» »

Se splaca kredit vzeti na polovico z nekom ali sam v celoti ?

Se splaca kredit vzeti na polovico z nekom ali sam v celoti ?

nec3 ::

drugo leto planiram dvigniti stanovanjski kredit. Nekaj casa imam izracune v glavi in me zanimajo če to drzi ? če bi sam vzel kredit v visini 140.000eu za dobo 15let bi me skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... prišel okol 185.000eu po informativnih izracunih na internetnih straneh. Razmisljal pa sem, da bi kredit z partnerjem vzela po pol 70k-70k na dobo 10let. Vsakemu bi prisel skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... okoli 82.000eu. V prvem primeru, ce bi sam vzel celoten kredit bi ga preplacal za 45k v drugem primeru ko bi na pol uzel bi pa oba skupaj preplacala 24k.. ce prav razmisljam se splaca vzeti kredit na polovico z nekog saj v mojem primeru bi prisparal 21.000eu kar pa ni malo :)

1.primer
140.000eu kredit
185.000 z obrestmi,itd...
preplacal 45.000eu

2.primer
2x 70.000eu
za vsakega 82.000eu z obrestmi,itd...
skupaj preplacali 24.000eu

Razlika 45.000-24.000= 21.000eu

bobby ::

2x70k
Zaradi financnega vidika
Zaradi vidika odnosa, kakorkoli imata sedaj postimano vama je ok, cez par let ne ves pa rac sedaj kakor ces. Ce eden vzame je obaojwn dokler ga ne izplaca, ima nepremicnino ja, ampak locitve so lahko svinske.
Je bolje ze swdaj uredit tako, da bo neglede kako bo cez 10 let, da bo ok.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dominuspro ::

2 kredita v isti skupni vrednosti(in pod istimi pogoji) ne moreta biti cenejša od enega, ker vse stroške plačaš 2x.

HappyPills ::

Seveda sta lahko cenejša, ker je doba krajša s tem pa verjetno tudi obrestne mere boljše.

bobby ::

Stroski so zanemarljivi v primerjavi s tem, kar ima OP idejo,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Likalnik ::

Mislim, da lahko vzameš tudi tako, da gresta skupaj na banko in vzameta skupaj en kredit...katerega odplačujeta oba...s tem se znesek razpolovi....mesečni obrok je manjši....plačaš pa samo enkrat zavarovanje in odobritev kredita....če bosta skupaj vzela pojdita na to varjanto....ker, če vzameta višji znesek se lahko z banko dogovorita za nižjo obrestno mero....če bosta pa vsak zase vzela pa bosta dobila slabše pogoje.....

vprašaj direkt banko boš iz prve roke dobil vse informacije...in naj ti naredijo ponudbo za obe opciji

dominuspro ::

Zdej komaj štekam, da ima op premajhno plačo... V tem primeru daš ženo kot poroka, ne pa da vzameš 2 kredita.

Wrop ::

En skupen kredit na 15 let ali dva na 10 let. Itak, da je razlika v obrestih. Saj tu ni nobene znanstvene fantastike.
Če vzameta dva kredita, se lahko izpogajaš, da je eden brez odobritvenih stroškov. Lahko se zavaruješ na skupen znesek, če se komu kaj zgodi, da zavarovalnica oba odplača. Pa še porok sta eden drugemu.

ginekk ::

To je bolj vprašanje, če naj oba prispevata k plačevanju kredita.
Vzeti en sam kredit bi moralo bit ceneje zaradi stroškov.

3p ::

Likalnik je izjavil:

Mislim, da lahko vzameš tudi tako, da gresta skupaj na banko in vzameta skupaj en kredit...katerega odplačujeta oba...s tem se znesek razpolovi....mesečni obrok je manjši....plačaš pa samo enkrat zavarovanje in odobritev kredita....če bosta skupaj vzela pojdita na to varjanto....ker, če vzameta višji znesek se lahko z banko dogovorita za nižjo obrestno mero....če bosta pa vsak zase vzela pa bosta dobila slabše pogoje.....


Nekako tako, ja. Pa stroške odobritve imaš le ene.
+Verjetno manj komplikacij pri vpisu hipoteke (če je v planu).

nec3 ::

Hvala Vam za vse odgovore ! bom se še na banki pozanimal kako pa kakšna je situacija glede tega !

Bizkit45 ::

ali bi 2 sploh dobila 2x po 70k kredita, če predpostavimo, da gre samo za 1 hišo/stanovanje? ko je enkrat hipoteka na hiši (pri prvemu kreditu), ne vem če bo katera banka še dala drugi kredit na to isto hipoteko, tudi če govorimo za isto banko..ali se motim?

Wrop ::

Motiš se. Da se.

Bizkit45 ::

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?

adhoc ::

Bizkit45 je izjavil:

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?


Sure, če uspeš banko prepričati da je stanovanje v resnici vredno ~160k+.

Ne vem če gre z večimi različnimi bankami, ker se banka vpiše kot solastnik nepremičnine v zemljiško knjigo s hipotekarno plombo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Ales ::

@Bizkit45, če tej drugi banki lažeš in trdiš, da je nepremičnina, ki bi jo založil, bremen prosta, pa v resnici ni, je po mojem mnenju to kaznivo dejanje.

Pogodbo o kreditu s tabo bodo prekinili, tudi če bi ti jo slučajno uspelo skleniti še preden goljufijo ugotovijo, lahko pa potem mirno računaš še na vse druge posledice. Za to se gre v zapor.

Likalnik ::

Bizkit45 je izjavil:

ali bi 2 sploh dobila 2x po 70k kredita, če predpostavimo, da gre samo za 1 hišo/stanovanje? ko je enkrat hipoteka na hiši (pri prvemu kreditu), ne vem če bo katera banka še dala drugi kredit na to isto hipoteko, tudi če govorimo za isto banko..ali se motim?


Zakaj bi sploh dva vzela kredit...vsak po 70k....kot sem napisal...en kredit za 140k...ena hipoteka....enkrat zavarovanje in stroski kredita....odplacujeta vsak 70k....tko se da...ker sem se tudi sam menil za tako vrjanto

Bizkit45 ::

Wrop je izjavil:

Motiš se. Da se.


se mi zdi si se ti motil :) (beri zgornje poste)

Likalnik je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

ali bi 2 sploh dobila 2x po 70k kredita, če predpostavimo, da gre samo za 1 hišo/stanovanje? ko je enkrat hipoteka na hiši (pri prvemu kreditu), ne vem če bo katera banka še dala drugi kredit na to isto hipoteko, tudi če govorimo za isto banko..ali se motim?


Zakaj bi sploh dva vzela kredit...vsak po 70k....kot sem napisal...en kredit za 140k...ena hipoteka....enkrat zavarovanje in stroski kredita....odplacujeta vsak 70k....tko se da...ker sem se tudi sam menil za tako vrjanto


ne sprašuj mene, vprašaj OPja :)

Ales je izjavil:

@Bizkit45, če tej drugi banki lažeš in trdiš, da je nepremičnina, ki bi jo založil, bremen prosta, pa v resnici ni, je po mojem mnenju to kaznivo dejanje.

Pogodbo o kreditu s tabo bodo prekinili, tudi če bi ti jo slučajno uspelo skleniti še preden goljufijo ugotovijo, lahko pa potem mirno računaš še na vse druge posledice. Za to se gre v zapor.


lahko lažeš kolikor želiš, banka bo prej dodobra preverila in se prepričala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Bizkit45 ::

adhoc je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?


Sure, če uspeš banko prepričati da je stanovanje v resnici vredno ~160k+.

Ne vem če gre z večimi različnimi bankami, ker se banka vpiše kot solastnik nepremičnine v zemljiško knjigo s hipotekarno plombo.


Tudi sam sem tako razmišljal, ampak Wrop na to gleda drugače :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Ales ::

Alo luba duša.

Osnovno vprašanje v tej temi imaš napisano v 1. postu in sicer, ali se da namesto enega kredita za 140k vzeti dva za po 70k.

In odgovor je, da se da.

Vse ostalo si si sam zmislil.

Wrop ::

Bizkit45 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Motiš se. Da se.


se mi zdi si se ti motil :) (beri zgornje poste)


Ne, nisem se zmotil. Še ne dolgo nazaj sem tako varianto vzel. Torej ista banka, vsak svoj kredit, ena hipoteka, eno zavarovanje in porok drug drugemu. Eni pač nabijajo. Tu pa ne morem pomagat.

adhoc ::

Bizkit45 je izjavil:

adhoc je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?


Sure, če uspeš banko prepričati da je stanovanje v resnici vredno ~160k+.

Ne vem če gre z večimi različnimi bankami, ker se banka vpiše kot solastnik nepremičnine v zemljiško knjigo s hipotekarno plombo.


Tudi sam sem tako razmišljal, ampak Wrop na to gleda drugače :)


Mislim, da si nekaj pomešal. Deljen kredit za eno stanovanje se absolutno da dobiti. Ampak ne s številkami, ki jih ti omenjaš.

Bizkit45 ::

Wrop je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Motiš se. Da se.


se mi zdi si se ti motil :) (beri zgornje poste)


Ne, nisem se zmotil. Še ne dolgo nazaj sem tako varianto vzel. Torej ista banka, vsak svoj kredit, ena hipoteka, eno zavarovanje in porok drug drugemu. Eni pač nabijajo. Tu pa ne morem pomagat.


aha, no tega nisem vedel. hvala za info ;)

Bizkit45 ::

Ales je izjavil:

Alo luba duša.

Osnovno vprašanje v tej temi imaš napisano v 1. postu in sicer, ali se da namesto enega kredita za 140k vzeti dva za po 70k.

In odgovor je, da se da.

Vse ostalo si si sam zmislil.


ales nisem mislil da ti lažeš :) da banki lažeš kolikor želiš..ne se počutit ogroženega, imamo le razpravo ;) sry, če sem dvoumno napisal

Ales ::

Nimam pojma o čem govoriš.

"Vse ostalo si si sam zmislil" se je nanašalo na izmišljeno vrednost nepremičnine 100k, hipotetične scenarije z goljufanjem banke in posledično zgrešeno mnenje, da se dveh 70k kreditov ne more dobiti. To pač s temo nima nobene veze, kar ve vsak, ki si je prebral prvi post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

St235 ::

adhoc je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?


Sure, če uspeš banko prepričati da je stanovanje v resnici vredno ~160k+.

Ne vem če gre z večimi različnimi bankami, ker se banka vpiše kot solastnik nepremičnine v zemljiško knjigo s hipotekarno plombo.


Banka se niti pod razno ne vpiše kot solastnik, od kje vam take ideje?

adhoc ::

St235 je izjavil:

adhoc je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

hipotetično. imam stanovanje, vredno 100k (rečemo, da je bilo ocenjeno od 5ih cenilcev na to ceno). vzamem kredo pri NLB za 70k, na hipoteko seveda (drugače ne gre).
potem grem pa na DH, še po 70k in opa, hipoteko na stanovanje že imam, seveda banka zavrne drugi kredit..se zopet motim, ali res dobim drugi kredit odobren?


Sure, če uspeš banko prepričati da je stanovanje v resnici vredno ~160k+.

Ne vem če gre z večimi različnimi bankami, ker se banka vpiše kot solastnik nepremičnine v zemljiško knjigo s hipotekarno plombo.


Banka se niti pod razno ne vpiše kot solastnik, od kje vam take ideje?


Ne vem, od hipotekarnega kredita ki sem ga vzel za stanovanje? Še eksplicitno so mi rekli da jih moram spomniti da se jih izbriše iz zemljiške ob poteku kredita, ker oni tega ne spremljajo.

St235 ::

Ne bluzi, med (so)lastnistvom in vpisom hipoteke je velika razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

adhoc ::

Bog pomagaj ljudem okoli tebe, če se v resnici tudi v vsako besedo tako vpikneš...se opravičujem vsevedni mož, kajti uporabil sem napačno eno besedo. Žal v vsej vaši vsemogočni modrosti niste bili sposobni uvideti napake, pa vendar moramo vsemogočno modrost priznati.

St235 ::

Če se oglašaš v temi kjer človek sprašuje o nepremičninskih kreditih moraš hudičevo dobro ločit med temi pojmi, če ne je edina dodana vrednost tvojih postov brezvezna zmeda.

nec3 je izjavil:

drugo leto planiram dvigniti stanovanjski kredit. Nekaj casa imam izracune v glavi in me zanimajo če to drzi ? če bi sam vzel kredit v visini 140.000eu za dobo 15let bi me skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... prišel okol 185.000eu po informativnih izracunih na internetnih straneh. Razmisljal pa sem, da bi kredit z partnerjem vzela po pol 70k-70k na dobo 10let. Vsakemu bi prisel skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... okoli 82.000eu. V prvem primeru, ce bi sam vzel celoten kredit bi ga preplacal za 45k v drugem primeru ko bi na pol uzel bi pa oba skupaj preplacala 24k.. ce prav razmisljam se splaca vzeti kredit na polovico z nekog saj v mojem primeru bi prisparal 21.000eu kar pa ni malo :)

1.primer
140.000eu kredit
185.000 z obrestmi,itd...
preplacal 45.000eu

2.primer
2x 70.000eu
za vsakega 82.000eu z obrestmi,itd...
skupaj preplacali 24.000eu

Razlika 45.000-24.000= 21.000eu


Ključno vprašanje tukaj ni dva ali en kredit, temveč 15 ali 10 let kredita. Od tukaj tudi nastane razlika 20k o kateri govoriš. Če imaš možnost vzet kredit za 10 namesto 15 let in boš to sposoben odplačevat se to nedvomno splača.

Več hipotek na isto nepremičnino je vsekakor možno. Odvisno je od vrednosti nepremičnine. Nekaj povsem normalnega je, da partnerja skupaj kupita nepremičnino vredno recimo 200k in sta solastnika te nepremičnine, potem pa vzameta vsak 50k kredita in svojo polovico nepremičnine obremenita vsak s svojo hipoteko.

Težava se seveda lahko pojavi, če bo banka ocenila, da je to preveč rizično in bo zahtevala poroka oziroma dodatna zavarovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gambino ::

St235 je izjavil:

Če se oglašaš v temi kjer človek sprašuje o nepremičninskih kreditih moraš hudičevo dobro ločit med temi pojmi, če ne je edina dodana vrednost tvojih postov brezvezna zmeda.

nec3 je izjavil:

drugo leto planiram dvigniti stanovanjski kredit. Nekaj casa imam izracune v glavi in me zanimajo če to drzi ? če bi sam vzel kredit v visini 140.000eu za dobo 15let bi me skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... prišel okol 185.000eu po informativnih izracunih na internetnih straneh. Razmisljal pa sem, da bi kredit z partnerjem vzela po pol 70k-70k na dobo 10let. Vsakemu bi prisel skupni znesek za plačilo kredita z obrestmi, itd... okoli 82.000eu. V prvem primeru, ce bi sam vzel celoten kredit bi ga preplacal za 45k v drugem primeru ko bi na pol uzel bi pa oba skupaj preplacala 24k.. ce prav razmisljam se splaca vzeti kredit na polovico z nekog saj v mojem primeru bi prisparal 21.000eu kar pa ni malo :)

1.primer
140.000eu kredit
185.000 z obrestmi,itd...
preplacal 45.000eu

2.primer
2x 70.000eu
za vsakega 82.000eu z obrestmi,itd...
skupaj preplacali 24.000eu

Razlika 45.000-24.000= 21.000eu


Ključno vprašanje tukaj ni dva ali en kredit, temveč 15 ali 10 let kredita. Od tukaj tudi nastane razlika 20k o kateri govoriš. Če imaš možnost vzet kredit za 10 namesto 15 let in boš to sposoben odplačevat se to nedvomno splača.

Več hipotek na isto nepremičnino je vsekakor možno. Odvisno je od vrednosti nepremičnine. Nekaj povsem normalnega je, da partnerja skupaj kupita nepremičnino vredno recimo 200k in sta solastnika te nepremičnine, potem pa vzameta vsak 50k kredita in svojo polovico nepremičnine obremenita vsak s svojo hipoteko.

Težava se seveda lahko pojavi, če bo banka ocenila, da je to preveč rizično in bo zahtevala poroka oziroma dodatna zavarovanja.


Točno tako


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376767 (3368) OZZY
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911623 (8996) Invictus
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633325 (14354) Roadkill
»

Ali se da tako do kredita?

Oddelek: Loža
356203 (4976) xxxul
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132146 (29188) Ganon

Več podobnih tem