» »

Založniki: snemanje glasbe z YouTuba največji problem

Založniki: snemanje glasbe z YouTuba največji problem

Slo-Tech - Založniki so našli novega krivca, ki bojda predstavlja največjo grožnjo glasbeni industriji, pa čeprav ta beleži rekordne dobičke. Grožnjo vidijo v straneh, ki omogočajo prenos videoposnetkov oziroma glasbe z YouTuba na lokalni disk. YouTube je največji vir teh posnetkov, ni pa edini, saj je glasbo mogoče snemati tudi z DailyMotiona, SoundClouda, Vimea in podobnih. A najbolj gre založnikom v nos YouTube.

Zaradi tega so že pred dvema letoma začeli boj proti tovrstnemu snemanju ("rippanju") posnetkov. Ta teden je svojo pot sklenila zelo popularna stran MP3Fiber, a še vedno jih obstaja na desetine. Založniki zato opozarjajo, da razširjena uporaba teh strani predstavlja celo večjo grožnjo kakor zloglasne strani s torrenti, kakršna je The Pirate Bay. Cehovska organizacija BPI (British Phonographic Industry) je še posebej aktivna v boju proti stranem za snemanje glasbe.

V EFF (Electronic Frontier Foundation) medtem poudarjajo, da gre za pretiravanje in zavajanje, saj obstaja vrsta povsem legitimnih uporab storitev za lokalni prenos videoposnetkov z YouTuba, saj imajo mnogi posnetki glasbo, ki je v javni lasti. V številnih primerih pa gre za uporabo, ki jo zakonodaja dovoljuje kot pošteno rabo. YouTubovi pogoji uporabe sicer določajo, da dostop do vsebin prek tretjih posrednikov ni dovoljen, proti čemur se tudi borijo.

YouTube ima dodelan sistem ContentID, ki skrbi tudi, da se na strani brez dovoljenj ne znajdejo posnetki z avtorsko zaščiteno vsebino. A kot je izkusil nemški profesor glasbe, je ta precej popadljiv in blokira tudi več kot pol stoletja stare posnetke klasične glasbe, ki so po nemški zakonodaji že v javni lasti. In dopisovanje z YouTubom (Googlom) ne obrodi vedno sadov.

51 komentarjev

«
1
2

OK.d ::

Ja najbolj da še plačujemo pavšal za uporabo interneta pogoltnim založnikom
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

mihec87 ::

Se mi zdi da se glasbe sploh ne dl-ja več dost itq lahko rolaš direkt iz yt ipd.. servisi...

harvey ::

Saj je sploh ni potrebno snemati, sploh pri sedanjih internet paketih na mobilnih napravah.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dexterboy ::

ne ne ne, vi tega ne razumete. premalo denarja so dobili založniki. dovolj je samo beseda PREMALO. hebeš tiste milijone na računih :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Glugy ::

"Grožnjo vidijo v straneh,"

Grožnjo? Sej imajo večje dobiče kot kadarkol prej; tak sistem kot je zdej jim kvečjemu ustreza ker jim daje zastonj reklamo. Številke to jasno tudi kažejo. Oni bi si radi odrezal del pogače ki sploh ne obstaja. Folk ne bo več dal za glasbo zato ker ne bo mogu prenest z Youtuba glasbe zastonj ampak se bo pač preusmeril v kaj druzga. Eni ne štekajo da pač če neki ne morš zastonj dobit je to mnogo manj privlačno in veliko jih če bi mogla plačat ne bi hotela več tega izdelka / storitve. Ampak pri vseh teh izračunih založniki tega ne upoštevajo.

Predvsem mi je pa zanimivo to da založniki tako jamrajo obenem pa stiskajo izvajalce. Sam izvajalci ; posebej manjši dobijo bore malo od celotnega zaslužka, založniki poberejo vso smetano. Da bi najprej pometl pred svojim pragom pa ni šans pravte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

xeon ::

Men ni jasno, kak to da glasbenikom ni jasno... Ravno zaradi Youtuba in podobnih strani so vsi 100x bolj znani in s tem posledično bolj uspešni. Zaradi tega imajo vsi praktično vedno razprodane koncerte... in ne, grejo se borit proti temu, ker hočejo bit uspešni na osnovi prodaj gramofonskih plošč??? Ne štekam...?

[D]emon ::

Kdo zaboga downloada z youtuba ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Moja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mailer ::

Naj dajo komad za 10 centov pa bo stvar rešena. Takoj spičim jurja za dobro musko, po komadih seveda.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Unknown_001 ::

A se ne plačuje nek davk na podatkovne medije zarad tega, al kwa ste razlagal en cajt nazaj?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

[D]emon je izjavil:

Kdo zaboga downloada z youtuba ?

Medtem Neatese, QQ, Xiaomi Mjsic in Huawei Music ponujajo še večjo knjižnico kot Google, pa še loudaš lahko BP.

Unknown_001 je izjavil:

A se ne plačuje nek davk na podatkovne medije zarad tega, al kwa ste razlagal en cajt nazaj?

Ja, se. Za osebno rabo nam ti kekci ne morejo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Nagi Bator ::

Se popolnoma strinjam. Muzika z youtuba je velik problem. Kvaliteta je namrec obupna!

roCkY ::

mailer je izjavil:

Naj dajo komad za 10 centov pa bo stvar rešena. Takoj spičim jurja za dobro musko, po komadih seveda.

Za jurja imaš naročen kak Deezer cca. XX let...

euagrus ::

roCkY je izjavil:

mailer je izjavil:

Naj dajo komad za 10 centov pa bo stvar rešena. Takoj spičim jurja za dobro musko, po komadih seveda.

Za jurja imaš naročen kak Deezer cca. XX let...


Ne razumes, deezer je nateg, ljUdje (vsaj za silo normalni) hocejo glasbo neodvisno od nategov raznih zalozb in njihovih servisov. Placas 10 centov, dobis flac in to je to. S tem, da dobis nazaj denarn, ce ti stvaritev ne ustreza. Enako velja za kino.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

roCkY ::

Kaj mi bo "FLAC" v lokalnem čipu saj vsebino lahko kadarkoli dobim z oblaka?
Po tvoji definiciji očitno nisem normalen. ;)

euagrus ::

roCkY je izjavil:

Kaj mi bo "FLAC" v lokalnem čipu saj vsebino lahko kadarkoli dobim z oblaka?
Po tvoji definiciji očitno nisem normalen. ;)


Seveda, zivis v oblakih. (pa, ko smo ze pri tem, ti tudi cisto nic ni jasno, od "čipa" do "flaca" in "vendor lockina". Slednjega bos razumel, ko bo zacel deezer monetizirat).

https://www.digitaltrends.com/mobile/fm...
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

shadeX ::

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da se glasbe sploh ne dl-ja več dost itq lahko rolaš direkt iz yt ipd.. servisi...


Bo kar držalo:) Odkar obstaja Youtube kot ga poznamo danes, potrebe po DL-janju glasbe tudi sam sploh nimam več. Zadnji album sem si preko torrenta prenesel pred leti, v avtu za poslušanje glasbe pa je ravno tako aktiven Youtube na telefonu, povezan na radio preko BT.

roCkY ::

Pojasni mi podrobneje, da se spustim na zemljo!

Kolikor mi je znano je Deezer povsm legalen? Kakovost muzke pa je neglede na to ali poslušam "Joževce", neko staro tujo godbo ali neko trend zadevo za moja ušesa na srednem rangu HW (zvočna, reciver, zvočniki) ali prek BT v vozilih povsem OK. Ne slišim razlike med Deezerjem ali CD-jem. ?

Če se bo cena bistveno spremenila se bo pač iskalo času primerno varianto. Od mene pa definitivno za "hard copy FLAC" ne bodo dobili niti centa.

mrTwelveTrees ::

Kdo downloada glasbo iz youtuba v mp3 ? Mladina ki jim starši ne pustijo/ne plačujejo prenosa podatkov na mobilnih telefonih.

euagrus ::

roCkY je izjavil:

Pojasni mi podrobneje, da se spustim na zemljo!

Kolikor mi je znano je Deezer povsm legalen? Kakovost muzke pa je neglede na to ali poslušam "Joževce", neko staro tujo godbo ali neko trend zadevo za moja ušesa na srednem rangu HW (zvočna, reciver, zvočniki) ali prek BT v vozilih povsem OK. Ne slišim razlike med Deezerjem ali CD-jem. ?

Če se bo cena bistveno spremenila se bo pač iskalo času primerno varianto. Od mene pa definitivno za "hard copy FLAC" ne bodo dobili niti centa.


Preberi link, razmisli.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

gendale2018 ::

shadeX je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da se glasbe sploh ne dl-ja več dost itq lahko rolaš direkt iz yt ipd.. servisi...


Bo kar držalo:) Odkar obstaja Youtube kot ga poznamo danes, potrebe po DL-janju glasbe tudi sam sploh nimam več. Zadnji album sem si preko torrenta prenesel pred leti, v avtu za poslušanje glasbe pa je ravno tako aktiven Youtube na telefonu, povezan na radio preko BT.

odkar na androidu youtube ne predvaja več ko izklopiš zaslon oziroma ga daš v ozadja :))

mrTwelveTrees je izjavil:

Kdo downloada glasbo iz youtuba v mp3 ? Mladina ki jim starši ne pustijo/ne plačujejo prenosa podatkov na mobilnih telefonih.

in te itak ne bi kupili glasbe ker nimajo denarja (jim starši ne plačajo)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

roCkY ::

euagrus je izjavil:

roCkY je izjavil:

Pojasni mi podrobneje, da se spustim na zemljo!

Kolikor mi je znano je Deezer povsm legalen? Kakovost muzke pa je neglede na to ali poslušam "Joževce", neko staro tujo godbo ali neko trend zadevo za moja ušesa na srednem rangu HW (zvočna, reciver, zvočniki) ali prek BT v vozilih povsem OK. Ne slišim razlike med Deezerjem ali CD-jem. ?

Če se bo cena bistveno spremenila se bo pač iskalo času primerno varianto. Od mene pa definitivno za "hard copy FLAC" ne bodo dobili niti centa.


Preberi link, razmisli.

Napiši povzetek. Se mi ne da brat.

FM je zgodovina. Čez par let ga v EU ne bo več. Tu me (nas) zanima EU zakonodaja in ne USA.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

gendale2018 je izjavil:

shadeX je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da se glasbe sploh ne dl-ja več dost itq lahko rolaš direkt iz yt ipd.. servisi...


Bo kar držalo:) Odkar obstaja Youtube kot ga poznamo danes, potrebe po DL-janju glasbe tudi sam sploh nimam več. Zadnji album sem si preko torrenta prenesel pred leti, v avtu za poslušanje glasbe pa je ravno tako aktiven Youtube na telefonu, povezan na radio preko BT.

odkar na androidu youtube ne predvaja več ko izklopiš zaslon oziroma ga daš v ozadja :))



kdo pa še uporablja uradno youtube aplikacijo?

gendale2018 je izjavil:


mrTwelveTrees je izjavil:

Kdo downloada glasbo iz youtuba v mp3 ? Mladina ki jim starši ne pustijo/ne plačujejo prenosa podatkov na mobilnih telefonih.

in te itak ne bi kupili glasbe ker nimajo denarja (jim starši ne plačajo)


js mam v avtu na ključku muzko iz youtuba

shadeX ::

odkar na androidu youtube ne predvaja več ko izklopiš zaslon oziroma ga daš v ozadja :))


Sej alternativnih "Youtube" appov je dost :P

louser ::

roCkY je izjavil:

mailer je izjavil:

Naj dajo komad za 10 centov pa bo stvar rešena. Takoj spičim jurja za dobro musko, po komadih seveda.

Za jurja imaš naročen kak Deezer cca. XX let...

Deezer ima zelo slabo knjižnico za moj okus, ki je dokaj širok.

[D]emon ::

Js sm si nazadnje loadu muzko 10 let nazaj. Zdej me itak nc vec ne interesira. Mogoce sem prestar, al je pa dejansko vsa muzka zdej sranje. MP3-je k jih mam mi pa noben ne more vzet.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::

Kdaj bodo zalozniki pocrkal?
Jest z veseljem placam direkt izvajalcu, ne pa da on dobi drobiz, ostali se pa za nic dela mastijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Andrej51 ::

gendale2018 je izjavil:


odkar na androidu youtube ne predvaja več ko izklopiš zaslon oziroma ga daš v ozadja :))

XDA: YouTube Vanced

Afo ::

Verjamem da so si našli novega zlikovca, saj VEČ ni več dovolj, radi bi ŠE VEČ.
Kar se mene tiče: včasih se kak komad naknadno zaščiti saj ugotovijo da se ne sme več predvajat izven USofA. Ravno za take in podobne primere mam včasih raje mp3je na svojem disku (youtube-dl je fajn orodje ;)). Zame je dovolj dobra kvaliteta. Itak pa niso vsi komadi naloženi v enaki kvaliteti. Iz videa izvlečeš glasbo in jo zabrišeš v avto ali na komp. Spet enim pametnjakovičem pa je mp3 iz youtuba preslaba kvaliteta (očitno ne glede na izvorno kvaliteto), doma pa nažigajo staro plato v taki kvaliteti da ne veš ali je komad sploh še gor, pa trdijo da je to TO! Pa po možnosti je v originalu še "live" verzija, pol smo pa itak tam. Pa pozlačene konektorje morajo met da se bolje sliši... taki predvsem slišijo placebo efekt - in ta odmeva v vakuumu v njihovi glavi! 8-)
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

starfotr ::

Pogoltnost nima meja. Neumnost in iznajdljivost tudi ne.

Cash ::

Youtube se da poslušat z ugasnjenim zaslonom ne samo na 1 način, temveč na ene 4 ali 5 načinov. Čist najbolj na izi je tak, da si skineš Mozillo Firefox iz Playstora, odpreš Mozilo in v njej odpreš Youtube. Potem desno zgoraj klikneš une 3 pikice in obkljukaš predvajanje v "namiznem desktopu" in voila, daš predvajanje in lahko ugasneš zaslon. Vendar ti še vedno kuri podatke od videa.
Obstaja pa tudi app, ki ti kuri samo muziko, brez videa. Tega pa ne dobiš na Playstoru, temveč si ga moraš z neta potegnit in instalirat APK. App se kliče Firetube.

reeves ::

Meni je najboljši MicroG in Youtube Vanced. Prvi ti omogoča, da se lahko prijaviš v Youtube Vanced s svojim računom. Pa še ad-blocker je vgrajen. Seveda dela v ozadju in zaklenjenem zaslonu.

DePalmo ::

A zato ni več na voljo (sicer že nekaj časa) te YT v MP3 strani? Sem se spraševal zakaj je ni več, sploh pa ker je bila najboljša ker ni bilo gor nobenega šodra, oglasov in nisi rabil kliknit 10x da dobiš ven en mp3. No ja, potem ko sem probal par ostalih, sem si pač našel vmesnik za Chrome in sedaj muska še hitreje pada z Youtubeja, dva klika in je komad pri meni.

In ja, sem še vedno eden izmed tistih ki komade vleče dol. Ni povsod na voljo internet, vsaj tam kjer se jaz vozim, pa tudi lažje je menjat komade v avtu če se jih predvaja iz ključka, kot pa direkt iz YT. Dejansko sem imel YT preko modrega zoba povezanega samo dvakrat, prvič iz firbca, drugič pa ker nimam otroških pesmi.

euagrus ::

roCkY je izjavil:

euagrus je izjavil:

roCkY je izjavil:

Pojasni mi podrobneje, da se spustim na zemljo!

Kolikor mi je znano je Deezer povsm legalen? Kakovost muzke pa je neglede na to ali poslušam "Joževce", neko staro tujo godbo ali neko trend zadevo za moja ušesa na srednem rangu HW (zvočna, reciver, zvočniki) ali prek BT v vozilih povsem OK. Ne slišim razlike med Deezerjem ali CD-jem. ?

Če se bo cena bistveno spremenila se bo pač iskalo času primerno varianto. Od mene pa definitivno za "hard copy FLAC" ne bodo dobili niti centa.


Preberi link, razmisli.

Napiši povzetek. Se mi ne da brat.

FM je zgodovina. Čez par let ga v EU ne bo več. Tu me (nas) zanima EU zakonodaja in ne USA.


Jah, bo treba brati :))
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Machete ::

Donwloadanje z Jutuba je zločin zoper glasbo. Ampak, ker pa gre itak večinoma za 'glasbo' je vseeno. To so konzumenti, ki glasbe itak ne kupujejo in veliki založniki spet bijejo boj na popolnoma napačnih frontah. Kdor nima denarja ali kulture kupovanja glasbe, je ne bo kupil pod nobeno odtegnitvijo drugih kanalov. Kako to ni jasno, res ne razumem. Mogoče je takih nekaj %, vse ostalo je izjmena promocija v prid glasbenikom, oz. edino očitno relevantno v teh bitkah, založnikom. Moderni bandi, ki imajo jajca smi si režirati kariero se s takimi debilnostmi sploh ne ukvarjajo in raje prodajajo karte in majce.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

euagrus ::

Afo je izjavil:

Verjamem da so si našli novega zlikovca, saj VEČ ni več dovolj, radi bi ŠE VEČ.
Kar se mene tiče: včasih se kak komad naknadno zaščiti saj ugotovijo da se ne sme več predvajat izven USofA. Ravno za take in podobne primere mam včasih raje mp3je na svojem disku (youtube-dl je fajn orodje ;)). Zame je dovolj dobra kvaliteta. Itak pa niso vsi komadi naloženi v enaki kvaliteti. Iz videa izvlečeš glasbo in jo zabrišeš v avto ali na komp. Spet enim pametnjakovičem pa je mp3 iz youtuba preslaba kvaliteta (očitno ne glede na izvorno kvaliteto), doma pa nažigajo staro plato v taki kvaliteti da ne veš ali je komad sploh še gor, pa trdijo da je to TO! Pa po možnosti je v originalu še "live" verzija, pol smo pa itak tam. Pa pozlačene konektorje morajo met da se bolje sliši... taki predvsem slišijo placebo efekt - in ta odmeva v vakuumu v njihovi glavi! 8-)


S prvo polovico se strinjas, z drugo pa brcas v temo.

Kako se vsi palite na kvaliteto, ko slisite flac :D Ves point pa je, svoboda, pri nakupu, da ti zaloznik ne diktira kaj bos poslusal, v kaksni obliki, na kaksni napravi, preko interneta ali pa cez modem. Imas najboljsi probljizek izvirniku, na svojem disku in kaj pocnes z njim je tvoja stvar. Komad si kupil in komad je tvoj, a ga bos poslusal kot wav, mp3, s kakrsnimkoli bitratom se ze spomnis je tvoja stvar - z majhno razliko: pri tem te nic ne omejuje. Tudi ce ga bos cez 1 teden prodal.

Youtube bo pa slej kot prej dobil denarno postavko, samo ljudje se morajo fino navadit, biti popolnoma nesposobni funkcionirati brez njega. Kot deezer in vse nadaljne narocniske "storitve".
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Machete ::

shadeX je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Se mi zdi da se glasbe sploh ne dl-ja več dost itq lahko rolaš direkt iz yt ipd.. servisi...


Bo kar držalo:) Odkar obstaja Youtube kot ga poznamo danes, potrebe po DL-janju glasbe tudi sam sploh nimam več. Zadnji album sem si preko torrenta prenesel pred leti, v avtu za poslušanje glasbe pa je ravno tako aktiven Youtube na telefonu, povezan na radio preko BT.


To pa je obup od obupa. Slabše bi bilo samo še, da vse skupaj posnameš še na kaseto in predvajaš na aux preko walkmana. Sam striktno držim glasbo offline. Oblačne storitve zeme nimajo nobene veljave in uporabnosti. Glavno kolekcijo 400GB imam na dveh pc lokacija, delno pa na telefonu, eno na disku v avtu, tretjo na ipodu. Poleg kolekcije 1000 fizičnih cdjev in lpjev seveda. Vse urejeno po regelcih, isti ključ filenamov, vsi izponjeni id3 tagi naslovke itd.. Z vso obskurno in redko glasbo, zripano lastno, in zlodano vse od leta circa 1997 naprej, se polulam na oblačne storitve.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

issak ::

euagrus je izjavil:

roCkY je izjavil:

mailer je izjavil:

Naj dajo komad za 10 centov pa bo stvar rešena. Takoj spičim jurja za dobro musko, po komadih seveda.

Za jurja imaš naročen kak Deezer cca. XX let...


Ne razumes, deezer je nateg, ljUdje (vsaj za silo normalni) hocejo glasbo neodvisno od nategov raznih zalozb in njihovih servisov. Placas 10 centov, dobis flac in to je to. S tem, da dobis nazaj denarn, ce ti stvaritev ne ustreza. Enako velja za kino.


Ni 10 centov, dobiš pa album za 45c na komad na Play music, mp3 320kbps za downloadat. Če vzameš posamezne komade so sicer 99c. Mislim da je to že dovolj poceni da če imaš jurja namenjenega za muziko je lahko kar veliko nabaviš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

opeter ::

[D]emon je izjavil:

Kdo zaboga downloada z youtuba ?


Jaz občasno risanke za nečakinji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r3dkv1c4 ::

euagrus je izjavil:

Afo je izjavil:

Verjamem da so si našli novega zlikovca, saj VEČ ni več dovolj, radi bi ŠE VEČ.
Kar se mene tiče: včasih se kak komad naknadno zaščiti saj ugotovijo da se ne sme več predvajat izven USofA. Ravno za take in podobne primere mam včasih raje mp3je na svojem disku (youtube-dl je fajn orodje ;)). Zame je dovolj dobra kvaliteta. Itak pa niso vsi komadi naloženi v enaki kvaliteti. Iz videa izvlečeš glasbo in jo zabrišeš v avto ali na komp. Spet enim pametnjakovičem pa je mp3 iz youtuba preslaba kvaliteta (očitno ne glede na izvorno kvaliteto), doma pa nažigajo staro plato v taki kvaliteti da ne veš ali je komad sploh še gor, pa trdijo da je to TO! Pa po možnosti je v originalu še "live" verzija, pol smo pa itak tam. Pa pozlačene konektorje morajo met da se bolje sliši... taki predvsem slišijo placebo efekt - in ta odmeva v vakuumu v njihovi glavi! 8-)


S prvo polovico se strinjas, z drugo pa brcas v temo.

Kako se vsi palite na kvaliteto, ko slisite flac :D Ves point pa je, svoboda, pri nakupu, da ti zaloznik ne diktira kaj bos poslusal, v kaksni obliki, na kaksni napravi, preko interneta ali pa cez modem. Imas najboljsi probljizek izvirniku, na svojem disku in kaj pocnes z njim je tvoja stvar. Komad si kupil in komad je tvoj, a ga bos poslusal kot wav, mp3, s kakrsnimkoli bitratom se ze spomnis je tvoja stvar - z majhno razliko: pri tem te nic ne omejuje. Tudi ce ga bos cez 1 teden prodal.

Youtube bo pa slej kot prej dobil denarno postavko, samo ljudje se morajo fino navadit, biti popolnoma nesposobni funkcionirati brez njega. Kot deezer in vse nadaljne narocniske "storitve".

Ah, nehaj no.
Ljudje bodo našli nekaj novega.
Do takrat bodo pa uživali in tip jee lepo napisal in se popolnoma strinjam z njim.

Pa lepi članke v slovenščini, ker je to slovenski forum ali pa prevedi.
Si že pozabil na ST pravila?
Si jih sploh prebral?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Koga briga,kje kdo dobi muziko in na kakšen način, ki jo želijo njegova ušesa.
Vsak naj dobi tam, kjer mu je najlažje.

A, ko pa pride tip z spuščeno karjolo, polno frštekarije in na igrišču sredi vasi nabija muziko, čemur bi z lahkoto rekli javno predvajanje, se pa nihče ne obregne vanj?!
Ali pa mularija z obešenimi bt zvočniki okoli pasu?


Dvojna merila oz. v našem primeru, kot jih je že nekaj povedalo....požrti založniki.?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Mavrik ::

r3dkv1c4 je izjavil:



A, ko pa pride tip z spuščeno karjolo, polno frštekarije in na igrišču sredi vasi nabija muziko, čemur bi z lahkoto rekli javno predvajanje, se pa nihče ne obregne vanj?!
Ali pa mularija z obešenimi bt zvočniki okoli pasu?


Ne vem kaj bluziš, take ljudi kar hitro obišče SAZAS in pobere denar za naše estradnike ;)
The truth is rarely pure and never simple.

r3dkv1c4 ::

Hahaha, otroke ki nabijajo muziko z bt zvocniki po cesti, predvajana iz YT obišče SAZAS?

Pa kje ti živiš.

Mogoče jim pa Mavrik prepove predvajanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

mtosev ::

jaz si videe, glasbo nič ne downloadam. internet connection imam 99% časa. edino za druge ljudi downloadam stuff
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Dokler je še google music free ga bom uporabljal-stream, ko bodo uvedli pa plačilo se bo šlo pač na lokalno;)
LPOK.d

euagrus ::

r3dkv1c4 je izjavil:

euagrus je izjavil:

Afo je izjavil:

Verjamem da so si našli novega zlikovca, saj VEČ ni več dovolj, radi bi ŠE VEČ.
Kar se mene tiče: včasih se kak komad naknadno zaščiti saj ugotovijo da se ne sme več predvajat izven USofA. Ravno za take in podobne primere mam včasih raje mp3je na svojem disku (youtube-dl je fajn orodje ;)). Zame je dovolj dobra kvaliteta. Itak pa niso vsi komadi naloženi v enaki kvaliteti. Iz videa izvlečeš glasbo in jo zabrišeš v avto ali na komp. Spet enim pametnjakovičem pa je mp3 iz youtuba preslaba kvaliteta (očitno ne glede na izvorno kvaliteto), doma pa nažigajo staro plato v taki kvaliteti da ne veš ali je komad sploh še gor, pa trdijo da je to TO! Pa po možnosti je v originalu še "live" verzija, pol smo pa itak tam. Pa pozlačene konektorje morajo met da se bolje sliši... taki predvsem slišijo placebo efekt - in ta odmeva v vakuumu v njihovi glavi! 8-)


S prvo polovico se strinjas, z drugo pa brcas v temo.

Kako se vsi palite na kvaliteto, ko slisite flac :D Ves point pa je, svoboda, pri nakupu, da ti zaloznik ne diktira kaj bos poslusal, v kaksni obliki, na kaksni napravi, preko interneta ali pa cez modem. Imas najboljsi probljizek izvirniku, na svojem disku in kaj pocnes z njim je tvoja stvar. Komad si kupil in komad je tvoj, a ga bos poslusal kot wav, mp3, s kakrsnimkoli bitratom se ze spomnis je tvoja stvar - z majhno razliko: pri tem te nic ne omejuje. Tudi ce ga bos cez 1 teden prodal.

Youtube bo pa slej kot prej dobil denarno postavko, samo ljudje se morajo fino navadit, biti popolnoma nesposobni funkcionirati brez njega. Kot deezer in vse nadaljne narocniske "storitve".

Ah, nehaj no.
Ljudje bodo našli nekaj novega.
Do takrat bodo pa uživali in tip jee lepo napisal in se popolnoma strinjam z njim.

Pa lepi članke v slovenščini, ker je to slovenski forum ali pa prevedi.
Si že pozabil na ST pravila?
Si jih sploh prebral?


;D :D :D Si vredu?
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

SeMiNeSanja ::

Snemanje z radija na kasete (za lastno rabo) je bilo od nekdaj povsem legalno celo v državah, ki so bistveno bolj zadrgnjene z avtorskim pravom.

Kasete so danes zamenjali pomnilniški mediji, zapis na trak pa mp3.

Radio snemat ni problem...YT pa (le komu se ljubi...a vseeno..)?
Recimo da je razlika v tem, da si na YT lahko 'postrežeš' medtem ko moraš na radiu čakat na določeni komad. Ampak komad na koncu je še vedno isti komad. Če si snemal internetni radio, je verjetno tudi kakovost precej podobna.

Kje je potem razlika za 'avtorsko pravo'?
Ker je radio plačal licenčnino za javno predvajanje? YT pa ne? Ali ni bilo govora, da nekaj plačujejo? Torej plačujejo premalo?

Hja, res je hudo gledat, kako Google ima miljardne dobičke, tebi pa ne da več, kot si se uspel izpogajati.... Res je hudo, če te ne spustijo do korita po sistemu 'all you can eat'.....

ginekk ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Snemanje z radija na kasete (za lastno rabo) je bilo od nekdaj povsem legalno celo v državah, ki so bistveno bolj zadrgnjene z avtorskim pravom.

Kasete so danes zamenjali pomnilniški mediji, zapis na trak pa mp3.

Radio snemat ni problem...YT pa (le komu se ljubi...a vseeno..)?
Recimo da je razlika v tem, da si na YT lahko 'postrežeš' medtem ko moraš na radiu čakat na določeni komad. Ampak komad na koncu je še vedno isti komad. Če si snemal internetni radio, je verjetno tudi kakovost precej podobna.

Kje je potem razlika za 'avtorsko pravo'?
Ker je radio plačal licenčnino za javno predvajanje? YT pa ne? Ali ni bilo govora, da nekaj plačujejo? Torej plačujejo premalo?

Hja, res je hudo gledat, kako Google ima miljardne dobičke, tebi pa ne da več, kot si se uspel izpogajati.... Res je hudo, če te ne spustijo do korita po sistemu 'all you can eat'.....


Podpis. Snemal smo tudi s TVja... še danes imam zbirko filmov španske produkcije s profesionalnimi prevodi RTVja, ki je drugače ne bi dobil nikjer niti za kupit.
Saj ne da ne bi kar nekaj denarja namenil glasbenim nosilcem, imam kakih 400 original CDjev. Po drugi strani ne dobim poškodovanega nosilca zamenjanega oz. novega za manjše plačilo, moram še enkrat kupit in plačat založbi za avtorstvo. Tudi na koncerte hodim. YT je pač komot.

gendale2018 ::

v tej temi manjka digitalcek
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Založnike skrbi snemanje pretočnih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17552949 (47732) joze67
»

Naročniška storitev YouTube Music Key je tu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1511906 (8225) čuhalev
»

YouTube škoduje prodaji glasbenih albumov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17640204 (34330) [D]emon
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914113 (11445) jype
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149589 (7746) BaToCarx

Več podobnih tem