» »

Liter mleka 3 eur

Liter mleka 3 eur

Temo vidijo: vsi
««
10 / 10
»
»»

m0LN4r ::

Dragi sport je to, za reveze nedosegljiva kvaliteta. Itak, da so orescki iz afrike in indije, kjer 5 letni otroci pakirajo, starsi pa spricajo nasade je vse bio. Seveda je vse bio, sej noben ne gre dol preverjat xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Egidij88 ::

Že bio pri nas... s čim sosed šprica pa ni važno ane.

vostok_1 ::

Bojim se, da še vedno vas 95% živi v la-la landu.

Bo padec toliko smešnejši.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:



Zakaj sem potemtakem vztrajno trudiš dokazovati nasprotno?

In s čim konkretno naj bi to dokazovala? Ker menim, da je ekološka hrana okusnejša in bolj zdrava od konvencionalno pridelane? To ni mnenje ampak dejstvo.


Unknown_001 je izjavil:

Knjige zaradi ignorance seveda ne boš prebrala.


Ne, knjige ne bom brala, pa ne zaradi ignorance ampak zato ker imam veliko koristnejšega čtiva. Lahko pa ti tukaj povzameš bistvo v parih stavkih.

m0LN4r je izjavil:

Dragi sport je to, za reveze nedosegljiva kvaliteta. Itak, da so orescki iz afrike in indije, kjer 5 letni otroci pakirajo, starsi pa spricajo nasade je vse bio. Seveda je vse bio, sej noben ne gre dol preverjat xD


Za bio certifikat je treba izpolnjevati določene standarde, gotovo se najde vmes tudi kakšen goljuf, ki pa ga prej ali slej odkrijejo. Pa tudi to, da je za reveže to nedosegljiva kvaliteta, je vsaj v Sloveniji, precej za lase privlečeno.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Povzetek?

Selling Hope in a Jar

Want more?

Citat:
What That Nutrition Label Is Really Saying
It should come as no surprise that selling health (or the illusion of health) is hugely
profitable. In fact, it is so profitable that it has spawned an entire exploding industry of
products marketed as "functional foods"--one that pulled $37.3 billion in 2009 in the
United States alone. Naturally, companies have a lot of tricks up their sleeves for
snagging a share of this hugely pro?table (and rather bogus) market; witness, for
example, the cash cow known as "one-hundred-calorie packs," which cleverly allow
manufacturers to create smaller servings typically at twice the price. In industry
parlance, this is a well-known strategy called selling "perceived health and wellness,"
with the major word here being "perceived."
This illusion of "healthy" is perpetuated by the fact that many of us don't know what
many of the marketing buzzwords really mean; and of course marketers work hard to
keep it that way. A national survey conducted by the Shelton Group found that, when
asked whether we'd rather buy a product billed as "natural" or "organic," we choose
"natural," "thinking organic is more of an unregulated marketing buzzword that means
the product is more expensive," says Suzanne Shelton, who conducted the survey. But
she explains, "In reality, the opposite is true: 'Natural' is the unregulated word." And
other popular buzzwords--like "organically grown," "pesticide free," "all-natural," and
"no artificial ingredients"--actually mean very little
.
Given how freely companies throw these terms around, one can hardly blame us for
being confused. For example, in a clever bit of bait-and-switch marketing, when Silk
Soymilk recently introduced a line of milk made from nonorganic soybeans, it simply
switched its organic soy milk to a green box and began selling the new, nonorganic
version in the original red packaging, with only one perceptible change: replacing the
word "organic" with the word "natural."19
Companies have gone to great lengths to convince us that "natural" equals "healthy,"
but that couldn't be further from the truth. Believe it or not, because the term is
unregulated by the FDA, a company can dub just about any product "natural." Potato
chips made from actual potatoes instead of potato flakes may technically be natural, but
they are still processed, high in fat, high in sodium, and lacking in nutritional value.




Kaj pa Halal?

Your religion dictates that you can only eat foods designated "halal,"
which is an Arabic term defined as "lawful" or "permitted" (among other things, this
excludes pork and its by-products, animals not properly slaughtered, carnivorous
animals, and alcohol). Now, historically, buying halal food meant going to a Muslim
grocer or butcher, who cut the meat in accordance with Islamic principles. Such a
person might not be hard to ?nd in downtown Baghdad, but here in the States, there
aren't exactly Muslim butchers on every corner. Which is why food companies have
begun to o?er thousands of new products boasting the halal label. This business,
according to the Halal Journal, is worth roughly $632 billion per year--a staggering 16
percent of the global food industry
.
Today companies are slapping the halal label on everything from food to makeup to
even furniture (in this case, it could be the oil, paint, or soap used to stain the wood that
claims halal certi?cation). Canadian drug companies even sell halal vitamins, which
claim to be "free of the gelatins and other animal derivatives that some Islamic scholars
say make mainstream products haram, or unlawful," and there are multiple halal
cosmetics lines, including a brand called OnePure, which has supposedly been certi?ed
in Malaysia by the same Islamic body responsible for certifying meats. "People are
always looking for the next purity thing,"




In še en za konec:
Whether the brand's promise is health, happiness, or enlightenment, what all the
marketing ploys we've been talking about in this chapter have in common is that they
tap into our very human desire to return to the earth. To reclaim an innocence
untainted by money or by the stresses of contemporary life. They're all about selling us
inner peace, spiritual fulfillment, and a better life.
And selling us hope, as well. This is nothing new; companies have been selling hope
in one way, shape, or form for the past hundred years. Because hope works. We crave it.
We need it. And we buy it. Charles Revson, the founder of Revlon, was clearly onto
something when in 1967 he was quoted as saying: "In the factory, we make cosmetics;
in the drugstore, we sell hope in a bottle."
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

In še en:

High price of doing good. Sicer se ne nanaša izključno na hrano ampak na "ozaveščenost" pri nakupovanju. Yep tudi tu vas ciljajo.

Is shelling out the extra money for these "responsible" products actually doing any
social good? Or are they just making us feel more virtuous, in the same way that
drinking acai juice makes us feel more healthy?
Signs point to the latter, given that
research shows that when we make these kinds of purchases we tend to give ourselves
permission to make less responsible decisions in other areas of our lives--say, failing to
recycle our Coke can after scar?ng down an organic hamburger, or pressing the gas on
our eco-friendly Priuses with an alligator-skin boot--thus undoing our e?orts to "do
good." One study found that the owners of hybrid cars drive more miles, are more ticket
and accident prone, and even bash into pedestrians more.
More ironic still is that today, buying "responsible" products, like hybrid cars, is
actually an act of conspicuous consumption--a way of purchasing the respect and
admiration of our peers
(an old episode of South Park didn't refer to it as the "Pious" for
nothing). And in fact, Toyota engineered this quite deliberately.


In tole bi izpostavil:
More ironic still is that today, buying "responsible" products, like hybrid cars, is
actually an act of conspicuous consumption--a way of purchasing the respect and
admiration of our peers
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

@Raptor

Lahko se strinjam, da je kupovanje manjših porcij slabša varianta, pogosto dražja z več preostale embalaže, razen ko se to izrecno izplača, tako kot v primeru omenjenih 250g bio oreščkov iz Hoferja, ki stanejo 3,99 saj 1 kg oreškov v rinfuzi v bio trgovini pride od 24-30 evrov.

Vse ostalo se mene ne tiče, ker sem nadpovprečno osveščen potrošnik, vsaj kar zadeva hrano, znam brati deklaracije, poznam različne certifikate... in definitivno ne padam na fore omenjene v odlomkih iz knjige, ki si jih navedel.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

@Raptor

Lahko se strinjam, da je kupovanje manjših porcij slabša varianta, pogosto dražja z več preostale embalaže, razen ko se to izrecno izplača, tako kot v primeru omenjenih 250g bio oreščkov iz Hoferja, ki stanejo 3,99 saj 1 kg oreškov v rinfuzi v bio trgovini pride od 24-30 evrov.

Vse ostalo se mene ne tiče, ker sem nadpovprečno osveščen potrošnik, vsaj kar zadeva hrano, znam brati deklaracije, poznam različne certifikate... in definitivno ne padam na fore omenjene v odlomkih iz knjige, ki si jih navedel.


Torej trdiš, da nalepka BIO dejansko nosi neko težo ? Američani pač imajo te fore ala Natural in Organic. Realno gre za isti šit.

Knjiga to še bolj razdela v detajle ampak izpostavil sem le citate, ki v splošnem opišejo izkoriščanje našega upanja za boljše življenje pri trženju.

Definitivno pa mnogi premnogi padejo na točki:
Paying more for buying responsible products.

Mandljevo mleko je pač ena od butičnih bedarij, ki pritiska ravno na to točko. Buy, because you have to be responsible. In ni fora da marketing prisili tebe, ampak da ti sproži mehanizem zaradi katerega se "osvestiš" in nato neracionalno kupiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:



Torej trdiš, da nalepka BIO dejansko nosi neko težo ? Američani pač imajo te fore ala Natural in Organic. Realno gre za isti šit.


Ne, ne gre za isti šit. Vsak proizvajalec lahko da na embalažo besede kot so "naravno", "organsko"... ekološki certifikat pa samo tisti, ki ga je pridobil, od ustrezne inštitucije, ki te stvari kontrolira. In slovenski ekološki kmetje imajo vsako leto vsaj eno nenapovedano kontrolo, kjer morajo pokazati račune in embalažo od semen, gnojil, škropiv... gledajo se pleveli, vzorči se zemlja, delajo se analize produktov... ni to krneki.


Unknown_001 je izjavil:

Mandljevo mleko je pač ena od butičnih bedarij, ki pritiska ravno na to točko. Buy, because you have to be responsible. In ni fora da marketing prisili tebe, ampak da ti sproži mehanizem zaradi katerega se "osvestiš" in nato neracionalno kupiš.


Ne bi rekla, mandlji so popularni ker imajo, poleg arašidov, od oreščkov največ beljakovin 21/100g kar je pomembno za vegane, pa tudi ostale, ki želijo uživati dovolj beljakovin pa ne želijo kar naprej jesti meso ampak bolj pestro hrano, torej gre tukaj bolj za zdravstvene razloge kot karkoli drugega.

kingsix ::

Mandljevo mleko nima kaj veliko veze z mandlji, še manj pa z vsebnostjo beljakovin, ki jih le ti imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Unknown_001 ::

In za koji kurac (pardon izrazu) ne moreš tistih mandljev pojest kot človk? A komu slučajno zobje falijo al kaj, da je treba v vod namakat pa nek nagravžn mlek delat. Pa to od bedarije ne vete kaj bi počel.

Gosposko vzameš pest, nabašeš v usta in melješ.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Raptor wtf???
Fora je, da sedaj ko imas mandljevo mleko, lahko to dojames kot super nadomestek kravjemu mleku.

Si kaj takega naredil, ce si se nabasal z mandlji v kosu?? Ne nisi.

Prosim, ce jih zelis razumet se spusti na ta nivo razmisljanja (oziroma dvigni, kakor za koga).

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:



ni to krneki.




Ma v bistvu je. Sem tako ali drugače vključen tudi v primarni sektor, pa vidim kje je fora. V državi z normalno regulativo ta BIO za potrošnika efektivno ne pomeni nič. Spiritualno pa verjamem da zelo veliko. Ker vse ostalo je bav bav surprise surprise opisano s strašno besedico:

"kemija"

Buhuhahahhahahahahhaha nočne more za deco.

neverlucky je izjavil:

Raptor wtf???
Fora je, da sedaj ko imas mandljevo mleko, lahko to dojames kot super nadomestek kravjemu mleku.

Si kaj takega naredil, ce si se nabasal z mandlji v kosu?? Ne nisi.

Prosim, ce jih zelis razumet se spusti na ta nivo razmisljanja (oziroma dvigni, kakor za koga).


Od kdaj lahk iz mandljevega mleka nardim sir?

Aja, kaj sem naredil k sem mandje zgrizu.
Ahem, dobil sem vsa famozna hranila ki jih opevate. Ceneje, bolj okusno in v večji količini kot s to postano vodo, ki jo oglašujete za nadomestek. KI GA MORAŠ KUPIT SICER SI SOVRAŽNIK NARAVE in nasploh prasec.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Jaz nevem kako se dela sir iz mandljevega mleka, verjamem pa, da se najde kdo v tej temi, ki to pocne.

Namesto mesa jes sojo.
Namesto da pijes kravje mleko, pijes mandljevo mleko.
Namesto da jes jajca, ...

Vse zivalske proizvode lahko zamenjas z rastlinskimi ekvivalenti.

Sedaj k tvojemu problemu. Ce ti ne pijes mandljevega mleka in bi za njegove sestavine pojedel mandlje v kosu, potem naenkrat nimas vec nadomestka kravjemu mleku in ne mores okol govorit, da se da vse zivalske produkte nadomestit z rastlinskimi.

Unknown_001 ::

In zakaj bi to počel in first place?

Zakaj morjo vegani svoje jedi poimenovat kot "zrezek", "mleko", "sir"... zakaj sploh iščejo nadomestke?

Mar ni to za njih ekvivalent poimenovanja "mrhovinarske prehrane".

Mislm, če si vegič bodi stabilen v svojih prepričanjih. Ne pa da se tolažiš z nadomestki, potem pa na skrivaj žreš doručke, ko ti život dojadi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Jaz ti samo pomagam razumet njihovo razmisljanje. Seveda so poimenovanja mandljevo mleko, spinacni zrezek, krompirjevo jajce itd. neumna. Tako pac je. Jaz tudi ne razumem teh poimenovanj. Najbrz se potem lazje prepricas, da ni razlike med temi imeni in si potem boljsi, ker jes rastlinski produkt in ne zivalskega.

Unknown_001 ::

neverlucky je izjavil:

Jaz ti samo pomagam razumet njihovo razmisljanje. Seveda so poimenovanja mandljevo mleko, spinacni zrezek, krompirjevo jajce itd. neumna. Tako pac je. Jaz tudi ne razumem teh poimenovanj. Najbrz se potem lazje prepricas, da ni razlike med temi imeni in si potem boljsi, ker jes rastlinski produkt in ne zivalskega.


Ampak jaz jih NOČEM razumeti prijatelj. Ker v osnovi vem, za kaj se gre in kaj hočejo doseči. V ozadju pa teče velik biznis ki ga v dobri veri financirajom. Mandljevo mleko žal ni noben nadomestek. Kvečjem pofarbana voda z okusom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

In za koji kurac (pardon izrazu) ne moreš tistih mandljev pojest kot človk? A komu slučajno zobje falijo al kaj, da je treba v vod namakat pa nek nagravžn mlek delat. Pa to od bedarije ne vete kaj bi počel.

Gosposko vzameš pest, nabašeš v usta in melješ.


Kdo pa pravi, da jih ne, pri čemer je vseeno bolje, da so predhodno namočeni, da se odstrani fitinsko kislino, ki zavira absorbcijo mineralov in drugih hranil v telesu. Ampak mleko nudi še druge opcije, lahko ga vlivaš v kavo, po kosmičih, delaš palačnike, pudinge, smutije...Te pa nihče ne sili, da ga piješ, zato res ne vem zakaj se toliko vsajaš.

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:



Ma v bistvu je. Sem tako ali drugače vključen tudi v primarni sektor, pa vidim kje je fora. V državi z normalno regulativo ta BIO za potrošnika efektivno ne pomeni nič. Spiritualno pa verjamem da zelo veliko. Ker vse ostalo je bav bav surprise surprise opisano s strašno besedico:

"kemija"

Buhuhahahhahahahahhaha nočne more za deco


Nimaš prav veliko pojma, dejansko je kar razlika ali kmet pri pridelavi uporablja sredstva, ki v zemlji in pridelkih puščajo ostanke težkih kovin, organoklornih spojin... ki so lahko zdravju škodljive, ali pač ne.

kingsix je izjavil:

Mandljevo mleko nima kaj veliko veze z mandlji, še manj pa z vsebnostjo beljakovin, ki jih le ti imajo.


Res je, mandljevo mleko nima prav veliko beljakovin, ampak če si ga doma narediš, ponavadi zmletih mandljev, ki si jih pri izdelavi uporabil, ne vržeš stran ampak jih poješ in tako dobiš beljakovine.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Raptor ne ve, kako bistvene razlike so v predpisih med EU in ZDA.

FormerUser ::

jype je izjavil:

Raptor ne ve, kako bistvene razlike so v predpisih med EU in ZDA.


Tudi to, ja, čeprav se tudi pri nas rado zavaja z raznimi "100% naravno", "domače"....

tikitoki ::

neverlucky je izjavil:

Jaz nevem kako se dela sir iz mandljevega mleka, verjamem pa, da se najde kdo v tej temi, ki to pocne.

Namesto mesa jes sojo.
Namesto da pijes kravje mleko, pijes mandljevo mleko.
Namesto da jes jajca, ...

Vse zivalske proizvode lahko zamenjas z rastlinskimi ekvivalenti.

Sedaj k tvojemu problemu. Ce ti ne pijes mandljevega mleka in bi za njegove sestavine pojedel mandlje v kosu, potem naenkrat nimas vec nadomestka kravjemu mleku in ne mores okol govorit, da se da vse zivalske produkte nadomestit z rastlinskimi.


Seveda se najde kdo, ki dela sir iz mandljevega mleka.

jype je izjavil:

Raptor ne ve, kako bistvene razlike so v predpisih med EU in ZDA.


Ker pri nas v marketingu delajo sami idioti in si ne znajo izmisliti drugih fraz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jype ::

FormerUser je izjavil:

Tudi to, ja, čeprav se tudi pri nas rado zavaja z raznimi "100% naravno", "domače"....
Jasno. Imamo celo "bio jablana d.o.o." ali nekaj takega, da je potem legalno.

Moraš bit precej butast, da padeš na tako finto.

tikitoki je izjavil:

Ker pri nas v marketingu delajo sami idioti in si ne znajo izmisliti drugih fraz.
Fraze ne pomagajo. Znaki, ki zagotavljajo standarde, so zaščiteni z visokimi kaznimi. Dovolj visokimi, da si jih tudi marketing ne more privoščiti.

Egidij88 ::

Bwahahaha Raptor boss. Lahko je mandljev sok, izcedek, žmoht...mleko to ni.

issak ::

kingsix je izjavil:

Mandljevo mleko nima kaj veliko veze z mandlji, še manj pa z vsebnostjo beljakovin, ki jih le ti imajo.


Kako ne? Jaz sem ga včeraj naredil doma - 100g mandljev in liter vode v blender. Kaj tukaj nima zveze z mandlji?

issak je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mandljevo mleko nima kaj veliko veze z mandlji, še manj pa z vsebnostjo beljakovin, ki jih le ti imajo.


Kako ne? Jaz sem ga včeraj naredil doma - 100g mandljev in liter vode v blender. Kaj tukaj nima zveze z mandlji?


> Mandljevo mleko žal ni noben nadomestek.

Niti me ne zanimajo nadomestki, jaz ničesar ne nadomeščam, mandljevo in ostale sem pil že od nekdaj, zdaj pač poleg tega samo ne pijem živalskega mleka.

> Kvečjem pofarbana voda z okusom.
To lahko rečemo za čisto vsako tekočino, tudi živalsko mleko je v veliki večini voda...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:



Znaki, ki zagotavljajo standarde, so zaščiteni z visokimi kaznimi. Dovolj visokimi, da si jih tudi marketing ne more privoščiti.


In te označbe so STANDARDIZIRANE.

Tako kot CE, Reciklažni trikot, ...

Realnost je taka da na bio oddelkih na štacunah vidiš bio, öko, super green, Organec, Gluten fri na vseh vrečkah in kartonih. Vse označeno po svoje brez standardizirane etikete, potiska.

Vprašanje je, če se ljudje sploh zavedajo tega in ali sploh preberejo kak standard.

Še vedno pa te ozaveščenost o označbah ne reši natega z "odgovornim nakupom izdelka".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

issak ::

tikitoki je izjavil:

Seveda se najde kdo, ki dela sir iz mandljevega mleka.


Oja: https://imgur.com/a/hQTgltW iz indijskih oreščkev in rastlinskega 'mleka'.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Zakaj sem potemtakem vztrajno trudiš dokazovati nasprotno?

In s čim konkretno naj bi to dokazovala? Ker menim, da je ekološka hrana okusnejša in bolj zdrava od konvencionalno pridelane? To ni mnenje ampak dejstvo.


Unknown_001 je izjavil:

Knjige zaradi ignorance seveda ne boš prebrala.


Ne, knjige ne bom brala, pa ne zaradi ignorance ampak zato ker imam veliko koristnejšega čtiva. Lahko pa ti tukaj povzameš bistvo v parih stavkih.

m0LN4r je izjavil:

Dragi sport je to, za reveze nedosegljiva kvaliteta. Itak, da so orescki iz afrike in indije, kjer 5 letni otroci pakirajo, starsi pa spricajo nasade je vse bio. Seveda je vse bio, sej noben ne gre dol preverjat xD


Za bio certifikat je treba izpolnjevati določene standarde, gotovo se najde vmes tudi kakšen goljuf, ki pa ga prej ali slej odkrijejo. Pa tudi to, da je za reveže to nedosegljiva kvaliteta, je vsaj v Sloveniji, precej za lase privlečeno.

List papirja za nekaj v sloveniji ni neka novost za dobit, tudi preko raznih kanalov. Enkrat imas certifikat, poznas kako uradno osebno in po tistem prosto po presernu. Kontrole so slabe, to je problem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Tudi to, ja, čeprav se tudi pri nas rado zavaja z raznimi "100% naravno", "domače"....
Jasno. Imamo celo "bio jablana d.o.o." ali nekaj takega, da je potem legalno.

Moraš bit precej butast, da padeš na tako finto.

tikitoki je izjavil:

Ker pri nas v marketingu delajo sami idioti in si ne znajo izmisliti drugih fraz.
Fraze ne pomagajo. Znaki, ki zagotavljajo standarde, so zaščiteni z visokimi kaznimi. Dovolj visokimi, da si jih tudi marketing ne more privoščiti.


Butastih ljudi ne primankuje.

tikitoki ::

To, da se na veliko zavaja je dejstvo. Ker imas kup podobnih oznak. Nakljucje? Ja, ziher.

Potem pa imas se kriminalce, ki to tudi dobro izkoriscajo. Cist navadne agrume prepakirajo v vrecne v vrecke z bio oznako in mastno zasluzijo. Sej so celo predvajali posnetke ene take operacije:).

Tko, da ja. Razne Hipatije so tolk izkusne, da njih ne morejo na noben nacin prenesti okoli.

Gagatronix ::

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231858 (211388) BigWhale
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648324 (44658) Matev

Več podobnih tem