» »

Triki za prišparati nekaj denarja

Triki za prišparati nekaj denarja

St235 ::

Aquafriend je izjavil:

Sparanje gorencev izhaja iz tega (moja teorija) da so ziveli med gorami, kjer je premalo rodovitne zemlje. Tisti, ki niso sparali vecinoma niso preziveli ostrih zimskih pogojev. Oziroma je vec varcnih preneslo svoje gene in vedenjske vzorce naprej. Kot se recimo nagnjenost k alkoholizmu deduje se tudi nagnjenost k sparanju. Ejga.


Geni za šparanje...
Darwin se pa v grobu obrača, ko tvoje neumnosti bere.

m0LN4r ::

stara mama je izjavil:

Oreščki so sicer zdravi, spet so pa dragi (in jih hitro poješ preveč).
Domači orehi recimo, ko vidiš njihovo ceno v trgovini potem razumeš, zakaj jih vsi tako vneto pobirajo
(tudi sosedove in drugod, ker si nekateri mislijo, da so javno dobro)

Ce jih imas v flaski samo 30g potem jih ne mors prevec pojest.
Na zacetku me je matral obcutek nesitosti, zdaj pa sem se navadil in sem bolj sit kot od kake jabolke al banane al sendvica.

Sem pred rokom uporabe zdle ujel 200g lesnikov po 1 evro. Kupil 20 vreck. To je samo nadomestek za eno malico, niti ni tako drago preracunano v kalorije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Aquafriend ::

St235 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Sparanje gorencev izhaja iz tega (moja teorija) da so ziveli med gorami, kjer je premalo rodovitne zemlje. Tisti, ki niso sparali vecinoma niso preziveli ostrih zimskih pogojev. Oziroma je vec varcnih preneslo svoje gene in vedenjske vzorce naprej. Kot se recimo nagnjenost k alkoholizmu deduje se tudi nagnjenost k sparanju. Ejga.


Geni za šparanje...
Darwin se pa v grobu obrača, ko tvoje neumnosti bere.

Napisano je nagnjenost k alkoholizmu in nagnjenost k sparanju. Ce si nerazgledan ti ne morem pomagat drugac kot da ti razlozim. Si kdaj slisal, da se nagnjenost k alkoholizmu lahko deduje?

Aquafriend ::

P.S. DARWINOVA TEORIJA JE SE ZMERAJ SAMO TEORIJA, ne jemlji kot 100% dejstvo, ceprav te bo solski sistem nagradil z dobro oceno in ti odprl marsikatera vrata. Ce se jo bos naucil.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

ROFL, daj mi prosim kak vir o temle genu za šparanje?

Verodostojen, glede na to, da si po domače povedano čuknjen vem, da ne bo, se bomo pa vsaj nasmejali. Pa čuvaj, da ne padeš dol iz zemlje, ko prideš do roba.

Aquafriend ::

Sej ti pravim , ni gen za sparanje ampak nagnjenost k sparanju. To je kot sem ze omenil moja teorija. Nisem nic brskal ce je ze kdo raziskoval to podrocje. Najbrz je. Ce obstaja dedovanje nagnjenosti k alkoholizmu ne vem zakaj ne bi tudi nagnjenost k sparanju.

St235 ::

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

P.s. tudi gen za nagnjenost k alkohlizmu ne obstaja, so pa genske predispozicije (predvsem v povezavi z duševnimi motnjami), kjer so zlorabe z alkoholom (ali drogami in čem tretjim) pogosto prisotne kot mehanizmi za obvladovanje/shajanje (coping mechanism).

ampak na ploščati zemlji tako kompleksnih razmišljan očitno niste sposobni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Aquafriend ::

Raziskave na področju genetike v zadnjih letih kažejo tudi na prisotnost genskih osnov za nastanek samomorilnega vedenja.
raziskave kažejo, da se podeduje bolj nagnjenost k depresijam, agresijam in impulzivnemu vedenju.

http://www.nijz.si/sl/samomorilna-dejan...

Torej doloceno vedenje se lahko deduje!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

tako kot manjko zdrave pameti in logičnega razmišljanja.

Correlation does not imply causation @ Wikipedia
Correlation does not imply causation oziroma v Slovenščini statična korelacija ne pomeni vzročne zveze.

Deduje se bolezni kot so je na primer depresija, shizofrenija itd... In takšni ljudje so zaradi tega bolj nagnjeni k temu, da na redijo samomor. Umsko omejeni ljudje pa potem potegnejo zaključek, da se deduje pravzaprav gen za nagnjenost k samomoru.

Recimo povsem plastičen zaključek nekoga na tvojem nivoju:

Prvi požar pride gasit 5 gasilcev. Škoda je ocenjena na 100EUR
Drugi požar pride gasit 20 gasilcev. Škoda je ocenjena na 50kEUR.
Tretji požar pride gasit 100 gasilcev. Škoda je ocenjena na 1 milijon EUR.

Pro disease, flat earth loving kekci iz tega potegnejo zaključek, da več kot je gasilcev, več je škode. In potem začnejo kričat po internetu, da v primeru požara ne klicat gasilcev, ker več kot jih pride hujše bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Aquafriend ::

Nikjer nisem napisal gen za sparanje. To si ti tako prebral. Vzroka pa ne vem. Ne bom trdil niti da si agresiven niti neumen ceprav mi tako delujes.

St235 ::

Napisal si da obstaja gen za nagnjenost k šparanju. In zgoraj imaš plastičen primer, zakaj je ta izjava neumna, če bi hotel bit nesramen bi pa še rekel, da jo lahko izjavi samo oseba z močno izraženim genom za nagnjenost k idiotizmu.

Aquafriend ::

St235 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Sparanje gorencev izhaja iz tega (moja teorija) da so ziveli med gorami, kjer je premalo rodovitne zemlje. Tisti, ki niso sparali vecinoma niso preziveli ostrih zimskih pogojev. Oziroma je vec varcnih preneslo svoje gene in vedenjske vzorce naprej. Kot se recimo nagnjenost k alkoholizmu deduje se tudi nagnjenost k sparanju. Ejga.


Geni za šparanje...
Darwin se pa v grobu obrača, ko tvoje neumnosti bere.


Poglej si se enkrat kaj sem napisal. Saj si me celo citiral. Nikjer ne pise gen za sparanje ampak da so prenesli svoje gene in vedenjske vzorce naprej. Ti si pa zarad svojega vedenjskega vzorca zakljucil, da sem rekel gen za sparanje. Naj drugi zakljucijo kdo je zdaj tu idiot.

Dodaten razlog, da nisi razgledan je dejstvo, da jemljes darwinovo teorijo kot sveto resnico. Naj se darwin obraca v grobu kolikor hoce. Njegova teorija je zame se zmeraj samo teorija.

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

"Kot se recimo nagnjenost k alkoholizmu deduje se tudi nagnjenost k sparanju."

Jaz si tole razlagam točno tako kot Lakotnik.

Aquafriend ::

Pri dolocenih zivalskih vrstah lahko opazimo dedovanje vedenjskih vzorcev svojih starsev cetudi odrastejo brez njih z drugo vrsto zivali.

Ljubcki moji nerazgledani, ne bit toliko zaprti. Cist legit razmisljanje, ceprav nas tega ne ucijo v solah je zdaj vsak solski "krivoverec" ki ga je treba zazgat na grmadi.

Veverice, sparajo lesnike za zimo cetudi nikoli ne odrastejo z drugimi vevericami. Ene osnovne si ne morete dat v glavo.

A se lahk se drugi gorenci javte in mi stisnete dislajk? :))

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Da necemu lahko recemo legit razmisljanje mora prestat osnovno logicno presojo. In ce nekdo bluzi o genu za nagnjenost k sparanju, alkoholizmu in samomoru je vec kot ocitno, da ni sposoben razumet razlike med statisticno korelacijo in vrzocnostjo.

Posledicno je to kar si povedal navaden idiotizem na sreco dokler to dela nekdo na tvojem nivoju na tem forumu, se lahko temu v miru nasmejemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Aquafriend ::

A mi lahko poves kako veverica ve, da mora sparat lesnike? V primeru da jo vzamejo ze kot mladica in jo vzgajajo ljudje?

St235 ::

rofl, a zato ker ima gen za nagnjenost k sparanju?

Aquafriend ::

zato, ker se lahko vedenjski vzorec deduje ROFL MOFL CHOFL

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Temu se še vedno ne reče gen za šparanje, ali pa gen za alkoholizem.

c3p0 ::

Tudi človek ima vgrajenih nekaj vzorcev, npr. strah pred ognjem.

Zanimivo branje:

https://www.telegraph.co.uk/news/scienc...

This suggests that experiences are somehow transferred from the brain into the genome, allowing them to be passed on to later generations. The researchers now hope to carry out further work to understand how the information comes to be stored on the DNA in the first place.

mirancar ::

jaz sem kot študent isto bil prisiljen doktorirat iz šparanja in na kratko gre nekje takole:
-za živet si vzameš cajt in spremljaš nepremičnine, dokler ne najdeš neko spodobno sobo za hkrati nizko ceno. Nujno je da ima dnevno sobo in čim več cimrov
-ne kadiš in nimaš avta, ne piješ alkohola
-voziš kolo
-nimaš punce (to je bl side efekt :)))
-telefon maš predplačniški in ga dobiš zastonj (bolha, star telefon od znanca), raznih naročnin nimaš, vse piratiziraš
-na bolhi spremljaš oglase računalniške opreme dokler ne najdeš dirt cheap kompa za igre
-ješ na bone. izkoristiš bon do zadnjega.
-poješ vse kar kolegi v restavraciji in cimri ne morjo pojest. To je lahko zelo kvalitetna in raznolika hrana.
-vse kar kupiš za jest tudi poješ. ne mečeš hrane stran.
-igraš igrce cele dneve ter masturbiraš

z tem preverjeno živiš čudovito, srečno, kvalitetno za samo cca 400 eurov na mesec. Če bo prišlo do nekega kolapsa v življenju se bom z veseljem vrnil na ta pota! (razen bonov :()

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

pirat ::

St235 je izjavil:

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

https://psmag.com/economics/being-fruga...
?

Aquafriend ::

pirat je izjavil:

St235 je izjavil:

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

https://psmag.com/economics/being-fruga...
?


Hvala, zanimiv clanek!

sreda ::

Če posvojiš življenski slog zero waste in minimalism, ti o šparanju ni potrebno razmišljat.
Enostavno več ne rabiš veliko. Življenje postane enostavnejše.
Se ne obremenjuješ če česa nimaš, ker veš, da ne rabiš. Denar ti praktično ostaja.

krneki0001 ::

sreda je izjavil:

Če posvojiš življenski slog zero waste in minimalism, ti o šparanju ni potrebno razmišljat.
Enostavno več ne rabiš veliko. Življenje postane enostavnejše.
Se ne obremenjuješ če česa nimaš, ker veš, da ne rabiš. Denar ti praktično ostaja.


yes, yes! To lahko počneš, dokler živiš pri starših, ko boš enkrat imel otroke in ko boš živel na svojem, ne bo več tega vsega minimalističnega pristopa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

St235 ::

Aquafriend je izjavil:

pirat je izjavil:

St235 je izjavil:

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

https://psmag.com/economics/being-fruga...
?


Hvala, zanimiv clanek!


evo, uči se flat earther. Boš lahko svoje blodnje dvignil povsem na drug nivo, kot pa z vevericami.

O takih psevdo člankih za lažjo prebavo sem govoril.

kup pogojnikov, nikjer nobene genetike razen v naslovu in jasno mešanje korelacije z vzročnostjo.

vahid ::

Ganon je izjavil:

vahid je izjavil:

Ne nosi sabo kartice. Vsak dan iz kupcka poberi kolikor mislis, da bos zapravil, najprej je malo sitno, potem bos pa vedno bolj natancen. Na zacetku tedna dvigni denarja, kolikor ga rabis, ce zmanka vmes, se obnasaj kot, da je konec tedna placa. Prav fascinantno koliko manj denarja zbijes.


Sploh ni pomembno, katero plačilno sredstvo uporabljaš, če imaš zdrave možgane in malo samokontrole.


Ne drzi. Kartica ti umakne nacin, da evalviras fizicno koliko denarja imas. Pribljizno podobno kot analogni in digitalni stevci, za natancnost so slednji boljsi, za preglednost/oceno stanja, pa ne pridejo blizu analognim (razen ce jih seveda fejkas).

Pa ni na mojem zelniku zraslo, je dobro raziskan psiholoski pojav, poduckduckgojaj malo...

In se tole: https://www.theguardian.com/lifeandstyl...
In http://money.com/money/4410238/pay-with...

Ne trdim, da ni kartica bolj prirocna, da ne bo pomote, zaradi cesar se tipicno razni karticni maniaki radi prepirajo z mano.


moose_man je izjavil:


Boljša verzija tega nasveta je:

kupuj z vnaprej napisanim seznamom.

ko sestavljaš seznam pa optimiziraj glede na to ali bi rad bolj zdravo jedel, manj zapravil ipd. ...


Ne, eno z drugim nima nobene veze. Je pa tudi to dober nasvet.
Morda je se nekaj ljudi, ki tole razumejo...
https://www.delo.si/mnenja/kolumne/ce-padem-me-pocakajte-154864.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Aquafriend ::

St235 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

pirat je izjavil:

St235 je izjavil:

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

https://psmag.com/economics/being-fruga...
?


Hvala, zanimiv clanek!


evo, uči se flat earther. Boš lahko svoje blodnje dvignil povsem na drug nivo, kot pa z vevericami.

O takih psevdo člankih za lažjo prebavo sem govoril.

kup pogojnikov, nikjer nobene genetike razen v naslovu in jasno mešanje korelacije z vzročnostjo.

lol, si ne das priznat svojo zmoto, da je nagnjenost k dolocenem vedenjenju lahko doloceno v tvojih genih. Drugac pa flath earth je organizacija, ki je namenoma vzpostavljena za sirjenje dezinformacij. Ker je dost drzavnih skrivnosti v vseh teh internet letih prislo na splet poskusajo omiliti in dezorientirati povprecne laike kot si ti, ki niso dovolj razgledani in odprti za novosti. Na yoitube imajo nesteto fejk racunov, ki lajkajo oziroma dislajkajo vse, ki se ne strinjajo z flath earth teorijo. Tako laiki, kot si ti, dobijo vtis, da gre za stevilcno populacijo in jih enacijo z vsemi alternativnimi iskalci resnice. Kar je tudi eden izmed ciljev te flath earth organizacije.

sreda ::

krneki0001 je izjavil:

sreda je izjavil:

Če posvojiš življenski slog zero waste in minimalism, ti o šparanju ni potrebno razmišljat.
Enostavno več ne rabiš veliko. Življenje postane enostavnejše.
Se ne obremenjuješ če česa nimaš, ker veš, da ne rabiš. Denar ti praktično ostaja.


yes, yes! To lahko počneš, dokler živiš pri starših, ko boš enkrat imel otroke in ko boš živel na svojem, ne bo več tega vsega minimalističnega pristopa.


Živim na svojem, nimava pa otrok. Imam podjetje in dovolj prihodkov, da mi ni potrebno gledati koliko zadeva stane, če jo potrebujem. (mojgoče sem v fazi s polnim trebuhom je lahko srat)
Imam 8 let star avto s katerim sem zadovoljen - ne rabim novega. 2 leti star telefon za 150€....

Mislim da je lažje razložiti otroku, zakaj ne dobi nalepk z vsakim nakupom glede potrošništva, kot pa s 'šktarjenjem'.

louser ::

St235 je izjavil:

ROFL, daj mi prosim kak vir o temle genu za šparanje?

Verodostojen, glede na to, da si po domače povedano čuknjen vem, da ne bo, se bomo pa vsaj nasmejali. Pa čuvaj, da ne padeš dol iz zemlje, ko prideš do roba.

Ne mlrš, ker bi bila gravitacijska sila tako močna, da do roba ne bi mogel niti priti. Zato še noben flatearther ni prišel do roba.

Spxy ::

Aquafriend je izjavil:

St235 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

pirat je izjavil:

St235 je izjavil:

Tako kot gen za nagnjenost k idiotizmom?

Škoda, sem upal, da bomo lahko prebrali kako pseudoznanstveno skropucalo o genu z nagnjenost k šparanju. Pa si oćitno še na tako nizkem nivoju, da niti virov nimaš za svoje zmote.

https://psmag.com/economics/being-fruga...
?


Hvala, zanimiv clanek!


evo, uči se flat earther. Boš lahko svoje blodnje dvignil povsem na drug nivo, kot pa z vevericami.

O takih psevdo člankih za lažjo prebavo sem govoril.

kup pogojnikov, nikjer nobene genetike razen v naslovu in jasno mešanje korelacije z vzročnostjo.

lol, si ne das priznat svojo zmoto, da je nagnjenost k dolocenem vedenjenju lahko doloceno v tvojih genih. Drugac pa flath earth je organizacija, ki je namenoma vzpostavljena za sirjenje dezinformacij. Ker je dost drzavnih skrivnosti v vseh teh internet letih prislo na splet poskusajo omiliti in dezorientirati povprecne laike kot si ti, ki niso dovolj razgledani in odprti za novosti. Na yoitube imajo nesteto fejk racunov, ki lajkajo oziroma dislajkajo vse, ki se ne strinjajo z flath earth teorijo. Tako laiki, kot si ti, dobijo vtis, da gre za stevilcno populacijo in jih enacijo z vsemi alternativnimi iskalci resnice. Kar je tudi eden izmed ciljev te flath earth organizacije.


Ti pa si opran :)) Tole je tehnološki forum, za tvoje blodnje maš med over net.

Magic1 ::

Ali si flat earthar ne zasluži naziva na Slo-techu??
Magic

Aquafriend ::

Kdo je flath earthar? Sem mocno proti tej organizaciji. Za razliko od lion29 vsaj vem o cem se gre. Gre se za to, da taksni kot je lion29 lahko obtozijo vse alternativne iskalce resnice (aquafriend), da je flath earthar, ceprav nikoli v zivljenju nisem nic omenil glede ravne zemlje!

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Aquafriend je izjavil:

A mi lahko poves kako veverica ve, da mora sparat lesnike? V primeru da jo vzamejo ze kot mladica in jo vzgajajo ljudje?


Kjut, ko vidis koga, ki je pogledal nekaj YT videov, se naucis, da so nekatere zadeve genetsko dolocene in predvidevas, da je vse genetsko doloceno.

Ce ze ne kaj drugega si moras znati razloziti, zakaj se potem vse razvija, ce pa je vse doloceno. Morda si moras se razlozit, zakaj se pri ljudeh tako hitro, ce je vse genetsko.

Potem pa ugotovis, da inteligenca zna delati sranje pri genetskih predispozicijah.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

sreda je izjavil:

Če posvojiš življenski slog zero waste in minimalism, ti o šparanju ni potrebno razmišljat.
Enostavno več ne rabiš veliko. Življenje postane enostavnejše.
Se ne obremenjuješ če česa nimaš, ker veš, da ne rabiš. Denar ti praktično ostaja.


yes, yes! To lahko počneš, dokler živiš pri starših, ko boš enkrat imel otroke in ko boš živel na svojem, ne bo več tega vsega minimalističnega pristopa.

Eni to počnejo tudi z otroci.

Samo se ti lahko hitro izkaže, da je zero waste dražji življenjski stil od običajnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Zmernost. Zero waste je skrajnost. Če bi samo za pol zmanjšali nakupovanje totalne šare in balastne hrane, bi bil ogromen skok.
Tudi z otroki se da imeti stalno prazen kante za smeti in kar je najbolje, NIČ jim ne manjka. Jedo domačo hrano, večinoma na rifuzo od okoliščkih kmetov in ogromen delež lastno pridelane. Problem so plenice sicer. Celo v prednsoti so, ker so malo bolj zaznavni za svet okoli sebe in ne za consumer smeti ter ekrane. Jaz sem prav ponosen, da znajo opazovati naravo in jo izkoristiti za igro in da želijo ven sami in kjer se na žurki gleda risanke odtavajo stran od zaslona, ko ostali mali zombički strmijo v zaslon tvja in telefon pri sončnem dnevu zunaj.
Samo zmenit se je treba z žlahto, da ne nosijo plastičnih smeti (brezosebnih debilnih igrač na kvantiteti) za vsako pasjo procesijo.
Zakaj pa bi bil zero waste dražji pa malo razloži.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Torej ce sem tisti prepir zgoraj prav razumel, se vedenjske navade ne dedujejo oz. nagnjenost k doloceni vedenjski navadi ne prenasa v doloceni meri preko genov?

sreda je izjavil:

Če posvojiš življenski slog zero waste in minimalism, ti o šparanju ni potrebno razmišljat.
Enostavno več ne rabiš veliko. Življenje postane enostavnejše.
Se ne obremenjuješ če česa nimaš, ker veš, da ne rabiš. Denar ti praktično ostaja.

Torej kaj delas? Zakaj zivis? Da gledas v luft?
Minimalizem je skrajnost brez nege konkretne meje, lahko se gremo do konca in potem se vprasas, za kaj bi se sploh zivel. Saj niti sluzbe ne rabis, lahko gres v dzunglo k domorodcem.
Ne rabis niti denarja, lahko gres pes okoli sveta, ce se zanasas na zastonj letala, ladje...
Minimalizem je kot da bi bil brezdomec po zelji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Temu se še vedno ne reče gen za šparanje, ali pa gen za alkoholizem.

Ni vazno kako se mu rece. Je en izmed vedenjskih vzorcev, navad. Pogovorno ljudsko mu lahko reces kak hoces :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

Ogromno se lahko prihrani, če ima svoje koline.
Meso (govedino) kupiš pri lokalnem kmetu. Jajca prav tako.

Tako podpiraš domače, pa če slabe kvalitete iz trgovine se ogneš.

Jaz sem našel tipa na bolhi, ki mi dobavlja zajčje meso. Cena poštena. Kvaliteta vrhunska.

Imeti vrt je tudi zelo dobro. Sveža zelenjava je na voljo skozi celotno sezono.
Če ni zemlje se tudi v lončku da marsikaj vzgojiti (peteršilj je še ena taka stvar).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

St235 ::

Aquafriend je izjavil:

Kdo je flath earthar? Sem mocno proti tej organizaciji. Za razliko od lion29 vsaj vem o cem se gre. Gre se za to, da taksni kot je lion29 lahko obtozijo vse alternativne iskalce resnice (aquafriend), da je flath earthar, ceprav nikoli v zivljenju nisem nic omenil glede ravne zemlje!


Evo, še en način kako prihraniš. Bereš poste našega namočenega prijateljčka. Boljše kot vsak stand up ali komedija v kinu.

Invictus ::

Machete je izjavil:


Tudi z otroki se da imeti stalno prazen kante za smeti in kar je najbolje, NIČ jim ne manjka. Jedo domačo hrano, večinoma na rifuzo od okoliščkih kmetov in ogromen delež lastno pridelane.

Ne morejo vsi pridelovati hrane. Nimajo prostora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Da da.. se da pa dobro mrežo dobave splesti in izogniti bedarija iz trgovine. Če je pa volja, pa za marsikaj ne rabiš zemlje. Sadja, ki zgnije na tleh je v SLO skoraj neskončno (kompoti, suho sadje, marmelade, to si lahko sem pa tja krasne jedi skuhaš iz naštetega). Rastline za čaj, bezeg itd.. to vse raste zastonj v naravi. Vložiti je treba samo voljo in čas. Lažje je seveda kupovati platoje cenenega ledenega čaja iz Italije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Trupl0 ::

najbolje je šparat, jesti regrat, se tuširati s kisom in oblačila prati v bližnji reki.
Šolstvo, ceste, zdravstvo, varnost se bo pa plačalo iz kje?
If you are going through Hell, keep going !

Machete ::

Iz jaffa keksov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Machete je izjavil:

Da da.. se da pa dobro mrežo dobave splesti in izogniti bedarija iz trgovine. Če je pa volja, pa za marsikaj ne rabiš zemlje. Sadja, ki zgnije na tleh je v SLO skoraj neskončno (kompoti, suho sadje, marmelade, to si lahko sem pa tja krasne jedi skuhaš iz naštetega). Rastline za čaj, bezeg itd.. to vse raste zastonj v naravi. Vložiti je treba samo voljo in čas. Lažje je seveda kupovati platoje cenenega ledenega čaja iz Italije.

Res je, pa še DDVju iz trgovine se načeloma izogneš (ko že tako radi to počnemo).
Samo lenobo pregnat, to nekatere muči. Lenoba pač stane, zato pa trgovine tako dobro živijo.
Ekologija™ in Trajnost™

Stari maček ::

Trupl0 je izjavil:

najbolje je šparat, jesti regrat, se tuširati s kisom in oblačila prati v bližnji reki.
Šolstvo, ceste, zdravstvo, varnost se bo pa plačalo iz kje?

To naj razmišljajo tisti, ki omogočajo kraje v teh branžah.

St235 ::

Stari maček je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

najbolje je šparat, jesti regrat, se tuširati s kisom in oblačila prati v bližnji reki.
Šolstvo, ceste, zdravstvo, varnost se bo pa plačalo iz kje?

To naj razmišljajo tisti, ki omogočajo kraje v teh branžah.


Torej pol tega foruma, ki tako ali drugače zagovarja davčne utaje in goljufanje države?

Stari maček ::

Točno. V glavnem levosučneži.

m0LN4r ::

FireSnake je izjavil:

Ogromno se lahko prihrani, če ima svoje koline.
Meso (govedino) kupiš pri lokalnem kmetu. Jajca prav tako.

Tako podpiraš domače, pa če slabe kvalitete iz trgovine se ogneš.

Jaz sem našel tipa na bolhi, ki mi dobavlja zajčje meso. Cena poštena. Kvaliteta vrhunska.

Imeti vrt je tudi zelo dobro. Sveža zelenjava je na voljo skozi celotno sezono.
Če ni zemlje se tudi v lončku da marsikaj vzgojiti (peteršilj je še ena taka stvar).

Kok evrov petersilja pa porabis na leto? Jaz ga mam se od predlani v skrinji.

Machete je izjavil:

Da da.. se da pa dobro mrežo dobave splesti in izogniti bedarija iz trgovine. Če je pa volja, pa za marsikaj ne rabiš zemlje. Sadja, ki zgnije na tleh je v SLO skoraj neskončno (kompoti, suho sadje, marmelade, to si lahko sem pa tja krasne jedi skuhaš iz naštetega). Rastline za čaj, bezeg itd.. to vse raste zastonj v naravi. Vložiti je treba samo voljo in čas. Lažje je seveda kupovati platoje cenenega ledenega čaja iz Italije.

No ja kvalitetno meso od kmetov, bo vedno drazje od poceni akcijskih izdelkov iz stacune... smisel sparanja je zapraviti manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MIHAc27 ::

Glede zero waste in plenic. Tudi to obstaja alternativa - pralne plenice. So pa vsaj v štartu dražje kot navadne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643436 (11839) darkolord
»

Sojina moka v žemljicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11314018 (10660) Pika na i
»

Hofer in premalo pečen kruh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712635 (9911) zmaugy
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713540 (11301) imagodei
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14639330 (34521) fosil

Več podobnih tem