» »

Izkušnje z gradbenimi podjetji iz Gorensjke regije

Izkušnje z gradbenimi podjetji iz Gorensjke regije

TheBlueOne ::

Pozdravljeni, s temo sem ze poizkusil na namenskem forumu, ampak nekako niso tako aktivni ter odzivni kot tukaj. V glavnem me zanima, ce lahko kdo priporoca kaksno manjse gradbeno podjetje iz gorenjske, morda Ljubljanske regije za gradnjo majhne hiske na Avstrijski strani v St. Jakobu.

Manjka mi se kaksna ponudba za klasicno gradnjo. Sem malo gledal in je teh podjetij toliko, da niti ne vem, kam pisati, vecina pa mi deluje bolj "one man band" z nerealno predstavitvijo.

Ce kdo pozna kaksno podjetje za lesene hise v Gorenjski regiji, bi bil pravtako vesel priporocila.

Hiska je ca 100m2 neto, brez kleti, pritlicna.

Torej prioriteta podnjetja za klasično gradnjo, v drugi vrsti za lesene hiše, ker taksno ponudbo ze imam.

Podjetje mora biti sposobno koncati najmanj do tretje faze.

Tnx za info...

mkk20 ::

Lesena: Franci Obojnik ...sicer iz Savinjske doline, kar pa ni ovira - ima že kar nekaj hiš postavljenih na Gorenjskem. Kolegu je delal...so majstri.
lpm

Pika na i ::

TheBlueOne ::

mkk20, poslal povprasevanje, Pika, meni deluje, da so montazne, to raje ne bi.

Pika na i ::

TheBlueOne je izjavil:

mkk20, poslal povprasevanje, Pika, meni deluje, da so montazne, to raje ne bi.

So ja.
A imajo montažne hiše še vedno nek čuden predznak?

Invictus ::

Glede na to, da so montažne, bi predvsem morale biti cenejše, ne pa celo dražje od zidanih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

Zakaj bi morale biti pa cenejše?
Saj zdaj ne delajo več takih kot iz pravljice O treh prašičkih

Invictus ::

Saj so še slabše, ker hočejo več zaslužit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

daj pls napiši še, koliko si dal tam za parcelo (xxx m2) in koliko so ti okvirno naračunali gradnjo.

TheBlueOne ::

Isotropic je izjavil:

daj pls napiši še, koliko si dal tam za parcelo (xxx m2) in koliko so ti okvirno naračunali gradnjo.



Cene se gibljejo pri okoli 40€/m2. Jaz sem dobil nekoliko ceneje. Naprej v smeri Borovlje padejo cene tam do 30€/m2. Smer Beljak pa je od 40€ do 150€/m2 v Beljaku.

Za predracune za gradnjo pravkar povprasujem, so pa cene koncanih his od:

1. Najcenejse kar sem nasel (Hrvaska):
https://trex-systems.com/sl/moduli/trex...
120m2 za 65000€ z notrajno opremo, ogrevanjem...

2. Kaksna avstrijska firma (jih je dosti takih), podobna velikost klasicna masiva, varcna, dvokapnica lahko tudi 300.000€ :)

Pa pa lahko pises na ZS cez kaksen mesec ali dva, ker verjetno ne bom slidil vec temi, pa ti povem bolj tocne cifre za identicni projekt pri zaznih tehnologijah.

Pika, mene pri montaznih hisah motijo predvsem tri stvari. Montazne hise imajo menda slabso vrednost pri prodaji, kakor jih menda tudi tezje spravis v promet. Verjetno, ker nov lastnik ne more nic spremeniti. Drug problem je, da ce je kaj narejeno narobe je veliko sranje, ker tudi, ce krije garancija, je tecno, da ti menjajo celo steno. In ze sam predsodek jim niza vrednost. Zato pri meni odpadejo. Pa verjetno, ce mi kdo dakaze, da ni tako, nekako vseeno ne moram. :D Ne vem...

Upam, da ni to pot v off-topic. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gradbeno dovoljenje

Oddelek: Loža
4110017 (1164) bemfa
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241898 (11365) edi123
»

hiška 60m2 , 40.000€ ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116526 (14327) TheBlueOne
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245174 (27320) Aston_11
»

Montažna hiša- dvojček: help needed! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8019738 (15814) nejcek74

Več podobnih tem