» »

Mercedes Benz E220 D (W213)

Mercedes Benz E220 D (W213)

trunkss ::

Pozdravljeni,

trenutno je avtomobil v fazi uvoza (v petek bo v Sloveniji). Uvoznik bo uredil homologacijo, plačilo DMV in ostalo potrebno birokracijo.

Sedaj pa me zanima naslednje, ima kdo kakšne izkušnje z zavarovalnicami za takšne avtomobile, vzeli bi polni kasko. Spadamo v najvišji premijski razred (brez nesreč že več let oz. je sploh nikoli ni bilo) z najvišjimi bonusi.

Prosim za priporočila in mnenja ter kontakte solidnih zavarovalnih posrednikov. Avtomobil je ima uraden certifikat Junge Sterne, kar pomeni da sam Mercedes benz jamči, da je bil pregledan z njihove strani, da ni bilo ugotovljene nobene napake, da nudijo dodatni 2 leti jamstva od nakupa, skratka kot da bi bil avtomobil nov.

Z vljudnimi pozdravi!

Link: https://webcache.googleusercontent.com/...
  • spremenilo: trunkss ()

rok_p ::

lani uvozil bmw 5:
- pri agentu (pri njem imam zavarovano vozilo že 10let) sem dobil ponudbo za 1500eur (AS)
- poslal polico brez cen na savo, kjer sem dobil ponudbo za 1270eur
- grawe so najprej ponudili 1300eur
- pokažem agentu ponudbo od save...dobim pri njem za 1230eur
- grawe mi, brez, da bi jim povedal za ponudbo od agenta, pošlje novo ponudbo kasko elite za točno 1000 eur
- nimam pa najvišjega premijskega razreda...


odločil sem se za AS, zaradi tega, ker baje pri grawe komplicirajo pri naštanku škode.

kolega je kupil podoben avto, iste vrednosti in je pri triglavu dobil zavarovanje pod 900eur. naslednje leto povprašam še pri njegovem kontaktu.

Predlagam, da povprašaš na več straneh, za 300 ali pa 500eur se splača:)
rok

trunkss ::

Bi mi bil pripravljen v ZS posredovati podatke agenta pri AS in kolegovega agenta? :)

Najlepša hvala za odgovor !

c3p0 ::

Si ga vzel preko kakega SLO posrednika? Zanima me, ker bi tudi sam počasi vzel novejši model.

trunkss ::

Sem ti poslal zs

kingsix ::

Kako pa si to avti kaj?
Tudi sam sem gledal tega 194KM karavana s 4matic ter 9g menjalnikom.
Nekaj sem videl, da so možne težave s tem menjalnikom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

trunkss ::

Osebno sem pregooglal probleme, ki se pojavljajo na E220d (interna št modela: W213) in teme, kjer bi imel kdo probleme, bi lahko naštel na prste dveh rok, kar se mi zdi izredno malo.

c3p0 ::

kingsix je izjavil:

Kako pa si to avti kaj?
Tudi sam sem gledal tega 194KM karavana s 4matic ter 9g menjalnikom.
Nekaj sem videl, da so možne težave s tem menjalnikom..


Sam imam dobre izkušnje, sicer 7g menjalnik, W212, zadnji pogon. Kar sem googlal, so pogosti problemi sami manjši.

Večjega servisa k sreči nisem rabil, pa tudi lokalni pooblaščeni servis še zavornih ploščic ne zna prav menjat, odnos je tudi poseben. Za MB tudi ne slišim nič dobrega. Baje je v LJ bolje.

kingsix ::

Kako pa je kaj zadnji pogon pozimi... Zadošča? Jaz ravno zaradi tega gledam 4matic. Sicer delam 80% kilometrine po AC, ostalo pa mesto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

edi45 ::

Polni kasko, brez bilo kakršnih bonifikacij pride 2000-2100€, vem ker je kolega plačal toliko za isti avto e220d amg line, kar nekaj opreme, z burmeister ozvočenjem, če je 4matic pa ne vem.

kingsix je izjavil:

Kako pa je kaj zadnji pogon pozimi... Zadošča? Jaz ravno zaradi tega gledam 4matic. Sicer delam 80% kilometrine po AC, ostalo pa mesto..


osebno bi rajši vzel 4matic, tudi iz mesta malo bolj potegne in malo bolj si "pogumen" če imaš pogon na vse 4:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

kingsix ::

Saj ravno zaradi tega.. Kolega ima novo C klaso in vozi pozimi kot da je posran kak je malo snega na cesti. Potem ga je posodil mami in ji ni povedal da malo pazi.. Long story short.. Avto je bil totalka. Sedaj se toži s zavarovalnico, ker iščejo 100 in 1 razlog za neizplačilo. Od tega, da avto že prej sploh ni delal, do tega, da je bil prej nekje v vodi in zanič. Etc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

edi45 ::

kingsix je izjavil:

Saj ravno zaradi tega.. Kolega ima novo C klaso in vozi pozimi kot da je posran kak je malo snega na cesti. Potem ga je posodil mami in ji ni povedal da malo pazi.. Long story short.. Avto je bil totalka.


Verjamem, čeprav so boljši novejši zadnji pogoni, kot starejši, saj imajo novejši avti motorje bolj na sredini in ne več čisto spredaj. Samo osebno bi vzel 4matic, ravno zaradi snega in hribov, ker že z sprednjim pogonom so problemi po snegu, če si doma v hribu, kaj šele z zadnjim. Sem počakal letos pozimi na četrt naše ceste, se pride kolega kurčit z a6 quattro, še ustavil se je sredi največjega brega in snega in brez problema speljal dalje gor. :D Sem se pa vozil že z kar nekaj mercedesi, od A(sprednji pogon), B, C zadnji pogon in 4matic, E(predzadnji model, zadnji pogon), najnovejši E 4matic, GLC 4matic in lani z 2017 S400ld 4matic in kako se to "lepi na cesto" in kako potegne je nenormalno, saj pri zadnjem pogonu se bolj občuti ESP proti zdrsu, saj dosti prej skoplje kot 4matic. Osebno bi vzel 4matic, res da zna bit kakšnega jurčka ali dva več, ampak se splača;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

c3p0 ::

kingsix je izjavil:

Kako pa je kaj zadnji pogon pozimi... Zadošča? Jaz ravno zaradi tega gledam 4matic. Sicer delam 80% kilometrine po AC, ostalo pa mesto..


Meni je OK, sicer ne vozim po hribih v snegu, po ravnem ni problem. Traction control take situacije pohandla.

edi45 je izjavil:

Polni kasko, brez bilo kakršnih bonifikacij pride 2000-2100€, vem ker je kolega plačal toliko za isti avto e220d amg line, kar nekaj opreme, z burmeister ozvočenjem, če


Se mi zdi dosti, jaz v 5 letih polnega kaskota nisem imel nad 900€, pa je tudi kar nekaj opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

trunkss ::

Sem dobil ponudbo od grawe

Polni Kasko + AO + AO+ za 1080 eur

Sedaj bom na tej podlagi pisal še drugim zavarovalnicam

Veron ::

prednosti 4matic-a so boljša trakcija, nekaj več oprijema v slabih pogojih (sneg in podobno).

prednost samo zadnjega pogona so manjša poraba, boljši obračalni krog.

Sedaj pa kaj rabiš več?
Sam imam samo zadnji pogon in mogoče 1x na leto "pogrešam" 4matic.

Drugače pa imam W204 (FL) C220cdi 170hp, 25% popusta, Triglav zavarovanje polni kasko 850eur.

kingsix je izjavil:

Saj ravno zaradi tega.. Kolega ima novo C klaso in vozi pozimi kot da je posran kak je malo snega na cesti. Potem ga je posodil mami in ji ni povedal da malo pazi.. Long story short.. Avto je bil totalka. Sedaj se toži s zavarovalnico, ker iščejo 100 in 1 razlog za neizplačilo. Od tega, da avto že prej sploh ni delal, do tega, da je bil prej nekje v vodi in zanič. Etc


Tole ti tako težko vrjamem. Imam sicer prejšnjo generacijo, tašča ima novega (W205) in niti približno to kar opisuješ. Tale "kolega" hm..
Je pa nova W205 ima še občutno boljšo trakcijo v slabih pogojih napram W204 (oba zadnji pogon). Seveda oba imata dobre zimske gume (in letne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

kingsix ::

Ja zgodilo se je dejansko, ko se je sneg oprijemal. Odneslo na ovinku v jarek. Mogoče je to ono ko rečeš "ženska pač" =). Mogoče bi se zgodilo ne glede na pogon heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

c3p0 ::

Potem je brez TC (ali je off), ali pa je pridrvela v ovinek.

trunkss ::

Evo generali so dali ponudbo 1180 eur :) (kasko + AO + AO+)

Glede na to da avtomobil se caka na homologacijo imam se nekaj casa da izborim cim bolj ugoden kasko +AO +AO+

Evo generali so dali ponudbo 1180 eur :) (kasko + AO + AO+)

Glede na to da avtomobil se caka na homologacijo imam se nekaj casa da izborim cim bolj ugoden kasko +AO +AO+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trunkss ()

Dr_M ::

Ce bos kdaj rabil izplacilo skode iz kasna, bo najmanj problemov pri triglavu, ostali se precej tezje locijo od denarja, ki ti pripada.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ales ::

Res? A je to kaka nacionalna statistika al je sosedova Micka dve leti nazaj najboljš čez prišla pri Triglavu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669650 (37241) ;-)
»

Mercedes E220d W213 problem - čudni zvoki. Mehaniki pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566866 (5038) trunkss
»

Mercedes C

Oddelek: Na cesti
91539 (1044) Unknown_001
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029121 (26138) PrimozR
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138174 (34772) chucki

Več podobnih tem