» »

Formula 1 2019

Formula 1 2019

««
14 / 33
»»

Predator X ::

springfield je izjavil:

@billy ne prepiraj se z anti-Ferrari fani. Nikoli jim ne prides do konca, ceprav strelajo tja v 3 dni. Glavno, da Ferrari ni zmagal pa ce so si mogli posebej pravilo izmislit za to.


Noben ni anti ferrari fan. Sam fajn bi blo priznat svojo napako. Lj sej če bi bil tole monako vettel tud končal ne bi.

          ::

billy je izjavil:

Kaj če bi vettla katapultiralo 2m v zrak in bi pikiril v zid, hkrati pa odnesel s sabo tudi lojzo, bi enako dobil kazen, ker se je nepravilno vračal na stezo?


Po moje bi bil kriv povzročitve nesreče.

springfield je izjavil:

@billy ne prepiraj se z anti-Ferrari fani. Nikoli jim ne prides do konca, ceprav strelajo tja v 3 dni. Glavno, da Ferrari ni zmagal pa ce so si mogli posebej pravilo izmislit za to.


Sem že povedal, da bi osebno raje videl, da bi zmagal Vettel.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Če bi bilo tako trivialno, potem bi vsa karavana rekla, da je vettel kriv, pa ni.

Kavč experti so tu še najmanj kredibilni.

          ::

Saj to ti ves čas govorim, da odločitev ni trivialna. Nadalje sem samo komentiral, zakaj so se po mojem mnenju tako odločili sodniki. Sicer pa, če se prav spomnim, si ti eden tistih, ki ves čas govorijo proti Hamiltonu ter o njegovi priviligiranosti in v luči tega povsem razumem tvoje nestrinjanje z odločitvijo sodnikov.

billy ::

Saj on nima nič s tem, slučajno je pač bil na poziciji ki mu je prinesla zmago.

Ta zmaga gor al dol za vettla, na prvenstvo ne bo imela razpleta.

springfield ::

billy je izjavil:

Če bi bilo tako trivialno, potem bi vsa karavana rekla, da je vettel kriv, pa ni.

Kavč experti so tu še najmanj kredibilni.

Edina, ki sta se strinjala s kaznijo, sta Wolff in Rosberg. Verjetno ni treba povedat na cigavi placilni listi sta (bila).
Potem je pa se Hamilton, ki sicer trdi, da bi isto naredil, a je ravno on jokcal komisarjem preko zveze naj proucijo zadevo.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

Predator X je izjavil:

Lj sej če bi bil tole monako vettel tud končal ne bi.

Lj sej če bi bla asfaltirana izletna cona se pa tudi ne bi meli o čem pogovarjat.
mislim...

springfield ::

Predator X je izjavil:

Noben ni anti ferrari fan. Sam fajn bi blo priznat svojo napako. Lj sej če bi bil tole monako vettel tud končal ne bi.

Jst pa upam, da ferari letos ne zmaga in naj vržejo že vettla ven.

Če mora zmagati naj zmaga redbull, renault ali kdo drug.

Sama ljubezen do Ferrarija te je :))

Jst ::

>a je ravno on jokcal komisarjem preko zveze naj proucijo zadevo.

Čist tko, by the way, VSI dirkači neprestano jokajo po radijski zvezi. Če bi imel F1TV, bi to vedel. Alonso se je lani pritoževal, naj nehajo njegove radio pogovore na vsaki dirki vključevati v glavni prenos.

Če bi bil jaz komisar in imel možnost, bi Vettlu dal opozorilo in eno kazensko točko. Ko jih nabereš določeno količino, potem na eni dirki štartaš +5 ali koliko že mest zadaj. Komisarji verjetno glede na pravilnik niso imeli te možnosti. Zato JAZ Vettlu ne bi dal nobene kazni, ker je +5 sekund preveč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

springfield ::

Imam F1TV in vem, da jokajo. Ampak potem niso hinavci in pred novinarji govorijo, da bi sami isto naredili, kot v tem primeru Hamilton.

Predator X ::

billy je izjavil:

Saj on nima nič s tem, slučajno je pač bil na poziciji ki mu je prinesla zmago.

Ta zmaga gor al dol za vettla, na prvenstvo ne bo imela razpleta.


idealno bi bilo, če bi ham bi tako agresiven, da bi se zaletel v vettla in bi oba končala... bottas bi bil potem 2, lecler bi dobil svojo zasluženo zmago.

Zgodovina sprememb…

weasel ::

springfield je izjavil:

Imam F1TV in vem, da jokajo. Ampak potem niso hinavci in pred novinarji govorijo, da bi sami isto naredili, kot v tem primeru Hamilton.


Meni se zdi cisto normalno, da kot voznik poln adrenalina mislis, da je Vettel nalasc stisnil ob zid. Nato pa po nekaj casa zadevo pogledas malo sirse in ugotovis, da bi ti isto naredil.

PrimozR ::

Predator X je izjavil:

springfield je izjavil:

@billy ne prepiraj se z anti-Ferrari fani. Nikoli jim ne prides do konca, ceprav strelajo tja v 3 dni. Glavno, da Ferrari ni zmagal pa ce so si mogli posebej pravilo izmislit za to.


Noben ni anti ferrari fan. Sam fajn bi blo priznat svojo napako. Lj sej če bi bil tole monako vettel tud končal ne bi.

Hamilton pa prav tako ne.

Jst ::

Ne vem,... mislim da še ni čas, za temo o F1 2019 špilu.... Zato bom vprašal tukaj: Je kdo prednaročil? (Jaz sem, in dobim tri dni prej kot je uradni izid + WAW!!!).

Kolikor sem gledal, je bila 2018 prvi špil, za katero bi lahko rekel (t enim očesom zaprtim), da je sim. Sedaj imam volan in igram druge sim-e.

F12018 je sposobna na 4K več kot 60 FPS. 2019 z grafičnimi izboljšavami me pa skrbi, da bodo dali prednost grafiki, namesto sim igranju. 2070 fura 2018 na 4K z lahkoto in upam, da bo nova verzija enako dobro optimizirana.


Glavno, kar me zanima: Kje bi našel kakšno prvenstvo, kjer se ob ponedeljkih ali petkih ponoči ljudje dobijo in oddigrajo hiter Q in 50% dirke. Kar sem gledal nisem našel nobenega stika, kjer bi se pogovarjal... če ima kdo info, please share it...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Scorpy84 ::

Max zahteve za 2019 je 10660ti, tako da kaksne konkretne izboljsave grafike ni za pricakovati.

ripmork ::

          je izjavil:

Saj zato pa pravim, da to ni problem tipa 1 + 1 = 2. Čeprav je pravilnik zelo podrobno definiran, lahko še vedno prihaja do situacij, ki dopuščajo različne interpretacije pravil in s tem različne odločitve. Konkretna situacija je tipičen primer, kjer si niti laična niti strokovna javnost nista enotni. Sodniki so zavzeli stališče, da Vettel pri vračanju na stezo ne bi smel na tak način zapreti Hamiltona. Vettel sicer pravi, da nad avtom ni imel nadzora, kar je najverjetneje res, ni pa to dejstvo, to ve samo on sam. Dejstva so edino:
1.) Vettel je zapustil stezo.
2.) Vettel se je vračal na stezo.
3.) Vettel je z vračanjem (nevarno?) oviral ostale dirkače, ki so vozli regularno (konkretno Hamiltona).
Sodniki so v tem primeru upoštevali tisto interpretacijo pravil, ki pravi, da je potrebno pri vračanju na stezo pustiti dovolj prostora ostalim, da jih ne oviraš.
Meni osebno se zdi odločitev sodnikov pravilna, bi se mi pa zdela pravilna odločitev tudi, če se ne bi odločili kaznovati Vettla.


podpis

Predator X ::

billy ::

Ampak pri 3min je pa epic, prvo kimi hudo reši situacijo z williamsom potem pa epic spin.

Ampak takšno dirkanje bi danes rezultiralo toliko kazen, da joj, verjetno bi oba padla za par krogov za zmagovalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Cr00k ::

F1 naj začne malo MotoGP gledat, kjer je dirkanje v prvi vrsti... Lorenzo pokosil tri dirkače, vključno z DOV, ki je bil še potencialen kandidat za prvenstvo... kazen? Dorna sedaj študira, da bi mogoče lahko kakšen opomin dobil :) Ker se je opravičil, verjetno ne bo nič.

Predator X ::

billy je izjavil:

Ampak pri 3min je pa epic, prvo kimi hudo reši situacijo z williamsom potem pa epic spin.

Ampak takšno dirkanje bi danes rezultiralo toliko kazen, da joj, verjetno bi oba padla za par krogov za zmagovalca.



HAM je še vmes vprašal, če je vse po pravilih, ko je prehitel KIMI-ja.
Sicer je bil ham veliko hitrejši od kimija ... vseeno dobil kazen, čeprav mu kimi ni pustil veliko prostora.

Cr00k je izjavil:

F1 naj začne malo MotoGP gledat, kjer je dirkanje v prvi vrsti... Lorenzo pokosil tri dirkače, vključno z DOV, ki je bil še potencialen kandidat za prvenstvo... kazen? Dorna sedaj študira, da bi mogoče lahko kakšen opomin dobil :) Ker se je opravičil, verjetno ne bo nič.


Ja to je res. Problem ni dirkanje in pravila... problem je to, da je bil ham vsaj 1 sekundo hitrejši na krog od vettla pa ga ni mogel prehiteti.

Zgodovina sprememb…

Cr00k ::

Ja očitno ni bil dovolj hitrejši... to zame ni problem.

Mogoče bi dirkači v F1 bolj na nož vozili, tudi kakšen ala Lorenzo manever, če bi bila pravila bolj pametno nastavljena... konec koncev, so F1 dirkači neprimerno bolj zaščiteni, kot pa v MotoGP. Na zvezi se pa obnašajo, kot da same pi*ke za volanom :).

šernk ::

Na nož nimajo kaj vozit, ker se grejo eko formulo :)

dokler pač morajo 3/4 dirke varčevat z gorivom da pridejo skozi dirko in dokler uničijo gume v treh hitrih krogih bo vožnja v koloni.

gume bodo mogli naredit s širšim oknom delovanja, če hočemo zanimivo dirko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

V Moto GP je lažje prehitevati, ker je bok ob boku še vedno praktično idealna linija. Pri avtih je to malo drugače. Dodaš pa še to, da ima F1 odprte gume in si kjer si. Da tone občutljivega karbona okrog gum niti omenjam ne.

Sicer pa, 'kaj se da':

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

J.McLane ::

Ožji dirkalniki in manjši wing, wait a ni to Formula E
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Klamzi ::

Zopet opravičilo in refund 4€ zaradi težav na VN Kanade. Pošteno.

Riff ::

ja škoda kako so v kanadi zafrknili komisarji vsaj 1x bi bil lahko kdo drug zmagovalec k itak ferati tud letos ne bo ogrozi merđota k letos so žal še slabši in st em je prvenstvo že odločeno in potem s takimi odločitvami pa sploh nezanimivo :D

Predator X ::

HAM it ven, bottas pa zmagat.

billy ::

Mislim, da je "F1" izučilo, da zmagovalci kot so roberg, niso dobri za posel in se ta zgodba verjetno ne bo ponovila kmalu. Pomeni razen bottas odpade iz boja za naslov.

vuki ::

Ravno nasprotno, dobro da je zmagal Rosberg, je bila tekma, sezona zaradi tega zanimiva, taktiziranje Hamiltona, jokcanje po radiju kaj naj naredi na zadnji tekmi...bla bla....Vsekakor je bolje za nas gledalce, če je več različnih zmagovalcev, moštev itd...dirke bi morale biti v smislu kot zgornji posnetek GP2 dirke, ne pa vlakec kot sedaj :)

billy ::

vuki ::

Boli me patak kaj misli Bernie, njegov čas je minil....pač so "dive" bolj zanimive za rajo itd. Naj raje pravilnik in vse okoli dirkanja naredijo bolj "user friendly", ne pa da šteje to, kdo ma več lajkov, kdo je boljši za marketing iz tega vidika kaj navleče nase in kje se pojavi!

billy ::

Saj nisem mislil,da je tvoje mnenje relevantno, jaz povem kakšno je mnenje "vodilnih".

          ::

Problem je v tem, da gledalci F1 dojemamo kot šport, za vlagatelje in vodilne pa je to posel (entertainment industry). S tem seveda ni nič narobe, saj je tako pri vseh športih svetovnega formata. Kot pri vsakem poslu, tudi zabavna industrija potrebuje blagovne znamke. V F1 so to moštva (kjer izstopa Ferrari, zato tudi dobiva zajetnejši del pogače) ter dirkači. Dirkači se poleg svojih športnih sposobnosti razlikujejo še po izgledu, starosti, karakterju, vrednotah, načinu življenja, ... Tako so nekateri dirkači primernejše blagovne znamke od drugih, odvisno od trenutne strukture gledalcev, ki pa se z leti spreminja. Gledalci torej potrebujejo lik, s katerim se poistovetijo. V tem kontekstu je seveda nujno omeniti daleč najuspešnejšo blagovno znamko zadnjega obdobja, Michaela Schumacherja, s katerim so ciljali na zapite primerke povprečnih moških srednjih let, za katere je njegova figura pomenila predvsem upanje, da lahko uspe vsakemu posamezniku, ne glede na to, koliko malo talenta premore. [To je povzetek ene študije, če jo kje najdem jo bom linkal.]

   -S\/\/-   ::

Tole z zapitimi moškimi me je najprej precej nasmejalo, nato pa sem pomislil na svojo izkušnjo iz dirk v 90. letih. Zelo so mi ostale v spominu trume pijanih Nemcev, ki so celotno dirko prespale, ko pa so se proti koncu vendarle prebudili, so še vsi pijani mahali z zastavami in vzklikali ime svojega idola.
Ostalo glede šovbiznisa in blagovnih znamk pa definitivno drži. Populacija pred televizorji med dirkami F1 so v glavnem moški (pustimo ob strani njihovo raso, spolno usmeritev in podobno, da ohranimo politično korektnost debate), zato jim mora biti prilagojen tudi glavni junak. Ta mora biti bliže kakšnemu Jamesu Bondu kakor kakšnemu svetovno znanemu baletniku (z vsem spoštovanjem do njih). Vse je usmerjeno v čim večjo gledanost.

Zgodovina sprememb…

Gambino ::

Mercedes razred zase danes na kvalifikacijah. Kapo dol Hemiltonu.

Ganon ::

Neverjeten napreden McLarna, srce mi je zaigralo. :D

Jst ::

Jaz bi tudi rad videl McLaren višje od midfielda....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mikrohard ::

Jaz bi pa rad videl izenačen boj dveh ali treh moštev za prvaka. Žal se letos ne bo izpolnila ne moja, ne tvoja želja.

Ganon ::

Saj tudi prihodnjo sezono ne bo nič drugače. Mercedes ima preveč dobro utečeno mašinerijo, da bi se komurkoli uspelo približati. Lewis bo šel po sedmi naslov. Zanimiv bo boj za drugo in tretje mesto.

Seidl je potrdil, da bo McLaren v Wokingu gradil nov vetrovnik, kar je še ena dobra novica za ekipo.

BT52 ::

Ne vem če je kdo zdaj gledal tole komedijo na F1 Tv. Tale ceremonija pred dirko pa je bila nekja za smejat. Od pevca ki fuša himno. Potem neke akrobate, ki "ukradejo trofejo" in hodijo po vseh štirih. Za na češnjo na torti pa imamo še tipa na hover boardu v stilu gren goblina, ki leta okoli dirkališča... Ha ha ha

Vazelin ::

kako bedna sezona je letos.
sem mislil da bo lahko Bottas malo dlje držal tisto formo, ko je dosegal pole positione.
Drugo leto pa najverjetneje podobno. Morda preseneti Red Bull.

Ganon ::

Že letos lahko pade rekord v skupnem številu zmag. :))

Alien_Device ::

BT52 je izjavil:

Ne vem če je kdo zdaj gledal tole komedijo na F1 Tv. Tale ceremonija pred dirko pa je bila nekja za smejat. Od pevca ki fuša himno. Potem neke akrobate, ki "ukradejo trofejo" in hodijo po vseh štirih. Za na češnjo na torti pa imamo še tipa na hover boardu v stilu gren goblina, ki leta okoli dirkališča... Ha ha ha

hahahah točno vem iz kje ti ta green goblin na hover boardu , ahhahaahhaha umiram od smeha

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

kako bedna sezona je letos.
sem mislil da bo lahko Bottas malo dlje držal tisto formo, ko je dosegal pole positione.
Drugo leto pa najverjetneje podobno. Morda preseneti Red Bull.


Mogoče dodajo še kakšen dodaten halo na kokpit. Da zgubijo še tistih nekaj, ki slučajno še zmeraj gledajo tekme.
Quack !

šernk ::

na 16 uro naj prestavijo dirke pa bo. Pol pa sploh ne bom uspel nobene ulovit. Vse dirke preneham gledat na polovici ravno zaradi te nove pametne ure s štartom ob 15:10. Kdo ima čas na nedeljo biti do 17 ure za Tvjem?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Scorpy84 ::

LeQuack je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kako bedna sezona je letos.
sem mislil da bo lahko Bottas malo dlje držal tisto formo, ko je dosegal pole positione.
Drugo leto pa najverjetneje podobno. Morda preseneti Red Bull.


Mogoče dodajo še kakšen dodaten halo na kokpit. Da zgubijo še tistih nekaj, ki slučajno še zmeraj gledajo tekme.


Red bull tezka, honda je ocitno precej podhranjena, na ravnini je verstapen proti renaultu v mclarnu imel kar nekaj dela na zacetku, tudi pri startu, do zaviranja sta Mclarna kar lepo pritisnila na Verstapna.

Predator X ::

Mclaren gre se počasi po ovinkih.... definitivno bodo mogl zadevo naštudirat. Redbull bi moral ostati na renaultu.

DamijanD ::

Ampak a ni bilo do te tekme nekako tako, kot da je Honda pred renojem po moči? Na tej tekmi pa je honda imela še update motorja, ampak zgledalo je pa kot, da je reno naredil korak naprej

Vazelin ::

Fak folk naokoli že jamra kako je Hamilton že skoraj GOAT. :)) Tip že 6. leto sedi v avtu, ki je razred boljši od konkurence. Sedaj že skoraj ulovil Schumija, s tem, da ima Hamilton ene 5 dirk na leto več na voljo. :D

Ne vem no, imo ga bo za vedno bolelo tisto, da ga je Britney prehitel. Ne to, da ga je prehitel ampak to, da mu ni dal možnosti revanše. Podobno kot Ali ni nikoli dal šanso za revanšo Georgeu Foremanu, ker je vedel, da bi ga slednji sesul (saj rope-a-dope ne bi več prijel). Hočeš nočeš ti to ostane do konca in je težko prebolel. Foremana je tisti poraz popolnoma spremenil, noro si je želel revanše z Alijem. Pol za 10 let celo nehal z boksom. Podobno je verjetno na relaciji Hamilton - Rosberg

Ganon ::

Vazelin je izjavil:

Ne vem no, imo ga bo za vedno bolelo tisto, da ga je Britney prehitel.


Če že, ga bo bolelo to, da je doživel edino okvaro dirkalnika v sezoni, kar ga je na koncu stalo naslova.
««
14 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172798 (104357) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975221045 (134972) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364274 (219869) BT52

Več podobnih tem