» »

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

salaor ::

Imam težave z nalaganjem knjig na Kobo Clara z Biblosa. Če najprej knjigo povlečem na računalnik, je ne morem prestavit na bralnik, ker ne podpira Adobe Digital Editions oz. se ne morem prijavit z istim ID, kot ga zahteva Biblos. Če uporabim neposredno bralnikov brskalnik, si lahko knjigo sposodim, vendar mi je ne prenese. Kako vam to uspeva? Hvala!!!

Groot ::

Kako ne podpira Adobe Digital Editions? Sam brez problema prenašam knjige iz Biblosa na Kobo Clara preko ADE. Najprej v Biblosu izbereš knjigo in jo preneseš na računalnik. Nato odpreš odpreš mapo kamor ti je shranilo datoteko iz Biblosa (ponavadi vrže kar v prenose, odvisno kako imaš računalnik nastavljen) in to datotetko preneseš v ADE (lahko preprosto odpreš ADE in datotetko iz mape potegneš v ADE). Na koncu še preprosto priključiš Kobota in v ADE iz tvoje bookshelf preneseš na Kobota.

Če te prav razumem, si sam želel prenesti knjigo kar direktno iz Biblosa na Kobota. Žal Kobo CLara ne podpira te opcije neposrednega prenosa in moraš delati (ročno) preko ADE in s priključitvijo bralnika na računalnik.

salaor ::

Hvala!
Ne razumem tega prenosa v ADE, nikakor ne gre. Naprave ne morem avtorizirati, če kliknem z desnim na knjigo in poskušam prenesti v bralnik ne gre, javlja mi napako.

Napako pa javlja samo za knjige z Biblosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: salaor ()

Groot ::

salaor je izjavil:

Hvala!
Ne razumem tega prenosa v ADE, nikakor ne gre. Naprave ne morem avtorizirati, če kliknem z desnim na knjigo in poskušam prenesti v bralnik ne gre, javlja mi napako.

Napako pa javlja samo za knjige z Biblosa.


Poizkusi na novo avtorizirati bralnik v ADE. Tam ob bralniku klikneš na kolešček in daš erase authorization in potem poizkusiš ponovno. Sem pa ravno danes opazil, da ima tudi Biblos neke glitche, ker npr. nikakor ne dovoli prenosa knjige Jezero zaradi pomanjkanja dovoljenj. Vse ostale knjige so pa ok. Poizkusi tudi z več knjigami, ker morda problem sploh ni pri tebi.

salaor ::

Mislim, da je res Biblos težava ... Vseeno hvala!

Runnagain ::

Hja, sem še eden, ki želi brati knjige iz biblosa na Clara HD.

@Groot, če te prav razumem, lahko vse knjige, ki jih potegnem iz biblosa oz. iz svoj e-knjižnice (MKK Kranjska knjižnica), berem na Kobo Clara HD?

Zaenkrat sem odlašal z nakupom, ker nikjer nisem dobil informacije, ali Kobo Clara HD podpira hardened DRM od Adobe-a. Če te prav razumem, ga podpira.
S katero verzijo ADE pa prenašaš knjige na Claro? Zadnjo, 4.5.x? Ali pa moraš uporabiti starejšo različico, kot sem zasledil po forumih, 2.0.1?

Hvala za info, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Runnagain je izjavil:

Hja, sem še eden, ki želi brati knjige iz biblosa na Clara HD.

@Groot, če te prav razumem, lahko vse knjige, ki jih potegnem iz biblosa oz. iz svoj e-knjižnice (MKK Kranjska knjižnica), berem na Kobo Clara HD?

Zaenkrat sem odlašal z nakupom, ker nikjer nisem dobil informacije, ali Kobo Clara HD podpira hardened DRM od Adobe-a. Če te prav razumem, ga podpira.
S katero verzijo ADE pa prenašaš knjige na Claro? Zadnjo, 4.5.x? Ali pa moraš uporabiti starejšo različico, kot sem zasledil po forumih, 2.0.1?

Hvala za info, Runnagain!!


Tako je Kobo Clara brez problemov (razen občasnih, ki nastanejo na strani Biblosa, ki je dokaj porazen) podpira knjige iz Biblosa. Edina "pomankljivost" je ta da za razliko od nekaterih dražjih modelov ne podpira direktnih prenosov, temveč je potrebno prenos opraviti preko ADE. Sam uporabljam eno zadnjih različic ADE (nisem povsem prepričan točno katero in nimam računalnika pri sebi, vendar zagotovo je novejša od 2.0.1).

Če ti je glavni cilj prenašanje iz Biblosa, ti predlagam da si najprej malce ogledaš ponudbo tam, da ne boš naknadno razočaran. Ponudba je namreč relativno majhna, tudi novejše knjige počasi pridejo gor. Plus pri bolj branih knjigah moraš pa z izposojo imeti čisto srečo, ker sicer ves čas piše da so vsi izvodi že izposojeni.

Runnagain ::

@Groot, hvala za hiter odgovor.
Bil sem že pred nakupom Kindla, a sem ugotovil, da na knjige v slovenskem jeziku na njem lahko praktično pozabim.
Potem sem našel biblos, in njihovo ponudbo inkbook bralnikov, ki pa naj bi imeli, glede na raziskavo, zelo slab SW.

Tako sem našel Kobo-ta Clara HD, ki je lahko postavi ob bok Kindlu, in podpira tudi izposoje iz Biblosa. Ponudba na Biblosu resda ni velika, ampak obstaja, je. V prihodnosti upam, da se bo še razširila.

Če se še kje da dobiti slovenske knjige, ki ne zahtevajo biblosa in izposoje, se priporočam za namig.

Hvala in lep dan še naprej, Runnagain.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

digitalni izvodi so izposojeni, wtf? ;(( facepalm

Runnagain ::

ja, anketar, izposojeni, z omejenim številom kopij, ki jih knjižnica ima...sej vem, smešno.

Groot ::

@Runnagain sam sem s Kobo Clara zelo zadovoljen. Tisto kar je meni prevagalo na stran Kobota, napram Kinldu, je poleg podpore epub formata predvsem adaptivna osvetlitev. Meni osebno je to must have ker rad berem zvečer.

Kar se tiče slovenskih knjig, jih je nekaj še na Partisu. Ampak gre predvsem za kakšne starejše knjige in razne priročnike itd.

@anketar tako je :D dobrodošel v slovenski ideji digitalne knjižnice 21. stoletja. Vse skupaj pa še bolj neumno naredi dejstvo, da knjige ne moreš niti rezervirati, kot to sicer lahko storiš za fizične knjige. Tako da kot sem že omenil si pri najbolj branih knjigah odvisen dobesedno zgolj od sreče kdaj klikneš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

MasterTade ::

Ta Biblos so jajca od jajc, v kombinaciji z Inkbookom pa boste imeli pravo nočno moro. Knjige ne grejo gor, naložiš update, pa ti vse knjige dol zbriše in naloži gor za 14 strani random knjig, (ki jih še videl nisi, kaj šele izposodil), od tega 3/4 zaklenjenih in jih sploh ne moreš odpret. To imajo zadej ene fore da inkbook knjižnice posojajo, način oglaševanja pač. Ampak pomoje več strank odvrne
Mors omnia aequat

VrtniPalcek ::

Btw. A je komu uspelo drm zaščito iz knjig iz biblosa odstraniti?

Runnagain ::

@Groot, hvala za info, naročeno :).

Ja, tudi meni se gre za branje zvečer, ko boljša polovica že spi, pa ne bi rad imel prižgane druge lučke kot te na bralniku...pa da je to lepa rumena, ki ne preprečuje nastajanja melatonina ;).

Poročam, ko dobim. če vse deluje, biblos, ipd.

Runnagain ::

Evo, Kobo-ta imam sedaj že nekaj časa, dal je skozi dopust.
Zadeva je super, nalaganje iz Biblosa (knjižnice) deluje BP, tudi preko zadnjega ADE-ja.
Ko knjiga enkrat poteče, in dokler jo ne zapreš (greš Home in izbereš drugo), jo imaš lahko odprto tudi po izteku izposoje.

Če koga še kaj zanima, naj pove.

Zvonko3 ::

Dober mesec imam Kobo Forma. Lahko se prijavim na biblos.si. Izposodim knjigo. Pritisnem "Prenesi", vprasa ali res zelim prenesti.
Kliknem "Continue" ... in se nic ne zgodi.
Kak nasvet? Ali komu deluje?

Preko ADE sem uspel spraviti in odpreti izposjeno knjigo na istem bralniku. Je res nujno preko tega ovinka?
Domisljal sem si, da pri novem bralniku tega ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zvonko3 ()

Groot ::

Zvonko3 je izjavil:

Dober mesec imam Kobo Forma. Lahko se prijavim na biblos.si. Izposodim knjigo. Pritisnem "Prenesi", vprasa ali res zelim prenesti.
Kliknem "Continue" ... in se nic ne zgodi.
Kak nasvet? Ali komu deluje?

Preko ADE sem uspel spraviti in odpreti izposjeno knjigo na istem bralniku. Je res nujno preko tega ovinka?
Domisljal sem si, da pri novem bralniku tega ni potrebno.


https://help.kobo.com/hc/en-us/articles...

rokp ::

Ima se kdo danes tezave z izposojo knjig iz Biblosa?

Edit: Izposodim si lahko, prenos pa ne deluje: Napaka pri prenosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

MetaR ::

Zvonko3 je izjavil:

Dober mesec imam Kobo Forma. Lahko se prijavim na biblos.si. Izposodim knjigo. Pritisnem "Prenesi", vprasa ali res zelim prenesti.
Kliknem "Continue" ... in se nic ne zgodi.
Kak nasvet? Ali komu deluje?

Preko ADE sem uspel spraviti in odpreti izposjeno knjigo na istem bralniku. Je res nujno preko tega ovinka?
Domisljal sem si, da pri novem bralniku tega ni potrebno.


Pozdravljeni, ste mogoce upeli resiti tezavo? Sama imam namrec identicno tezavo na Kobo Libra H2o.

Ursssa ::

S težavo sem se obrnila na Biblos in dobila odgovor, da bo na moj bralnik (Kobo Libra H20) prenos knjig deloval le s pomočjo računalnika, USB kabla in programa Adobe Digital Editions, direkten prenos ni mogoč. Pravijo, da je direkten prenos mogoč le s pomočjo prednaložene aplikacije le z njihovih bralnikov (InkBook). Čeprav na spletu piše, da je prenos mogoč z novejših bralnikov, ki imajo internetno povezavo in brskalnik, očitno to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ursssa ()

Groot ::

Ursssa je izjavil:

S težavo sem se obrnila na Biblos in dobila odgovor, da bo na moj bralnik (Kobo Libra H20) prenos knjig deloval le s pomočjo računalnika, USB kabla in programa Adobe Digital Editions, direkten prenos ni mogoč. Pravijo, da je direkten prenos mogoč le s pomočjo prednaložene aplikacije le z njihovih bralnikov (InkBook). Čeprav na spletu piše, da je prenos mogoč z novejših bralnikov, ki imajo internetno povezavo in brskalnik, očitno to ne drži.


Me ne preseneča. Biblos je že od začetka gnil do konca, brez nekega posluha za svoje uporabnike. To da omejujejo neposredno nalaganje na svoj hišni bralnik (je treba ga vsaj tako silit ljudem) pa je seveda samo še ena dodatna bedarija. Škoda ker v SLO ni bilo posluha za vzpostavitev neke bolj konkretne e-knjižnice in je posledično vse pristalo v rokah ene interesne skupine (beri založbe).

Djole ::

Ursssa je izjavil:

S težavo sem se obrnila na Biblos in dobila odgovor, da bo na moj bralnik (Kobo Libra H20) prenos knjig deloval le s pomočjo računalnika, USB kabla in programa Adobe Digital Editions, direkten prenos ni mogoč. Pravijo, da je direkten prenos mogoč le s pomočjo prednaložene aplikacije le z njihovih bralnikov (InkBook). Čeprav na spletu piše, da je prenos mogoč z novejših bralnikov, ki imajo internetno povezavo in brskalnik, očitno to ne drži.

To je edina opcija

Posvetu ::

Po nekaj ur neuspešnih poskušanj si bom sposodil tole temo in prosim z pomoč!
Hčerki sem kupil tolino vision 5, ki naj bi bil tehnično identičen Kobo Libra H20. Bralnik deluje normalno, le knjig iz Biblosa pa nikakor ne uspem prepričati, da bi se odprle :(, čeprav bralnik podpira DRM in bi teoretično moralo delati.

Poskusil sem tako z ADE verzijam 3.0 kot 4.5, z direktnim prenosom .acsm datoteke na bralnik in DRM odklepanjem tam (ki gre skozi in napiše, da je uspešno odklenjeno, a potem ne odpre knjige) in podobno. Poskusil tudi trik s sočasnim presnemavanjem navadnega PDF ali starejšega, odklenjenega .epub, bralnik sem na novo restartal, DRM prijavo delal na bralniku ali v ADE, naredil si nov Adobe ID račun, ... skratka nimam več pojma, kaj naj še poskusim :(

Javlja pa mi naslednji napaki:
1.: "The content could not be loaded beacouse of Adobe DRM error. ..." Koda napake: E_ADEPT_CORE_DECRYPT_LICENCE_KEY

2.Vsake toliko pa uspem priti celo do naslednje napake: "The borrowed book cannot be opened beacouse the associated lending information is missing,..." Koda napake: W_ADEPT_CORE_NO_LOANS_TOKEN_FOUND

Vesel bom vsakega nasveta in namiga, kako bi lahko bralnik usposobil za branje izposojenih knjig. HVALA!
www.posvetu.si - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

jumpy ::

Datoteko acsm iz Biblosa prenesi (download) na računalnik. Tam jo odpri z zadnjo verzijo ADE - odpreti ti mora knjigo, da jo lahko bereš na računalniku. (ADE mora biti avroriziran za DRM.) Knjigo lahko zapreš, tako da v programu ADE vidiš zbirko uvoženih knjig. Na računalnik nato priklopi bralnik in v programu ADE izberi želeno knjigo ter jo "pošlji" = kopiraj na bralnik.

Ne kopirat acsm datoteke na bralnik.

Posvetu ::

hvala za odgovor, to je bila tudi prva stvar, ki sem jo poskusil, a žal mi tudi v tem primeru javi eno od teh dveh napak. V ADE mi knjigo normalo odpre in skopira na bralnik, tudi na bralniku jo normalno pokaže v knjižnici (s pripisom - še 13 dni do vračila), a ob odpiranju javi napako.
www.posvetu.si - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Han ::

PocketBook InkPad z Biblosom nima težav - knjige lahko nalagaš tudi direktno.

budnost ::

Han je izjavil:

PocketBook InkPad z Biblosom nima težav - knjige lahko nalagaš tudi direktno.


Lahko potrdim za Pocketbook Inkpad 3.

Irbis ::

Jaz pa lahko potrdim za PocketBook InkPad X.

jumpy ::

Posvetu je izjavil:

hvala za odgovor, to je bila tudi prva stvar, ki sem jo poskusil, a žal mi tudi v tem primeru javi eno od teh dveh napak. V ADE mi knjigo normalo odpre in skopira na bralnik, tudi na bralniku jo normalno pokaže v knjižnici (s pripisom - še 13 dni do vračila), a ob odpiranju javi napako.


Mislim, da je z Adobe ID potrebno avtorizirati tudi bralnik - ne spomnim se več.

sanmauro ::

Hello vsem !

Zadnja 2 leta berem veliko knjig v slovenščini.Včlanil sem v eno od slovenskih knjižnic, nekatere knjige sposodim,druge kupim, berem jih pa na 10-inčni tablici s pomočjo aplikacije Biblos.Končno sem se odločil
za nakup bralnika, zdi se mi primeren (zaradi velikosti zaslona 8" in tudi zaradi tega ker jih tukaj v puli imajo takoj na razpolago) model Kobo Forma.

Moje vprašanje je:
Se dajo na e-bralnik Kobo Forma, knjige s Biblosa lahko naložiti neposredno, direktno, brez uporabe raznih vmesnih "fint" ??

Lp iz Pule !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sanmauro ()

Djole ::

Direktno ne, samo preko racunalnika.

sanmauro ::

Djole je izjavil:

Direktno ne, samo preko racunalnika.

Hvala!

marko-mb ::

Na novih pocketbook ne deluje. preverjeno na hd 3 in še enem večjem. predvidevam da je nekaj novega s strani biblosa. Ker je še pred časom delalo.
Ali je komu uspelo v zadnjem mesecu naložiti iz biblos na PocketBook?
ne uspe direkt iz brskalnika na readerju, in ne uspe niti s pomočjo računalnika in ADE.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698104217 (1514) a_borlak
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215517 (1620) bralnik98
»

Biblos in Kobo problem

Oddelek: Programska oprema
71529 (1313) Ales
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628353 (12042) GupeM

Več podobnih tem