» »

Britvice-kje

Britvice-kje

«
1
2 3

gansta ::

Zanima me kje bi dobil poceni:
GILLETTE FUSION POWER britvice

Na bolhi jih kar par prodaja, recimo za pol cene kot v trgovini, bral sem da so "z fake" rezili, da niso ostra kot orginal in da se hitreje skrhajo. Zanima me, če kd točno ve iz katerega kanal teli dilerji kupujejo, bi jaz raje tam naročil :D

RejZoR ::

Ni mi jasno zakaj greš v investicijo dragega brivnika, ko ti je lahko jasno, da bojo britvice temu primerno drage. Če hočeš neko fejk sranje si raje začni kupovat poceni brivnike BIC za enkratno uporabo, ki ponavadi zdržijo več kot 1 britje. Slabi bojo pa verjetno tolk al pa celo manj kot te fejk Fusion...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

Ma sem probal te poceni(BIC z eno britvico) pa mi ne ustrezajo, najbolj mi ustreza to s 5mi rezili...

RejZoR ::

Zelo cost effective je Philips HQ6920 električni brivnik (25 EUR). Sicer električno britje ne odgovarja vsem ampak rezila načeloma zdržijo 2 leti če nimaš neki ekstra trde brade. Komplet Fusion rezil pa naj bi bil okoli 15 EUR. Se lahko z 2 kompletoma Fusion rezil briješ 2 leti? Poleg tega tle ne zapravljaš za peno. Vode porabiš tam nekje isto če rad skrbiš za čista rezila. Vredno probat imo. Sam ga imam že kakšno leto in pol in ne bi šel nikol več na klasična rezila. Trojna rezila za glavo so za te entry modele cheap, al pa za isto drobiž kupiš kar nov aparat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

Mam tut električnega, za 150€ od philipsa pa mi ne odgovarja ... ne z enim kompletom 4 britvic se lahko briješ mogoče pol leta...ampak to je debata za drugič..vrnimo se raje na moje vprašanje; sigurno kdo kaj ve...

RejZoR ::

Raskiraj pa vzemi ene pri teh dilerjih. Pa boš iz prve roke izvedel kako se obnesejo. Al pa kakšen eBay čeprav tam je dost tricky in podobno kot ti fejki na Bolhi. Ne moreš bit ravno ziher. Tko sem sam reku, jebi ga in sem kupil električnega, ki se je nato izkazal kot odlična zadeva. Pred tem pa sem imel na mrežico od Brauna, ki vsaj meni ni odgovarjal sploh. Glede tega kje pa ti tipi nabavljajo pa nimam pojma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Najbolš je klasična britvica. Ena stane manj kot pol evra, dolgo zdrži, dobro brije, z njo se da brisat rotringe s pavsa, pa v sili se da tut samomor nardit, nenazadnje pa gospa pravijo, da je zelo gladko.

Pa namest pene čopič pa žajfa, pa uizi zdržiš tri leta z 20 evri.

ToniT ::

Rotringe s pavsa - kje je že to...:)
Ne kupuj fejk britvic, raje porabi denar za original. Enkrat sem jih kupil - sicer od ciganov na sejmu, bile so zapakirane, kot original, vendar po enem britju neuporabne.

flipflop ::

jype je izjavil:

Najbolš je klasična britvica. Ena stane manj kot pol evra, dolgo zdrži, dobro brije, z njo se da brisat rotringe s pavsa, pa v sili se da tut samomor nardit, nenazadnje pa gospa pravijo, da je zelo gladko.

Pa namest pene čopič pa žajfa, pa uizi zdržiš tri leta z 20 evri.


Samo moreš pa tud met filing za brit se z eno, pa umirjen je treba bit, če ne si hitro ves porezan. Pri teh s tremi rezili se pa skoraj ne da urezat.

jype ::

Hm... Verjetno res :)

IgorGrozni ::

Eh, kupi:

vintage DE(double edge) Gillette brivnik (Slim, Aristocrat) 25,00 €,
ali pa Feather RF(150 €)
100 kosov dobrih britvic (ASTRA SP) 10,00 €
čopič Semogue 1305 14,00 €
milo Palmolive, Proraso 5,00 €
aftershave Nivea sensitive 10,00 €
-------------------------------------------------------------------
64,00 €
Poceni, obredno počasno in uživaško britje. S prakso se po nekaj britjih ne porežeš več, sicer pa malo puščanja krvi ne škodi :).

Lp. Igor

Zoro3 ::

ToniT je izjavil:

Rotringe s pavsa - kje je že to...:)
Ne kupuj fejk britvic, raje porabi denar za original. Enkrat sem jih kupil - sicer od ciganov na sejmu, bile so zapakirane, kot original, vendar po enem britju neuporabne.


Enako, ne kupim več tam. :D

Avenger ::

Igor grozni: jaz mam Gillette Slim, pa je moja izkušnja taka, da če si ne vzamem časa (~3min), da se kocine lepo namočijo in zmehčajo, sigurno od nekje teče kri, čeprav mam nastavljeno na 4. Če hočeš res gladko razuro, moraš pa obvezno večkrat v različnih smereh it. Ampak cenovno je to to. Bom jaz dajal za en nastavek 5€, sej nisem zmešan. 8-O
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

RejZoR ::

Mene sam zanima kakšna postane koža, ki si jo 40+ let strgaš z rezilom. In potem na to naneseš alkoholni zvarek. Ker roko na srce, večina moških počne to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Avenger ::

Bistveno boljša kot če hodiš 40+ let v solarij... :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

pirlo ::

RejZoR je izjavil:

Mene sam zanima kakšna postane koža, ki si jo 40+ let strgaš z rezilom. In potem na to naneseš alkoholni zvarek. Ker roko na srce, večina moških počne to.

Idi ven pa poglej starejše ljudi kak zgledajo :P .. ali pa na FB >:D

overlord_tm ::

ebay

Zdaj sem ze 2x vzel od tega modela, britvice so ok, vsaj jaz ne opazim razlike. So pa za nek azijski trg, ko pise z tistimi njihovimi pismenkami.

RejZoR ::

pirlo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Mene sam zanima kakšna postane koža, ki si jo 40+ let strgaš z rezilom. In potem na to naneseš alkoholni zvarek. Ker roko na srce, večina moških počne to.

Idi ven pa poglej starejše ljudi kak zgledajo :P .. ali pa na FB >:D


Sej to je tisto. Eni sicer pravijo da je dobro, da si kao čistiš kožo s tem ko jo postrgaš zgornjo plast kao "odmrle" kože, ampak men se to prej zdi BS kot pa resnica. S tem samo uničuješ kožo, ker odstranjuješ zaščitni sloj povrhnjice.
Sploh pa tisti, ki se brijejo vsak dan, kjer se koža nima niti časa, da bi se obnovila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IgorGrozni ::

Po 30 letih britja DE nisi Scarface, Freddy in kar je še takšnih.
Koža na obrazu se obnavlja.
Sicer pa si moraš dlake obrit, ne kože.

Aftershave naj bi bil brez alkohola ( z Witch hazel).
Brivsko milo kvalitetno ščiti kožo pred britjem.
Za porezke pa uporabiš Alum block ali Styptic.

In ja, za dobro britje si moraš vzeti cca 20 min časa.

Lp. Igor

RejZoR ::

In kako boš britvici dopovedal naj pobere samo dlake in ne kožo, sploh ko si hočeš naredit "baby bottom" gladko kožo?
Aftershavi naj bi bili brez alkohola ampak ga skor vsi vsebujejo razen če iščeš specifično brez.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

gansta je izjavil:

Ma sem probal te poceni(BIC z eno britvico) pa mi ne ustrezajo, najbolj mi ustreza to s 5mi rezili...
Probaj še Prince iz Hoferja s 6 rezili. Uporabljam zdaj 1 leto in ni slabo. 3 nastavki = 4€. Nastavki s 3 rezili so pa 4€ 6 komadov.

gansta ::

energetik je izjavil:

gansta je izjavil:

Ma sem probal te poceni(BIC z eno britvico) pa mi ne ustrezajo, najbolj mi ustreza to s 5mi rezili...
Probaj še Prince iz Hoferja s 6 rezili. Uporabljam zdaj 1 leto in ni slabo. 3 nastavki = 4€. Nastavki s 3 rezili so pa 4€ 6 komadov.



Kaj a 6 rezil majo, to bi bilo tudi zanimivo, glede na ceno? Lahko kakšno sliko da vidim?? Koliko ti okvirno zdrži ena britvica(pa kolikokrat na teden se briješ, je to vsak dan..)?

Steinkauz ::

Jst uporabljam te prince s hoferja s 3emi britvicami.
Praktično isto kot gillete, samo polno cenejše.

gansta ::

No to bi bilo zanimivo, zanima me predvsem to z 6 rezili, ali vsaj 4....lahko kdo poslika z mobitelom da vidim kakšen je...

A je to slučajno tale

 Prince  Maximum 6

Prince Maximum 6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Relanium ::

Evo jih:
Klik :)

gansta ::

Ewo našel tega, nemškem forumu; pravijo da je res vreden denar( NE VEM KOLIKO STANE, ima kdo podatek ???)

energetik ::

gansta je izjavil:

Ewo našel tega, nemškem forumu; pravijo da je res vreden denar( NE VEM KOLIKO STANE, ima kdo podatek ???)
To je ta, ja. Na isti ročki lahko uporabljaš nastavke s 3 in 6 rezili. Cena ročke + 3 nastavki mislim da je tam nekje okoli 6-9€, nism pa sigurn.
Meni nastavek s 6 rezili zdrži nekje 10 britij, 2x na teden, vsakič že konkretna brada ~5mm.

EDIT: Evo ga.
Na njega pašejo tudi omenjeni nastavki 6 rezil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gansta ::

Ja, cena 3 rezil je 3.99€

http://www.hofer.si/si/html/product_ran...

za ročko, kjer dobiš pa že 2 rezili poleg pa ne najem cene

flipflop ::

Bo treba še tega Prince probat. Vzel sem podobno kot gilette v Lidlu, tudi tri rezila, pa če je kratka brada še gre, če je pa malo daljša, pa že cuka in se ne da več brit. Isto brado si z mach3 obrijem dosti lažje.

gansta ::

Aha si me prehitel, samo ta brivni z 3 rezili, je semizdi drugačna ročka kot ta k sem dal jaz na sliki, k je prav z 2ma reziloma 6..

energetik ::

Pašejo gor tud nastavki s 6, sej piše v linku.

gansta ::

flipflop je izjavil:

Bo treba še tega Prince probat. Vzel sem podobno kot gilette v Lidlu, tudi tri rezila, pa če je kratka brada še gre, če je pa malo daljša, pa že cuka in se ne da več brit. Isto brado si z mach3 obrijem dosti lažje.


Pomaga, gillete power, ko vključiš tisti motorček, gre res lepo, pa še 5 rezil...

energetik je izjavil:

Pašejo gor tud nastavki s 6, sej piše v linku.



Vem vem da pašejo, samo sprašujem kot vidim iz slike da je ročka čisto drugačna, ali ne ? Saj vem da nima veze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

mn ::

@RejZor
Kar se britja tiče je moja koža po britju z DE bistveno manj razdražena kot pa z električnim brivnikom. Tako da če takšno britje škodi, sem prepričan da z električnim še bolj. Je pa pomembno, da za-obvladaš tehniko britja in da uporabljaš pravi brivnik. Ko sem si kupil Edwin Jagger DE89L in preizkusil par različnih britvic sem se končno obril tako kot je treba. Polagam pa vsakomur, ki začenja, da si prebere kako "Shaving for Beginners" temo na Badger & Blade.

@IgorGrozni
Mi lahko priporočaš kak Witch Hazel Aftershave brez alkohola. Po možnosti tudi brez vonja in v Sloveniji (ali pa poceni poštnino).
Mimogrede, teh 20 minut se da spremeniti v 5 če se obriješ skoraj takoj po tem ko prideš izpod tuša. Pomembno je, da je koža razmočena in posledično dlake zmehčane. Mimogrede, menda je moška brada trša kot bakrena žica.

@Splošno
Jaz sem preizkusil marsikaj. Ko sem bil mlajši so mi razni Mach3 in podobne britvice zelo ustrezale. Ko je pa postala brada trša pa se nikakor nisem mogel kvalitetno obriti. Na elektriko sem imel razdraženo kožo, poleg tega pa sem bil nekvalitetno obrit. Sedaj pa uporabljam DE in sem blazno zadovoljen.

energetik ::

gansta je izjavil:

Vem vem da pašejo, samo sprašujem kot vidim iz slike da je ročka čisto drugačna, ali ne ? Saj vem da nima veze...
Ja, je drugačna kot na tvojem linku.
Še eno opažanje - dolgo brado (> 5mm) si lažje obrijem z nastavki z manj rezili, ker imajo večje razmake med rezili in se ne zafilajo (govorim o prvem potegu). Ko potem vlečeš navzgor, so boljše s čimveč rezili.

gansta ::

Ql bo treba sprobat tale Prince, grem v kratkem po nakupih;


Pozna mogoče kdo še kakšno alternativo DIVJEMU BRINU (ta krema(mora biti KREMA!!) je vrhunska za po britju ne rabiš drugega kot to, samo je pa draga):
http://www.loccitane.si/balzam-po-britj...

Aja, razne NIVEA odpadejo ker so napram temu zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

IgorGrozni ::

1. Nivea Sensitive After Shave Balsam - je P/P odlični AF balsam - glej tudi B&B rewiev-kupiš v Mullerju BTC
2. ProRaso AF (WitchHazel); http://connaughtshaving.com/prorasoafte... ali Italija-Trst

Lp.Igor

gansta ::

Ma ta "Nivea Sensitive After Shave Balsam " je v kur**, ker ne gre tist ku*** nič ven, počasi se zliva ven, na koncu se ti po mescu-dveh kar "strdi" na dnu, zjutraj ko hitiš nimaš časa...skratka znoriš poleg tega :D

Vsekakor mora biti krema! če ima kdo kak info na plan ;)

IgorGrozni ::

Še en zapis na B&B, ki malce osvetli, zakaj se briti ˝na star način˝ in zakaj je britje z DE britvicami/cut throat(SE) brivniki bolj izjava o življenju, kot le način odstranjevanja dlak:

drandall : Thoughts on the untimely death and quiet resurgence of manly rituals

a few weeks ago, i found myself in the position of trying to explain my newfound interest in traditional wet shaving to a friend of mine. he's a thoroughly modern fellow and he uses modern shaving tools because, well...it's what modern guys do.

as i described the process to him, the paraphernalia, the pleasure, the advantages....one item provoked the strongest reaction. he was dismayed and appalled that i took 20 minutes to shave in the morning and that's really when it hit me. when you look at the rise of technology and the death of manly rituals, inevitably the clock is to blame. we have sacrificed a whole host of pleasures on the altar of time and we are ultimately the poorer for it.

the pipe gives way to the cigarette. the ocean liner gives way to the airplane. the restaurant becomes the drive-through and the conversation becomes the text message...and all because we, as men, continue to believe that if we could just save a bit more time in our day we'd be able to really get to the things we wanted to do. ironically, in the pursuit of having enough time to do what we want we are forced to dilute or discard the very things we wanted in the first place...and so our vitality dwindles away with every tick of the relentless clock.

perhaps that is why in some sense we're all here at B&B. we want to recapture a forgotten pleasure. we want to revel in the luxury of choosing what we do with our morning routine and most of all, we want to remember the simple joy of not taking the quickest or most expedient road, but the sweet meandering path of our own curiosity.

this weekend as i was rushing through a morning shave i thought about all of this. i took a breath, and remembered that there was nothing on the agenda that couldn't wait just a few minutes more. in the moment of that realization, i became once again the master of the clock instead of its servant and my little daily ritual took on an added sweetness that hadn't been there just a moment before.

i wish for everyone here a similar moment of timeless indulgence. in the day to day flow of obligation and expectation, i encourage you to find a moment to ignore the demands of the clock and take pleasure in this mutual interest we all share. gentlemen, i wish for you all a truly excellent shave.

jype ::

gansta> zjutraj ko hitiš nimaš časa.

Narobe delaš.

stara mama ::

Najboljš se je itak ne brit, cajt prišparaš pa si bolj šarmanten ;)
Res pa da srbi ko hudič nekaj cajta

@nny ::

stara mama je izjavil:

Najboljš se je itak ne brit, cajt prišparaš pa si bolj šarmanten ;)
Res pa da srbi ko hudič nekaj cajta


O ja si, dokler se ne spraviš z glavo v deveta nebesa in popikaš damo po najbolj občutljivem delu telesa. Jure je imel eno fajn rešitev z WD-40!

gansta ::

Ewo bil na viču v hoferju, brivnika z 6 rezili nimajo, tako da sem moral vzeti tega s tremi + 3x britvice z 6 rezili... bomo videli kako bo

gendale ::

greš na lasersko odstranjevajne dlak po obrazu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Shkorc ::

@mn Jaz si z iHerba za slabih 9EUR s poštnino vred naročim Thayers, Alcohol-Free Toner, Original Witch Hazel.

RejZoR ::

Men se je najbolje obnesel aftershave balzam od Amway in pa trenutni Nivea Balsam Sensitive stuff. Sicer uporabljam električnega kot sem že prej omenil ampak ker se rezila mal segrejejo vseeno rahlo draži kožo in si pol fliknem gor mal tega balzama, da navlažim kožo. Sem pa si vmes dolgo časa po suhem britju samo z vodo mal osvežil kožo in je bilo to to.

Sem pa tud opazil, da sem ponavad bil po alkoholnem aftershave-u po vratu še bolj rdeč in običajno celo krvav kot pa če sem samo z vodo ali pa temi alko free balzami. Kdo ve foro zakaj je tko? Da pekočega feelinga ne omenjam...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IgorGrozni ::

sorry, ampak če si po britju in apliciranem snakeoil-u rdeč ali celo krvav, delaš nekaj hudo narobe.
Pekočina po britju je znak, da si globoko poškodoval kožo.
Ja, vem da je težko gladko se obriti z električnim brivnikom in da bi britje zdržalo dlje od ˝sence ob 5(17)h˝, ampak, hej, boš res tak kot Freddy.

Nekateri pravijo, da je mogoče za tiste z bolj občutljivo kožo najbolj primerno mokro britje z DE žiletko, le predpriprava mora biti daljša in z več zvarki.
Npr. namakanje s toplo vodo, pre shave lotion,dobro brivsko milo z čim več maziva, prava tehnika britja, primerno težak brivnik( brije se samo na težo brivnika brez pritiskanja) in potem balzami, alum blok(ki je lahko tudi podpazdušni), witch hazel, itd.

YMMV,
Igor

MeGreat ::

Jaz se brijem z klasičnimi britvicami ti. safety razor, pa se mi je koža izboljšala (prej sem imel mazolje, zdaj pa nič) v primerjavi z takrat ko sem se bril z brivnikom

Res pa se ne brijem ravno redno, na 3-4 dni mogoče..
Uporabljam pa britvice feather, kupim iz ebaya res so malo dražje vendar pa so veliko boljše kot kakšne indijske

RejZoR ::

Ne vem kaj naj bi z dvojnimi rezili delal narobe kot to da se pač obriješ. Pa še to se nisem nikoli v nasprotno smer rasti dlak, da bi dobil baby bottom kot eni delajo. Rdeč sem pa itaq takoj ratal če sem še tko pazil, kri pa je itaq tekla, ko je najmanj bilo treba zato sem dobil navado, da sem sem se bril zvečer, da se je do jutra vse to umirilo. Z električnim pa je največ kar dobim rahlo rdeča koža na vratu čez adams apfel kjer moram mal večkrat potegnit, da vse pobere.

Tisto zgoraj sem govoril za navadne varnostne britvice in ne električnega. Očitno imam tako kožo. Ker tud foil sistem električnega mi pa sploh ni odgovarjal in sem se ga dost hitro znebil za Philips najbolj cheap rotacijskega, ki pa je zakon. Brijem se tam ene 2x na teden.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flood ::

@gansta
probaj od loreal men expert hydra sensitive
pomoje boljša od niveje ne masti...
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

Tabac žajfo pa mrzu tuš za aftershave.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697307 (44760) šernk
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131082 (21584) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824013 (16065) radmannsdorf
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514271 (11493) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346630 (5989) Saladin

Več podobnih tem