» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
33 / 35
»»

MadMax ::

Nastavitve se ob izpadu napajanja ne spremenijo.
Se pa ponastavijo v primeru posodobitve, ki jo telekom lahko izvede na daljavo, seveda v njihovem slogu, brez vnaprejšnjega obvestila. K sreči pa se to ne dogaja pogosto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Daniel ::

KTr1sk je izjavil:

@Daniel: če zmanjka elektrike se potem spremenijo nastavitve na privzete nastavitve? Če se uporablja namesto Neobox uporabi AndroidTV potem verjetno je lahko nastavljeno na data, namesto na Trunk in PC pravtako na data?


Ne rabiš nastavitev na DATA. Trunk je internet v osnovnem VLANu 1 (DATA) in dodatni VLAN3999, ki ga večina mrežnih kartic privzeto itak ne prepozna. Torej za nabolj univerzalno delovanje se zadevo pusti na TRUNK in je to to.

racickadabra ::

Pozdravljeni še v mojem imenu!
Potreboval bi vaše mnenje. Doma urejam stanovanje na drugem koncu hiše in nebi rad vlekel "kabla" za dva TV-ja.
Predlog Telekoma je tak:
1) Dokupiti/Nastaviti Turbo WiFi (Ok, to bi itak naredil)
2) Najem "hybrid modema" - Modem na katerega se samo s kablom poveže TV-je ki so na Neo internet pa je na "sim kartici" in na Wifi potem..
3) Najem ojačevalca (ki ga bom dal v stanovanje)

Moje vprašanje je - kakšne so izkušnje, če že kdo ima to za gledanje dveh pametnih TV-jev preko aplikacije Neo Lite? Dejansk stvar dela al je bogo vse skupaj preko WiFi-ja ali ne?
Torej kabel vleči še v novo stanovanje ali bi moralo delati tole na način predstavljen v Telekom poslovalnici?

Najlepša hvala že vnaprej za feedbacke..

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Kot so napovedali so danes 28.11.2023 ukinili delovanje starih BOX S Netgem N7700 in N7800
https://www.telekom.si/info-in-obvestil...
ker sem imel več televizorjev, sem danes namesto starih BOX S priklopil AndroidTV in nanj namestil NetoTVlite in se na novo prijavil v vsak NeoLite, zdaj pa piše, da je vsak za plačat 1,90€ (kakor so napovedali) in potem sem videl, da je omejitev na 5 naprav NeoLite na eno naročniško razmerje.
Enega sem testiral preko Wifi in je delovalo normalno, tako če je dovolj močan signal bo sigurno OK, ne vem pa koliko potrebuje Mbit/s za optimalno delovanje.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

klemenSLO ::

Sranje je to, ker sedaj smo vsi kateri smo KUPILI stare boxe in imamo več kot 1 box (prvi je zastonj) v luknji in moramo naročiti in plačevati dodatne nove boxe
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Daniel ::

Ni ga čez dober poslovni model.

B192 ::

Daniel je izjavil:

Ni ga čez dober poslovni model.

Tist 1% bo pac migriral

Vuli ::

kupite si pa android tv box in mejte neo app gor, ni lih idealno,..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

beni ::

Vuli je izjavil:

kupite si pa android tv box in mejte neo app gor, ni lih idealno,..


Zakaj pa ne?
Nastaviš, da se ob zagonu direktno zažene NEO app, daljinca imaš ...

lp
Pojma nimam ...

shon ::

beni je izjavil:

Vuli je izjavil:

kupite si pa android tv box in mejte neo app gor, ni lih idealno,..


Zakaj pa ne?
Nastaviš, da se ob zagonu direktno zažene NEO app, daljinca imaš ...

lp

in kako to nastaviš, da ti ob zagonu takoj vklopi NEO app?

Scorpy84 ::

Ce tv ne podpira, npr. sony lahko se nastavis, da gumb tv zazene apk.
Ce pa tega nimas, pa si poglej za kaksno aplikacijo, ki je v store.

clancy ::

Ali je kvaliteta slike in odzivnost UI sedaj že sploh primerljiva z NEO Boxom? Ker na začetku je bilo porazno.

MrDog ::

Mogoče ve kdo, če lahko side loadaš aplikacije na neo box? Rad bi gledal preko jellyfin-a, ampak škatla pride le z plexom.

KTr1sk ::

@MrDog: meni ni uspelo, zato sploh ne uporabljam NEO boxa, ampak AndroidTV Box in gor nameščen NEOlite in vse kar hočem naložim
Decembra so operaterji "odklenili vse" programe do 8.januarja 2024
https://www.zurnal24.si/slovenija/odlic...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SavoS ::

Dej še enkrat dobro datume preglej.. link na žurnalovo stran s člankom je star leto dni... :D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

KTr1sk ::

Avtomatsko sem kopiral link, ker sem na Neo opazil nove programe in sem klical na tehnično pomoč in so rekli, da kot vsako leto tudi letos odklepajo programe v decembru. Datuma pa na povezavi nisem preveril niti nisem našel uradne objave od letos.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrDog ::

Sem napisal mail Telekom-u. Lahko le še upam na najboljše.
 mail

mail

Presky ::

Kateri pa so novi programi?
BIOHAZARD 4

MadMax ::

Vse kar v najdražjem paketu že itak je.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fitipaldi ::

Zdravo
Ali se komu dogaja, da aplikacija javlja ob vpisu neveljavno uporabniško ime ali geslo?Kljub temu, da vpisujem pravilno oboje.

cekr ::

fitipaldi je izjavil:

Zdravo
Ali se komu dogaja, da aplikacija javlja ob vpisu neveljavno uporabniško ime ali geslo?Kljub temu, da vpisujem pravilno oboje.


Slučajno uporabiš shranjene podatke iz brskalnika?
Ročno vpiši podatke.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fitipaldi ::

Tudi ročno je enako.

ales74 ::

na nobeni napravi ti ne deluje, torej mobilno in neo.io? na moj telekom ti dela?

če ne dela javi na telekom

fitipaldi ::

Moj telekom dela. Aplikacija na telefonu pa ne.

Border ::

Zanima me kaj lahko koristnega napravim s starimi TV boxi? Mogoče kakšen andorid dam gor? Al je to samo za v smeti?

Daniel ::

Smeti. Vsaj meni ni poznano, da bi se s tem dalo narediti kaj uporabnega. Saj nič drugega ni težava, kot to, da jim s Telekoma ne servirajo več playliste in zato pač ne delajo.

Medtem pa se starega Sagema še zmeraj lahko prepriča v predvajanje, ampak ne ravno čisto vsega, ker ne pozna modernejših protokolov.

dvihtelic ::

So tudi xboxi z diski neuporabni?

Daniel ::

Xboxi?

dvihtelic ::

mislim z prejšnimi predvajalniki, kjer je bil disk notri. N8200 mislim da je bil.

Daniel ::

Od 8200 je uporaben samo notranji disk in USB mrežna kartica, ki pa je za današnje standarde že precej zastarela. Z napravo pa nimaš kaj početi.

Tule se je nekdo že pred leti lotil malce reverse inženiringa ampak kaj dlje od tega se ni premaknilo:

https://uross-digital-tools.appspot.com...

dvihtelic ::

Ok, samo tega se ne rabi več? Tudi vzemajo ne nazaj?

Daniel ::

Ne. Ne.

Furbo ::

Ne, Telekom je full eko, pa skrbi jih za okolje pa vse, za razgradnjo umetno zastarelih boxov, ga pa briga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMax ::

?
Saj jim lahko vrneš. Tudi po pošti, na njihove stroške.
Pa za eko odstranjevanje v kontejnerje za elektroniko ali za oddajo v zbirni center tudi predlagajo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

virusZz ::

Ima kdo APK zadnje Neo Lite verzije?
virusZz

firbec ::

Se da programsko shemo kopirati na vse NEO-te, kot je bilo to mogoče na starem portalu Moj Telekom ?
Ne najdem te možnosti :P

MacGyver141 ::

Men se zdi, da je programska shema vezana na profil, ker imam enako razporejene kanale na Neotu, neo lite in na spletni aplikaciji. Zdej pa če lahk sheme deliš med profilim, to pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

AJETO2020 ::

Ali je tel. št. 080 1460 legit od telekoma? oz upravljalca omrežja?

Iz te št je mati dobila klic, da bi naj tehnik prišel en dan menjavat nekaj na OŠO opremi?!

kamiKaZaA ::

AJETO2020 je izjavil:

Ali je tel. št. 080 1460 legit od telekoma? oz upravljalca omrežja?

Iz te št je mati dobila klic, da bi naj tehnik prišel en dan menjavat nekaj na OŠO opremi?!

Dvomim, da kdo pozna vse Telekomove številke, katere niso javno objavljene. Če imaš kakršenkoli dvom pokličeš na informacije od Telekom in jih povprašaš (razložiš situacijo). To je najbolj ziher. Če ti je pa izpod časti to storiti potem pa čakaj na morebitni odgovor na forumu katerega v 99% ne bo...

aljo558 ::

Za to se preveri lahko številka preko spletne strani: https://www.npch.si/index.php/kje-je-st... kjer ob vnosu številke vidimo da je številka na TS.

AJETO2020 ::

Hvala, bom še poklical...

Zmotilo me je tole:

BaTeMaN ::

A še komu "šteka" neo zadnja dva tedna...
Kao vidim da je na drugem kanalu med brskanjem gor dol... karkoli kliknem in nič se ne zgodi.. pol pa šele čez 30s menja kanal.. pa še to na nek drug kanal/odajo. Text ob kanalu sploh ni kazal prave predstave?
less then zero

GupeM ::

Ga bolj malo uporabljam, ampak kadar ga, mi dela ok.

Imam pa drugo vprašanje. Imam Philips TV, nanj sta priključena Shield TV in NEO box. In Shield TV dela super. Tudi če je Shield v sleep modu, se zbudi, ko izberem HDMI source, na katerega je Shield priključen. NEO box pa tega ne zna, zato moram vedno iskat daljinec od neota, da ga sploh lahko prižgem/zbudim. Potem dela normalno. Kako naj neota prepričam, da se zbudi, kadar izberem HDMI source na katerega je priključen?

Kawhi ::

Uporabljaj app na Shieldu in vrzi Neo v kot pa je.

Aramis ::

Kateri app imate na shieldu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

MrStein ::

aljo558 je izjavil:

Za to se preveri lahko številka preko spletne strani: https://www.npch.si/index.php/kje-je-st... kjer ob vnosu številke vidimo da je številka na TS.

"Tričetrt" vseh številk je na TS. To ne pove nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jurrbe ::

Zdravo,
enostavno vprašanje, pa ne najdem enostavnega odgovora.

Neo se prodaja samo s TV boxom. Na voljo pa je tudi APP.
Če želim uporabljati samo APP naročim Neo z boxom in dodatni APP.

Lahko potem uporabljam samo APP, je potrebno kam povezati še box?
Ni mi čisto jasno?
Hvala za info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jurrbe ()

sirotka ::

Neo box lahko odklopiš.

skrba ::

sirotka je izjavil:

Neo box lahko odklopiš.

Tako je. V paketu dobiš en komunikator NEO, katerega seveda na rabiš uporabljat. Vsak dodaten NEO box se plačuje 3.90.
V tvojem primeru lahko uporabljaš app in to je to.

Frgazor ::

app se šteje isto kot dodatni box in ni zastonj

mislim, da je samo pri a1 app zastonj namesto prvega boxa, kar je nadvse pohvalno
««
33 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191163 (510) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161059 (694) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620142 (8498) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910435 (3822) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418205 (8931) tinx

Več podobnih tem