» »

Telekom hibridni modem - izkušnje

Telekom hibridni modem - izkušnje

1 2
3
4

beta1 ::

Tisto je za WAN MAC adress.

LAN1 port je tudi WAN port. Kot navaden router.

zlabra ::

dobro, potem to odmislimo.

Pride ta teden naokol tehnik z oxygen hibridom pa bomo videli kaj bo z antenami.

Debata naprej, oxygen hybrid nikoder na najdem da bi imel slot za sim kartico, omenja se tudi zunanji usb 4g modem ?

zlabra ::

Evo prinesel danes Oxygen HPI05200
priklopil prvo anteno-95, drugo anteno -88

To sedaj deluje bolje kot z Billionam, je pa vseeno CAT4 modem, hitrost nekje 25/10, z 535 CAT7 pride 40/12 na isti postavitvi anten.
Tako da sem prišel toliko daleč kot sem želel, 40/12 v hiši kjer je zunaj še črtica ni signala je vrhunski izplen.
Zdaj samo še upajmo da telekom pride k pameti ter začne dajati strankami CAT6-7 modeme sčasoma pa smo na konju brez dodatnih stroškov ;)


modem v oxygenu:
Quectel EC25 is a series of LTE Cat 4 module optimized specially for M2M and IoT applications. Adopting the 3GPP Rel. 11 LTE technology, it delivers maximum data rates up to 150 Mbps downlink and 50 Mbps uplink. Designed in the compact and unified form factor, EC25 series is compatible with Quectel multi-mode LTE Standard EC21 series/EC20 R2.1/EG25-G/EG21-G modules and UMTS/HSPA+ UC200T series modules, which allows for flexible migration among them in design and manufacturing.


Je pa zanimivo da 535 z notranjimi antenami deluje bolje zunaj na polici kot pa če jim našraufaš antene(tiste 2 palice ki dobiš zraven pri billionu).


Če kdo rabi prodam huawei 315 4G LTE modem, opcija z 2 različnim antenam.

beta1 ::

Super, da si dobil Oxygena. Dobro prenapetostni zaščito si nabavi. Če ti ga skuri, boš dobil spet Billiona :)

Glede na to, da imaš B535 zdaj viška, ga vseeno lahko ponucaš za boost, da ga bondaš z tem Oxygenom.

Huawei B525, B528, B535, B618 in B715 so vrhunski modemi in so zelo stabilni.

LP

zlabra ::

beta1 je izjavil:

Super, da si dobil Oxygena. Dobro prenapetostni zaščito si nabavi. Če ti ga skuri, boš dobil spet Billiona :)

Glede na to, da imaš B535 zdaj viška, ga vseeno lahko ponucaš za boost, da ga bondaš z tem Oxygenom.

Huawei B525, B528, B535, B618 in B715 so vrhunski modemi in so zelo stabilni.

LP


535 bom uporabljal na domači lokaciji, tam imam 13/1 dsl domačo linijo, 535 mi pa deluje 50/10, tako da bom po potrebi nalozil 100giga podatkov gor in koristil, na tej lokaciji pa obdržim oxygen hybrida kjer imam 7/1 dsl

beta1 ::

Pri telekomu dobiš mobilni net neomejeni 20/5 za 20EUR brez vezave. Pa si rešen kapacitetno. DSL hibrid pa imaš samo za TV.

Po možnosti lahko tudi oba neta združiš. Mislim, da bi lepo delalo. Tudi fail over, če ti oxygen zašteka.

Weztax ::

29.12 mi pridejo zmontirat hibrida. Ima kdo kakšen nasvet? Zmontiramo billiona na podstrešju kje z mobitelom dosegam 100mb ali v dnevni v pritličju kjer dosegam 30do 50 mb in kupim antene in jih zmontiram na podstrešju/na strehi? Težko bi bilo to testirati prej, od montaže do anten, zato mogoče kakšen pogumen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Weztax ()

zlabra ::

Weztax je izjavil:

29.12 mi pridejo zmontirat hibrida. Ima kdo kakšen nasvet? Zmontiramo billiona na podstrešju kje z mobitelom dosegam 100mb ali v dnevni v pritličju kjer dosegam 30do 50 mb in kupim antene in jih zmontiram na podstrešju/na strehi? Težko bi bilo to testirati prej, od montaže do anten, zato mogoče kakšen pogumen nasvet?


https://www.antene-zupancic.si/lte-ante...

jaz imam ta set ter 15m kabla(zelo veliko resis, men je prislo ravno do srednjega stuka, pa imam antene na drogu na strehi), samo billion podpira samo 1 anteno, bolj da bi potem samo eno kupil za 4G LTE

Če boš vzel 2 antene glej da imaš na voljo vsaj 1m droga če bojo 2 antene, da lahko daš antene bolj narazen, bolj skup, pač treba potestirat.

Je pa res da odvisno kaj rabiš, jaz bi bil z Billionam z notranjim antenami že zadovoljen, pridejo zraven, če boš notri 30-50m dosegal nevem zakaj bi se hecam z antenami, jaz se nebi.
jaz znotraj sploh nisem imel signala 4g, niti črtice.

Weztax ::

Hvala za odgovor. Vprašanje je koliko bo dejansko vleklo v dnevni na ta modem, ker tukaj berem, da "vleče" samo določeno frekvenco. Bomo zmontirali v dnevni. Če bo signal prešibek bom kupil anteno, ki bi jo dal kar na drog pod streho, ki je prazna in velika, pomoje, da bo dovolj. Poročam

patriot10 ::

Vsi dobivate hibride kot po tekočem traku, men pa ga niso hoteli dati. Linija pa tudi ni zmožna več kot 12 mbit/s, tako da bom ostal na A1 s tem, kar imam, torej hibrid z slabo LTE linijo je boljše kot brez hibrida.
FORZA JUVE!

Scorpy84 ::

Ko je ravno debata z antenami, da se še jaz uštulim. Torej na morju imam lte modem z cat4, lovil je najbližjo bazno postajo, ki nima lte advanced in tudi uprašanje če bo imel. Na drugi strani kampa, tja zračne linije 200m, telefon ujame drugo bazno postajo, ki ima takoj močen signal in še najboljše ima lte advanced in so hitrosti ves čas 5x do 10x višje, kot na lokaciji kjer bivam, na sedanjem modemu hitrost proti večeru, pade oziroma niha od 2/3 do 7 mbps, kar ni več dovolj za tv, ker ko pade do najnižje hitrosti in rado prekinja. Zdaj me zanima, sem si nabavil novi router z cat6, bi lahko z usmerjenimi antenami dalo prepričati, da se poveže na boljšo bazno postajo. Sicer je nekaj dreves vmes, načeloma je pa sam travnik. Antene bi pa dal kar visoko na drog, vsaj 5m-7m, da bi se izognil morebitnim motnjam od kovinskih prikolic.

zlabra ::

Jaz imam oba modema CAT 4(315) ter CAT 7(535) razlika 25mega vs 45mega, zunaj na polici, pa govorim z notranjim antenam.

Samo more odjajati na 800 ter na 1800 mhz da CAT6 ali CAT7 meša frekvence za večjo hitrost, če pokaže na telefonu 4g + , ta plus pomeni da na oddaljniku gre to čez.
Naj me popravi kdo če se motim da nebom narobe svetoval, govorim samo iz lastnih izkušenj.


Danes sem naročil še en LTE antenski sestav P-58 L700 UNI MiMo za mojo drugo bajto, kjer mi že trenutno dela 45mega down/ 10 up z 535, ampak štarta pa tam nekje 65mega pa potem pade pa je navadna mobi sim od telekoma.
Kadar je zelo slabo vreme pa pade tja na 25-30mega, in ker modema nemorem imeti ves čas na polici zunaj(vremenski vplivi) bom raje namontiral antene na drog, tako kot na vikendu, pa lepo modem notri pri računalniku, pa ravno 8m-9 imam do tja.

Javim potem koliko antene doprinesejo že pri takšnem super signalu.


Še eno vprašanje za poznavalce, 5G bo deloval na istih P-58 antenah ko bodo oddaljniki nadgrajeni, samo 5G modeme bomo rabili v bajti ?
Obstajajo že modemi ?



Lp

Daniel ::

P58 je dizajnirana za frekvence od 700 mhz do 2600 mhz. Bo delala tudi na 5G, na teh nižjih frekvencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

starfotr ::

Če želite pokritje še višjih frekvenc, lahko vzamete anteno P-60, namesto P-58. Seveda oboje MIMO. To je da pokrije pas 3,6 GHz, kar bodo nove frekvence za 5G. Vendar vprašanje, kdaj bodo na teh lokacijah to nadgradili in če bo sploh prišlo do teh objektov.

https://www.iskra.eu/en/MIMO/MIMO-Anten...

rusalex12 ::

Danes sem se informiral za hibridni dostop pri telekomu. Trenutno sem na bakru, s hitrostmi do 10/1.

Kolikor sem razumel se mesečno doplačuje 3,90 € za hibridni modem. Iz višine mesečnega obroka (paketa) izhaja hitrost interneta in število tv programov. Je potrebno narediti potem tudi korekcijo osnovnega paketa, da lahko izkoristiš LTE hitrost hibrednega modema. Recimo zdaj plačujem paket trio s hitrostjo 10/1.

Tisti, ki že imate hibridni modem, kakšen je vaš "osnovni paket" pri Telekomu?

zlabra ::

rusalex12 je izjavil:

Danes sem se informiral za hibridni dostop pri telekomu. Trenutno sem na bakru, s hitrostmi do 10/1.

Kolikor sem razumel se mesečno doplačuje 3,90 € za hibridni modem. Iz višine mesečnega obroka (paketa) izhaja hitrost interneta in število tv programov. Je potrebno narediti potem tudi korekcijo osnovnega paketa, da lahko izkoristiš LTE hitrost hibrednega modema. Recimo zdaj plačujem paket trio s hitrostjo 10/1.

Tisti, ki že imate hibridni modem, kakšen je vaš "osnovni paket" pri Telekomu?



Tv vse enako ostane, telefon isto, oboje laufa prek bakra, nobene korekcije, dsl ti izklopijo, ni več neta prek bakra, sem probal nazaj xdsl modem se ne poveže, podatki potem šibajo prek 4g lte signala, teoretično 50/10, realno pa odvisno od signala in še marsičesa

rusalex12 ::

zlabra je izjavil:

rusalex12 je izjavil:

Danes sem se informiral za hibridni dostop pri telekomu. Trenutno sem na bakru, s hitrostmi do 10/1.

Kolikor sem razumel se mesečno doplačuje 3,90 € za hibridni modem. Iz višine mesečnega obroka (paketa) izhaja hitrost interneta in število tv programov. Je potrebno narediti potem tudi korekcijo osnovnega paketa, da lahko izkoristiš LTE hitrost hibrednega modema. Recimo zdaj plačujem paket trio s hitrostjo 10/1.

Tisti, ki že imate hibridni modem, kakšen je vaš "osnovni paket" pri Telekomu?



Tv vse enako ostane, telefon isto, oboje laufa prek bakra, nobene korekcije, dsl ti izklopijo, ni več neta prek bakra, sem probal nazaj xdsl modem se ne poveže, podatki potem šibajo prek 4g lte signala, teoretično 50/10, realno pa odvisno od signala in še marsičesa


Hvala! Kateri paket imaš? Kateri hibridni modem?

Jaz vztrajam na trio (hitrost do 10/1), za 40€/mesečno, ker paketov NEO zaradi slabe povezave ne morem izkoristiti. Misliš, da bodo zahtevali prehod v paket NEO v primeru hibridnega modema?

Zanima me iz cenovnega vidika, ker pri A1 omenjeno dobiš za 40€/mesečno.

starfotr ::

Pri hibridu NE izklopijo DSL.

Telefon in TV gresta v 100 % preko DSL, internet se do polne hitrosti doštuka preko LTE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

zlabra ::

starfotr je izjavil:

Pri hibridu NE izklopijo DSL.

Telefon in TV gresta v 100 % preko DSL, internet se do polne hitrosti doštuka preko LTE.


Zakaj pol če navadem modem nazaj priklopim nedela več nič.

Pri meni je dsl internet skoz na 0 bytes, sveti pa zeleno.

rusalex12 je izjavil:

zlabra je izjavil:

rusalex12 je izjavil:

Danes sem se informiral za hibridni dostop pri telekomu. Trenutno sem na bakru, s hitrostmi do 10/1.

Kolikor sem razumel se mesečno doplačuje 3,90 € za hibridni modem. Iz višine mesečnega obroka (paketa) izhaja hitrost interneta in število tv programov. Je potrebno narediti potem tudi korekcijo osnovnega paketa, da lahko izkoristiš LTE hitrost hibrednega modema. Recimo zdaj plačujem paket trio s hitrostjo 10/1.

Tisti, ki že imate hibridni modem, kakšen je vaš "osnovni paket" pri Telekomu?



Tv vse enako ostane, telefon isto, oboje laufa prek bakra, nobene korekcije, dsl ti izklopijo, ni več neta prek bakra, sem probal nazaj xdsl modem se ne poveže, podatki potem šibajo prek 4g lte signala, teoretično 50/10, realno pa odvisno od signala in še marsičesa


Hvala! Kateri paket imaš? Kateri hibridni modem?

Jaz vztrajam na trio (hitrost do 10/1), za 40€/mesečno, ker paketov NEO zaradi slabe povezave ne morem izkoristiti. Misliš, da bodo zahtevali prehod v paket NEO v primeru hibridnega modema?

Zanima me iz cenovnega vidika, ker pri A1 omenjeno dobiš za 40€/mesečno.



jaz imam gor na vikendu Paket TopTrio A pa so mi prinesli hibrida, tako da nevidim težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

starfotr ::

Zato, ker je tako nastavljeno.

Zakaj misliš, da se imenuje hibrid in ima DSL priklop, če ga ne koristi? Potem bi bilo ceneje, da ti dajo navaden LTE modem, ne pa hibrida.

beta1 ::

Daniel je izjavil:

P58 je dizajnirana za frekvence od 700 mhz do 2600 mhz. Bo delala tudi na 5G, na teh nižjih frekvencah.



Pa jaz bi skoraj raje vzel P-56 mimo antene (te imam tudi sam). Več računam na LTE2600 in na LTE1800. LTE800 je vsepovsod zabasan in na splošno ima najmanjšo pasovno širino.

Drugače so pa P-58 bolj uravnovešene po celotnem spektru, če vključimo še LTE800 v igro.

Kar se tiče hibrida, sporočite kako dela billion in oxygen modem.

zlabra ::

zlabra je izjavil:


Danes sem naročil še en LTE antenski sestav P-58 L700 UNI MiMo za mojo drugo bajto, kjer mi že trenutno dela 45mega down/ 10 up z 535, ampak štarta pa tam nekje 65mega pa potem pade pa je navadna mobi sim od telekoma.
Kadar je zelo slabo vreme pa pade tja na 25-30mega, in ker modema nemorem imeti ves čas na polici zunaj(vremenski vplivi) bom raje namontiral antene na drog, tako kot na vikendu, pa lepo modem notri pri računalniku, pa ravno 8m-9 imam do tja.

Javim potem koliko antene doprinesejo že pri takšnem super signalu.

Lp



Evo antene sicer doprinesejo nekaj malega tam kjer je signal že tako odličen tudi 535 zunaj na polici odlično lovi.
Z antenami sem dobil na stabilnosti signala, pa lepo enota je notri, antene P-58 pa lepo na strehi.
Linija je sedaj stabilna 50/10 skoraj non stop, se vid da telekom zabremza sim kartice mobi.


Ko sem dal svojo simko notri ki je 450/100 sem prišel do hitrosti 70/45 , malenkost več bo še najbrž jutri ko pravilno usmerim antene.

Tako da k stabilnosti sigurno doprinesejo antene, pa tudi prej sem mel 2-3 črtice, sedaj 5, ampak hitrost je pa tam tam, bolje kot 50-70 mega down je že težko tako ali drugače.

Ko bo telekom sprostil hitrosti na navadnih sim karticah iz 50/10 na 150/50 se nam bo že ogromno poznalo, uporabnikom hybridov ali mobi kartic.

zlabra ::

starfotr je izjavil:

Pri hibridu NE izklopijo DSL.

Telefon in TV gresta v 100 % preko DSL, internet se do polne hitrosti doštuka preko LTE.


Srečno vsem v tej debati ;)


Še nekaj glede interneta ter doštukavanja histrosti hybrida, kaj to pomeni za ping, oz za onilne gaming.
Zastopim da recimo če imaš 2sd tv prizgane ostane samo 2mb za gaming, + recimo da je slab signal in da skoraj ni lte hitrosti, omrežje potem nudi teh 2mb ki ostane za gaming ?

Recimo ker če antene vržeš dol s hybrida, interneta ni... najbrž zato ker rabi bonding iz dsl in 4g lte dela da sploh deluje ?

zlabra ::

Obstaja kak android app za oxygena al pa klasičnega hybrida da bi moč signala v dB vidu, k si na strehi, ker ta vmesnik notri v 192.168.1.1 je totalno neuporaben.

huaweiji majo to lepo rešen, velik aplikacij deluje

Fsegula62 ::

Da se še jaz javim. Z mojo pomočjo je kolegu po pol leta teženja uspelo dobiti hibridni modem!
Priklopit ga pridejo danes teden.

Hitrost ima sedaj naročeno 40/2 a mu nikoli ni delalo več kot 10/1, v povprečju 2/0.2 ob prižganem televizorju. Javim kakšne hitrosti in stabilno delovanje bo dosegal, je pa 500m zračne linije od 1800MHz oddajnika. Na telefonu dosega 60/25 v stanovanju, modem bo pa bližje oknu tako da bo verjetno delovalo po pričakovanjih. Vsaj upam.

zlabra ::

To mu more delati 50/10, itaq je to omejena max hitrost za telekomovo sim kartico.

jaz imam do 600/100 Mbit/s v neo svet c, dejansko imam pa na bakru 13/1, zraven imam še huawei 535 k nalozim gor 300G podatkov s paketa in potem mi šiba 50/10 ločeno od telekomove linije 13/1.

Čakam da jim kapne da ponudijo hybrida z simko oprto vsaj 150/50, ter seveda da je CAT6-7 router, pol pa pri njih uzamem hybrida.

Na drugi lokaciji mi oxygen deluje dobro še vseeno pa je še daleč od huawei modemov.


lp

šernk ::

sem se jim odločil še jst malce potežit, ker zadnje 2 meseca imam katastrofo z netom, sicer sumim kje je problem, ampak bom probal malce potrpet pa dobit hibrida preko problema :)

so mi pa rekli, da trenutno jih praktično nimajo na zalogi in naslednja dobava verjetno šele v marcu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Fsegula62 ::

24 Ur od priklopa je mimo, rezultat je sledeči.

Speedtest 24 ur na vsakih 15min

Najnižja hitrost 26/8
Najvišja hitrost 48/11
Povprečna hitrost 36/7

Vetrpiha ::

zlabra je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pri hibridu NE izklopijo DSL.

Telefon in TV gresta v 100 % preko DSL, internet se do polne hitrosti doštuka preko LTE.


Zakaj pol če navadem modem nazaj priklopim nedela več nič.

Pri meni je dsl internet skoz na 0 bytes, sveti pa zeleno.

rusalex12 je izjavil:

zlabra je izjavil:

rusalex12 je izjavil:

Danes sem se informiral za hibridni dostop pri telekomu. Trenutno sem na bakru, s hitrostmi do 10/1.

Kolikor sem razumel se mesečno doplačuje 3,90 € za hibridni modem. Iz višine mesečnega obroka (paketa) izhaja hitrost interneta in število tv programov. Je potrebno narediti potem tudi korekcijo osnovnega paketa, da lahko izkoristiš LTE hitrost hibrednega modema. Recimo zdaj plačujem paket trio s hitrostjo 10/1.

Tisti, ki že imate hibridni modem, kakšen je vaš "osnovni paket" pri Telekomu?



Tv vse enako ostane, telefon isto, oboje laufa prek bakra, nobene korekcije, dsl ti izklopijo, ni več neta prek bakra, sem probal nazaj xdsl modem se ne poveže, podatki potem šibajo prek 4g lte signala, teoretično 50/10, realno pa odvisno od signala in še marsičesa


Hvala! Kateri paket imaš? Kateri hibridni modem?

Jaz vztrajam na trio (hitrost do 10/1), za 40€/mesečno, ker paketov NEO zaradi slabe povezave ne morem izkoristiti. Misliš, da bodo zahtevali prehod v paket NEO v primeru hibridnega modema?

Zanima me iz cenovnega vidika, ker pri A1 omenjeno dobiš za 40€/mesečno.



jaz imam gor na vikendu Paket TopTrio A pa so mi prinesli hibrida, tako da nevidim težav

Paketi se pri tebi za upload razdelijo na dva dela: en del potuje po žici, drugi po zraku. Pri operaterju se združita.
Za download gre obratno.
Če imaš kje drugje dostop do optike, lahko takega hibrida narediš sam, mimo operaterja.

predrzni007 ::

Na uradni strani billiona

https://www.billion.com/newsroom/new-pr...

LTE: peak downlink speed of up to 300Mbps and peak uplink speed of up to 100Mbps
- Supports multi-band
FDD LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20
TDD LTE: B38/B40/B41
- Supports multi-band WCMDA: B1/B5/B8

zlabra ::

predrzni007 je izjavil:

Na uradni strani billiona

https://www.billion.com/newsroom/new-pr...

LTE: peak downlink speed of up to 300Mbps and peak uplink speed of up to 100Mbps
- Supports multi-band
FDD LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20
TDD LTE: B38/B40/B41
- Supports multi-band WCMDA: B1/B5/B8



Je to neki novi model, ga je že kdo dobil za hybrida ?

meni so 8700 model rinili pri telekomu 2 mesca nazaj, ni niti CAT4 modem, neda se gor 2 iskrine antene priklopit v X cross, skratka neuporaben.

zlabra ::

sem preletel datasheet

3G/4G LTE *3?LTE: peak downlink speed of up to 150Mbps and peak uplink speed of up to 50Mbps- Supports multi-band FDD LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20TDD LTE: B38/B40/B41- Supports multi-band WCMDA: B1/B5/B8

tale *3 pomeni

*Notes:1. This is only applicable for Australia and New Zealand.2. Only upon request for Telco / ISP tender projects.3. The 3G/4GLTE data rate is dependent on the embedded module and your local service provider.4. On request for Telco / ISP projects5. Specifications in this datasheet are subject to change without prior not



Kaj je pol to CAT 4 CAT 5 6 ali nič od tega

zlabra ::

Danes sem se še malo poigral z antenami, mogoče komu prav pride, tole je kar natančno za razmak med antenami.
Pozor to je med nosilci, tam kjer so vijaki na 10.

Trenutno sem naštimal na 76cm pa je zelo zadovoljivo lahko bi bil tudi malo večji razmak.


Tipičen razmik med antenama mora biti 1/2 valovna dolžina in 2 x valovne dolžine:
pri 700 MHz je valovna dolžina 86 cm (0,42857mx 2)
pri 790 MHz je valovna dolžina 76 cm (0,3797mx 2)
pri 800 MHz je valovna dolžina 75 cm
Pri 1800 MHz je valovna dolžina 33 cm
Pri 2600 MHz je valovna dolžina 23 cm.
Potrebna je dobra korelacija med antenami, tako da lahko vsaka antena sprejema drugačen signal z isto frekvenco. "




Zanimivo je če vhode antene zamenjam med seboj na oxygenu je RSRP slabši, gre iz 92 na 95, ampak hitrost je pa na slabšem signalu boljša.

Cell-ID 26342601
RSRP -95
RSRQ -10
EARFCN 6201

Ma pa hudo slab vmesnik oxygen in billion, nevem kaj so mislili, nobena aplikacija ne obstaja, huawei je svetlobna leta naprej kar se tiče nastavitev na aplikaciji ki jo potrebuješ na strehi.

beta1 ::

Točno tako.

Tudi sam, ko sem pred leti kupil antene sem naredil na 75cm. In so sedaj še tako.

Tudi sam sem opazil popolnoma enako, če zamenjaš antene med seboj. Tako, da sem kabel na antenah označil, katera je katera.

Imam pa Huawei B535 v prodaji z garancijo, če bi ga kdo kupil.

LP
Huawei LTE CPE master.

Daniel ::

beta1 je izjavil:

Točno tako.

Tudi sam, ko sem pred leti kupil antene sem naredil na 75cm. In so sedaj še tako.

Tudi sam sem opazil popolnoma enako, če zamenjaš antene med seboj. Tako, da sem kabel na antenah označil, katera je katera.

Imam pa Huawei B535 v prodaji z garancijo, če bi ga kdo kupil.

LP


A ima tale 535 opcijo izbire frekvence, na kateri se povezuje ali so to tudi tukaj pobrali iz firmwara? Sicer malo prepozno, ker sem enega iskal za kolega, ki je imel še 315 in mu A1 katastrofalno slabo dela. Sedaj bomo zadevo skušali rešiti z WiFijem na nekje 3 km k enemu znancu, ki ima naročen Telekom na OŠO in ima vikend zraven, P2MP varianta.

beta1 ::

Ne nima. Te funkcije so odstranili. Dodali so pa druge funkcije v samem Router načinu.

Izbiraš lahko samo 3G ali 4G.

Na njem in na vseh teh novejših ki imajo nov UI, ne delajo tudi 3rd party software.

Tako, da kar se tiče B535 vs B525, zmaga B525. Sama LTE hitrost je med njima zanemarljiva.

Je pa dober modem. Internet je vseeno bolj odziven, zgleda ima boljši CPU.

Če je le možen WiFi bridge, je zmagal.
Huawei LTE CPE master.

trek@s ::

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?

Akits ::

trek@s je izjavil:

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?


Dobavitelj jih sploh nima, menda do konca Maja jih naj ne bi bilo

zlabra ::

Akits je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?


Dobavitelj jih sploh nima, menda do konca Maja jih naj ne bi bilo


Se je čas da najdejo kak CAT 4 še bolje CAT 6 hybrida k bo delala kot treba.

flisak ::

Akits je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?


Dobavitelj jih sploh nima, menda do konca Maja jih naj ne bi bilo


jih kličem že od februarja vsaka 2 tedna za ta modem, vsakič rečejo "druga polovica naslednjega meseca".

no zdaj pa BAJE res pridejo v drugi polovici junija.

juno ::

flisak je izjavil:

Akits je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?


Dobavitelj jih sploh nima, menda do konca Maja jih naj ne bi bilo


jih kličem že od februarja vsaka 2 tedna za ta modem, vsakič rečejo "druga polovica naslednjega meseca".

no zdaj pa BAJE res pridejo v drugi polovici junija.

Ne vem, če bo to držalo. Gospa na telefonu je ravnokar povprašala vodjo in nimajo nobenih informacij o roku dobave. :(

Evo, Billioni so spet na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juno ()

flisak ::

juno je izjavil:

flisak je izjavil:

Akits je izjavil:

trek@s je izjavil:

Zanimam se za hibridni modem pri telekomu, vendar jih baje nimajo na zalogi, niti ne vejo, kdaj jih dobijo. Ima kdo kakšno informacijo oz. je kdo dobil modem v zadnjem času?


Dobavitelj jih sploh nima, menda do konca Maja jih naj ne bi bilo


jih kličem že od februarja vsaka 2 tedna za ta modem, vsakič rečejo "druga polovica naslednjega meseca".

no zdaj pa BAJE res pridejo v drugi polovici junija.

Ne vem, če bo to držalo. Gospa na telefonu je ravnokar povprašala vodjo in nimajo nobenih informacij o roku dobave. :(

Evo, Billioni so spet na zalogi.


yup, dejansko je imela prav. v drugi polovici junija so prišli na zalogo in sem ga celo dobil. Ampak hitrosti so porazne :(

zupimar ::

Zdravo
Dobil hibridni modem Billion vendar izgleda, da je slabši pri dsl signalu od navadnega Innbox V 45 in od A1 ZTE. Res je, da sem precej oddaljen od centrale (down.cca 6-7Mbit/s), vendar mi je pri A1 ZTE modemu Slika pri HD kanalih je zakockala cca 3 sekunde, pa se je umirila in nato je bilo uredu. Pri Innboxu V 45 pa mi je nekaj HD kanalov delalo bp, nekateri (Planet 2, Planet plus, RTS Svet) so mi kockali ob prestavljanju cca 30 sec potem pa se je slika umirila.
Pri hibridu pa je stvar še slabša. Tu mi HD slika kocka ko prestavim skoraj na vseh HD kanalih cca 30-40 sec. preden se umiri. Na (RTS Svet, Arena HD, TLC, Rai UNO pa kocka ves čas.
Tehnik pri Telekomu mi pravi, da so maksimalno odprli prenos, da imajo večji stream kot A1 in da je modem Billion slabši pri dsl signalu in se ne da nič več storiti.
Morda kdo od vas ve, če je še kakšna možnost za ojačanje dsl signala, oz. zmanjšanje nadležnega kockanja HD kanalov.
Hvala
Lp

zlabra ::

tv gre prek dsl signala in nimaš kaj narediti pri hybridu, jaz uporabljam kar smart tv, aplikacije voyo in podobno in mi dela lepo prek wifija na hybrid 20 1 mega.

Jaz sem jim zatežil za tastar oxygen modem, dsl dela veliko bolje in tudi priklop za 2 antene ima, samo to je bilo skoraj leto nazaj, zdej baje nimajo nič starih modemov več.



lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

trek@s ::

Ima kdo idejo, kako na hibridu (telekom) dostopati do naprav znotraj domačega omrežja "od zunaj". Fiksni IP ni možen (z odprtimi porti seveda), dyndns se tudi baje ne da nastavit...:|

starfotr ::

IPv6 nimaš?

trek@s ::

Lahko kaj več, nisem ravno domač v teh vodah...:D

gregyk ::

trek@s je izjavil:

Ima kdo idejo, kako na hibridu (telekom) dostopati do naprav znotraj domačega omrežja "od zunaj". Fiksni IP ni možen (z odprtimi porti seveda), dyndns se tudi baje ne da nastavit...:|


Noip.com popolnoma v redu deluje s tem modemom.

hyuga ::

Pozdravljeni,

narocili smo hibridni modem. Zdaj nam ne nese vec kot 10mbit.

Najbolj me zanima kako je s pingi pri igrah s temi hibridnimi modemi?

hvala.

Daniel ::

Saj lahko preveriš sam koliko ping-a imaš, kje je problem?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996714 (1590) Pistol01
»

Telekomov brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
113405 (1796) starfotr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183625 (2878) rofl_1
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583123 (28887) simnov
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287841 (7040) msjr

Več podobnih tem