» »

Triki za prišparati nekaj denarja

Triki za prišparati nekaj denarja

starfotr ::

Glej, tu ni neke velike znanosti. Včasih je to znala narediti vsaka ženska, danes zna to, če ne drugega narediti pekač za kruh. Skoraj ni treba, da znaš brat, da znaš upravljat z aparatom.

showsover ::

no, mimogrede, kruh ni moja osebna preferirana hrana (pravzaprav nič iz moke), jaz se zelo verjetno ne bom loteval tega, če ne bo res nujno :-)
edino, kar jem jaz, so nekakšne polnozrnate, pirine zadevščine ali pa tista reč za tople sendviče.
v.d. tasta pa peče kruh, ja, samo tisto je meni čisti overkill...

Ijus ::

starfotr je izjavil:

Pleh ali izdelke iz pleha ali plastike je doma mnogo težje naredit, kot kruh, za katerega rabiš manj, kot 10 minutk.


lej, sej no comment...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Malner ::

Krofe se kupuje na pepelnično sredo, ko so v akciji.

m0LN4r ::

starfotr je izjavil:

Pleh ali izdelke iz pleha ali plastike je doma mnogo težje naredit, kot kruh, za katerega rabiš manj, kot 10 minutk.

Kruh v 10 minutah pa res ni dober. Mora vsaj 3x bit pregneten in nekaj ur vzhajat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gagatronix ::

Flatbread se ne vzhaja, ker v njem ni kvasa.

m0LN4r ::

Flatbread je lepinja, ce je to tebi isto kot kilski kmecki mesani kruh, bog ti pomagaj. Potem ti je tudi vseeno al jes pomaranco al mandarino. Stakim debatirat nima smisla, ki primerja jabolke in hruske.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gagatronix ::

Ne, dragi moj, flatbread NI lepinja. Testo za lepinjo se vzhaja in se ne pece na vroci plosci.

matobeli ::

Res ni, čevapi bi spizdil iz flatbreda.

m0LN4r ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, dragi moj, flatbread NI lepinja. Testo za lepinjo se vzhaja in se ne pece na vroci plosci.

u dont get it do u, flatbread ni k od kruha pa basta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

c3p0 ::

Flatbread poznajo domala vsi narodi, včasih pač ni bilo kvasa. Mlinci anyone? Tortilla je verjetno najbolj znana oblika. Meni večinoma boljše in bolj praktično od kruha.

stara mama ::

Lahk tud čevape s čebulo in kajmakom zaviješ v tortillo iz bele moke, pa ima vlogo lepinje. Kao :)
Ekologija™ in Trajnost™

m0LN4r ::

Kruh je kruh, flatbread pa je flatbread, kaj vam tu ni jasno?

PS: podplat
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

The Player ::

problem nekaterih je, da gredo preveč v ekstreme. Nekateri se obnašajo kot, da so Elon Muski, Bill Gatesi ali pa Joc Pečečniki, se pravi je njihov čas preveč dragocen, da bi ga zapravljali (če vam je ratalo priti na tak nivo, svaka vam čast, ampak po komentarjih izgleda, kot, da je to že vsak 2. s tega foruma).

Druga polovica pa se obnaša kot, da so popolni klošarji brez prebite pare, ki varčujejo povsod tam, kjer ni treba (se pravi tam kjer so prihranki zanemarljivi).

Tako kot povsod je potrebno imeti neko zmernost.

Daleč največja stroška sta avto in nepremičnina (nakup, najem, lastninjenje). Avto je danes že skoraj nuja, še posebej, če živiš kje bogu za hrbtom, če ne drugega ti prav pride pri večjih nakupih, če se ti kam mudi (in javnega prevoza ta moment ni) ali pa pot v službo (veliko sreče s kolesom, ko prideš ves zašvican v službo).

Edina alternativa kolesu je "tovorno kolo", kar pa spet nanese lep kupček denarja. V sosednji avstriji celo dajejo subvencije in so kar pogosti, veliko sreče s tem pri nas, še ukradli bi ti ga v roku pol ure ;(

tovorno kolo



Lahko sicer preklopiš na javni prevoz, ampak, če nisi v mestu z dobro urejenim javnim prevozom, lahko zapraviš kar nekaj časa, še posebej, če greš iz enega dela mesta v drugega. Npr. v LJ se da z avtobusom lepo prevažati ČE: 1. se zorganiziraš in imaš vedno pri sebi vozne rede, 2. se voziš samo v center in ožje obrobje, kar je dlje boš porabil ogromno časa, ker ponavadi vozi le ena linija.

Kar se tiče nepremičnin ljudje pozabljajo, da jih je treba tudi vzdrževati, kar ni poceni.

Potem kar se tiče tega, da se "nič ne splača", ker je časovno potratno je treba spremeniti miselnost. Zdej, če si "Joc Pečečnik", potem ti ni treba šparat, ampak, ker nas večina to ni se dela kompromise. Npr. vrt porabi veliko časa za obdelovanje in ne dobiš toliko ven, da bi se ti splačalo, ampak, če svoj prosti čas zapraviš za to, da gledaš netflix in chill nisi nič bolj izkoristil svojega časa.

Npr. lani sem delal svoj mošt in niti pod razno, se ni splačalo ga delati, ker se časovno ne izplača in ni tako dober, kot od kmeta ali pa iz trgovine. Ampak bom letos to nadaljeval, ker je škoda, da se jabolka kvarijo in je veliko bolj izkoriščen čas kot pa recimo prekomerno visenje na PCju. Če ne bo dober mošt, ga lahko še zmeraj pretvorim v jabolčni kis :) seveda ne bo nekega velikega prihranka, ampak, če mi rata narediti kake 6l bo že zadostovalo za nekaj časa.

Seveda da nisem nor, da bi Mercator na kili moke zaslužil 75 centov. Rž stane 25 centov...
Prihranek za mojo družino je tako 500 € letno.


v oglasu piše, da je primeren za krmo, če pa ga očistiš pa tudi za mletje. Ne vem kaj je hotel s tem povedati, mogoče to, da je potrebo rž še oluščiti, kar pa spet ni profitabilno, če to delaš sam.

Gagatronix ::

Npr. v LJ se da z avtobusom lepo prevažati ČE: 1. se zorganiziraš in imaš vedno pri sebi vozne rede, 2. se voziš samo v center in ožje obrobje, kar je dlje boš porabil ogromno časa, ker ponavadi vozi le ena linija.


V Ljubljani se z javnim prevozom ze lep cas ne da nic pametnega, ker imajo neumne vozne rede, prevec razmaka med avtobusi, premalo avtobusov na linijah v konicah, pa se prakticno vse linije (razen tiste med Kino Siska in Verovskovo) vozijo skozi center. Posledicno je guzva skorajda vedno. Potem imas pa zraven paciente, ki mislijo, da se morajo z avtom zapeljati naravnost v NAMO ali kaj podobnega.

Stari maček ::

m0LN4r je izjavil:

Jebiga, jaz imam 200 metrov vstran tako dobro pekarno, da bi moral biti doma Gordon Ramsay in Jamie Oliver, da bi spekel enako dobre sveze izdelke. Pecejo pa vsako uro eno novo malo rundo, tako da mrzlo se nisem nikoli dobil. Enako je v Lidlu v nemciji, je rotacija pekovskih izdelkov tako hitra, da so takorekoc vedno svezi in topli, ter kvalitetni. Moja kupla danes nekaj vmes med kruhom in bageto, pa tako perfektno kot je tole ne speces doma never ever. Poskusil ze pri nebroj samooklicanih mojstrih. Znotraj mehko kot perfektna kajzrca, zunaj hrustljavo a ne pretrda, ravno prav debela enakomerna skorjica.
Druga najboljsa stvar imajo Krustije, to je kot kajzrca krizana z polnozrnatim kruhom, po okusu in strukturi mesanica obojega. Izvolijo, pridem probat ce speces tako dobro.
Seveda, ne imeti predstavo, da je to taka pekarna, kot tiste poceni balkanske verige po sloveniji, kjer iz enga testa delajo vse izdelke, ki jih imajo.
Vglavnem hocem rect ne si delat nekih utvar, da z tupatam domaco peko se doseze kvaliteta neke pekarne. Ne govorimo o S-Budget izdelkih iz spara in merkatorja. Kupi kruh od Mlinopeka, ze takega ne bos doma spekel. Vejo oni kaj delajo, bolj kot mi.

Oni vedo, kaj delajo, ti pa očitno ne. Če bi vedel, kaj dajejo v industrijsko delane "sveže, hrustljave in okusne kruheke", se jih niti s palico ne bi dotikal. Dodatke dobivajo v kanistrih. Tega je notri toliko, da še plesniv ne postane. Pa dober tek.

janezvalva ::

meni so pri frizerju rekli, da lahko kupiš šparovček, pa 1. dan daš noter 1€, 2. dan 2€, 3. dan 3€, 4.dan 4€, 5. dan 5€, 6. dan 6€, 7. dan 7€, 8. dan 8€, 9. dan 9€, 10. dan 10€, 11. dan 11€, 12. dan 12€, 13. dan 13€, 14. dan 14€, 15. dan 15€, itn, itn, itn.
v 15 ih dneh tako prišparaš 120€.
v prvih 50 dnevih tako prišparaš 1275€
v 100 dnevih (tri mesece) 5050€
ter v 1 letu 66795€

vahid ::

Ne nosi sabo kartice. Vsak dan iz kupcka poberi kolikor mislis, da bos zapravil, najprej je malo sitno, potem bos pa vedno bolj natancen. Na zacetku tedna dvigni denarja, kolikor ga rabis, ce zmanka vmes, se obnasaj kot, da je konec tedna placa. Prav fascinantno koliko manj denarja zbijes.
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

The Player ::

Gagatronix je izjavil:

Npr. v LJ se da z avtobusom lepo prevažati ČE: 1. se zorganiziraš in imaš vedno pri sebi vozne rede, 2. se voziš samo v center in ožje obrobje, kar je dlje boš porabil ogromno časa, ker ponavadi vozi le ena linija.


V Ljubljani se z javnim prevozom ze lep cas ne da nic pametnega, ker imajo neumne vozne rede, prevec razmaka med avtobusi, premalo avtobusov na linijah v konicah, pa se prakticno vse linije (razen tiste med Kino Siska in Verovskovo) vozijo skozi center. Posledicno je guzva skorajda vedno. Potem imas pa zraven paciente, ki mislijo, da se morajo z avtom zapeljati naravnost v NAMO ali kaj podobnega.


ja, zato pa pravim, da se moraš organizirati in imeti pri sebi vozne rede, da lahko v primeru, ko busa ni, planiraš alternativno pot z drugim busom (ki pride prej). Če je treba narediš tut del poti peš in izkoristiš ta čas s hojo namesto, da čakaš.

Avtobusi pa gredo skozi center ravno zato, ker je lažje narediti prestop v centru kot pa nekje na obrobju. Kar je dvorezni meč, saj je praktično za prestopanje, ni pa praktično, ko imaš lokacijo pred nosom, bus ti pa dela krog. Npr. iz Polja do Rudnika je lažje in hitreje priti preko obvoznice, kot pa z busom ali kolesom, ker moraš skozi center.

Kar se tiče pogostosti busov, se mi ne zdi tako hudo, razen kakih linij, kot so 12, 13 ali 25, ki vozijo na 30 minut ali več. V povprečju vozijo na 10, 15 minut, odvisno seveda od linije.

Predvsem je problem LPPja ta, da so v priviligiranem položaju tisti bližji centru, ker imajo večjo paleto linij in krajšo razdaljo za prepotovati. tisti, ki pa so malo dlje od centra pa so odvisni od 1 linije, ki vozi na manj pogosto.

Gneča pa je zato, ker je količina avtov prevelika in LJ poleg slabe zemljepisne lokacije, ki je obdana povsod s hribi, ni bila nikoli planirana za tako veliko količino avtomobilov.

Gagatronix ::

Kar manjka so ukrepi za zmanjsanje stevila osebnih vozil v centru in uvedba prog, ki bi vozile po obvoznici. Med drugim. Pa ukinit vsa tista parkirisca, ki so se v zadnjih letih razpasla po gradbenih jamah.

c3p0 ::

Stari maček je izjavil:


Oni vedo, kaj delajo, ti pa očitno ne. Če bi vedel, kaj dajejo v industrijsko delane "sveže, hrustljave in okusne kruheke", se jih niti s palico ne bi dotikal. Dodatke dobivajo v kanistrih. Tega je notri toliko, da še plesniv ne postane. Pa dober tek.


Človek pač misli, da ima opravka z mojstri peke in ne še z enimi mešalci dodatkov, ki povzročijo tako božanski kruh, da podplatov niti ne povoha.

krneki0001 ::

Za šparanje imam jaz že nekaj let eno škatlo. Vsak dan vzamem 10€ za malico, .... Kar ostane in ne zapravim, gre zvečer v škatlo in v denarnico nov bankovec za 10€.
Na leto se nabere vsaj 800€ v tej škatli.
Kar pa plačujem s karticami, pa plačujem z revolutom, kjer imam nastavljena "vault", kamor razliko med nakupno in zaokroženo ceno daje denar. Torej če je cena 6.01, bo meni vzel z računa 7€, plačal 6.01€ v vault pa vrhel 0.99€. V štirih mesecih se je nabralo 120€.

Vse kar se prišpara, gre na koncu leta na varčevalni račun.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Alfa Dog ::

Ampak to ni prihranek, to je nek način varčevanja. Bolj prelaganje iz enega kupčka na drugega...
Prihranek bo če boš s tem denarjem ženi jutri kupil nagelj za 8. marec, ko bodo znižani :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

showsover ::

janezvalva je izjavil:

meni so pri frizerju rekli... ter v 1 letu 66795€

ja? meni so pa eni finančniki svetovali, da moram vzeti šahovnico in tako dajati denar:
1 dan: 1€, 2:2€, 3:4€, 4:8€, 5:16€, 6:32€, 7:64€ in tako naprej...
:)

Invictus ::

Finančni svetovalci, sploh tisti, ki hodijo po domovih, niso ravno zgleda dobrega upravljanja financ ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Alfa Dog je izjavil:

Ampak to ni prihranek, to je nek način varčevanja. Bolj prelaganje iz enega kupčka na drugega...
Prihranek bo če boš s tem denarjem ženi jutri kupil nagelj za 8. marec, ko bodo znižani :)

Ja, ali pa če bi vzel 3 evre za malico namesto 10.

krneki0001 ::

Naslov teme je triki za prišparat kaj denarja.

Zame je šparanje == varčevanje
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Utk ::

Prelaganje iz enga kupčka na drug ni šparanje niti varčevanje, če zarad tega ne zapraviš nič manj.

krneki0001 ::

Šparanje, OK

Recimo tako da namesto za 305€ (269 funtov) kupim stvar za 82€
305€
https://www.amazon.co.uk/Lego-City-6009...

82€
https://www.banggood.com/Lepin-02009-Ci...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Alfa Dog ::

To je to!
Z rezanjem tub za zobno pasto toliko prihraniš v 25 letih....

moose_man ::

vahid je izjavil:

Ne nosi sabo kartice. Vsak dan iz kupcka poberi kolikor mislis, da bos zapravil, najprej je malo sitno, potem bos pa vedno bolj natancen. Na zacetku tedna dvigni denarja, kolikor ga rabis, ce zmanka vmes, se obnasaj kot, da je konec tedna placa. Prav fascinantno koliko manj denarja zbijes.


Boljša verzija tega nasveta je:

kupuj z vnaprej napisanim seznamom.

ko sestavljaš seznam pa optimiziraj glede na to ali bi rad bolj zdravo jedel, manj zapravil ipd. ...

Ganon ::

vahid je izjavil:

Ne nosi sabo kartice. Vsak dan iz kupcka poberi kolikor mislis, da bos zapravil, najprej je malo sitno, potem bos pa vedno bolj natancen. Na zacetku tedna dvigni denarja, kolikor ga rabis, ce zmanka vmes, se obnasaj kot, da je konec tedna placa. Prav fascinantno koliko manj denarja zbijes.


Sploh ni pomembno, katero plačilno sredstvo uporabljaš, če imaš zdrave možgane in malo samokontrole.

m0LN4r ::

Stari maček je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jebiga, jaz imam 200 metrov vstran tako dobro pekarno, da bi moral biti doma Gordon Ramsay in Jamie Oliver, da bi spekel enako dobre sveze izdelke. Pecejo pa vsako uro eno novo malo rundo, tako da mrzlo se nisem nikoli dobil. Enako je v Lidlu v nemciji, je rotacija pekovskih izdelkov tako hitra, da so takorekoc vedno svezi in topli, ter kvalitetni. Moja kupla danes nekaj vmes med kruhom in bageto, pa tako perfektno kot je tole ne speces doma never ever. Poskusil ze pri nebroj samooklicanih mojstrih. Znotraj mehko kot perfektna kajzrca, zunaj hrustljavo a ne pretrda, ravno prav debela enakomerna skorjica.
Druga najboljsa stvar imajo Krustije, to je kot kajzrca krizana z polnozrnatim kruhom, po okusu in strukturi mesanica obojega. Izvolijo, pridem probat ce speces tako dobro.
Seveda, ne imeti predstavo, da je to taka pekarna, kot tiste poceni balkanske verige po sloveniji, kjer iz enga testa delajo vse izdelke, ki jih imajo.
Vglavnem hocem rect ne si delat nekih utvar, da z tupatam domaco peko se doseze kvaliteta neke pekarne. Ne govorimo o S-Budget izdelkih iz spara in merkatorja. Kupi kruh od Mlinopeka, ze takega ne bos doma spekel. Vejo oni kaj delajo, bolj kot mi.

Oni vedo, kaj delajo, ti pa očitno ne. Če bi vedel, kaj dajejo v industrijsko delane "sveže, hrustljave in okusne kruheke", se jih niti s palico ne bi dotikal. Dodatke dobivajo v kanistrih. Tega je notri toliko, da še plesniv ne postane. Pa dober tek.

Cudno, pravi domaci kruh ki ga iz rza spece babica, stoji v krpi tudi po vsaj en teden pa ne splesni, je malo trd, ampak splesnel se ni nikol. Cudno...

krneki0001 je izjavil:

Šparanje, OK

Recimo tako da namesto za 305€ (269 funtov) kupim stvar za 82€
305€
https://www.amazon.co.uk/Lego-City-6009...

82€
https://www.banggood.com/Lepin-02009-Ci...

Dejstvo je, da razliko ki jo prihranis zapravis potem drugje. On bi rezal tube, da lahko na konc mesca spije eno pivo vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Ker ne pijem piva, ne režem tub. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Twixz ::

Sem pa že nekaj časa v dilemi kako najceneje in nekako še kvalitetno priti skozi mesec z malico? Delam namreč na delovnem mestu kjer si malico rihtaš sam. Pridejo dnevi ko nisem lačen cel šiht, pridejo pa dnevi ko bi vrgel vase nekaj, tako, da želodec ne kruli.
Analiziral nisem nekaj ekstra, se mi pa zdi ceneje in bolj kvalitetno hoditi pou ure prej na šiht in usput se ustaviti v lokalni pekarni kot pa nositi od doma. Varjanta 3 je malica ki jo naročiš z dostavo. Ker pristaš fast fooda nisem si naročim kdaj solato. 3,5 € z dostavo. Vsak dan tako delati je 70€ kar se mi zdi pa preveč :D

matobeli ::

Doma nardiš razne solate, zadeve za na žlico in potem neseš v službo? Mate vsaj kakšno mikrovalovko?

Invictus ::

Twixz je izjavil:

Ker pristaš fast fooda nisem si naročim kdaj solato. 3,5 € z dostavo.

A to pa ni fast food? Ali vsaj junk food...?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

In kje je solata 3.5 z dostavo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Twixz ::

A to pa ni fast food? Ali vsaj junk food...?


To je domača solata, nič proti onemu cukru iz McDonaldsa :D

Doma nardiš razne solate, zadeve za na žlico in potem neseš v službo? Mate vsaj kakšno mikrovalovko?


Solate hitro zgubijo na okusu. Za cel teden solate ne bom kupoval. Že nekaj časa pa enkrat na 10 dni hodim v trgovino (razlog - šparanje). :D

In kje je solata 3.5 z dostavo?


V žalcu, kamniku, mariboru,... :D

Invictus ::

Twixz je izjavil:

A to pa ni fast food? Ali vsaj junk food...?


To je domača solata, nič proti onemu cukru iz McDonaldsa :D

Ja, seveda... Če verjameš v Smrkce...

Ti še domače solate jedel nisi. ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stari maček ::

Twixz je izjavil:

Sem pa že nekaj časa v dilemi kako najceneje in nekako še kvalitetno priti skozi mesec z malico? Delam namreč na delovnem mestu kjer si malico rihtaš sam. Pridejo dnevi ko nisem lačen cel šiht, pridejo pa dnevi ko bi vrgel vase nekaj, tako, da želodec ne kruli.
Analiziral nisem nekaj ekstra, se mi pa zdi ceneje in bolj kvalitetno hoditi pou ure prej na šiht in usput se ustaviti v lokalni pekarni kot pa nositi od doma. Varjanta 3 je malica ki jo naročiš z dostavo. Ker pristaš fast fooda nisem si naročim kdaj solato. 3,5 € z dostavo. Vsak dan tako delati je 70€ kar se mi zdi pa preveč :D

Če imaš možnost hrano pogreti kakšen 400g prebranec iz Hofra, dobiš ga za 89 centov in kruh zraven je hranljiv obrok. Imajo tudi okusne golaže in golaževe juhe.

Twixz ::

Invictus je izjavil:

Twixz je izjavil:

A to pa ni fast food? Ali vsaj junk food...?


To je domača solata, nič proti onemu cukru iz McDonaldsa :D

Ja, seveda... Če verjameš v Smrkce...

Ti še domače solate jedel nisi. ;)


Vsako leto mi je na vrtu zraste 15 glav. V mcdonaldsu solate povohati ne morem. Ta, ki mi jo pripelje v službo pa vem od kje dobavlja solato ter vem, da je vsak dan sveža :)

Invictus ::

Sredi zime sveža domača solata ?!?!?

Daj me ne no hecat ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Sredi zime sveža domača solata ?!?!?

Daj me ne no hecat ;).


Zimska solata in vse vrste radičev. Še nisi slišal zanje?

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:

In kje je solata 3.5 z dostavo?


Pri vsakem fast foodu. Nekdo se ni slisal za zimske solate. :))

Invictus ::

Ganon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sredi zime sveža domača solata ?!?!?

Daj me ne no hecat ;).


Zimska solata in vse vrste radičev. Še nisi slišal zanje?

Če je v besedi solata ime zimska, to ne pomeni, da raste pozimi.

Si že kdaj videl kak vrt pozimi?

Radič se pobere najkasneje do novembra... Če imaš srečo in dobro hladilnico, je zdaj že prepozno zanj.

Vse kar kupi, je zraslo v rastlinjakih, po možnosti na hidroponiki. Ni to ravno "domače"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Od kruha do solate, bomo predelali vso možno vrsto hrane? :D

Kakorkoli, da se prišparat. Hoferjeve konzerve so en način (samo na dolgi rok, vsak dan to jest je mučno). :D

m0LN4r ::

Twixz je izjavil:

Sem pa že nekaj časa v dilemi kako najceneje in nekako še kvalitetno priti skozi mesec z malico? Delam namreč na delovnem mestu kjer si malico rihtaš sam. Pridejo dnevi ko nisem lačen cel šiht, pridejo pa dnevi ko bi vrgel vase nekaj, tako, da želodec ne kruli.
Analiziral nisem nekaj ekstra, se mi pa zdi ceneje in bolj kvalitetno hoditi pou ure prej na šiht in usput se ustaviti v lokalni pekarni kot pa nositi od doma. Varjanta 3 je malica ki jo naročiš z dostavo. Ker pristaš fast fooda nisem si naročim kdaj solato. 3,5 € z dostavo. Vsak dan tako delati je 70€ kar se mi zdi pa preveč :D

Jaz imam v eni mali flaski eno pest razlicnih oresckov za take primere.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

stara mama ::

Oreščki so sicer zdravi, spet so pa dragi (in jih hitro poješ preveč).
Domači orehi recimo, ko vidiš njihovo ceno v trgovini potem razumeš, zakaj jih vsi tako vneto pobirajo
(tudi sosedove in drugod, ker si nekateri mislijo, da so javno dobro)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Sparanje gorencev izhaja iz tega (moja teorija) da so ziveli med gorami, kjer je premalo rodovitne zemlje. Tisti, ki niso sparali vecinoma niso preziveli ostrih zimskih pogojev. Oziroma je vec varcnih preneslo svoje gene in vedenjske vzorce naprej. Kot se recimo nagnjenost k alkoholizmu deduje se tudi nagnjenost k sparanju. Ejga.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643412 (11815) darkolord
»

Sojina moka v žemljicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11314005 (10647) Pika na i
»

Hofer in premalo pečen kruh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712633 (9909) zmaugy
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713527 (11288) imagodei
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14639326 (34517) fosil

Več podobnih tem