» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
35 / 84
»»

D3m ::

gddr85 je izjavil:

590ka je itak predraga
oz. cene že padajo https://www.mindfactory.de/product_info...

FlyingBee je izjavil:

Ja, samo ram je razlika, gpu je sicer gp104, ki pa je razpolovljen, mogoče se bo najdel kakšen tweak.

mhm, upam da se odklene na 1080 ;)


Ko kupiš obvezno OC, da ima smisel. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Vseeno kar srce boli, ko si predstavljam škratka v Nvidii, kako s cepinom tolče po čisto dobrih GTX 1080 in iz njih dela 1060...

In spet me čudi, da ni prav nobenega znižanja cen - a ne sedijo na celoletni zalogi Pascalov?

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

All specs and clocks match the original exactly; the only difference is the use of GDDR5X memory, which is clocked at the same effective frequency.

Ni čudno, da je isti performance.

Čudi me, da ni višje clockan ram.

Me pa zanima koliko se overclocka.


Heh, a ni dovolj, da je nova 2060 na nivoju stare 1070? Kaj bi se rad?

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Da bi bila cena nižja kot pri GTX 1070?

Aja, ta vlak je pa že odpeljal. Bo RTX 3060 500 EUR? 4060 pa 800?

Treer ::

Če konkurenca še naprej ne bo imela za burek, potem zna biti blizu tega, ja.

tikitoki ::

Ce bo 2060 na nivoju GTX 1070, potem cena ne bo mogla presegati 350 EUR. Vse ostalo so sam mokre sanje NVIDIA. Se ta cena je previsoka.

FlyingBee ::

Louser, p/w podatek je pokazatelj potenciala gpuja, ne pa koliko štroma več ali manj bo porabil gpu med igro.

2060 bo morala biti pod 350eur, drugače je brezveze.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Low end 2060 bi morala biti med 200 in 300 in ne samo pod 350. Ker ce bo slo tako naprej si folk se low end kartic ne bo mogel privosciti.
Dovie'andi se tovya sagain.

Machete ::

Saj gaming ni ravno človekova pravica :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Master_Yoda ::

Seveda, ampak velike prodajne cifre novih "low end" kartic, in dvig cene delnice Nvidie ni clovekova pravica.
Dovie'andi se tovya sagain.

Treer ::

Master_Yoda je izjavil:

Low end 2060 bi morala biti med 200 in 300 in ne samo pod 350. Ker ce bo slo tako naprej si folk se low end kartic ne bo mogel privosciti.


AMD to the rescue z APU-ji - 720p 30fps gaming FTW! :));((

Sheteentz ::

Folk kot muhe pada na limanice na te nesrečne grafične kartice, kot da se brez tega kosa hardvera ne da preživet v našem svetu. Ujeti v simulaker, potem pa vsi nesrečni, ker ne znajo operirat v resničnem življenju. Žalostno.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Treer je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Low end 2060 bi morala biti med 200 in 300 in ne samo pod 350. Ker ce bo slo tako naprej si folk se low end kartic ne bo mogel privosciti.


AMD to the rescue z APU-ji - 720p 30fps gaming FTW! :));((


Ti pa zaostajaš.

Od Kaveri dalje je 1080p.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Sheteentz je izjavil:

Folk kot muhe pada na limanice na te nesrečne grafične kartice, kot da se brez tega kosa hardvera ne da preživet v našem svetu. Ujeti v simulaker, potem pa vsi nesrečni, ker ne znajo operirat v resničnem življenju. Žalostno.


A ni bolj žalostno, da nekdo bere in komentira temo o grafičnih karticah, pri tem pa se mu zdijo le te brez veze? Žalostno.

;)

RTX 2060 za ceno GTX 1070 je skoraj given, glede na ostalo serijo (2070 stane toliko kot je 1080, 2080 stane toliko kot je 1080 Ti.). Če ne bi bilo ray tracinga, bi se temu lahko reklo rebrand 2 leti starih kartic.

AapocalypseE ::

Pri novi GTX 1060 me res čudi, da laufa ram samo na 1GHz, kar potem znese 8Gbps in je tako identična navadni z GDDR5. Ram se je dalo na KFA2 navit na 1440MHz, kar znese 11.52Gbps, tako da ogromna razlika.

Me zanimajo benchmarki overclockane nove GTX 1060 GDDR5X.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Jaz sem gledal malo mindfactory, najcenejše 2080 (oz. kar 'enaka' verzija gainward GS) me pridejo enako kot sem dal za 1080. Čemu vse to vpitje torej?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

Odvisno kdaj si dal, ob izidu, mining mrzlici al ko so bile najcenejse.
Eni pac primerjajo radi vsepovprek.
Jaz sem ujel 1080ti ob izidu vege64 za manj kot vego64, lol minerji so pa dajal po 30% vec pozneje ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

To drži, mogoče minig era ni primerljiva. Kupil sem enkrat poleti 2016, s poštnino brez davka sem dal 650. Trenutno bi me prišla 2080 pa 675.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Master_Yoda je izjavil:

Low end 2060 bi morala biti med 200 in 300 in ne samo pod 350. Ker ce bo slo tako naprej si folk se low end kartic ne bo mogel privosciti.

Low end bo 2030, mainstream se začne z 2050 in konča 2060, potem pa 2070 in naprej.

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

To drži, mogoče minig era ni primerljiva. Kupil sem enkrat poleti 2016, s poštnino brez davka sem dal 650. Trenutno bi me prišla 2080 pa 675.

675 sem dal jaz za 1080ti ali podobno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MostWanted ::



pr nam kakih 500-550€. še dobr da sm dve leti nazaj kupu 1080ti za 680€.

MostWanted ::

mislim mid range kaetica 500€?? ka bo 2050 300-350 goddamit!

gustek_si ::

Nastavili so ceno za rudarje, da jih mine volja do življenja. :D

MostWanted ::

gustek_si je izjavil:

Nastavili so ceno za rudarje, da jih mine volja do življenja. :D


njih je že davno ko je začel strmoglavlat konj!

louser ::

FlyingBee je izjavil:

Louser, p/w podatek je pokazatelj potenciala gpuja, ne pa koliko štroma več ali manj bo porabil gpu med igro.

2060 bo morala biti pod 350eur, drugače je brezveze.

Ne, watti so zgolj poraba štroma.
Potencial pri Nvidii pa izgleda tako, da jo hardmodaš.

Treer ::



Sicer kupovati tole po tej ceni za gaming je res neumnost, ampak samo poglejte fpse pri nekaterih naslovih na 1440p in 4k! Glede na to, da gre z naslednjo serijo Nvidia na 7nm, se tak level performanca pričakuje nekje pri 3080 (navadni), morda celo 3070 (tako kot je bila 1070 povečini hitrejša od Titana X maxwell), kar pa bo pomenilo massive bottleneck na Ryznih že pri high-mid range grafah naslednje leto ;((

meho7 ::

8700k @ stock je bil bottleneck ze :))

Treer ::

Saj za to gre - potem veš da Ryzni nimajo kaj za praskat oziroma ne bodo v kratkem...

louser ::

Edini bottleneck Ryzena pri špilih je singlethread performance.
Pomeni v praksi, da je manj fpsov pa tudi, da je manj fps deepov.

Treer ::

Ki pa bo še dolgo ostal relevanten, razen mogoče v Vulkanu (se pravi kaj, 1 igra na leto :))) in ne, ne pomeni avtomatsko boljše 1% in 0,1% low-e, niti slučajno, mogoče v nekaterih primerih 2700x vs 8400, vs katerikoli i7 pa niti slučajno

Buggy ::

louser je izjavil:

Edini bottleneck Ryzena pri špilih je singlethread performance.
Pomeni v praksi, da je manj fpsov pa tudi, da je manj fps deepov.


tocno tako ker gaming experience pokvari ravno to ne pa da imas cca 10% manj AVG.

In ne ...prednost visokih frekvenc v prihajajocih spilih tudi po moje ne bodo vec tako odlocilen faktor kot pa stevilo jeder. Stari pogoni, ki so imeli od visokih frekvenc koristi se pocasi poslavljajo...


Even then, it will not be the complete whitewash as everyone is expecting, because the games that do show large benefits from CPU frequency clocks and IPC are fairly rare and may be even rarer in 2019 and even rarer in 2020!

FlyingBee ::

Upajmo, ker več kot 5ghz bo zelo težko.

Treer ::

5Ghz bo že Amerika, sploh skupaj s še nekaj IPC gaina, problem je, ker najbrž ne bo, lahko da celo precej daleč od tega + da bo imel Intel v kratkem potem odgovor ali pa celo prej, kar jih bi pokopalo...

Master_Yoda ::

Ni v intelovem interesu da jih pokopa ker bi ga v tem primeru antimonopolisticna zakonodaja mislim da razkosala. Prav tako ce jih Buldozerji niso pokopali jih tudi intelov odgovor ne-bo. Navijanje za to da bi jih je skrajno neumno, ker konkurenca = nizje cene in hitrejsi napredek. Ce ne bi bilo ryzena bi verjetno se vedno imeli 4 core i5, ter 4c+HT i7 ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

gaming desktop jih bo pokopal? imajo še dost druge server robe, konzol, apple..

AapocalypseE ::

Ni desktop samo za gaming.

gddr85 ::

za eno home ws uporabo pa ne vem, kje je tak blazen problem pri ryzen robi

Treer ::

Skoraj vsi, ki se ukvarjajo s foto in video editingom so še vedno na Intelih, tudi če so pred kratkim kupovali na novo, Threadripperje imajo v glavnem tisti, ki imajo ločen sistem za renderiranje. Glede serverjev je pa AMD-jev tržni delež še vedno tako nizek, da pravzaprav ni omembe vreden (1-2%, lol :))). Nekaj pomenijo samo pri konzolah...

FireSnake ::

Če ni FPS (oziroma jih je malo manj) je zanič.
So ti pa ja že vsaj 100x to razložili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

b3D_950 ::

Določene zadeve se da v programih/kodi prilagodit procesorju ali grafični kartici. Pač odvisn kakšna je politika in odnos, sodelovanje med proizvajalci. Verjetno je Intel tukaj boljši že zaradi tega.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

Če ni FPS (oziroma jih je malo manj) je zanič.
So ti pa ja že vsaj 100x to razložili.

Preveč hočeš vse popredalčkati. Če se gleda fpsje v igrah, je AMD relativno zaostal, še vedno.

Treer ::

b3D_950 je izjavil:

Določene zadeve se da v programih/kodi prilagodit procesorju ali grafični kartici. Pač odvisn kakšna je politika in odnos, sodelovanje med proizvajalci. Verjetno je Intel tukaj boljši že zaradi tega.


Logično, da bodo določene stvari nekoliko bolje optimizirane za hardware, ki ga ima cca 80% ljudi. To je pa cena, ki jo plačaš za tako dolgo nekonkurenčnost - če hočeš biti ponovno relevanten, moraš biti še toliko boljši, da se bo splačalo tvoj produkt vzet in zaenkrat jim ne uspeva ravno...

FireSnake ::

Treer je izjavil:

ki ga ima cca 80% ljudi


Vir?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Furbo ::

FireSnake je izjavil:

Treer je izjavil:

ki ga ima cca 80% ljudi


Vir?

https://store.steampowered.com/hwsurvey...
82,5% intel

klinker je izjavil:

https://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx...

Grafe brez nepotrebnega in dragega RTX? Super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Treer ::

Tako je, še na dol sem zaokrožil, glede 2060 rtx in 1160 gtx je pa v bistvu logično - prva kot vstopni model za tiste, ki bi si želeli preizkusit ray traycing v praksi, druga pa za konkurenčno ceno 590 killer 8-) Do Navija (vsaj) bo tako AMD spet non-option...

D3m ::

Furbo je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Treer je izjavil:

ki ga ima cca 80% ljudi


Vir?

https://store.steampowered.com/hwsurvey...
82,5% intel

klinker je izjavil:

https://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx...

Grafe brez nepotrebnega in dragega RTX? Super.


Steam ni 100% absolutni pokazatelj dejanskega stanja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Je pa velik približek

D3m ::

Pa še to veliko vprašanje.

Ker po njihovem 1/3 uporabnikov STEAM uporablja 2 core CPU.


Nigga please.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

D3m je izjavil:

Pa še to veliko vprašanje.

Ker po njihovem 1/3 uporabnikov STEAM uporablja 2 core CPU.


Nigga please.


laptop.

Zgodovina sprememb…

««
35 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948000 (39437) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746253 (39487) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215182 (12636) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224140 (20569) Cange

Več podobnih tem