» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
13 / 35
»»

sirotka ::

Neo lite, ki ima večino uporabnih programov ja.

Joze_K ::

ja, manjka cel kup programov... ne velja shema, ki jo imaš kupljeno, ampak je to spet neka nova shema.. in če slučajno gledaš kak program, ki ga v svoji shemi imaš, tukaj pa ne.. si obsojen, da imaš tudi NEO box..

verjamem,da v prihodnosti ostane samo še App, Telekom pač rad molze dokler se le da.. do takrat pač plačujemo obojno..

sirotka ::

Vsak ve zase kaj rabi, meni dejansko ne manjka nič, mi je pa Ku**** tale z dodatnim plačilom, sploh glede na to, da rabi tudi škatlo v domačem omrežju.

Daniel ::

sirotka je izjavil:

Vsak ve zase kaj rabi, meni dejansko ne manjka nič, mi je pa Ku**** tale z dodatnim plačilom, sploh glede na to, da rabi tudi škatlo v domačem omrežju.


Je treba sistem nastaviti tako, da nosi čimveč cekinov od uporabnikov, čeprav bi se lahko tega popolnoma izognili in dejansko sistem nastavili po prioriteti funkcionalnosti.

NejcSSD ::

sirotka je izjavil:

Vsak ve zase kaj rabi, meni dejansko ne manjka nič, mi je pa Ku**** tale z dodatnim plačilom, sploh glede na to, da rabi tudi škatlo v domačem omrežju.


Doma samo aktiviraš potem pa neseš znancu k ma T2 omrežje in dela brez problema. Tko k TVIN ali NEO.IO si posodil vsakemu tudi ta škatla ko je enkrat aktivirana doma dela izven domačega omrežja
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Konlov ::

Neo daljinec prižge standby TV. a če imam na ta TV priklopljen ustrezen reciver, se bo glasnost reciverja upravljala na NEO daljincu?

Joze_K ::

Konlov je izjavil:

Neo daljinec prižge standby TV. a če imam na ta TV priklopljen ustrezen reciver, se bo glasnost reciverja upravljala na NEO daljincu?


kolikor jaz razumem, se bo, če boš imel eArc priklop; priklop preko optike ne bo delovalo krmiljenje na daljincu (iz lastnih izkušenj).. torej če nimaš eArc priklopa (kot nima moj Onkyo, ne bo nič s krmiljnjem)

profii ::

jWill55 je izjavil:

Končno. Problem je bil v tem, da ko ustvariš nov Network v UDM-Pro, ki ga nastaviš na VLAN Only, se v Profiles ustvari nov profil, ki pa ga ne moreš urejat. Zdaj sem pa ročno ustvaril dva profila, enega s tagged in enega z untagged in dela. :) Hvala obema!


Lahko kak screenshot ali pa malce več podrobnosti?

Aramis ::

Kako to, da je na ošo optiki omejena hitrost na 100/20Mbit/s na vseh treh paketih? Ali je ošo optika kak drug standard? Saj ne, da ni dovolj, ampak ni pa ok da za enako ceno, oz še nižjo (paket na ošo je dražji za 4€), nekateri na ftth optiki dobijo 2-3x višjo hitrost.

jWill55 ::

profii je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Končno. Problem je bil v tem, da ko ustvariš nov Network v UDM-Pro, ki ga nastaviš na VLAN Only, se v Profiles ustvari nov profil, ki pa ga ne moreš urejat. Zdaj sem pa ročno ustvaril dva profila, enega s tagged in enega z untagged in dela. :) Hvala obema!


Lahko kak screenshot ali pa malce več podrobnosti?


1. V Settings klikneš na Network in kreiraš nov Network. Izbereš VLAN only, vneseš ID 3999 in obkljukaš tudi "Enable IGMP snooping".

2. V Settings greš v Profiles, klikneš na Switch Ports in kreiraš 2 nova profila - Pri enem izbereš Native Network svoje LAN omrežje, pri drugem pa ne. Pri obeh nastaviš kot Tagged Network prej ustvarjen VLAN only profil.

3. V Devices izbereš napravo, klikneš na Ports in dodeliš ta dva profila, vsakega na svoj port. Tam, kjer nisi izbral Native, priklopiš modem (iz Trunk porta), tam kjer si, pa NEO box.

damirj79 ::

Verjetno bi se dalo resit tudi z uporabo enega samega kabla iz modema do UDM, namesto dveh sedaj. Z OpenWRT z Mikrotik tudi) se to da.

jWill55 ::

damirj79 je izjavil:

Verjetno bi se dalo resit tudi z uporabo enega samega kabla iz modema do UDM, namesto dveh sedaj. Z OpenWRT z Mikrotik tudi) se to da.


Možno, mogoče če bi na WAN Network določil 3999 VLAN ID. Lahko nekdo poskusi pa poroča :)

DamijanD ::

Če se kdo spomni, kot ti Telekom zamenja paket a naredijo to za GSM in internet hkrati ali ne?

MacGyver141 ::

Posebi, saj pri nas je bilo tako, ko smo se prestavili iz modrega na neo svet. Internet se je prestavil šele takrat, ko je telekomovc prišel na dom (pa sloh ni nič zamenjal :|).

DamijanD ::

Trenutno telekomovci nič ne hodijo :) nič bom počakal do jutri, če ne bo pa kličem.

DamijanD ::

Gapi je izjavil:

Tako kot ti je daniel povedal, ti moraš imeti vlan na dveh portih. In sicer na ethernet 1 ali wan portu in na portu na keterga povežeš tvoj neo. V tem primeru ti mora delati tv v živo. Kako je pa da ti še dela internet oziroma tvoja mreža da vidiš svoje media predvajalnike v neotu pa nimam pojma. Ampak na mikrotiku je to tako da je v istem bridgu kot je internet.

Za predstavo kako to zgleda na mikrotiku. Kot vidiš ni vlan na pppoe ampak na fizični ethernet port.

/interface vlan
add interface=ether1 name="ether1 - VLAN 3999" vlan-id=3999
add interface=ether7 name="ether7 - VLAN 3999" vlan-id=3999

add name=bridgeTV
add bridge=bridgeTV interface="ether1 - VLAN 3999"
add bridge=bridgeTV interface="ether7 - VLAN 3999"


S tem imam nekaj težav: Ko napišem add name=bridgeTV, me takoj vpraša vlan-id in interface, potem pa nikakor ne morem tega dodat še na ether5
 nastavitve

nastavitve


 nastavitve2

nastavitve2

Vuli ::

v interfaceu moraš bridge naredit. jaz imam 1 brisge već, ker mam za boxe drug dhcp(data)
 mt

mt

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

DamijanD ::

Uspelo mi je s tem:
 slika3

slika3



Saj v bistvu sem dosegel isto, kot imaš ti na sliki. Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

sirotka ::

Zakaj imaš pa posebej tv out nastavljen?

Gapi ::

sirotka je izjavil:

Zakaj imaš pa posebej tv out nastavljen?



To je nastavljeno na port na katerega ima vklopljen TV "edit.. mislim box". Kar je logično.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

DamijanD ::

A drugače lahko nekdo po kmečko razloži, zakaj je potrebno imeti vlan do boxa?

Daniel ::

Ker je VIDEO promet v ločenem VLANU. IN če želiš vse skupaj speljati čez svoj router in imeti modem v bridge moraš na svojem routerju nastaviti VLANe, da modem pride do multicasta.

DamijanD ::

Aha torej če prav razumem, ta VLAN že obstaja na modemu. In s tem, ko narediš isti VLAN še na routerju, se dejansko priključiš k obstoječemu(od modema) vlanu in tako dobiš video promet tudi v router. Hvala

DamijanD ::

DamijanD je izjavil:

Trenutno telekomovci nič ne hodijo :) nič bom počakal do jutri, če ne bo pa kličem.

Ker ni še nič, sem poklical in zvedel, da se paket menja šele, ko dostavna služba javi, da sem prevzel opremo... ;(

Vuli ::

sirotka je izjavil:

Zakaj imaš pa posebej tv out nastavljen?

na tistem portu(eth5) gre vlan3999 na dumb switch kjer so priklopljeni 3 boxi. lahko bi drgač poimenoval,... tko je ko prvič delaš z mikrotikom.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

profii ::

Meni še vedno ni uspelo, v kratkem bom izvedel drugi poizkus.
Sem pa našel en kar ok vodič: https://dawnbringer.net/blog/1086/ubiqu...

rs1975 ::

Se že vnaprej opravičujem, če je tole že kje bilo omenjeno, samo nisem zasedil...

V izogib vleki novih kablov bi raje to uredil z nabavo stikala. Modem imam v dnevni, v mansardo je do spalnice potegnjen UTP, nanj je priključen BOX. Sedaj bi v mansardi rabil še 2 kabla, in sicer v otroških sobah za potrebe interneta.
Ideja je, da v spalnici postavim neko stikalo, od spalnice do otroških sob pa potegnem UTP. Zanima me ali bo delalo, če po tem UTP pripeljem v spalnico VLAN za IPTV in internet, potem pa jih delim na stikalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

DamijanD ::

moralo bi.

Daniel ::

rs1975 je izjavil:

Se že vnaprej opravičujem, če je tole že kje bilo omenjeno, samo nisem zasedil...

V izogib vleki novih kablov bi raje to uredil z nabavo stikala. Modem imam v dnevni, v mansardo je do spalnice potegnjen UTP, nanj je priključen BOX. Sedaj bi v mansardi rabil še 2 kabla, in sicer v otroških sobah za potrebe interneta.
Ideja je, da v spalnici postavim neko stikalo, od spalnice do otroških sob pa potegnem UTP. Zanima me ali bo delalo, če po tem UTP pripeljem v spalnico VLAN za IPTV in internet, potem pa jih delim na stikalu?


Odvisno od stikala ampak večina jih normalno prepošilja tudi VLAN paketke. V nasprotnem primeru boš pač menjal stikalo za drugega pa bo.

Joze_K ::

rs1975 je izjavil:

Se že vnaprej opravičujem, če je tole že kje bilo omenjeno, samo nisem zasedil...

V izogib vleki novih kablov bi raje to uredil z nabavo stikala. Modem imam v dnevni, v mansardo je do spalnice potegnjen UTP, nanj je priključen BOX. Sedaj bi v mansardi rabil še 2 kabla, in sicer v otroških sobah za potrebe interneta.
Ideja je, da v spalnici postavim neko stikalo, od spalnice do otroških sob pa potegnem UTP. Zanima me ali bo delalo, če po tem UTP pripeljem v spalnico VLAN za IPTV in internet, potem pa jih delim na stikalu?


jaz imam DLINK in TPLINK stikala, in to večkrat vejano (pomeni, tudi preko večih stikal) pa brez problema deluje

rs1975 ::

Hvala za odgovore. Kaj od tega je bolje vzeti, cenovno je skoraj isto
https://www.tp-link.com/en/compare/?typ...

Daniel ::

Povsem vseeno. Meni je sicer kovinski bolj ličen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Joze_K ::

rs1975 je izjavil:

Hvala za odgovore. Kaj od tega je bolje vzeti, cenovno je skoraj isto
https://www.tp-link.com/en/compare/?typ...


jaz imam tudi vse kovinske, imaš sicer tudi smart verzije (npr), kjer lahko nastaviš kateri promet ima prioriteto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Gaspari11 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če se splača menjava Box-s z neo smartbox? Ker v zadnjem času imam na boxu sliko vse prek kakor dobro, čeprav imam 4k televizor in pa optično povezavo, in me zanima če se splača menjati, ker naj bi bila kvaliteta slike na neo boljša?

DamijanD ::

V kakšnem smislu naj bi bila slika boljša na neotu?

Gaspari11 ::

Nekje sem zasledil da naj bi bila boljša, ker na box s ki ga imam, so HD programi vse prej kakor HD, in ne vem če je težava v boxu, ker v povezavi sigurno ni ker imam optično povezavo in mi npr aplikacije kot so netflix itd brez problema predvajajo full HD ali 4k kvaliteto... pa tudi na splošno me zanima če se splača menjava, ne samo glede slike... Ker lahko menjam brezplačno

sirotka ::

Neo ima lepšo sliko, to sem tudi sam ugotovil, oz. verjetno samo nabit kontrast. Osebno bi vsekakor menjal.

Daniel ::

Da ti morda ne pošiljajo streama za baker? Ker playlista za optične priključke ima dokaj solidne streame in bi morala biti dobra slika. Rtvslo mislim, da ima nekje okrog 12 Mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Gaspari11 ::

Aha super, kako pa je s samo zanesljivostjo oz je kaj težav z neotom? ker v začetku naj bi bilo nekaj težav, sicer pa mi tudi box-s zadnje čase dostikrat "zašteka" in ga moram resetirati

Rtv sliko imam vredu ostalo je bolj tako tako, še posebej kakšni fox programi, kjer se že po samem logu programa vidi da je "kockast" in ne vem zakaj, ker v nastavitvah imam izbrano kvaliteto 1080i, kar po logiki bi mogli biti vsi HD programi v dobri resoluciji, ne samo par programov... je pa že kvaliteta samega menija dokaj "kockasta", kar je verjetno težava boxa ne pa povezave? Upam da ne sprašujem neumosti, ampak me zelo moti da se propagira neke 4k, 8k televizije, na koncu pa od tega praktično nimaš nič

NejcSSD ::

Boljše je iskanje vsebin, vrtenje je bolše ampak še zmer slabše, youtube se posodablja, hbo go se posodablja tko da ja jst bi rekel da je. Prvi je itak zastonj oziroma tega menjaš za NEO brezplačno.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

sirotka ::

Niso vsi programi "hd", 4k jih je pa tako le za vzorec.

Jaz z neom nimam težav, bile so, vendar trenutno vse ok.

Gaspari11 ::

Glede youtuba in hbo go itd mi je tako ali tako vseeno, ker ju imam itak prek smart tv, gre se mi zgolj za tv programe...

Ja saj to je problem, kvazi "HD", ki to ni, ampak če z neom ni težav, se splača zamenjat, ker box je že relativno stara zadeva

rs1975 ::

Imam Neo in Boxa (ta velikega, z diskom). Razlika pri preklopu, oz. listanju programov je ogromna. Jaz ga uporabljam za Plex, ker na Pansaonic TV Plex ni več podprt...

sajmon ::

Smo menjali v decembru na neo box. Na začetku so bile težave. Po menjavi za fizično drugi box ni težav. Vmesnika smo se navadili, previjanje naprej / nazaj znotraj oddaje / filma se mi zdi nekoliko počasnejše kot prej.

Glede kvalitete slike težko kaj komentiram, ker je tv že star in ne opazimo razlike.

Kot je bilo omenjeno, prvi box (neo ali navadni) je v najemu zastonj, ostale plačuješ najem. Računajo pa 29€ za izdajo naprave, čemur se lahko izogneš z vezavo za 24 mesecev. Računajo tudi 10€ za menjavo paketa.

Gaspari11 ::

Najlepša hvala za odgovore, da bo odločitev lažja

DamijanD ::

Še eno na temo programov. Na Boxu imam rtvslo in rtvslo HD. Na neo je pa samo rtvslo. A je programska shema na neo, kjer je box imel obe verziji programa, spremenjena, tako da obstaja samo ena boljša različica?

Saintek ::

Če imaš na Neotu nastavljeno v nastavitvah UHD ti samo HD verzije programov ponudi, tistih , ki so v HD in SD

DamijanD ::

Aha ok-hvala.
Še eno vprašanje, ki ni direktno neo ampak bolj HW mikrotik povezano: Imam starejši router RB951G-2HnD in če delam speedtest mi mikrotikov cpu zabije na 100% in hitrost prileze tam do okrog ~280Mb/s (nisem še testiral, tako, da bi onemogočil tvbridge ipd). Zanima me ali je to nekako pričakovano ali ne. V primeru, da je pričakovano, kateri mikrotikov router bi omogočal vsaj 500Mb/s (mogoče hap ac) ?

Daniel ::

Hap Ac2 ali še bolje Ac3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Gapi ::

Hap Ac3 ali pa dražjega RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
No person is rich enough,to buy back his past.
««
13 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191093 (440) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161033 (668) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620044 (8400) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910388 (3775) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166212 (5943) Klemzz

Več podobnih tem