» »

Prijava računa v tujini

Prijava računa v tujini

megla_ ::

Lani sem si ustvaril N26 račun, ki sem ga prijavil takoj. Dobil sem nazaj potrdilo, da je bil račun vpisan, redno ga uporabljam in ni bilo nobenih problemov. Danes sem dobil priporočeno pošto za neprijavljen račun v tujini, ter kazen če ga ne prijavim do februarja.
Vpišem se v eDavki, pogledam prijavljene račune in je vpisan samo Revolut račun, ki sem ga ustvaril avgusta 2018 in prijavil še na stari platformi.
Ko grem v vložene dokumente, imam samo za Revolut in vpis v davčni register EDP-Pog, ki ima datum marec 2017, to pa je precej po tem, ko sem že imel eDavke in prijavljen račun.

Sedaj nimam nobenega dokaza, da je bil račun že prijavljen. Drugega kot prijavit ga itak ne morem, zanima me pa par stvari?
Ali lahko dobim kazen "za nazaj"?
Ali je potrebno obnavljati račun v tujini vsako leto? Iskal sem o tem, pa ne najdem nič.
Ali imam lahko samo 1 račun v tujini, kot fizična oseba?
Če je zaradi posodobitve potrebno na novo prijavit vse račune, zakaj se je Revolut ohranil, medtem ko nimajo več podatka o N26?
  • spremenilo: megla_ ()

Mare2 ::

V tem dokumentu imaš vse odgovore na temo odpiranja in prijave računov v tujini. Tudi link in koda za pridobitev 10 EUR dobroimetja na računu pri odpiranju novega TRR N26.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Izvleček:

Prijava računa na FURS.

Ena izmed možnosti prijave tujega računa je tudi preko sistema e-davki. https://edavki.durs.si/
Greš na dokumenti
Ostale vloge
DR-Racun Prijava tujih računov
Dodaj račun:

Opomba: Obrazcu morate priložiti kopije dokumentov, iz katerih so razvidni podatki o računih, odprtih v tujini (bančna kartica, pogodba o odprtju bančnega računa, bančna knjižica, ipd.).

Rok za prijavo računa v tujini je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Podrobnosti tudi tukaj:
http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk...

------------
Odgovor: Pač prijaviš račun še 1x. 5 minut ti bo vzelo.

bastadu ::

Napisal si da si nazaj dobil potrdilo da je račun vpisan, v čem je sedaj problem?

St235 ::

megla_ je izjavil:

Lani sem si ustvaril N26 račun, ki sem ga prijavil takoj. Dobil sem nazaj potrdilo, da je bil račun vpisan, redno ga uporabljam in ni bilo nobenih problemov. Danes sem dobil priporočeno pošto za neprijavljen račun v tujini, ter kazen če ga ne prijavim do februarja.
Vpišem se v eDavki, pogledam prijavljene račune in je vpisan samo Revolut račun, ki sem ga ustvaril avgusta 2018 in prijavil še na stari platformi.
Ko grem v vložene dokumente, imam samo za Revolut in vpis v davčni register EDP-Pog, ki ima datum marec 2017, to pa je precej po tem, ko sem že imel eDavke in prijavljen račun.

Sedaj nimam nobenega dokaza, da je bil račun že prijavljen. Drugega kot prijavit ga itak ne morem, zanima me pa par stvari?
Ali lahko dobim kazen "za nazaj"?
Ali je potrebno obnavljati račun v tujini vsako leto? Iskal sem o tem, pa ne najdem nič.
Ali imam lahko samo 1 račun v tujini, kot fizična oseba?
Če je zaradi posodobitve potrebno na novo prijavit vse račune, zakaj se je Revolut ohranil, medtem ko nimajo več podatka o N26?


Če imaš potrdilo, potem jim ga pošlji in jih opozori, da je prišlo do napake. Če ne ga pa čimprej vpiši, najboljše preko e davkov, ker boš imel povratnico, da je bilo oddano. Potem spremljaj, da bo vpisano.

Če si dobil opozorilo, da moraš vpisat do februarja, ti kazni ne bodo pisali za nazaj.

Račun se prijavi samo enkrat, in ko je viden v edavkih je ok.

megla_ ::

bastadu je izjavil:

Napisal si da si nazaj dobil potrdilo da je račun vpisan, v čem je sedaj problem?

Najprej sem lokalno shranjeval vse izpiske iz eDavki, potem sem si mislil, da oni sigurno ne bodo izgubili podatkov. Nekaj se je zgleda zgodilo, da oni nimajo tega vpisa notri, medtem ko imajo drug račun.

megla_ ::

St235 je izjavil:


Če imaš potrdilo, potem jim ga pošlji in jih opozori, da je prišlo do napake. Če ne ga pa čimprej vpiši, najboljše preko e davkov, ker boš imel povratnico, da je bilo oddano. Potem spremljaj, da bo vpisano.

Če si dobil opozorilo, da moraš vpisat do februarja, ti kazni ne bodo pisali za nazaj.

Račun se prijavi samo enkrat, in ko je viden v edavkih je ok.


Super, hvala!
Sem poizkusil prijavit že včeraj, pa imam sedaj še problem z edavki. Ne morem podpisat in vložit vloge. Z Win10 sem imel vedno probleme, ker ne dobim prompta za izbiro certifikata, tako da delam Linuxu. Normalno izberem certifikat, problem pa je, ker za podpis potrebujem Java plugin, ki ga ne podpira noben novejši brskalnik.
Naložim Firefox 51, ugasnem posodobitve, naložim vse potrebno in sedaj dobim napako strežnika, ker njihov add-on za podpisovanje ne podpira tolk starega brskalnika.

Sedaj ne vem, a sem samo jaz tako zblojen, da se mi to ne zdi logično? Kako ostali dostopate?

megla_ ::

Mi je nekako uspelo z najnovejšo verzijo Firefoxa na Windowsih. Hvala za odgovore!

#000000 ::

Sem 27.1 prijavil raćun, kako vloga jwe zabeležena, še vedno pa račun ni viden med mojimi računi, nobenega obvestila dobil od njih, jeh je treba mal porukat al počakat še mal ?

nsa_ag3nt ::

Ja, pokliči na lokalni urad Fursa.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

omcpero ::

Navodila kako prijaviti račun v tujini (N26/Revolut) na FURS (eDavki)

https://www.reddit.com/r/N26Slovenija/c...

kaktus171 ::

Živjo,

ker sem zaenkrat še precej nevešč teh stvari, sem po slabem letju imetja N26 opazil da kartice nisem prijavil na FURS. Ima mogoče kdo podobo izkušnjo, da je prijavil kasneje od tistih 8 dni po registraciji računa?

lp

krucymucy ::

kaktus171 je izjavil:

Živjo,

ker sem zaenkrat še precej nevešč teh stvari, sem po slabem letju imetja N26 opazil da kartice nisem prijavil na FURS. Ima mogoče kdo podobo izkušnjo, da je prijavil kasneje od tistih 8 dni po registraciji računa?

lp

Zdravo,

Da veliko nas/jih je prijavilo kasneje kot v tistih osmih dneh. Kar prijavi brezskrbi cimprej.

bastadu ::

Važno je samo, da prijaviš račun še preden FURS sam ugotovi, da imaš neprijavljen račun v tujini ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

megla_ ::

kaktus171 je izjavil:

Živjo,

ker sem zaenkrat še precej nevešč teh stvari, sem po slabem letju imetja N26 opazil da kartice nisem prijavil na FURS. Ima mogoče kdo podobo izkušnjo, da je prijavil kasneje od tistih 8 dni po registraciji računa?

lp


Jaz sem prijavil po tem ko so mi že s FURSa poslali obvestilo, pa nisem dobil nobene kazni ali karkoli drugega. Samo prijavil sem račun in to je bilo to, nisem slišal več nič od njih.

brez-imenko ::

megla_ je izjavil:

St235 je izjavil:


Če imaš potrdilo, potem jim ga pošlji in jih opozori, da je prišlo do napake. Če ne ga pa čimprej vpiši, najboljše preko e davkov, ker boš imel povratnico, da je bilo oddano. Potem spremljaj, da bo vpisano.

Če si dobil opozorilo, da moraš vpisat do februarja, ti kazni ne bodo pisali za nazaj.

Račun se prijavi samo enkrat, in ko je viden v edavkih je ok.


Super, hvala!
Sem poizkusil prijavit že včeraj, pa imam sedaj še problem z edavki. Ne morem podpisat in vložit vloge. Z Win10 sem imel vedno probleme, ker ne dobim prompta za izbiro certifikata, tako da delam Linuxu. Normalno izberem certifikat, problem pa je, ker za podpis potrebujem Java plugin, ki ga ne podpira noben novejši brskalnik.
Naložim Firefox 51, ugasnem posodobitve, naložim vse potrebno in sedaj dobim napako strežnika, ker njihov add-on za podpisovanje ne podpira tolk starega brskalnika.

Sedaj ne vem, a sem samo jaz tako zblojen, da se mi to ne zdi logično? Kako ostali dostopate?

A se še niso popravili? Imajo še zmeraj tisto bedno foro, da potrebujejo Java plugin za podpisovanje. Jaz sem že zdavnaj obupal na Linuxom in eDavki. Če bi odpiral v tujini račun bi moral vseeno papir poslat po pošti na FURS.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Ales ::

Na eDavkih na Linuxu zdaj ne potrebuješ nobene podpisne komponente več. Nimam pojma, zakaj je toliko časa trajalo, da smo prišli do tega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313040 (7147) UganiKdo
»

Dohodnina, izbira TRR

Oddelek: Loža
324095 (2520) Mare2
»

Prijava računov iz tujine - Leupay

Oddelek: Loža
489452 (7061) jype
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134447 (79947) BlaY0

Več podobnih tem