» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
32 / 35
»»

kiko12 ::

Daniel je izjavil:

kiko12 je izjavil:

Potrebujem malce vaše pomoči pri vzpostavitvi povezave med neo in TP-Link Deco. Zadeva je do sedaj delovala na starem boxu, kjer je bilo le potrebno nastaviti vlan(3999) za iptv. Sedaj ta nastavitev na novem neo boxu več ne deluje, saj naj bi neo potreboval tudi nastavitev internetnega vlana. Mogoče kdo ve katero vrednost je potrebno vnesti za internet vlan pri telekomu? Slika trenutne konfiguracije:
https://ibb.co/T0Fwx66


In če izklopiš Internet VLAN opcijo?


Tudi to potem ne dela...

Scorpy84 ::

manta je izjavil:

Vprasanje glede neota na android tvju (shield), kako za vraga se gre iz aplikacije? Nisem nasel nobenega knofa za izhod, pravtako mi 'back' ne ne zapre aplikacije. Kaksna ideja?


Pri meni gre lepo ven, tudi ce pritisnem home tipko, imam shielda.

Mikko999 ::

Zivjo. Zadnja nadgradnja me je povsem zmedla... morda kdo ve kaj so "Izbrani programi" in kje za bozjo voljo se jih ureja?

Bi jih ignoriral, ampak v prikazu sporeda so filtri. In zacuda med njimi ni "priljubljenih programov", so pa "izbrani programi".

manta ::

Scorpy84 je izjavil:

manta je izjavil:

Vprasanje glede neota na android tvju (shield), kako za vraga se gre iz aplikacije? Nisem nasel nobenega knofa za izhod, pravtako mi 'back' ne ne zapre aplikacije. Kaksna ideja?


Pri meni gre lepo ven, tudi ce pritisnem home tipko, imam shielda.


Problem pri meni je, da uporabljam daljinec od tvja, ne od shielda, in home gre seveda v home od tvja, ne od shielda.
sem mislil da obstaja kje v neo meniju opcija za izhod. hvala vseeno

Scorpy84 ::

manta je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

manta je izjavil:

Vprasanje glede neota na android tvju (shield), kako za vraga se gre iz aplikacije? Nisem nasel nobenega knofa za izhod, pravtako mi 'back' ne ne zapre aplikacije. Kaksna ideja?


Pri meni gre lepo ven, tudi ce pritisnem home tipko, imam shielda.


Problem pri meni je, da uporabljam daljinec od tvja, ne od shielda, in home gre seveda v home od tvja, ne od shielda.
sem mislil da obstaja kje v neo meniju opcija za izhod. hvala vseeno


Ja lepo povej od tv-ja. Sony ima lepo to rešeno v nastavitvah, kjer lahko določiš tipko za katero napravo bo reagirala home tipka in še marsikatero drugo tipko lahko doličiš za napravo ali celo aplikacijo.

Vedran ::

1. Kateri modem / gateway se trenutno dobi pri Telekomu Slovenije, če se naroči samo internet prek optike?
2. Ali je možno dobiti samo ONT ali nek optični/UTP prehod, če se uporablja lastni router?
3. Ali je možno dobiti novo mrežno opremo? Bil sem prisoten že pri dvanajstih priklopih v preteklih petnajstih letih in je vedno mrežna opremna prinešena v škatli (videti kot nova), zdaj sem prvič videl, da tehnik prinaša rabljeno opremo z znaki obrabe v vrečki.

starfotr ::

Kaj ima veze s kakovostjo storitev, če je oprema rabljena in ne nova?

marjan_h ::

Mene zanima kateri OS je nameščen na Neo Smartbox?

Hvala.

marjan_h ::

Glede OS sem pogledal vizitko NEO Smartboxa in je Android. Nisem je takoj našel. Hvala.

Me pa še nekaj zanima, ko predvajam z prednameščenim VLC playerjem nek film, se ponekod pojavljajo artefakti na videu, čeprav se ti artefakti na PC-ju ne pojavijo (predvajam pa iz zunanjega diska). Seveda niso artefakti pri vseh filmih.

Naj še opišem; pojavijo se kvadratki, ki so različnih barv (ampak so sestavljeni iz barv trenutne slike). Ne vem zakaj se to pojavi pri nekaterih filmih, ima kdo podobne težave?

Kristijan32 ::

Pozdravljeni. Potrebujem pomoč. Do sedaj sem imel innbox g92 na liniji 1000/100. Po dolgem premisleku sem naročil Turbo wifi. No in včeraj dobil paket. Star modem fritzbox 7490, gpon pretvornik in dva ojačevalca. Sedaj pa težava. Komaj smo vse priklopili da je začelo delovat, razen hitrosti. Priklopljen samo računalnik je hitrost največ 290/100. Prej na innboxu je delovalo 950/100. Sicer je vse bilo izvdeno preko tehnične pomoči. Sedaj imam naročenega tehnika domov. Tu pa gledam da ta modem že iz leta 2013 in da sploh ne delujejo večje hitrosti kot 300/100. Ima kdo izkušnje. Hvala

Furbo ::

Ne vem kako dolgo si premišljeval, ampak to je paket za tehnološko nesposobne.

Ruknil bi en access point na sredo bajte in bi bil fertik.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

DamijanD ::

Še komu ne dela neo trenutno?

stjan ::

dela, resetiraj ga, mogoče se je posodobil softvare in ne dela. Pri nas je bil en box v nekem čudnem stanju, po lučki se je videlo da je vklopljen, signala pa ni bilo. Po izklopu iz omrežja je vse ok.

DamijanD ::

Pri nas 2 ne delata... In enega sem reštartal...

VelkBla ::

DamijanD je izjavil:

Še komu ne dela neo trenutno?


Ne dela tv in internet. Tudi klicanje na stevilko za tehnicno pomoc ne gre cez. Zgleda imajo tezave, jim je neki vn vrgl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

stjan ::

sem se prehitro pohvalil, neka napaka je v sistemu, box išče internet, bilo je obvestilo, da napako odpravljajo

GupeM ::



Ravno ko sem objavil, je začelo delat.

Ampak ne na vseh boxih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Vuli ::

DamijanD je izjavil:

Pri nas 2 ne delata... In enega sem reštartal...


a vam ni izpisalo obvestila na neotu. Neke težave so imel, na našem koncu je samo tv metalo ven, internet je delal. Mi je pa zanimivo, da je Neo totalno neupraben, če nima povezave, niti v nastavitve se ne da prit ali pa kake online vsebine bi lahko delale.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

KTr1sk ::

Zanimivo, da stari boxi s, ki bodo prenehali delovati 28.11.2023 deluje nemoteno, pravtako tv aplikacijo NeoLite deluje kot mora.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Scorpy84 ::

Internet jim je deloval zato je deloval neo lite, ocitno je bil problem samo z neo box-i. Tudi klici niso delovali, povezava se je vzpostavila, le slisati se nismo mogli.

avtek ::

Potrebujem vašo pomoč oz. nasvet(e).

Doma imamo v pisarni (ki je stavba zraven hiše) pripeljan internet. Iz te stavbe gredo v hišo 4-je UTP kabli (+ 1 rezerva, ki ni v uporabi); 2x Telekom Box, 2x router (za vsako nadstropje posebej).
Teh povezav nisem sam konfiguriral, ampak znanec, ki je v pisarni (podjetje) uredil vse potrebno.

Na hitro sem gledal in če sem prav videl je tako;. Iz modema - port 4 gre v switch in iz switcha potem do obeh boxov. Iz portov 2 in 3 gre direktno v routerje.
Do sedaj je vse delovalo, TV na obeh boxih in internet na obeh routerjih.

Ko sem skušal zamenjati NEO za Box je enostavno pisalo da ni povezave. Po 40min pogovarjanja z asistentom na Telekomu, mi je rekel, da je to zaradi tega, ker je NEO priklopljen na switch (in ne direktno na modem) in da potrebuje internetno sejo, da se posodobi. Nato je bil odgovor, da naj vse druge kable izklopim, da bo NEO dobil sejo. Ali ta zadeva drži oz. imate vi kakšno idejo kako to rešiti? Nimam ves čas dostopa do pisarne, zato bi rad to uredil čimprej oz. da ne izgubljam časa s tem več ur.

Poizkusil sem tudi NEO povezati na kabel od routerja (internet), ki naj bi (po moji logiki) imel sejo, vendar je tudi pisalo da ni povezave.

Ne vem, če sem dovolj jasno obrazložil svoj problem, upam da sem :))

EDIT: Imamo statično IP. Asistent je rekel, da v tem primeru je lahko samo ena seja naenkrat (pri dinamičnem pa dve). Sicer tega izraza res ne razumem, glede na to da ni bilo problema pri delovanju dveh boxov in dveh routerjev hkrati.

EDIT 2: Po neuspeli vzpostavitvi NEO, sem priklopil nazaj BOX (oba) in delujeta BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

DamijanD ::

Daj poskusil (za test) samo en kabel ki gre v box direktno priključiti v port 4 na modemu (torej, da ne gre čez switch), da vidiš če v te primeru deluje.
Jaz imam tudi statični IP, tako da generalno gledano to ne bi smel biti problem.

avtek ::

Ja, to sem razmišljal danes ko sem se peljal v službo.
V vsakem primeru pa bom potem moral prestaviti (dva boxa) nazaj?

Bom tekom vikenda poizkusil ter javim. Hvala za nasvet.

DamijanD ::

Drugače če se ne motim, so mrežne zahteve za neo in stari box identične

ToniT ::

Če imaš vmes switch, mora imeti ta konfiguriran VLAN 3999.
Delujejo pa tudi nekateri "neumni" switchi.

DamijanD ::

ToniT: Če se ne motim, to velja tako za BOX kot za neo ? In njemu BOX dela preko switcha, neo pa ne.

avtek ::

Trenutno nimam dostopa, saj nisem doma ...

Da, Box mi deluje, NEO mi ne deluje. Asistent preko telefona je rekel, da zaradi tega, ker NEO najprej potrebuje "internet" (ob prvem zagonu) za posodobitev, nato pa potrebuje "TV" povezavo.
Če ga lahko posodobim, da direktno vključim vsakega posebej v port 4, potem super - da se bo posodobil in ga potem priključim nazaj v switch, ampak se bojim da ne bo tako enostavno :( :)

Vuli ::

BOx si lahko imel preko video izhoda(modem). Tisti port na modemu, ki ti gre nato na switch, nastavi na trunk oz Televizija (Neo Smartbox), če greš preko moj.telekoma to štelat.
kakšen switch pa imaš vmes?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Daniel ::

Box je rabil trunk. Sagemi so bili samo na video izhod.

Vuli ::

ni res, box je delal tudi preko video, za ostalo si ga lahko na wifi povezal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dvihtelic ::

Dela preko switha tudi NEO. 1gb imam od tp-linka in deluje.

KTr1sk ::

Kristijan32 je izjavil:

Pozdravljeni. Potrebujem pomoč. Do sedaj sem imel innbox g92 na liniji 1000/100. Po dolgem premisleku sem naročil Turbo wifi. No in včeraj dobil paket. Star modem fritzbox 7490, gpon pretvornik in dva ojačevalca. Sedaj pa težava. Komaj smo vse priklopili da je začelo delovat, razen hitrosti. Priklopljen samo računalnik je hitrost največ 290/100. Prej na innboxu je delovalo 950/100. Sicer je vse bilo izvdeno preko tehnične pomoči. Sedaj imam naročenega tehnika domov. Tu pa gledam da ta modem že iz leta 2013 in da sploh ne delujejo večje hitrosti kot 300/100. Ima kdo izkušnje. Hvala

Za Turbo Wifi so ti menjali modem ? Ali si mogoče menjali iz p2p na gpon?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

Vuli je izjavil:

ni res, box je delal tudi preko video, za ostalo si ga lahko na wifi povezal.


Zanimivo, to pa dejansko prvič slišim, da si lahko uporabil VIDEO port in Wifi za LAN. Sploh nisem vedel, da so imeli boxi (razen tistega prvega velikega 8000 serije) Wifi.

Mikko999 ::

Še kdo opazil oglase, ki jih med TV oddajo zdaj servira kar NEO?! Novo dno... placujes drago storitev, zdaj bomo pa poleg televizijskih gledali se telekomove oglase? Noro :)))

Za razliko od youtubea, jih tu gledasy ceprav imas "pro account". Genijalno res lolz

Daniel ::

Money talks. Plačaj premium, malo pa bomo dobili na tebi še z oglaševalci.

MadMax ::

Spet sistemski crk, kot 10 dni nazaj?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kamiKaZaA ::

Naredil test. Meni vse dela (TV + internet).

MadMax ::

Tnx.
Pri meni na vseh obvestilo o nedelovanju, kot prejšnjič.
Hard restart rešil, deluje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

B192 ::

Zdravo vsem, prebiram o težavah neobox-ov v povezavi z stikali in lastnimi usmerjevalniki, zato vprašam kar tukaj.

Plan imam vzpostavit video-nadzorni sistem in urediti WiFi v hiši, zato bom hkrati naredil razvod internet kablov po celotni hiši za rabo v prihodnosti. Kamere in AP-ji bodo PoE, posledično PoE stikalo.
Skupaj naštetih 16 portov za ethernet povezavo:
- 2x NeoBox (zaenkrat bo aktiven 1)
- 3x AP
- 6x kamera + 1x snemalnik
- 3x po ostalih sobah

AP-ji Aruba, stikalo Aruba 24p PoE.

Je za podan scenarij potreben usmerjevalnik?
Lahko stikalo povežem direktno na modem?
Na kaj moram biti pozoren za nemoteno delovanje Neo boxa?

Hvala vsem.

ToniT ::

Dodati moraš VLAN 3999 kot tagged na port, ki gre na modem in na porte, na katerih so NeoBoxi.

B192 ::

ToniT je izjavil:

Dodati moraš VLAN 3999 kot tagged na port, ki gre na modem in na porte, na katerih so NeoBoxi.


Hm, si mi odprl vprašanje. Torej modem ne gre v bridge, ker ni usmerjevalnika in dela NAT translacijo ter DHCP, če se ne motim. Bi morala Neoboxa direktno na modem ali dejansko lahko preko stikala, in nastavim VLAN 3999 na stikalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B192 ()

Furbo ::

Konec dneva je najlažje, če neo spelješ direktno do TVja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ToniT ::

Na modemu nastaviš port na trunk in tega priklopiš na switch.

B192 ::

To nastavi TS na mojo zahtevo, ja?

Daniel ::

Lahko si nastaviš sam. Oz. so praktično vsi Innboxi tako že nastavljeni.

B192 ::

Sem našel, na mojtelekom pod nastavitve modema, če bo še kdo iskal. Hvala vam za info, če ima kdo podoben setup in bi na kaj opozoril dobrodošel!

B192 ::

Če kakšen networkaš gleda, a je opcija da vzamem unmanaged stikalo?

Berem, da je dotični 1930 zelo glasen in bi zato vzel Unmanaged 1430 fanless. "Vozlišče" bom imel v dnevnem prostoru in bo glasen fan moteč.

KTr1sk ::

B192 je izjavil:

Sem našel, na mojtelekom pod nastavitve modema, če bo še kdo iskal. Hvala vam za info, če ima kdo podoben setup in bi na kaj opozoril dobrodošel!

Lahko narediš posnetek zaslona, ker sam imam samo tole pod mojtelekom za nastavitev modema


razen, če je potrebno se prijavit v modem 192.168.1.1

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

Saj to je pod nastavitev Televizija. To je OK.

Na modemu pa pod Port Configuration - nastavitev Trunk.

KTr1sk ::

@Daniel: če zmanjka elektrike se potem spremenijo nastavitve na privzete nastavitve? Če se uporablja namesto Neobox uporabi AndroidTV potem verjetno je lahko nastavljeno na data, namesto na Trunk in PC pravtako na data?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
««
32 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191155 (502) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161059 (694) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620139 (8495) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910435 (3822) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418200 (8926) tinx

Več podobnih tem