» »

Študentje in njihove napitnine v gostinstvu

Študentje in njihove napitnine v gostinstvu

1 2
3
»

tryhard ::

reeves je izjavil:

@Cuzreasons

Sorry,ampak z osebki, ki ne premorejo niti osnove kulturnega obnašanja (vidno tudi v drugih temah) definitivno nimam namena diskutirati o ničemer.
Bi pa samo še prosil za pojasnilo, od kje ti ideja, da kradem? Komurkoli? Karkoli?
Si kreten namerno, ali je to samo posledica umske zaostalosti? Če je slednje, se opravičujem. Nisi sam kriv, da si bolan.

Tega nisem trdil eksplicitno. Zatorej eksplicitnega odgovora na to ne boš dobil.
Kar se pa tiče mojega obnašanja je to tako zato, ker ljudje ne premorete niti malo kritičnega razmišljanja in lastnega raziskovanja. Svoj vir si navedel medij, jaz pa za svoj vir interpretacijo zakonodaje s strani stručkotov in zakonodajo samo. Zakaj si izbral raje nek medij, namesto zakonodaje same - vemo vsi. Ker ustreza tvojemu argumentu.
Napitnina je obdavčljiv dohodek, ki je za enkrat še neobdavčen iz že omenjenih razlogov. Viri so navedeni.

xmetallic je izjavil:

tryhard je izjavil:

Pač ljudje, ki radi kradete državi se tudi radi sprenevedate tako, kot to počnejo kriptomojstri.

Pravi nekdo, ki bi rad kradel državljanom in njihov denar zapravljal ba nepovabljene tujce.

Irelevantno za debato. Je pa bilo relevantno za debato v Problemih človeštva, kjer si predstavil svoj zelo šibek argument in debato zapustil poražen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

tryhard ::

V bodoče pa preveri svoje trditve. Na tebi je, da dokazuješ zakaj so napitnine neobdavčljivi dohodek. Meni ni potrebno argumentirati tvoje trditve. Osnove debatiranja 101.
TL;DR Napitnina je obdavčljivi dohodek. Samo zato, ker gostinci ne znajo ali pa nimajo dovolj jasno razloženo, kako se ga obdavči, ne spremeni tega dejstva. Pika. Tudi, da ni moč trenutno ugotavljati, kdo so ti prekrškarji, ki državi ne dajo njenega ne spremeni tega dejstva.

solatko ::

Kar se tiče napitnin je to že od vekomaj dajatev, ki jo sam od sebe, v zahvalo dobre postrežbe (ali prijetnega strežnega osebja), nameni gost, osebju, ki se je ukvarjalo z njim.

Problem nastane, ko ena oseba samo pobira naročila in na koncu kasira, streže pa te drug. V takih lokalih, praviloma ne dajem napitnine ali pa jo dam takoj osebi, ki me je postregla.

Kar se tiče osebja kuhinje, je v nekaterih večijih gostilnah navada, da se pri mizi ustavi lastnik ali šef osebja in povpraša za kvaliteto storitve, v večini pa nimajo za to, posebej zaposlenega človeka. Osebje iz kuhinje, čistilke, sobarice,... se pač ne smejo mešat z gosti (sanitarni predpisi), saj se mimogrede prenese kak bacil, virus ali podobno.

Dajanje napitnin je pač eno od priučenih navad, zato tisti, katerih starši so po navadi dodatno nagrajevali usluge z napitninami, tudi sami poizkušajo nadaljevat s to lepo navado in to ne samo v gostinstvu, tisti, ki so živeli v preračunljivih skupnostih, kjre se je gledalo na vsak cent, pa se jim zdi to nedoumljivo, saj vse gledajo preko plače, ki jo dobivajo ljudje, kateri jim strežejo, znajo pa fajn kritizirat čisto vsako malenkost, ki ni bila po njihovi volji, saj tako poizkušajo zakriti svojo škrtost in nevoščljivost.

Kadar dam napitnino za kuhinjsko osebje, pri naslednjem obisku tudi preverim, če je ta napitnina prišla do kuhinje, način na katerega to naredim pa je specifičen od lokala do lokala.
Do sedaj se še ni zgodilo, da bi natakar, napitnino za koga drugega, zadržal zase.

Kadar me streže lastnik lokala, praviloma ne dajem napitnine, dobi pa vsekakor ustno pohvalo za celoten lokal, če sem zadovoljen, ravno tako pa tudi kritiko, če mi kaj ni všeč, pa tudi omenim mu, da me je videl zadnjič.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

reeves ::

Cuzreasons :: danes, 05:31:01

Tega nisem trdil eksplicitno. Zatorej eksplicitnega odgovora na to ne boš dobil.

Tole pa ni res.
Pač ljudje, ki radi kradete državi se tudi radi sprenevedate tako, kot to počnejo kriptomojstri.

2. oseba množine eksplicitno vključuje tudi mene med omenjene kradljivce. Slovenščina 101.

Kar se tiče pa obdavčitev, imaš pa prav. Jaz sem se motil. To sem ugotovil že včeraj.
In čeprav se za svoje napačne trditve vedno vsem opravičim, bom pri tebi naredil izjemo, ker si tako nekulturen in neotesan osebek tega pač ne zasluži.

xmetallic ::

tryhard je izjavil:

Irelevantno za debato. Je pa bilo relevantno za debato v Problemih človeštva, kjer si predstavil svoj zelo šibek argument in debato zapustil poražen.

Hahaha. "Irelevantno". Butthurt? :)) Argumentov je dovolj samo liberalci niste dovolj inteligentni, da bi jih razumeli. Debate nisem zapustil nobene, kar še enkrat dokazuje, da lažeš. Še kar nisi odgovoril na vprašanje zakaj si ustvaril nov račun?

tryhard je izjavil:

V bodoče pa preveri svoje trditve. Na tebi je, da dokazuješ zakaj so napitnine neobdavčljivi dohodek. Meni ni potrebno argumentirati tvoje trditve. Osnove debatiranja 101.
TL;DR Napitnina je obdavčljivi dohodek. Samo zato, ker gostinci ne znajo ali pa nimajo dovolj jasno razloženo, kako se ga obdavči, ne spremeni tega dejstva. Pika. Tudi, da ni moč trenutno ugotavljati, kdo so ti prekrškarji, ki državi ne dajo njenega ne spremeni tega dejstva.

Do zdaj nisi argumentiral niti en svoj prispevek. Očitno ne veš kaj argument sploh je.

Zgodovina sprememb…

tryhard ::

Zakonodaja je na moji strani. Izvrševanje le te je na tvoji.
Samo za to, ker ni nadzora še ne pomeni, da vam je kraja dovoljena.

In čeprav se za svoje napačne trditve vedno vsem opravičim, bom pri tebi naredil izjemo, ker si tako nekulturen in neotesan osebek tega pač ne zasluži.

Žal mi je, da se motim, a se ne bom opravičil za zmoto.
Tako se prizna poraz. Ker opravičilo je namenjeno za boljšo čustveno lagodje poraženega. Zatorej se je nesmiselno opravočevati, ker opravičilo samo po sebi drugi osebi ne da nove informacije.

kar nisi odgovoril na vprašanje zakaj si ustvaril nov račun?

Kdaj? A tistega pred pol leta? Letom dni? Čez dva meseca?
Stara navada s katero si zagotavljam zasebnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623476 (17389) perci
»

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10817980 (15085) c3p0

Več podobnih tem