» »

Posoja denarja - pogodba?

Posoja denarja - pogodba?

«
1
2 3

;-) ::

Kako je najbolj varno posodit denar z obrestmi in da je sigurno da ga dobiš oz. da dobiš vsaj stvar v isti ali večji vrednosti nazaj če ti ga človek nemore vrnit ?

LuGi ::

Če človek nima kaj za vrnat tudi ti neboš dobil nič nazaj..

;-) ::

zanima me za takega ki ima naprimer avto (primer samo).

Rad bi si sposodil 5000EUR in ima avto vreden 15000EUR, ker vem da mu gre slabo mu posodim, vrnet nemore zato bi v pogodbo napisal da ob neporavnanem dolgu se mu odvzame avto oz bilokaj pač ima.

v tem smislu se gre

Gandalfar ::

se je za vprasat zakaj mu banka ne da..

;-) ::

Ne sprašujem za dotičen primer,ampak gledam vsaj 2 v našem mestu ki se ukvarjata z posojanjem denarja in imate torej neke pogodbe, kak ni kaj ok pa data prijavo in tožbo. In oba delata "nič" in x5, m6, golf GTI pred bajto. Začela sta iz nič z malimi vsotami.

PacificBlue ::

Ja ljudje, ki živijo tkole na račun drugih,niso vredni niti centa. Upam da ne boš ti pristal med njimi.

Pa oprosti za opazko, samo to mi zelo ni všeč.

;-) ::

Koga briga na čigav račun živiš. Človek je itak od nekdaj bil "žvad" in živali se bojujejo za obstanek, najmočnejši preživi. In če imaš možnost nič delat in dobit kak EUR ali kako drugo dobrino je bolje da tako obračaš, kot pa da denar gnije na banki in je stalno manj vreden.

Vsi živimo na račun drugih.

PacificBlue ::

Ne, to je zame izživljanje, to ni boj, narava, nima veze s tem. Človek, ki je len, ki nima dostojanstva in živi od stiske drugih, je zame vreden manj kot žvad.

Avenger ::

Ja ti povem iz prve roke, da so ljudje, ki si denar v obupu sposojajo z zastavljanjem premičnin (in nepremičnin v določeni fazi), v času ko sklepajo take posle, popolnoma prepričani, da bodo bili sposobni vrnit sposojen denar. Stoprocentni! Potem, ko pride tisti dan in se jim ne izide tako, kot so verjeli, se nikakor ne morejo sprijaznit z dejstvom, da so izgubili zastavljeno stvar.

Če si pač tip človeka, ki nekemu obupancu čisto hladno iz rok iztrga neko stvar in ga obenem še dvakrat kresne po pi*ki, potem bi to znal bit posel zate, sicer pa ne. Računat pa moraš tudi s tem, da si boš na tak način pridobil samo sovražnike, od katerih so nekateri čisto na koncu in so pripravljeni na vse. Še sreča, da ne sprašuješ čisto resno... ;)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

EC9 ::

Pravno pravilno:

-> posodiš 5000 EUR - skleneš posojilno pogodbo, določiš obresti, do kdaj mora vrnit...
-> ne vrne kot dogovorjeno - ga tožiš na izpolnitev pogodbe. Ker ne mora dokazati, da je vrnil, ga sodišče obsodi na plačilo nevrnjenega zneska in plačilo sodnih stroškov (postopke okrog 1-2 leti, odvisno od tega koliko se upira)
-> na podlagi sodbe vložiš predlog za izvršbo in zahtevaš, da se mu trga od plače, iz TRRja, prodaja vrednostne papirje, premičnine, hišo... (če ima kaj premoženja, traja okrog 1 leto, da dobiš denar nazaj).


Praksa takšnih "posojilodajalce":

-> posodim, če mi ne boš vrnil pa mi daš avto, hišo...
-> ne vrne -> vzame se premičnine oz. se naredi prepis avta ali nepremičnine. Če ne gre z lepa, pa z grda; beri: batine. (zelo hitro)


Ti posli so zelo na meji zakonitosti ali nezakonitih.

Tvoja filozofija - "Človek je itak od nekdaj bil "žvad"; "Vsi živimo na račun drugih" = živeti od stiske drugih pa je nizkotna, podla, nedorasla. Še mafija ima svoj ponos in se ne spravlja na nemočne ljudi v stiski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EC9 ()

;-) ::

Torej stopit do pravnika da mi sestavi pogodbo je vse kar rabim? Čustev nesmeš mešat v "posel".

PaX_MaN ::

Še mafija ima svoj ponos in se ne spravlja na nemočne ljudi v stiski.

Mhm, ker trgovina z belim blagom/siljenje v prostitucijo/preprodaja mamil đankijem je pa najboljša stvar po narezanem kruhu?

Zheegec ::

Torej stopit do pravnika da mi sestavi pogodbo je vse kar rabim? Čustev nesmeš mešat v "posel".

Kot potrdilo, da si posodil - vsekakor. Če misliš, da zaradi tega pa boš gotovo nazaj denar dobil, pa vsekakor ne.

Takšni, ki so brezposleni in se preživljajo s posojanjem denarja so organizirani malo drugače. Posodijo ti določeno vsoto, ima visoke obresti in pa noro visoke zamudne obresti (po recimo 200€ na dan), če ne plačaš pa se pojavi pri tebi doma in ti poleg vsega kar imaš vzame še vse tvoje zobe, ki so bili še malo nazaj v tvojih ustih.

Nekateri se grejo tudi te varijante, da se ti namerno ne oglaša na telefon in se te izogiba dokler ne poteče rok za vračilo, potem pa par dni kasneje s par opicami pri tebi doma zahteva 300% posojenega denarja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

temameseca ::

Še mafija ima svoj ponos in se ne spravlja na nemočne ljudi v stiski.

Tisti sistem, ki ga ima mafija se mi zdi bolj podoben rimskemu prekariju, s katerim jih drži na povodcu. (Prekarij je po v današnjem času, po domače povedano, če ti šef posodi avto za v uporabo ali pa te kdaj obdari z kakšno malenkostjo itd. V zameno dejansko ne zahteva ničesar, pričakuje pa zagotovo (čeprav ti ni izrecno ukazal), da boš plesal, kot bo on špilal.)


Sicer pa, če posojaš denar prijateljem, seveda na tak način, da ne odreš samega sebe (torej jim zaračnaš obresti vsaj v višini odstotka inflacije), ne vidim v tem nobenega moralnega zadržka. Vse ostalo je pa že biznis. :)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Takšni, ki so brezposleni in se preživljajo s posojanjem denarja so organizirani malo drugače. Posodijo ti določeno vsoto, ima visoke obresti in pa noro visoke zamudne obresti (po recimo 200EUR na dan), če ne plačaš pa se pojavi pri tebi doma in ti poleg vsega kar imaš vzame še vse tvoje zobe, ki so bili še malo nazaj v tvojih ustih.


Ja saj za obresti se gre in še večje zamudne obresti, vsekakor ne 200EUR na dan imam pa v mislih primerne številke, ker 200 pri taki mali vsoti je malo huda, če pa je nevem 10 ali 20 pa je čisto ok,.

Brane2 ::

Kokr vem, so te zadeve zakonsko omejene. Precej gotovo si obresti ne moreš zmišljevat, pa če jih daš stokrat v pogodbo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nejcek74 ::

ja, kolikor vem imaš v zakonu predpisane:

- zamudne obresti in do kakšne višine lahko narastejo (do 100% glavnice??)
- oderuške obresti, ob oderuških obrestih je pogodba nična ?? klik

Se pa zakonodaja včasih spreminja glede teh stvari, tisto z max. vrednostjo zamudnih obresti vem da se je.

drugače pa kolikor vem, se te firme za posojanje denarja zavarujejo drugače, včasih so jemale podpisane čeke, ki so jih potem vnovčevali če je bilo treba. Ne vem ali je bilo to vse legalno.

temameseca ::

Predvidevam, da je bil takrat ob ''samostojni izterjavi'' ček več ali manj nekrit :)

gzibret ::

Naj povem iz prve roke. Imam dva (bivša?) kolega, ki sta se ukvarjala s tem. Ne prav dolgo, saj sta si oba nakopala cel kup sovražnikov (in denarja). In če to kaj pove, sta tako eden kot drug v vsakem večjem mestu zdržala največ 2 leti, nato pa gremo drugam.

Sicer vem, kje se trenutno nahajata, ampak raje ne povem. Oz bolje, ne smem povedat. Sta pa oba nekaj 1000 km stran, eden proti vzhodu, drug proti zahodu.

Zgolj v razmislek in ravnanje....
Vse je za neki dobr!

Chelios ::

Hja, potem sta še dobro rešla, ZA ZDAJ. Vsak trenutek pa se lahko zgodi kaj .. http://www.rtvslo.si/crna-kronika/umor-...
Just juice me!

EC9 ::

Mhm, ker trgovina z belim blagom/siljenje v prostitucijo/preprodaja mamil đankijem je pa najboljša stvar po narezanem kruhu?


Glede na to, da nisem definiral kaj je mafija, ti lahko mirno odgovorim, da si prava mafija ne maže rok s krvjo. Pač pa ustvarijo pogoje za to in vlečejo profit.

Podobno kot država in naš bodoči oderuh - ;)

SmeskoSnezak ::

Jaz bi reko, da če nisi lih mutec , lahko to delaš z lahkoto. Samo je par predpostavk, ki jih morš izpolnit za super uspešnost.

1.Odpreš popoldanski s.p.
2.Obresti so relativno nizke
3.Preverjanje ljudi, kateri bi si radi sposodli denar, da so zmožni vrniti
4.Razumevanje oz. strpnost :)
@ Pusti soncu v srce... @

;-) ::

3.Preverjanje ljudi, kateri bi si radi sposodli denar, da so zmožni vrniti


Tu se nemorem strinjat. Delal bi iz takimi, ki so v trenutni stiski, nimajo denarja a imajo drugo premoženje (avtomobile, stanovanja itd.) In so navajeni živet na veliki nogi. Pravtako nesme biti strpnosti in razumevanja.

d0rK ::

10 do 20 eur na dan samo iz naslova obresti? Kaksne kolicine denarja bi pa ti posojal?

pirat ::

Za doseganje 20 EUR obresti dnevno potrebuje ob skupni letni obrestni meri 8% (kar je nekje običajno in realno za posojanje denarja na sivem trgu) začetno glavnico v višini 91.250 EUR (linearno obrestovanje) - pa to če govorimo le o obrestih, ne pa tudi o ostalih stroških...

Se pa na sivem trgu običajno obračunavajo tudi stroški, takšni in drugačni....
Najbolj običajne pogodbe so recimo nekje ranga 2.000 EUR z začetnimi stroški cca. 4% (to je 80 EUR) in obrestno mero 8% za dobo treh mesecev... Po treh mesecih se tako nabere še 40 EUR obresti, kar pomeni, da je potrebno za sposoditev 2.000 EUR v treh mesecih plačati skupaj 120 EUR (od tega 89 EUR stroškov + 40 EUR obresti...) Preračunano na letno raven to pomeni efektivno obrestno mero za posojilodajalca v višini 24% (grejo pa pogodbe v praksi tudi višje), poleg tega pa mora kreditojemalec običajno še plačati vse stroške kakšnih notarjev, prepisov, ipd... plus da se kreditojemalec predvsem pri posojilodajalcih, ki nimajo dovoljenja za potrošniško kreditiranje izpostavi še ogromnemu tveganju, da bo zavarovanja unovčeno, tudi če bo kredit načeloma v redu odplačal...

Morajo pa tudi takšni kreditojemalci imeti dovoljenje urada za varstvo potrošnikov za potrošniško kreditiranje. Tisti ki to dovoljenje imajo, se nekje držijo zgoraj opisanih okvirjev... Tisti, ki delajo brez tega dovoljenja, gredo s stroški, obrestmi, ipd... še višje.

Če se da, se takšnim posojilom izognite.
Vsekakor pa se v vsakem primeru izognite posojilodajalcem, ki niti nimajo dovoljenja za potrošniško kreditiranje.

lp

Pyr0Beast ::

Če že model pride z BMW-jem ni nujno da bo tudi imel denar. Mnogo je takih ki so celotno svoje bogastvo popolnoma zagonili, zarubiti mu ne morejo nič, razen stare krntije s katero se vozi. Ima minimalca ali pa na črno in živi na najemnino, v stanovanju nič vrednega.

Ali pa preprosto prepišejo na ženo/otroka. Kaj mu boš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Če se ukvarjaš z govnom, boš končal v govnu. Poglejte si Erjavca :)
Sicer bi pa tega posla se jaz lotil tako, da bi avto najprej prepisali name, potem bi pa šele denar posodil. Ko ga vrne, pa pišemo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Avenger ::

Tisti klavzuli o oderuških obrestih se enostavno izogneš tako, da če si nekdo hoče sposodit 5 jurjev, sestavita pogodbo za recimo 6 jurjev plus 8% obresti, ti mu jih pa seveda odšteješ 5.

;-) če ni skrivnost, nam zaupaš tvojo starost?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

CrniE tole z avtom je dobra ideja.
Avenger 20, sicer nevem kaj ma to veze.

Tisti klavzuli o oderuških obrestih se enostavno izogneš tako, da če si nekdo hoče sposodit 5 jurjev, sestavita pogodbo za recimo 6 jurjev plus 8% obresti, ti mu jih pa seveda odšteješ 5.


To je tudi res.

Brane2 ::

Razen če potem tip ne uspe dokazat prevare in s tem spravit v vprašanje veljavnost pogodbe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Furbo ::

Kako je najbolj varno posodit denar z obrestmi in da je sigurno da ga dobiš oz. da dobiš vsaj stvar v isti ali večji vrednosti nazaj če ti ga človek nemore vrnit ?


Jaz bi posodil edino v primeru, da mi da dobim protivrednost v zlatu ali srebru kot garancijo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LuiIII ::

Aja, a rabiš ocenjevalno (izterjevalno) ekipo, mislim tako malce kasneje, ko boš videl, kako stvari zares grejo? Pol leta po tem boš pa moral imeti še varnostno ekipo (zase), no če bo posel seveda res stekel. Veš pri teh stvareh je potrebno vlagati tudi v image in v varnost. No pa v kakšne nepremičnine na tujem je tudi potrebno vlagati. Seveda je v poslu še en problem: živalska konkurenca, ki tudi tebe smatra za žival. Potrebno se bo, zaradi varnosti in mreženja, zelo verjetno pridružiti kakšnemu tropu. No če pa pri 20 sestaviš uspešen trop, pol si pa res rojen za ta posel. Pa zavarovati je potrebno posel tudi s kakšno drugo dejavnostjo. Zakaj bi posojal samo denar. Nikoli ne veš, če se bo recesija razširila tudi v tvoj posel. Kot pravim: varnost je na prvem mestu.

Jup, 20 bo glih prav za zavozit življenje. Aja pa če ti kdaj zmanjka likvidnostnih sredstev (jah variabilni stroški pri poslu so lahko hudir), me samo poklič. Za ta prave prjatle dam tud levo obrv! Majke mi!

Se oproščam, preprosto je bila priložnost prevelika ;-)

d0rK ::

Problem je da on misl da bo z 2-3k dobivu po 600eur iz obresti na mesec, hehe.

;-) ::

Problem je da on misl da bo z 2-3k dobivu po 600eur iz obresti na mesec, hehe.

niti najmanj.

Utk ::

Ja samo pazi, da ne boš v vreči priplaval do Črnega morja. To je mafija, tu ni varuha konkurence.

d0rK ::

Jah, omenju si 10 do 20 eur na dan iz obresti.

c0dehunter ::

Z 10k EUR nimaš v takmu poslu kej iskat. No, lahko, ampak z nizkimi obrestmi, tak da se ti na koncu bolj splača vložit v vrednostne paipirje - profit bo isti, tveganost pa tut na istem levelu. Edin da pr vrednostnih papirjih si lah sigurn da ti ne bo nekdo sred popoldneva na parkirplacu odpihnu glave.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Karen ::

Jaz imam tudi kolega ki se ukvarja s tem, pa ti lahko iz prve roke povem da precej slabo spi (beri grožnje, pa kazenske ovadbe, pa albančki za vratom ipd.). Pravno gledano ne rabiš veliko - en odstavek v pogodbi (se mi ga ne da zdejle pisat k je brez zveze), ampak če boš hotel dejansko npr. dobit avto in ti ga ne bo prostovoljno izročil boš moral iti v izvršbo oz. na sodišče.... tam so pa stroški, vmes ti avto proda... skratka preostane ti samo tisto kar ni legalno (fizična sila, prisile, grožnje ipd.). Pa si tam kejr so ti ostali povedali.
Bottomline: ne moreš zakonito posojat denarja in obogatet (če nisi banka). Ne moreš v pogodbo napisat posodim 5000EUR, vrneš mi čez 3 mesece 6000EUR - vsako sodišče bi ti take obresti razveljavilo če bi tožil oz. naredilo primerne obresti, to je recimo 5100EUR. Torej ostajajo samo nelegalni prijemi za take metode. Mogoče boš čez eno leto vozil X5, ampak zagotovo ga ne boš dobil po zakoniti poti na tvoj način. Taka metoda je enaka kot če greš v banko s štunfom čez glavo in prideš ven z vrečo denarja ter uspeš pobegnit... tudi tam se boš lahko že čez 1 teden vozil z X5, samo vprašanje koliko časa (hočem rečt če že gledaš za nelegalnimi posli, zakaj bi čakal eno leto, raje zrihtaj v enem tednu:))).

SmeskoSnezak ::

Karen, saj zato tale naš ;) ne razume tega posla in ga podcenjuje.

BTW,
Tu se nemorem strinjat. Delal bi iz takimi, ki so v trenutni stiski, nimajo denarja a imajo drugo premoženje (avtomobile, stanovanja itd.) In so navajeni živet na veliki nogi. Pravtako nesme biti strpnosti in razumevanja.

tole kar kriči IMHO po ilegali in izsiljevanju. Ti niso že dali enga linka, da je človek mrtev? Pa napisali, da takšnim ljudem se ne piše dobro? :P

Pa še bralno si mogoče nepismen, če ne razumeš 3. postavke. In ker sem dobre volje, ti bom razložil.
3.Preverjanje ljudi, kateri bi si radi sposodli denar, da so zmožni vrniti:
Preveriti ali imajo nepremičnine in premičnine v (višji) vrednosti, v primerjavi s posojenim denarjem. Ni samo denar sveta vladar. Seveda se pri preverjanju tudi preveri sorodstvo. ;) (poznam par zgodbic)

Seveda si narobe razumel tudi 4.postavko. Sam bi reko bolj bralno nepismen, saj že 3.postavke nisi razumel. :P
4.Razumevanje oz. strpnost:
To dvoje ti dejansko prinese dobro ime, ker si pač "dober" da mu daš čas. In strpnost. Kaj pomeni biti strpen? Pomeni počakati na nekaj. Zdaj pa bodi tak dober in si izračunaj. (hint:time=money)

:D

Zato so dobri posojevalci čez čas tudi še kaj drugega, razširijo svojo ponudbo.
Sam al tebe zanima "teh dark side" in si zato ignoriral moji trditvi al pa bralno nepismen :P

Pa brez zamere, vidim da tebe zanima "teh dark side". ;)
lep sončen pozdrav v temo , hehe...
@ Pusti soncu v srce... @

;-) ::

lp iz teme.

Bottomline: ne moreš zakonito posojat denarja in obogatet (če nisi banka). Ne moreš v pogodbo napisat posodim 5000EUR, vrneš mi čez 3 mesece 6000EUR - vsako sodišče bi ti take obresti razveljavilo če bi tožil oz. naredilo primerne obresti, to je recimo 5100EUR.


100EUR v treh mesecih še je vedno veliko veliko več kot če denar leži nabanki in gnije. Drugače pa je problem rešen in se moj prvi "kandidat" strinja z prepisom avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

SmeskoSnezak ::

Torej se z mojim predlogom in postavkami strinjaš? :)
Glede na to, da poznam par ljudi, ki imajo to lepo pošlihtano ti lahk zagotovim, da jim gre fajn. Mogoče ne tak ko tem tvojim posojevalcem na črno, ampak še vedno delajo dosti manj kot pa mi, obični ludi :D
@ Pusti soncu v srce... @

PaX_MaN ::

Tole:
tole kar kriči IMHO po ilegali in izsiljevanju. Ti niso že dali enga linka, da je človek mrtev? Pa napisali, da takšnim ljudem se ne piše dobro? :P

in tole:
Glede na to, da poznam par ljudi, ki imajo to lepo pošlihtano ti lahk zagotovim, da jim gre fajn. Mogoče ne tak ko tem tvojim posojevalcem na črno, ampak še vedno delajo dosti manj kot pa mi, obični ludi :D

ne gre skupaj.

SmeskoSnezak ::

Kaj če bi prebral še moj prvi post, Pax_Man... :S
@ Pusti soncu v srce... @

guest #44 ::

Torej se z mojim predlogom in postavkami strinjaš? :)
Glede na to, da poznam par ljudi, ki imajo to lepo pošlihtano ti lahk zagotovim, da jim gre fajn. Mogoče ne tak ko tem tvojim posojevalcem na črno, ampak še vedno delajo dosti manj kot pa mi, obični ludi :D


lahko le rečem srečno. upajmo, da ne boš na napačni strani časopisa pristal.

Vikking ::

zanima me za takega ki ima naprimer avto (primer samo).

Rad bi si sposodil 5000EUR in ima avto vreden 15000EUR, ker vem da mu gre slabo mu posodim, vrnet nemore zato bi v pogodbo napisal da ob neporavnanem dolgu se mu odvzame avto oz bilokaj pač ima.

v tem smislu se gre


Recimo da si podal konkreten primer. Če ima avtomobil za 15k € in si mora nujno sposodit 5k €, potem lahko sklepamo da ima avtomobil na kredit oz. leasing. Glede na to, da rabi nekoga drugega, da si lahko sposodi ta denar je verjetno popolnoma zakreditiran in mu nobena banka ne bo odobrila več kredita.

Kako lahko pričakuješ da boš od tega človeka izterjal kakršenkoli denar, brez groženj, če ti ga no be hotel vrnat po pogodbi? Boš vložil tožbo proti njemu? sodni stroški, lahko hitro presežejo vrednost posojila. Do takrat ko mu zapelnijo vso premoženje pa boš na vrsti za poplačilo tazadnji. Banke, leasingi, davčna, socialna...

Konkreten nasvet: če se bo že zastavila kakšna stvar, naj bo to obvezno nepremičnina. Kolga si naj maximalno poveča limit za dvige na bankomatu. Recimo na 4k €. Če je avtomobil v njegovem lastništvu, naj ga proda, kupi cenejšega za razliko 5k €.

Limit-sky ::

Ena varianta so tudi zastavljalnice, ki so pri nas menda legalne. Tam pa lahko narediš komot posojo denarja za zastavo predmetov.

Poznam ljudi, ki na tak način posojajo denar in nimajo problemov.

zvezdogleda ::

Mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s posojo denarja iz tujine namreč dogovorila sem se za vsoto 2500 evrov in preden bi dobila to vsoto moram njim poslat 75 evrov kaj menite morda ima kdo kakšno izkušnjo s tem naj grem v to ali ne? Hvala

logout ::

To je očitna nategancija. Poslala boš denar in nato adijo.

L.p., Kloko

Zheegec ::

zvezdogleda je izjavil:

Mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s posojo denarja iz tujine namreč dogovorila sem se za vsoto 2500 evrov in preden bi dobila to vsoto moram njim poslat 75 evrov kaj menite morda ima kdo kakšno izkušnjo s tem naj grem v to ali ne? Hvala

Če želiš onemu podariti 75€, potem vsekakor pojdi v to. Zanimivo, da hočejo tako majhno vsoto, najbrž ti potem povejo, da moraš "plačati še nekaj", pa še dosti podatkov dobijo za krajo identitete.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zvezdogleda ::

ALIen ja saj imaš prav samo ko sem šla preverjat te naslove sem jih celo našla tako da ...mislim da je rtega kar preveč na internetu v oglasih pa ne vem a to noben ne preverja ....noben mi še ni povedal da bi imel kakšno slabo izkušnjo s tem ....
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344956 (1379) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273708 (2548) looser
»

Posojiloo 2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7126255 (5449) MIHAc27
»

kill the bank (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27731721 (27062) Okapi

Več podobnih tem