» »

Kaj ima podjetje od tega, da pošlje zavrnilno pismo po navadni pošti namesto preko email-a?

Kaj ima podjetje od tega, da pošlje zavrnilno pismo po navadni pošti namesto preko email-a?

echoper ::

Eno podjetje je oglaševalo odprto delovno mesto in jaz sem se prijavil. Na koncu so me zavrnili. Nič nenavadnega.

Edino me bega zakaj bi mi poslali zavrnilno pismo po navadni pošti in ne preko email-a? Razen razgovorov, ki smo jih imeli, je vsa komunikacija potekala preko email-a.

Za to podjetje sem tudi rešil eno testno nalogo. Ali lahko to nalogo (z navodili) upload-am v svoj javni repozitorij? Sem jim pisal, če bi jih motilo, ampak nisem prepričan, da bom dobil odgovor.

janig ::

Za to podjetje sem tudi rešil eno testno nalogo. Ali lahko to nalogo (z navodili) upload-am v svoj javni repozitorij?

WTF, zakaj bi to delal?

echoper ::

Zakaj ne?

MadMicka ::

Zato so te obvestili pisno, ker tako določa 1. odstavek 30. člena ZDR-1.

gendale2018 ::

janig je izjavil:

Za to podjetje sem tudi rešil eno testno nalogo. Ali lahko to nalogo (z navodili) upload-am v svoj javni repozitorij?

WTF, zakaj bi to delal?

Sharing is caring.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

echoper ::

MadMicka je izjavil:

Zato so te obvestili pisno, ker tako določa 1. odstavek 30. člena ZDR-1.


Hvala. Se pravi, da tudi, če jim rečem, da me ne moti, če mi pošljejo po email-u, me morajo v vsakem primeru pisno obvestiti?
Kaj to pomeni, da če prvič pošljejo pismo, pa ne pride v moje roke, so dolžni še enkrat poslati?

janig ::

echoper je izjavil:

Zakaj ne?

Ker to ni kot brezvezen izpit na FRI, ki ga lahko preplonkas. Ce zaposlim programerja, zelim da razume kaj je napisal. No sej ti bojo oni napisali, ali se strinjajo.

echoper ::

Naloga je dokaj osnovna.

Vazelin ::

Zakaj bi si osnovne naloge dajal na svoj profil. Seriously, wtf?

echoper ::

Zadovoljen sem kako sem jo rešil.

In eno podjetje, na katero se bom prijavil, ima podobno testno nalogo (mogoče malenkost manj zahtevno). Zakaj jim ne bi tega pokazal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: echoper ()

Pobes ::

Glede na to da te moti da si nekaj dobil na pošto in ne na mail, se lahko iz tebe razbere da si en poseben karakter, ki bi imel verjetno še kakšno pripombo glede svojega delodajalca v prihodnosti.
Verjetno tudi tista naloga ni namenjena širši javnosti, ampak si jo rešil za njih in ne za celoten splet.
To bi morala neka odgovorna oseba že vedet, brez da odpira poste na slo-techu in sprašuje take stvari.
Tudi nimaš kaj spraševat tukaj ali lahko, to ti lahko povejo samo oni in noben slo-techovec.

SaXsIm ::

Če nisi za potrebe razgovora podpisal NDA ali kaj podobnega, ti nihče nič ne more, če ti svojo kodo objaviš kjerkoli te je volja. Problem je eden, rešitev zanj pa je lahko več. Če ste komunicirali preko elektronske pošte, potem razumem, zakaj te moti, da so te vrnili po navadni pošti. ZDR-1 v 30. členu dopušča možnost obvestila neizbranega kandidata tudi preko elektronske pošte, ampak le, če si jih eksplicitno seznanil z elektronskim naslovom za obveščanje za ta namen. Niso pa dolžni, diskresija je na njihovi strani, tako da če imajo prakso, da obveščajo po navadni pošti zate najbrž ne bojo šli delati izjeme.
SaXsIm

D3m ::

Ali je bila navadna ali priporočena? ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

otago ::

Javna uprava pocne tako, vcasih posljejo s priporoceno, drugic navadno. Kljub temu, da je bila prijava preko eposte in posiljajo odgovor v tujino, kjer se lahko zavlece. Sploh ker tuja posta rabi svoj cas, kot drugo si lokalna posta zmisli, da moras na eno obskurno postno poslovalnico iti iskat posto. V njej pa zavrnitev ali vabilo na razgovor/preizkus, casa imas pa namesto predvidenih 10,14 dni, le nekaj dni.

Furbo ::

echoper je izjavil:

Zadovoljen sem kako sem jo rešil.

In eno podjetje, na katero se bom prijavil, ima podobno testno nalogo (mogoče malenkost manj zahtevno). Zakaj jim ne bi tega pokazal?

Ker jo je lahko rešil kdorkoli, oziroma si lahko imel zanjo neomejeno časa. A boš tudi zvezdice iz vrtca pokazal?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

echoper ::

NDA nisem podpisal in vem, da mi zakon ne preprečuje objave kode za nalogo. Vseeno bi pa rad ostal korekten, pa zato vprašam. Mogoče sem res poseben, ampak, če bi jaz bil v vlogi delodajalca me ne bi motilo, da bi jaz zdaj to objavil. Kot sem že rekel. Naloga je osnovna in podobnih je na spletu malo morje.

Nevem, če so poslali priporočeno ali navadno. Ko sem jim pisal za update glede odločitve, so me obvestili, da so poslali zavrnilno pismo že pred časom. Pismo do mene ni prišlo. Pred tem jih nisem eksplicitno seznanil z elektronskim naslovom za obveščanje za ta namen. Ravnali so kot so morali. Edino mi je škoda, da mogoče ne bom izvedel zakaj nisem bil izbran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: echoper ()

r3dkv1c4 ::

Bolj, kot karkoli, OP ne prenese frustracij, zaradi zavrnitve.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

echoper ::

Je mi žal, da me niso izbrali, ker je vredu podjetje. Ampak so mi dali pošteno možnost in ne mislim, da sem bil ogoljufan ali karkoli takega.

r3dkv1c4 ::

Zakaj te potem moti način obveščanja?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

echoper ::

Nisem razumel zakaj so mi to poslali po navadni pošti. In ker sem radoveden zakaj me niso izbrali.

jizzer ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Zakaj te potem moti način obveščanja?

Edino pravilno da ga zanima, tudi mene bi. Prav tako je prejel odgovor, da je to po zakonu.

Glede kode za privat repozitori (ki je javno viden) pa ti kar, kaj pa koga briga kaj ti nalagaš not. Če si imel za navodilo sprogramirat nekaj čisto splošnega, brez njihove privat kode - ki si jo recimo dobil v pogled samo del, za namen uporabe v nalogi, ti pravno nemore nihče nič, pa tudi nekorektno ni. Kvečjemu če si, kot sam praviš, nalogo rešil zelo dobro in si na njo ponosen, ti bo v prihodnosti referenca in dodaten projekt ob obisku tvojega git profila.

echoper ::

Vidim, da so mnenja glede tega kar razdeljena. Sem se odločil, da če mi ne dajo dovoljenja, da ne objavim naloge. Imam druge bonbončke v repozitorijih, ki tudi nekaj pokažejo. :)

(EDIT: Ravnokar dobil po pošti zavrnilno pismo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: echoper ()

MadMen ::

Jaz se pridrožujem skupini, ki se ji zdi to čudno. Tudi zakonodaja pravi da je lahko odgovor po elektronski pošti.
(1) Delodajalec mora v osmih dneh po zaključenem postopku izbire pisno obvestiti neizbranega kandidata o tem, da ni bil izbran.

(2) Obvestilo o neizbiri lahko delodajalec pošlje po elektronski poti na elektronski naslov kandidata, o katerem je kandidat seznanil delodajalca za namen obveščanja o neizbiri po prejšnjem odstavku.

Pobes ::

O bog pomagi, če bi ti poslali nagrado 1000€ iz iste firme po pošti bi ti bilo tudi tako težko prebavit to? Ali bi bilo bolje če bi ti poslali sken bankovcev po mailu? :D upam da se boš potolažil

Invictus ::

Mladič še ne ve kako birokracija deluje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

echoper je izjavil:


(EDIT: Ravnokar dobil po pošti zavrnilno pismo)

Zakaj so pa zavrnili objavo?

Krele ::

Glede na to, da naj bi v Sloveniji in drugod programerjev primanjkovalo, bi pričakoval da vzamejo vsakogar, ki pokaže vsaj neko osnovno obvladovanje področja, in ga pač sami izučili do zahtevane ravni. Ali pa se motim, in je programerjev v lepi naši več kot zadosti?

Tega "vse ali nič" pristopa, ko podjetje raje ne vzame nikogar, kot nekoga, ki pokaže vsaj nekaj znanja in voljo, pa ne razumem, oz. nočem razumeti."Vohrni" so pač, stroške pridobivanja veščin prelagajo na druga podjetja, oni bi radi že izdelan kader.

To ugankarstvo na razgovorih je pa čist brezvezno izživljanje, večinoma neki eksotični problemi brez uporabne vrednosti.

111111111111 ::

Krele je izjavil:

Glede na to, da naj bi v Sloveniji in drugod programerjev primanjkovalo, bi pričakoval da vzamejo vsakogar, ki pokaže vsaj neko osnovno obvladovanje področja, in ga pač sami izučili do zahtevane ravni. Ali pa se motim, in je programerjev v lepi naši več kot zadosti?

Tega "vse ali nič" pristopa, ko podjetje raje ne vzame nikogar, kot nekoga, ki pokaže vsaj nekaj znanja in voljo, pa ne razumem, oz. nočem razumeti."Vohrni" so pač, stroške pridobivanja veščin prelagajo na druga podjetja, oni bi radi že izdelan kader.

Kriza še ni dovolj velika. Nekaj pa nas je tudi takih, ki se nam ne da prevažat v večja mesta, remote dela pa se vsi otepajo.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

[
Kriza še ni dovolj velika. Nekaj pa nas je tudi takih, ki se nam ne da prevažat v večja mesta, remote dela pa se vsi otepajo.

Jap, še vedno je miselnost šefov, če si na lokaciji, potem pa ne moreš lenarit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

echoper ::

111111111111 je izjavil:

echoper je izjavil:


(EDIT: Ravnokar dobil po pošti zavrnilno pismo)

Zakaj so pa zavrnili objavo?


Glede objave niso komentirali.

@Krele, enostavno jim ni problem poiskati kadra na mojem nivoju (oz. boljšega).

Invictus ::

Mogoče jih pa nisi navdušil...

Ali ne pašeš v njihov timski duh :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BCSman ::

Pobes je izjavil:

Glede na to da te moti da si nekaj dobil na pošto in ne na mail, se lahko iz tebe razbere da si en poseben karakter, ki bi imel verjetno še kakšno pripombo glede svojega delodajalca v prihodnosti.


Da boš naslednjič lahko malo širše razmišljal dam primer:
Oseba živi v Vuzenici, ima pa v Lj prijavljeno začasno bivališče. Išče službo v Lj. Na prijavo za zaposlitev bo seveda napisala ljubljanski naslov in ne Vuzenice. Vuzenica bi zbila možnosti da bo oseba izbrana. Tudi če bo oseba posebej napisala naslov za vročanje in omenila Vuzenico, bi se delodajalec lahko zbal, da bo kdaj treba potne stroške do Vuzenice plačevat recimo. Tako ostane samo ljubljasnki naslov in oseba bo tja prejela odgovore. Ker pa osebe ni tam, bodo odgovori ždeli na dnu poštnega nabiralnika. Dokler gre za zavrnitev sicer ni take frke, bolj problem bi bila povabila na razgovor.

echoper ::

Invictus je izjavil:

Mogoče jih pa nisi navdušil...

Ali ne pašeš v njihov timski duh :D.


Ja, to sem tudi mislil z "nivojem". Pač, vse kar spada zraven. :)

Utk ::

Krele je izjavil:

Glede na to, da naj bi v Sloveniji in drugod programerjev primanjkovalo, bi pričakoval da vzamejo vsakogar, ki pokaže vsaj neko osnovno obvladovanje področja, in ga pač sami izučili do zahtevane ravni. Ali pa se motim, in je programerjev v lepi naši več kot zadosti?

Tega "vse ali nič" pristopa, ko podjetje raje ne vzame nikogar, kot nekoga, ki pokaže vsaj nekaj znanja in voljo, pa ne razumem, oz. nočem razumeti."Vohrni" so pač, stroške pridobivanja veščin prelagajo na druga podjetja, oni bi radi že izdelan kader.

To ugankarstvo na razgovorih je pa čist brezvezno izživljanje, večinoma neki eksotični problemi brez uporabne vrednosti.

Pač podjetje raje ne zasluži kot da bi naredilo izgubo in še dodatno delo z nekom. Če nekdo ni zadost dober, pač ni. Seveda gre za oceno podjetja, ne nujno kolk je v resnici tist dober.

111111111111 ::

BCSman je izjavil:

Pobes je izjavil:

Glede na to da te moti da si nekaj dobil na pošto in ne na mail, se lahko iz tebe razbere da si en poseben karakter, ki bi imel verjetno še kakšno pripombo glede svojega delodajalca v prihodnosti.


Da boš naslednjič lahko malo širše razmišljal dam primer:
Oseba živi v Vuzenici, ima pa v Lj prijavljeno začasno bivališče. Išče službo v Lj. Na prijavo za zaposlitev bo seveda napisala ljubljanski naslov in ne Vuzenice. Vuzenica bi zbila možnosti da bo oseba izbrana. Tudi če bo oseba posebej napisala naslov za vročanje in omenila Vuzenico, bi se delodajalec lahko zbal, da bo kdaj treba potne stroške do Vuzenice plačevat recimo. Tako ostane samo ljubljasnki naslov in oseba bo tja prejela odgovore. Ker pa osebe ni tam, bodo odgovori ždeli na dnu poštnega nabiralnika. Dokler gre za zavrnitev sicer ni take frke, bolj problem bi bila povabila na razgovor.

Zavrnitev sem že dobil po pošti, vabilo pa vedno po telefonu ali po mailu. VEDNO.

Invictus je izjavil:


Jap, še vedno je miselnost šefov, če si na lokaciji, potem pa ne moreš lenarit...

Kako že gre... Nikoli me ne morejo tako malo plačat, kot jaz lahko malo delam. :)

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

Zavrnitev sem že dobil po pošti, vabilo pa vedno po telefonu ali po mailu. VEDNO.

Glede na citat bjoork-a, je očitno celo zakonsko določeno, da zavrnitev mora biti pisna, sprejem oz vabilo na nadaljni razgovor pa je lahko tudi preko telefona. Kar je nekako tudi logično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obraten način iskanja zaposlitve

Oddelek: Loža
446386 (4593) miki2019
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112089 (8413) Invictus
»

Delodajalec ne pošlje obvestila o neizbiri

Oddelek: Loža
313667 (2161) akrk
»

Kolk agresivni ste v spremnih pismih?

Oddelek: Loža
234961 (3368) AndrejO

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269125 (60073) dzinks63

Več podobnih tem