» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
34 / 35
»»

Scorpy84 ::

Frgazor je izjavil:

app se šteje isto kot dodatni box in ni zastonj

mislim, da je samo pri a1 app zastonj namesto prvega boxa, kar je nadvse pohvalno


Drago pa tudi ne, sploh, ker zdaj lahko app uporabljas kjer ces.

cekr ::

Pri App-u se zavedaj, da je nekaj programov manj in, da so vsi v nižji kakovosti kot preko Neo-ta. Če imaš večji TV, potem te bo slabša ločljivost kar motila.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Joze_K ::

cekr je izjavil:

Pri App-u se zavedaj, da je nekaj programov manj in, da so vsi v nižji kakovosti kot preko Neo-ta. Če imaš večji TV, potem te bo slabša ločljivost kar motila.


to ni res,... sem na optiki,.. vse popolnoma enako .. na polni kvaliteti, isti kanali... edino, kar nimaš je glasovno upravljanje

Frgazor ::

Scorpy84 je izjavil:


Drago pa tudi ne, sploh, ker zdaj lahko app uporabljas kjer ces.


Meni se gre samo za to, da se znebim nepotrebne neo škatle in njenega daljinca. Ne mislim pa tega luksuza dodatno plačevat.

Pravzaprav pa tv pri nas praktično nihče ne gleda in gremo v kratkem na operaterja, ki ponuja internet brez tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

Scorpy84 ::

Joze_K je izjavil:

cekr je izjavil:

Pri App-u se zavedaj, da je nekaj programov manj in, da so vsi v nižji kakovosti kot preko Neo-ta. Če imaš večji TV, potem te bo slabša ločljivost kar motila.


to ni res,... sem na optiki,.. vse popolnoma enako .. na polni kvaliteti, isti kanali... edino, kar nimaš je glasovno upravljanje


Ni enako, neo box ima dalec lepso sliko, manj kompresije saj delujeta na drugacni tehnologiji (prek neta se spara). Glede tujih programov, sploh balkanski, ja na boxu in app isto, ker ocitno od izvira dobijo zanic kvaliteto.

Frgazor je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:


Drago pa tudi ne, sploh, ker zdaj lahko app uporabljas kjer ces.


Meni se gre samo za to, da se znebim nepotrebne neo škatle in njenega daljinca. Ne mislim pa tega luksuza dodatno plačevat.

Se vedno imas druge opcije, kjer lahko dobis programe.

Pravzaprav pa tv pri nas praktično nihče ne gleda in gremo v kratkem na operaterja, ki ponuja internet brez tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

aljo558 ::

Frgazor je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:


Drago pa tudi ne, sploh, ker zdaj lahko app uporabljas kjer ces.


Meni se gre samo za to, da se znebim nepotrebne neo škatle in njenega daljinca. Ne mislim pa tega luksuza dodatno plačevat.

Pravzaprav pa tv pri nas praktično nihče ne gleda in gremo v kratkem na operaterja, ki ponuja internet brez tv.



Tudi Telekom ima pakete samo z internetom?

Scorpy84 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

cekr je izjavil:

Pri App-u se zavedaj, da je nekaj programov manj in, da so vsi v nižji kakovosti kot preko Neo-ta. Če imaš večji TV, potem te bo slabša ločljivost kar motila.


to ni res,... sem na optiki,.. vse popolnoma enako .. na polni kvaliteti, isti kanali... edino, kar nimaš je glasovno upravljanje


Ni enako, neo box ima dalec lepso sliko, manj kompresije saj delujeta na drugacni tehnologiji (prek neta se spara). Glede tujih programov, sploh balkanski, ja na boxu in app isto, ker ocitno od izvira dobijo zanic kvaliteto.

Frgazor je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:


Drago pa tudi ne, sploh, ker zdaj lahko app uporabljas kjer ces.


Meni se gre samo za to, da se znebim nepotrebne neo škatle in njenega daljinca. Ne mislim pa tega luksuza dodatno plačevat.

Se vedno imas druge opcije, kjer lahko dobis programe.

Pravzaprav pa tv pri nas praktično nihče ne gleda in gremo v kratkem na operaterja, ki ponuja internet brez tv.



Se strinjam, imam tudi sam doma ogled preko Neo Lite TV app in je slika veliko slabša oziroma na momente (ko so neki konfeti in veliko dogajanja) kocka proti zelo lepi sliki pri očetu, ki ima pa NEO Box...tudi NEO BOX ima prioriteto pri streamu v primerjavi z aplikacijo tako da je nekje logika v ozadju, da je tam lepša slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo558 ()

Frgazor ::

aljo558 je izjavil:



Tudi Telekom ima pakete samo z internetom?



Je res, ne vem kako sem to spregledal...

So pa cenovno popolnoma nekonkurenčni A1. Z A1 internetom pa nismo imeli težav za razliko od njihove napol delujoče TV.

aljo558 ::

Frgazor je izjavil:

aljo558 je izjavil:



Tudi Telekom ima pakete samo z internetom?



Je res, ne vem kako sem to spregledal...

So pa cenovno popolnoma nekonkurenčni A1. Z A1 internetom pa nismo imeli težav za razliko od njihove napol delujoče TV.


Seveda so nekonkurenčni in vedno bojo zaradi AKOS-a. O A1 televiziji pa je res škoda izgubljat besed. Internet pa seveda dela, saj je v 90% to optika od Telekoma, začaran krog :)

Floxi ::

Jaz pa odkar so mi dali nov TV vmesnik in sedaj na aplikaciji z A1 nisem imel nobenih težav s televizijo. Sem pa na bakru. A1 imaš zraven še voyo in so še vedno konkretno cenejši.

Yossarian ::

Kolega je prešel na Telekom in ima škatlo NEO. jaz sem na Telemachu in imam Eon. jaz sem njeno odstopil eno prosto mesto za spletno aplikacijo EON, katero si je naložil na mobilca in preko Chromecasta predvaja na TV (Sportklub kanale seveda).

Sedaj pa bi on meni odstopil eno mesto, tako da bi jaz lahko gledal programe Arena TV. Kaj mora narediti on? Si ustvariti kakšen račun? Kje? Katero aplikacijo si moram naložit jaz?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tody ::

MacGyver141 ::

Edino svoj telekomov račun mu lahko daš (kar je rizično) ali pa NEO LITE za 2€ na mesec, ki deluje na tvjih s sistemom android tv, webos, tizen in vidaa.

Yossarian ::

Jaz sem na Telemachu in imam v svojem paketu, da lahko preko spleta gledam Eon na 5 različnih napravah (Aplikacija Eon) oz na eni napravi kot Smart TV. Njemu sem dal možnost, da lahko koristi eno od prijav in njemu deluje.

Sedaj pa bi še jaz rad imel dostop, tako da bi lahko gledal šport na Arena TV. Si mora on ustvarit kakšen račun? Kje? Kolikor gledam, bi si jaz moral naložit Neo LITE ali kako?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MacGyver141 ::

NEO LITE nekako tako funkcionira kot EON aplikacija za en SMART Tv. Je pa pač 2€ doplačila na mesc. Do spletnega neota pa lahko dostopaš samo z telekomovim računom, na katerem je naročniško razmerje.

Yossarian ::

Aha, se pravi, da za mene pride v poštev spletno gledanje, ker 2 € ne on ne jaz ne bova doplačevala. Morda veš, na koliko napravah pa se lahko gleda? Je ta link pravi?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

aljo558 ::

Yossarian je izjavil:

Aha, se pravi, da za mene pride v poštev spletno gledanje, ker 2 € ne on ne jaz ne bova doplačevala. Morda veš, na koliko napravah pa se lahko gleda? Je ta link pravi?


Preko telefona ali tablice ali računalnika se lahko preko linka, ki ste ga poslali gleda 5 naprav.

MacGyver141 ::

Tle na sliki je mal čudno napisan. Neo lite je omejen na 5 naprav, za ostalo naprave pa ne najdem, da bi bila omejitev.

GupeM ::

Čakaj... Za 2 eur lahko neo tv lite namestiš na 5 naprav? Ali je vsaka naprava 2 eur?

cekr ::

GupeM je izjavil:

Čakaj... Za 2 eur lahko neo tv lite namestiš na 5 naprav? Ali je vsaka naprava 2 eur?


Da
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MacGyver141 ::

Vsaka naprava je 2€.

APPluk ::

Število mobilnih naprav z aplikacijo NEO pa je neomejeno?
NEO TV Lite deluje tudi če imaš TV npr. povezan na A1 omrežje?

DINAMIK ::

NEO TV Lite deluje tudi,če imaš omržje A1.Aplikacijo NEO imaš lahko na 5ih mobilnih napravah.

NejcSSD ::

Narobe. Aplikacijo NEO TV LITE imaš lahko aktivirano na 5ih pametnih televizorjih. Vsaka je 2e mesečno
in deluje povsod, tudi na Hrvaškem. Recimo neseš HDMI Stick Google Chromecast with Google TV sabo.

Omejitev na Aktiviranih mobilnih napravah ni, trenutno jih imam 6.

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Yossarian ::

OK, šel sem na tisto spletno stran , vtipkal email in geslo, nato pa mi ponudi, da moram izbrat NEO Smart box in sicer mi ponudi dva boxa, ker ima kolega pač 2 TV-ja. Zdaj pa ne upam kliknit na njegovega, ker... bogvekaj se lahko zgodi, zato tu sprašujem.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MacGyver141 ::

Dokler ne boš po nastavitvah šaru, bo vse vredu. Box pa moraš izbrat.

Yossarian ::

Aha, bal sem se, da bo on izgubil signal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Gogo ::

Znalci na pomoč. Kako naštimat neo, da ob vklopu prikaže kanal #1 ali pa zadnji gledani kanal in ne moj neo oz. karkoli je že privzeto? Hvala.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

tomazic89 ::

Eno vprasanje glede sheme Mega HD. Sumim, da programi niso v HD (niti ni HD zgoraj levo/desno pri logu - niti ne vem a je to sploh se "the thing ker ne gledam TV-ja).
Starsa v spodnjem stanovanju imata nov TV in pred dnevi je menda prisel sosed, ki ima enak TV in pravi da je slika sh*t, da tole ni HD.
Jaz nimam pojma, ker ne gledam TV-ja in tezko ocenim a je HD ali ne. Bi sicer res pricakoval bolj crisp sliko. TV je Hisense 4k mini led.

A je sploh mozno da shema ne deluje v HD? Je imel kdo taksno tezavo? V moj-telekom vidim da je to trenutna shema.

Furbo ::

Greš v nastavitve od boxa in daš na ustrezno ločljivost, samo nakup paketa ni dovolj. Potem pa še vsi programi niso v HD, eni so na drugih številkah.. kot v srednjem veku skratka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MacGyver141 ::

Pri neotu nimaš več ločenih kanalov glede na resolucijo. Sam prilagaja glede na povezavo.

Robert ::

Ko na NEO Boxu nastavim v nastavitvah zvok iz Digitalni Stereo na Domači kino ne morem več nastavljati jakosti zvoka preko NEO daljinca (oziroma se ne vidi številčnica), ko pa nastavim zopet nazaj na Digitalni Stereo pa zopet lahko nastavljam jakost zvoka preko NEO daljinca. Je to v redu ali ne. Je pa nastavitev zvoka (Domači kino) kar nekaj glasnejša od zvoka Digitalni Stereo.

rogerg ::

A sedaj že velja, da ni več potrebno da je NEO Lite app na napravi, katera je v istem omrežju, kot je glavni modem (omrežje)? Ne dolgo nazaj je bilo tako zahtevano.....

MacGyver141 ::

Odkar so ceno spremenil, ne rabiš več v istem omrežju imet, kot neo box.

NejcSSD ::

Meni tudi že prej delalo v T2 omrežju, od samega začetka mi je delalo na vikendu. Nisem pipal in posodabljal in tudi računat niso znal, šele pred kratkim so mi začeli zaračunavat
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

rogerg ::

MacGyver141 je izjavil:

Odkar so ceno spremenil, ne rabiš več v istem omrežju imet, kot neo box.



Hvala za odgovor. Se pravi bi teoretično lahko uporabil NEO Lite na Chromecastu 4 v HR omrežju na vikendu?!


lp

NejcSSD je izjavil:

Meni tudi že prej delalo v T2 omrežju, od samega začetka mi je delalo na vikendu. Nisem pipal in posodabljal in tudi računat niso znal, šele pred kratkim so mi začeli zaračunavat



2021 je zahteval ob aktivaciji, da je NEO Lite v istem omrežju, kot NEO Box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

MacGyver141 ::

rogerg je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

Odkar so ceno spremenil, ne rabiš več v istem omrežju imet, kot neo box.



Hvala za odgovor. Se pravi bi teoretično lahko uporabil NEO Lite na Chromecastu 4 v HR omrežju na vikendu?!


Verjetno bi moral delat.

MadMicka ::

Ni mi čisto jasno o čem govorite, kjerkoli si v tujini, imaš s sabo telefon ali prenosnik, gor ti dela Telekom in če hočeš lahko vežeš sliko na TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

rogerg ::

MadMicka je izjavil:

Ni mi čisto jasno o čem govorite, kjerkoli si v tujini, imaš s sabo telefon ali prenosnik, gor ti dela Telekom in če hočeš lahko vežeš sliko na TV.


Ni ravno priročno kontrolirati vsega s telefonom/prenosnikom...! Čim bolj približat uporabo tudi starejšim ljudem in s CC4 je skoraj, kot doma.

Ori ::

Ima kdo kakšno idejo kako zmanjšati račun za neo.
trenutno imamo takole:
Naročnina - NEO Svet B 62,95
Programski dodatek - Minimax+ 2,45
Najem - TV-komunikator 3,20
Storitev - dodatek za Kabelsko TV 13,03
Popust - IPTV s CaTV -10,33
Naročnina - Druga številka - NEO 13,11

Skupaj 84,41€ brez ddv
22%ddv 18 ,57
Skupaj 102,98€ z ddv
Ostal bi pri telekomu, edino račun bi malo zmanjšal. zdaj imajo neko akcijo za 28€ 1 leto vendar se moraš vezti na neke mobilne pakete. Kaka ideja kaj narediti.

cekr ::

Razbit moraš paket na dva dela.
Na mobilni strani vzemi npr. NAJ X - tisti, ki paše pod tvoje potrebe. Razlika med Naj B/C je samo 1€. Če imaš pogoje, raje daj 1€ več. Mogoče bo še kakšen popust, ker boš imel tudi NEO.
Na internet/TV vzemi NEO B oz. kar rabiš.

Zelo verjetno te bodo obravnavali, kot da greš v nižji paket.
Takrat običajno zaračunajo kazen tudi 20€. Vsaj včasih so.

Preračunaj, če je smiselno. Če se gre za drobiž, raje pusti pri miru.
Največ privarčuješ, če se stalno seliš od enega k drugemu operaterju.
Moraš biti pa malo mazohist.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

pingme ::

Telekom je v mobilni NEO dodal končno tudi podporo za AirPlay, ampak žal bolj okrnjeno varianto.
Če aplikacijo zamenjaš ali pa zakleneš telefon, se predvajanje ustavi (pravilno bi bilo, da se na zaklenjenem zaslonu pojavijo kontrole).
Dodali so tudi "lebdeči predvajalnik", ki na iOS prav tako deluje slabo, ker deluje le znotraj NEO aplikacije, če greš v drugi app, okno s predvajalnikom izgine.
Bolje kot nič, čeprav bi si želel app za Apple TV.

Patagero ::

Pozdravljeni, rabim vašo pomoč ker rešitve ne najdem nikjer(če sploh je).

Sem naročnik neo tv na telekom optiki.
Zanima me če je možno predvajanje neo tv v coreelec-u v simple iptv ali keterim drugim addonom. Seveda z mojo naročnino.
Se da kje dobiti url povezave neota ali playliste?

L.p.

e-marko ::

Morda kdo ve, kako je glede hitrosti v paketu Neo C. Po novem od aprila baje do 1Gbit/s, prej 350Mbit/s.
To je potrebno kaj aktivirati ali sami povečajo? Modem sem restartal in je zaenkrat isto. Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

DamijanD ::

Takrat, ko so delali "preklop" iz 100 na 1000 so delali sami ampak postopoma, če si jih poklical so ti uredili v nekaj dneh.

Drugače pa samo za info NeoC ima lahko 1000/100 ali pa 500/500

Constantine ::

Ja, za doplačilo je da dobiš 500/500 ali 1000/100. Samo v osnovi je pa 350/100. Kar je v današnjih časih že počasna povezava :P

z3ro ::

Jaz imam na Neo C 1000/100 brez kakšnih doplačil.

Constantine ::

Od kdaj imaš naročnino? Verjetno je tehnik vklopil mimo cenika :)

sirotka ::

Neo B ima zdaj 350/40

GupeM ::

23. februarja sem dobil mail, da bojo "stare" Neo C pakete (sklenjene pred 9. 3. 2023) prvega aprila 2024 nadgradili s 350/100 na 1000/100. Bi pa jaz seveda raje videl 500/500, ker 1000 DL res ne rabim, 500 UL bi pa občasno prav prišlo. Sicer je že 100 dovolj zankrat, ampak se ne bi branil 500.

Sem pa včeraj tekom dneva pognal speedtest, pa je bilo še vedno 350 DL. Bom danes popoldne probal še enkrat, če se spomnim.

Daniel ::

Zgleda, da bojo to nadgrajevali po delih. Tudi sam čakam, da se na enem priključku na OŠO Ugodni spremeni na Neo A, posledično pa bo tudi hitrost šla iz 10/10 na 100/40. Danes še ni spremenjeno.
««
34 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191162 (509) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161059 (694) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620139 (8495) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910435 (3822) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418200 (8926) tinx

Več podobnih tem