» »

Dohodnina, izbira TRR

Dohodnina, izbira TRR

matobeli ::

Na informativnem izračunu so si za vračilo izbrali napačen TRR. Sicer lepo piše da če želimo izbrati drug TRR naj to sporočimo. Nič pa o tem kako naj to sporočimo. Se da to prek edavkov oziroma ali je kakšen obrazec?

perci ::

Kako napačen? A je od sosede?

Scorpia ::

Dali so ti na zadnji odprti trr. Na njihovi strani je tudi obrazec kjer lahko posljes za spremembo. Na enem drugem forumu sem nasel odgovor tudi za e-davke: Preko e-davkov je potrebno poslati dopis kot lasten dokument, v katerem navedete da želite zamenjavo in na kateri račun naj se po novem nakazuje.
////

matobeli ::

perci je izjavil:

Kako napačen? A je od sosede?


Ne, ampak ga ne uporabljam več, oziroma ga zapiram že lep čas (se mi še ni dalo v poslovalnico). Je res da je zadnji odprt v sloveniji, ampak že nekaj časa uporabljam N26, kjer pa je avtomatika zgleda malo zatajila, ker je račun seveda prijavljen. Lanskoleto sem oddal napoved, letos sem pa počakal na informativni izračun, pa moram popravljat.

Scorpia, hvala, bom uporabil lastni dokument.

val46 ::

Ne razumem...lani si oddal napoved in si napisal TRR iz N26?In letos so ti oz.naj bi ti nakazali na en drug račun? Al si mel lani še un drug račun, ki ga zapiraš? Sicer pa, če maš še vedno odprt račun pri tej banki, se jaz ne bi sekiral in delal dodatnih problemov zaradi tega, ker se ti zna izplačilo še dodatno zavlečt potem. Pač naj ti nakažejo na tisti "star" TRR, greš takrat na banko, dvigneš ta denar, spotoma pa potem še zapreš račun, že ko boš tam v poslovalnici.

Ne razumem pa tega, da se ti še ni dalo it do poslovalnice zapret računa. A ti ne vsak mesec tržejo po nekaj € za vodenje računa? Kot da bi nekomu vsak mesec dajal po nekaj €, za kar nimaš nič od tega...brez veze.

Invictus ::

Folk je len, potem se pa pritožuje na FURSom, ker najde nek račun na njegovo ime v Sloveniji!??!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

A to da FURS ne najde mojega TRRja iz tujine kot zadnjega vpisanega, lahko pa nakazuje nanj, in to da ga CSD normalno najde ko je potrebno izračunati otroške dodatke, ne more pa nanj nakazovat.... je po vseh standardih modernega sveta moja_lenoba.

Eni pa res radi svoj čas zapravljajo po okencih.

perci ::

Ne, če si N26 nazadnje vpisal, potem bi se moral uporabiti ta račun.

jakan123 ::

Jaz imam tudi N26 zadnji odprti račun pa ne gre dohodnina tja. Pomoje to vleja samo zazadnji račun odprt v SLO?

Sharkb1te ::

FURS uporabi kar tvoj nazadnje odprti račun (razen N26), ker misli, da tega uporabljaš od sedaj naprej. Jaz sem imel isti problem lani. Primarni račun imam na NLB in sem vedno dobival vračilo dohodnine nanj. Lani sem vzel Viso pri NKBM in ko je prišlo do vračila dohodnine, denarja od nikoder. Potem sem ugotovil, da so mi nakazali na račun od NKBM, kjer sem moral v poslovalnico, da sem lahko dobil denar na Viso.

harvey ::

V edavkih, kje so navedeni tvoji bančni računi, bi bil lahko enostavno samo nek okenček, kjer bi označil, da se nanj nakaže preplačilo dohodnine oz. drugih davčnih odtegljajev in bi bila stvar enostavna. Podobno kot recimo klikneš v Windowsih med nastavitvami za privzeti tiskalnik.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

matobeli ::

Sem klical na furs, pravijo da nakazujejo na zadnji odprti v sloveniji, obstaja pa obrazec kjer prijavimo račun za "davčno poslovanje", predvidevam da tako izbrani račun postane privzet, nekje pod dohodnina ali splošni obrazci je zakopan. Bom dal točno ime ko se bom zvečer igral s tem.

MTm2H37rqt7B ::

Tole?

i did gud?

fikus_ ::

Niks gut, ker je v obrazcu na tvojem linku še vpisano SI56 . . . .

MTm2H37rqt7B ::

Tak je uraden obrazec, boš pa že sam popravil?

Invictus ::

Se pravi, je celo nakladanje tukaj spet zaradi neznanja, kako uradne inštitucije delujejo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

perci je izjavil:

Ne, če si N26 nazadnje vpisal, potem bi se moral uporabiti ta račun.

Furs privzeto nakaze na zadnji trr odprt v sloveniji. Ce zelis na racun v tuijini, ali na kak starejsi racun potem moras to posebej zahtevat z obrazcem. Obrazec lahko kot lastni dokument podpises in oddas v edavkih. Je pa tukaj slamparija v obrazcu, ker imas ze predizpolnjen si56 in moras to “rocno” popravit.

St235 ::

perci je izjavil:

Ne, če si N26 nazadnje vpisal, potem bi se moral uporabiti ta račun.

Furs privzeto nakaze na zadnji trr odprt v sloveniji. Ce zelis na racun v tuijini, ali na kak starejsi racun potem moras to posebej zahtevat z obrazcem. Obrazec lahko kot lastni dokument podpises in oddas v edavkih. Je pa tukaj slamparija v obrazcu, ker imas ze predizpolnjen si56 in moras to “rocno” popravit.

matobeli ::

Nagradno vprašanje: kje piše "v sloveniji"?
Pri meni piše samo "na zadnji".

Oziroma, ali je ta praksa, glede na direktivo, sploh kosher.

Ker se mi zdi da me ma Invictus spet za nepismenega ker nekdo drug ni opravil dela kot se zagre.

perci ::

St235 je izjavil:

perci je izjavil:

Ne, če si N26 nazadnje vpisal, potem bi se moral uporabiti ta račun.

Furs privzeto nakaze na zadnji trr odprt v sloveniji. Ce zelis na racun v tuijini, ali na kak starejsi racun potem moras to posebej zahtevat z obrazcem. Obrazec lahko kot lastni dokument podpises in oddas v edavkih. Je pa tukaj slamparija v obrazcu, ker imas ze predizpolnjen si56 in moras to “rocno” popravit.

Ja, imaš prav, res je tako privzeto. Ročno vpisani računi nimajo enakega tretmaja kot tisti iz registra transakcijskih računov.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Nagradno vprašanje: kje piše "v sloveniji"?
Pri meni piše samo "na zadnji".

Oziroma, ali je ta praksa, glede na direktivo, sploh kosher.

Ker se mi zdi da me ma Invictus spet za nepismenega ker nekdo drug ni opravil dela kot se zagre.

Seveda nisi pismen... Glede na to, da je FURS slovenski davčni organ, se beseda "zadnji" nanaša na Slovenijo. Če si seveda opravilno in funkcionalno pismen.

Od kdaj ima FURS pooblastila, da lahko hara po tujih državah. Glej, glej, nima ga...

ne bom se pa spuščal v butaste obrazce FURSa. Se je bilo lažje naučiti nekaj nebuloz in nelogičnosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Mare2 ::

perci je izjavil:

[
Ja, imaš prav, res je tako privzeto. Ročno vpisani računi nimajo enakega tretmaja kot tisti iz registra transakcijskih računov.


Enkrat bo še tko, kot je logično.

Jaz sem že lani oddal kar v wordu napisano zahtevo, da želim vračilo na N26.

Ko sem to storil tudi letos, me je prijazno dekle iz FURSa poklicala in rekla, da je ta nastavitev ostala že od prej in da je v redu. Seveda je počakala, če bom imel še kake pripombe, vprašanje in nisem imel. Seveda sem se zahvalil za INFO. Vsaka čast FURS-u.

Tako da ne šimfajte več FURS, ker so prijazni. :)

St235 ::

matobeli je izjavil:

Nagradno vprašanje: kje piše "v sloveniji"?
Pri meni piše samo "na zadnji".

Oziroma, ali je ta praksa, glede na direktivo, sploh kosher.

Ker se mi zdi da me ma Invictus spet za nepismenega ker nekdo drug ni opravil dela kot se zagre.


Samo na uradnih dokumentih FURS? Vkljucno s tistimi linkanimi v tej temi. Bo oznaka nepismen kar na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Če je obrazec je že napredek.
Ko sem predlani klical na furs za spremembo računa so me najprej vsaj 3x prevezali, da sem dobil nekoga, ki je sploh razumel kaj hočem.
Nato sem dobil odgovor, da moram sam napisat izjavo, ki pa kljub temu tisto leto še ne bo veljala, ampak šele drugo leto, čeprav je bilo do nakazila še kar nekaj časa.
Tako je!

St235 ::

No no nikar ne nakladaj. Obrazec obstaja ze vsaj 4 leta. Kam si ti klical ker ne znas uporabljat googla nocem niti vedet.

Prav tako je rok za spremembo trr jasno dolocen in sicer lahko spremembo uveljavljas v enakem roku kot lahko vlozis ugovor.

BCSman ::

Lahko bi tudi napisali na kaksne nacine se lahko posreduje tole izjavo za spremembo TRR-ja, saj absolutno nikjer na netu nisem zasledil da je omenjen lasten dokument na eDavkih kot ena izmed moznosti ali mogoce kak scan dokumenta preko emaila.

St235 ::

Veljajo splosna pravila dostave. Predpisuje se posebna pravila takrat ko dolocene zadeve treba dostaviti po tocno dolocenem kanalu (edavki). Pri vsem ostalem imas pac moznosti enake- osebno, po klasicni posti ali elektronski posti. Lastni dokumnet preko edavkov je v bistvu povsem navadna eposta.

perci ::

Kot lastni dokument se lahko odda karkoli, kar ni ze kot poseben obrazec na voljo na edavkih. Fajn je pa to, da je podpisano in timestampano tako da ni nobenega dvoma o tem ali in kdaj je bilo poslano.

estons ::

Da ne odpiram nove teme:

Dobil sem že odločbo FURS o vračilu preplačane akontacije dohodnine. Na odločbi je TRR, ki ga bom v kratkem zaprl. Ali bo FURS znal nakazati na moj aktualni račun (zadnji odprt v Sloveniji), ali raje počakam še 2 tedna, da nakažejo, in potem zaprem?

MadMicka ::

Itak, da bo znal. V parih sekundah imajo na mizi vse tvoje TRR, itd., samo lahko pa pri takem obsegu dela pride do zamude zaradi tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Jst bi raje pocakal, ce tako pise na odlocbi. Sej dnar bos dobil v vsakem primeru ampak lahko se mal zavlece, ce ga bos zaprl.

estons ::

Eto, update: FURS se je v vsej svoji modrosti odločil, da mi avtomatsko nakaže na TRR, ki je bil zadnji odprt v Sloveniji, čeprav to ni TRR, ki je bil napisan na odločbi. Če bi vedel, da bo to šlo kar avtomatsko, bi že uredil in zaprl stari račun, takole bom pa brezveze plačal še en mesec vodenja računa.

Mare2 ::

Ne poslušaj percija, on ni ravno na tekočem z dogajanji na FURSu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618340 (481) jeremenen
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312990 (7097) UganiKdo
»

Prijava računa v tujini

Oddelek: Loža
156399 (3523) Ales
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134137 (79637) BlaY0

Več podobnih tem