» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
34 / 84
»»

Furbo ::

Najnovejši je verjetno zadnji far cry, ki pa ni bil kaj prida žal. Ja, ni vse na full itd..

Drugače pa preigravam Dishonored 1 in 2 zdajle :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Trenutno je lestvica hitrosti nekako tako ane,
dve leti stara OC 1080 = Vega64 > 2070 > 1080Ti > 2080 > 2080Ti
Ce odmislimo cene, sta 1080/Vega64 naceloma potem ze danes visji midrange.

Hjao.

Buggy je izjavil:

cisto tako iz firbca me zanima, kater spile na GTX 780 in monitorju 2560x1600 ganjas, ker jaz ze sedaj pri tamalmu, ki ima isto GTX 780, se celo OC-jano na 1080p, vidim kako mora dostikrat detajle spuscat za nek spodoben frejmrate ter 2600K@4.4Ghz.



No ja nekako normalno da 5 let stara kartica ne bo laufala najnovejso igro na Ultra grafiki.
Sem pa videl na medium/high v beta verziji vec kot 60fps na 780.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Engineer_SLO ::

Nekaj ni ok z to enacbo to kaze da sta najmocnejsa 1080 in vega64 :)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

AapocalypseE ::

NVIDIA DLSS Test in Final Fantasy XV

https://www.techpowerup.com/reviews/NVI...

D3m ::

Crappy image. Hence more FPS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

Ce bi AMD rendriral sliko pri nizji resoluciji in jo nato upscalal, bi fanbojcki kle znoreli, tko pa ponizno blejejo hvalospeve.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pa scim bi jo AMD upscelal? Z copicom? Surove moci nimajo ze zdaj dovolj, no razen ko upskelajo pri konzolah in recejo, da je 4k
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Treer ::

D3m je izjavil:

Crappy image. Hence more FPS.

Crappy fuŁ, almost as bad as...Vega, lol :))

D3m ::

Nope. Vega numa DLSS in je image boljši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA DLSS Test in Final Fantasy XV

https://www.techpowerup.com/reviews/NVI...

Razlika je opazna, ce se natacno gleda frame by frame. Med igranjem/premikanjem pa je neopazna. Je pa definitivno bolj udobno z 67fps kot 50.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Fanta, nista prebrala zaključka.

D3m je izjavil:

Nope. Vega numa DLSS in je image boljši.

Dokaži.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Fanta, nista prebrala zaključka.

D3m je izjavil:

Nope. Vega numa DLSS in je image boljši.

Dokaži.


Trolov se ne hrani.

Treer ::

Potem boš pač danes lačen...;((

m0LN4r ::

Se je ze kdo od reviewerjev ukvarjal s tematiko, kako vpliva RT jedro na porabo in boost clock? Ce je RTX vklopljen oz. izklopljen v BFV ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Morali bi se. Itak, da je poraba visja. Dodatno gretje pa, brez dvoma, negativno vpliva na frekvence cipa.

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Nope. Vega numa DLSS in je image boljši.



V preteklosti sta se tako nvidia, kot ati posluzevala raznih trikov za hitrejso grafiko, ki so danes ze standard in se nihce ne spotika vec ob to, ker ste ze vsi pozabil. Amd bo moral tudi sedaj sledit, drugace bo tako zaostal, da se ne bodo mogli vec resit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Ja ampak so trike tudi testerji poudarili. Včasih so pa tudi goljufali z image kvaliteto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ferjuc ::

Danes sem na eni od mašin testiral BF5 na resoluciji 2560*1440 z nastavitvami vse ultra(tudi dxr ultra) in ni šlo nikoli pod 70fps
Test je bil na 9900k@5ghz, 16gb ram in rtx2080

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjuc ()

FlyingBee ::

Slajder quality -> performance.

AapocalypseE ::

Nekam malo 9900K gre 5GHz >:D

Jst ::

Jaz predvidevam, da DLSS ne bo imel dolgega življenja. Koliko morajo studiji, ki razvijajo igro, plačati Nvidiji za to opcijo? Trenutno je verjetno nvidija sklenila dogovor za trenutno podprte špile. Ne vidim pa, da bo vse igre, nvidia na lastno pobudo, analizirala in strenirala NN in zapisala v driverje.

Pa če tudi odmislimo ta problem, je tu problem velikost silicija. Kako bodo zgledali Entry modeli in koliko bodo stali? Dvomim, da bodo imeli Tensor Cores, ker jih bo premalo. Remember: trenutno dela DLSS samo na nastavljeni 4K resoluciji.

Ampak ko sem gledal slike, so bile "hit or miss". Nekje zgledalo precej podobno oz. zelo dobro, drugje sem pa takoj opazil slabšo kvaliteto. Kako je to med gamingom pa ne morem probati, ker nimam nobene igre, ki trenutno podpira DLSS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Rinejo svojo AI tehnologijo povsod kamor je možno, nekdo mora napredek kazat, je pa lahko hit or miss, odvisno od situacije.

AapocalypseE ::

Če da DLSS toliko fps več in ne opaziš razlike razen side by side, je meni ok.

Sicer pa tiste slike na TPU, se pri nekaterih očitno vidi, da niso slikane istočasno, ker pri nekatarih so sence čisto drugje. Zgleda zato, ker se dan odvija v igri in sence potujejo drugam.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, sončno poudari barve in so ravno brez dlss sončne, z dlss pa oblačno in manj žive barve

ferjuc ::

Meni osebno je tole odvecna stvar in itak vem, da se lep cas ne bom na 4k resoluciji, ker na 2560 vidim vse lepo in tudi vsi spili laufajo vrhunsko!

Dell monitorji so mi zakon!

Dxr mi je pa zelo vsec in reflekcije so v bf5 lepo dodelane. Upam, da bo kmalu se veliko drugih iger to podpiralo!

AapocalypseE ::

Final Fantasy XV DLSS ON vs. OFF

ferjuc ::

Lepo, da se na 4k resoluciji stvari premikajo v smislu več slik na sekundo, zaenkrat seveda na račun kakovosti slike, ampak preden bo 4k standard, se bodo sigurno še česa domislili oz izboljšali.

m0LN4r ::

Sony ima v TVjih brutalno dober upscaler, neki podobnega skobinirajo skup z PS in je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

LG, ki sem ga kupil lani (z freesync - ne vem, če je obstajala verzija z gsync) za 1700EUR, IPS panel, ima "Gaming Modes" in če nastaviš na 1920x1080, naj bi delal nek svoj čiračara upscale. Čeprav sem bi na začetku skeptičen, večino iger prav lepo upscejla na 4K z HDR. (BREZ HDR je rezultat katastrofa - to mi ni jasno zakaj...).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Truga ::

m0LN4r je izjavil:

Sony ima v TVjih brutalno dober upscaler, neki podobnega skobinirajo skup z PS in je to to.
Upscaler niti nerabi bit neki "brutalno dober", samo dovolj dober.


Je pa zadeva res dire:

Would you like hideous flickering and upsampled, blurry textures for a small performance gain over TAA? Find out what the 2080ti can do for you today!

m0LN4r ::

Flickering imas tudi brez DLSS v marsikaterem spilu... Sej vprasanje je na mestu, nekdo bo pac rajsi imel 60+FPS v FF, ker ne obcuduje teksturo kamnov na opeki, ampak igra igro.
Pac izbiro imas, izberes pa sam. Konec dneva lahko se vedno das vse na off in potem igras z ostrimi teksturami pr 39fps.

Konkretno v tem primeru v Altissiji bi jaz definitivno vklopil DLSS
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Raje das na 1440p + TAA in uporabis klasicni GPU upscale ki nima performance penaltyja, in imas boljso sliko z visjimi fpsji kot DLSS.

Ali pa se bolje, das iz ultra na very high, in imas najboljso sliko in 60fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Tr0n ::

Cool performance za tale DLSS tako early-on. Bi znalo bit cool tole dolgorocno. :)

m0LN4r ::

Truga je izjavil:

Raje das na 1440p + TAA in uporabis klasicni GPU upscale ki nima performance penaltyja, in imas boljso sliko z visjimi fpsji kot DLSS.

Ali pa se bolje, das iz ultra na very high, in imas najboljso sliko in 60fps.

Zgleda kot se vecji drek. Pri FF zgleda vse neostro kar je pod 4K. Probal ze ob izidu, da bi povecal perfomance, ampak zgleda na 4 metre za kurac in to tako zelo, da imam rajsi 30fps.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bwaze6 ::

KFA2 GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5X Review

NVIDIA's GeForce GTX 1060 GDDR5X was hailed by many as the AMD Radeon RX 590 killer, but that doesn't seem to be the case after our review. Rather, NVIDIA decided to match performance of the existing GTX 1060 6 GB as closely as possible (GTX 1060 3 GB has fewer shaders). All specs and clocks match the original exactly; the only difference is the use of GDDR5X memory, which is clocked at the same effective frequency.

This looks a bit like a lost opportunity to me since NVIDIA switched to the GP104 GPU. It has more shaders, which would have easily allowed for a bit of an increase in the shader count to make up some ground against the AMD RX 590.


Kdo bo kupoval dve leti stare GTX 1060 kartice po isti ceni kot ob izidu tik pred izidom RTX 2060? Človek bi pričakoval vsaj znižanje cen, ampak očitno bo RTX 2060 350 - 400$, tako da bo imela 250$ 1060 še vedno smisel...

NVIDIA GeForce RTX 2060 Could Launch Mid-January

gddr85 ::

tolk o spešl gddr5x verziji ;)

AapocalypseE ::

All specs and clocks match the original exactly; the only difference is the use of GDDR5X memory, which is clocked at the same effective frequency.

Ni čudno, da je isti performance.

Čudi me, da ni višje clockan ram.

Me pa zanima koliko se overclocka.

Bwaze6 ::

KFA2 GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5X Review - Overclocking

This is where things get interesting. Since the GTX 1060 GDDR5X uses D9VRL Micron chips that are clocked at only 1000 MHz, we're having high hopes for memory overclocking, especially considering these exact chips are rated for 1375 MHz by Micron.

With manual overclocking, maximum overclock of our sample is 1440 MHz on the memory (44% overclock!) and +175 MHz to the GPU's base clock, which increases maximum Boost from 1924 MHz to 2050 MHz (7% overclock).

...

Actual 3D performance gained from overclocking is 14.7%.

Treer ::

Bwaze6 je izjavil:

KFA2 GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5X Review - Overclocking

This is where things get interesting. Since the GTX 1060 GDDR5X uses D9VRL Micron chips that are clocked at only 1000 MHz, we're having high hopes for memory overclocking, especially considering these exact chips are rated for 1375 MHz by Micron.

With manual overclocking, maximum overclock of our sample is 1440 MHz on the memory (44% overclock!) and +175 MHz to the GPU's base clock, which increases maximum Boost from 1924 MHz to 2050 MHz (7% overclock).

...

Actual 3D performance gained from overclocking is 14.7%.


Torej lagano 590 killer, samo navit jo je treba 8-)

AapocalypseE ::

Navit jo je treba ja.

FlyingBee ::

14% je dobro, ponavadi je gain okoli 8%. Kakorkoli že glede rama, gpu gre do 2188mhz na asus, Pascal je res noro dober čip. Ne vem zakaj mu že po defaultu ne dajo ram na full.

we found it to house the potential for a massive 44% memory overclock, which lifts the card to new performance levels.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Po drugi strani lahko 590-ko navijaš kolikor hočeš, pa več kot par dodatnih % ne boš iztisnil...no bo pa treba dat stranico dol :))

gddr85 ::

menda 7% razlike med ocjano navadno founders in ocjano gddr5x, no ja, nekej je ;)

FlyingBee ::

Ja, samo ram je razlika, gpu je sicer gp104, ki pa je razpolovljen, mogoče se bo najdel kakšen tweak.

Treer ::

gddr85 je izjavil:

menda 7% razlike med ocjano navadno founders in ocjano gddr5x, no ja, nekej je ;)


Samo bodo tudi cene očitno enake navadnim 1060-kam za razliko od 590, ki je kaj, skoraj 100EUR dražja od 580? :)) Kot bi hoteli AMD-ju pokazati, da celo rebrande in refreshe delajo bolje od njih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

gddr85 ::

590ka je itak predraga
oz. cene že padajo https://www.mindfactory.de/product_info...

FlyingBee je izjavil:

Ja, samo ram je razlika, gpu je sicer gp104, ki pa je razpolovljen, mogoče se bo najdel kakšen tweak.

mhm, upam da se odklene na 1080 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

MostWanted ::

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/g...

hah še ne bo za 2k gaming. mogoče pa?

AapocalypseE ::

gddr, a moraš res bit tako očitno nevoščljiv?

gddr85 ::

ah kje, kvečjemu sem protiutež Treerju
..sicer pa 1060ka itak zmaga p/w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

louser ::

AapocalypseE je izjavil:

All specs and clocks match the original exactly; the only difference is the use of GDDR5X memory, which is clocked at the same effective frequency.

Ni čudno, da je isti performance.

Čudi me, da ni višje clockan ram.

Me pa zanima koliko se overclocka.

Slabo glede na to, da je za vsaki boljši OC treba Nvidio hardmodati.

gddr85 je izjavil:

ah kje, kvečjemu sem protiutež Treerju
..sicer pa 1060ka itak zmaga p/w

Price per Watt je v času, ko vozimo avtomobile na štrom bogi podatek. Sploh pri igričarjih, ki grafe na full ne laufajo več kot četrt dneva.

m0LN4r je izjavil:

Truga je izjavil:

Raje das na 1440p + TAA in uporabis klasicni GPU upscale ki nima performance penaltyja, in imas boljso sliko z visjimi fpsji kot DLSS.

Ali pa se bolje, das iz ultra na very high, in imas najboljso sliko in 60fps.

Zgleda kot se vecji drek. Pri FF zgleda vse neostro kar je pod 4K. Probal ze ob izidu, da bi povecal perfomance, ampak zgleda na 4 metre za kurac in to tako zelo, da imam rajsi 30fps.

Me zanima, kako bo ta DLSS vplival pri VR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()
««
34 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947245 (38682) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745736 (38970) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214934 (12388) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223823 (20252) Cange

Več podobnih tem