» »

Zasebnost na delovnem mestu

Zasebnost na delovnem mestu

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Malcolm_Y ::

Ena zanimiva - sodelavec ima ves dan odprta vrata pisarne, ker smo taka, odprta firma. Njegova pisarna slučajno leži nasproti WC-ja, zato lahko točno spremlja kolikokrat in za kako dolgo gre kdo na WC, t.j. še usr*t se ne moreš, da on ne bi vedel. Prijazna in dobrohotna prošnja, če lahko zapira vrata, ni pomagala. Je mogoče še kak drug mehanizem?

RegulusDraco ::

mi imamo 100% odprto pisarno. Vsi lahko vidijo vse.

Podrite stene pa ne bo več problema da lahko tale osebek vidi vse.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

njyngs ::

Offtopic: Idi se vsak dan prav fajn useri in pusti vsa vrata odprta. Boš opazil, da bo hitro začel zapirat.
Ontopic: why do you even care?

buttcrack ::

večkrat na dan predolgo ser*e???

Malcolm_Y ::

Ne da hodim prepogosto ali kaj, in ne gre za neko ključno stvar, ampak občutek je vseeno malo nenavaden.

Unknown_001 ::

Ummm... dude.

Kaj če imaa tip rad prepih? Verjetno tudi njemu ni fajn met pisarno zravn WC ja ko mkra tisto vodo poslušat

Ampak tipične venomer užaljene mimoze spet iščete 100 in en razlog zakaj ste ogrožene. Ti je kdo kaj rekel? Ni, torej ŠTIP.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MostWanted ::

haha enmu gre v nos, ker je tam "kamera". in ne more bit po mili volji na wcju.

BladE_ ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ne da hodim prepogosto ali kaj, in ne gre za neko ključno stvar, ampak občutek je vseeno malo nenavaden.


Meni tudi nebi bilo prijetno, da nekdo "vodi evidenco" kdo/koliko/kdaj hodi na WC!
Akcija - Reakcija

Unknown_001 ::

BladE_ je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Ne da hodim prepogosto ali kaj, in ne gre za neko ključno stvar, ampak občutek je vseeno malo nenavaden.


Meni tudi nebi bilo prijetno, da nekdo "vodi evidenco" kdo/koliko/kdaj hodi na WC!


Paranoiki ki povsod vidite zaroto. Ko se je po proizvodnji montiral kamere je bla tud povsod cela hajka za prazen nič.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BladE_ ::

Kamere imam povsod okoli sebe in me ne motijo, se zavedam, da niso tam zato, da bi me nekdo opazoval! Sicer pa če je le možno se izognem "sranju" na šihtu :D
Akcija - Reakcija

Malcolm_Y ::

Ma kaka zarota. Ne gre za paranojo in tudi ne za izkoriščanje toaletnih prostorov za zabušavanje med delom.

Ampak čisto vsakič, ko me pritisne s*at, mu pa tud ni treba vedet, al?

Smurf ::

Pomoje se prevec ukvarjas s tem, kaj si drugi mislijo o tebi.

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Pomoje se prevec ukvarjas s tem, kaj si drugi mislijo o tebi.


No pa je nekdo lepše povedal, kje tiči problem.

Ne bit paranoik pa bo vse kul.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Malcolm_Y ::

Ok, ok, mea culpa, sem očitno preobčutljiv. :)

imagodei ::

Ne, nisi, samo folk v neki čudni slovenski maniri vedno pade v komentiranje obnašanja pritožnika, namesto da bi mu svetovala, kako rešiti problem.

Ni važno, a človek napiše o problemih s prometno policijo, glasnem sosedu, psu, ki laja po 22h, hudem smradu, ki se širi iz silosa sredi vasi; ni važno, a je OP najemnik, ki mu najemodajalec povzroča težave ali pa kontra, najemodajalec, ki mu najemnik povzroča težave. Vedno bo OP moral brati, da je problem v njem in da rešitev problema lahko najde samo pri sebi.

Pač, smo mazohističen narod.
- Hoc est qui sumus -

[D]emon ::

Verjemi, ljudje nasplosno si nic ne mislijo o tebi, so prevec zaposleni z razmisljanjem o tem, kaj si ti mislis o njih.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Ne, nisi, samo folk v neki čudni slovenski maniri vedno pade v komentiranje obnašanja pritožnika, namesto da bi mu svetovala, kako rešiti problem.

Ni važno, a človek napiše o problemih s prometno policijo, glasnem sosedu, psu, ki laja po 22h, hudem smradu, ki se širi iz silosa sredi vasi; ni važno, a je OP najemnik, ki mu najemodajalec povzroča težave ali pa kontra, najemodajalec, ki mu najemnik povzroča težave. Vedno bo OP moral brati, da je problem v njem in da rešitev problema lahko najde samo pri sebi.

Pač, smo mazohističen narod.


Torej svetuješ da mora bit človek neprilagodljiv.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

Jaz: če v restavraciji dobiš umazan pribor, prijazno opozori natakarja, in zahtevaj čistega.
Raptor F16: Ne izpostavljaj se, bodi prilagodljiv, pljuni na žlico in jo obriši v prt.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Če ima kdo veselje delat spisek, kdaj gre kdo srat, mu pošljite še slike dejanja ;).

Lahko pa kar dokazni material na mizo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Maybe he's a perv. A pogleda vsakič ko nekdo gre na WC?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Malcolm_Y ::

Po moje itak ne gleda, oz. ne "vodi evidence". Bi jo pa lahko, recimo, če bi že hotel.

flbroker ::

Kupi smrdljivce in idi "srat" trikrat dnevno in pusti vrata odprta, se bo tip hitro premislil.

Smurf ::

imagodei je izjavil:

Jaz: če v restavraciji dobiš umazan pribor, prijazno opozori natakarja, in zahtevaj čistega.
Raptor F16: Ne izpostavljaj se, bodi prilagodljiv, pljuni na žlico in jo obriši v prt.

Meni se to ne zdi pravilna primerjava. V restavraciji se pricakuje da je cisti pribor in seveda opozoris natakarja, ce ni. Po drugi strani ne bom opozoril natakarja, da lahko ostali gostje vidijo, da sem odkorakal proti wcjem in zahteval, da mi zagotovi anonimnost.

Zahtevati od nekoga, da zapre svoja vrata pisarne samo zato, da ne vidi kdo hodi mimo je hujsa krsitev v njegovo zasebnost, kot tistih, ki hodijo mimo. V bistvu je precej groteskna zahteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

louser ::

Unknown_001 je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Ne da hodim prepogosto ali kaj, in ne gre za neko ključno stvar, ampak občutek je vseeno malo nenavaden.


Meni tudi nebi bilo prijetno, da nekdo "vodi evidenco" kdo/koliko/kdaj hodi na WC!


Paranoiki ki povsod vidite zaroto. Ko se je po proizvodnji montiral kamere je bla tud povsod cela hajka za prazen nič.

Pri nas že dolgo ne snemajo več pravih zornih kotov. Tiste ki pa, bodo letele čez plot isto sekundo kot oseba, ki bo te posnetke uporabila za šikaniranje.

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Jaz: če v restavraciji dobiš umazan pribor, prijazno opozori natakarja, in zahtevaj čistega.
Raptor F16: Ne izpostavljaj se, bodi prilagodljiv, pljuni na žlico in jo obriši v prt.


Fakt je da delaš kretenske primerjave zgolj zato da bi dosegel absolutni prav.

Resnica je nekje vmes.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Meni se to ne zdi pravilna primerjava. V restavraciji se pricakuje da je cisti pribor in seveda opozoris natakarja, ce ni.

V službi se pa lahko pričakuje določeno mero zasebnosti.

Unknown_001 ::

louser je izjavil:

Meni se to ne zdi pravilna primerjava. V restavraciji se pricakuje da je cisti pribor in seveda opozoris natakarja, ce ni.

V službi se pa lahko pričakuje določeno mero zasebnosti.


Ki jo ima v normalni meri zagotovljeno. Ko opravlja privat potrebo je v ločenem prostoru kjer ga nihče ne opazuje. Kaj, a zdaj te tud pogledat več ne smem ko greš mimo?

Rešitev je burka.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Smurf je izjavil:

Zahtevati od nekoga, da zapre svoja vrata pisarne samo zato, da ne vidi kdo hodi mimo je hujsa krsitev v njegovo zasebnost, kot tistih, ki hodijo mimo. V bistvu je precej groteskna zahteva.

Kršitev zasebnosti, ker bi raje videl, da se zapre v lastno pisarno? Tole si mal pobrkal, verjetno si mislil kakšen bolj splošen vdor v pravice posameznika.

Ampak tukajle se zadeve tehta: a je moja pravica, da nekdo ne opreza, kolikokrat na dan grem na WC bolj občutljive narave, kot pravica posameznika, da ima odprta vrata pisarne? Po moje sicer ja.

Seveda je tle več dejavnikov... Mogoče ima pisarno na južni strani, pa nima klime in če ne naredi prepiha, temperature zrastejo na neznosnih 28 stopinj.

Jaz sicer delam v podjetju, kjer prisegajo na "open space", tako da sploh nimamo pisarn. Ko grem na skret, se sprehodim mimo kopice ljudi. To je by-design, ne morem jamrat, da ima kdo odprta vrata. Nikoli pa nisem razmišljal, a kdo šteje, kolikokrat sem šel srat.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

Smurf je izjavil:

Zahtevati od nekoga, da zapre svoja vrata pisarne samo zato, da ne vidi kdo hodi mimo je hujsa krsitev v njegovo zasebnost, kot tistih, ki hodijo mimo. V bistvu je precej groteskna zahteva.

Kršitev zasebnosti, ker bi raje videl, da se zapre v lastno pisarno? Tole si mal pobrkal, verjetno si mislil kakšen bolj splošen vdor v pravice posameznika.

Ampak tukajle se zadeve tehta: a je moja pravica, da nekdo ne opreza, kolikokrat na dan grem na WC bolj občutljive narave, kot pravica posameznika, da ima odprta vrata pisarne? Po moje sicer ja.

Seveda je tle več dejavnikov... Mogoče ima pisarno na južni strani, pa nima klime in če ne naredi prepiha, temperature zrastejo na neznosnih 28 stopinj.

Jaz sicer delam v podjetju, kjer prisegajo na "open space", tako da sploh nimamo pisarn. Ko grem na skret, se sprehodim mimo kopice ljudi. To je by-design, ne morem jamrat, da ima kdo odprta vrata. Nikoli pa nisem razmišljal, a kdo šteje, kolikokrat sem šel srat.


Fakt je, da so odprta vrata za nekatere moteč dejavnik. Če bi tiste knauf stene porušil bi bil rezultat isti sam nihče ne bi imel občutka da jih kdo namerno opazuje. Ampak kdor se s tem obremenjuje je za moje pojme mejni primer paranoika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Fakt je da delaš kretenske primerjave zgolj zato da bi dosegel absolutni prav.

Fakt? To ni noben fakt, ampak tvoje mnenje o mojem postu. Komentiral sem tvoj konkreten odgovor, v katerem si mi v usta položil besede, ki jih nikoli nisem izrekel: češ, da svetujem folku, naj bo neprilagodljiv. V resnici sem samo omenil pristop nekaterih k odgovarjanju na konkretno vprašanje na forumu, nisem pa se niti z besedo izrekel glede prilagodljivosti/neprilagodljivosti.

Ker si mi podtaknil stališče, sem si še jaz privoščil malo "umetniške svobode" in ti dal malo tvojega lastnega zdravila za popit.

Toliko o faktih. ;)
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

Kdo je pa rekel da hočem bit ozdravljen. Mi boš sedaj poslal položnico na dom?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

A postaš samo zato, da nabiraš število objav? Ker tole je brez vrednosti.
- Hoc est qui sumus -

louser ::

Na Evropskem sodišč smo imeli nedavno tudi sodbo, ki se je dotilala zasebnosti na delovnem mestu. Preberi jo, komandos Raptor.

njyngs ::

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Jaz: če v restavraciji dobiš umazan pribor, prijazno opozori natakarja, in zahtevaj čistega.
Raptor F16: Ne izpostavljaj se, bodi prilagodljiv, pljuni na žlico in jo obriši v prt.


Fakt je da delaš kretenske primerjave zgolj zato da bi dosegel absolutni prav.

Resnica je nekje vmes.


U dont like taste of your own medicie, child?

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

A postaš samo zato, da nabiraš število objav? Ker tole je brez vrednosti.


Ne, poskušam utemeljiti stališča ki jih ne razumete. Je pa res vseskupaj škoda če jih nočete razumeti. Potemtakem to res služi le nabijanju statistike. Dumb me.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

Tisto o položnici na dom je bilo utemeljevanje stališč?
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

njyngs je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Jaz: če v restavraciji dobiš umazan pribor, prijazno opozori natakarja, in zahtevaj čistega.
Raptor F16: Ne izpostavljaj se, bodi prilagodljiv, pljuni na žlico in jo obriši v prt.


Fakt je da delaš kretenske primerjave zgolj zato da bi dosegel absolutni prav.

Resnica je nekje vmes.


U dont like taste of your own medicie, child?


As long as it can be funny, yes. In fact I do. Unless it gets offensive and disrespectful, then prepare 4 da battle.

imagodei je izjavil:

Tisto o položnici na dom je bilo utemeljevanje stališč?


Yes. Ker sem izrazil nestrinjanje s tvojo kritiko.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

No jaz sem se vedno mnenja, da v nasi druzbi zasebnost odhoda do stranisca ni ravno sprejeta norma (in jo je vecinokrat tudi tezko zagotoviti).

Cisti pribor pa je.

Good enough?

mancini ::

A misliš da je temu fajn, ki ima pisarno direkt pred wc.
Klimo mu zrihtajte, da se bo lahko zaprl.

Ali pa mu prijazno predlagaj menjavo pisarn, pa boš ti lahko špijoniral koliko in kako dolgo je kdo ....

Ales ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ena zanimiva - sodelavec ima ves dan odprta vrata pisarne, ker smo taka, odprta firma. Njegova pisarna slučajno leži nasproti WC-ja, zato lahko točno spremlja kolikokrat in za kako dolgo gre kdo na WC, t.j. še usr*t se ne moreš, da on ne bi vedel. Prijazna in dobrohotna prošnja, če lahko zapira vrata, ni pomagala. Je mogoče še kak drug mehanizem?

Zamenjaj pisarno z njim.

Ko boš ti cel dan gledal v WC, boš videl kako super je njemu.

Malcolm_Y ::

Ales je izjavil:

Ko boš ti cel dan gledal v WC, boš videl kako super je njemu.
Ja, pa saj lahko vrata zapre, to hočem povedat. Ampak jih ne, torej ga ne moti, ko gleda sodelavce hoditi na potrebo.

Ales ::

Ni pa padlo na pamet, da ima vrata odprta zaradi kakega drugega razloga, opazovanje vas seronj pa je samo neizbežen stranski učinek?

Mogoče je pa osamljen. :))

miko22 ::

Mater, najbolj glupa tema na forumu in koliko folk sodeluje. Človek ne more verjet s čim se lahko vse nekdo obremenjuje.
Razen par dobrih komentarjev, ki so res izvabili nasmešek na usta streljate neumnosti. Pa saj svet ne more biti lepši ko bereš vse te komentarje.

Trupl0 ::

Ko greš na WC ga vsakič lepo pozdravi ( pa ostali tudi lahko )...že zaradi tega, ker ne bo želel imeti komunikacije s tabo, bo zaprl vrata...
If you are going through Hell, keep going !

blink ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ena zanimiva - sodelavec ima ves dan odprta vrata pisarne, ker smo taka, odprta firma. Njegova pisarna slučajno leži nasproti WC-ja, zato lahko točno spremlja kolikokrat in za kako dolgo gre kdo na WC, t.j. še usr*t se ne moreš, da on ne bi vedel. Prijazna in dobrohotna prošnja, če lahko zapira vrata, ni pomagala. Je mogoče še kak drug mehanizem?


Najbolje, da greš vsakič za 10 min na WC in ne bo mogel razločiti ali si šel na malo ali veliko potrebo. Če pa po veliki potrebi močno smrdi, pa pusti odprta vrata WC-ja da mu bo zasmrdelo v pisarno.

#firstworldproblems

SeMiNeSanja ::

Mogoče pa večkrat na wc hodi istočasno kot kakšna druga oseba..... pa se boji morebitnih govoric....?

Magic1 ::

Marikje imajo zaklenjen wc(da ga ne morejo kr eni uporabljat). Ključ je seveda nekje na vidnem mestu v odprti pisarni, kjer ga lahko vsi vidijo.
Ali je v tem primeru tudi problem privatnosti?
Magic

marvin42 ::

blink je izjavil:


Najbolje, da greš vsakič za 10 min na WC in ne bo mogel razločiti ali si šel na malo ali veliko potrebo.


10 minut, resno?
Mostly Harmless

StarMafijec ::

Meni je pa fantastično to, da nekateri ljudje v službi sploh ne počistijo stranišča za seboj in tako lahko v školjki vidiš tudi blato.

mojsterleo ::

Na wc greš bolj potihem? :) Če sodelavec dela za računalnikom oz bulji v ekran te verjetno ne bo niti opazil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentje in njihove napitnine v gostinstvu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10515342 (11730) tryhard
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623642 (17555) perci
»

Poslovna idejca-mnenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19427576 (20739) Utk

Več podobnih tem