» »

KOBO H20 kateri je boljsi

KOBO H20 kateri je boljsi

TheBlueOne ::

Pozdravljeni, gledam dva KOBOta in me zanima, ce ima kdo z njima izkusnje ter kaj se bolj izpalca. Meni delujeta dosti podobna.

https://www.amazon.de/Kobo-Aura-H2O-2nd...

https://www.amazon.de/Kobo-Aura-N236-KU...

Ali bi kaksen drug Eink reader? Kindle odpade.

yayo ::

H2O je večji od Aure in ima večjo resolucijo ekrana, je tudi vodoodporen. Softversko sta popolnoma enaka.
https://ca.kobobooks.com/collections/er...

TheBlueOne ::

Sem spregledal glede velikosti.... Potem je priblizno isti kot klare.

https://www.amazon.de/dp/B07CXNMVKY/ref...

Ali se splaca preplacati skoraj se enkrat toliko za Aura H2O?

yayo ::

Če ti je prioriteta prenosljivost potem je Clara čisto ok, posebno če bo to tvoj prvi e-bralnik. Odvisno od kje živiš bi na tvojem mestu počekiral kakšne cene imajo verige tehničnih trgovin čez mejo. Npr. vidim da ima italijanski Unieuro trenutno Claro za 99 EUR, ne vem pa če samo v spletni trgovini ali tudi v fizičnih. Oziroma vidim, da lahko rezerviraš na spletu s prevzemom v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

TheBlueOne ::

Zivim v Avstriji, tako da mi prideta prav predvsem Avstrija in Nemcija. Bom malo pogledal. Ali cene dosti nihajo pri teh bralnikih?

yayo ::

Okoli praznikov ima marsikdo akcije pa lahko kaj prišparaš, drugače ni velikih razlik, ker cene diktira prizvajalec. Samo v Slo jih ponavadi navijajo, ker smo pač država s posebnimi potrebami...

Groot ::

Kot so že predlagali ostali, spremljaj malce druge trgovine, kjer prodajajo Kobote. Sam sem okrog black friday dobil Kobota Clara HD na uradni spletni trgovini v UK za 90 EUR. Še 10 EUR me je sicer prišla poštnina preko Cheaper and More do SLO, ampak še vedno je bil reader 60 EUR cenejši kot pa bi ga dobil pri nas.

dominuspro ::

Jst sem skočil včeraj v Unieuro(montedoro) po to Claro za 99€. Ne morem komentirat, ker je to moj prvi ereader. Mogoče lahko koga preseneti, da je stvar (pre)majhna. Sem pa že izgubljal živce, ker mi ni nikakor ratalo urejati Collections preko pc-a. Zgleda dovolj nov, da ga Calibre še ne popolnoma obvlada.

yayo ::

Vzami si čas, preberi kaj in počasi dodaj kakšno knjigo, Mobileread forum ima veliko tutorialov o vsemu kar je vezano na e-readerje in Calibre.

TheBlueOne ::

dominuspro je izjavil:

Jst sem skočil včeraj v Unieuro(montedoro) po to Claro za 99€. Ne morem komentirat, ker je to moj prvi ereader. Mogoče lahko koga preseneti, da je stvar (pre)majhna. Sem pa že izgubljal živce, ker mi ni nikakor ratalo urejati Collections preko pc-a. Zgleda dovolj nov, da ga Calibre še ne popolnoma obvlada.


To mene tudi malo cudi s 6". Menda se ze najde kaksen smartphone s taksnim displayem. :)

Frgazor ::

TheBlueOne je izjavil:

Menda se ze najde kaksen smartphone s taksnim displayem. :)


V površini med 4:3 in 18+:9 displejem je kar velika razlika.

Groot ::

Potrebno je premislit kaj je namen za nakup e-readerja. Če je namen prenašanje naokrog in branje v različnih situacijah, je meni osebno 6" top, ker lahko takšen reader vtakneš kamorkoli in ga je predvsem zelo lahko držati. Velikost besedila si pa tako ali tako prilagodiš, zato tukaj razlike v primerjavi z večjimi readerji pač ni.

Smartphona z e-ink displayem pa vsaj osebno še nisem videl. Primerjave z ostalimi enkrani pa so popolnoma brezsmiselne, ker potem sploh ne govorimo o isti stvari in namenu.

TheBlueOne ::

Sem mislis samo velikost na smartphonih. Drugace ga ima Yotaphone.

Groot ::

Priznam, da še nisem slišal za ta smartphone. Sicer kolikor sem na hitro videl precej omejen smartphone, ampak še vseeno zanimiv pristop


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323650 (1239) Furbo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698104330 (1627) a_borlak
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214398 (6887) marko-mb
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143360 (24660) AgiZ

Več podobnih tem