» »

Kateri brivnik?

Kateri brivnik?

««
2 / 11
»»

RejZoR ::

Če si pripravljen dat še okoli 20 EUR več dobiš model AT920. Glave s 3 tracki rezil in glava, ki se nagiba. Ima pa tud AquaTec tko da se lahko briješ s peno ali gelom.

Če ti je 100 EUR striktna meja pa poglej za AT890. 1 track rezil in prirezovalnik.

Druga zanimiva opcija pa je Philips PT870 za 80 EUR v Merkurju. Skoraj ista zadeva kot AT920, samo da ima glave z 1 trackom rezil.

SensoTouch2D, kot sem rekel se bi vsaj sam izognil, ker niso nič posebnega, samo precej dražji so. Šele SensoTouch3D so vredni razlike, samo je kar velik preskok v ceni.

Na tvojem mestu bi vzel ali PT870 ali pa AT890.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

mora biti od eltusa, ker bom vzel zase po dilerski ceni, razen če mate v merkurju kaj ugodneje? :)

920 modela eltus nima, imajo pa AT890 in PT870.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RejZoR ::

Pol pa glej PT870. Za moje pojme najboljša srednja opcija. Razen če se želiš brit z gelom, potem pa AT890. Cenovno sta ista.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

kje najti AT920?

RejZoR ::

AT920 sem opazil samo pod znamko Philips-Norelco. Torej US trg only.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

ok PT870 in AT890....kocka pade...kaj pa recimo če rečem do 120€? Itaq so to MPC cene, jaz dobim ceneje ;((

RejZoR ::

Če gledaš do 120 EUR pa vzemi PT920. 3 track rezila, glava z nagibom, prirezovalnik. Osebno mi je tole najhujši model preden greš na krepko dražje SensoTouch3D, ki so običajno po 180 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

Jaz sem pred kratkim kupil Philips RQ 1250 in je kul. Človek se z veseljem obrije. Očisti se hitro in preprosto, kar je tudi pomembno. Tak brivnik bi kupil že zdavnaj, če bi vedel kako hitro in preprosto se je obriti z njim v primerjavi z žiletkami in poceni brivniki.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

kmetek ::

ok bom vzel PT920.

RQ 1250 je 199,99€ :P

RejZoR ::

V Merkurju ga imaš za 180 EUR :P 20 EUR manj pa ni tko malo če hočeš high end brivnik... ampak kot pravim, s PT920 nimaš kej dost zgrešit, ker je dobra zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Evo RQ 1250 še ceneje - škoda ker nima še čistilne enote zraven, prec bi ga vzel.
http://www.topsolutions.si/PH_RQ1250?ut...

Sam sem pred kratkim naročil prek e-baya Philips/Norelco RQ 1290X (model delan za ameriški trg, pri nas jih prodajajo za 340 €)iz Kitajske, je imel en prodajalec avkcije in so šli za nekje od 80 - 120€, pa brezplačna poštnina... :O. Seveda je bila stvar "too good to be true", na koncu noben od kupcev ni dobil brivnika, moral sem sprožiti case na e-bayu da sem dobil denar nazaj.

kmetek ::

ne rabim high end-a...prvič se srečujem z brivnikom :)

TheJack ::

Kot zanimivost: moj RQ 1250 je "Made in the Netherlands". Sem vesel, da se proizvodnja počasi vrača tudi v Evropo...
Bonis nocet, qui malis parcit.

PARTyZAN ::

Po mojih izkušnjah so te "čistilne enote" eno veliko sranje, ker so kartuše s tekočino težko dostopne in drage.

TheJack ::

S tem, da jo pri RQ 1250 IMHO niti ne rabiš, ker se smešno preprosto očisti.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Okapi ::

Drugače pa najbolje od Philipsov obrijejo Coolskin (tisti, v katere moraš dati gel).

http://www.amazon.co.uk/Philips-Coolski...



Je pa res malo več "pacarije", kar do določene mere izniči prednosti el. brivnika.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kmetek ::

PT 920 moram kaj posegnega vedeti? Kaj je bolje, gel ali pena itd....menjava glav itd ?

šernk ::

PT920 če se ne motim je brez gela, torej na suho (vodica za po britju in šopaj dalje). Menjava glav je predvidena na nekje 2 leti in pride ponavadi cena okoli 40€ za komplet, ampak jaz imam ravno tako 3 rezila in sem prvič menjal rezila po 5ih letih pa mislim, da sem jih prehitro menjal. Ker ni bilo neke bistvene razlike pred in po menjavi. Oče ima tudi enake glave in po 4ih letih brez menjave mu še vedno odlično brije. Tako da...rekubi da sta 2 leti predpisani močno precenjeni, vsaj pri teh s trojnimi rezili. računaj da zadevo kupuješ za 5let in več, jaz imam mojega že 7 let in je bil midrange class pa mi je žal da nisem posegel po high end (pokvaril se pa od 4ih philipsov v zadnjih 20ih letih pri hiši ni še noben). Edino kar je po 7ih letih, da baterija počasi omahuje, vendar itak imaš še direktno britje na elektriko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

theBill ::

PARTyZAN je izjavil:

Po mojih izkušnjah so te "čistilne enote" eno veliko sranje, ker so kartuše s tekočino težko dostopne in drage.

Sploh ne, pri nas se jih dobi še celo ceneje kot na e-bayu, naj bi pa ena flaška zadostovala za 1 mesec (verjetno odvisno kako pogosto se briješ)

http://www.topsolutions.si/PH_HQ200?utm...

http://www.bigbang.si/dodatki-za-britje...

GrimReaper ::

Pa ti brivniki kot sta PT920 in RQ1250 dobro obrijejo? Ker sem 3 leta nazaj kupil Philipsa za 100€ in je bil napram Mach3 preprosto zanič.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

šernk ::

Čistilne enote očistijo lepo brivnik ampak bi tudi sam rekel, da so nepotrebne. Če jo dobiš zraven jo pač dobiš, pridejo pa ponavadi v višjem razredu zraven in nimaš kaj dosti izbire ali kupiti ali ne kupiti, sam če bi jo imel bi verjetno 1x mesečno jo zagnal, kar pomeni da bi ena flaškica zadostovala praktično za 1 leto.

GrimReaper: ne obrijejo tako gladko kot če se z giletko, ampak če se briješ 1x dnevno in če se malce potrudiš obrijejo precej gladko. Pa briješ se lahko kjerkoli, torej v kuhinji medtem ko segrevaš mleko :D pomembno pri brivnikih je predvsem da se 1x dnevno briješ.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

theBill ::

Mene bolj zanima, če bi ga naročil iz USA, ali mi velja garancija v Sloveniji? V ameriki so te zadeve smešno poceni v primerjavi s cenami pri nas.

Šernk, saj to, 1x mesečno ga daš razkužit in podmazat glave v jet clean sistem, in to je to. Valda ga ne boš po vsakem britju tja namakal. Meni se ta jet clean dopade ravno zaradi razkuževanja, sem se zadnjič obril z enim starim Philishavom, ki je lep čas stal, in sem bil še cel dan po vratu tak, kot bi se hotel obesit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

dzinks63 ::

Poglej še malo po tujini, npr.: Philips

TheJack ::

GrimReaper je izjavil:

Pa ti brivniki kot sta PT920 in RQ1250 dobro obrijejo? Ker sem 3 leta nazaj kupil Philipsa za 100€ in je bil napram Mach3 preprosto zanič.


Nisem preizkusil prav vseh brivnikov, ampak IMHO noben brivnik ne obrije tako dobro kot spodobna žiletka (tj. taka, ki ima več ostrih rezil, s katerimi se lahko varno obriješ proti rasti dlak). Če hočeš najbolj gladko možno britje, boš kupil Mach3 ali Fusion. Prednosti brivnika sta hitrost in praktičnost. Obriješ se hitro, brez pene ali žajfe (zato ne vidim smisla t.i. mokrega britja z brivnikom, ki združuje najslabše od obeh svetov), zadevo splakneš pod vodo in si fertik. Moraš pa seveda imeti brivnik z dovolj močnim motorčkom in dovolj ostrimi rezili, kar pomeni, da najcenejši modeli ("trgalniki dlak") odpadejo, saj se z njimi po mojih izkušnjah obriješ do krvi.
Bonis nocet, qui malis parcit.

RejZoR ::

TheJack je izjavil:

Kot zanimivost: moj RQ 1250 je "Made in the Netherlands". Sem vesel, da se proizvodnja počasi vrača tudi v Evropo...


Vsi brivniki rahlo višjega cenovnega razreda (nekje od 60 EUR naprej) od Philipsa so narejeni na nizozemskem. Edine, ki delajo na kitajskem so najbolj budget modeli (do 35 EUR).

kmetek je izjavil:

PT 920 moram kaj posegnega vedeti? Kaj je bolje, gel ali pena itd....menjava glav itd ?


Modeli z oznako PT torej PowerTouch niso mišljeni za uporabo z gelom ali peno. Modeli z oznako AT torej AquaTec pa so narejeni prav za britje s peno ali gelom. Sicer sem gledal in je ohišje vsaj na zunaj videt enako ampak je verjetno v notranjosti narejeno drugače.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

RejZoR je izjavil:

TheJack je izjavil:

Kot zanimivost: moj RQ 1250 je "Made in the Netherlands". Sem vesel, da se proizvodnja počasi vrača tudi v Evropo...


Vsi brivniki rahlo višjega cenovnega razreda (nekje od 60 EUR naprej) od Philipsa so narejeni na nizozemskem. Edine, ki delajo na kitajskem so najbolj budget modeli (do 35 EUR).


Nisem vedel. Zelo kul.
Bonis nocet, qui malis parcit.

RejZoR ::

Podobno je tud z Braunom. Vsi mal dražji modeli (~80 EUR naprej) so narejeni v nemčiji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

pomembno pri brivnikih je predvsem da se 1x dnevno briješ.
V resnici ti nič ne brani, da se briješ 2x (zvečer in zjutraj). Je celo koristno, če si med tistimi, ki jim hitro raste brade.

O.

šernk ::

Ja ok, mišljeno je v tej smeri da ne deluje najbolje če se vsake 2 dni briješ, ali pa kot nekateri, ki imajo navado 1x tedensko. To je pač pri brivniku NO GO in zahteva rednost. Drugače cuka in še čas britja se podaljša eksponentno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Jezst se brijem na ene 3 dni, včasih celo dlje. V takih primerih se najbolje obnesejo Braun Series 3 in naprej če ti odgovarjajo mrežce oz Philipsi RQ1250 oz katerikoli nižji, ki jim odstraniš Lift&Cut sistem, da ne cuka.

Če pa se briješ vsak dan pa je vseeno, ker so dlake običajno tolk kratke, da noben ne cuka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

dzinks63 je izjavil:

Poglej še malo po tujini, npr.: Philips


Cene so že dobre, samo kaj ko od najcenejših živ bog ne pošilja v Slovenijo.

Še vedno so (kljub carini) Philips/Norelco brivniki najcenejši v USA in (zanimivo) J. Koreji.

fosil ::

Če se briješ bolj redko, si kupi brivnik, ki ima tudi prirezovalnik.
Nato se najprej obriješ s prirezovalnikom, nato pa z brivnikom in je rezultat odličen.
Tako je!

RejZoR ::

Zakaj bi pa to počel? Vzameš brivnik kot so Braunovi s trojno glavo (2 mrežici + integriran prirezovalnik).
Lahko v eni potezi briješ 1 dan staro brado ali pa 5 dni staro. Brez cukanja. Preverjeno, s tem da sem imel tastar model Series 3-370, ki je imel sicer contour glavo ampak so bili posamezni elementi glave fiksni.
Trenutno aktualni modeli npr Series 3-330 dobiš že pod 100 EUR in imajo trojno neodvisno glavo, ki se precej lepše prilagaja krivinam. Integriran prirezovalnik skrajša dolge dlake, mrežice pa dokončajo delo.
Čista poezija.

Druga opcija pa so Philips SensoTouch3D ala RQ1250, ki ima rotacijski sistem glav prav tako z integriranim prirezovalnikom. Sicer se z njim še nisem bril ampak glede na izkušnje Philipsa v tem segmentu nekako ne dvomim o kvaliteti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

Kateri je trenutno top of top Braun model. ker 3 serija je že nova 8 pa ni in ni ali kdo ve, kdaj bo imam namreč staro 8 ko že bolj ko ne zamortizirano in bo treba nekaj novega sietema Philips z vrtljivimi kosami, pa ne bi.

RejZoR ::

Series 8? Erm, ne obstaja...

Zdele je nekako najbolj aktualen Series 7 720s-4. Najvišji model ampak brez čistilne postaje.

Contour glava z zaklepom, 3 neodvisna gibljiva rezila, Sonic pulzno delovanje, 3 nastavitve hitrosti, pop-out prirezovalnik. Dober brivnik, če ti odgovarja foil sistem.

Tud če pride kaj novega ne pričakuj nekih blaznih novosti, ker je zadeva že tko tolk nabasana s tehnologijami, da bo šlo zgolj za malenkostne izboljšave. Največji preskoki so bili pri srednji seriji (Series 3), kjer so iz toge mrežice prešli na trojno neodvisno in združili rezilo in mrežico v "kaseto", ki se zamenja skupaj in ne posamezno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Evo če komu prav pride, po dolgotrajnem spremljanju Philipsovih brivnikov na e-bayu sem našel eno super ponudbo za Philips RQ 1250 (upam da ni spet too good to be true, ampak itak je e-bay buyer protection) - še en je na razpolago, enega sem kupil sam :D

http://www.ebay.co.uk/itm/Philips-RQ125...

kmetek ::

kok je ta pri nas?

našel....199,99EUR je pri nas...gor je 200$ = 155EUR + 5EUR carinska dajatev + 20% na vse skupaj....in te pride ISTI KURAC....pri nas imaš garancijo in servis doma, nič jebanja s pošiljanjem itd....

theBill: si si kaj zmeril IQ? :)

Rejzor: mi trgovci dobimo še ceneje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RejZoR ::

180 EUR
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

jutri dobimo PT920, torej na suho se brijem? :P

theBill ::

Eh, mel je ceno 109 USD oziroma 84 EUR, potem pa sem naknadno dobil sporočilo oziroma order cancelation, da se je zmotil v ceni in da je prava cena 199 USD, kar pa ni več ugodno, so na e-bayu tudi cenejši. Se mi je kar zdel, da je too good to be true.

Pri nas je najcenjši 168 EUR
http://www.ceneje.si/lepota-in-zdravje/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

RejZoR ::

Kmetek, na suho ja. PowerTouch niso mišljeni za gel oz peno. Sej boš videl, na začetku se boš bril mal dlje, ko pa boš pogruntal kako brit tvojo brado pa bo šlo hitro. Mal privajanja boš sigurno rabil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

RejZoR je izjavil:

Series 8? Erm, ne obstaja...

Zdele je nekako najbolj aktualen Series 7 720s-4. Najvišji model ampak brez čistilne postaje.

Contour glava z zaklepom, 3 neodvisna gibljiva rezila, Sonic pulzno delovanje, 3 nastavitve hitrosti, pop-out prirezovalnik. Dober brivnik, če ti odgovarja foil sistem.

Tud če pride kaj novega ne pričakuj nekih blaznih novosti, ker je zadeva že tko tolk nabasana s tehnologijami, da bo šlo zgolj za malenkostne izboljšave. Največji preskoki so bili pri srednji seriji (Series 3), kjer so iz toge mrežice prešli na trojno neodvisno in združili rezilo in mrežico v "kaseto", ki se zamenja skupaj in ne posamezno.


Sem preveril, ja sedaj imam serijo 7 model 9595 sicer je star 5 let, zlomljen zaklep glave, zlomljen bočni strižnik las a s pol leta staro mrežico in rezilom in z zamenjano baterijo, sicer deluje, enako, kot čistilna postaja pa me zanima ali je sploh smisel , kaj menjati ali še malo počakati ..... kaj imajo novi bolje ????

Moj je takle :

addy93 ::

Pozdravljeni...

Mene pa zanima kaj mi svetujete glede brivnikov za celotno telo??? Po možnosti da se lahko uporablja pod tušem... in da ga je z lahkoto očistiti... Ne rabim nekih dodatnih funkcij kot so razni trimmerji za oblikovanje... Se prav samo, da fajn sname dlake. Thank you...


LP

ps: Cena naj ne presega 150Eur

RejZoR ::

Philips BodyGroom ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Danes naročil Philipsa RQ1250/21, sem prevohal slovenske trgovine, Geizhals in cel e-bay (ugodno ceno iz tujine ti zjebe DDV in carina + stroški carinjenja), trenutno je to top cena za model z Jet clean sistemom. 194€ + 5€ poštnina
http://www.home-elektro.de/Pflege-Welln...

Našel sem tudi dokaj ugodno ceno za Philips RQ1250/16, in to pri Hoh.de: 142€ + 17€ poštnina
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle......0.1363718660.1.1366310660&gclid=#

Čisto tako, če komu pomaga - Philips ima na njihovi uradni strani zapisano, da imajo brivniki iz ZDA omejeno garancijo samo za ZDA in Kanado, in to zaradi drugačne napetosti električnega omrežja (kar je čista budalaština, glede na to, da reklamirajo, kako so primerni za potovanja in da se Senso Touch 3D serija (in verjetno še kakšna druga) sama prilagaja napetosti omrežja);((

kmetek ::

evo prvič bril dons, lol to bo trajal preden se ulaufam hehe.

Okapi ::

Španski BuyVip bo imel v četrtek Braunove brivnike, zna biti kakšna ugodna cena.

O.

kmetek ::

rejzor: nož za britje svetuješ originalne HQ9 za 44,99€ ali kakšne kompatibilne z ebaya za 20€?

RejZoR ::

Mislim da je brezveze da se že zdele obremenjuješ s tem. Ko sem še uporabljal Philipsa za 32 EUR mi je glava zdržala dve leti in pol pa še zdej ga sem in tja uporabljam kadar si pustim res dolgo brado (iz rezil sem s kleščami potrgal Lift&Cut sistem, tko da ne cuka več in zadeva kar dela).

Ko pa res bo treba menjat pa bi osebno vzel originalno rezilo. Sem skor ziher, da so pri kompatibilnem delal neke kompromise, da je tolk cenejši...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

kewl, še registriral sem do 19.3.2016 garancija nice.
kerga imaš ti že?
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri električni brivnik??

Oddelek: Kaj kupiti
3115839 (8515) janezvalva
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697895 (45348) šernk
»

Kater brivnik oz. tip: Braun ali Philips?

Oddelek: Loža
189834 (4169) McMallar
»

Kakšen brivnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
4513556 (8086) smile-
»

Brivnik

Oddelek: Loža
4610493 (7092) matmel

Več podobnih tem