» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
25 / 50
»»

mat xxl ::

V garaži imam en tak senzor, da mi po avtomatskem odpiranju vrat, da nja bi mi prižgal luč . Dokler sem imel klasično luč na nitko je delovalo, ko sem zamenjal celo luč z LED, pa skoz nagaja, čeprav sem v led luč, dodal še fasungo in lučko na nitko 5W za hladilnik.

Stikalo mi enostavno v 95% primerov ne prižge LED luči, probal sem še z TEM dušilko , pa nič ne pomaga. Tudi celo stikalo sem že menjal, pa je enako.

Stikalo je tole:

https://www.sylux.si/senzorji-gibanja-i...

Ve kdo, za kaj podobnega, pa, da nima težav z LED lučmi ali, kot imam vzporedno še 5W žarnico.

petron ::

Tist ki imate home assistance kateri integration uporabljate za vreme?
Accuweather mi precej bluzi (al sem kaj zajebu u nastavitvah:)) )

sirotka ::

https://www.home-assistant.io/integrati... jaz imam tega. Je pa vseeno včasih mimo.

petron ::

Thx.
Še par stvari me muči:
-spotify mi izgubi vir ko ne predvaja.
-vrhnji del dashboard-a imam mrežo (grid) in 5 stolpcev. V spodnjem delu bi imel kartico čez celo širino. Kako to urediš?

zcetrt ::

Živjo. Vprašanje: Kaj priporočate za kontrolo zunanjih motoriziranih žaluzij preko wifija (in da obstaja smart app)

Gledal sem
loratap


In Fibaro

Če prav razumem, loratap ne podpira "pametnega" upravljanja žaluzij do te mere, da jih zna avtomatsko odpret spuščene - je bolj za roloje ali klasične rolete krmilit. Fibaro ima vse.

Ali morda kdo ima kak predlog? Fibaro pač nanese, ampak se mi dozdeva, da vejo, zakaj mu postavijo takšno ceno.
Hvala in LP
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

matobeli ::

Jaz mam žaluzije na Shelly priklopljene (Shelly 2.5). Deluje super. Pa poceni je vse skup.
https://shop.shelly.cloud/shelly-2.5-ce...

Definitivno si želiš nekaj pametnega z scenariji. Za splanico imam naštiman tako da zapre zvečer in odpre (samo nagne) šele ob ene 6h da se polet ne zbujam ob 4h ko pride prvo sonce.

floyd1 ::

Tudi jaz imam Shelly 2.5 in zaenkrat (kako leto) super opravlja svojo nalogo. Poceni, enostaven za vgraditi in nastavit.

zcetrt ::

Hvala! Matobeli - sem šel gledat specifikacije od Shelly - a to, da ti samo nagne lamele imaš kot "favourite position" nastavljeno? Ali nek scenarij znotraj smart appa? Da najprej spusti do določene pozicije in potem kratek čas dviga?

Sem pa našel, da se naj bi junija obetal firmware za "venetian blinds", tako da je tole zelo dobra novica in ugodna rešitev. Še enkrat hvala!
4.

floyd1 ::

Ko sem Shelly skalibriral (končne pozicije oz. čas odpiranja ali zapiranja) in če startam iz pozicije "zaprto" potem mi "dvig" za 2% lamele postavi približno v vodoravno pozicijo.
Samo stikalo oz. software pa seveda ne ve, pod kakšnim kotom so lamele.

matobeli ::

Tako ja, najprej se zgodi akcija da se zapelje čisto do dol (0%), potem pa na 2%. Tako je ziher da bo čist zaprta in nagnjena. Včasih se otrok igra in je tudi napol odprta celo noč. v tem primeru bi samo komanda da naj odpre na 2% pomenila da bi bila sama roleta še vedno navpična. Meni se odpre vodoravno samo ko gre navzgor.

mat xxl ::

Zanima me samo en namig. Ali Shelye krmilite preko njihove aplikacije ali, preko kake druge širše zasnovane ?

matobeli ::

Zaenkrat kar prek Shelly Clouda. Se pa že dolgo spravljam na Home Assistant.

sirotka ::

Osebno prek HA, cloud app imam samo še zaradi posodobitev.

TheHijacker ::

petron je izjavil:

Tist ki imate home assistance kateri integration uporabljate za vreme?
Accuweather mi precej bluzi (al sem kaj zajebu u nastavitvah:)) )


Tu se še vedno lovim, kaj primarno uporabit. Imam en Aqara Zigbee senzor zunaj in lepo kaže temperaturo.

Vzporedno sem si dodal še pobiranje podatkov o temperaturi iz Daiking Altherma toplotne črpalke (zunanja enota), ki pa ni točno, ko na njo sije direktno sonce.

Tretji način pa je branje direktno iz Arso XML datoteke za sosednji kraj. Odstopa pa za cca. 2 stopinji.

Trenutno še najbolj zaupam Aqara Zigbee snezorju. Tik zraven njega zunaj na okenski polici imam še en stari RF433 oddajnik. Razlika med tem dvema je cca. 0.5 stopinje in tega na RF433 nikjer ne beležim. Ima notranjo dumb enoto.

Primerjava med prvim tremi za 24 ur:

https://ibb.co/Sr2fWXY

Frišno sem naredil še scraper senzor iz te strani:

https://www.bergfex.si/sommer/podravska...

Kot vidim so podatki iz Arso, tako da naj bi bili enaki. Nisem še gledal in primerjal podatkov. Vidim pa, da so tam na strani bolj redko osveženi.

V locelace kartici pa si prikazujem tudi tale widget. Mislim, da pa da odkar sem ga postavil na prvo stran, še nisem pogledal.

https://vreme.arso.gov.si/widget/?&loc=...
http://www.google.si

teoo ::

TheHijacker je izjavil:



Vzporedno sem si dodal še pobiranje podatkov o temperaturi iz Daiking Altherma toplotne črpalke (zunanja enota), ki pa ni točno, ko na njo sije direktno sonce.


Kateri letnik altherme imaš in na kak način si jo povezal?


btw, za vreme imam v HA integrirano radarsko sliko/animacijo padavin. mi še največ pove.
defying gravity

TheHijacker ::

teoo je izjavil:

TheHijacker je izjavil:



Vzporedno sem si dodal še pobiranje podatkov o temperaturi iz Daiking Altherma toplotne črpalke (zunanja enota), ki pa ni točno, ko na njo sije direktno sonce.


Kateri letnik altherme imaš in na kak način si jo povezal?


btw, za vreme imam v HA integrirano radarsko sliko/animacijo padavin. mi še največ pove.


6 let staro. Berem preko serijskega vmesnika na matični plošči. ESP32 čip sprva, sedaj sem ga menjal z M5 boardom. Peljem preko UTP kabla ven iz omare na stranico, kjer je M5. Pošilja podatke na MQTT. Tule je projekt:

https://raomin.github.io/ESPAltherma/

Te podatke dobim zaenkrat. Nisem imel še časa se poglobit v njih. Rad bi si naredil en lep GUI, kamor bi porinil te podatke.

https://paste.ubuntu.com/p/tqWSkyvGkk/
http://www.google.si

TheHijacker ::

Smo začeli poslušat radio. Otroka rada poslušata Capris Slovenija, kjer furajo samo slovenske.

Imam skoraj v vsaki sobi Google Mini ali Hub ali Audio. Na vse te se da castat kar želiš. Vključno z internet radio streami. Vzel sem tole lovelace kartico:

https://github.com/lukx/home-assistant-...

In jo precej modificiral. Dodal sem možnost prikaza aktualne pesmi. Ne sicer na Googlu. Tam lahko samo ob zagonu povem kaj naj kaže na ekranu, vmes ko predvaja pa ne morem spreminjat. Podatke o trenutni pesmi parsam iz strani radijske postaje ločeno vsake 5 sekund, ko poslušam, vsaj eno radijsko postajo.



Dela super. Če komu še prav pride.
http://www.google.si

Bellzmet ::

Ali je že kdo poizkusil Shelly 2.5 na Roltek zunanje žaluzije?

kriptobog ::

Bellzmet je izjavil:

Ali je že kdo poizkusil Shelly 2.5 na Roltek zunanje žaluzije?


Ja.

mat xxl ::

Ima kdo, kakega dobrega izvajalca, da bi mi elektrificiral ( po pametniti jih znam sam) ene 8 krpank, ki so sedaj " na roko" .

matobeli ::

Na roko kot "vlečem gurtno", na roko, ali kot "držim knof", na roko?

mat xxl ::

Na roko, kot navijam vinto.... Ker so mi to nekje že delali 15 let nazaj je treba kpl. Krpanke demontirati odnesti, predelati iz vinte na motor in jasno električar naredi stikala in dovode štroma do mesta krpank, potem pa še kakega Shelly a 2,5 ....

Torej takega iščem, morda če bodo obstoječe stare krpanke preveč zmatrane bomo delali vse iz nule.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

matobeli ::

Pomoje najbolš da kar pri proizvajalcu oziroma montažerju vprašaš.

Če boš dajal nove, jaz mam od Tehrol, zadovoljen s produktom, montažo in storitvijo. Niso pa ravno napol zastonj :/

damirj79 ::

V Lidlu bodo zopet imeli Zigbee gateway Silvercrest. Je ta enak kot prejšnji? Kako deluje z Hass in Zigbee2mqtt addonom?

pierch ::

VV: opcija je tudi flash na tasmoto in potem uporaba kot ZHA.
Pierch

mat xxl ::

Če prav razumem ima vsak tak ekosistem neko svojo "centralo", le Shelly tega načeloma nima, pač rabi pokritost z wi fi jem. Sam ravno preurejam svoje bodoče stanovanje in bi rabil, koga za nasvete, ki res obvlada te zadeve .

Nujno bom rabil Shellye za krmiljenje 3 + 3 + 2 žaluzije, sem razmišljal o 2 ta novih, ki znajo upravljati po 4 žaluzije in eno, ki zna samo dve, ali je bolje, kaj drugega uporabiti ?

mn ::

mat xxl je izjavil:

Če prav razumem ima vsak tak ekosistem neko svojo "centralo", le Shelly tega načeloma nima, pač rabi pokritost z wi fi jem. Sam ravno preurejam svoje bodoče stanovanje in bi rabil, koga za nasvete, ki res obvlada te zadeve .

Nujno bom rabil Shellye za krmiljenje 3 + 3 + 2 žaluzije, sem razmišljal o 2 ta novih, ki znajo upravljati po 4 žaluzije in eno, ki zna samo dve, ali je bolje, kaj drugega uporabiti ?


Pri Shelly je centrala njihov cloud v bistvu.

d4vid ::

Lahko pa ga upravljaš preki web vmesnika ali pa prek home assistanta. Cloud ni nuja.

Lonsarg ::

Ja lih to je meni ful vsec pri shelliju, toliko moznosti:
- cloud
- local network iz poljubnega browserja
- local network iz android aplikacije
- local network REST vmesnik (torej sam sprogramiras avtomatiko iz poljubje naprave ce hoces)
- local network + raznorazni frameworki, ki imajo podporo za shelly (v ozadju uporabljajo njihov REST), recimo openHAB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

floyd1 ::

Če prav razumem ima vsak tak ekosistem neko svojo "centralo", le Shelly tega načeloma nima, pač rabi pokritost z wi fi jem.

Posebno "centralo" (kot je tista iz Lidla) potrebujejo zigbee in z-wave senzorji, wifi stikala (sonoff mini, basic..., shely 1, in 2,5...) pa se povežejo direktno na router oz. wifi AP.

Nujno bom rabil Shellye za krmiljenje 3 + 3 + 2 žaluzije, sem razmišljal o 2 ta novih, ki znajo upravljati po 4 žaluzije in eno, ki zna samo dve, ali je bolje, kaj drugega uporabiti ?

Za upravljanje 1 žaluzije rabiš 2 (wifi) stikali (eno za gor in drugo za dol), zato lahko uporabiš Shelly 2.5. Ta ima 2 on-off stikali in ustrezen software, ki potem ti jih potem, tekom instalacije, poveže kot eno samo "napravo". Brez takega SW bi bilo upravljanje težko, da sploh ne omenjam možnosti, da bi po nesreči vklopil gor in dol hkrati in tako skuril motor žaluzije.
Torej - za 8 žaluzij potrebuješ 16 stikal, pa vprašanje je, če 4-kanalni Shelly "pro" sploh ima v SW take možnosti za žaluzije kot model 2.5., ker je verjetno mišljen za malo drugačno uporabo.
Še to - zadaj za stikali od žaluzij, ki ti jih bo naredil električar, mora biti prostor še za Shelly (in precej žic), obvezno naj da v steno globoke doze, da bo prostor še za "smart" zadeve.

snezak21 ::

Ce v zadnjem mesecu ali dveh niso spremenili Shelly4 pro, potem to ni isto kot Shelly 2.5 in ni opcije da bo upravljal dve zaluziji. Ko sem jaz delal svoje, mi je bil ta Shelly 4 Pro fejst vsec, ker sem mislil, da bom lahko z enim resil dve zaluziji, pa se na letev v TK omaro se ga da zmontirat. No na koncu ni bilo nic, ker ni imel opcije za zaluzije, tako da sem sel z navadnimi Shelly 2.5 za vsako zaluzijo in sprintanimi nosilci za na letev.
Pa ce lahko se malo mogoce off topic... osebno ne bi dajal Shelly v doze. Stvar je hudicevo vroca ze v TK omari (temperatura v notranjosti stikala je okoli 60-65c), kako bi bilo v zaprti dozi brez zracenja si pa sploh predstavljati ne upam. Ja vem da so uradno namenjeni temu, ampak meni osebno so krepko prevroci za kaj takega.

floyd1 ::

Imam 2 komada že več kot leto dni brez problema v globokih dozah. Kako bo na dolgi rok, pa bomo videli. Na otip sta res topla (enega imam dostopnega, ker sem ga stlačil v sosednjo, prazno dozo), a ni nič tragičnega. Zaenkrat :|.

WaterBoy ::

Zdravo

Imam eno vprašanje

Imam shelly 1 z temperaturnim tipalomi in mi njihov prikaz temarature a apu ni všeč. Zanima me če je možno temperaturo pošiljati na kak drugi cloud (primer Thing Speak) saj so mi grafi tam bolj všeč. Krmiljene in logiko bi še vedno prepustil shelly appu.

Hvala

Vili_vanili ::

Morda kdo ve, če lahko Shelly RGBW2 krmilim preko RS232?

mat xxl ::

snezak21 je izjavil:

Ce v zadnjem mesecu ali dveh niso spremenili Shelly4 pro, potem to ni isto kot Shelly 2.5 in ni opcije da bo upravljal dve zaluziji. Ko sem jaz delal svoje, mi je bil ta Shelly 4 Pro fejst vsec, ker sem mislil, da bom lahko z enim resil dve zaluziji, pa se na letev v TK omaro se ga da zmontirat. No na koncu ni bilo nic, ker ni imel opcije za zaluzije, tako da sem sel z navadnimi Shelly 2.5 za vsako zaluzijo in sprintanimi nosilci za na letev.
Pa ce lahko se malo mogoce off topic... osebno ne bi dajal Shelly v doze. Stvar je hudicevo vroca ze v TK omari (temperatura v notranjosti stikala je okoli 60-65c), kako bi bilo v zaprti dozi brez zracenja si pa sploh predstavljati ne upam. Ja vem da so uradno namenjeni temu, ampak meni osebno so krepko prevroci za kaj takega.


Je, kaj drugega boljšega za krmiljenje žaluzij, kot Shelly ? Rabil bi pa tudi za krmilnik RGB led traku, ki bo montiran v profilu v stanovanju, pod zavesami za novoletno obdobje- in bi ga tudi če gre montiral, da je lahko krmiljen, Shelly sem zasledil, da ima nekaj na to temo ?

Ali, kdo iz prakse lahko svetuje, ali sploh tlačiti mekanska stikala v stene ali morda samo štrom, do motorjev in krmiljenje samo z Shellyi preko telefona ? Ker v izvedbo elektrike grem čez 10 dni šele, ko ima električar čas. Kaj pa tenda imam dve, ki že sta, brez stikal krmiljenje le z daljinci, se, da to kaj na smart spraviti ?

Vsak nasvet tudi plačam, da dobim, koga, ki malo več ve o teh smart zadevah......

snezak21 ::

Verjetno obstaja kaj boljsega, meni pa zaenkrat Shelly dobro dela. Predvsem mi je pri Shellyu vsec, da ga brez tezav spravis recimo v Openhab, kjer potem zares lahko delas avtomatizacijo, ne zgolj tisto brezvezno upravljanje direkt preko Shelly clouda. Pri meni je bil point da mi stvari delajo glede na razlicne pogoje (sonce, temperature, veter...) ne pa samo na casovni timer.
Edino kar sem rekel, za zaluzije sem jaz uporabil Shelly 2.5 in ne 4 Pro, ki bi mi bil bolj vsec, vendar (vsaj takrat) ni podpiral zaluzij.
Glede elektrike pa ce jo delas na novo, definitivno priporocam TK omaro in vso elektriko speljano tja. Je neprimerno lazje v prihodnosti kaj spremeniti ce bi se spomnil, kot pa ce imas vse v dozah.

floyd1 ::

Ali, kdo iz prakse lahko svetuje, ali sploh tlačiti mehanska stikala v stene ali morda samo štrom

Vsaj pripravi si vse za mehanska stikala, tudi če jih sedaj še ne boš dajal. Znanec je v MB enim delal štrom in "smart" bajto in so si tik pred koncem zaželeli še mehanska stikala, kar pa je bilo potem praktično nemogoče brez konkretnega ponovnega "trganja". Tudi on je vse dal v omarico in potem kablovje direktno do rolet.

Tu sem jaz precej staromoden - stikalo sem hotel imeti ob drsni steni. Ne bom hodil nekaj metrov vstran, da bom odprl žaluzijo, ker nimam telefona pri roki, pa potem spet nazaj... Ravno tako otroci, partnerka...

Možno, da bi tudi ena namenska tablica na steni lepo reševala ta problem - to pa me še čaka. Ker Home assistant na domačem NAS-u tudi že deluje, je to potem zelo enostavno.

Kaj pa tenda imam dve, ki že sta, brez stikal krmiljenje le z daljinci, se, da to kaj na smart spraviti?

Poglej, kako je narejen priklop samega motorja v tendi. Če je tisti motorček na 230V in ima 4 žice za priklopit (faza-"narazen", faza-"skupaj", nula in zemlja) si na dobri poti, da to zrihtaš povsem enostavno - spet s shelly 2.5. Drugače pa je treba iskati namenske rešitve, ki so praviloma precej dražje, pa težje jih je potem integrirat v nek skupni smart home vmesnik.

Je, kaj drugega boljšega za krmiljenje žaluzij, kot Shelly ?

Gotovo, ampak najverjetneje tudi dražje. Za precej podobno zadevo so nekajkrat več, poglej npr. "blebox shutterbox"
In kot je zgoraj že napisal snezak, je integracija Shelly naprav v razne smart home programe precej enostavna in - pomembno v primeru težav - dobro dokumentirana.

Parkelj ::

Spostovani!

Imam knauf kvader (iz pticje perspektive: sirina: 4,00m visina: 0,10m dolzina: 4,00m) in nanj bi rad obesil RGBW led trakove tako, da ima vsaka posamezna ledica lahko poljubno barvo, lahko je tudi ugasnjena (ne glede na ostale). Te trakove bi eventuelno kontroliral z Fibaro Home Center 3, ce povezave ni, jo bom spisal sam. Zanima me predvsem, ce sem dobro razumel DMX 512 protokol, da torej vsaka ledica na traku zasede 4 adrese/kanale (R - 1 adresa/kanal, G - 1 adresa/kanal, B - 1 adresa/kanal, W - 1 adresa/kanal)?

Lp,
M.

WaterBoy ::

Zdravo

Je komu uspelo usposobiti spotify na google home mini?

OK.d ::

Zaenkrat ne, mora Google "požegnat":|
LPOK.d

jopar ::

Tudi meni na miniju ne dela Spotify Premium, ampak samo free verzija, medtem ko mi je pred časom normalno delalo. Na Nest hub pa normalno dela Spotify Premium. Nič jasno...

Luka99 ::

pozdravljeni, namem imam posodobiti stikala v hisi in sem naletel na problem pri stopnišču, kjer so 3 stikala 2 menjalna in eno križno, kitajc je rekel da je to enako funkcijo izpeljati z 3 stikali 2 way funkcije vendar mi ne use, kaksen nasvet. lp

Bellzmet ::

Mogoče kdo ve, če se da pri Dahua na IP monitor za intercom vezati tudi video sistem (NVR) in alarm od Dahua?

https://www.amazon.de/-/en/Dahua-Comple...

Se pravi, da imam na istem monitorju interkom, video sistem in tudi alarm.

Rjuhar ::

Iščem majstra, ki bi mi znal na vintage Hitachi TRK 3D7 radiu zrihtat aux-in namesto kasetarja, da bi lahko priklopil zunanji vir. Hvala
04I7I3I5I

Map ::

Iščem rešitev glede osvetljave okoli hiše.

Imam luči z GU10 3W LED žarnicami, pa je malo presvetlo in bi rad dodal Shelly Dimmer(pa lepše bi bilo, da počasi zasvetijo v 2-3 sekundah). Z eno lučjo sem probal, ampak od nekje 50% gor ni več opazne razlike, pod 20% pa že rahlo utripajo.

Nekaj žarnic je že pocrkalo in moram kupit nove, zdaj pa a morajo bit dimmable, al ta dimmable bolj opisuje to, da so dimmable same s svojim vezjem in navadnim stikalom? Je kaka opazna ralika med SMD in COB? Je mogoče smiselno kupit kar Shelly Duo GU10?

Rabil bi pa še kak predlog za 230V LED trak, da ga lahko vežem na dimmer in da je primeren za pod nadstrešek, torej zunaj, da se mu čez čas ne začne zmanjševati svetilnost, da ne porumeni itd.

All ::

Shelly dimmer zna to kar rabis za gu10 sijalke.
Kupiti moras dimmable sijalke, drugace ne bo efekta.
Za led trak rabis dimmable driver+dimmer...ali pa shelly rgbv ....

one-half ::

Eno vprasanje. Od vsega, kar ste nasteli tule in ce odstejemo stran vse zadeve, ki pridejo z avtomatiko ze vgrajene (recimo ogrevanje, pustimo ob strani zastarele sisteme), kaj se vam je zdelo, da je bilo pa res nekaj kar vam je izboljsalo zivljenje oz. drugace: je price/performance imelo smisel? Malo sem studiral za hiso, ker sem jo pred kratkim prenovil in sem poskrbel, da je elektrika parkticno povsod (recimo do vseh rulet), vendar nikakor ne najdem razlogov, kaj in zakaj bi karkoli avtomatiziral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

one-half ::

Rjuhar je izjavil:

Iščem majstra, ki bi mi znal na vintage Hitachi TRK 3D7 radiu zrihtat aux-in namesto kasetarja, da bi lahko priklopil zunanji vir. Hvala
04I7I3I5I

Vcasih se je dalo dobiti kasete, ki so bile dejansko predvajalniki mp3jev. Poglej ce slucajno obstajajo tudi z obratno funkcijo, da na njih snemas. Skoda je vintage opremo nepovratno predelovati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jotunn ::

one-half je izjavil:

vendar nikakor ne najdem razlogov, kaj in zakaj bi karkoli avtomatiziral.

Odvisno od vsakega posameznika. Jaz imam recimo zaluzije na avtomatiko zaradi udobja (no pa ker se mi vcasih je fino igrat). Ni vec problemov ce je zjutraj dez in pozabis zaluzije odprte, cez 3 ure pa se pojavi sonce in +35c. Se avtomatsko zapre in popoldan prides domov v lepo hladno stanovanje. Pa zvecer (in potem zjutraj) ti ob soncnem zahodu/vzhodu avtomatsko zapre/odpre zaluzije na oknih proti cesti, ali pa ti zjutraj par minut pred alarmom odpre zaluzijo v spalnici tako da se zbudis v svetel dan. Pa stresna okna odpira za zracenje glede na temperaturo in kvaliteto zraka v sobah ne glede na nek v naprej definiran timer itd.
Seveda se da brez problema preziveti brez tega, ampak ko se enkrat navadis na to, si tezko predstavljas, da bi bil brez tega.

one-half ::

jotunn je izjavil:

one-half je izjavil:

vendar nikakor ne najdem razlogov, kaj in zakaj bi karkoli avtomatiziral.

Odvisno od vsakega posameznika. Jaz imam recimo zaluzije na avtomatiko zaradi udobja (no pa ker se mi vcasih je fino igrat). Ni vec problemov ce je zjutraj dez in pozabis zaluzije odprte, cez 3 ure pa se pojavi sonce in +35c. Se avtomatsko zapre in popoldan prides domov v lepo hladno stanovanje. Pa zvecer (in potem zjutraj) ti ob soncnem zahodu/vzhodu avtomatsko zapre/odpre zaluzije na oknih proti cesti, ali pa ti zjutraj par minut pred alarmom odpre zaluzijo v spalnici tako da se zbudis v svetel dan. Pa stresna okna odpira za zracenje glede na temperaturo in kvaliteto zraka v sobah ne glede na nek v naprej definiran timer itd.
Seveda se da brez problema preziveti brez tega, ampak ko se enkrat navadis na to, si tezko predstavljas, da bi bil brez tega.


Ok, se pravi zaluzije za poleti, zracenje ni problem. Se kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()
««
25 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151907 (731) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832339 (6677) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223763 (12063) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem