» »

Poslovna idejca-mnenje

Poslovna idejca-mnenje

1
2
3 4

Mare2 ::

Saj če je lokal na dobri lokaciji, če imajo dobro osebje, dobro kavo ...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

lonz ::

Mare2 je izjavil:

Saj če je lokal na dobri lokaciji, če imajo dobro osebje, dobro kavo ...



...dobro kelnerco
...arrrrrr, shiver me timbers...

Tilen ::

Edini plus, ki ga jaz vidim tukaj, je v tem, da nekomu ne bo več nerodno polniti, ker bo plačal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Glede na to da so gostje na laptopih in telefonih tam večinoma ob urah, ko ni neke gužve, bi nekaj vtikačev in mogoče še USB polnilcev zraven pritegnilo klientelo, ki drugače ne bi prišla.

Wifi je danes skoraj nuja lokalov, polnenje telefonov/laptopov oz. česarkoli pa je lahko samo plus.

Plačeval tega ne bo noben.

Meni bi dostikrat pasalo iti delat v nek lokal, če že ne zaradi drugega, da nisem ves čas doma, ampak ne najdeš mize, kjer je zraven še 220V vtičnica. Pa tudi internet bolj sux povsod, sploh odkar se ta smotani Telemach tlači vsepovsod. Ne morem pa požret za 10 EUR pijače, saj je potem vseeno, če si kupim LTE SIM kartico in delam preko nje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lonz ::

Pa sploh nihče ni opazil še enega absurda; verjetno boš imel zastonj wifi in plačljiv štrom. Hmm...
...arrrrrr, shiver me timbers...

SimplyMiha ::

Ali ste že plačali današnjo porabo zraka?

sisemen ::

Ha ha ha ha, eno je, da lokal nima vtičnic, da bi mi pa probali chargat za tisti pljunek stroma, ki ga v slucajni nuji (1x, 2x na leto) probajo zaračunat, me tak lokal ne vidi več, ker bi se mi zdelo za malo. Skratka, za tisti cent elektrike, ki bi jo prišparal, bi verjetno (vsaj če je kaksen od takih, v katere zahajam), bi lastnik izgubil 1000x več denarja.

Pac-Man ::

Polnjenje 2000 mAh 3.6V baterije ob 100% izkoristku pride cca 0.1 centa.

Veliko veselja ob pogledu na prazen lokal želim.

Ales ::

Kera trol tema. :)) Že cel večer uspešno deluje. >:D

Še moj prispevek: vtičnice na vklop na daljavo, cena pa en FB lajk oz. objava selfija z lokalom v ozadju in ustreznega komentarja. Wi-fi pa seveda zastonj.

Če folk poseda brez plačila oz. žuli kavice 2 uri in ni prostora za druge, seveda ukrepaš. Sicer pa, če so še proste mize, je daleč bolje, da zgleda lokal bolj poln, kot ne.

O naročanju vode z limono... Daš pač enako ceno, kot je sicer limonada ali kaj podobnega, pa naj naročajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Tilen ::

Mogoče bi pa OP s cenikom za polnjenje samo rad odgnal tiste, ki polnijo in bi lahko s tem postregel več drugih gostov ter seveda tiste, ki so pripravljeni plačati za polnjenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SimplyMiha ::

Tilen je izjavil:

Mogoče bi pa OP s cenikom za polnjenje samo rad odgnal tiste, ki polnijo in bi lahko s tem postregel več rednih gostov ter seveda tiste, ki so pripravljeni plačati za polnjenje.


Mhm, smo slišali nekaj podobnega, ko so časniki uvedli "paywall". Kako se jim to že obnese?

Tilen ::

Poglej Finance. Očitno deluje, ker imajo tak sistem že kar nekaj časa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SimplyMiha ::

Ah, to je bolj nišni časnik, ki ponuja dejansko koristne informacije, od katerih folk živi. Izjema, pravilo.

Tilen ::

Tudi Požar ima že nekaj časa plačljive vsebine. Od RTVSLO tega seveda ne moreš pričakovati, ker se drugače financira. Od 24ur tudi ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SimplyMiha ::

Apeliral sem na Piano. Odkar so uvedli paywall, je lep del teh časnikov oskubljen, da bi pritegnili premium bralce. S tem so samo preusmerili lep del bralcev na brezplačnike.

Ne dvomim, da bi bilo enako v tem primeru. Če bi začeli zaračunavati polnjenje naprav, bi samo naredili več prometa konkurenci.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Jaz bi zadevo obrnil drugače: v mize naj vgradi wireless chargerje in si bo zagotovo povečal promet. Lahko samo v določene mize v lokalu. Nasvet je zastonj :)

Tilen ::

Tisto šele počasi polni. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

radmannsdorf ::

jaz bi tole postavil pred lokal. zastonj polnjenje. sok na sok, euro na euro...

knesz ::

Tilen je izjavil:

Tisto šele počasi polni. :)

Saj ni važno. Po pa spil 2 kavici + rogljiček namesto ene. Pa še kakšen sok.

fireice ::

perotek je izjavil:

Poanta v podjetništvu je biznis in na koncu denar..Zakaj se nebi ovedlo plačljivo polnenje telefonov,če bi vsaj kakšne mlajše stranke to plačale?
Sej veste fb,yt,snap..to pač kuri baterijo...


Ce to ni edini bar dalec naokoli, bodo pac sli v sosednjega in tam napolnili telefon eni kavici. Sedaj pa pomisli, ali se ti se splaca?

shadeX ::

Nisem bral cele teme, niti jo nebom, ampak

Je prišel na idejo da bi začel "kasirati"za elektriko za polnenje telefonom..


se mi zdi najslabša ever. Saj kolega se zaveda, da lahko gost gre v sosednjo gostilno, tam naroči najcenejšo pijačo in tam v miru napolni telefon, kajneda?

Okapi ::

Saj sta že vsaj dva napisala, v čem je bistvo. Če zaradi takih, ki dve ure pijejo eno kavo in polnijo telefon, zmanjka prostih miz, je treba takoj ukrepati - in en od ukrepov je plačljivo polnjenje. Če so vedno še na voljo proste mize, pa je lahko lastnik lokala srečen, da hoče kdo polnit telefon. Če prostih miz zmanjka samo ob določenih urah, lahko uvede plačljivo polnjenje samo v urah, ko je lokal sicer poln, sicer pa je brezplačno.

Unknown_001 ::

Ah, naj raje naredi polnilno postajo, poskrbi za dodatne mize in en "tihi" prostor kjer je možno tudi za službo delat in je to to. Seveda če ni ravno v neki zakotni vasi ta lokal. Cilj je ponuditi nekaj več od konkurence in zakaj ne bi izkoristil priložnost?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen ::

On ne bi nič vložil, samo več bi rad zaračunal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Unknown_001 ::

A je Bohinjc slučajno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Okapi je izjavil:

Saj sta že vsaj dva napisala, v čem je bistvo. Če zaradi takih, ki dve ure pijejo eno kavo in polnijo telefon, zmanjka prostih miz, je treba takoj ukrepati - in en od ukrepov je plačljivo polnjenje. Če so vedno še na voljo proste mize, pa je lahko lastnik lokala srečen, da hoče kdo polnit telefon. Če prostih miz zmanjka samo ob določenih urah, lahko uvede plačljivo polnjenje samo v urah, ko je lokal sicer poln, sicer pa je brezplačno.


Tukaj ni problem polnjenja e-naprav. Strošek je tako zanemarljiv, da je debatiranje o zaračunavanju tega popolnoma nesmisleno. Ravno tako lahko vsak naroči najcenejšo pijačo in mizo zaseda še naslednje 3. ure če mu tako paše. Ali polni telefon, ali pa ne. Vsaj videl še nisem nikoli da bi kdo koga vrgel iz gostilne, zaradi tega ker je preveč časa zasedal mizo.

Okapi ::

Brez kakšne "dodane vrednosti" ljudje ne posedajo dolgo, ne da bi sproti naročali. A če opaziš, da mnogi eno kavo pijajo več kot pol ure, in imaš zaradi tega zasedene vse mize, zaradi česar tisti, ki bi morda naročili več, ne pridejo noter, moraš ukrepati. Vsaka (zasedena) miza v lokalu mora v povprečju na dan prinesti določen minimalen dobiček, brez tega boš hitro propadel. Ukrepi so odvisni od vzroka, zakaj ljudje predolgo posedajo, oziroma premalo naročajo. Če je vzrok recimo lep razgled, moraš zvišati cene. Če je vzrok brezplačen wifi ali polnilci za telefon, moraš rešiti ta problem. Ukrep mora po možnosti biti tak, da ne odžene tistih, ki bi sedeli dlje časa in več naročali.

maco-maco ::

2 uri pije kavo in fila telefon? Eni pa majo časa. Mogoče namesto jedilnika na mizo postavi Schnellkurs in pokasira kaj od zavoda za zaposlovnje.
Kaj?

Matko ::

knesz je izjavil:

Jaz bi zadevo obrnil drugače: v mize naj vgradi wireless chargerje in si bo zagotovo povečal promet. Lahko samo v določene mize v lokalu. Nasvet je zastonj :)

imaš recimo na bencinski črpalki na Ravbarkomandi

johnnyyy ::

Jaz bi povišal cene in k vsaki mizi dodal nekaj vtikačev. Zunaj pa bi pisalo "Johnnyyy bar, telefonom prijazen kafič".

Alien123 ::

zaračunal bi polnjenje telefona, how much of a jew can u get?
Mene v tej gostilni več ne bi videli. Poanta je, da je gostilna poznana po tem da ima vtičnice za polnjenje in zato se mogoče tudi več prometa obrne. Jaz bi na tvojem mestu dodal več polnilnih kablov za različne aparate, kot imajo v večjih nakupovalnih centrih. In zaposlil lušno kelnarco, ki bi vsake tolko časa prišla k mizi, če bi še gospod rad pil. Kasneje ti bodo hodli zaradi kelnarce in polnjenja, če si pa kolko tolko brihtn pa kdaj pa kdaj ponudiš kakšno fino ponudbo dneva.. nesposobni do amena

SimplyMiha ::

Jaz bi zaračunal 10€ za polnjenje telefona... v nedrju brhke mladenke.

Na minuto.

#000000 ::

tko zgubiš stranke, tistih 5 eur mesečno če bi vsi polnili, je strošek parih kavic

loveJDM ::

@perotek vprašal si za mnenje o tvoji poslovni idejci,ljudje so ti povedali svoje mnenje in brez zamere ta ideja je za k,razen če bi raje videl ljudi sedet v sosednjem kafiču...Kot je nekdo zgoraj rekel,če da vsak euro in jih pride 20 je 20e,kolko od tega je ta kava stala kolega,ki ima lokal?Druga stvar je če je gužva in ti budale sedijo po 2uri na kafeju,take pač naj pošlje ven pa zadeva rešena...

Okapi ::

Očitno tu eni ne razumete bistva. Izgubiš slabe stranke, na račun katerih izgubljaš dobre stranke. Kaj je bolje - imeti dve uri za mizo nekoga, ki v tem času popije eno kavo, ali dva, ki svojo kavo popijeta v pol ure in gresta? V drugem primeru zaslužiš 2x več, in to kljub temu, da je zasedenost samo 50%.

PrihajaNodi ::

V Avstraliji in Nz je wifi povsod ampak res povsod placljiv. In gres v lokal in moras placat kartico s kodo. Ni sicer štrom ampak vseeno je wifi pri nas povsod na javnih placih zaston, kar je zanimivo. Enostavno ne bo nihce placal za wifi ali strom. Bodo pa stranke sle drugam. Mogoce bi to slo tam kjer je res veliko turistov.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Jaz mislim, da je najbolje poleg vsake vtičnice našraufat na steno en šparovc in na njega napiat "prostovoljne donacije za elektriko". Verjetno ti bodo v enem mesecu dost več drobiža nametal not, kot bi stalo filanje telefonov za cel lokal za 30 let. Poleg tega se nobena stranka ne počuti nategnjeno in nobena ne gre telefona filat domov, kar bi ti povzročilo 100x več minusa, ker potem ne bi pili več tvojih zasoljenih pijač

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

perotek je izjavil:

Poanta v podjetništvu je biznis in na koncu denar..Zakaj se nebi ovedlo plačljivo polnenje telefonov,če bi vsaj kakšne mlajše stranke to plačale?
Sej veste fb,yt,snap..to pač kuri baterijo...

Poanta v podjetništvu je da si nad ničlo in obenem zadovoljiš stranke.
Pa očitno ne poznaš kej dost psihologije kar je za pojetnika še posebej tako samozavestnega in strogo v dobiček usmerjenega podjetnika mal presenetljivo. Namreč ravno mladi se največ pogovarjajo o takih stvareh, so najbolj aktivni in vedno iščejo kje pridt skoz za kak evro manj. Če boš ti rekel plačite 1 evro če želite filat baterije pol bojo pač če bojo takrat nujno rabil to plačal, jih pa ne boš vidu več nazaj. Bojo šli pa naslednjič v drug lokal.
Na kratek rok pozitivni učinki, na dolgi slabi učinki.
Noben tega ne dela, ti boš znan po tem. Slaba reklama.

Edina varianta da ti kej tazga uspe je če imaš starejše ljudi ki k teb pridejo iz dobre volje in ti šenkajo tist evro. Ne zato ker bi verjel da si storitev zasluži tako ceno ampak zato ker si misljo: ah ja tud mi smo enkrat bili tako vsakega dinarja lačni. Sicer bi šel lahko drugam ampak naj ima tist evro.

Ti ne razumeš da ni vse samo denar. Denar je do pozitivnega stanja, od tam naprej je pa zadovoljstvo strank. Več zadovoljstva ti bo dal na dolgi rok. Ker če ti bo zadovoljstvo=denar boš pristal v neskončni spirali nenasitnosti in ne boš nikol zadovoljen. Ker vedno ima nekdo še več kot ti in zasluži še več.
Res ne pripročam da greš ostro sam na dobiček gledat.

Če si pod ničlo potem ti predlagam da minimalno dvigneš cene pijač ipd, nikakor pa da uvajaš dajatve ki jih noben konkurenčen lokal tvojega luksuznega razreda nima. Dajatve za mizo, polnjenje, vip ložo. To se lahko greš ko imaš mega fensi lokal ki je opremljen v nulo in je poln luksuza. Takrt se to lahko greš.
Če imaš pa bolj preprost, večini ljudi dostopen lokal se moraš pa ravnat po njih. Oni pač gledajo na vsak evro in ne bodo kr požiral dodatne stroške brez nekih dodatnih storitev.
Ne mi rečt da je 1 evro vreden tistih par centov elektrike. To je plačevanje dodatnih storitev ki jih ni. Ta dodatna storitev je pri drugih lokalih osnovna storitev. Če nimaš atuda za katerega ne vemo ne boš konkurenčen. Ni šans. Lokalov je pa kolikor hočeš. Zdej edino če imaš lokal nekje bolj na samem kjer nimaš neke konkurence. Ampak dvomim ker tud pri manjših mestih je vsaj nekaj lokalov.
Nared kokr češ. Jz kolikor poznam mlade bodo prišli enkrat, se obrnil in jih ne bo več nazaj. Sj si rekel da so prej naročil vodo z limono pa sedel pol v lokalu. Gledajo na vsak cent. A zdej pa ne bodo gledal na celoten evro ? Jok brate odpade. Ostal ti bojo kvečjemu tisti ki so polni keša in jih boli k... sam tisti za ta dnar dobijo v bolj fensi lokalih več in tud ne bojo prov pogosto se znašli pri teb.

Rippy ::

Zanimivo, osebno bi naredil ravno obratno, če bi bilo možno (primerni material mize) bi poskusil ugotoviti koliko bi me prišla predelava mize (vsaj tistih na primernih lokacijah), da bi imela v sredini en ali dva (zaščitena - kraja, tekočina - torej nekoliko dvegnjeno) usb polnilca in nudil bi polnjenje brezplačno. Ker je očitno tukaj ena "niša", nisem pa še opazil, da bi nekdo nudil kaj podobnega. Ideja je pač, da se ponudi nekaj zanimivega in precej uporabnega, da se dvigne obiskanost lokala. Takšna courtesy zadeva bi znala biti precej močna.

Ja za vsakega gosta, ki bo pustil 1 eur za uro se bo našel nekdo, ki bo mogoče naročil dve pijačke. In moraš vedeti, da danes nekdo, ki nima veliko denarja, ima lahko čez leto dve službo, se bo še vedno lahko kdaj oglasil v ta lokal, pripeljal še kakšnega novega prijatelja in pustil kaj več. Strank se ne odganja, sploh mlajših ne, ker ne bodo vedno mladi.

bambam20 ::

Poznam en lokal , sicer je to bolj redko, ki ima na na stojalih miz vtičnico za polnjenje telefonov. To je samo velik plus. Da bi pa zato plačeval. Smeh no. Ne grem v gostilno zato, da bi slonel na telefonu. LOl.

sisemen ::

Okapi je izjavil:

Brez kakšne "dodane vrednosti" ljudje ne posedajo dolgo, ne da bi sproti naročali. A če opaziš, da mnogi eno kavo pijajo več kot pol ure, in imaš zaradi tega zasedene vse mize, zaradi česar tisti, ki bi morda naročili več, ne pridejo noter, moraš ukrepati. Vsaka (zasedena) miza v lokalu mora v povprečju na dan prinesti določen minimalen dobiček, brez tega boš hitro propadel. Ukrepi so odvisni od vzroka, zakaj ljudje predolgo posedajo, oziroma premalo naročajo. Če je vzrok recimo lep razgled, moraš zvišati cene. Če je vzrok brezplačen wifi ali polnilci za telefon, moraš rešiti ta problem. Ukrep mora po možnosti biti tak, da ne odžene tistih, ki bi sedeli dlje časa in več naročali.


Ampak brez dodane vrednosti, ljudje tudi nikoli več ne pridejo tja, lokalov je dovolj, da ne rečem PREVEČ in cene so zasoljene. Se je pa treba vprašat, ali so boljše stalne stranke ali vedno nove. Zaslužki okovanih šankov ob Mercatorjih, pripovedujejo, da je najbolje imeti kronxla, ki ti visi tam cel dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

perci ::

Če se boš šel take hece, potem moraš nujno poskrbeti, da tisti, ki danes dejansko kaj zapravijo v lokalu (ne zgolj tisti, ki ure in ure posedajo), ne bi rabili plačevat za polnjenje.

Sicer se jim bo to hudo fržmagalo in se boš znebil stalne klientele.

Phantomeye ::

Ni šanse, da bi kdo placeval filanje telefona - v meri, da bi se splačalo in da ne bi bile slučajne stranke nezadovoljne s tem.

To je poslovni samomor. Zaračunavanje storitev kot je wifi ali wc ali štrom se splača na lokacijah, kjer stranke ne morejo drugam. Recimo ladje, letališče itd. Ne pa lokacije, kjer imaš 10 lokalov naokoli, k imajo vse omejeno zastonj.

solatko ::

Pametni uporabniki pametnih telefonov imajo v žepu powerbank. Če bi mi hotel zaračunat polnjenje telefona, bi te steral v 3p.m. in prijavil, da prodajaš elektriko, za kar nisi, niti slučajno, registriran.
Delo krepa človeka

nikjozo ::

Bi dodatno plačal za polnenje električnega kolesa,motorja...v prihodnosti avtomobila..tačas ko piješ tisto kavico.

Z zaračunavanjem 0.1c porabljene elektrike ali wifi-ja bi si gostinec naredil strel v koleno.

Raje dodaj brezplačno polnenje pa če se bo zadeva prijela, boš dobil več obiskovalcev.

Če se pa res hočeš iti gorenjca pa od vsake mize do šanka spelješ stikalo, pa za šankom direkt vklapljaš elektriko na mizi, pač po potrebi. Ampak mene ne bi videl dvakrat vstopiti v tak lokal.

Malcolm_Y ::

solatko je izjavil:

Če bi mi hotel zaračunat polnjenje telefona, bi te steral v 3p.m. in prijavil, da prodajaš elektriko, za kar nisi, niti slučajno, registriran.
THIS!

crniangeo ::

wifija tko in tko pri nas ne smes zaracunat :) Tako, da tudi elektrike v tem primeru prav tako ne smeš.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Malcolm_Y je izjavil:

solatko je izjavil:

Če bi mi hotel zaračunat polnjenje telefona, bi te steral v 3p.m. in prijavil, da prodajaš elektriko, za kar nisi, niti slučajno, registriran.
THIS!


Sucer ne podpiram zaračunavanja ampak, se da to hito obiti.
Druga zadeva je polnilnica. Komot rečeš da plačaš uporabo storitve :) problem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

billy ::

perotek je izjavil:

Pozdrav!
Kolega ima gostinski lokal, in med pogovorom je omenil, da veliko gostov pri njem polni mobilne telefone preko vtičnic.. Ker ima lokal v lasti, in stem so tudi stroški, elektrika, voda itd.. Je prišel na idejo da bi začel "kasirati"za elektriko za polnenje telefonom..
Kolikor sem osebno razmislal, bi se naredilo tako:postavili bi se terminali za polnenje telefonov.. In cena bi bila 1€/uro... Kaj menite vi? Dobra ideja? Bi se splačal :d?

Hvala


Če že, potem naj ponudi nekaj več. V vsako mizo naj vgradi Qi polnilce z USB vtičnicami, tako da pač ljudje dobijo občutek, da dobijo nekaj več, kot samo štrom iz vtičnice.

PA, kot je rečeno, raje pijačo podraži za 5c

Glugy ::

Lahko pa pač rečeš da tist ki ima vsaj za 2 evra račun ima zastonj polnjenje, tisti ki pa naroči za manj pa tega udobja nima in ga tudi ne more doplačat. Pa lahko napišeš da za vsake pol evra na računu imaš mizo lahko zasedeno za 15 min. Če te pač moti da poseda folk. Čeprav tega ne priporočam ampak ne morš ti spodit stranko preden napišeš pravila. Najprej pravila napiš: na vsake X evra lahko zasedeš mizo za X minut. Pa je stvar rešena. Ne moreš pa kr pridt pa rečt: ej tle ste že 2 uri spokite. Ne..ker ni to problem strank, to je tvoj problem ker nisi napisal pravil ki bi bila za vse enaka. Če ne napišeš pravil se lahk še zgražajo ker jih podiš sam zato ker se ti tako zazdi ker ti mogoče kdo ni všeč ipd.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentje in njihove napitnine v gostinstvu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10515200 (11588) tryhard
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623473 (17386) perci
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128516 (22578) bojany

Več podobnih tem