» »

Britje glave

Britje glave

Dmdro ::

Pozdravljeni!

Imam težave z vraščenimi dlakami oziroma nekakšnimi rdečimi fleki na koži, predvsem zadaj za glavo kjer je tilnik. Nikakor se jih ne morem znebiti z nobeno kremo.
Nastale so v času ko sem se z britvicami mach 3d bril proti smeri rasti dlak. Sem slišal, da povzročajo te britvice vraščanje dlak.

Ima kdo kakšno priporočilo s katerimi razili in kako si briti glavo ker nekaj ne delam v redu. Imam podkožne bulice, verjetno vraščene dlak. Mogoče bi bilo boljše s preklopno britvijo, če kdo ve?

Tilen ::

Wax it! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dmdro ::

Tilen je izjavil:

Wax it! :)

nop

gor13azd ::

osebno se pobrijem 1x na teden ali pa 14dni....posledično (zaradi daljših las) se prvo obrijem z aparatom na 0.5, nato pa uporabim peno/gel brez alkohola in pa britvico z največ 3 rezili (manj rezil, manj draženja kože, ostalo je samo marketing)-osebno so mi najboljše tiste v zelenem pakiranju wilkinson menda za enkratno uporabo. Brijem se vedno v smeri rasti dlak ravno zaradi tega, da je čimmanj flekov, mozoljev, podkožnih mozoljev, vraščenih dlak.....
Kar se tiče mozoljev na tilniku, sem pri sebi opazil da so lahko posledica tudi pretiravanja s kakimi dodatki ala multivitamini, c vitamin ipd v povezavi seveda z britjem.....tudi britvice imajo že nanose e vitamina za kožo itd, pena razne dodatke in na koncu je vse skupaj samo en vlki šmorn
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

vostok_1 ::

Mislim, da ni neke rešitve, ker to je pač naravni proces.
Ampak previdno z obrito glavo na okoli, še posebej če je kak divji kolesar blizu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Dmdro ::

gor13azd je izjavil:

osebno se pobrijem 1x na teden ali pa 14dni....posledično (zaradi daljših las) se prvo obrijem z aparatom na 0.5, nato pa uporabim peno/gel brez alkohola in pa britvico z največ 3 rezili (manj rezil, manj draženja kože, ostalo je samo marketing)-osebno so mi najboljše tiste v zelenem pakiranju wilkinson menda za enkratno uporabo. Brijem se vedno v smeri rasti dlak ravno zaradi tega, da je čimmanj flekov, mozoljev, podkožnih mozoljev, vraščenih dlak.....
Kar se tiče mozoljev na tilniku, sem pri sebi opazil da so lahko posledica tudi pretiravanja s kakimi dodatki ala multivitamini, c vitamin ipd v povezavi seveda z britjem.....tudi britvice imajo že nanose e vitamina za kožo itd, pena razne dodatke in na koncu je vse skupaj samo en vlki šmorn


Misliš tole
https://www.mimovrste.com/britje/wilkin...

Dmdro ::

Jaz sem se dolgo bril v smeri proti rasti, tako, da imam precej težav sedaj.

Sem pa razmišljal da bi poskusil z brivsko britvijo, tiste na preklop. Tako brijejo glavo tudi pri brivcu.

FrRoSt ::

Tista brivska britev na preklop ni nič posebnega....

Če jih sploh še delajo!? Že pred leti so imeli samo take, da si moral tisto klasično staro želetko prelomiti na pol in ti dve polovici so vstavili v preklopno britev... To nima veze z britjem... samo malo lažje jo lahko držiš, če se boš bril po glavi...
Za svoje težave se obrni na kakšno (dobro) kozmetičarko. Briješ se lahko tudi z brivnikom.... Če pa že hočeš z žiletko, si pa omisli kakšno dobro (staro) žajfo, ne pa vse te čudne in hip hop pene, z ne vem vse čim notri....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kuall ::

briti se je idiotsko, ker je zamudno, ker se porežeš in ker te peče potem. 1x na teden se postrižeš z mašinco pa je.
prav tako je idiotsko imeti brado (ali dolge lase najbrž), ker zelo moti, začne srbet (ne vem zakaj točno).

tako da če opaziš nekoga, da ima brado pobrito z mašinco lahko veš, da je to pameten človek.

gor13azd ::

Dmdro je izjavil:


Misliš tole
https://www.mimovrste.com/britje/wilkin...


wilkinson sword extreme sensitive, zeleno pakiranje, včasih tudi akcija 4 + 2...
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

Dmdro ::

gor13azd je izjavil:

Dmdro je izjavil:


Misliš tole
https://www.mimovrste.com/britje/wilkin...


wilkinson sword extreme sensitive, zeleno pakiranje, včasih tudi akcija 4 + 2...




https://www.ebay.com/p/Wilkinson-Sword-...

Ne vem kako to finančno znese za vsakodnevno britje, če so za enkratno uporabo. Kakšna je cena pri nas za pakiranje?

gor13azd ::

nevem na pamet, okrog 3-4 eure paket 4-6komadov....normalno da je ne vržeš vstran po eni uporabi, sam imam eno britvico vsaj 1 mesec, se pa brijem max 5x v mescu, meni folga komot z malim stroškom
gogi

bambam20 ::

Sem mel isti problem. Enostavno ne uporabljam več britvic na glavi, pač pa samo brivnik z 0.5 mm striženja. Razlike skoraj ni.

Dmdro ::

bambam20 je izjavil:

Sem mel isti problem. Enostavno ne uporabljam več britvic na glavi, pač pa samo brivnik z 0.5 mm striženja. Razlike skoraj ni.


Je razlika, če si plešast. Si probal brivnik ki je namenjen prav za britje glave, tako do kože?

Gagatronix ::

Jaz v poletnih mesecih ponucam za britje po tintari najprej brivnik z 0.5mm potem pa klasicno varnostno britvico. Brado pa si samo krajsam z brivnikom.

mancini ::

daj kak link, kakšnega takega brivnika, ki te pobrije kot britvica

Dmdro ::

Philips QC5580 - Headgroom

bambam20 ::

Dmdro je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sem mel isti problem. Enostavno ne uporabljam več britvic na glavi, pač pa samo brivnik z 0.5 mm striženja. Razlike skoraj ni.


Je razlika, če si plešast. Si probal brivnik ki je namenjen prav za britje glave, tako do kože?


Ba temenske delu še imam lase :).

mancini ::

Ima kdo izkušnje Philips Headgroom
pobrije res na gladko, ne draži kože, ...

bambam20 ::

mancini je izjavil:

Ima kdo izkušnje Philips Headgroom
pobrije res na gladko, ne draži kože, ...



Kako veš, će ga še nisi preizkusil.

jype ::

kuall je izjavil:

briti se je idiotsko
Kdor druge označuje za idiote, je idiot, idiot.

TheBlueOne ::

Jaz imam Philips S97xx. Ima tudi super orodje za mokro strizenje, ce so dlake/lasje predolgi.

Meni je super, ker ni veliko umazanije. Ker dela v mokrem, se lahko namazes s peno, postrizes in ce hoces pobrijes. Tako pri strizenju nic ne leti okoli.

Ne kupovati pralne postaje, ker je neuporabna. Orodje za britje se b.p. odpre in pocisti.

Bob Rock ::

kuall je izjavil:

briti se je idiotsko, ker je zamudno, ker se porežeš in ker te peče potem. 1x na teden se postrižeš z mašinco pa je.
prav tako je idiotsko imeti brado (ali dolge lase najbrž), ker zelo moti, začne srbet (ne vem zakaj točno).

tako da če opaziš nekoga, da ima brado pobrito z mašinco lahko veš, da je to pameten človek.

Brijem se z mach3, obrijem se znatno hitreje kot z masinco, se nikoli ne porezem in prav nic ne pece...
Ce mas ti obcutljivo kozo kot ena baba, to ni argument, da smo drugi idioti ;)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

TheBlueOne ::

Bob Rock je izjavil:

kuall je izjavil:

briti se je idiotsko, ker je zamudno, ker se porežeš in ker te peče potem. 1x na teden se postrižeš z mašinco pa je.
prav tako je idiotsko imeti brado (ali dolge lase najbrž), ker zelo moti, začne srbet (ne vem zakaj točno).

tako da če opaziš nekoga, da ima brado pobrito z mašinco lahko veš, da je to pameten človek.

Brijem se z mach3, obrijem se znatno hitreje kot z masinco, se nikoli ne porezem in prav nic ne pece...
Ce mas ti obcutljivo kozo kot ena baba, to ni argument, da smo drugi idioti ;)


Seveda je izgovor, morda ima PMS.

Dmdro ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz imam Philips S97xx. Ima tudi super orodje za mokro strizenje, ce so dlake/lasje predolgi.

Meni je super, ker ni veliko umazanije. Ker dela v mokrem, se lahko namazes s peno, postrizes in ce hoces pobrijes. Tako pri strizenju nic ne leti okoli.

Ne kupovati pralne postaje, ker je neuporabna. Orodje za britje se b.p. odpre in pocisti.


Kako misliš, da bi se obneslo pri britju glave?

TheBlueOne ::

Dmdro je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz imam Philips S97xx. Ima tudi super orodje za mokro strizenje, ce so dlake/lasje predolgi.

Meni je super, ker ni veliko umazanije. Ker dela v mokrem, se lahko namazes s peno, postrizes in ce hoces pobrijes. Tako pri strizenju nic ne leti okoli.

Ne kupovati pralne postaje, ker je neuporabna. Orodje za britje se b.p. odpre in pocisti.


Kako misliš, da bi se obneslo pri britju glave?


Jaz brijem glavo in strizem brado. :) No tu in tam obrijem se brado. Pac ce se kdaj malo zanemarim, recimo kaksen dopust in vse skupaj malo zraste, se lahko namazes s peno, najprej vse postrizes, potem pa se z brivskim nastavkom pobrijes.

Drugace pa tezko primerjam s cim drugim, kot britvico. Napram britvici prakticno nimas vrascenih las in skoraj nic ne drazi koze.

mancini ::

bambam20 je izjavil:

mancini je izjavil:

Ima kdo izkušnje Philips Headgroom
pobrije res na gladko, ne draži kože, ...



Kako veš, će ga še nisi preizkusil.


Jaz tukaj sprašujem (ima kdo izkušnje?) in ne pišem izkušenj, ker jih nimam

MostWanted ::

zaka ne grete na depilacijo glave kot babe mednožja? :))
pa bi meli mir 3mesce

hp98 ::

Kaj pa britje z depilatorjem...?

louser ::

MostWanted je izjavil:

zaka ne grete na depilacijo glave kot babe mednožja? :))
pa bi meli mir 3mesce

Epilacijo *

hp98 ::

Je kdo poskusil kaj takega: https://www.gearbest.com/razors/pp_0099...

Je to dovolj močno tudi za britje glave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

Skylord ::

mancini je izjavil:

bambam20 je izjavil:

mancini je izjavil:

Ima kdo izkušnje Philips Headgroom
pobrije res na gladko, ne draži kože, ...



Kako veš, će ga še nisi preizkusil.


Jaz tukaj sprašujem (ima kdo izkušnje?) in ne pišem izkušenj, ker jih nimam


Halo! Saj si sam napisal: "pobrije res na gladko, ne draži kože, ..."
Če bi spraševal, bi bil na koncu vprašaj.

louser ::

hp98 je izjavil:

Je kdo poskusil kaj takega: https://www.gearbest.com/razors/pp_0099...

Je to dovolj močno tudi za britje glave?

Imam od Philipsa enih 10x dražjega in ni za glavo, če umaš močne lase
Običajni strojček za friziranje za 25eur pa gre lepo skozi.

Jerry000 ::

Mene pa zanima, kako je britje po glavi s tem

https://www.merkur.si/moski-brivnik-bra...

Ali tole na 0 obrije kot žiletka? Razmišljam o nabavi da ne kupujem nastavke za žiletko, pa tudi malo bolj praktično je za na pot tole.

Jerry000 ::


cortez ::

Tale se mi skuz pojavlja na youtube....ne vem zakaj ?



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brivnik? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
546154348 (950) krho
»

Brivnik za brado in glavo

Oddelek: Kaj kupiti
195680 (5070) radmannsdorf
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697453 (44906) šernk
»

Moški strižnik brade, katerega priporočate?

Oddelek: Loža
1910943 (6536) Deetron
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale

Več podobnih tem