifestyle...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FrRoSt ::

Otroci, Avto in Žena so najdražje tri stvari na Svetu! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Stari maček ::

TheBlueOne je izjavil:

@Strari_macek, jaz pravtako pecem svoj kruh, ampak ga racunam na vsaj 5€ izbube po peki, zaradi vlozenega casa. Zame je to luksuz.

Za pripravo porabim manj kot dve minuti. Očitno imaš zelo drage ure.

TheBlueOne je izjavil:

Je vprasanje, kaj pomeni privarcevati. Vecina privarcuje pri materialnih stroskih za izdelek ampak si z varcevanjem pod crto dela izgubo, predvsem zaradi izgube casa.

Tole sprejemam samo, če ne gledaš TV-ja.

Zgodovina sprememb…

jype ::

FrRoSt je izjavil:

Otroci, Avto in Žena so najdražje tri stvari na Svetu! 8-)
Hm? Kako si pa to izračunal?

deleted ::

jype je izjavil:

deleted je izjavil:

To je edini pravi recept, držte se ga.
Se ne strinjam. Kar opisuješ je tole:



Kar opisuješ je življenje potrošnika. Ne ustvarjalca.

Ustvarjalec najde delo, ki ga izpolnjuje in z njim koristi sebi in družbi. Zato tudi dela dobro, zasluži več kot dovolj in komot živi pošteno in kvalitetno življenje. Sistem je naravnan (ali mora biti naravnan) tako, da to omogoča.

Ni potrebno razmišljat, kako boš prihranil na zobni pasti in si jo naredil sam iz nekih kvazisestavin, če to lahko naredi nekdo drug bolje od tebe. No, in na koncu boš drago plačeval še za zobozdravstvene usluge. In ja, kdor misli, da je njegova homemade zobna pašteta boljša od paste, za katero stojijo leta laboratorijskih testov in raziskav, je res tepec.

TheBlueOne ::

Stari maček je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@Strari_macek, jaz pravtako pecem svoj kruh, ampak ga racunam na vsaj 5€ izbube po peki, zaradi vlozenega casa. Zame je to luksuz.

Za pripravo porabim manj kot dve minuti. Očitno imaš zelo drage ure.

TheBlueOne je izjavil:

Je vprasanje, kaj pomeni privarcevati. Vecina privarcuje pri materialnih stroskih za izdelek ampak si z varcevanjem pod crto dela izgubo, predvsem zaradi izgube casa.

Tole sprejemam samo, če ne gledaš TV-ja.


Seveda nimam TVja. :) Pecem pa bio rzen kruh, dela je kaksne 30min vse skupaj traja vsaj 2h, ce hocem, da je super 3h.

Ce ne bi gledal na okus in kakovost, potem je najcenejsi kruh v trgovini prepoceni.

jype ::

deleted je izjavil:

Kar opisuješ je življenje potrošnika. Ne ustvarjalca.
S tem se strinjam, ampak ne oporekam temu delu, temveč tistemu delu, da je "lažje zaslužiti več, kot porabiti manj", ki neizogibno vodi v podganjo dirko.

Jaz sem se zavestno odločil, da bom porabil manj, čeprav zaslužim več, ker je za družbo nevzdržno, da bi vsi še naprej porabljali po svojih ekonomskih zmožnostih.

neverlucky ::

Spominjate me kot na eno oddajo o izjemnih skopuhih, ki sem jo gledal na TLCju mislim da.

Tam so predstavii ljudi, ki hodijo po kantah in nabirajo se uporabne stvari, v gostilnah jemljejo pribor, ce sosednja miza cesa ni pojedla, pristopikp do njih in jih prosijo, ce lahko vzamejo njihove ostanek za domov. Vodo na wcju potegnejo enkrat na teden, da prisparajo na vodi in tako dalje.

Dajte se malo zresnit, za 10€ na leto bi izdeloval svojo zobno pasto, pa skisal mleko, da bi izdeloval sir in skuto. Jaoo

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:

Seveda nimam TVja. :) Pecem pa bio rzen kruh, dela je kaksne 30min vse skupaj traja vsaj 2h, ce hocem, da je super 3h.

Ce ne bi gledal na okus in kakovost, potem je najcenejsi kruh v trgovini prepoceni.

Med vzhajanjem počivaš!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Smurf ::

jype je izjavil:

deleted je izjavil:

Kar opisuješ je življenje potrošnika. Ne ustvarjalca.
S tem se strinjam, ampak ne oporekam temu delu, temveč tistemu delu, da je "lažje zaslužiti več, kot porabiti manj", ki neizogibno vodi v podganjo dirko.

Jaz sem se zavestno odločil, da bom porabil manj, čeprav zaslužim več, ker je za družbo nevzdržno, da bi vsi še naprej porabljali po svojih ekonomskih zmožnostih.

Trik je v zmernosti. Odpovedati avtomobilu je marsikdaj smiselno. Spuscati obroke in ne uporabljati zobnih past nekoliko manj.

          ::

neverlucky je izjavil:

[...]Vodo na wcju potegnejo enkrat na teden, da prisparajo na vodi in tako dalje. [...]


Evo, še ena super ideja.

Stari maček ::

Twixz je izjavil:

Realno gledano se z rutinami in postavljanjem budgeta dosti prišpara.
Jaz imam v življenju 2 razvadi - cigarete (4-5 na dan) in drage mobitele, ki fajn delajo (ki ga itak preplačam ampak ja, strast je strast).

Kakorkoli, priporočam da se na samo šparanje ne oziraš toliko ampak delaš analizo porabe skozi mesec.
Tu prav pride mobitel oz. aplikacije, ki ti pomagajo pri tem. Jaz sem naprimer uporabljal Wallet dolgo časa, zdaj uporabljam Monefy. Lahko si daš njihov "pripomoček" (pozabil sem izraz - tako kot imaš vreme na namizju telefona) na namizje in vnašaš sproti vse kar zapraviš. Ampak res VSE. Redni stroški, izredni stroški, itd.
Na koncu meseca narediš analizo, da vidiš kje bi lahko kakšen evro prišparal.
Za zavarovanje za avto itak lahko dobiš ponudbe od vseh zavarovalnic, pa se odločiš.
Hrana/pijača sta relativni stvari ki sta vsaj enkrat na teden znižani v eni izmed 15ih trgovin v Sloveniji. Reklame malo prelistaš na sekretu pa veš kje se najbolj splača :D.
Je pa res da jst velikih žurk, sladkega in fast fooda ne maram preveč. Zato sem že v osnovi ene 100€ prišparal napram drugim. Si je pa treba res kdaj privoščit.
Pa če šparaš, šparaj z razlogom. Da boš šparal zato da boš pri 30ih imel 30 jurjev na računu pa ne boš vidu več kot šihta pa svojga doma je bolje da ne šparaš. :)

Telefon za 300 € čisto isto dela. Recimo Pocophone F1. Tobak pa se kupuje na kilo. Dobiš Virginio gold za 7 € kilo.

Invictus ::

jype je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Otroci, Avto in Žena so najdražje tri stvari na Svetu! 8-)
Hm? Kako si pa to izračunal?

Slovenščina ima dobro besedo za naše ženske...

Moja najdražja ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

Slovenščina ima dobro besedo za naše ženske...
Neumitim iz ušes štrli repa, Invictusu pa mizoginija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: d3m1g0d ()

Invictus ::

Nekomu je pa crknil sarkazem detektor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Old Spice ::

Z mojo sva se selila dobro leto nazaj. Od takrat tudi bolj spremljava potrošnjo. Moje ugotovitve, kje sva največ prihranila:

- sprememba raznih T4 paketov v paket, ki vključuje samo internet
- odjava RTV prispevka in Netflixa
- prekinitev A1 naročnine (obrok telefona in naročnina) in menjava za HOT mobil
- manj pitja kave v lokalih (kavni aparat, seveda ne na kapsule)
- z mojo izdelujeva svoj pralni prašek (začela s tem iz firbca, na eno deževno nedeljo in se je obneslo)
- nakupovanje hrane strogo 1x tedensko (prej tudi 3-4x tedensko)
- prodala ali podarila sva vse kar nisva daljši čas uporabljala

Sicer pa še dodatno opažanje z moje strani. Veliko ljudi govori, da je čas denar. Da nimajo časa, da kupujejo stvari, zato, da jim prihranijo čas. Dejstvo pa je, da večina ne zasluži dovolj, da bi se jim tak način dejansko obrestoval. Nedolgo nazaj sem nekje prebral zanimivo razmišljanje. Namreč, če na tleh najdeš 1 cent, se večini ljudi bolj splača ta cent pobrat. Ker v času, ki ga porabijo, da kovanec poberejo ne zaslužijo več kot 1 cent :)

deleted ::

jype je izjavil:

deleted je izjavil:

Kar opisuješ je življenje potrošnika. Ne ustvarjalca.
S tem se strinjam, ampak ne oporekam temu delu, temveč tistemu delu, da je "lažje zaslužiti več, kot porabiti manj", ki neizogibno vodi v podganjo dirko.

Jaz sem se zavestno odločil, da bom porabil manj, čeprav zaslužim več, ker je za družbo nevzdržno, da bi vsi še naprej porabljali po svojih ekonomskih zmožnostih.


Moj komentar vzemi v oziru te teme. Tu je govora o "šparanju", ki na dolgi rok prinaša velike storške, za posameznika in za družbo.

Kdor je študent / na nuli / nima rednih prihodkov se mora oprijeti filozofije ustvarjanja, ne pa filozofije ekstremnega varčevanja, ker bo v tem primeru ves čas porabil le za vrtenje okrog svoje lastne osi in ne bo prišel nikamor.

Seveda, strinjam se glede trošenja po ekonomskih zmožnostih, nevzdržno je tudi za našo naravo, ne samo družbo.

Machete ::

Literški šampon od Ilirije namesto brivske pene je moj recept do prvega milijona + Hoferjev 15 eurski strojček za lase namesto zlatarskih frizerjev.

*ne filozofirajte, pišite konkretne varčevalne ukrepe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dexterboy ::

Prebral celotno temo, pa imam občutek žalosti... kam smo prišli...
Priporočam eno šolsko uro edukacije v linku spodaj, da boste razumeli, kaj hočem povedati.
Ker, da bom svoje življenje zapravil za to, da bom šparal pri osovnih dobrinah, bom na koncu prišparal... "moje življenje"
https://radioprvi.rtvslo.si/2017/03/int...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Seveda nimam TVja. :) Pecem pa bio rzen kruh, dela je kaksne 30min vse skupaj traja vsaj 2h, ce hocem, da je super 3h.

Ce ne bi gledal na okus in kakovost, potem je najcenejsi kruh v trgovini prepoceni.

Med vzhajanjem počivaš!? ;)


Zato je manj dela in ne stejem vsega v izgubo casa. Stejem 30 min dela, kar je na vsak nacin vredno vec kot struca kruha.

Stari maček ::

dexterboy je izjavil:

Prebral celotno temo, pa imam občutek žalosti... kam smo prišli...
Priporočam eno šolsko uro edukacije v linku spodaj, da boste razumeli, kaj hočem povedati.
Ker, da bom svoje življenje zapravil za to, da bom šparal pri osovnih dobrinah, bom na koncu prišparal... "moje življenje"
https://radioprvi.rtvslo.si/2017/03/int...

Ti svojo žalost uporabljaj ob pogledu na tvoj bančni izpisek. Kar tu opisujemo, ni "šparanje na račun nečesa", ampak prihranki zaradi inteligentne porabe lastnih financ. In ja, tu meni dol visi za kvazi koristi države, dokler le-ta razmetava z milijardami za neke zlate tire in termoelektrarne.

Stari maček ::

TheBlueOne je izjavil:

Stari maček je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@Strari_macek, jaz pravtako pecem svoj kruh, ampak ga racunam na vsaj 5€ izbube po peki, zaradi vlozenega casa. Zame je to luksuz.

Za pripravo porabim manj kot dve minuti. Očitno imaš zelo drage ure.

TheBlueOne je izjavil:

Je vprasanje, kaj pomeni privarcevati. Vecina privarcuje pri materialnih stroskih za izdelek ampak si z varcevanjem pod crto dela izgubo, predvsem zaradi izgube casa.

Tole sprejemam samo, če ne gledaš TV-ja.


Seveda nimam TVja. :) Pecem pa bio rzen kruh, dela je kaksne 30min vse skupaj traja vsaj 2h, ce hocem, da je super 3h.

Ce ne bi gledal na okus in kakovost, potem je najcenejsi kruh v trgovini prepoceni.

Še enkrat i bom napisal; za zmetat vse sestavine skupaj v avtomat in izbiri programa porabim manj kot dve minuti. Če bi ga pekel izven še minuto več, ker ga je po vzhajanju potrebno prestaviti iz avtomata v pečico.

Twixz ::

Stari maček je izjavil:

Twixz je izjavil:

Realno gledano se z rutinami in postavljanjem budgeta dosti prišpara.
Jaz imam v življenju 2 razvadi - cigarete (4-5 na dan) in drage mobitele, ki fajn delajo (ki ga itak preplačam ampak ja, strast je strast).

Kakorkoli, priporočam da se na samo šparanje ne oziraš toliko ampak delaš analizo porabe skozi mesec.
Tu prav pride mobitel oz. aplikacije, ki ti pomagajo pri tem. Jaz sem naprimer uporabljal Wallet dolgo časa, zdaj uporabljam Monefy. Lahko si daš njihov "pripomoček" (pozabil sem izraz - tako kot imaš vreme na namizju telefona) na namizje in vnašaš sproti vse kar zapraviš. Ampak res VSE. Redni stroški, izredni stroški, itd.
Na koncu meseca narediš analizo, da vidiš kje bi lahko kakšen evro prišparal.
Za zavarovanje za avto itak lahko dobiš ponudbe od vseh zavarovalnic, pa se odločiš.
Hrana/pijača sta relativni stvari ki sta vsaj enkrat na teden znižani v eni izmed 15ih trgovin v Sloveniji. Reklame malo prelistaš na sekretu pa veš kje se najbolj splača :D.
Je pa res da jst velikih žurk, sladkega in fast fooda ne maram preveč. Zato sem že v osnovi ene 100€ prišparal napram drugim. Si je pa treba res kdaj privoščit.
Pa če šparaš, šparaj z razlogom. Da boš šparal zato da boš pri 30ih imel 30 jurjev na računu pa ne boš vidu več kot šihta pa svojga doma je bolje da ne šparaš. :)

Telefon za 300 € čisto isto dela. Recimo Pocophone F1. Tobak pa se kupuje na kilo. Dobiš Virginio gold za 7 € kilo.


Če bi telefon za 300€ delal isto kot za več bi uporabljal tistega za 300€. In sem ga res, 2 mesece, preden je crknil. Za svoj telefon sem pa dal 800€ 2 leti nazaj, laufa kot urica še danes :)
Za tobak pa nisem tako količinsko obširen kadilec da bi moral kupovati tobak na kilo :D

TheBlueOne ::

Stari maček je izjavil:


Še enkrat i bom napisal; za zmetat vse sestavine skupaj v avtomat in izbiri programa porabim manj kot dve minuti. Če bi ga pekel izven še minuto več, ker ga je po vzhajanju potrebno prestaviti iz avtomata v pečico.


Koliko stane avtomat? Koliko stanejo sestavine? Kaksna je kakovost sestavnik/kruha? Koliko elektrike pokuri? Kako dolgo ga cistis?

LeXani ::

Kje sam prišparam po moje mmnenju:
lastna nepremičnina (brez kredita), zemlja za pridelavo,drva za ogrevanje iz lastnega gozda, domače meso, servis avta pri popoldancu, zavarovanja mi ureja brat, pitna voda zastonj, punca me frizira, veliko stvari sam naredim in popravim, bob mobi paket, spremljam akcije v trgovinah...
-
Čas prve prijave 04.11.2005

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:

Zato je manj dela in ne stejem vsega v izgubo casa. Stejem 30 min dela, kar je na vsak nacin vredno vec kot struca kruha.

Če bi ti uspelo v tem času speči 4 hlebce, bi lahko bila tvoja ura vredna 20€! :)

jype je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Otroci, Avto in Žena so najdražje tri stvari na Svetu! 8-)
Hm? Kako si pa to izračunal?

Menda bi morala biti Žena res na prvem mestu! :D

Iz najdaljšega preštevila, seveda! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

jype ::

FrRoSt je izjavil:

Menda bi morala biti Žena res na prvem mestu! :D
Temu se reče mizoginija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: d3m1g0d ()

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zato je manj dela in ne stejem vsega v izgubo casa. Stejem 30 min dela, kar je na vsak nacin vredno vec kot struca kruha.

Če bi ti uspelo v tem času speči 4 hlebce, bi lahko bila tvoja ura vredna 20EUR! :)


Heh, zal ne. Pojemo recimo 1kg na dva dni. Ce bi zelel ostalo prodati, bi moral pristeti se strosek logistike, prodaje itn, kar je treba odsteti. To bi bilo gotovo kaksna ura in strosek prevoza itn. :)

Mimogrede te izracune poznam, ker tudi delam pivo in imam stranke, ki bi ga imele ampak ni racunice, ce ga ne prodam predrago. Ko spremenis kolicino se spremeni vse. ;)

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

prvo kot prvo je potrebno vestno beležiti vse odhodke, da lahko potem delaš analize (prekomerne) porabe na določenih področjih.
ampak tega ne dela skoraj nebeden, ker slovenčki so finančno nepismeni, in zato imajo 'ful' stroškov in so konec meseca vedno v minusu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

TheBlueOne je izjavil:

Stari maček je izjavil:


Še enkrat i bom napisal; za zmetat vse sestavine skupaj v avtomat in izbiri programa porabim manj kot dve minuti. Če bi ga pekel izven še minuto več, ker ga je po vzhajanju potrebno prestaviti iz avtomata v pečico.


Koliko stane avtomat? Koliko stanejo sestavine? Kaksna je kakovost sestavnik/kruha? Koliko elektrike pokuri? Kako dolgo ga cistis?

Na bolhi ga dobiš za 25 EUR. Meni je po petih letih crknil pogonski jermen. Dobiš ga na Aliju za 3 EUR.
600g moke po 32 centov/kg (če pa melješ moko iz pšenice po 18 c/kg, pa še toliko manj), pol suhega kvasa in pol kwh štroma in amortizacija avtomata cca 40 centov za 1000 g kruha. Brez nepotrebnih dodatkov, ki so v kupljenih kruhih.
Čisti se ne, ker ni nobene potrebe. Samo strese se ven eventuelne ostanke robu in gremo naprej.
Očitno misliš, da so pekarne socialne ustanove....

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak tega ne dela skoraj nebeden, ker slovenčki so finančno nepismeni, in zato imajo 'ful' stroškov in so konec meseca vedno v minusu.
Preveč druge po sebi sodiš.

Stari maček ::

LeXani je izjavil:

Kje sam prišparam po moje mmnenju:
lastna nepremičnina (brez kredita), zemlja za pridelavo,drva za ogrevanje iz lastnega gozda, domače meso, servis avta pri popoldancu, zavarovanja mi ureja brat, pitna voda zastonj, punca me frizira, veliko stvari sam naredim in popravim, bob mobi paket, spremljam akcije v trgovinah...
-

Vsaka čast! Eni seveda mislijo, da se pri vsem tem čemu odrekaš...ne dojemajo pa, da je to nam hobi, medtem ko si ostali čohajo jajca v bloku pred televizijo ali računalnikom.

Machete ::

Če pa nimajo hiše, da bi lahko svoja drva zlagali, pa brata na zavarovalnici, pol morjo pa jajca čohat v bloku :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Stari maček je izjavil:

Vsaka čast!
Vsaka čast je šele takrat, ko on punco frizira.

TheBlueOne ::

Stari maček je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Stari maček je izjavil:


Še enkrat i bom napisal; za zmetat vse sestavine skupaj v avtomat in izbiri programa porabim manj kot dve minuti. Če bi ga pekel izven še minuto več, ker ga je po vzhajanju potrebno prestaviti iz avtomata v pečico.


Koliko stane avtomat? Koliko stanejo sestavine? Kaksna je kakovost sestavnik/kruha? Koliko elektrike pokuri? Kako dolgo ga cistis?

Na bolhi ga dobiš za 25 EUR. Meni je po petih letih crknil pogonski jermen. Dobiš ga na Aliju za 3 EUR.
600g moke po 32 centov/kg (če pa melješ moko iz pšenice po 18 c/kg, pa še toliko manj), pol suhega kvasa in pol kwh štroma in amortizacija avtomata cca 40 centov za 1000 g kruha. Brez nepotrebnih dodatkov, ki so v kupljenih kruhih.
Čisti se ne, ker ni nobene potrebe. Samo strese se ven eventuelne ostanke robu in gremo naprej.
Očitno misliš, da so pekarne socialne ustanove....


No za razliko od mene delas popolnoma nizkocenovni kruh, sam nimam dostopa do tako poceni moke, me pride kg bio rzene okoli 1€.

Kolikor vem je najcenejsi kruh ca 1€/kg? Torej prigranis 40c, ce pojes eno na dan ni niti 150€/leto. Nekaj dela gotovo je, tako da se mi ne zdi ravno pameten prihranek.

gruntfürmich ::

Stari maček je izjavil:

LeXani je izjavil:

Kje sam prišparam po moje mmnenju:
lastna nepremičnina (brez kredita), zemlja za pridelavo,drva za ogrevanje iz lastnega gozda, domače meso, servis avta pri popoldancu, zavarovanja mi ureja brat, pitna voda zastonj, punca me frizira, veliko stvari sam naredim in popravim, bob mobi paket, spremljam akcije v trgovinah...
-

Vsaka čast! Eni seveda mislijo, da se pri vsem tem čemu odrekaš...ne dojemajo pa, da je to nam hobi, medtem ko si ostali čohajo jajca v bloku pred televizijo ali računalnikom.

takšni hobiji znajo biti zelo dragi. poceni pa so zato, ker ste slovenčki finančno nepismeni in ne veste kako bi si izračunali stroške.
sicer pa je govora o nižjih stroških, ne o hobijih ki so lahko največji porabniki denarja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Ok eno resno vprašanje, sploh če je kdo iz gostinstva tu. Jaz doma in v službi skoraj striktno pijem vodo iz pipe in njene izpeljanke včasih s kakim domačim sokom ali čaje. V gostilni naročim 0,5 radensko samo, ker nočem, da bi me imeli za škrtega. Dejansko imam blokado, da bi naročil vodo iz pipe. A jo naročite in ali vas grdo gledajo ali plunejo v pico?

Glede zgoraj naštetih hobijev, jaz tudi vse naredim sam od beljenja, drv, košnje in servisa dvorišča, motorja itd.. samo mislim, da tako ne bo šlo večno. Bolje kot sem situiran, zmeraj dragocenejši mi je prosti čas.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Machete je izjavil:

Dejansko imam blokado, da bi naročil vodo iz pipe. A jo naročite in ali vas grdo gledajo ali plunejo v pico?
Nimam pojma, kaj počnejo, ampak vodo mi vedno prinesejo. Ja, tudi doma pijem vodo iz pipe.

Machete je izjavil:

samo mislim, da tako ne bo šlo večno. Bolje kot sem situiran, zmeraj dragocenejši mi je prosti čas.
Ja, saj zato si pa naredil otroke.

Stari maček ::

TheBlueOne je izjavil:

Stari maček je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Stari maček je izjavil:


Še enkrat i bom napisal; za zmetat vse sestavine skupaj v avtomat in izbiri programa porabim manj kot dve minuti. Če bi ga pekel izven še minuto več, ker ga je po vzhajanju potrebno prestaviti iz avtomata v pečico.


Koliko stane avtomat? Koliko stanejo sestavine? Kaksna je kakovost sestavnik/kruha? Koliko elektrike pokuri? Kako dolgo ga cistis?

Na bolhi ga dobiš za 25 EUR. Meni je po petih letih crknil pogonski jermen. Dobiš ga na Aliju za 3 EUR.
600g moke po 32 centov/kg (če pa melješ moko iz pšenice po 18 c/kg, pa še toliko manj), pol suhega kvasa in pol kwh štroma in amortizacija avtomata cca 40 centov za 1000 g kruha. Brez nepotrebnih dodatkov, ki so v kupljenih kruhih.
Čisti se ne, ker ni nobene potrebe. Samo strese se ven eventuelne ostanke robu in gremo naprej.
Očitno misliš, da so pekarne socialne ustanove....


No za razliko od mene delas popolnoma nizkocenovni kruh, sam nimam dostopa do tako poceni moke, me pride kg bio rzene okoli 1€.

Kolikor vem je najcenejsi kruh ca 1€/kg? Torej prigranis 40c, ce pojes eno na dan ni niti 150€/leto. Nekaj dela gotovo je, tako da se mi ne zdi ravno pameten prihranek.

Seveda da nisem nor, da bi Mercator na kili moke zaslužil 75 centov. Rž stane 25 centov...
Prihranek za mojo družino je tako 500 € letno.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

gruntfürmich je izjavil:

Stari maček je izjavil:

LeXani je izjavil:

Kje sam prišparam po moje mmnenju:
lastna nepremičnina (brez kredita), zemlja za pridelavo,drva za ogrevanje iz lastnega gozda, domače meso, servis avta pri popoldancu, zavarovanja mi ureja brat, pitna voda zastonj, punca me frizira, veliko stvari sam naredim in popravim, bob mobi paket, spremljam akcije v trgovinah...
-

Vsaka čast! Eni seveda mislijo, da se pri vsem tem čemu odrekaš...ne dojemajo pa, da je to nam hobi, medtem ko si ostali čohajo jajca v bloku pred televizijo ali računalnikom.

takšni hobiji znajo biti zelo dragi. poceni pa so zato, ker ste slovenčki finančno nepismeni in ne veste kako bi si izračunali stroške.
sicer pa je govora o nižjih stroških, ne o hobijih ki so lahko največji porabniki denarja.

No, en od mojih hobijev je mesarstvo. Ocvirke s čebulo naredim take, da vsak, ki jih poizkusi pravi, da boljše paštete še ni jedel. Poleg tega jih delam iz mangalice, pri mojih 56 konzumiram v velikih količinah, pa imam holesterole na minimumu. Vi pa kar uživajte v industrijsko pripravljeni hrani. Pa boš videl, kateri hobi je najdražji v starosti.

showsover ::

Jaz osebno nisem poseben ljubitelj kruha (ali druge hrane iz moke, ki pa je je ogromno), bolj meso, zelenjava, sadje, morsko.
Z veseljem poskusim kaj posebnega, tudi, če je kruh, spečen doma (tudi ocvirke s čebulo), vendar bolj kot zanimivost.
Zaenkrat lahko samo na besedo verjamem, da je vse tako fajn in to.

Gagatronix ::

Marsikatero jedilo lahko komot kupis dan ali dva po pretecenem roku (ki je primarno informativne narave, razlika med best before in expiration date) ko lahko cena pade za polovico ali se vec. Tudi stvari kot so sol in sladkor imajo roke uporabe gor, pa se noben ne sekira. Jasno, dolocenih stvari seveda ne kupujes s pretecenim rokom. Mlecne izdelke in meso bi absolutno uvrstil na ta seznam.

Drugace je pa najlazje privarcevat tako, da ne zapravljas za bedarije. Sam kruha ze leta ne kupujem, ker cetudi je svez, bo suh ze naslednji dan. Rajsi si sproti ob zeljah pripravim flatbread na litozelezni ponvi. Moka, sol, voda. Drugega ne rabis.

stara mama ::

WC papir po uporabi opereš in posušiš (zunaj na štriku jasno, ne v sušilnem stroji, katerega sploh ne smeš imeti).
Med službeno malico vsakič izmakneš kak kos pribora, s časom imaš doma lepo garnituro.
Plastične piknik krožnike pomiješ za naslednji piknik. Z nekaj pazljivosti gre tudi papirnate.
Greš v gozd, in si sam narediš zobotrebce. Z vato tudi vatirane palčke.
Namesto rož na balkonu poseješ redkev, kolerabo, solato, ...
V predvolilnem času in ob promocijah se udeležuješ stojnic in prihraniš za kak obrok.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Stari maček je izjavil:

No, en od mojih hobijev je mesarstvo. Ocvirke s čebulo naredim take, da vsak, ki jih poizkusi pravi, da boljše paštete še ni jedel. Poleg tega jih delam iz mangalice, pri mojih 56 konzumiram v velikih količinah, pa imam holesterole na minimumu. Vi pa kar uživajte v industrijsko pripravljeni hrani. Pa boš videl, kateri hobi je najdražji v starosti.

skoraj vsak kogar poznam pravi da je njegova stvar najboljša, od klobas pa do vina pa dalje na se naštevam. pa vidim da se praktično vsi po vrsti lažejo.
moj glavni hobi pa je strelstvo. in kaj si z mesarstvom želel povedati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gagatronix ::

Namesto rož na balkonu poseješ redkev, kolerabo, solato, ...


Kar sploh ni neumna ideja, meni so paradizniki in solata lepo uspevali na okenski polici.

Master_Yoda ::

stara mama je izjavil:

WC papir po uporabi opereš in posušiš (zunaj na štriku jasno, ne v sušilnem stroji, katerega sploh ne smeš imeti).


Heh dobra. Ce pa resno mislis:

Dovie'andi se tovya sagain.

Gagatronix ::

stara mama je vec kot ocitno z gorenjskega konca. :))

Glugy ::

Kolo opremiš z dvemi kolesarskimi torbami; pa dvemi velikimi vrečami za vsak konec balance ( pač če res veliko kupuješ ) ; potem pa tedenski nakup paš opraviš na kolesu. Prihraniš bencin pa še ne kaj za svoje telo narediš. Win-win. Sam pazt morš da ne kupš preveč ; prvikrat k to narediš boljš da mal manj kupš. Sam ko se navadiš se da presenetljivo velik z ustrezno opremljenim kolesom kupt.

janezvalva ::

šparaš lahko tako:

-hladilnik pozimi postaviš na balkon v senco, poleti pa tam kjer je najhladneje
-bojler za vodo oviješ v regrat katerega nabereš na travniku
-kuriš papir namesto drva, to pa nabereš v smeteh
-pobiraš stekleno volno dol iz bojlerja in jo ješ namesto solate
-vsako pomlad greš v alpe in nabereš par kg kamenja
-jeseni nabiraš krompir pri sosedih
-zbiraš uran, pa ga, ko se nabere, prodaš ciganom
-kupiš tekočino za pomivanje posode, nato pa jo zredčiš z urinom v razmerju 1:10
- ...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643429 (11832) darkolord
»

Sojina moka v žemljicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11314012 (10654) Pika na i
»

Hofer in premalo pečen kruh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712635 (9911) zmaugy
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713540 (11301) imagodei
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14639329 (34520) fosil

Več podobnih tem