» »

Ali se da tako do kredita?

Ali se da tako do kredita?

betmen ::

Nisem se še nikjer poznimal, bom prvo tukaj.

Jaz imam podjetje. Zaposlil bi punco, ji nakazoval dobro plačo. Lahko potem ona čez recimo 3, 6 mesece dobi stanovanjski kredit? Vem da moraš imeti nekaj pologa ko greš v to, ampak zanima me ta plan, če bi deloval? Pač potem bi jo lahko tudi odpustil, ker bi dal podnajemnike, ki bi mi plačevali skoraj cel obrok kredita... in čet 5, 7 10 let ko bom šel na svoje, bom imel sigurno vsaj nek začetni kapital.

A bi šlo to skozi?

jype ::

betmen> A bi šlo to skozi?

Če imaš srečo komot, če imaš smolo boš pa krvav švical.

radmannsdorf ::

koliko časa pa že imaš podjetje? meni so rekli 1. leto bolj mal šans za kredit(za avto), če že, z dodatnimi zavarovanji in poroki. šele po enem letu lahko normalno zaprosim za kredit. vedi da za njeno dobro plačo, boš moral plačevati tudi visoke prispevke zanjo. glede stanovanjskega kredita, dvomim da je 6 mesecev službe dovolj.
banke so zadnje čase smotane. mal se pozanimaj direktno pr njih, ker nimajo vsi enake pogoje. baje da ima banka koper dobre pogoje, zato sem tudi jaz spokal k njim :)

thramos ::

(Nekatere) banke znajo komplicirati pri zaposlitvah v manjših podjetjih ali kjer je zaposlitev bolj kratkotrajna

Prav tako bo vrednost nepremičnine čez 5, 7, 10 let najverjetneje dosti nižja, kot je danes.

Smurf ::

Meni se pri tem planu zdi slab risk/gain faktor. Ali si lahko privoscis odplacevanje kredita tudi brez podnajemnikov? Ker ce ne, lahko nastanejo veliki problemi.

mastah ::

Verjetno boš rabil zaposlitev za nedoločen čas + zastavo nepremičnine za stanovanjski kredit

Tilen ::

- nimaš denarja za stanovanje
- nimaš potrebe po zaposlitvi takšnega kadra
- nimaš izkušenj s podnajemniki (izterjave najemnin, 100% zasedenost prostorov)
- nimaš izkušenj z vzdrževanjem nepemičnin
- zagotovo si spregledal skrite stroške

Kaj misliš, da sledi vsemu temu? Kako boš odplačeval, ko najemnikov začasno ne bo ali ne bodo plačane najemnine? Punca potrebuje vsaj zaposlitev za nedoločen čas ali garancijo podjetja v primeru, da gre za zaposlitev za določen čas. Potrebovala bo verjetno tudi dodatno zavarovanje (porok) - nepremičnina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

betmen ::

Ja, tudi če kakšen mesec ne bi imel podnajemnikov bi preživel mesec... sej dandanes s kreditom na hrbtu živimo/bomo živeli skoraj vsi...

Je res, da se nisem še spuščal v razne izračune, ker mi se zdi nesmisleno nekaj računat, če pa v štartu ni šans da ideja zaživi, ane?

Se pravi, prvi problem, ki bi ga rad rešil je, ali bi sploh banka dala kredit. Potem, če zvem da bi dala, grem računat a bi mi šlo skozi ali ne. Kolk denarja, kolk let, in podobno.

Podjetje mam že skoraj dve leti. Vem da je večja plača večji prispevki, a gre le za krajši čas.

ja, za nedoločen čas bi jo zaposlil, in potem ali bi ji po odobritvi kredita dal minimalca, ali pa odpustil. (Potem spet ne vem kakšne stroške prinese, če bi jo odpustil glede na to, da je bila za nedoločen čas).

To ali bo nepremičnina padla, koliko in kdaj pustimo stat... Meni se gre za začetni kapital, ki me bo stal zelo malo, čez leta pa bom lahko štartal že dobro. Tudi če pade moja nepremičnina, bodo druge tudi.

Dejan_007 ::

Banka ti bo dala kredit če:
imaš nepremičnino za hipoteko,
+ zavarovanje

Tak da dvomim, da bo/boš dobil kredit.

Pa tud, če bi ga dobil, bi ga zelo preplačal. Za 100kE na 20let bi preplačal cca 40kE

Zgodovina sprememb…

betmen ::

sej bi dal stanovanje pod hipoteko

kakšno zavarovanje misliš?

Dejan_007 ::

Zavarovanje v primeru, da ostane brezposelna.

betmen ::

a jaz bi moral potem njej plačat, če bi ostala brezposlena?

BigWhale ::

betmen je izjavil:

Pač potem bi jo lahko tudi odpustil, ker bi dal podnajemnike, ki bi mi plačevali skoraj cel obrok kredita...


Na podlagi cesa jo bos pa odpustil in kdo ji bo potem placeval odpravnino?

radmannsdorf ::

najboljše da probaš dobit kredit na svoje ime. in če imaš stanovanje, bo hipoteka.

neon21 ::

Nevem zakaj mučkaš z zaposlitvijo punce , katero bi na kratek rok plačal dobro kasneje odpustil , samo da bi prišel do kredita za stanovanje. Banke niso naivne in tak kot so ti rekli , boš mogel z kakšno nepremičnino zajamčit in ostale zadeve. Najboljše pa da greš na banko pa njih vprašaš kakšne so možnosti. Pa le povej jim na banki to kaj si nam =) potem pa poročaj če je blo kaj s kreditom :)

betmen ::

Pa halo sej ne mislim krast pa ne vračat kredita... LOGIČNO je da bo hipoteka na njem... Mene kot lastnika podjetja, bodo sigurno gledali bilance in ne samo plače, a na to nisi pomislil neon21?

To da grem na banko pa njih vprašam sem že vedel preden sem prišel sem vprašat vas za mnenje :) tako da nisi odkril tople vode ;)

Tilen ::

Zakaj bi potem sploh vzel kredit na to punco, če ima podjetje dovolj denarja in ti nimaš slabih namenov?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neon21 ::

No mogoče sem malo fucked up , ampak če prav razumem , punca bi vzela kredit za stanovanje , ti pa bi bil njej oprok s tvojo nepremičnino ne? Zakaj potem sam ne greš na hipotekarni kredit če imaš nepremičnino. To da si vedel, da lahko greš na banko vprašat preden si šel sem za mnenje vprašat vrjamem , ampak mogoče pa nisi tolk bister , da mi tukaj nismo bančniki in ne vemo vseh njihovih pogojev , katere moraš imeti , če želiš poslovati z njimi.
Nekaj želiš zmučkat pa sam prav neveš kaj bi mučko pa kako bi mučko. Brez zamere.


Tilen je čisto prav povedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Isotropic ::

thramos je izjavil:


Prav tako bo vrednost nepremičnine čez 5, 7, 10 let najverjetneje dosti nižja, kot je danes.

zakaj?

Matek ::

No, saj vprašanje je po svoje zanimivo. Lahko ga zastavimo malce splošneje in z druge strani - sem redno zaposlen za nedoločen čas in grem na banko po kredit. Čez nekaj časa me odpustijo iz službe oz. dam odpoved, še vedno pa uspem odplačevati kredit (prihranki, delo na avtorsko pogodbo, whatever). Lahko banka na neki točki preveri, če še ustrezam prvotnim kriterijem kredita in me kakorkoli kaznuje ali mi ne morejo nič, če obroke normalno odplačujem?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

D3m ::

betmen je izjavil:

Nisem se še nikjer poznimal, bom prvo tukaj.

Jaz imam podjetje. Zaposlil bi punco, ji nakazoval dobro plačo. Lahko potem ona čez recimo 3, 6 mesece dobi stanovanjski kredit? Vem da moraš imeti nekaj pologa ko greš v to, ampak zanima me ta plan, če bi deloval? Pač potem bi jo lahko tudi odpustil, ker bi dal podnajemnike, ki bi mi plačevali skoraj cel obrok kredita... in čet 5, 7 10 let ko bom šel na svoje, bom imel sigurno vsaj nek začetni kapital.

A bi šlo to skozi?


Prvo vprašanje.

Ali ji zaupaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen ::

Lahko banka na neki točki preveri, če še ustrezam prvotnim kriterijem kredita in me kakorkoli kaznuje ali mi ne morejo nič, če obroke normalno odplačujem?


Dokler izpolnjuješ pogodbene pogoje ti ne bo hudega. V primeru, da postaneš neplačnik, se pa zna zakomplicirati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Matek> Lahko banka na neki točki preveri, če še ustrezam prvotnim kriterijem kredita in me kakorkoli kaznuje

Seveda ne. Dokler ne zamujaš s plačili, ti banka, ki ti je že odobrila kredit, ne more očitati ničesar.

St235 ::

Matek je izjavil:

No, saj vprašanje je po svoje zanimivo. Lahko ga zastavimo malce splošneje in z druge strani - sem redno zaposlen za nedoločen čas in grem na banko po kredit. Čez nekaj časa me odpustijo iz službe oz. dam odpoved, še vedno pa uspem odplačevati kredit (prihranki, delo na avtorsko pogodbo, whatever). Lahko banka na neki točki preveri, če še ustrezam prvotnim kriterijem kredita in me kakorkoli kaznuje ali mi ne morejo nič, če obroke normalno odplačujem?


Banka preverja več kot samo ali si zaposlen za določen čas ali ne. Me drugim tudi to kdaj si se zaposlil in kako stoji firma kjer si se zaposlil. Tako imaš lahko v mikro podjetju pogodbo za nedoločen čas, pa te bodo obravnavali drugače kot nekoga, ki ima takšno pogodbo na občini.

Načeloma, ko enkrat dobiš kredit banka nima razloga, da bi posegala v tvojo kreditno pogodbo dokler redno plačuješ.

Tilen ::

Mimogrede, hipotekarni kredit lahko postane čez nekaj let prava veselica, če bi nepremičnina izgubila precej vrednosti. Banka se lahko odloči, da moraš odplačati kredit ali poiskati dodatno jamstvo (porok) - dodatna nepremičnina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

[SkA] ::

Ne razumem, zakaj ne bi sam zaprosil za kredit? Nisi zaposlen v svojem podjetju? Itak že 2 leti posluješ, torej imaš bilance za pokazat, ki si jih bodo ogledali in vse ostalo je potem enako, kot če bi zaposlil svojo punco. Pojdi malo naokoli z bilancami, pa se pogovori pri bankah.

Invictus ::

Matek je izjavil:

No, saj vprašanje je po svoje zanimivo. Lahko ga zastavimo malce splošneje in z druge strani - sem redno zaposlen za nedoločen čas in grem na banko po kredit. Čez nekaj časa me odpustijo iz službe oz. dam odpoved, še vedno pa uspem odplačevati kredit (prihranki, delo na avtorsko pogodbo, whatever). Lahko banka na neki točki preveri, če še ustrezam prvotnim kriterijem kredita in me kakorkoli kaznuje ali mi ne morejo nič, če obroke normalno odplačujem?

Banke ne briga dokler so obroki plačani.

Če boš pa vmes kaj hotel preverjati, pa raje ne.

Držati se moraš pod radarjem. Če obrokov ne boš plačeval, boš pa hitro v kaki izvršbi. Zato obvesti banko da mogoče kak mesec, dva ne boš inmel denarja ...

Tilen je izjavil:

Mimogrede, hipotekarni kredit lahko postane čez nekaj let prava veselica, če bi nepremičnina izgubila precej vrednosti. Banka se lahko odloči, da moraš odplačati kredit ali poiskati dodatno jamstvo (porok) - dodatna nepremičnina.

Če si dober plačnik, pametna banka ne bo preverjala zavarovanj. Ker vedo da potem praktično vsi hipotekarni krediti padejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tilen ::

Danes si lahko dober plačnik, jutri več ne. Na ponudniku je, da se ustrezno zavaruje in prevzame tveganje, če se ne. Velik del tega je že vkalkuliranega ob sami sklenitvi kredita, vendar bi ob ekstremnih padcih vrednosti nepremičnin, banke lahko ravnale tudi na tak način, da zahtevajo po desetih letih dodatno jamstvo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

marvin42 ::

Samo za info - skoraj vsaka kreditna pogodba vsebuje člen, v katerem piše, da moraš javiti vsako spremembo (sprememba naslova, službe - torej tudi to da te odpustijo, itd...). In načeloma je tako, da če izgubiš službo, se ti zviša obrestna mera.
Mostly Harmless

thramos ::

Isotropic je izjavil:

thramos je izjavil:


Prav tako bo vrednost nepremičnine čez 5, 7, 10 let najverjetneje dosti nižja, kot je danes.

zakaj?


Ker nepremičninam, tako kot večini dobrin, z časom pada vrednost (še posebej, če se v njih dodatno ne vlaga). Ker je trenutna vrednost nepremičnin še vedno posledica balona, ki se je napihoval desetletje in ni počil, ampak močno pušča. Ker zaenkrat še nič ne kaže, da bi se slovensko gospodarstvo (oziroma evropsko) postavljalo na noge.

Seveda so to samo špekulacije, lahko se zgodi karkoli.

facepalm ::

Ali se da tako do kredita? Ja.
Ali se splaca? Ne.

Znanec je na tak nacin divgnil kredit za nepremicnino in danes, par let kasneje se ze tolce po glavi.

Na tvojem mestu bi raje gledal za "rent-to-buy" nacin odkupa nepremicnine.

thramos ::

Sej OT ne kupuje za bivanje, ampak za investicijo. Ampak ker nima lastnih sredstev (že tako bi bila donosnost vprašljiva), bi se poleg stroškov kredita donosnost nižala še zaradi prispevkov na plačo.

jureus ::

Resnično dvomim, da bodo tvoji punci kredit odobrili brez poroka tudi če bo delno krit s Hipoteko (v celoti ga tako ne moreš kriti s hipoteko, ki jo kopuješ).
Če boš ti porok, bo pa zadeva skoraj enaka kot da bi sam vzel kredit.

Z najemnino ne boš mogel pokrivati kredita razen če ga boš vzel na 60let in več... kar ti pa v tvojem primeru spet ne bodo dali.

Kljub temu, da mogče ne zgleda tako... na banki delajo zelo smart people in zlasti za velike kredite se ekstremno natančno pozanimiajo o okoliščinah kreditojemalca.

Weee ::

Ali zaupaš punci? Če vzame kredit in si ti porok oz. tvoja hipoteka, potem če se nekega dne skregata in neha plačevati obroke, bo banka pritisnila tebe...

nekikr ::

Tilen je izjavil:

Zakaj bi potem sploh vzel kredit na to punco, če ima podjetje dovolj denarja in ti nimaš slabih namenov?

Tole. Potem pride kredit na punco in ostala vprašanja.

xxxul ::

Sam ste res pametni, v tem trenutku se da precej nepremicnin pridobiti po zelo ugodni ceni, z vsemi stecaiji in drazbami je po svoje zelo fajn cajt za kupt stanovanje (ce se drzis nizkih cen). Glede na to da so na vrhovcih prodal vecino stanovanj po ceni cca 1900 na m2, ne vem kako nekateri mislite da bodo cene še ful padle?! Ce na drazbi dobis novo stanovanje pod 1500 na meter se to še kako splača, ce seveda preveris da je v kokr tolk dobrem stanju. Velja za LJ.

Pa še mal back on topic, načeloma je možno, ampak bo morala skor zihr biti zaposlena dlje kot 3 mesece (kolega je rabu 9 mesecev), pa seveda lastna sredstva bos rabu met vec k 20% kot je blo vcasih, odvisno od banke (40%?).

Pa seveda tole temo Si preberi ce tvoj poslovni nacrt vzdrzi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376756 (3357) OZZY
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Se splaca kredit vzeti na polovico z nekom ali sam v celoti ?

Oddelek: Loža
305573 (4457) Gambino
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416268 (13804) 3p
»

Kreditna sposobnost in stanovanjski kredit

Oddelek: Loža
307524 (6872) Invictus

Več podobnih tem