» »

Britvice-kje

Britvice-kje

1
2
3

Shkorc ::

Tabac je zakon. Dobiš v Mullerju.

Master_Yoda ::

Moje izkusnje:

Za stvari povezane s klasicnim britjem priporocam to spletno trgovino.

Sam uporabljam Merkur Slant in sem zelo zadovoljen.

Sem probal par krem in mil za britje, in ugotovil da mi bolje odgovarjajo mila. Trenutno uporabljam : Cella Crema Sapone. Izgleda zelo drago ampak ni ker je to 1 kg kos (od tega kosa si izrezes ven manjsega in das v skodelico/posodico ostalo pa pospravis v omaro dokler tega ne porabis) in to bo zdrzalo najmanj leto pa pol - verjetno dlje (brijem pa se vsaki drugi dan).

Britvice so zelo poceni (britvico menjam po cca 3-4 britjih - okoli 1 tednu) - sam uporabljam Personna, za tiste, ki se bodo prvic brili z DE pa je priporocljivo da si nabavijo kak sample pack da ugotovijo katera jim najbolje ustreza.

Copic pa sem nabavil Mullerju bil je okoli 10 eur. Ceprav me srbijo prsti ko gledam kaksne razlicne vse imajo v tej irski spletni trgovini.

P.S. Nimam nobene povezave s to trgovino sem samo zadovoljna stranka.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Moj problem je, da nisem preizkusil veliko mil, ker imam še prvega.

Brijem se, ko imam čas.

Master_Yoda ::

Ja pri meni je enako od mil sem preiskusil samo Cello in Mitchells Wool Fat Shaving Soap. Rad bi se preizkusil ostale samo ce pa to tako dolgo zdrzi, skoda pa mi je novo nabavljat, ko se imam ogromno starega :P.

Glede preference za milo sem mislil nasplosno da mi milo bolj odgovarja kot krema - kremo moras v loncku z copicem zmesati, milo pa enostavno samo na obrazu.

mujek ::

Že dlje časa sem premišleval kako bi se bilo briti na klasicen način - si kremo sam skupaj zmešati in se briti z DE britvico.

Do sedaj sem se bril z nivea gelom za britje ter gillete mach 3 britvico. Med prebiranjem te teme in parih linkov na internetu (recimo ta) pa sem se odločil da poskusim to zadevo.

Za začetek sem si nabavil čopič (neko nemško zadevo - v muller) in milo za britje (Wilkinson).
Danes sem se po tuširanju lotil britja - pripraviti peno ni neka muka, ampak je kar nekaj vaje potrebno, da se pravilno zmeša. Samo britje pa je bilo dosti bolj gladko, elegantno kot ponavadi.

Glede na prve izkušnje mislim da bom kar naredil prestop v preteklost in se začel briti z DE.

Katere DE brivnike pa priporočate? In kje jih kupujete? Je v Sloveniji kakšna pametna trgovina s tem materialom ali je boljše preko interneta?

jype ::

Potrebuješ približno en brivnik na obdobje med dvema holokavstoma, če ne kupiš plastičnega za 40 centov.

Žiletke so tudi izjemno poceni, v primerjavi s "kartušami".

Tudi v Müllerju jih imajo.

Shkorc ::

Zamenjaj Wilkinson milo za Tabac (Muller) ali pa Cade (L'Occitane). Kupi samo refil, ne brezveze plačevat za posodico. Nudijo boljšo zaščito pri britju, lepše se spenijo in dišijo fajn ;)

mujek ::

Shkorc, sem iskal Tabac ampak ga na mojo žalost niso imeli. Wilkinson pa je bil 2E tak da za probo je, dokler ne nabavim kaj boljšega :)

Torej, še zmeraj me zanima katere brivnike pripročate (in zakaj tiste) ;D

jype ::

Ne vem, ker imam še vedno prvega, mislim da se mu reče merkur standard.

IgorGrozni ::

Tabac (predrag IMO), Wilkinson so dovolj dobra mila, a so vsaj meni malo težka po vonju. S tem da je blue Wilkinson v stiku-palčki v redu( za delanje pene na obrazu), blue Wilkinson v drugačni obliki pa je slab.
Lahkotno, sveže je Palmolive milo v stiku.
Pri nas v drobnoprodaji dobiš od malo boljših britvic Wilkinson in Gillette Platinum, MEM Silver z imitacijo dizajna Gillette pa so slabe srbske britvice.

Čopiči iz prašiščjih dlak so zelo dobri, npr. Semague 1305. Ko se jim dlake razcepijo na vrhu, po nekaj uporabe, so vrhunski.
Čopiči iz jazbečevih dlak pa so lahko zelo dragi. IMO nič boljši, a okusih se ne razpravlja.
Tudi nekateri iz umetnih vlaken so kar dobri.

Brivniki: Tjah, v trgovinah pri nas dobiš črnega plastičnega Wilkinsona, za ostalo je treba na net.
Merkur HD 34C, Muhle R41, EJ89, Feather SS, Ikon SS, Joris, itd. pa so bolj ali manj dobre znamke, seveda na netu.
Potem imaš še nekaj vintage brivnikov z ebay-a. Jaz imam ali sem imel Senator(1938), Aristocrat (1946-47, 1949, 1934), Slim( 1962), Fat Tech(1950), SuperAdjustable (1972), ipd.
Nekateri bodo/so šli v prodajo, saj sem se z njimi bolj oklal, kot obril ( Aristocrat OC 1934, brrr..).
Še vedno so v dobrem stanju, saj so bili večinoma narejeni iz materiala, ki je bil ˝predober˝ za izdelavo. Medenina, ponikljana, posrebrena, pozlačena, prevlečena z rodijem, ipd.
Npr. sedanji Merkurjevi brivniki so narejeni iz neke mešanice zarnac, zari... , skratka nekaj podobnega in pokromani. Ko ti padejo na tla, je konec.

Večina nakupov se opravi na netu, poštnine recimo iz Irske pa tudi niso pretirane.

Lp. Igor

IgorGrozni ::

Pa še to: Ne maram dvo ali trodelnih brivnikov, saj ti pri čiščenju zataknjenih dlak in pene deli padajo na vse strani, še najraje v odtok.
Raje imam TTO(twist to open), enodelne brivnike, ki se jim glava odpira kot metulj krila.
Nove TTO proizvajajo Kitajci(Weishi) in pa Angleži(Parker), le da so bolj slabe kvalitete.

Tilen ::

Relanium je izjavil:

Evo jih:
Klik :)


Tole sploh ni poceni. Sem v Šparu plačal nekaj časa nazaj za 8 komadov nekaj čez 24 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kmetek ::

Yoda: vsake 2 dni? OMFG....jaz se 1x tedensko ali celo včasih na 10dni :P

Shkorc ::

@IgorGrozni 10EUR ti je preveč za en puck Tabaca? Hmm, ok, stvar posameznika, nič ne rečem.

Osebno uporabljam Merkur Futur, všeč mi je teža in prilagajanje odprtosti rezila. Minus sta slabši oprijem (treba biti previden) ter višja cena.

Očetu sem kupil Merkur 37c in je zadovoljen.

mn ::

Kar se brivnikov tiče sem jaz zadovoljen z Edwin Jagger DE89L. IMHO je zelo primeren za začetnike ker ni preveč agresiven. Je pa tridelen. Sem pred tem imel nekega Parkerja 22R pa je bil preagresiven. Sem bil prevečkrat razmesarjen. Res pa je, da sem imel tudi čisto napačno tehniko britja. Britvice: zame Perma-Sharp ali pa 3x cenejše Shark. Kupil sem jih tule: bestshave.net.
Bolj kot milo mi je všeč krema. Mimogrede Merku Futur je menda kljub temu da je nastavljiv precej agresiven in ni najbolj primeren za nekoga ki se šele uči.

Aja, pa še glede mila. Jaz osebno ga samo s prsti malo nanesem na obraz in potem na obrazu razmažem s čopičem. Tako mi ni treba pacati z milom v posodi. Edino paziti moraš, da je čopič kvalitetno napojen z vodo.

Pa hvala za nasvet glede Thayers aftershave-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Martin Krpan ::

Ala ste zakomplicirali z temi brivniki.
Bril sem se z žiletko, električnim Bravnom na mrežico, z Gillete Sensor Excel.
Vse to pa se gladko lahko skrije proti brivniku Prince iz Hoferja.
Vseeno ali z 3 ali z 6 rezili.

jype ::

mn> Res pa je, da sem imel tudi čisto napačno tehniko britja.

Tole mene še vedno malo bega. Jaz sem bil do zdaj krvav le takrat, ko se mi je mudilo, ne glede na "tehniko". A pod to besedo razumete vlečenje rezila vzporedno, proti, počez glede na dlake, ali še kaj drugega?

IgorGrozni ::

He, he, jype ; (z veliko)Metoda pravi : 1xWTG (with the grain), 1xXTG, 1ATG in popravki,
pritisk na kožo, kot nagiba glave, shaving stroke ...

in BBS(BabyButtShave)


pravzaprav vse tisto kar samodejno počneš po treh mesecih (to ti je kot tehnika pri sexu)

....se pa kunštno sliši

Lp.Igor

jype ::

Ja, glede na to da je to to, itak prej al slej prideš do tega, sem pa v par filmih vidu že kr hude hazarderje z britvicami. Verjetno se zasebno brijejo z elektriko, v kadru so se morali pa unplugged :)

energetik ::

Martin Krpan je izjavil:

Ala ste zakomplicirali z temi brivniki.
Bril sem se z žiletko, električnim Bravnom na mrežico, z Gillete Sensor Excel.
Vse to pa se gladko lahko skrije proti brivniku Prince iz Hoferja.
Vseeno ali z 3 ali z 6 rezili.
Hm, sicer trenutno uporabljam Prince s 6 rezili, ampak sem za štos privlekel iz predala prastari Mach3 z dokaj rabljeno britvico. Obril sem se hitreje, lažje in bolj gladko kot s Princem... Prince ima po mojem preveč mehko glavo oziroma se preveč upogiba. Sam nastavek je sicer OK. Ampak očitno bom vseeno prešaltal nazaj na Mach3 oz. Fusion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mn ::

jype je izjavil:

mn> Res pa je, da sem imel tudi čisto napačno tehniko britja.

Tole mene še vedno malo bega. Jaz sem bil do zdaj krvav le takrat, ko se mi je mudilo, ne glede na "tehniko". A pod to besedo razumete vlečenje rezila vzporedno, proti, počez glede na dlake, ali še kaj drugega?


No ja. V mojem primeru predvsem to, da sem brivnik pritiskal na kožo. Drugi problem je pa bil da sem se bril pred tuširanjem in sem samo rahlo omočil obraz. Posledično sem bil skoraj vedno porezan. Sedaj pa lepo nežno, pa trije prehodi. Hitro, učinkovito, in kar je najpomembneje brez krvi. Ne kompliciram pa toliko kot večina na B&B. Mudi se mi pa vedno. Britje mi je zgolj izguba časa in ne obred kot nekaterim.

@ans
Tudi meni je bilo včasih povsem vseeno. Ampak z leti so dlake postale vse bolj trpežne in z Gillete Senzor Excel, ki sem ga tudi uporabljal, sem več časa uporabil za čiščenje dlak iz brivnika kot pa za samo britje. Ravno tako električni. Če sem hotel biti vsaj približno obrit sem porabil več časa kot sedaj s DE.

jype ::

mn> Britje mi je zgolj izguba časa in ne obred kot nekaterim.

WD-40 pa fajercajg, je najhitrej, pa dolg drži :)

mn ::

jype je izjavil:

mn> Britje mi je zgolj izguba časa in ne obred kot nekaterim.

WD-40 pa fajercajg, je najhitrej, pa dolg drži :)


Tudi ležanje v kliničnem centru mi je izguba časa in ne obred. Čeprav dvomim, da tole kdo počne iz veselja :)

Martin Krpan ::

Pri tem Prince iz Hoferja predvsem cenim to, da se je z njim praktično nemogoče oklati. Ker z Gillete Senzor Excel sem se velikokrat.Zdaj se brijem veliko hitreje in brez skrbi.
Res pa, da nisem nikoli probal Mach 3, ker so drage kot žefran.

jype ::

mn> Tudi ležanje v kliničnem centru mi je izguba časa in ne obred. Čeprav dvomim, da tole kdo počne iz veselja :)

Ja, šlo je za šalo.

Če je britje obred, je življenje precej manj stresno.

tomzzi ::

Jaz sem se dolgo časa bril z Braun električnim brivnikom, Gillette Mach 3, Wilkinson... Te z več rezili.
Brivnik je bil ok. Samo včasih pač ni in ni obril tako kot bi hotel. Sem kar nekaj časa drgnil, da sem dobil željen rezultat. Te z več rezili so pa predrage in nič posebnega, da bi to kupoval.
Tako sem šel za foro probat še DE. Nabavil sem tega plastičnega Wilkinsona in Gillette Platinum britvice.
Pena ali gel Gillette. Od začetka me je nenormalno pekla koža, porezan sem bil in niti ne tako dobro obrit...
Sem skorajda popolnoma odnehal in se za par dni spet bril z električnim. A sem si rekel, da bom še parkrat probal. Zdaj nevem ali se je koža navadila ali sem pravo tehniko razvil. Britje je precej bolj prijetno in koža ne peče več. Tudi pobrit sem bolj.
Skratka zdaj gledam, da si pravi set nabavim. Kakšen Merkur ali Edwin Jagger in kakšne boljše britvice, peno ali milo in dober čopič. Pa dober aftershave za občutljivo kožo.
Mislim, da je to to.

MeGreat ::

To je bilo pri meni isto na začetku, vedno sem se porezal in peklo je..
po kakšnem mesecu se pa navadi koža in je res lepše obrito kot pri brivniku. Se je pa potrebno redno briti, če se ne brijem 1 teden in potem probam z safety razor se bom sigurno urezal

RejZoR ::

Sej to je z vsako zadevo, da rabiš neki časa da vidiš kakšen način ti najbolj odgovarja. Daš lahko dvema čist enak brivnik, nek najhujši Philips SensoTouch 3D, pa bo enemu odgovarjal, drugemu pa ne. Oz je enako z britvicami. Enemu odgovarja, drugemu ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T0RN4D0 ::

Navaden DE brivnik zmaga. Najprej sem se bril z temi wilkinson varjantami ampak človeka hitro mine ko gre kupit nova rezila. Poleg tega je katastrofa za malo daljše dlake.

Električni brivnik je za moje dlake zguba časa in nič kaj prijazno do kože.

Zdej se brijem z DE brez kompliciranja, ker nimam pretirano trdih kocin. :) Edino redno menjam britvice, ker pri tej ceni mi je res vseeno če jo po dveh britjih zamenjam. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

flood ::

a pozna kdo kakšno spletno trgovino, kjer prodajajo de brivnike in ostalo opremo?
eu trgovina z dobrimi cenami in nizko poštnino

lp, thx
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

mujek ::

flood je izjavil:

a pozna kdo kakšno spletno trgovino, kjer prodajajo de brivnike in ostalo opremo?
eu trgovina z dobrimi cenami in nizko poštnino

V tej temi so bili omenjeni:
http://connaughtshaving.com/index.html
http://www.shaving.ie/
http://shop.bestshave.net/

Sem pred dnevi naročil brivnik & pripadajočo kramo na Connaught Shaving. Zaenkrat je vse po pričakovanjih (paketa še nisem prevzel). Upam da bo naslednji vikend prvo britje z DE :D

TeslaSlate ::

Master Yoda, deluješ mi kot stručko za shaving opremo in me zanima ali morda veš kateri safety razor je primernejši za začetnika ( ogledoval sem si jih na strani shaving.ie )? Do sedaj sem uporabljal krš za 1x uporabo.

hvala in lp

Shkorc ::

Po mnenju mnogih je najbolj "smooth" brivnik Edwin Jagger DE89, same pohvale, definitivno primeren za začetnika.

flood ::

ali pa muhle r89, ki ima isto glavo kot jagger, ampak malo lažji ročaj in po besedah prodajalca (shaving.ie) tudi malo
boljši grip
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

TeslaSlate ::

Pa ubistvu sm začetnik in cincam med Muhle R89 Classic Razor in Merkur 39c Slant Barber Pole. Zanima me tudi ali menite da se britvice res toliko razlikujejo med seboj oz glede na kožo in obraz posameznika, da bi blo dobr jih od vec proizvajalcev sprobat?

pod britvice sm mislu žiletke " blades "

Zgodovina sprememb…

flood ::

jah, če gledaš komantarje na forumih itd. vedno najdeš nekoga, ki mu kakšna britvica ne ustreza
pomoje se splača uzet sample pack pa da vidiš kko je in upaš, da so ti najcenejše kul :)

btw badger e blades je dober forum in boš našel veliko info. o izdelkih za britje, kot tudi teste uporabnikov
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

TeslaSlate ::

hehe flood dons je usaka stvar cela znanost baje majo neke žiletke v eurospinu pa kej se tut najde v mullerju tko da bo treba na kasno ekskurzijo

Pariah ::

Morda kdo ve, kje v Slo. bi se dalo dobiti straight razor?
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Shkorc ::

Težka. Bo treba pogledat trgovine v UK ali Nemčiji. Tudi na ebayu se najde kaj, samo je treba biti previden, da ne kupiš junk.

Imej v mislih, da je zadevo treba vsake kvatre brusit, ter za redno vzdrževanje imeti nek usnjen pas.

Vanadium ::

Evo sem včeraj šel kupit prince v hoferja in sprobal na dolgi bradi (pri taki sem nazadnje popizdu na pol britja, ko sem se z gilletom bril pa sem vmes jo skrajšal kokr se je dalo z mašinco za lase :))) in sem kar zadovoljen, obril sem se lepo, pa še nič se nisem zaklal (zelo mi je kul un sesek da nalepim zadevo na ploščice), stari wilkinson sword titanium in 2x gillet fusion letela po hitrem postopku v smeti, upam samo zdej da se mi bo dalo vsaj vsake 2-3 dni brit ;((

overlord_tm ::

Vanadium je izjavil:

Evo sem včeraj šel kupit prince v hoferja in sprobal na dolgi bradi (pri taki sem nazadnje popizdu na pol britja, ko sem se z gilletom bril pa sem vmes jo skrajšal kokr se je dalo z mašinco za lase :))) in sem kar zadovoljen, obril sem se lepo, pa še nič se nisem zaklal (zelo mi je kul un sesek da nalepim zadevo na ploščice), stari wilkinson sword titanium in 2x gillet fusion letela po hitrem postopku v smeti, upam samo zdej da se mi bo dalo vsaj vsake 2-3 dni brit ;((


Jaz sem enako gillete fusion menjal za prince (6 rezil, tiste na 3 so bolj boge) iz hoferja in moram recti da sem zelo zadovoljen. Kvaliteta vsaj ista, cena polovicna :)

mujek ::

Jaz se zdaj že mesec dni brijem z DE.
In sedaj, ko sem se navadil lahko rečem, da je to odličen način britja. Britje je udobno, elegantno. Porezati se pa tudi ni tako enostavno kot se zdi (samo enkrat sem imel malo večje probleme).

pirlo ::

Tudi jaz sem se po prebiranju te teme odločil da nabavim DE :). Glede brivnika še razmišljam med EJ DE89 in Muhle R89 (bo kul, ne?). Za britvice bom vzel sample pack. Glede mil, pre shave, post shave, after shave, ... pa nimam pojma kaj sploh rabim in kaj naj kupim. Tu bi rabil malo pomoči, prosim.

Edit: ne vem če je pomemben podatek ... sem eden tistih ko je cel rdeč po vratu po britju :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

TeslaSlate ::

Pirlo iste probleme sem mel jaz kupi v mullerju kremo po britju Cadeavera siva pa oranzna barva embalaze cena je pa manj kot 3 eur, moje mnenje je super!!!

pirlo ::

TeslaSlate je izjavil:

Pirlo iste probleme sem mel jaz kupi v mullerju kremo po britju Cadeavera siva pa oranzna barva embalaze cena je pa manj kot 3 eur, moje mnenje je super!!!

Hvala. Bom probal.

RockyS ::

Uporablja kdo kak brivnik za telo?

pirlo ::

Dobil pošiljko :) Če ne izkrvavim javim kako je :P

50 Blade Premium Selection Sampler
Edwin Jagger DE89L
Proraso Sensitive Shaving Soap with Aloe and Green Tree
Semogue 1305 Shaving Brush


 slikica

slikica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

Shkorc ::

Najs. Pri britju imej v mislih:


    nič pritiska, naj dela sama teža brivnika

    ne popravljaj po delih, kjer si peno že "odbril", rajši se še enkrat namaži in naredi nov prehod


Vzami si čas in uživaj. Vaja dela mojstra 8-)

tattoo ::

Če vam ni potrebno biti čist obriti uporabljajte brivnik za lase po obrazu (stane cca. 35€), obrije do te mere, da nikogar ne pikaš :) Če se komu zdi to nerodno ali nefunkcionalno, brez skrbi, tudi jaz sem sprva tako mislil, ampak to ne drži.
Po glavi pa uprabljam Gilletke, ki pa jih kupujem v Grazu v Metroju. Kupim enkrat na pol leta paket britvic, odvisno od akcije, ampak najmanjši paket je 12 britvic (se privarčuje ogromno denarja in še najboljša kakovost so). Sem testiral naše, kupljene na Madžarskem in v Avstriji. Te iz Avstrije daleč najlepše režejo.

brodul ::

wilkinson classic

dobro se brije, poceni je, higijenicno je

po potrebi si kupis se copic in milo za britje
Pretending to be a mature adult is so exhausting.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697306 (44759) šernk
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131082 (21584) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824012 (16064) radmannsdorf
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514271 (11493) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346630 (5989) Saladin

Več podobnih tem