» »

DVD/RW Kateri?

DVD/RW Kateri?

«
1
2

Eagel ::

Kateri DVD writer, ki podpira vse standarde, da je dovolj hiter pri dostopnih časih in za ~40-45 kSIT se splača kupiti.

Vaša mnenja ??

Dobre in slabe lastnosti ??

(Pioneer A06, LiteOn LDW-411S, LG GSA-4040B, NEC 1300A, Sony DRU-510A ali Teac DV-W50D)

Katerega kupiti oz. za katerega se odločiti ??

Ali mislijo cene v bližnji prihodnosti še kaj bolj padati (ali se splača počakati ??).

Prosim Vas za Vaša mnenja.

LP, Eagel

WildTHink ::

Jest sm za NEC ND-1300A.
Podpira vse formate in tud snema jih. Tko da se bo pred koncem tega leta pojavu v mojem PCju.:D
Cena je pa tud ugodna 120€.
So... are you red or blue?

Caligula ::

Kupi ali Liteona ali NECa.

Ne kupuj Sonya, Plextorja, .. splo tadragih ne, ker so ponavadi samo prepakirani cenejsi modeli o narejeni s strani cenejsih proizvajalcev. Ce ti kdo tezi ,da je kak Liteon ali NEC zbircen glede medijev, mu primazi klofuto in razlozi, da je po netu ravno za te najcenejse modele, ker so najbolj razsirjeni, najvec neuradnih firmwarov, ki omogocajo najhitrejse pisanje na vse medije.

Skratka ne zapravljaj enarja za drazje enote, ker niso boljse, kvecjemu slabse.

NEC ali Liteon, razen ce imajo ostali kje slucajno hudo znizano ceno.

Dead_Eye ::

kaj liteon je boljši kot LG? ker cena je tam tam
The one and only

Eagel ::

Ja saj sem tudi gledal da bi vzel LiteOn LDW411S.

Hitrejši zapis DVD+RW -> 4 x.

Kaj pa LG GSA-4040B ?
Čeprav ima zapisovanje DVD+RW samo 2.4 je pa hiter pri dostopnih časih za DVD 130 ms, za CD 110 ms, plus tega pa še DVD-RAM podpira (čeprav bo izumrl).
Plus večji MTBF ima (100.000 ur), LiteOn pa 70.000 ur.

Cene: LG 38.000, LiteOn 45.500 SIT.

Kaj pol vzamem LG ali LiteOn ?? Kaj pravite, se splača dati še 8 prešernov več za LiteOn z 4 x hitrostjo zapisovanja DVD+RW ali ne ??

tomaxxx ::

Sem lastnik NEC-1300a, in zadeva pece tako kot je treba (cca 40 DVDjev specenih), seveda je bilo treba poskrbet za pravi firmware, kar pa nebi smelo bit problem ce znas uporabit zadevo ki se mu rece google>:D
Sicer pa za 130€, kar sem jst dal za njega pred mesecem .... res dober nakup.

Wox ::

Sem mislil kupit Plextorja v Comtronu, pa ga niso meli na zalogi. Pa sem vzel skoraj pol cenejšega LG-ja 4040B. Pa moram rečt, da sem prijetno presenečen nad to pečko. Peče večinoma na vse medije, na katere sem naletel, celo Princo. Edino SmartBuy DVD+R ni dobro speko. Pa tudi dostopne čase ma za pečko neverjetno nizke, pa zelo hitro ripa DVD-je. Podpira tudi DVD-RAM, ki sem ga pred kratkim sprobal in moram rečti da je zadeva za kakšen backup full cool. Kod bi mel še en 4GB disk not. Dostopni časi zelo kratki, samo so mediji full dragi. Kaj bi še reko? Recimo, za malo denarja veliko muzike.

Caligula ::

Se enkrat:
ne mecite stran denarja za teace, plextorje, ker skor nic vec ne delajo sami. Samo prepakirajo nece, liteone,..

Skratka lg ali liteon-slednji cdje pece z do 40kratno hitrostjo, ce se ne motim, lg pa z 24.

Pa se enkrat: premlatit vsakega papka, ki joka, da kaj ni zdrzuzljivo z mediji-se pac sname neuradni firmwarte z neta pa je stvar resena.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

Caligula ::

Aja, pa NEC je seveda se vredu. ostalo je stranmetanje denarja.

jerry2000 ::

Mene zanima DVD-RAM. DVD pogon bi kupil izključno, da bi mi vsake 3 ure naredilo backup novih datotek. Do zdaj sem imel OnStream tračno enoto, ki se je pokvarila in ... zadeva je izumrta.

Bral sem da je DVD-RAM prava stvar za backupe, vsaj tako je bilo. Ali je danes DVD+RW že boljši v tem pogledu? Ta potrebuje InCD ali MountRainier, da lahko nanj pečeš kot na trdi disk. Kaj pa DVD-RAM? Se tudi obnaša tako?

Bral sem, da je zanesljivost in prepisljivost DVD-RAM plošč večja kot DVD+-RW, je kaj resnice na tem?

Se mi splača imeti DVD-RAM za backupe ali je to... razmetavnje denarja...?

Pozdrav

Jerry

Caligula ::

DVD-RAM kolikor je meni znano, zapisujejo tudi Liteoni in LGji in NECi, ki so a vse standarde-ali pa se motim?

Da pa bi bil boljsoi za backupe,.. pa bo povedal kdo drug, ker sam ne vem.

chucki ::

zravn LG dobis dvd-ram cd zravn :) njegova vrednost pa je 5 cukov :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jerry2000 ::

Pa je vredno vse skupaj?

Ker 5 čukov je že 5 dobih DVD+RW nosilcev...

Zdaj sem pred dilemo ali vzeti LG-ja in zapisovati na DVD-RAM po 5 čukov enega ali pa vzeti Liteona ki ima DVD+RW 4X zapisovanje in zapisovati backupe na te nosilce...

Hm...

Jerry

Caligula ::

Vzami Liteona, ker je pri nas malo cenejsii, pa CDje hitreje zapisuje, pa Liteon je najvecji izdelovalec CD-RWjev na svetu,,.. in tudi firmwara bo ko poeck za razne noname medije hitro zapisovat. Pa pozabi na DVD-RAM pri teh cenah. Sta ostala standarda popolnoma dovolj zanesljiva, da bodo tvoji vnuku se lahko gledali tvoje slike,... :D

jerry2000 ::

Sem kupil LG za 33 jurjev... Bom videl kakšen je...

Po Ebayu lahko kupiš 10 DVD-RAM za cca 75 EUROV.

Jerry

@ljash ::

V keri štacuni si ga kupu?

pa še to - kok časa potem piše en dvd-r (poln, torej 4,7 GB)?


LP

Raw ::

LG 4040b je v Comtronu 34.900 sit.

Dost ugodno se mi zdi. Maybi bo treba kar kupt :D

Caligula ::

Al bo pa do novga leta 25k.
ce ne ze kr 20 : )

Sm ziher, da bom okol novga leta dubu dobrega za vse standarde v Italiji recmo za manj kot 20k.>:D

Raw ::

Prevec upas. V dobrmu mesecu ne bo pod 30k padla cena.
Pri Comtronu je akcija na LGja, drugace je se vedno skor 40 flik drugot.

Caligula ::

V Italiji je brez davka LG ze zedaj cca 125 Evrov. LG pa 140Evrov.
Do novga leta to se pade.

Bodo pa tudi pri nas se akcije akcij.. :D
Se vedno so bile

komar ::

Za info.
CENE V ITALIJI (IVA oz DDV vstet v ceni)
CENA POPUST
PROMO DVD-RW NEC + - R 4X €175,00 €159,00 SHORT PROMO 10/11
PROMO DVD+ - RW PIONEER A 106 BULK €199,00 €186,00 12-nov PROMO 10/11
NEW DVD+ - RW LITE ON LDW411S RETAIL €184,00 SU ORD
PROMO DVD+R/RW DVD-R/RW SONY DRU-510 €299,00 €229,00 AMPIA PROMO
PROMO DVD + -R 4X, 3X -RAM LG 4040 RETAIL €249,90 €219,00 SU ORD PROMO
PROMO DVD - 4X TOSHIBA SD-R5112 OEM €149,00 €139,90 SHORT PROMO 10/11

WildTHink ::

WTF... PROMO...8-O
Kaj je to?
So... are you red or blue?

komar ::

PROMO - AKCIJA

Caligula ::

TRPI!:D


LITEON LDW411S DVDąRW 4x2x12x 40x(Cdr)+software 175,20 146,00
NEC ND1100A DVD+RW 4x2.4x12x 16x(Cdr) 108,00 90,00
PIONEER DVR-106 DVDąRW 4x2.4x12x 16x(Cdr) 172,80 144,00
NEC ND1300A DVDąRW 4x2.4x12x 16x(Cdr) 147,60 123,00
TEAC DV-W50D DVDąRW 4x2.4x12x 16x(Cdr) 165,60 138,
Prv z ivo, druga brez-men to kolega s prepustnico prpelje tko da...

Popapaj se s svojim kilavim PROMO cenikom s kake vaske trafike v IT Alpah>:D

Raw ::

@komar: Em.. mal prever ce se nisi zmotu - mogoce je to s kaksnega anticnega cenika? (beri star vec kot 2 mesca :) ) Stevilke so namrec res zasoljene.

@Caligula: Smem vprasat s kje tocno so te cene?

komar ::

Caligula ::

V Essediju sem se vedno vse dobil. Samo kolega se buni, ker pri celem rac po komponentah ze tri tedne caka na rack za disk.

Jaz pa tezav se nisem imel. Narocis, teden pocakas, pri nekaterih izdelkih pa sem zadnje case celo dobil na koncui ceno za par evrov manj kot je bila napisana, je pa tudi res da vsi nimajo srece z njimi, samo tako je pri vseh trgovcih. Eni so pri nas zadovoljni celo z Mlacomom.

Skratka jaz car, ti se zmotil!:D
Sala

heft ::

lastim si NEC 1300a
zaenkrat se ni delal problemov,samo Jokerjevih Baysi medijev ne mara :)

Caligula ::

Heft,

a te tanove Rhino, k se jih prodaja po 390 SIT pise s stirikratno kakor so deklarirani?
Pa a mas uradni ali scrackan firmware?

WildTHink ::

Heft... kako si zadovoljen z necom.. jest ga namreč kupujem! Priporočaš?
So... are you red or blue?

heft ::

@Caligula

te nove rhino sploh probal nisem
glede firmwera,pa mam verzijo 1.08

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: heft ()

heft ::

@WildTHink

Za 1x se dela normalno,samo RAM medijev ne jebe :)

da,priporocam ti ga

PS:ce mas pa kej vec soldov pa kupi plextorja raje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: heft ()

@ljash ::

v kateri štacuni si kupu NECa? in kje bi dubu plextorja?

Caligula ::

Plextorja se ti ne splaca, ker je le prepakiran NEC.
Oz nekateri modeli mogoce Liteon.

Skratka kupu NECa, LGja ali Liteona. Slednji najhitreje pece se CDje.

V avstriji se za jurja dobi TDK rewritable medije, ki jih NEC 1300 z 1.08 firmwarom pece s stirikratno hitrostjo, formatirane oz z 2.4 kratno, ce jih mora se brisat.

Tako mi je danes povedal nekdo, ki si ga je lastil.

Nekako bi ti svetoval NECa, ker je tudi neuradnega firmwara veliko in bo tako zaradi razsirjenosti tudi ostalo.

Plextor DVDrjev e izdeluje. Jih kupuje in prodaja pod svojo blaggovno znamko. Prav tako Teac in verjetno tudi Asus.

Zato za slabsi ali starejsi model placas toliko in vec kot pri originalnem proizvajalcu najnovejsega.

NEC, Liteon in LG dobro obvladujejo DVDR tehnologijo in so pocei pri izdelavi.
Zato drugi kupujejo od njih in preprodajajo.

WildTHink ::

@heft

Hvala! Za plextorja nimam dnarja... pa isto dela kot vsi ostali!
Kje si ga kupu? :D
So... are you red or blue?

McNato ::

To da je Plextor (trenutno aktualni model PX-708A) samo prepakiran NEC ne bo povsem držalo. Recimo že zato ne ker NEC v svojem programu sploh nima 8X rekorderjev.

Sicer pa DVD rekorderje izdeluje tudi Pioneer. Njihovo A06 enoto prodajato pod svojim imenom med drugim tudi TEAC (DV-50D), ASUS DRW-0402P, Acer DVR-106RD.

Za Sonyja izdeluje DVD pekače LiteOn.

Caligula ::

Najnovejsega verjetno tudi, a ne po svoji tehnologiji, oz imajo lahko dogovor, da sami prav takega ne smejo trziti(lahko za dolocen cas npr), ce ga izdelujejo se za Plextor.

Sony ze dolgo uporablja Liteona-ze pro DCRWjih,..

Te dogovori kdo od koga se spreminjajo na par mesecev-tudi po modelih.
Kupci pri brand namih pac pregledajo kaj se da dobit pri OEMih in pac enkrat zberejo ene, enkrat druge, kdaj pa so celo malo zvesti, ce so res zadovoljni.

BaRtMaN ::

Kaj pa Pioneer A-06 je za kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

PALOMINO ::

Pioneer A06 si lastim sam in moram reči, da je zadeva naravnost izjemna, piše na vse možne znamke DVD-jev popolnoma brez napak (Sony, Philips, Princo, Smartbuy, E-proformance...). Enota je zelo zelo tiha, tako da je v bistvu ne slišiš...poln dvd ti pri 2x hitrosti zapiše v cca. 27 minutah, pri 4x hitrosti pa v cca. 13 minutah...tako da če le denar ni ovira si kupi Pioneer ali Plextor...nihče mi namreč ne bo govoril, da so NEC-i LG-ji, LiteOn-i isto sranje ker to ni res...sem preizkusil večino teh pogonov in verjemite mi da so razlike...če koga zanima kaj več lahko piše na ZS.

boha ::

TEAC DV-W50D se je precej pocenil in je IMO kar ugoden nakup glede na to, da je čista kopija Pioneer A06

Lime ::

Tukaj je 11 pečk na testu.

BaRtMaN ::

Sem tudi sam gledal isti test in, glede na prebrano, je najboljši nakup trenutno LG 4040-B al kako je že ime enoti. Nato pa Pioneer A-06 oz. Teac DV-W50D

Han ::

Tudi Pioneer A06/106 se je pocenil, tako da je ponekod celo cenejši od Teaca. In cene bodo še padle... :)

All ::

Caligula ::

Se enkrat:

Kupi LG, NEC ali Liteon.

Ce nekdo ree, da njemu ne bo nihce govoril, pomeni, da ni tip cloveka, ki bi kdaj spremenil mnenje o kaki stvari, tudi, ce se situacija spremeni. Brez zamere, a jaz takih za nasvete potem ne sprasujem.

Trenutno so najboljsa izbira te trije proizvajalci. Liteon je hiter se pri CDjih.

Caligula ::

Kako jih je preizkusil sam ne vem. Kaksne medije je porabljal ne vem,..
Poznam pa vec lastnikov doticnih enot in so vsi zadovoljni in vsem odlicno pecejo tudi najcenejse ploscke.

Nihce pa ni rekel, da Pioneer ni dber. Vprasanje je, ce upravici razliko v ceni.

ssokec ::

na strani od mlacom-a sem zasledil da liton LDW 411S podpira samo + standard, ali je to res ali mlacom spet kozle strela?
klik

Han ::

Jep, LiteOn podpira samo DVD+R(W). :| In glede na to je svinjsko drag. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ssokec ::

zdej pa res ne vem kaj podpira liteon LDW-411S
samo + ali oba +/-

TribesMan ::

HAHAHA kje ste pa vidl writer ki podpira + standard da ne podpira -. 411 podpira oba. Škoda k ne pozna DVD RAM, ker pol bi bil pa idealen writer.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220233 (11749) svejk
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912924 (8245) Caligula
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009159 (6783) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412352 (1570) Caligula
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282408 (1692) Lime

Več podobnih tem