» »

Rezultati finskega eksperimenta z UTD: ljudje srečnejši in bolj zdravi, vpliva na zaposlenost ni

1 2
3
4 5

Reycis ::

Utk je izjavil:

mailer je izjavil:

UTD je meka za delomrzneže, lenuhe, kriminalce in cigane. Za ostalo rajo, ki cele dneve gara, da pride na koncu meseca na nulo pa klofuta v obraz. Ne podpiram.

Ne, točno to ni res, vsi našteti dobivajo že danes socialno pomoč, poznajo vse trike in jo lahko dobivajo tudi 20 ali pa 50 let. Raja, ki gara, pa ve, da te socialne pomoči ne bo dobivala prav dolgo, in zato dela naprej za drobiž.

To je problem koncepta socialne države. Ko ni več boja za preživetje, ko vsak preživi, se začne degradacija genetskega bazena. Eventuelno pride do takšne degradacije, da obstoječi človeški kapital ni več zmožen vzdrževat sistema, ki je vsakomur zagotovil preživetje. In boj za preživetje se ponovno vzpostavi. A si predstavljaš socialno državo s cigansko večino? Hahahahaha

Teoretična varianta je, da z evgeniko izboljšuješ (ali pa vsak vzdržuješ) obstoječi kapital. Seveda je danes nemogoče sploh predlagati kaj takšnega. Si predstavljaš kaj bi se zgodilo, da bi nek politik predlagal omejitve pri svobodi reprodukcije? Ali pa da bi kakšna država dejansko sprejela takšno politiko?

Danes še nemogoče, čez desetletje ali dve bo to standard v zahodnih državah.

Markoff je izjavil:

No, otroci bi bili malce bolj divji in umazani ter se večinoma rojevali na Dolenjskem, ampak, hej, ne bomo dlakocepili, a ne? ;((


Danes še nemogoče, čez desetletje ali dve pa standard. In tako problema s cigoti naenkrat ne bo več.

dice7 ::

"Genetski bazen" se nikoli v preteklosti ni bil tako raznolik, kot je danes. Temu se lahko zahvalis "globalizaciji"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jype ::

Napredek je očiten, ga pa nepismeni težko zaznajo, ker ne vidijo, da jim ga ne odžirajo "melaninci", temveč najbolj "bledolični".

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

zmaugy ::

Reycis je izjavil:

jype je izjavil:

Čimprej si zrihtaj službo v medicini, da boš tudi glede melanina spremenil pogled.

Že v osnovni šoli sem imel to nesrečo, da se je v našo šolo furalo nekaj Tomačevskih cigotov. Jaz sem imel v razredu dva. Ta vibrantna izkušnja mi je že v mladosti preprečila, da bi mi sistem opral glavo z antirasističnimi neumnostmi. Vseeno je to bila dragocena izkušnja saj mi je pokazala, da sama raven melanina ni točen pokazatelj za stopnjo nekompatibilnosti, kajti cigoti so mnogo bolj odvratni od afriških črncev. Kar se tiče same delavnosti so cigoti sicer dosti bolj pridni od črncev, je pa tudi res, da so pri delu usmerjeni na izključno korist lastnega klana in povsem brezbrižni glede negativnih eksternalij do gostiteljev.

Seveda to ne pomeni, da ne obstajajo produktivni, pridni in sposobni melaninsko obogateni ljudje. Ampak skupine se sodi kot celoto. In kot skupina so bolj nagnjeni k nedelu.


Podobno govorijo tudi zahodni Nemci glede vzhodnih Nemcev.

Utk ::

Pa se motijo?

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Pa se motijo?


Glavna teza forumskih rasistov je, da je problem v rasi, barvi kože. Vzhodni Nemci se od zahodnih genetsko ne razlikujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mr.B ::

cekr je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz sem za UDT, drugače za tiste, ki nimate razčiščenih pojmov. UDT je UNIVERZALNI dohodek, dobijo ga VSI državljani.

Po moje bi bil sistem boljši.

Slovenija ima nižji standard zato bi vsak polnoleten državljan dobil 400€ na mesec, vsak mladoleten pa 300€.

Odpade sistem državnih štipendij, odpade zavod za zaposlovanje, CSD se zmanjša napol. Odpadejo otroški dodatki in vse ostalo birokratično sranje.

Moji plusi:
+ bolj zdravo prebivalstvo (kupuješ lahko boljšo hrano)
+ več optimizma
+ ni več osnovne borbe za obstoj (mati samohranilka z 1 otrokom bi dobila 700€)
+ izginejo zavodi za zaposlovanje
+ lahko študiraš brez pomoči staršev, študij dejansko postane brezplačen
+ večja ustvarjalnost ljudi in zagon podeželja

Minusi:
- velika obremenitev za državno blagajno v začtni fazi
- nekaj let dobimo cel kup lenuhov, ki ne vedo točno kam se dat
- JS protestira proti izgubi delovnih mest
- kako preprečit porabo otroškega denarja, za alkohol in cigarete (neka oblika CSD bi morala obstat)

otrok 0-14 je cca. 15 % to je 300.000*300*12= 1.080.000.000
Ostalh je 85% to je 1.700.000*400*12=8.160.000.000

Torej rabimo 10 miljard.


Ne rabimo toliko, ker se zmebimo birokratske nesnage. Seveda v kakšni normalni državi. Pri nas bi sse pojavilo še več birokracije.

a tiste birokratske drzave no parazitov ki placajo davke zato da za vse na koncu ostane slabih 10 mijard. Pa v teh slabik 10 mijardah je potrebno placati tudi obnovo ceste, kot primer. Verjetno ti mislis da proracun in gradnja zeleznice nima nicesar skupnega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zmaugy ::

Reycis je izjavil:

Utk je izjavil:

mailer je izjavil:

UTD je meka za delomrzneže, lenuhe, kriminalce in cigane. Za ostalo rajo, ki cele dneve gara, da pride na koncu meseca na nulo pa klofuta v obraz. Ne podpiram.

Ne, točno to ni res, vsi našteti dobivajo že danes socialno pomoč, poznajo vse trike in jo lahko dobivajo tudi 20 ali pa 50 let. Raja, ki gara, pa ve, da te socialne pomoči ne bo dobivala prav dolgo, in zato dela naprej za drobiž.

To je problem koncepta socialne države. Ko ni več boja za preživetje, ko vsak preživi, se začne degradacija genetskega bazena. Eventuelno pride do takšne degradacije, da obstoječi človeški kapital ni več zmožen vzdrževat sistema, ki je vsakomur zagotovil preživetje. In boj za preživetje se ponovno vzpostavi. A si predstavljaš socialno državo s cigansko večino? Hahahahaha

Teoretična varianta je, da z evgeniko izboljšuješ (ali pa vsak vzdržuješ) obstoječi kapital. Seveda je danes nemogoče sploh predlagati kaj takšnega. Si predstavljaš kaj bi se zgodilo, da bi nek politik predlagal omejitve pri svobodi reprodukcije? Ali pa da bi kakšna država dejansko sprejela takšno politiko?

Danes še nemogoče, čez desetletje ali dve bo to standard v zahodnih državah.

Markoff je izjavil:

No, otroci bi bili malce bolj divji in umazani ter se večinoma rojevali na Dolenjskem, ampak, hej, ne bomo dlakocepili, a ne? ;((


Danes še nemogoče, čez desetletje ali dve pa standard. In tako problema s cigoti naenkrat ne bo več.


Ampak res, mislim da je bila napaka narejena z izumom obleke, ker potem so preživeli tudi degeneriranci, ki so bili premalo dlakasvi, da bi preživeli zimo.

Utk ::

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa se motijo?


Glavna teza forumskih rasistov je, da je problem v rasi, barvi kože. Vzhodni Nemci se od zahodnih genetsko ne razlikujejo.

To ni res. Glavna teza je, da se ljudje razlikujemo. Po barvi, spolu, regiji, vsem. Zakaj se razlikujemo, naj rečejo strokovnjaki, ampak če nekdo reče, da ni nobene razlike, potem pač ni glih nek strokovnjak, ampak politik.

gus5 ::

Utk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa se motijo?


Glavna teza forumskih rasistov je, da je problem v rasi, barvi kože. Vzhodni Nemci se od zahodnih genetsko ne razlikujejo.

To ni res. Glavna teza je, da se ljudje razlikujemo. Po barvi, spolu, regiji, vsem. Zakaj se razlikujemo, naj rečejo strokovnjaki, ampak če nekdo reče, da ni nobene razlike, potem pač ni glih nek strokovnjak, ampak politik.
Niso problem kulturne/identitetne & biološke razlike, prej socialno-ekonomske. Slednje se poskuša nekoliko omiliti z UTD.

vahid ::

UTD ima en hud problem, ki je imho neresljiv, bi pa prav rad slisal utemeljitev zakaj tega problema ni (ali resitev):

Dokler se dela take poizkuse na omejeni populaciji, je vse ok. Pac podskupinica.

Ce UTD uvedes na vecini populacije, kaj preprecuje trgovcem, da kompenzirajo vecjo kupno moc? Cene narastejo za ~visino UTDja, in spet je situacija taksna kot je bila pred uvedbo. Mislim, pa ceprav bi bil vesel, ce se najde resitev.

darkolord ::

Key Quest je izjavil:

Malce sem len, pa se mi ne da preverjat kaj vse zajema ta "proracun". Ampak glede na to, da bi se z UTDjem odpravilo vsa mozna nadomestila ala pokojnine, otroske dodatke, starsevska nadomestila, porodniske, nadomestila plac in podobno, a smo sigurni, da je "proracuna" s katerim RS razpolaga tako nizek? Sem pa kr preprican, da tle niso vstete vse place zaposlenih na vseh moznih drzavnih ustanovah ala ZPIZ, ZZZS, CSD in podobnih ki vec al manj prezivljajo delovnik z izvajanjem dejavnosti tako ali drugace posvene izracunavanju vseh moznih oblik socialnih transferjev.
Ja, seveda smo sigurni. Plače so 1 milijarda, javni zavodi so 2 milijardi, socialnih transferji so 1 milijarda.

Če odpustiš vse javne uslužbence, ukineš vse javne zavode in vse socialne transferje posameznikom, torej zmanjka 6-8 milijard. To je 5-6x TEŠ6 ... VSAKO LETO.

avani ::

Zame je glavna ugotovitev raziskave to, da problem "lenuhov" zelo verjetno sploh ni resen problem. Torej teza, da se bo z uvedbo UTDja avtomaticno povecalo stevilo lenuhov - ljudi, ki se jim ne bo dalo vec delat. Nekaj podobnega so pokazale ze ostale raziskave, sploh nemska v Namibiji. Torej zaradi uvedbe UTD ljudje zelo verjetno ne bodo delali manj, kar je zelo spodbudna novica.

Sam bi si zelel, da bi se debata o nacinih uvedbe UTD razdelila v dve smeri:

1. klasicni UTD, torej mesecno nakazilo, se bo po moje izkazalo za optimalno za razvojno pomoc za drzave v razvoju. V prvi vrsti zato, ker eliminira korupcijo. Ko se na primer ljudem v vaseh rece, da bodo vsak teden dobili X evrov, si bodo to zelo dobro zapomnili. To je cisto realen program, brez veliko moznosti skrivanja sredstev. In Evropa lahko zmerom na terenu preveri kdo vse je dobil njeno pomoc.

2. Za razvite drzave klasicni UTD ni najbolj primeren, uvaja nepotrebno zmedo. Denar bi dobili tudi tisti, ki ga ne potrebujejo, na primer. Po moje je veliko bolj dobrodosla oblika "negative tax income", ker je veliko bolj pravicna in prav tako pregledna. Torej davcni sistem se napise v obliki y = -a + x^b, pri cemer parameter a definira minimalno spodnjo mejo prihodkov, ki si jo zasluzi vsak drzavljan, ne glede na status. Ce nekdo zasluzi manj kot to, bo drzava financirala razliko, tako da bo zagarantirano imel na mesec vsaj ta a, ne glede na kaj in koliko dela. Faktor b pa definira koliko neenakosti v druzbi si zelimo, razlike v obdavcitvi med minimalno in maksimalno placo.
Ta sistem ima vec prednosti:
- v prvi vrsti je veliko cenejsi kot UTD, saj dobijo izplacila le tisti najbolj potrebni. Prav tako dobi vsak le razliko od tega, kar je sam ustvaril, do "UTD" nivoja, torej spet prihranek.
- dosti lazje ga bo uvesti, saj ne bo predstavljal stres za javno blagajno. Minimalen garantiran prihodek je lahko na zacetku zelo nizek in se postopno visa, s tem ko se ukinjajo socialni transferji. Ce pride kriza, se lahko seveda tudi niza.
- uvaja vec novih moznih oblik dela, za recimo zelo kratek cas, le nekaj urc na teden, brez skrbi za izgubo socialne pomoci. Ali pa kampanijska dela, recimo pomoc pri prireditvah, ki so enkratni dogodki, brez skrbi kaj bo v prihodnosti.

Mr.B ::

vahid je izjavil:

UTD ima en hud problem, ki je imho neresljiv, bi pa prav rad slisal utemeljitev zakaj tega problema ni (ali resitev):

Dokler se dela take poizkuse na omejeni populaciji, je vse ok. Pac podskupinica.

Ce UTD uvedes na vecini populacije, kaj preprecuje trgovcem, da kompenzirajo vecjo kupno moc? Cene narastejo za ~visino UTDja, in spet je situacija taksna kot je bila pred uvedbo. Mislim, pa ceprav bi bil vesel, ce se najde resitev.

Pod pogojem da to uvedejo vsi. ČE to ne uvede Avstrija, kjer so cena tam tam, se razen cen momopolistov tipa telekom, vodovod itd ne bodo mogle povečati. Ok, tisti ki so sedaj na sociali, ne bodo mogli iti po nakupih v Avstrijo, ker pač še vedno ne bodo imeli dnarja da se zapeljejo čez mejo...

Tako da prihodkov od avkov bo pobranih najve spet od teh ki so bili sedaj na sociali... razen če bomo šli spet na temo, da večino tako in tako poberejo od bogatih. Potem se pač odločte že...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bbbbbb2015 ::

avani je izjavil:

Zame je glavna ugotovitev raziskave to, da problem "lenuhov" zelo verjetno sploh ni resen problem. Torej teza, da se bo z uvedbo UTDja avtomaticno povecalo stevilo lenuhov - ljudi, ki se jim ne bo dalo vec delat. Nekaj podobnega so pokazale ze ostale raziskave, sploh nemska v Namibiji. Torej zaradi uvedbe UTD ljudje zelo verjetno ne bodo delali manj, kar je zelo spodbudna novica.

Sam bi si zelel, da bi se debata o nacinih uvedbe UTD razdelila v dve smeri:

1. klasicni UTD, torej mesecno nakazilo, se bo po moje izkazalo za optimalno za razvojno pomoc za drzave v razvoju. V prvi vrsti zato, ker eliminira korupcijo. Ko se na primer ljudem v vaseh rece, da bodo vsak teden dobili X evrov, si bodo to zelo dobro zapomnili. To je cisto realen program, brez veliko moznosti skrivanja sredstev. In Evropa lahko zmerom na terenu preveri kdo vse je dobil njeno pomoc.


Mislim, prav zanima me, kaj ti v realnem življenju počneš? Si si sploh zaslužil za šalico hladne kave kdaj?
Ljudem na vasi se reče, da bodo dobili X evrov?

In da bo Evropa potem "preverila" pomoč?

Kakšna Evropa, kakšna vas? Kakšna pomoč?

Zumboti imajo lepo svojo državo. In če hočejo, naj rečejo, da bo vsak dobil nekaj denarja. In jim bo to talali,tedensko, mesečno, kar češ.

Evropejci pa zaradi mene lahko imamo svoj UTD. Ampšak prosim lepo ne tak UTD, da neki siromačeki dobivajo UTD, jaz pa bom moral še naprej delati. Potem meni tudi 500 €.

Da potem v Sloveniji zaprem firme. In jih odprem na Cipru in še naprej delam. Ker si predstavljam, kako bo to šlo. Firme bi morale plačati miljavžnt davkov in kazni, da bi futrali leglo črvov, ki ne bi nič delali.

Reycis ::

UTD ne more bit neka nova uravnilovka in to kar predlaga avani ZDA že imajo - imenuje se tax credits. Sem tudi proti vmešavanju v notranje zadeve držav tretjega sveta. V zadnjih desetletjih smo jim pod krinko humanitarstva na eni strani in kapitalizma & privatizacije na drugi strani naredili ogromno škodo. Rešitve, ki so primerne za nas ni nujno, da so dobre tudi za njih. UTD v Afriških vaseh bi po vsej verjetnosti povzročil demografsko eksplozijo tistega prebivalstva. Sej ne rečem, da moramo podret vse mostove ampak oni morajo najti svojo pot. Sami.

zmaugy ::

Utk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa se motijo?


Glavna teza forumskih rasistov je, da je problem v rasi, barvi kože. Vzhodni Nemci se od zahodnih genetsko ne razlikujejo.

To ni res. Glavna teza je, da se ljudje razlikujemo. Po barvi, spolu, regiji, vsem. Zakaj se razlikujemo, naj rečejo strokovnjaki, ampak če nekdo reče, da ni nobene razlike, potem pač ni glih nek strokovnjak, ampak politik.


Seveda da je res. Forumskih rasistov ne motijo Norvežani ampak Afričani, Mehičani etc. V bistvu s tem izražajo svoj večvrednostni kompleks do ljudi, ki so po njihovem “slabši” od njih, jim poskušajo prilepiti nek generalni opisni parameter (barva kože) in s tem kompenzirajo svoje lastne manjvrednostne in služabniške komplekse - opažam da gre velikokrat za servilno selektivno prevzemanje meril, ki jih imajo rasisti v državah, ki bi naše rasiste klasificirali med polljudi - ta del seveda zamolčijo, ko se naokoli sprehajajo s črnimi majicami z nemškimi napisi, ker “hej, potem so skoraj že enaki Nemcem”.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Markoff ()

avani ::

1. Evropa nameni vsako leto ca 75 miljard eur na leto kot razvojno pomoc drzavam v razvoju (tu je link, ampak verjetno ne bos bral). Problem je, da se denar nakaze drzavam, kjer pa je potem veliko moznosti, da denar ponikne. Ergo, pogangamo korupcijo. Moja teza je, da je UTD super model za to pomoc, saj zelo zmanjsa moznosti za korupcijo. Vsaj po do sedaj znanih podatkih.

2. glede tax credit je res, ampak je ta v osnovi kompliciran, ker uposteva se kar nekaj faktorjev, in je bila zamisljena se v analognih casih. sam bi si zelel sistema, ki je enostaven. Glede uravnilovke se pa deloma strinjam s tabo; problem, je ce je uravnilovka nekje na polovici populacije. Ni pa nic narobe, ce uvedemo spodnjo mejo za spodnjih 10-20% populacije.

bbbbbb2015 ::

zmaugy je izjavil:

Seveda da je res. Forumskih rasistov ne motijo Norvežani ampak Afričani, Mehičani etc. V bistvu s tem izražajo svoj večvrednostni kompleks do ljudi, ki so po njihovem “slabši” od njih, jim poskušajo prilepiti nek generalni opisni parameter (barva kože) in s tem kompenzirajo svoje lastne manjvrednostne in služabniške komplekse - opažam da gre velikokrat za servilno selektivno prevzemanje meril, ki jih imajo rasisti v državah, ki bi naše rasiste klasificirali med polljudi - ta del seveda zamolčijo, ko se naokoli sprehajajo s črnimi majicami z nemškimi napisi, ker “hej, potem so skoraj že enaki Nemcem”.


Daj, malo se zadrži, preden kvasiš bedarije.
Seveda smo večvredni, več delamo, več zaslužimo in rezultati dela so vidni. Nismo idealni, a daleč daleč večvredni od kogarkoli iz Afrike. Poglej si blaginjo in zdravje ljudi in varnost v Evropi.

Ta črni drejo v Evropo. A jim kaj ni všeč v Afriki?

Pokaži ti meni v Afriki državo, ki ni usrana. Še najbližje je bila temu Južno afriška republika, ki pa je v 20 letih vladanja črncev zdrsela v kaos in ekonomsko nazadovanje. Njihova valuta je drek vredna, ta trenutek niso prehrambeno samozadostni. In nekoč so praktično hranili Afriko, skupaj s Somalijo in Egiptom. Nimajo več firme, ki bi kaj pomenila v svetovnem merilu in prišli so časi, da te JAR oropajo sredi ceste, kar je slabše kot v Braziliji v slumu.

Poglej Zimbabve. Nekoč cvetoča država (pohrustali so bele naseljence v Rodeziji), črnci so najbolj hlepeli po kmetijstvu in infrastrukturi belcev, ki so bili naseljenci tam.
Pa si sedaj poglej:
https://www.bbc.com/news/topics/crr7mlg...

Njihova centralna banka je največji neplačnik. Zajebavajo se. Niti banana država niso več, ker niti banan nimajo.

O Mehiki govoriš? O kateri Mehiki? Tisti, kjer imaš sirotinjo, ki potem za narko-šefe razpečuje mamila v ZDA? O tisti? Ali obstaja kakšna druga Mehika?

Mato989 ::

avani je izjavil:

Zame je glavna ugotovitev raziskave to, da problem "lenuhov" zelo verjetno sploh ni resen problem. Torej teza, da se bo z uvedbo UTDja avtomaticno povecalo stevilo lenuhov - ljudi, ki se jim ne bo dalo vec delat. Nekaj podobnega so pokazale ze ostale raziskave, sploh nemska v Namibiji. Torej zaradi uvedbe UTD ljudje zelo verjetno ne bodo delali manj, kar je zelo spodbudna novica.

Sam bi si zelel, da bi se debata o nacinih uvedbe UTD razdelila v dve smeri:

1. klasicni UTD, torej mesecno nakazilo, se bo po moje izkazalo za optimalno za razvojno pomoc za drzave v razvoju. V prvi vrsti zato, ker eliminira korupcijo. Ko se na primer ljudem v vaseh rece, da bodo vsak teden dobili X evrov, si bodo to zelo dobro zapomnili. To je cisto realen program, brez veliko moznosti skrivanja sredstev. In Evropa lahko zmerom na terenu preveri kdo vse je dobil njeno pomoc.

2. Za razvite drzave klasicni UTD ni najbolj primeren, uvaja nepotrebno zmedo. Denar bi dobili tudi tisti, ki ga ne potrebujejo, na primer. Po moje je veliko bolj dobrodosla oblika "negative tax income", ker je veliko bolj pravicna in prav tako pregledna. Torej davcni sistem se napise v obliki y = -a + x^b, pri cemer parameter a definira minimalno spodnjo mejo prihodkov, ki si jo zasluzi vsak drzavljan, ne glede na status. Ce nekdo zasluzi manj kot to, bo drzava financirala razliko, tako da bo zagarantirano imel na mesec vsaj ta a, ne glede na kaj in koliko dela. Faktor b pa definira koliko neenakosti v druzbi si zelimo, razlike v obdavcitvi med minimalno in maksimalno placo.
Ta sistem ima vec prednosti:
- v prvi vrsti je veliko cenejsi kot UTD, saj dobijo izplacila le tisti najbolj potrebni. Prav tako dobi vsak le razliko od tega, kar je sam ustvaril, do "UTD" nivoja, torej spet prihranek.
- dosti lazje ga bo uvesti, saj ne bo predstavljal stres za javno blagajno. Minimalen garantiran prihodek je lahko na zacetku zelo nizek in se postopno visa, s tem ko se ukinjajo socialni transferji. Ce pride kriza, se lahko seveda tudi niza.
- uvaja vec novih moznih oblik dela, za recimo zelo kratek cas, le nekaj urc na teden, brez skrbi za izgubo socialne pomoci. Ali pa kampanijska dela, recimo pomoc pri prireditvah, ki so enkratni dogodki, brez skrbi kaj bo v prihodnosti.


VSE to, je rešljivo z navadnim uravnavanjem davčne olajšave... TEŽAVA v SLO in Evropi (marsikje) je v tem da delo ni dovolj cenjeno... oziroma je razlika med delom in socialno(bodoči UTD) prenizka in to je negativna stimulacija za večino folka.

Sicer socialisti ali še kdo menijo/te da če je premalo ljudi ki bi delali naj delodajalci dvignejo plače ampak hkrati pa socialistična vlada z levico podeljuje DELOVNA DOVOLJENJA za ljudi ki pridejo sem delat za minimalca da podjetja ne rabijo dvignit plač... Paradoks ane?

V Sloveniji potrebujemo samo par ukrepov na trgu dela.

1. Ukinit malico in prevoz in pavšalno dvignit minimalca za cca. 150€ NETO
2. Povišat davčno olajšavo na cca. 9.000€ (iz 3.xxx€) in ukinit dodatno splošno olajšavo
3. Uzakonit da se delovno dovoljenje za tujca lahko izda samo če ima v pogodbo plačo ki je v višini VSAJ povprečne bruto plače v Sloveniji ter tako preprečit dumping na trgu dela

Naslednji korak bi bili ničelni prispevki, kjer bi v stilu Nove Zelandije vsi nad X letom (predlagam 67) prejemali "pokojnino" v višini socialne pomoči vse ostalo pa kar si si sam našparal čez delovno dobo =), tako ne bi več bil pod pritiskom plačevanja 400€+ na mesec samo zato ker hočeš probat bit podjetnik ampak nimaš strank itd... in tudi vsi tvoji prihodki če umreš prej bi bili v dedovanju ne pa zdaj ko so zaplenjeni s strani države!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Večina ljudi bi se požrla od fovšije v Sloveniji, če bi taki kot sem jaz poleg svojega zaslužka dobivali še UTD :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ja ironično za celotno Afriko je to, da je najbolj cvetoča država "črnske" Afrike bila Rodezija ki so jo vodili belci... Kako se je končalo ko so prevzeli Mugabe in črnski kameradi pa vidimo.

Če danes zamenjamo vso prebivalstvo Afrike in Evrope in zamenjamo celini bo čez 30 let Afrika današnja Evropa črnci bi pa bežali v Afriko... Pač kruta resnica
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

cekr ::

Invictus je izjavil:

Večina ljudi bi se požrla od fovšije v Sloveniji, če bi taki kot sem jaz poleg svojega zaslužka dobivali še UTD :D.

To je glavni problem naše države, da bi se takoj pojavili osebki, ki bi zahtevali, da se nekaterim še vzame.
Prav vsak davkoplačevalec bi moral dobiti UTD. Kaj narediš s tem, je pa tvoj problem.
Sem ravno bral, da nekje v Italiji o tem razmišljajo ravno z uporabo posebnih kartic. Še celo tako močno, da moraš vse porabit, sicer ti na koncu mesca vse propade.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

jernejl ::

avani je izjavil:

Zame je glavna ugotovitev raziskave to, da problem "lenuhov" zelo verjetno sploh ni resen problem. Torej teza, da se bo z uvedbo UTDja avtomaticno povecalo stevilo lenuhov - ljudi, ki se jim ne bo dalo vec delat.
Trdiš, da če vsakemu slovencu dodelimo tri tisočake UTD, se ne bo nič povečalo število tistih, ki se jim ne bo dalo več delati?

jype ::

Reycis je izjavil:

V zadnjih desetletjih smo jim pod krinko humanitarstva na eni strani in kapitalizma & privatizacije na drugi strani naredili ogromno škodo.
Ne, nismo je. V Afriki lakote razen tam, kamor prodajamo orožje, praktično ni več, njihova mesta so pa videti podobna nekaterim mestom v EU.

jernejl je izjavil:

Trdiš, da če vsakemu slovencu dodelimo tri tisočake UTD, se ne bo nič povečalo število tistih, ki se jim ne bo dalo več delati?
Ne, ne trdi tega. Trdi, da če vsakemu Slovencu dodelimo UTD, ki je približno na nivoju socialne podpore, se ne bo bistveno povečala količina tistih, ki ne bodo več imeli motivacije za delo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

Ne, ne trdi tega. Trdi, da če vsakemu Slovencu dodelimo UTD, ki je približno na nivoju socialne podpore, se ne bo bistveno povečala količina tistih, ki ne bodo več imeli motivacije za delo.


Seveda se bo... če meniš da ne, predlagam da daš familji kjer 2 starša delata v fabriki v 3 smenah za 667€ neto 400€/osebi in tudi njunima otrokoma 400€ na mesec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmotaniJanez ::

Invictus je izjavil:

Večina ljudi bi se požrla od fovšije v Sloveniji, če bi taki kot sem jaz poleg svojega zaslužka dobivali še UTD :D.


Vse bi bilo regulirano z davki. Lahko brez skrbi spiš.

Mato989 je izjavil:

Ne, ne trdi tega. Trdi, da če vsakemu Slovencu dodelimo UTD, ki je približno na nivoju socialne podpore, se ne bo bistveno povečala količina tistih, ki ne bodo več imeli motivacije za delo.


Seveda se bo... če meniš da ne, predlagam da daš familji kjer 2 starša delata v fabriki v 3 smenah za 667€ neto 400€/osebi in tudi njunima otrokoma 400€ na mesec...


Nepespektivne firme se bojo zaprle.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Nepespektivne firme se bojo zaprle.


In kdo bo plačeval UTD? Marsovci?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmotaniJanez ::

Mato989 je izjavil:

Nepespektivne firme se bojo zaprle.


In kdo bo plačeval UTD? Marsovci?


Zarad mene lah tud marsovci.

Mato989 ::

Ja saj, tipični socialist, nima veze kdo plačuje samo da on dobi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmotaniJanez ::

Mato989 je izjavil:

Ja saj, tipični socialist, nima veze kdo plačuje samo da on dobi =)


Svoj penzijon sem že zaslužil. Dela sem tud 3 izmene....tko da vem kaj se pravi delat.

Delat danes 3 izmene, ki uničijo človeka v 20 letih za 600 evrov je kozlarija.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

SmotaniJanez je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja saj, tipični socialist, nima veze kdo plačuje samo da on dobi =)


Svoj penzijon sem že zaslužil.


Nisi, tvojega penziona sploh ni, ti si zaslužil pravico pod zakoni da ti zdaj drugi dajemo denar, tvojega denarja namreč v PAYGO sistemu več ni... če bi bil boljši sistem bi se ti zdaj logiral na spletni strani od ZPIZa in bi pogledal koliko denarja še imaš za porabit preden boš spet moral delat =)

No razen če si zaslužil brez ZPIZa potem vzamem nazaj, ampak to dvomim, taki ljudje običajno niso socialisti in jih zanima financiranje zadev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmotaniJanez ::

Mato989 je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja saj, tipični socialist, nima veze kdo plačuje samo da on dobi =)


Svoj penzijon sem že zaslužil.


Nisi, tvojega penziona sploh ni, ti si zaslužil pravico pod zakoni da ti zdaj drugi dajemo denar, tvojega denarja namreč v PAYGO sistemu več ni... če bi bil boljši sistem bi se ti zdaj logiral na spletni strani od ZPIZa in bi pogledal koliko denarja še imaš za porabit preden boš spet moral delat =)

No razen če si zaslužil brez ZPIZa potem vzamem nazaj, ampak to dvomim, taki ljudje običajno niso socialisti in jih zanima financiranje zadev


Ajde, čao.

Vazelin ::

Imo je UTD predvsem smiseln v primeru, ko gre za popolno avtomatizacijo oz. robotizacijo in ljudje ne bodo več konkurenčni s svojim delom, ko bo AI zamenjevala tudi bolj zahtevne poklice. Takrat bo neke vrste UTD nujen, da se ohrani človeštvo na neki ravni, saj ne bo opcij, da ljudje zaslužijo za osnovno preživetje. Lahko bi rekli, da bodo ljudje subvencionirani, da lahko preživijo.

zmaugy ::

bbbbbb2015 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Seveda da je res. Forumskih rasistov ne motijo Norvežani ampak Afričani, Mehičani etc. V bistvu s tem izražajo svoj večvrednostni kompleks do ljudi, ki so po njihovem “slabši” od njih, jim poskušajo prilepiti nek generalni opisni parameter (barva kože) in s tem kompenzirajo svoje lastne manjvrednostne in služabniške komplekse - opažam da gre velikokrat za servilno selektivno prevzemanje meril, ki jih imajo rasisti v državah, ki bi naše rasiste klasificirali med polljudi - ta del seveda zamolčijo, ko se naokoli sprehajajo s črnimi majicami z nemškimi napisi, ker “hej, potem so skoraj že enaki Nemcem”.


Daj, malo se zadrži, preden kvasiš bedarije.
Seveda smo večvredni, več delamo, več zaslužimo in rezultati dela so vidni. Nismo idealni, a daleč daleč večvredni od kogarkoli iz Afrike. Poglej si blaginjo in zdravje ljudi in varnost v Evropi.

Ta črni drejo v Evropo. A jim kaj ni všeč v Afriki?

Pokaži ti meni v Afriki državo, ki ni usrana. Še najbližje je bila temu Južno afriška republika, ki pa je v 20 letih vladanja črncev zdrsela v kaos in ekonomsko nazadovanje. Njihova valuta je drek vredna, ta trenutek niso prehrambeno samozadostni. In nekoč so praktično hranili Afriko, skupaj s Somalijo in Egiptom. Nimajo več firme, ki bi kaj pomenila v svetovnem merilu in prišli so časi, da te JAR oropajo sredi ceste, kar je slabše kot v Braziliji v slumu.

Poglej Zimbabve. Nekoč cvetoča država (pohrustali so bele naseljence v Rodeziji), črnci so najbolj hlepeli po kmetijstvu in infrastrukturi belcev, ki so bili naseljenci tam.
Pa si sedaj poglej:
https://www.bbc.com/news/topics/crr7mlg...

Njihova centralna banka je največji neplačnik. Zajebavajo se. Niti banana država niso več, ker niti banan nimajo.

O Mehiki govoriš? O kateri Mehiki? Tisti, kjer imaš sirotinjo, ki potem za narko-šefe razpečuje mamila v ZDA? O tisti? Ali obstaja kakšna druga Mehika?


Zakaj nam gre boljše? Zakaj gre vzhodnim Nemcem slabše kot zahodnim?

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Imo je UTD predvsem smiseln v primeru, ko gre za popolno avtomatizacijo oz. robotizacijo in ljudje ne bodo več konkurenčni s svojim delom, ko bo AI zamenjevala tudi bolj zahtevne poklice. Takrat bo neke vrste UTD nujen, da se ohrani človeštvo na neki ravni, saj ne bo opcij, da ljudje zaslužijo za osnovno preživetje. Lahko bi rekli, da bodo ljudje subvencionirani, da lahko preživijo.


In kdo bo to plačal? AI, ja saj potem spet ne rabimo UTDja ker je dovolj če dobimo hrano itd... zakaj bi potem sploh rabil EURE ali FIAT ali karkoli če bo AI naredil vse in noben ne bo barantal s cenami itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Osnove niste obdelali. UTD je fanj...kaj pa inflacija?

En dan pred UTDjem je hleb kruha stal 2EUR, dan po, pa 4EUR.
Država bo to zaznala in povečala UTD. Od produktivnih podjetji bo zahtevala večji davek za kompenzirat ta dvig.
Kmalu po tem bo tisti hleb stal 8EUR.
Država bo spet povečala davke.
itd.

Kaj smo torej naredili?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

Zadnjič se mi je porajalo zanimivo vprašanje: ali kdo profitira, če nekdo zažge svojo milijardo evrov? Najbrž vsak državljan dobi kakšen cent od tega skozi cenitev izdelkov, ker je manj denarja v obtoku?
Če imaš 10 jabolk in 10 eur v obtoku je vsak vreden 1 eur. če zažgeš 5 eur je vsak jabuk vreden 0,5 eur? ker jabuka morajo prodati, da ne zgnijejo in če jih ne morejo za 10€, ker jih ni, jih bodo ceneje za 5 €.

solatko ::

Večini vam ni jasen smisel UTD-ja in v kateri vrsti problematike je bil sploh predstavljen javnosti. Cca 90%-ov kapitala ni v prometu, temveč je v rokah cca 5%-ov najbogatejših ljudi, po drugi strani pa je več kot pol sveta lačnih in brez možnosti se preživljat s svojim delom, kar predstavlja veliko nevarnost za mir in normalno življenje na svetu.
Glede na to, da se število delovnih mest rapidno krči, bo lačnih vedno več, če se ne najde način, da se to nedelavno rajo, vseeno preživi. Ravno iz vrst najbogatejših je prišel predlogo za uvedbo svetovnega UTD, za kar bi porabili cca 5%-ov svetovnega kapitala, ki danes miruje in se iz dneva v dan povečuje. Od tako izplačanega UTD-ja VSEM PREBIVALCEM SVETA, bi cca 90% procentov prišlo preko trgovin nazaj, cca 10%-ov pa bi na račun varčevanja prišlo pozneje ob nakupih večjih dobrin.
Torej okvirni izračun je, da bi nekaj časa samo 5%-ov svetovnega kapitala, zagotavljalo mir in začetek drugačnega načina življenja na tej naši ljubi zemljici.
Ostale alternativne rešitve problema pomanjkanja delovnih mest so precej bolj črne (vojne, različni nasilni načini zmanjšanja števila prebivalcev,....) pri čemer pa lastniki kapitala, samo zase, ne morejo zagotoviti varnosti (vsaj toliko časa, dokler se ne uredi začasno bivanje na drugem planetu).

Ob tem se pridobi ogromno časa, ki bi ga ljudje lahko uporabili za ukvarjanje s stvarmi, ki sicer ne nosijo velikega dobička, so pa za človeštvo vseeno koristni - filozofija, kultura, šport in seveda ob UTD-ju opravljanje vseh del, ki jih ne bo mogla izvesti visokorazvita tehnologija.
Družabno življenje bi se izboljšalo, veliko več bi bilo potovanj, otroci bi odraščali v boljšem okolju, saj nebi bilo več stalne borbe za ljubi kruhek in bi se starši lahko več posvetili svojemu naraščaju.

Ideja o UTD-ju je vsekakor dobra, če se bo izvajala na celotnem svetu, razni preizkusi in debate o tem, po posameznih državah, pa ne morejo prinesti nič drugega, kot nevoščljivost v drugih državah.

Ker bi to vse potekalo v okvirih globalistov, ki so praktični lastniki večine proizvajalskih in uslužnostnih dejavnosti, ni za pričakovati inflacije, saj v okvirih, kot jih poznamo danes. Resursov za spremenjen način življenja, je na zemlji dovolj, pohlep in koncentracija rezultatov dela množice ljudi, pa bo resurse v zelo kratkem časovnem obdobju porabil in zemlja kmalu ne bo več zmožna preživeti tega.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko, ti ne razumeš, da če damo ves ta denar v obtok bo več porabe in bodo cene šle gor, ker dobrin je omejeno, navideznega denarja pa ne... Če jutri airdropaš vsakemu državljanu RS 10k ojrov, bo v 1 mesecu VSE dražje, ker bo folk več kupoval...

Ista nebuloza je dvig minimalne plače... kaj mi pomaga dvig minimalca če gre 2€ več za operaterja, pa 10 centov gor kruh itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vahid ::

Mato989 je izjavil:

solatko, ti ne razumeš, da če damo ves ta denar v obtok bo več porabe in bodo cene šle gor, ker dobrin je omejeno, navideznega denarja pa ne... Če jutri airdropaš vsakemu državljanu RS 10k ojrov, bo v 1 mesecu VSE dražje, ker bo folk več kupoval...

Ista nebuloza je dvig minimalne plače... kaj mi pomaga dvig minimalca če gre 2€ več za operaterja, pa 10 centov gor kruh itd...


Natancno tako. Resitev je omejitev sluzenja na neko razumljivo raven, ja, lahko imas vec ("kot sosed", kar pri takih idejah vse najbolj boli), ne pa vec, kot bos za casa svojega zivljenja sposoben zapraviti. Cap na osebno premozenje, je bistveno bolj pametna resitev.

(Milenijci prezrite, po statistikah vas tako ali tako 80% misli, da boste miljarderji, dusevne bolezni pa niso stvar UTDja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

poweroff ::

Kaj ni osnovni namen UTD v tem, da se ljudem omogoči minimum dostojnega preživetja? Skratka toliko, da imajo pokrito stanovanje in prehrano.

Ker če da, potem lahko začnemo tudi debato o tem, da so cene teh osnovnih storitev previsoke. Zakaj lahko v parlamentarni menzi dobiš odlično kosilo za manj kot 4 EUR? Zato, ker so pri nabavi skrbni in ker ne delajo dobička. Imajo pa zaposleni vseeno dobre plače in higiena ne trpi. Torej se vprašajmo, zakaj potem kosilo v katerikoli menzi stane skoraj še enkrat več? Kam gre razlika?

Enako je s stanovanji. Je cena 500 EUR za enosobno stanovanje upravičena? Seveda - izključno zato, ker jo lastnik lahko postavi tako. V Parizu recimo ljudje po ulicah norijo zato, ker so cene enosobnih stanovanj tudi 2000 EUR. Zakaj? Ker lahko.

Kar hočem reči je to, da če bi pri nas vsakdo začel dobivati 500 EUR UTDja, bi se znalo hitro zgoditi, da bi šle cene hrane in cene stanovanj gor - pa bi bili spet na istem.

Skratka, problem je mogoče rešiti tudi na drugačen način. S pametno stanovanjsko in cenovno politiko. In šele potem z UTDjem.


Kar se pa tiče Švice, pa - res, ljudje so se odločili kot so se. Je pa treba vedeti, da je Švica ena bolj zahojenih držav. Ženske so tam dobile volilno pravico med zadnjimi na svetu. Sistem vrtcev in šolske prehrane je organiziran tako, da ženske sili, da ostanejo doma (kje so feministke?). Odnos do tujcev je zelo pritlehen. Državljanstva ali dovoljenja za gradnjo ne dobiš, pa če se skoraj na glavo postaviš. Ja, za dovoljenje za gradnjo ti morajo dati dovoljenje člani lokalne skupnosti na referendumu. Kar pomeni, da če imaš napačen odtenek kože, ga mimogrede ne dobiš. Seveda ne preseneča, da so leta in leta pomagali skrivati nakradeno nacistično zlato in služili s pomočjo davčnim utajevalcem.

Tako da, njihova odločitev ni ravno relevantna.
sudo poweroff

jype ::

Mato989 je izjavil:

Seveda se bo...
Ne, finski eksperiment je jasno pokazal, da se ne bo.

Mato989 je izjavil:

In kdo bo plačeval UTD? Marsovci?
Bom jaz.

poweroff je izjavil:

Kam gre razlika?
Vse to že vemo: Trenutno kapitalisti požrejo 965 promilov ustvarjene dodane vrednosti, preostanek se pa razdeli med državo v obliki davkov in delavca v obliki osebnih dohodkov.

poweroff je izjavil:

Tako da, njihova odločitev ni ravno relevantna.
Pa tudi stalna ni. Tako kot drugod po svetu, se tudi v Švici urbana središča liberalizirajo, ruralna območja pa zaradi občutka, da izgubljajo identiteto, postajajo vedno bolj polna histeričnih fanatikov. Ker se histerični fanatiki precej počasneje množijo, so obsojeni na propad.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Mato989 ::

Kaj ni osnovni namen UTD v tem, da se ljudem omogoči minimum dostojnega preživetja? Skratka toliko, da imajo pokrito stanovanje in prehrano.


Seveda bi naj bil, ampak problem je v tem ker na različnih lokacijah stane stanovanje in hrana manj... torej kaj zdaj? Eni bi UTD za vse enak ampak to ne pokrije stanovanja in hrane VSEM, ker na različnih krajih v SLO stanovanje stane različno in tudi hrana...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

Ker če da, potem lahko začnemo tudi debato o tem, da so cene teh osnovnih storitev previsoke. Zakaj lahko v parlamentarni menzi dobiš odlično kosilo za manj kot 4 EUR? Zato, ker so pri nabavi skrbni in ker ne delajo dobička. Imajo pa zaposleni vseeno dobre plače in higiena ne trpi. Torej se vprašajmo, zakaj potem kosilo v katerikoli menzi stane skoraj še enkrat več? Kam gre razlika?


A ti to folk zajebavaš? Ali se samo delaš, da pojma nimaš?

Cena kosila je seveda višja od 4€. Samo ker plačujemo davke, parlament lepo zaposli kuharico, kupijo material in kuhinjo in jim kuharica lepo napolni trebuščke - na tvoj (in moj račun).

Razlika v stroških se pokriva iz proračuna parlamenta in če jim bo zmanjkovalo denarja (kar jim ga pogosto), si ga bodo več oddelili.

Naj lepo prostor (kuhinja in jedilnica) dajo v komercialni najem, naj kuha kosila d.o.o. in naj potem postavi ceno. In seveda odprto za javnost, da se bomo še mi navžili te dobrote.

Zako pa si pokvarjenci talajo visoke plače in nočejo dati za kosilo. In ti misliš, da je to "neprofitno".

jype ::

Mato989 je izjavil:

Seveda bi naj bil, ampak problem je v tem ker na različnih lokacijah stane stanovanje in hrana manj... torej kaj zdaj? Eni bi UTD za vse enak ampak to ne pokrije stanovanja in hrane VSEM, ker na različnih krajih v SLO stanovanje stane različno in tudi hrana...
Če se moraš preseliti v cenejšo sosesko, se pač boš.

Da je to slabo, ker potencira družbeno stratifikacijo, že dolgo vemo, zato bo država, poleg UTDja, morala skrbeti tudi za socialna stanovanja, ki si jih bodo lahko prejemniki UTD privoščili.

bbbbbb2015 je izjavil:

In seveda odprto za javnost
To je že.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

Enako je s stanovanji. Je cena 500 EUR za enosobno stanovanje upravičena? Seveda - izključno zato, ker jo lastnik lahko postavi tako. V Parizu recimo ljudje po ulicah norijo zato, ker so cene enosobnih stanovanj tudi 2000 EUR. Zakaj? Ker lahko.


Ker se tam vrti modni biznis, avto šovi, ministrstva, vsak nese domov debelih 8k €. In da za stanovanje 2k.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda bi naj bil, ampak problem je v tem ker na različnih lokacijah stane stanovanje in hrana manj... torej kaj zdaj? Eni bi UTD za vse enak ampak to ne pokrije stanovanja in hrane VSEM, ker na različnih krajih v SLO stanovanje stane različno in tudi hrana...
Če se moraš preseliti v cenejšo sosesko, se pač boš.

Da je to slabo, ker potencira družbeno stratifikacijo, že dolgo vemo, zato bo država, poleg UTDja, morala skrbeti tudi za socialna stanovanja, ki si jih bodo lahko prejemniki UTD privoščili.

bbbbbb2015 je izjavil:

In seveda odprto za javnost
To je že.


Seveda, prvo UTD od mame države, potem ker je to slabo kar se zgodi ko raztalaš UTD ker ni enako, bomo spet klicali državni aparat ki ga plačujemo da bo spet posredoval z gradnjo stanovanj samo za nekatere da ne bo getov itd... skratka VEČ DRŽAVE pa še na kvadrat... brezveze.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, prvo UTD od mame države, potem ker je to slabo kar se zgodi ko raztalaš UTD ker ni enako, bomo spet klicali državni aparat ki ga plačujemo da bo spet posredoval z gradnjo stanovanj samo za nekatere da ne bo getov itd... skratka VEČ DRŽAVE pa še na kvadrat... brezveze.
Skratka, reševanje problema moramo nujno zreducirati na holokavst, ker sicer rešitev tebi ni všeč.

solatko ::

Zavedajte se, da je državni UTD utopija, ki bo imela podoben rezultat, kot komunizem, dokler se tega ne loti najbogatejša država na svetu (tiste v prvi polovici BDP-ja, bi to lahko naredile že pred desetletji).

V prvotni ideji gre za kapital najbogatejših, zato, da se zaščitijo pred raznimi revolucijami (ki so praviloma posledica, nezmožnosti preživetja večine), vojnami zaradi raznih -izmov,....
UTD naj bi se delil na svetovni ravni, čisto vsakemu prebivalcu zemlje in z državnimi proračuni nebi imel nič skupnega - kot neka svetovna renta!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezultati finskega eksperimenta z UTD: ljudje srečnejši in bolj zdravi, vpliva na zap (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23944126 (36987) Mato989

Univerzalni temeljni dohodek UTD

Oddelek: Problemi človeštva
61312 (1077) Gandalfar
»

Kandidat za predsednika obljublja 1000 evrov dohodka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14014647 (12169) St235
»

Oris programa stranke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1189497 (7059) Luka Percic

Več podobnih tem