» »

Formula 1 2019

Formula 1 2019

««
4 / 33
»»

BT52 ::

Mogoče! Pravzaprav edini logični scenarij. Kaj pa če se bom mogel ugriznit v jezik, ker je Marko mislil resno in ni bil na drogah.

b3D_950 ::

2019 Formula 1 Season Launch | Live from Melbourne
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrimozR ::

Ravno danes sem (z zamudo) prebral članek, kjer je Marko dejal, da je Red Bull drugi, pred Mercedesom. Strong stuff :D

BT52 ::

Ehh Marko pa Horner sta pa tako ali tako legendi. Zraven Totoja in Laude dežurni F1 "shit stirrerji^2" . Jaz se samo smejim izjavam in greznico ki jo včasih tile spuščajo. Ha ha.

AvtoR ::

Umrl je Charlie Whiting, direktor dirk Formule 1. RIP.

https://www.bbc.com/sport/formula1/4756...

   -S\/\/-   ::

PrimozR je izjavil:

Ravno danes sem (z zamudo) prebral članek, kjer je Marko dejal, da je Red Bull drugi, pred Mercedesom. Strong stuff :D


Čez nekaj dni bo slika bolj jasna. Trenutno gre le za ugibanja in špekulacije.

AvtoR je izjavil:

Umrl je Charlie Whiting, direktor dirk Formule 1. RIP.

https://www.bbc.com/sport/formula1/4756...


Tole je bilo pa zelo iznenada.

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

Ja zelo iznenada. Pljučna embolija. Žalostno je še posebej za otroke, ki so sorazmeroma mladi 11 in 8. Tik pred ključnim pubertetnim obdobjem, ko bodo ravno najbolj rabli očetovo podporo. Jah nič! Žalostno, krog življenja, čeprav mnogo prehitro.

Še posebej sočustvujem, ker je bil ravno on najbolj jebena stranka z vseh strani in sem že prej velikokrat občudoval njegovo delo. Ni bilo lahko vendar je mogel narediti red, včasih zagristi v kislo jabolko in se odločit v proti vetru pihanja množic.

Pa naj si bo za včasih za športne in tehnične direktive. Se je vedno videlo dober namen njegovega dela. Še posebej zadeve proti povečanju varnosti. Na dirkalnikih se vidi visok naslonjač kokpita, crashtestne strukture, merilne sonde, verige za kolesa, HANS, HALO... Potem dirkaličša so navkljub visokim hitrostim praktično zelo varna. Tudi prilagojena proti mnenju mnogih in primerna za številne kategorije motošporta. Vse tole je težko doseč brez mirne in hladne glave, ki dopušča kompromisne rešitve.

Velikokrat so ga pokronali z kako tehnično direktivo. Vendar kaj boš, če tekmuješ proti koooporracijam z briljatnimi umi po 800 ljudi. Pač tak je. Športne odločitve na/po dirkah so tudi nehvaležne. Vendar nekako moraš potegniti črto in narediti končno odločitev. Še dnevi po dogotkih so včasih mnenja še vedno deljena. Hecno velikokrat Charlie ni imel palice odločitve same, vendar je bil ravno on "zastopnik" in pluvalni zid za vse strani. Naslednik so imel zavidljivo nalogo. Počivaj v miru.

Scorpy84 ::

Se bojim da je dolgo sedenje na letalu le pustilo posledice in zdaj pač kar je.

   -S\/\/-   ::

Ali je že kdo uporabil letošnji F1 TV? Meni le vrti pirelijevo pnevmatiko in piše Initializing, bodisi če se hočem priključiti v živ prenos drugega treninga ali pogledati posnetek prvega. :(

roCkY ::

Ne dela. Sem probal pred slabo uro.

   -S\/\/-   ::

Majke jim. Sem mislil, da bodo v enem letu pa le uspeli usposobiti zadevo.

roCkY ::

Lani je bilo v drugem delu sezone dokaj OK. Je pa sem in tja zvok mrknil za par sekund.

BT52 ::

Jup zgleda unsubsribe.

          ::

Isto meni. Inicializira v nedogled. App na telefonu isto ne deluje, ni slike.

TribesMan ::

Tudi meni... kdo ve kam se lahko pošlje pritožbo?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

   -S\/\/-   ::

Jaz bom poslal mail na "TECHNICAL" iz te strani.

vuki ::

Vse po starem pri Mečki :). Ve se kdo je dasa :)

Vazelin ::

Eh upam da ni res pop sekunde prednosti za mercedes. Nezanimivo

Tale Lewis ima res svinjsko srečo z avti tekom kariere
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

billy ::

Ja pa ne, v tistem času je pač veljal za "najboljšega", predvsem tudi na račun Rona in je bilo logično da ga merc pohopsa.

Uspešne kombinacije pa se potem ne menjuje, dokler traja pravljica.

Cr00k ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Ali je že kdo uporabil letošnji F1 TV? Meni le vrti pirelijevo pnevmatiko in piše Initializing, bodisi če se hočem priključiti v živ prenos drugega treninga ali pogledati posnetek prvega. :(


Ja, zgodba od lani s shitty servicem... meni tudi takole dela. Pa glede na reddit, tudi množici ostalih... očitno jim bo treba non-stop težit, pa delat slabo reklamo.

https://www.youtube.com/channel/UCaLQ8h...

bogi oni, ki so plačali letno naročnino... pa ne morejo nič gledat.

Cr00k ::

Vazelin je izjavil:

Eh upam da ni res pop sekunde prednosti za mercedes. Nezanimivo

Tale Lewis ima res svinjsko srečo z avti tekom kariere


Dobr, to je šele prosti trening... lani so na kvalifikacijah vozili nizkih 1:21... so še precej od tega časa. Kljub novim pravilom glede aerodinamike, bi skoraj morali blizu tega priti...

Williams je pa že tragičen... se bo sploh uspel kvalificirati na nedeljsko dirko?

          ::

Cr00k je izjavil:

bogi oni, ki so plačali letno naročnino... pa ne morejo nič gledat.


Če bo tako, sem jo plačal prvikrat, zadnjikrat in edinkrat. Mail sem jim že poslal.

Cr00k ::

          je izjavil:

Cr00k je izjavil:

bogi oni, ki so plačali letno naročnino... pa ne morejo nič gledat.


Če bo tako, sem jo plačal prvikrat, zadnjikrat in edinkrat. Mail sem jim že poslal.


Ja, saj s časom bodo zrihtal, tudi lani so (dokler se nov problem ne pojavi)... če bi bil free service se ne bi veliko sekiral, pač ne dela. Tako pa računajo kar konkretno, pa lahko upravičeno pričakujemo, da storitev dela brez trzljaja od prve minute testiranja v Barceloni dalje.

Cr00k ::

Tole je gold: No issues == Intermittent issues.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Ganon ::

Je kdo pričakoval drugačen razplet? Mercedes bo še naprej dominiral.

Scorpy84 ::

Ganon je izjavil:

Je kdo pričakoval drugačen razplet? Mercedes bo še naprej dominiral.


Lani je ferrari bil dosti zadrzan na treningih pa je znal zmagati ali pa se zaleteti... bomo videli ce bo letos isti recept.

anketar ::

MWL

if you only knew how bad things really are

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b3D_950 ()

BT52 ::

anketar je izjavil:

MWL

if you only knew how bad things really are


?

Nikec3 ::

Ganon je izjavil:

Je kdo pričakoval drugačen razplet? Mercedes bo še naprej dominiral.

Če jutri Hamilton osvoji pole mu lahko kar dajo 6. naslov in končajmo s vsem skupaj za leto 2019. Ker vsi vemo, da med letom Ferrari proti Mercedesu ne bo pridobival.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Ganon ::

Sezone je konec, fantje.

b3D_950 ::

Skoraj sekunda.

1. Lewis Hamilton 1'20.486
5. Charles Leclerc 1'21.442
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

billy ::

Čakamo na 2021

Gambino ::

Mercedes klasa zase. Nimajo makaronarji za burek :)

roCkY ::

Jutri se pelje malo več kot en krog.

Je kdo spremljal live čase prek androida. Tablica z androidom 6.01. Tale nova verzija mi nenormalno laga in izgublja povezavo, izgubi odzivnost, ko klikaš po njej. Podatkov pa je le za dober vzorec glede na staro. BRR, vse gre nekam na slabše.

Gambino ::

Čestitke Hamiltonu za 6. naslov

Ganon ::

billy je izjavil:

Čakamo na 2021


Imam občutek, da že zdaj delajo na dirkalniku za sezono 2021 in bodo spet imeli raketo. :))

Cr00k ::

Mene zanima kakšne cajte bi postavil, brez novih pravil... Jaz FER še ne bi povsem odpisal. Nekaj je one-lap pace, drugo pa long-run pace. Pa vprašanje, kaj bo nova aerodinamika pomenila v gužvi,... potem je tu še Grosjean :D Naslednje leto komaj čakam Netflix in Guentherja.

Je pa mene presenetil Lando v McLarnu, nabrisal Renaulte... Lani so Cyrilu RB hodili v nos, letos bi znali pri McLarnu z Renault motorjem :)

Williams gre počasi k vragu... Kubica je pomoje eden večjih kiksov, pa kolikor je že super in prijeten. Škoda, za Russela.

barakus ::

Vazelin ::

Brezveze 7 desetink prednosti:))
Ker je Bottas brezveznik se bo Hamilton odpeljal do naslova.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

Lol tip zna dejansko ujet Schumija oz. bi bil blizu če mu ne bi Britney speljal enega naslova:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gambino ::

Jutri pa lagan sprehod Hemiltona, razen kakšne okvare, drugega ne pričakujem. Na dolgih stintih naj bi bil Mercedes hitrejši do 4. desetinke, napram lani, ko je bil ferari boljši. Letos verjamem v sprehod Mercedesa. Makaronarji itak sami ne znajo narest avta, če nimajo med sabo strokovnjake iz VB!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Gambino ::

Ferrarijev čas letos slabši, kot lanski Mercedesov.

Skyman ::

Kje gledate sedaj f1 ace stream? Sem jih vceraj iskal je bolj bogo

BT52 ::

Ponavadi na redditu pod motosports strems itd.

Cr00k ::

Gambino je izjavil:

Jutri pa lagan sprehod Hemiltona, razen kakšne okvare, drugega ne pričakujem. Na dolgih stintih naj bi bil Mercedes hitrejši do 4. desetinke, napram lani, ko je bil ferari boljši. Letos verjamem v sprehod Mercedesa. Makaronarji itak sami ne znajo narest avta, če nimajo med sabo strokovnjake iz VB!!!


A res... ker pri Mercedesu so pa sami švabi v ekipi in imajo sedež v Stuttgartu in ne v Brackleyu...

vilser ::



Tukaj primerjava Hamilton/Vettel. Zgleda, da Vettel izgublja pri zaviranju in pri pospeševanju.

Gambino ::

Cr00k je izjavil:

Gambino je izjavil:

Jutri pa lagan sprehod Hemiltona, razen kakšne okvare, drugega ne pričakujem. Na dolgih stintih naj bi bil Mercedes hitrejši do 4. desetinke, napram lani, ko je bil ferari boljši. Letos verjamem v sprehod Mercedesa. Makaronarji itak sami ne znajo narest avta, če nimajo med sabo strokovnjake iz VB!!!


A res... ker pri Mercedesu so pa sami švabi v ekipi in imajo sedež v Stuttgartu in ne v Brackleyu...


Šefi so Švabi seveda. Ko je bil ferari na vrhu pa angleži in francozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

b3D_950 ::

Ferrari laufa v safe-modu in z manj downforca, ker ne zdrži material?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Cr00k ::

Gambino je izjavil:

Cr00k je izjavil:


A res... ker pri Mercedesu so pa sami švabi v ekipi in imajo sedež v Stuttgartu in ne v Brackleyu...


Šefi so Švabi seveda. Ko je bil ferari na vrhu pa angleži in francozi.


Tudi enega Nemca ni v vodstvu ekipe, kaj šele Švaba...tolk. Kupili so pa ekipo, od istega Angeža, ki je vodil Ferrari :)

    Toto Wolff, CEO (Avstrijec)
    Niki Lauda, neizvršni direktor (Avstrijec)
    Andy Cowell
    James Allison


...mislim, da sem vse napisal.

BT52 ::

Drugače pa je danes vsaj delal F1TV. Tako, da je vsaj tole delalo. Kaj naj rečmo po kvalifikacijah. Bal sem se tega.

Tale coca cola Mercedes zadeka so zelo stisnili. Impresivno, če so uspeli izkoristit ta povečan volumen zraka nad difuzorjem in hkrati uspeli obržat konje pod motorjem ustrezno hlajene? Nevem samo se mi zdim da imamo tukaj favorite za POLE v AVST, če gledamo zgornje linke z testiraj mislim, da še zdaleč niso pokazali tega potenciala.


Potem sem imel zjutraj malo časa pa sem malce pogledal po statistiki. Kaj pa res pomenijo zmage na ulični dirki v Albert Parku od 1996. Pa sem prišel do naravnost norih številk.

Procente sem izračunal po štirih scenarijih:

1: Kolikšna je verjetnost, da postane zmagovalec Melbourna na koncu prvak? 57%
2: Kakšna je verjetnost, da postane prvak iz iste ekipe, kot je zmagala v Melbournu? 65%
3: Kakšna je verjetnost, da postane prvak iz tiste ekipe, ki je bila najhitrejša na kvalifikacijah v Melboournu? 95%
4: Izračunal sem še, da je verjetnost, da postane Merc kostruktorski prvak 61%
:O

Nikoli nisem toliko gledal na tole, ker generalno gledano naj bi bila tole ulična dirka, ki ima zelo specifične karakteristike. Vendar dovolj dobro pokaže zmogljivost dirkalnika v idelanih razmerah.

Nagradno vprašanje, katera sezona je edina izjema pri statistiki za 95%? Jup dejanski preobrat je uspel samo Vettlu in Red Bullu 2012. To je bilo leto pnevmatik (khmm pardon - radirk) Pirelli, stopničastih nosov in nepredvidljivega coanda izpuha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()
««
4 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172378 (103937) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975220478 (134405) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430363329 (218924) BT52

Več podobnih tem