» »

DVD pekac

DVD pekac

azeed ::

kateri je trenutno best-buy?
You gotta say YES to another excess!!!

Blisk ::

SONY

Tr0n ::

Ti si celi Sony.

NEC ND-1100A, DVD+RW, bulk za 179.90 €.

Blisk ::

TI si CEL NEC, ta model ne podpira vseh strandardov, zaenkrat je SONY edini ki podpira vse standarde peke vseh DVDjev in CDjev.

dr.J ::

Če ne podpira ravno vsega, še ne pomeni, da ni best-buy.

Za snemanje DVD-R je NEC menda v redu, rajt?

azeed ::

Hmm... v tem primeru bi se človek skoraj odločil za model 1300. Vendar pravijo da je precej izbirčen glede medijev (po forumih sem videl nekaj "grdih" postov). Sprašujem se tudi, če sta 1300 in 1300A 2 različna modela ? Idealno bi bilo seveda dobiti sonyja za nec-ovo ceno :D
You gotta say YES to another excess!!!

Tr0n ::

1. Plextor uporablja Nec.
2. Vseh standardov ne rabis?
3. Nec 1300 model podpira vse standarde, cena okoli 220 €.
4. Sony DRU model ima baje tezave s kr nekaj mediji.
5. Se splaca se pocakat pol leta / leto, ko bodo pekaci pod 30k SIT in mediji malce cenejsi.

Jux ::

Zdej to je tko NEC peče samo na DVD+RW (malo dražji mediji), medtem ko SONY peče na DVD+RW in DVD-RW. NEC in sony pa pečeta na vse ostale standardne medije (DVD-R,...). Jaz bi se odločil za NECA, ker bodo DVD+RW mediji vedno hitreje izgubljali na ceni, ker je vedno več DVD+RW pogonov. Predvsem pa bo to verjetno standard ki bo na koncu prevladal.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Lethal-Angel ::

NEC 1300 vzem, podpira vse pa ni predrag. mislim da je cena v BOF-u 60k SIT.

krneki ::

NEC je zdaj še kr vredu po tem ko so "popravili" njegovo tabelo medijev mal...brez tega firmwara se pa obnaša ZELO zbirčno in noče pečt medijev pri deklarirani hitrosti.

Pečeš pač na tiste medije ki so cenej. Kar se pa tiče rentabilnosti...jest sm kupil DVR-A05 takoj, ko se je delo dobiti dobre medije za ceno < 6CD=1DVD

Noben standard ne bo prevladal, sta in bosta pač dva.

Blisk ::

Mel sm NEC CD pekač, pa sm ga prodal po 2 mesecih ker je totalna jajca.
Za DVD moram priznat, da ne vem, lahk pa povem za SONYa, ker ga mam in deluje odlično z vsemi mediji, kar sem jih uporabljal do zdej.

borchi ::

DVD-R(W) al DVD+R(W)??? glede na ceno medijev in kompatibilnostjo samostojnih in računalniških DVD enot z DVD-R oz. DVD+R?
l'jga

Lethal-Angel ::

Blisk: O katerem SONYu to govoriš, pa kolk je cena?

azeed ::

+ format ima nekaj prednosti, pa tudi mediji se počasi izenačujejo po ceni... tko da bi dal + prioriteto, če pa ima še - zraven pa še tolko boljše. Sony se mi vseeno zdi malo boljši, ker ima 8Mb bufferja, NEC-1300 pa samo 2. Sicer je za počakat pioneerjev A06, ki naj bi bil vsak čas zunaj, če pa se mi ne bo dalo, potem se bom verjetno kar za Sonyja DRU-500 odloču.
You gotta say YES to another excess!!!

Blisk ::

Govorim o SONY DRU-500A

Paradajz ::

TANOV NEC 1300ka ima + in - standard podprt, pa se ful pocen je...! (Tega mam sam) in pece zakon

Paradajz ::

kupu pr JAE-tu :)

jerry2000 ::

JAE jih nima več, zmanjkalo!

azeed ::

Na katere medije si pa pekel, da deluje uredu?
You gotta say YES to another excess!!!

Blisk ::

na PIONEER, SONY, HP.

azeed ::

Ne... sm mislu Paradajzerja vprašat, ker sony vem da nima nekih problemov, nec pa ja.
You gotta say YES to another excess!!!

azeed ::

Torej... kateri mediji, ki jih lahko kupimo pri nas preverjeno delujejo z NEC-om ND-1300 ?
You gotta say YES to another excess!!!

MadMicka ::

Jaz bom tut kupu NEC ND 1300.

Zanima pa me, kolk časa priblžn se rab, da se za potrebe backupa zapeče originalen DVD film?

Pa še za software me zanima, s katerim se da brez problemov take stvari pečt?

azeed ::

za podobno ceno kot za nec ND-1300 se zdaj pri nas dobi tudi Pioneer A06. Mislim da je to malo zanesljivejša, če ne boljša odločitev.
You gotta say YES to another excess!!!

boha ::

tale test je zelo zanimiv (10 dvd-rw na kupu) - link iz novic:

http://www.xbitlabs.com/articles/storag...

tukej imate vse, sony-a sicer podpirata oba standarda, cena pa je temu primerna.
teac dv-w50e se je recimo boljše obnesel kot sony-a, s to razliko da podpira le DVD-R(W), je pa polovico cenejši od dražjega sony-a (teac 46k, sony 93k). škoda ker niso testirali novega teaca (dv-w50d) z dual standardom, torej DVD- in DVD+. tale, npr. s performansami cenejšega brata, bi bil po moje bomba.

Lime ::

CaqKa ::

a ste vidli v današnjem interspar katalogu dvd pekač za 36900?
snema na dvd-r in dvd-rw pa cd-r/w

/edit
mislim da je to ta tretji na onem linku ki ga je podal pubec nad mano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Lime ::

Drugače pa je trenutno hit v Evropi in na Japonskem LG 4040B, ki podpira -R,-RW,+R,+RW in tudi RAM.
DVD-R/RW 4x2x, DVD+R/RW 4x2,4x, DVD-RAM 3x, CD-ReW 24x16x32x, DVD-ROM 16x.
Cena je v Evropi okoli 300 EUR, v ZDA okoli 220$, v Sloveniji pa naj bi bil konec avgusta (tako pravijo pri Comtronu-uvoznik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Lime ::

Še en zanimiv link z informacijami o OEM produktih in hitrostih za vse, ki kupujete DVD pekač.

http://www.thedolphinreview.com/LinksData/DVDWriterList/PCDVDWriters.htm

AOpen = Ricoh
Asus = Pioneer
Buffalo = Sony
Hitachi = LG
HP = Ricoh & NEC
LiteON = Sony
Plextor = NEC
TEAC = Pioneer
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14913093 (8414) Caligula
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009301 (6925) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412377 (1595) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625654 (4441) TribesMan
»

Kateri DVD zapisovalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61221 (1120) Wolverine

Več podobnih tem