» »

PC ne zažene - nove komponente

PC ne zažene - nove komponente

Aston_11 ::

proc: AMD ryzen 7 3700x
plata: MSI B540 Tomahavk max II
ram: Corsair Vengance RGB PRO 16 GB (2x8 gb)DDR4, 3200 MHz C16 XMP 2.0 Enthusiast RGB LED x2


Tale kombinacija noče delati - usb porti ne delujejo (miška, tipkovnica ne svetita), slike na monitor z grafične kartice ni, ventilator na procesorju se vrti, lučke na ventilatorju delajo, na plošči je tudi vse razsvetljeno, zvočnik nič ne piska, sta pa vžgani ledici, ki indicirata problem z BOOTOM in z DRAMOM.

Na sata je bil priklopljen disk s sistemom, vendar je verjetno problem v čem drugem, sploh ker očitno USB-ji ne delajo. Naj bi bil zadnji bios gor iz meseca maja, čeprav rahlo dvomim.

Crknila mama plata?
  • spremenil: Aston_11 ()

chrush ::

Koliko moci ima napajalnik? Sem imel enkrat podoben problem in je bil problem v napajalniku, ker je bil presvoh.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

FireSnake ::

Grafična (in, zgoraj omenjeno, napajalnik)?

Zadnji BIOS je tukaj:
https://www.msi.com/Motherboard/support...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Probaj dati samo eno palčko notri in prižgi. Probaj tudi druge slote, da vidiš, če je tu kakšen problem.
Rami so sicer na kompatibilni listi. RGB na ramih sveti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

floyd1 ::

Tudi procesor ni odveč preveriti, moj je prišel s konkretno zvitim pinom in zato ni pravilno nalegal v podnožje.

TheBlueOne ::

Pravilno priklopljen napajalnik?

jukoz ::

Preveri frekvenco RAMa.

Prejšnji teden sem se mučil z eni Intel kombinacijo - z 2x4GB ramom je delal, s 4x16GB nikakor, dokler nisem ročno forsiral nižjo frekvenco za ram.

Vsi rami 3200MHz, pri 8GB delalo vse na auto in se skonfiguriral sam, pri 64GB moral nastavit na max 1866, s kolikor naj bi delal CPU.

Wrop ::

To bo bolj težko naredil, če mu ne pride niti v bios.
Sicer imaš prav. Sem imel podobne težave pri prehodu iz 2x8 3200 MHz CL 16 na 2x16 GB 4000 MHz CL 18. Zadeva se ene parkat ni hotela bootat. Ene tretjič ali četrtič po neuspelem bootu, se zgleda v bios naložijo default nastavitve (drugače pa z jumperjem). Potem je bilo pa treba frek. ramov ročno izbrati. Matična je izbrala XMP 2 profil, ki je bil že od prej, 4000 MHZ RAME pa Ryzen 2700X ne prebavi. Tudi meni je takrat gorela EZ Debug LED DRAM lučka na plati.
Ampak 2x8 3200 MHZ CL 16, ne bi smel biti problem za 3700X.

Aston_11 ::

chrush je izjavil:

Koliko moci ima napajalnik? Sem imel enkrat podoben problem in je bil problem v napajalniku, ker je bil presvoh.

Napajalnik cca 550 ali 600 W.

FireSnake je izjavil:

Grafična (in, zgoraj omenjeno, napajalnik)?

Zadnji BIOS je tukaj:
https://www.msi.com/Motherboard/support...


Grafična Nvidia 1080, napajalnik 500 WE EVGA 100-W1-0500-K2-NOn Modular 80+

Wrop je izjavil:

Probaj dati samo eno palčko notri in prižgi. Probaj tudi druge slote, da vidiš, če je tu kakšen problem.
Rami so sicer na kompatibilni listi. RGB na ramih sveti?

Rgb na ramih sveti, so na kompatibilni listi. Poskusili smo z rami, brez ramov, z rami v različnih slotih in s starim ramom DDR4 iz druge mašine.

floyd1 je izjavil:

Tudi procesor ni odveč preveriti, moj je prišel s konkretno zvitim pinom in zato ni pravilno nalegal v podnožje.

Bomo preverili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

FireSnake ::

Grafa 180W + procesor 65W, to mora it komot skozi (če je napajalnik vredu, seveda).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Aston_11 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pravilno priklopljen napajalnik?

Naj bi bil. Plošča ima sicer 2 slota za priklop napajanja za procesor, to ima sicer tudi napajalnik. Po moči ne odstopa od prejšnjega sistema z enako grafiko in približno enako močnim intel procesorjem

jukoz je izjavil:

Preveri frekvenco RAMa.

Prejšnji teden sem se mučil z eni Intel kombinacijo - z 2x4GB ramom je delal, s 4x16GB nikakor, dokler nisem ročno forsiral nižjo frekvenco za ram.

Vsi rami 3200MHz, pri 8GB delalo vse na auto in se skonfiguriral sam, pri 64GB moral nastavit na max 1866, s kolikor naj bi delal CPU.


Ne pride do biosa. Samo vse lučke na plati, ventilatorju, grafi in ramih svetijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Han ::

Flešni BIOS, rabiš samo plato, napajalnik in USB ključ.

Machete ::

Z drugim procesorjem ste provali? Tu je plata ali cpu krivec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Han je izjavil:

Flešni BIOS, rabiš samo plato, napajalnik in USB ključ.

Je bilo v mislih tudi tole. Bomo poskusili.

Machete je izjavil:

Z drugim procesorjem ste provali? Tu je plata ali cpu krivec.

Nope, v hiši in okolici samo intli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Rias Gremory ::

Saj z "zvočnik" misliš tistega 5V piskača, da?



EDIT: slika
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Si rešil težavo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RYZEN - OC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
26161961 (11231) strumf666
»

Težave z RAM-om in napajalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
20827 (598) Senior Dev
»

Kako spravim ram na 3200 mhz?

Oddelek: Navijanje
81883 (1672) hojnikb
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611187 (6983) Yenk
»

AMD Ryzen 7 1700 vs 1700X

Oddelek: Kaj kupiti
275586 (4868) Ryker

Več podobnih tem