» »

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom

1
2
»

2dark ::

blackbfm je izjavil:


in pa bancni racun z iban stevilko ala revolut.



za predplačniško viso potrebuješ bančni račun!

lakotnik7 je izjavil:

2dark je izjavil:

lakotnik7 je izjavil:

Živijo,

Z bratom imava oba račune tako pri N26 kot pri Revolutu vendar jih nimava prijavljene, ker nisva vedela da je to sploh treba. Rabiva jih res malo za kakšen spletni nakup (Banggood, Amazon) in imava gor par 10€.


KO bi malo manj lagal bi bilo lepše. Za kakšen manjši spletni nakup imaš lahko predplačniško VISo, matercard, paypal in noben Furs te ne bo za jajca vlekel.


Dejstvo je da sem imel vse skupaj gor prometa za 150 € v treh letih. Ampak se je zdelo tako enostavno, da dobiš tale mastercard in imaš za takšne stvari. Vem nesmiselno, bi bilo res manj skrbi če bi si zrihtal eno predplačnisko kartico.



Zakaj se zapletaš dragi moj. V čem je N26 bolj ugodna od predplačniške VISe, ki jo enostavno dobiš pri slovenskih bankah. Edini strošek je 15€ za 4 leta uporabnine. Drugih stroškov ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Mare2 ::

2dark je izjavil:



Zakaj se zapletaš dragi moj. V čem je N26 bolj ugodna od predplačniške VISe, ki jo enostavno dobiš pri slovenskih bankah. Edini strošek je 15€ za 4 leta uporabnine. Drugih stroškov ni.


Pri N26 dobiš pa še Ambasador nagrado 10 EUR ob odprtju. :) Račun prijaviti na FURS pa ni težko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ahac ::

matobeli je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Za kakšen manjši spletni nakup imaš lahko predplačniško VISo, matercard, paypal in noben Furs te ne bo za jajca vlekel.


Prvo moras locit locit pojme elektronska denarnica in pa bancni racun z iban stevilko ala revolut.


Revolut je začel kot spletna denarnica, ko so mu dodali IBAN (kakšen let nazaj?) pa veliko ljudi ni pomislilo da mora prijavit, kljub temu da so stari uporabniki.


Btw.
Zaradi tega se pri Revolutu kot "datum odprtja" šteje datum, ko so ti dal IBAN in ne datum, ko si začel uporabljat Revolut.
To se da dobit od supporta.
Jaz sem sicer moral 2x pisat na support. Prvič sem dobil nekoga tolk zabitega, da ni razumel kaj hočem. Kreten mi je razlagal, da oni niso banka, čeprav sem mu povedal, da kar se tiče moje države so mi dal bančni račun takrat, ko so mi dal iban. Potem mi je dal kar nek drug (čisto napačen) datum. Par dni kasneje sem spet pisat na support in takoj dobil pravi datum.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Matko ::

tebodi je izjavil:


Jao, koliko neumnosti, človek ne ve, na katero poskusiti odgovoriti.
CSD ni FURS, CSD tudi ni policija.
Zato seveda nimajo vpogleda v bančne račune ipd.

nalagaš...
CSD zakonsko pridobi stanje na TRR, lastništvo nepremičnin, vrednostnih papirjev...

V bistvu ima kar se tega tiče večja pooblastila od policije.

Anja444 ::

Zdravo,

zanima me kaj storiti glede prijave računa N26 na Furs, saj sem malo prepozno zvedela, da ga je potrebno prijaviti (od odprtja računa je 12 dni, prva uporaba pa je bila pred par dnevi).
Kaj torej vpisati kot datum odprtja, da se izognem plačilu kazni? Ali raje dam datum, ki je še v roku teh osmih dni, ali raje zapišem pravilen datum ter ali v tem primeru lahko pričakujem kazen?
Obstaja morda kakšna druga rešitev?

Hvala za odgovor

Invictus ::

Prijavi in je mir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Pa uporabi prave podatke, da ti ne bodo res dal kazni zaradi napačnih podatkov ;)

Kazni ne bo.

UganiKdo ::

Anja444 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj storiti glede prijave računa N26 na Furs, saj sem malo prepozno zvedela, da ga je potrebno prijaviti (od odprtja računa je 12 dni, prva uporaba pa je bila pred par dnevi).
Kaj torej vpisati kot datum odprtja, da se izognem plačilu kazni? Ali raje dam datum, ki je še v roku teh osmih dni, ali raje zapišem pravilen datum ter ali v tem primeru lahko pričakujem kazen?
Obstaja morda kakšna druga rešitev?

Hvala za odgovor


Če prijaviš račun preden je FURS začel postopek zoper tebe (samoprijava) potem ni kazni.

Yeezes ::

Anja444 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj storiti glede prijave računa N26 na Furs, saj sem malo prepozno zvedela, da ga je potrebno prijaviti (od odprtja računa je 12 dni, prva uporaba pa je bila pred par dnevi).
Kaj torej vpisati kot datum odprtja, da se izognem plačilu kazni? Ali raje dam datum, ki je še v roku teh osmih dni, ali raje zapišem pravilen datum ter ali v tem primeru lahko pričakujem kazen?
Obstaja morda kakšna druga rešitev?

Hvala za odgovor


Jst sm Revolut prijavu po 2 letih pa ni blo nobenih težav, N26 pa po enih 3 mescih, tko da se pomojm nimaš kej bat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yeezes ()

Comandante ::

Anja444 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj storiti glede prijave računa N26 na Furs, saj sem malo prepozno zvedela, da ga je potrebno prijaviti (od odprtja računa je 12 dni, prva uporaba pa je bila pred par dnevi).
Kaj torej vpisati kot datum odprtja, da se izognem plačilu kazni? Ali raje dam datum, ki je še v roku teh osmih dni, ali raje zapišem pravilen datum ter ali v tem primeru lahko pričakujem kazen?
Obstaja morda kakšna druga rešitev?

Hvala za odgovor

Samoprijava pa je to to.

Jaz sem imel v tujini dva racuna, varcevalnega in transakcijskega. Prijavil sem samo trr, ker je takrat bila taksna zahteva.

Cez ene 5 let dobim domov posto, da so odkrili drug racun, in da bom placal 4000e kazni ce se v roku x dni ne izjasnim za kaj se gre. Sem sel na FURS in jim pokazal njihv lastni dokument kjer je pisalo da varcevalnega racuna ni potrebno prijaviti. Zenska se je zmedla, klicala naokoli, nato pa so ugotovili da so vmes spremenili pravila in je sedaj potrebno prijaviti vse racune.

Prijavili (tako avtomatsko dobijo stevilke), pa ni bilo tezav.

blink ::

Comandante je izjavil:

Anja444 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kaj storiti glede prijave računa N26 na Furs, saj sem malo prepozno zvedela, da ga je potrebno prijaviti (od odprtja računa je 12 dni, prva uporaba pa je bila pred par dnevi).
Kaj torej vpisati kot datum odprtja, da se izognem plačilu kazni? Ali raje dam datum, ki je še v roku teh osmih dni, ali raje zapišem pravilen datum ter ali v tem primeru lahko pričakujem kazen?
Obstaja morda kakšna druga rešitev?

Hvala za odgovor

Samoprijava pa je to to.

Jaz sem imel v tujini dva racuna, varcevalnega in transakcijskega. Prijavil sem samo trr, ker je takrat bila taksna zahteva.

Cez ene 5 let dobim domov posto, da so odkrili drug racun, in da bom placal 4000e kazni ce se v roku x dni ne izjasnim za kaj se gre. Sem sel na FURS in jim pokazal njihv lastni dokument kjer je pisalo da varcevalnega racuna ni potrebno prijaviti. Zenska se je zmedla, klicala naokoli, nato pa so ugotovili da so vmes spremenili pravila in je sedaj potrebno prijaviti vse racune.

Prijavili (tako avtomatsko dobijo stevilke), pa ni bilo tezav.


Najbolj kretensko je to, da že imajo vse podatke. Kljub temu pa se zaposleni tam ukvarjajo z tako neproduktivnimi stvarmi kot so:
- iskanjem računa po podatkih, ki jih prejmejo iz tujine
- pisanjem dokumenta davčnemu zavezancu
- pošiljanjem dokumenta davčnemu zavezancu
- korespondenco z davčnim zavezancem
- grožnjami s kaznijo
- izterjavami

In potem je ura 16h....čaučibauči, šiht za danes zaključen.

Comandante ::

Tako je, ko sem jih vprasal naj mi povedo kateri racun imam neprijavljen, so mi tocno povedali IBAN, banko in drzavo.

Ne razumem zakaj je potrebno prijavljati, ce ocitno imajo vse podatke.

matobeli ::

Ker je tak sistem še od takrat ko tuje banke niso poročale ali pa so manj pogosto poročale.

Popolni nesmisli, isto kot obrazci kjer moraš vpisat emšo in še rojstni datum.

UganiKdo ::

Comandante je izjavil:

Tako je, ko sem jih vprasal naj mi povedo kateri racun imam neprijavljen, so mi tocno povedali IBAN, banko in drzavo.

Ne razumem zakaj je potrebno prijavljati, ce ocitno imajo vse podatke.


Ravno zato, da se ne rabijo zajebavat z zgoraj napisanim. Avtomatizirana izmenjava podatkov je žal še precej v povojih. Standardizacija pa na psu. Ne pozabit, da gre tukaj za OECD države in včasih dobiš taka jajca od izvornih podatkov, da glava boli.

Se pa strinjam, da vsaj za EU bi se lahko obvezno prijavo počasi umaknilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava računa v tujini

Oddelek: Loža
156427 (3551) Ales
»

Prijava računov iz tujine - Leupay

Oddelek: Loža
489454 (7063) jype
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134480 (79980) BlaY0

Več podobnih tem