» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

««
«
1 / 9
»»

Avenger ::

Evo tkole ko človk stoji v vrsti pred blagajno v štacuni ima čas razmišljat razne neumnosti, pa sem enkrat zraven tistih gillette mach 3 turbo in wilkinson quadro opazil tiste čisto navadne žiletke, ki primerjalno stanejo vsaj 4x manj, vprašanje pa je ali 4x slabše brijejo, če sploh. In potem, ali je res neka kvalitativna razlika med različnimi načini britja?. Jaz sem se vedno bril s temi modernimi britvicami, ki so imele najmanj po 2 rezili, če se prav spomnim, električni brivnik mi pa enostavno ni kul. Torej, ali imate električni brivnik, turbo quadro z vibra britjem 8h rezil in progresivnim prilagajanjem površini, ali navadne klasične žiletke?

Obenem me zanima, če sploh kje še prodajajo brivnik na klasične britvice, ker čist nikjer ne vidim, razen tistega cenenega iz plastike.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Steinkauz ::

Gillette Mach 3 Turbo

Navadna žiletka z tremi rezili. V primerjavi z raznimi vibra se mi zdi relativno pocen. 4 žiletke so ene 9eur...

Majo pa lepe trike. Sam ročaj z dvema žiletkama skoraj isto stane al je navadna al je vibra al je...
Pol dodatne žiletke se pa cene precej razlikujejo.

WarpedGone ::

Js sm začel z navadno žiletko (žalost), prešaltal na električni Philishave (polom) in končal na Mach3, kjer pa nimam več vzroka menjat.

Dvomim da je kaka huda razlika med temi Mach 3, 4, turbo, oh in sploh zadevami. Je pa huda razlika med ročko, ki dovoli glavi da se sama upogiba in prilagaja koži in ročko, ki te osi gibanja nima (kot naprimer une oranžne za enkratno uporabo). Važen je kot rezila proti koži. Če je ta odvisen samo od položaja tvoje roke in glave, bo britje "zanimivo".

Obrit se morm enkrat na teden.
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

2x na teden, vzamem pa random v dm-u. Vseeno mi je katere so.

Električnih aparatov pa ne morem ker mi puščajo.

SodVina ::

Elektricni aparat. Sicer kljub ceni cca 200eur obrije slabse od britvic. Samo prevaga comfort faktor. Se lahko brijem v dnevni sobi/za racunalnikom, mimogrede.Pa brivnik polnim ene 3x letno :) Ker nisem ravno potomec bedanca, je britje na dva, tri dni, cisto v redu(elektricni brivnik deluje le pri scetinah, kar je dolgo par mm, je konec veselja). Ce se mi pa tiste tri kocine zarastejo(recimo po kakem tednu nebritja), pa britvice za enkratno uporabo (take s pregibljivo glavo, recimo od gilette ali wilkinson).

lp,
SodVina

neres ::

Britvice "za enkratno uporabo". Tiste, ki so v kompletu z ročajem. Najboljše razmerje cena/kvaliteta, IMO. Mogoče moraš malo bolj sam nagibat žiletko in to je to, se da to čisto spodobno speljat.

Hitch-Hiker ::

Brivnik z navadno žiletko.
Sem mel tud neke "fancy" zadeve. Sem se moral enkrat pod nujno obrit in sem vzel očetovga z navadno žiletko, svojga sem mel takrat v študentu. Rezultat je bil boljši kokr pri britju z unim mojim. Zato sem menjal. Sploh se velik boljš obnese pri daljših kocinah - teden+. Žal mi je sam ker ne morem nikjer staknit dobrga brivnika, tk kot ga ma oče.
Res pa je, da je treba mal bolj pazit da se ne porežeš.

Brane2 ::

Mach 3
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tr0n ::

Nek stari Philish shave 1x na mesec, ko je ze malce brada. :)

jRk0 ::

Ma(yba)ch 3.0T
You fuck up once, you loose two teeth.

Music Man ::

Jaz pa s klasičnimi žiletkami (ker so najcenejše, seveda :D) in z brivsko peno. Gel pa sovražim iz dna srca :D Do sedaj sem jih probal že nekaj različnih, pa še z nobenim nisem bil zadovoljen... namreč ko ga razmažem po koži se naredi taka čisto tanka plast pene, katera se prej posuši, preden se mi uspe do konca pobriti.

Je pa pri klasični britvici problem ta, da se takoj porežeš, če nimaš pravega feelinga zanjo. Jaz sem bil na začetku ponavadi ves krvav, sčasoma sem se je pa navadil in zdaj lahko kar pogumno potegnem po koži, pa se nič ne porežem. Prednost je pa pač ta, da so skoraj zastonj in jih zato lahko pogosto menjaš ne da bi zaradi tega bankrotiral ;)

zee ::

Mach 3 in gel. Brijem se ~1x/teden. Za po britju pa imam eno krasno mesanico olivnega olja in ekstrakta iz Aloe Vera...milina!

EDIT: napaca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bluefish ::

čisto obična žiletka - opravi svoje delo.

JJM ::

Gillette Adjustable - 1965 + Nivea for Men Gel - Sensitive
Britvice pa so ta rdeče Gillettke.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Hitch-Hiker ::

Gillette Adjustable - 1965 + Nivea for Men Gel - Sensitive




Kje si tole dobil?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

iggy ::

mene pa zanima kje se dobi tisto staro britev, ki zgleda kot pipec?
Hey, you're fat!

Invictus ::

Mach 3

Wilkinson je sranje, ker te bolj poškoduje mrežica, ki naj bi ščitila pred urezninami kot pa sama klinca.

LP I.

JJM ::

Kupil sem ga na eBayu.
S poštnino in ostalimi stroški skupaj sem tedaj dal malo manj kot 4000 tedanjih tolarjev.

mtosev ::

Gilette Fusion :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Z brisačo :))

jype ::

Rejnhard> S poštnino in ostalimi stroški skupaj sem tedaj dal malo manj kot 4000 tedanjih tolarjev.

4000 dolarjev?

Nisi sasvim čitav bre.

dfajt ::

Gilette Fusion Power. Je pa kar precejšnja razlika proti Mach 3 (vsaj kar se mene tiče).
Brijem se dnevno, power del pa uporabljam 1 do 2 x na teden - pritisneš gumb in imaš občutek, da je britvica vsaj desetkrat težja, obrije pa v nulo.

opeter ::

Jaz se brijem s tem:



Odlična zadeva, samo moraš pazit in potrpljenje imet pri britju.
Na začetku sem se potil kot hudič, ko sem se s tem bril (ravno zaradi tega sem se tudi dvakrat porezal, ker nisem se dovolj skoncentriral).
Čez čas se navadiš. Vaja dela mojstra. Deluje pa vsepovsod. Pa ne rabi elektrike.

Rejnardova zadeva je tudi dobra, dolgoročna investicija. Pa še vložne žiletke zanj so poceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JJM ::

Rejnhard> S poštnino in ostalimi stroški skupaj sem tedaj dal malo manj kot 4000 tedanjih tolarjev.

4000 dolarjev?

Nisi sasvim čitav bre.


Si že pozabil našo prejšnjo valuto ? :))

1 Euro = 239.64 Tolarjev
1 Dollar = 172.61 Tolarjev

jype ::

Ja, slep sem :)

Jaz sem tut dal približno tolk, sicer za novega iz .de, pa ne menjam za noben "iber" "turbo" ali karkoli.

Žiletke so zelo ostre in zelo poceni.

Brane2 ::

Točno to sem iskal celo večnost.

A v SLO tega ni ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Jaz nisem našel, na netu pa hitro najdeš (nekje v EU), pa ponavadi brez težav dobiš po pošti.

opeter ::

Brane2, poglej sem. Ravnokar razmišljam, da bi tudi sam naročil:
http://stores.shop.ebay.co.uk/Next-Gene...

Moram samo še izvedet, koliko je poštnina do nas.
Imajo pa modele Parker 20R, 60R, 89R, 90R, 91R, 96R.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tear_DR0P ::

oh ja britje :) - moj fotr ma brado ko bedanc, zato sem mel v najstniških časih resno jebo začet z britjem, ni blo kje za probat
pol sem dal pa skozi brivnik, britvice za 1x uporabo, standardno varianto na žiletko in mach3 - mach3 ostaja najljubši, vzame mi manj kot pet minut od takrat ko primem za piksno od pene, pa do takrat da si obrišem obraz.

poskusil sem in peno in gel - nimam preferenc, gel moraš samo pošteno razpacat po roki, da rata penast in se pol kr lepo brije s tem.

me pa zanima če kdo vodice za po britju uporablja? enkrat sem šel na demo k frizerju in mi je po britju namazal fris z vodico - sem bil še en teden zakurjen, pa peklo je ko hudič
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

JXS ::

večino časa uporabljam Braun 8985 in sem full zadovoljen. edino kar je treba vedeti je, da je treba počasi in večkrat iti čez, zadeva je uporabna tudi pri daljših dlakah. vse skupaj pa časovni ni nekaj zamudnega. na koncu pa uporabim kremo.

vsake tok časa pa uporabim gilette fusion, v kombinaciji z nivea peno in na koncu nivein balsam.

bosmla ::

Jaz pa cca 1x na mesec z beard trimmer - preprosto pa se kozi ne skodujes.

WamPIRe- ::

Prvo sem uporabljal Willkenson britvice ampak so se rezila enostavno mašila.. sedaj uporabljam Gillete M3Power (tudi vibrira) in sem zadovoljen.. pa tudi sama rezila dolgo dolgo držijo, glede na to da se brijem 2 do 3x na teden.

Ja pa tudi after shave uporabljam (adidas, axe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

ivanuscha ::

Pred nanosom gela je vedno potrebno imet moker obraz, če ne se gel ne razmaže tako kot je potrebno. Drugače pa jst uporabljam Gillete za "enkratno uporabo" Blue II maximum. Dobiš štiri v pakungi, imajo po dve rezili. Stane zavoj ene 4€. Jst uporabljam trenutno še prvo iz paketka, že tri mesece ali pa še več! Reže še vedno skoraj tako kot na začetku, brijem pa se na ca. 2-3 dni. Nasplošno po mojih izkušnjah so najboljše britvice Gillete. Termin enkratna uporaba, mi pa ni jasno od kje izhaja, ker še nisem mel britvice ki se bi po enkratni uporabi skrhala... sploh pa ne od Gillete.

Infinity ::

Js pa le zmočim kožo in gremo z mach3 (vibranevemkaj) =P take lepe zelene barve je =P poj pa lepo aftershave in je to to. Sm probavou s peno in gelom pa še vedno preferiram na "suho". Me pa mika da bi si nabavu tole:



LP, Infinity

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

opeter ::

Eh, tisti Anglež ne pošilja v Slovenijo. Sem pa našel enga Irca...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Karaya 52 ::

Philips brivnik. Z žagastim delom se lahko kaj oblikuje, ponavadi chin strap - ostalo solidno spoliraš z drugim delom, ponavadi pa se kar z žagastim delom enkrat na teden. Sicer brije na cca. 3mm ampak tak mi je všeč. Je pa res da sem samski. :))

Okapi ::

Najboljši električni brivnik je Philips SH8060, z Niveinim gelom.
http://www.consumer.philips.com/consume...

Sem bil pred par leti v Philipsovem razvojem laboratoriju za brivnike in je po krajšem zasliševanju glavni inženir priznal, da ti brivniki od vseh brijejo najbolj gladko, čeprav niso niti najdražji, niti najbolj priljubljeni. In sicer zato, ker je zaradi tistega gela lahko mrežica, ki kožo loči od rezil, tanjša kot pri klasičnih električnih brivnikih.


O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Ciklamen ::

Gillete Fusion (nevibracijski) z 5 rezili :D
- End of the Post ->

mayhem ::

Mach 3

alexa-lol ::

brijem se pri frizerju

ManDriver ::

Mach 3 z vibro + gel, nato pa after shave (trenutno STR8), peće ornk..., nato pa Nivea krema za chillout (tupatam).

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

zee ::

@alexa-lol: respect! koliko pa stane britje pri frizerju?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amigo_no1 ::

Braun Contour 5875 + wilkinson quattro

energetik ::

Na začetku sem imel električnega, pa sem se moral vsake 2 dni, drugače so kocine ratale predolge. Potem sem prišel na sistem z 2 reziloma in sedaj pa Mach 3, že 8 let imam isto ročko. Ne rabim nič drugega. Samo najcenejšo peno.

jype ::

Pr frizerju se brije, čudak.

To se počne pri brivcu. Pri Kamenariču, če daš kej nase!

Saladin ::

Že kakih 5 let z Braun 5720.
Dnevno.

Enostaven, hiter in zanesljiv. Originalna mrežica/rezilo je zdržala 3 leta, problem pa je pri teh nadomestnih, ker so drage kot hudič in se mi je mrežica začela trgati že po enem letu...

Dokler bo baterija in trimer v redu, ostajam pri njem.

Ča pa bi že trenutno kupoval, bi izbral bolj posodobljeno varianto klasike S370.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PaX_MaN ::

Mach 3.
Ampak smo pa svinje, ane. V pakungi dveh britvic je trikrat več plastike. (S štirimi je v naši vukojebini že dolgo časa nisem videl.)

T-h-o-r ::

willkinson quatro, zato ker sem pač to enkrat dobil za rojstni dan lol :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lasse007 ::

Jaz se pa brijem s tem:
http://www.manager-magazin.de/koepfe/ar...

Par let nazaj sem ga dobil praktično nerabljenega, zame je super...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

BigWhale ::

Jaz pa s phillips brivnikom ali pa gillete fusion.

Brijem se pa takrat k me gaby nazene. :))
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131311 (21813) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824198 (16250) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838672 (28497) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514349 (11571) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346654 (6013) Saladin

Več podobnih tem