» »

Rubež, vendar lastnine ni

Rubež, vendar lastnine ni

«
1
2

Company ::

V sorodstvu imam težavo. Določena oseba je v osebnem stečaju in dejansko nima nobene lastnine. Sorodnik mu je dovolil prijavo stalnega bivališča v hiši, v kateri pa ta oseba ne živi, niti nikoli ni živela, prijava je bila le zato, da lahko prejema pošto. Pojavil pa se je rubežnik na tem naslovu (zaradi dodatno vloženih zahtevkov in izvršb na sodišču), sorodnika pa na srečo ni bilo doma, zato je po tem dobil le obvestilo o nameravanem rubežu.
Torej, kaj lahko stori? Oseba, ki je na tem naslovu prijavljena, nima nobene lastnine nikjer, sploh pa ne v tej hiši, rubili bi lahko le lastnino sorodnika. Ali se lahko kakorkoli zavaruje, da ne bo rubežnik vstopal v hišo in pobiral stvari? Lahko se sicer kasneje preganja s sodiščem, vendar, ali je možno karkoli vnaprej doseči?
Hvala za odgovore!

Tilen ::

Kako ne živi, če ima tam stalno prebivališče. Predstavljaj si birokrata...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

hmmm, tvoj sorodnik je aktivno sodeloval pri prevari (fiktivna prijava bivališča), sedaj se pa čudi ker ima težave?

Gagarin ::

Banda lopovska...

St235 ::

Ali se lahko kakorkoli zavaruje?

tako, da ne prijavlja ljudi na svojem naslovu. V konkretnem primeru pa naj čim prej sproži postopek ugotavljanja dejanskega bivališča, da se čimprej sorodnika odjavi.

Scorpy84 ::

No to bo šola za drugič, sorodnik bo zdaj moral dokazati, katere stvari so njegove. Rubežnika ni treba spuščati v hišo, ta le lahko vstopi s policijo, če ti ne sodeluješ. Najhitreje boste rešili tako, da vse vredne stvari poberete iz hiše, da bo manj sumljivo nadomestite kakšen tv in druge aparate, ki niso veliko vredne. Rubežnik pa naj pobere stvari kar misli, da bo dobil in pol bo mir.

Gagarin ::

Še enkrat, banda lopovska. Če dolguješ plačaj pa makar gledaš pol tv s katodno cevjo in ješ kruh. Če si bil faca in si živel na puf bodi faca in to še vrni tistemu ki ti je posodil. Teli nasveti kako okol prinesti upnike so res podn od podna.

showsover ::

Scorpy84 je izjavil:

No to bo šola za drugič, sorodnik bo zdaj moral dokazati, katere stvari so njegove. Rubežnika ni treba spuščati v hišo, ta le lahko vstopi s policijo, če ti ne sodeluješ. Najhitreje boste rešili tako, da vse vredne stvari poberete iz hiše, da bo manj sumljivo nadomestite kakšen tv in druge aparate, ki niso veliko vredne. Rubežnik pa naj pobere stvari kar misli, da bo dobil in pol bo mir.

En rubežnik sme sicer brez posledic zapleniti stvari, ki niso od dolžnika?
In če se (verjetno s kakšno pritožbo in kam?) ugotovi, da je 'pomotoma' zaplenil stvari, ki jih ne bi smel?
In če te stvari potem vrne poškodovane in (bolj ali manj) uničene?
Če imaš polno zavarovanje opreme in zgradbe, kaj pomaga?

reeves ::

Rubežnik lahko zapleni vse na naslovu dolžnika, razen tistega za kar nekdo dokaže, da ni dolžnikovo. Ne smejo zapleniti tudi stvari, ki so potrebne za normalno življenje (hladilnik, postelja, štedilnik...).
Vstopi lahko brez prisotnosti lastnika, ob spremstvu policije in morebiti še gasilcev (vlom). Pokličejo še enega (ali dva?) soseda, ki sta prisotna ob rubežu kot priči.
Postopek vračanja bi bil dolg in drag. Najprej je treba ugotoviti dejansko bivališče, kot je že @Lakotnik napisal, nato pa še ločen postopek za vračilo oz. odškodnino.
Ne vem pa kako bi to šlo skozi, ker si v končni fazi tudi ti sodeloval.

johanblond ::

St235 je izjavil:

hmmm, tvoj sorodnik je aktivno sodeloval pri prevari (fiktivna prijava bivališča), sedaj se pa čudi ker ima težave?

Povsem resno sprašujem.
Če se nekoga prijavi na nek naslov, zato da lahko tam prejema pošto, kako je to prevara, če se pogovarjamo o osebi, ki je v osebnem stečaju / nima premoženja / nima stalnosti (živi iz dneva v dan) in za to osebo ne moreš reči da živi pravzaprav "tam drugje", ker tega "tam drugje" ni (v kontekstu, da mu odrekaš premnoge pravice, samo za to, ker si ne lasti prebivališča). Če je ednina stalnost to, da tja prejema pošto tja je pač to (in ni mogoče reči, da nekatera druga lokacija ustreza stalnemu bivališču).

gendale2018 ::

A ni tako da se taki prijavijo na csd potem pa se lahko rubežnik na glavo postavi pa na bo dobil nič


drugače pa, tvoj sorodnik naj odjavi stalno bivališče pri drugem sorodniku in ga prijavi na csdju za te plave reči s sodišča/policije

kot zadnje o raznem fizičnem varovanju premoženja pozabite, tudi če se vas najde dovolj da razbijete rubežnike in jih utopite v vroči in zelo koncentrirani raztopini NaOH

bo pa jih naslednjihč prišlo več + policija

edino če je trump ali putin njegov frend pa mu posodi kako divizijo ali dve + par atomskih.... potem pa se zbudiš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mat xxl ::

Gendale je napisal, kako gre z takimi, prijava na naslov CSD, kjer prevzemajo pošto, vse ostalo povzroča težave.

Sicer pa, naj gre delati, da bo čim prej vrnil dolgove !!!

Glede rubeža ppa, kot ste napisali, oni poberejo, tisti, ki so mu pobrali, pa naj drago dokazije z sodnimi postopki, da je nekaj njegovo in ne od dolžnika, navadno se nikoli ne splača, če pa ŽE dokaže, da je res, pa sploh ni nujno, da stvari dobi nazaj, pač se mu prizna terjatev, tudi za vse sodne stroške, do tega sorodnika, ki ga je prijavil in potem lahko njega terja za stroške in vrednost stvari, tako, da dobrota je sirota, naredil uslugo in se spravil v past. Čim prej odjavite tega sorodnika oziroma sprožite upravni postopek, kjer dokažete, da pri vas ne biva .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

hmmm, tvoj sorodnik je aktivno sodeloval pri prevari (fiktivna prijava bivališča), sedaj se pa čudi ker ima težave?


CSD pa lahko to pocne? In seveda ni problem v debilni zakonodaji, temvec ljudeh, ki nato potrebujejo obvode.

Gagarin je izjavil:

Še enkrat, banda lopovska. Če dolguješ plačaj pa makar gledaš pol tv s katodno cevjo in ješ kruh. Če si bil faca in si živel na puf bodi faca in to še vrni tistemu ki ti je posodil. Teli nasveti kako okol prinesti upnike so res podn od podna.


Podn od cloveka si ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

111111111111 ::

Prijava na CSD je tukaj edina možna rešitev. Ampak CSD-ji se tega otepajo kot hudič križa. Ste pa precej pozni. To bi morali misliti prej. Po moje se rubežniku ne boste mogli izogniti.

@tikitoki: Torej smatraš, da dolžniku ni treba poravnati dolgove, ki jih je naredil? Si sploh prebral kaj je Ferdo66 napisal? Si že pomagal lačnemu otroku?

Invictus ::

johanblond je izjavil:


Povsem resno sprašujem.
Če se nekoga prijavi na nek naslov, zato da lahko tam prejema pošto, kako je to prevara, če se pogovarjamo o osebi, ki je v osebnem stečaju / nima premoženja / nima stalnosti (živi iz dneva v dan) in za to osebo ne moreš reči da živi pravzaprav "tam drugje", ker tega "tam drugje" ni (v kontekstu, da mu odrekaš premnoge pravice, samo za to, ker si ne lasti prebivališča). Če je ednina stalnost to, da tja prejema pošto tja je pač to (in ni mogoče reči, da nekatera druga lokacija ustreza stalnemu bivališču).

Zato, ker obstaja razlika med stalnim bivališčem, in naslovom kamor naj ti država pošilja pošto.

Stalno bivališče mora biti tam kjer živiš, saj si drugače v prekršku (sicer ne poznam primera ko bi kdo dejansko plačal kazen).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

Prijava na CSD je tukaj edina možna rešitev. Ampak CSD-ji se tega otepajo kot hudič križa. Ste pa precej pozni. To bi morali misliti prej. Po moje se rubežniku ne boste mogli izogniti.

@tikitoki: Torej smatraš, da dolžniku ni treba poravnati dolgove, ki jih je naredil? Si sploh prebral kaj je Ferdo66 napisal? Si že pomagal lačnemu otroku?


Ja, bral sem njegove nebuloze, k nima pojma kako je do situacije sploh prislo. S tem je sam pokazal svojo omejenost in se kaj slabsega.

Jaz se nisem izprsil kako bom lastorocno pomagal lacnim otrokom, tu pa se tudi ni nasel junak, ki bi razen glasnega laznega razglasanja dobrodelnosti bil pripravljen kaj konkretnega narediti.

tikitoki ::

Sicer pa me ne cudi. folk se rad kiti z dobrodelnostjo, v resnici pa so low life.

Gagarin ::

tikitoki je izjavil:

Sicer pa me ne cudi. folk se rad kiti z dobrodelnostjo, v resnici pa so low life.


Nizkotni ste tisti, ki goljufate ljudi in ne vračate dolgov in pa tisti ki takim kot si ti svetujejo kako se naj izognejo plačilu dolga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Zmajc ::

Osebi, ki je uradno v osebnem stečaju ne sme za časa trajanja osebnega stečaja noben rubiti čisto nič. Upniki se morajo zglasiti na sodišče, kjer se jih doda na seznam. Vsakršni rubež je v tem primeru protizakonit.

Če je dotična oseba res uradno v stečaju naj rubežniku pokaže odločbo o začetku stečajnega postopka nakar lahko ti samo grejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

tikitoki ::

Gagarin je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sicer pa me ne cudi. folk se rad kiti z dobrodelnostjo, v resnici pa so low life.


Nizkotni ste tisti, ki goljufate ljudi in ne vračate dolgov in pa tisti ki takim kot si ti svetujejo kako se naj izognejo plačilu dolga.


Kot sem rekel, nimas pojma o situaciji in so tvoji komentarji brez vrednosti. Kazejo pa tvojo omejenost.

Gagarin ::

tikitoki je izjavil:

Gagarin je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sicer pa me ne cudi. folk se rad kiti z dobrodelnostjo, v resnici pa so low life.


Nizkotni ste tisti, ki goljufate ljudi in ne vračate dolgov in pa tisti ki takim kot si ti svetujejo kako se naj izognejo plačilu dolga.


Kot sem rekel, nimas pojma o situaciji in so tvoji komentarji brez vrednosti. Kazejo pa tvojo omejenost.


Ne obstaja situacija pri kateri bi pošten človek podpiral skrivanje premoženja pred zakonitimi upniki. Si goljuf in pika.

Zmajc ::

Glejte, ni vsak, ki je v osebnem stečaju prevarant ali glavni krivec za nastalo situacijo. Kaj napadate in posplošujete zadeve brez da bi poznali človekovo zgodbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Gagarin ::

Zmajc je izjavil:

Glejte, ni vsak, ki je v osebnem stečaju prevarant ali glavni krivec za nastalo situacijo. Kaj napadate in posplošujete zadeve brez da bi poznali človekovo zgodbo?


Vsak ki skriva premoženje pred upniki JE prevarant, pa kakorkoli je prišlo do tega da je dolžan.

gruntfürmich ::

dobrota je sirota, nimaš kaj. šola za drugič in vse ostale...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zmajc ::

Gagarin je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Glejte, ni vsak, ki je v osebnem stečaju prevarant ali glavni krivec za nastalo situacijo. Kaj napadate in posplošujete zadeve brez da bi poznali človekovo zgodbo?


Vsak ki skriva premoženje pred upniki JE prevarant, pa kakorkoli je prišlo do tega da je dolžan.


Kakor koli že, če je v osebnem stečaju se rubit ne sme.

poweroff ::

Naj mi nekdo pojasni. Sem lastnik hiše in sorodnik pravi, da bi se preselil k meni. Mu podpišem, spremeni stalno prebivališče, ampak potem se ne preseli. Na silo ga zvleči v hišo ne morem.

Rečem mu, naj se potem odjavi in on mi reče, da se je odjavil. A lahko to sploh kje preverim?

Čez leto dni pride rubežnik in...?
sudo poweroff

Kaboom ::

poweroff je izjavil:

Naj mi nekdo pojasni. Sem lastnik hiše in sorodnik pravi, da bi se preselil k meni. Mu podpišem, spremeni stalno prebivališče, ampak potem se ne preseli. Na silo ga zvleči v hišo ne morem.

Rečem mu, naj se potem odjavi in on mi reče, da se je odjavil. A lahko to sploh kje preverim?

Čez leto dni pride rubežnik in...?

eUprava - izpis podatkov o osebah, prijavljenih na mojem naslovu
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

gruntfürmich ::

ma to s temi bivališči je morda čisto brez veze. začasna, stalna... koga pa briga. razen za tuje državljane, pa še to je vseeno, če imajo dovoljenje za 'bivanje'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mikhaair ::

Državo briga kje si.
Tudi turisti se prijavijo ob nastanitvi, da so tam. Da se jih lahko najde. In poračuna takso.

Sicer pa kot je rekel Zmavc. Ko pride rubežnik, pokažeš dokument o osebnem stečaju in je to to. Ne sme rubit.
Kakšne dokumente imaš v rokah pa veš sam. Z besedami si ne boš mogel pomagat.

111111111111 ::

Zmajc je izjavil:

Glejte, ni vsak, ki je v osebnem stečaju prevarant ali glavni krivec za nastalo situacijo. Kaj napadate in posplošujete zadeve brez da bi poznali človekovo zgodbo?

Glej, če si v osebnem stečaju zaradi dolgov in imaš premoženje, je to goljufija, pa sploh ni važno kdo je kriv za situacijo.

Če si pa v osebnem stečaju in nimaš ničesar, ker si ostal brez vsega, pa tega ne obsojam, so življenjske okoliščine drugačne. Obsoja se skrivanje pred upniki, če nekaj imaš.

680x0 ::

Naj me Lakotnik popravi, ampak če se ne motim, lahko s sorodnikom skleneš pogodbo, da mu brezplačno oddaš točno določen prostor v hiši, na podlagi te pogodbe pa prijavi stalno bivališče. S tem imaš pravno podlago, da rubežnik ne sme rubit iz ostalih prostorov. Ne vem pa, če se da kaj naredit v danem trenutku.

St235 ::

Ce imas ustrezno etazirano lastnino je to mozno.

johanblond je izjavil:

St235 je izjavil:

hmmm, tvoj sorodnik je aktivno sodeloval pri prevari (fiktivna prijava bivališča), sedaj se pa čudi ker ima težave?

Povsem resno sprašujem.
Če se nekoga prijavi na nek naslov, zato da lahko tam prejema pošto, kako je to prevara, če se pogovarjamo o osebi, ki je v osebnem stečaju / nima premoženja / nima stalnosti (živi iz dneva v dan) in za to osebo ne moreš reči da živi pravzaprav "tam drugje", ker tega "tam drugje" ni (v kontekstu, da mu odrekaš premnoge pravice, samo za to, ker si ne lasti prebivališča). Če je ednina stalnost to, da tja prejema pošto tja je pač to (in ni mogoče reči, da nekatera druga lokacija ustreza stalnemu bivališču).


Stalno bivališče je kjer kjer nekdo prebiva. Za prejemanje poste to nima nikakršne veze, ker lahko pošlješ posto na nek naslov brez da bi bil tam prijavljen.

Za robne situacije kje posameznik nima bivalisca (spi pod mostom), je mozna prijava bivalisca na CSD, kamor potem prihaja uradno pisanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

hmmm, tvoj sorodnik je aktivno sodeloval pri prevari (fiktivna prijava bivališča), sedaj se pa čudi ker ima težave?


CSD pa lahko to pocne? In seveda ni problem v debilni zakonodaji, temvec ljudeh, ki nato potrebujejo obvode.

Ja, csd to lahko pocne, ler je tudi tistim, ki dejansko nimajo bivalisca potrebno zagotovit osnovne clovekove pravice. In naslov na katerem je mozno vrocanje uradnih in sodnih pisanj je pomeben del tega.

dexterboy ::

Jah, kaj naj napišem... eni tukaj ste pa res..debili. Uporabil sem lepo besedo.
Pametni za vse, nimate pa pojma o pojmu.
Poden od podna, kar se tiče civilizacijskega napredka in humanosti....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mikhaair ::

@DexterBoy
Ja, se strinjam. Ljudje pozabljajo da z denarjem oz. poslom pridejo raznovrstne težave. Del posla je tudi izguba, terjatve, odpisi itd. Kasneje jokat je prepozno. Zloraba postopka stečaja je seveda druga stvar. In upniki lahko to tudi dokazujejo na sodišču. Tudi po koncu postopka.

Glugy ::

Company je izjavil:

V sorodstvu imam težavo. Določena oseba je v osebnem stečaju in dejansko nima nobene lastnine. Sorodnik mu je dovolil prijavo stalnega bivališča v hiši, v kateri pa ta oseba ne živi, niti nikoli ni živela, prijava je bila le zato, da lahko prejema pošto. Pojavil pa se je rubežnik na tem naslovu (zaradi dodatno vloženih zahtevkov in izvršb na sodišču), sorodnika pa na srečo ni bilo doma, zato je po tem dobil le obvestilo o nameravanem rubežu.
Torej, kaj lahko stori? Oseba, ki je na tem naslovu prijavljena, nima nobene lastnine nikjer, sploh pa ne v tej hiši, rubili bi lahko le lastnino sorodnika. Ali se lahko kakorkoli zavaruje, da ne bo rubežnik vstopal v hišo in pobiral stvari? Lahko se sicer kasneje preganja s sodiščem, vendar, ali je možno karkoli vnaprej doseči?
Hvala za odgovore!


Kje pa potem živi? naj se tam prijavi za stalno bivališče.

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Naj mi nekdo pojasni. Sem lastnik hiše in sorodnik pravi, da bi se preselil k meni. Mu podpišem, spremeni stalno prebivališče, ampak potem se ne preseli. Na silo ga zvleči v hišo ne morem.

Rečem mu, naj se potem odjavi in on mi reče, da se je odjavil. A lahko to sploh kje preverim?

Čez leto dni pride rubežnik in...?

Obstaja obrazec za ugotavljanje stalnega bivališča na eUpravi...

Ki ga izpolniš kot lastnik nepremičnine. In država odjavi vse, ki ne bivajo na tem naslovu. V postopku se pokliče vse osebe na UE na zaslišanje in če tam ne dokažejo upravičenosti do stalnega bivališča ali pa se sploh ne pojavijo, se jih izbriše.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XLapse ::

Kot je napisal že nekdo, je ravno point stečaja , tudi to da rubežnik ne more več rubit. Tle neki na dolgo in široko razpravljate, ko pa je oseba v stečaju in mu ne more rubit. Dejte mu raje svetovat v tej smeri
alien technology

111111111111 ::

St235 ::

XLapse je izjavil:

Kot je napisal že nekdo, je ravno point stečaja , tudi to da rubežnik ne more več rubit. Tle neki na dolgo in široko razpravljate, ko pa je oseba v stečaju in mu ne more rubit. Dejte mu raje svetovat v tej smeri


Clovek sprasuje kako naj se lastnik stanovanja zasciti pred rubezem zaradi tretje osebe ki ji je dovolil prijavit bivalisce. To nima nicesar z osebnim stecajem in lastnik stanovanja se na to ne more sklicevat (niti nima vseh informacij o stanju osebnega stecaja ali o tem kdaj in kako je nastal dolg.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sheteentz ::

Glede na aktivnost uporabnika Company v tej temi, se mi zdi, da se mi tukaj z njegovim problemom mnogo bolj aktivno ukvarjamo, kot pa on sam :D

solatko ::

Lakotnik29 - Kaj lahko stori posameznik, ki stalno bivališče (v dokumentih sicer ima) zaradi selitve zapusti in živi kot podnajemnik, kjer pa mu lastnik ne da soglasja za prijavo (zaradi ugodnih pogojev, najemnik pač nima interesa prijavit lastnika), stalni naslov pa rabi, tako za urejanje dokumentov, delovnega razmerja, sociale, zdravstva,....?
Delo krepa človeka

Invictus ::

Uredi si začasno bivališče... Za kar je osnova najemna pogodba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Na začasno bivališče ne moreš urejat skoraj ničesar v zvezi z državo, zato rabiš stalni naslov.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Saj ti ga ni treba odjaviti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

In potem smo v situaciji, ki jo je postavil OP.
Delo krepa človeka

ziga1990 ::

Company je izjavil:

V sorodstvu imam težavo. Določena oseba je v osebnem stečaju in dejansko nima nobene lastnine. Sorodnik mu je dovolil prijavo stalnega bivališča v hiši, v kateri pa ta oseba ne živi, niti nikoli ni živela, prijava je bila le zato, da lahko prejema pošto. Pojavil pa se je rubežnik na tem naslovu (zaradi dodatno vloženih zahtevkov in izvršb na sodišču), sorodnika pa na srečo ni bilo doma, zato je po tem dobil le obvestilo o nameravanem rubežu.
Torej, kaj lahko stori? Oseba, ki je na tem naslovu prijavljena, nima nobene lastnine nikjer, sploh pa ne v tej hiši, rubili bi lahko le lastnino sorodnika. Ali se lahko kakorkoli zavaruje, da ne bo rubežnik vstopal v hišo in pobiral stvari? Lahko se sicer kasneje preganja s sodiščem, vendar, ali je možno karkoli vnaprej doseči?
Hvala za odgovore!


Glej ves point tu je kot ti je bilo že povedano,da Sorodnik dokaže kaj je njegovo kar je lahko dokazati lastništvo je avto ostalo pa bi lahko bi bilo problematično.Rubežnik lahko vstopi v hišo samo s tvojim dovoljenjem in prisotnostjo ali pa z Policijo in pričami ponavadi so pa še Gasilci zraven samo oni nebojo šli v hišo bojo pa vdrli v hišo. Vzel bo kar bo ocenil, da je vredno dovolj da se poravna dolg do dolžnikov ne sme pa vzeti stvari ki so pomembne za življenje(hladilnik,....) na udaru so Tablični računalniki,televizije,... kar se da enostavno ocenit vrednost in tudi prodati
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

XLapse ::

ziga1990 je izjavil:

Company je izjavil:

V sorodstvu imam težavo. Določena oseba je v osebnem stečaju in dejansko nima nobene lastnine. Sorodnik mu je dovolil prijavo stalnega bivališča v hiši, v kateri pa ta oseba ne živi, niti nikoli ni živela, prijava je bila le zato, da lahko prejema pošto. Pojavil pa se je rubežnik na tem naslovu (zaradi dodatno vloženih zahtevkov in izvršb na sodišču), sorodnika pa na srečo ni bilo doma, zato je po tem dobil le obvestilo o nameravanem rubežu.
Torej, kaj lahko stori? Oseba, ki je na tem naslovu prijavljena, nima nobene lastnine nikjer, sploh pa ne v tej hiši, rubili bi lahko le lastnino sorodnika. Ali se lahko kakorkoli zavaruje, da ne bo rubežnik vstopal v hišo in pobiral stvari? Lahko se sicer kasneje preganja s sodiščem, vendar, ali je možno karkoli vnaprej doseči?
Hvala za odgovore!


Glej ves point tu je kot ti je bilo že povedano,da Sorodnik dokaže kaj je njegovo kar je lahko dokazati lastništvo je avto ostalo pa bi lahko bi bilo problematično.Rubežnik lahko vstopi v hišo samo s tvojim dovoljenjem in prisotnostjo ali pa z Policijo in pričami ponavadi so pa še Gasilci zraven samo oni nebojo šli v hišo bojo pa vdrli v hišo. Vzel bo kar bo ocenil, da je vredno dovolj da se poravna dolg do dolžnikov ne sme pa vzeti stvari ki so pomembne za življenje(hladilnik,....) na udaru so Tablični računalniki,televizije,... kar se da enostavno ocenit vrednost in tudi prodati

rubežnik ne more rubit če je oseba v stečaju, samo ta primer je neka velka mučka. Pejdi znat kaj se tle dogaja

torej ima neke dodatne vložene izvršbe? ... to mora vse v okviru, preko stečaja rešit da mu ne rubijo. Očitno je ta človek zelo slabo se informiral glede stečaja in nima pojma kaj dela
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

ziga1990 ::

^^ res samo OP tega ni omenil in sem predvideval, da dolžnik ni v osebnem stečaju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

solatko ::

OP je osebni stečaj omenil v prvem stavku.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834087 (1804) 2dark
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529751 (23306) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519919 (7952) Zmajc
»

rubež sredstev iz kartice

Oddelek: Loža
365815 (4723) Furbo
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus

Več podobnih tem