» »

Nakup preko Amazon-a - kako je s plačilom?

Nakup preko Amazon-a - kako je s plačilom?

Ijus ::

Lep pozdrav.

Dajte mi povedat prosim kako je pri Amazon-u s plačilom? - Ko sem oddal naročilo je naročilo v obdelavi. Piše: Open Order. Oziroma pod Open Orders imam to naročilo.
Ko sem kliknil BUY mi pa iz predplačniške MasterCard še ni dol potegnil system denarja.

Kako to sedaj?

Kdaj bo? Oziroma kako ima to Amazon narejeno?

Mora prodajalec odobrit ali kako bi rekel drugače - potrdit naročilo?

flbroker ::

Denar se odtegne pri vsaki posiljki posebej takrat ko je posiljka odposlana iz amazonovega skladisca, prej ne.

Ijus ::

Aha. Se mi je dozdevalo oziroma sem sklepal, da je potem takem tako.
Dobro. Hvala za pojasnilo.

LP

Ijus ::

Zdravo. Flbroker, bi mogoče vedel v čem je fora: kupil sem dva paketa avto zvočnikov in oboje je na zalogi. Zakaj bo paket dispatchan šele čez en teden - glede na datum nakupa, ki je bil opravljen pred 3 dnevi?

koyotee ::

Ijus je izjavil:

Zdravo. Flbroker, bi mogoče vedel v čem je fora: kupil sem dva paketa avto zvočnikov in oboje je na zalogi. Zakaj bo paket dispatchan šele čez en teden - glede na datum nakupa, ki je bil opravljen pred 3 dnevi?


Ker si vzel tapoceni poštnino.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Skyman ::

To je samo informativne narave ta podatek,ponavadi tudi pise da dobis šele cez 14 dni v resnici pa 80% paketov pride v roku 1 tedna.Vrjetno imas se sledilno številko,ne skrbi tudi ce se zgubi paket samo javis in bos dobil do centa nazaj!

flbroker ::

Zato ker na Amazonu prodajajo posamezniki tudi in ne izkljucno Amazon. Eni prodajajo svojo robo tako da jo imajo na zalogi v Amazonovih skladiscih, drugi pa robo posiljejo sami po posti in ker prodajalci uporabljajo razlicne kurirje za dostavo in ti imajo vec razlicnih vrst usluge, je s tem tudi odvisno kako hitro bos dobil paket, sploh ce mora paket potovati skozi vec drzav. Tako kot sta zgoraj ze oba napisala, ce izberes brezplacno dostavo oz. najcenejso je tudi cas dostave daljsi, odvisno od tega od kod je paket odposlan. Je pa tudi res tako kot je Skyman napisal da bos najverjetneje dobil paket prej kot v omenjenem casu ker prodajalci zivijo od ocen, zato tudi vecinoma dodajo par dni k dostavi ceprav paket odposljejo takoj, tako da ga ti dobis cim prej in pustis 5 zvezdic, se pa s tem tudi zavarujejo ce se kje zalomi in paket potuje dlje kot bi moral. Obstajajo pa tudi izjeme ki nimajo fizicnih zalog in paket po narocilu morajo dobiti od nekoder in ti ga zato kasneje odposljejo, pa tudi Amazon se gre umazanih igric dostikrat ko kaksen rivalski izdelek potrebuje teden ali mesec da se odposlje, Amazonova alternativa pa je takoj dostopna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Ijus ::

Aha. Dobro. Hvala vsem za pojasnila.

Sem izbral, ja, najcenejšo varianto pošiljanja - basic poštno storitev ali kako bi rekel.

Hvala vsem še en krat za pojasnila in lep pozdrav.

Highlag ::

Odpošiljanje ni odvisno od poštnine. Je pa počasnejše, če artikel ni od amazonove trgovine ampak samo nekoga, ki prodaja preko amazona. Pri izbiri navadne poštnine le dalj časa traja transport.
Sam če se le da izberem prodajalca tudi Amazon, če je seveda možno. Običajno hitreje pride.
Never trust a computer you can't throw out a window

Ijus ::

Aha, aha. Dobro. Zmotil sem se. Vidim sedaj. LP.

gendale2018 ::

Z najcenejšo dostavo pogosto tudi ni sledenja

Ijus ::

Da. To vem, ja.

Ijus ::

Evo. Danes dobil zvočnike. Kot so rekli oziroma napovedali - 29.8.2018.
Edino ena razlika je od tega kar ste vi povedali in sicer, da so mi denar odtrgali en dan pred dnevom dispatcha.

jero_no1 ::

Obujam staro temo, da ne odpiram nove.
Imam težavo s plačevanjem na amazon.de in sicer mi vztrajno zavrača plačilo z dvema različnima razlogoma (2 artikla).
Zanimivo pa je, da iz kartice so mi pa že trgali oba zneska oz. sta transakciji v obdelavi. Kaj naj naredim - prekličem naročilo in čakam, da mi vrnejo denar ali lahko kako drugače rešim?
Hvala za vsak nasvet.

Tole dobim na mail:
We're having difficulty processing your payment for this order.We suggest double-checking the card type, its last four digits and expiry date, the post code, and cardholder name that you entered. If these details are incorrect, your card may decline.*
This might impact your estimated delivery date.

Unfortunately, the payment for this order has failed.
An issuing bank will often decline an attempt to charge a card if the name, expiry date, or post code you entered doesn't match the bank's information.
In order to proceed with your order and avoid cancellation, we kindly ask you to change your payment method to credit card within 4 days.* Please note that Amazon.de, in order to be able to ship orders as quickly as possible, does generally not accept advance payment methods.

2 dni nazaj, ko mi je prvič zavrnilo plačilo, so bili res podatki o kartici napačni, zadevo sem popravu, ampak še zmeraj ne gre skoz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu POST AG (AT) posreduje pošto v SLO?

Oddelek: Loža
376694 (3055) starfotr
»

Amazon.com Account on Hold: Response Required

Oddelek: Loža
132258 (883) T_F_7
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912364802 (151917) integral15
»

Amazon - Čudne cene

Oddelek: Loža
113010 (1622) tomy5

Več podobnih tem