» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
14 / 14
»
»»

wwwampy ::

Mislim, da ne, ker založbe s tem manipulirajo, kar pa mi je skrajno mimo. Jasno, da gre za denar, ampak da me zežeš na neko napravo... ne hvala... bomo pa iskali alternative.

estons ::

Uradne strani Readium LCP, če bo res to DRM, na katerem bo temeljila nova rešitev: https://www.edrlab.org/readium-lcp/cert...

Pocketbook e-ink readers and inkBOOK e-ink readers can sideload LCP-protected EPUB and PDF ebooks.

yayo ::

Inkbook so čehi, če se ne motim. Vsake toliko imajo popuste na svoji spletni strani. Za valentinovo so imeli ovitek za 6' bralnik za en evro. Bralnik modre barve je bil znižan za 30e (iz 130 na 100), ampak je šel v par dnevih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

wwwampy ::

Vidim, da ima Amazon.de danes do polnoči se Spring Deal, ampak je znižan samo Kindle Paperwhite z oglasi. A kdo ve, če kdaj za toliko znižajo Kindle Paperwhite in Kindle Paperwhite Signature Edition brez oglasov? Čakam že nekaj časa, pa se cena ni niti za cent spremenila.

a_borlak ::

Hm, gledam cene, z oglasi je 104€, brez oglasov 109€, ali si našel kaj cenejšega?

wwwampy ::

Cena 109 je za navaden Kindle (2022). Jaz želim Paperwhite oz. Paperwhite Signature Edition. Bom še malo spremljal, bi znalo bit kmalu kakšno znižanje, ker že skoraj 2 meseca ni spremembe cene. No, bomo videli.

Gregor P ::

Očitno pač še ni čas za ta znižanja, starejši komentar:

Tidule je izjavil:

Če ne prej bo julija spet veliko znišanje, ko so prime days.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

wwwampy je izjavil:

Vidim, da ima Amazon.de danes do polnoči se Spring Deal, ampak je znižan samo Kindle Paperwhite z oglasi. A kdo ve, če kdaj za toliko znižajo Kindle Paperwhite in Kindle Paperwhite Signature Edition brez oglasov? Čakam že nekaj časa, pa se cena ni niti za cent spremenila.


najceneje kar sem videl je bilo 99 EUR z reklamami, nimam pa pojma kako je z verzijo brez reklam. kr za razliko od številnih primerljivih produktov, reklame dejansko niso moteče na kindlu. Kaj kaže ko ne berem mi je osebno res vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

wwwampy ::

Z reklamami ne pošiljajo v Slovenijo...

tac ::

Mogoče kdo ve v kateri (e)knjižnici imajo na izposojo Hobita in ostale knjige o prstanih?
Za mojo matično MKL mi biblios sporoči, da ni naročena za te izvode ?

wwwampy ::

Preveri preko Cobiss.

GupeM ::

tac je izjavil:

Mogoče kdo ve v kateri (e)knjižnici imajo na izposojo Hobita in ostale knjige o prstanih?
Za mojo matično MKL mi biblios sporoči, da ni naročena za te izvode ?

NUK ima vse tri dele Gospodarja prstanov v prevodu Sergeja (Snetija) Hvale. Prvih prevodov pa v elektronski različici ni, če se ne motim.

Če rabiš pa angleške verzije, mi pa napiši na ZS, pa pogledam kaj imam. Vem za LOTR, za Hobbita pa nisem prepričan.

EDIT: Kot kaže, se zadevo lahko bere samo na namenskih računalnikih v NUK-u in se jih ne da sposodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jocoj ::

tac je izjavil:

Mogoče kdo ve v kateri (e)knjižnici imajo na izposojo Hobita in ostale knjige o prstanih?
Za mojo matično MKL mi biblios sporoči, da ni naročena za te izvode ?

Verjetno nikjer, ker so knjižnice prenehale sodelovati z biblosom.

Z letošnjim letom se knjižnice niso odločile za podpis pogodbe z nami, kar pomeni, da bo nabor knjig počasi pešal oz. bo mogoč do porabe aktivnih licenc.

Knjižnice pripravljajo novo platformo imenovano Cobiss Ela, ki naj bi omogočala nadaljno izposojo knjig iz knjižnic, za več informacij pa vam svetujemo da se obrnete direktno na vašo knjižnico.

Nakup knjig je in bo še vedno mogoč, do vsebin teh knjig pa boste lahko "večno" dostopali na bralniku.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

St235 ::

Pozabil so dopisat na bralniku, ki ga bomo sami dolocili in arbitrarno spreminjal vsakih par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

a_borlak ::

Alternativa Biblosu še ni zaživela?

noob96 ::

Cobbis Ela. In ne, ni še

jocoj ::

GupeM je izjavil:

tac je izjavil:

Mogoče kdo ve v kateri (e)knjižnici imajo na izposojo Hobita in ostale knjige o prstanih?
Za mojo matično MKL mi biblios sporoči, da ni naročena za te izvode ?

NUK ima vse tri dele Gospodarja prstanov

EDIT: Kot kaže, se zadevo lahko bere samo na namenskih računalnikih v NUK-u in se jih ne da sposodit.
Da se jih izposoditi, če je kdo slučajno član NUK-a. Za vsako knjigo je na biblosu na voljo 25 izvodov. Druge knjižnice žal nimajo in bo potrebno počakati na Cobiss Ela platformo.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

noob96 ::

Torej če želim brati biblos (dokler še obstaja) in potem cobbis ela (ki bo baje na Readium LCP so zapisali v Delu), kaj naj kupim? Mnde Kobo in Amazon ne, je tako?
Kaj je najmanjša jajca izmed ostalega. Berem da te neke preoblečen andorid tablice v e-ink zaslon kurijo baterijo in da vse skupaj šteka. Če poenostavim, kaj je najbolj apple izkušnja od izbire ki mi ostane? (beri: za telebane, it just works)

dvihtelic ::

Za ženo kupujem e-bralnik, zanima me kaj bi lahko kupili, da bi si lahko izposojala knjige pri nas? To bi bilo v redu https://www.amazon.de/-/en/M2L4EK/dp/B0... ?

dvihtelic ::

wwwampy ::

Jaz čakam, da bo Kindle na popustu. Trenutno imam PocketBook InkPad 4. Odličen bralnik, sicer moj prvi, tako da ne vem, kako so drugi, ampak deluje po pričakovanjih. Pootrebujemo pa še en bralnik in želim si sprobat Kindle. Jaz mislim, da dokler obstaja Calibre, se bo dal obrati tudi preko Kindla, Biblos ali Cobiss Ela, nima veze. No, upam :)

yayo ::

dvihtelic je izjavil:

Za ženo kupujem e-bralnik, zanima me kaj bi lahko kupili, da bi si lahko izposojala knjige pri nas? To bi bilo v redu https://www.amazon.de/-/en/M2L4EK/dp/B0... ?

trenutno ni ravno točno znano kateri bralniki bodo najpreprosteje podpirali izposojo knjig iz slovenskih knjižnic, ker še ni začel delaovati nov sistem (prebrskaj par strani v tej temi za več informacij). Za pričakovati je, da bodo najbolj "kompatibilni" bralniki izdelovalcev Pocketbook in Inkbook. Zelo verjetno se bo dalo tudi na druge bralnike naložiti knjige ampak z malo več kolobocije. Jaz bi še malo počakal, da stvari postanjeo bolj jasne. Drugače bi si za samo branje tekstovnih knjig postavil neko zgornjo mejo v ceni, recimo 150 evrov, ker več porabiti nima nekega smisla, vsaj dokler uporabnik ne ugotovi točno kakšne specifične potrebe ima. Če bo žena bralnik tudi nosila okoli v torbi ali nahrbtniku bo vse kar ima več kot šest colski ekran bilo bolj neudobno. V kategoriji šest colskih bralnikov do 150 evrov pa je kopica modelov: osnovni Kindle, Kobo Nia in Clara 2E, par Pocketbookov, Inkbook Calypso plus in še jih je. Kindle in Kobo se verjetno splača kupiti pri Amazon.de kjer so cenejši kot pri nas pa še poštnina nad 60 evrov je zastonj. Podobno z Inkbook, kar pri proizvajalcu. Pocketbook pa mislim, da je v Švici in nima direktne prodaje k nam ampak le preko distributerjev, bo znal kdo drug več povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

St235 ::

Price/performance je imo se vedno kindle paperwhite, ko so v akcoji. Je pa 100%, da bo treba pretvajat knjige in ne bodo kompatibilni s slo knjiznicami.

wwwampy ::

yayo je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Za ženo kupujem e-bralnik, zanima me kaj bi lahko kupili, da bi si lahko izposojala knjige pri nas? To bi bilo v redu https://www.amazon.de/-/en/M2L4EK/dp/B0... ?

trenutno ni ravno točno znano kateri bralniki bodo najpreprosteje podpirali izposojo knjig iz slovenskih knjižnic, ker še ni začel delaovati nov sistem (prebrskaj par strani v tej temi za več informacij). Za pričakovati je, da bodo najbolj "kompatibilni" bralniki izdelovalcev Pocketbook in Inkbook. Zelo verjetno se bo dalo tudi na druge bralnike naložiti knjige ampak z malo več kolobocije. Jaz bi še malo počakal, da stvari postanjeo bolj jasne. Drugače bi si za samo branje tekstovnih knjig postavil neko zgornjo mejo v ceni, recimo 150 evrov, ker več porabiti nima nekega smisla, vsaj dokler uporabnik ne ugotovi točno kakšne specifične potrebe ima. Če bo žena bralnik tudi nosila okoli v torbi ali nahrbtniku bo vse kar ima več kot šest colski ekran bilo bolj neudobno. V kategoriji šest colskih bralnikov do 150 evrov pa je kopica modelov: osnovni Kindle, Kobo Nia in Clara 2E, par Pocketbookov, Inkbook Calypso plus in še jih je. Kindle in Kobo se verjetno splača kupiti pri Amazon.de kjer so cenejši kot pri nas pa še poštnina nad 60 evrov je zastonj. Podobno z Inkbook, kar pri proizvajalcu. Pocketbook pa mislim, da je v Švici in nima direktne prodaje k nam ampak le preko distributerjev, bo znal kdo drug več povedati.

Se strinjam z napisanim. PocketBook bo skoraj sigurno podprt, ker je dokaj odprt. Ni pa med cenejšimi. Jaz sem kupil InkPad 4 preko Amazona. Okrog 280 €. Ni med cenejšimi, ampak meni je odličen.

Ja, z nekaj kolobocijami (Calibre) bo deloval tudi Kindle, ki se ga da dobiti za 100 € (model 2022, zadnji osnovni model). Jaz sicer čakam akcijo za Kindle Paperwhite Signature Edition. Če pade cena na 150, kupim brez razmišljanja. Naj bi bil Kindle vseeno dokaj sinonim za e-bralnike. Tudi iz tehničnega vidika me zanima.

St235 ::

PocketBook bo skoraj sigurno podprt, ker je dokaj odprt.


Ni problem v tem kako odprt/zaprt je bralnik ampak kako zaprt bo sistem slo knjiznic in kateri DRM bo uporabljen ter kdo bo zanj placeval licencnino.

Kindle je povsem odprt, ampak amazon pac ne placuje licencnin za razne DRM resitve.

wwwampy ::

Ja, vem, sem se napačno izrazil. Jaz mislim, da bo Calibre rešil tudi tale DRM.

Glede DRM, mislim, da to ni pravi način za spodbujanje branja preko e-bralnikov. Razumem, da vsak hoče svoj kos pogače, ampak ta pot globalno gledano ni najboljša. Vsaj po mojem mnenju res ni.

dvihtelic ::

Ok, samo kje pa potem kupujete oz si sposojate knjige?

wwwampy ::

Zaenkrat, če je možno, direktno od avtorjev, ali preko Biblosa. Za tuje knjige pa je mnogo strani. Npr. ebooks.com

dvihtelic ::

Ker ona se je zagledala nekako v Kindle Paperwhite

wwwampy ::

To pomeni knjige preko Amazona, ali vse ostale, tudi slovenske, preko Calibre z nekaj dodatki. Kot že prej omenjeno, nekaj kolobocij. Ampak, (še) nisem lastnik Kindla, tako da ne tega ne morem trditi iz prve roke, samo iz informacij iz te teme.

Slovenske knjige na PocketBooku delujejo brez problema. Kaj bo zahteva za Cobiss Elo pa se zaenkrat še ne ve.

Stripy ::

dvihtelic je izjavil:

Ker ona se je zagledala nekako v Kindle Paperwhite

Imam Kindle Paperwhite. S Calibrom z dodatki je možno odstraniti DRM in pretvoriti knjige z Biblosa v Kindlove formate.

a_borlak ::

Inkpad 4 se da trenutno dobiti na Amazonu za 222€, sicer piše nemška različica, a vseeno.

Han ::

To je cena za rabljenega.

St235 ::

Uffff, kaj tocno ima napram konkurenci (recimo kidle papewhite), da opravici 2x cene?

jocoj ::

Za izposojo slovenskih knjig raje počakajte na junij, ko bo predvidoma prišla v javno rabo Cobiss Ella. Potem se bo točno videlo, katere bralnike bo direktno podpirala in koliko zahtevna bo odstranitev DRM zaščite za vse ostale bralnike. Za Biblosom je zaključena podpora za izposojo. Knjižnice niso zakupile novih knjig ali podaljšale licenc tako, da so na voljo le še knjige do izteka obstoječih licenc. Beri - ni novih knjig in tudi obstoječih je vsak dan manj na voljo. Tako, da Biblos bo v bodoče uporaben le še za nakup slovenskih knjig in ne za izposojo.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

WhiteAngel ::

Se da že kje dobiti A4 barvni e-ink? Trenutno gledam Onyx Boox Tablet X, ampak je ČB, Note Air 3C je pa le 10". Rabil bi ga za note v PDFju ...

yayo ::

nekaj se šušlja, da bo Kobo v kratkem predstavil svoj prvi barvni bralnik, ni pa gotovo. Morda bodo samo ohišja v raznih barvah ponudili. Za zdaj se gre za skrivnostno grajenje hajpa na družabnih medijih.

St235 je izjavil:

Uffff, kaj tocno ima napram konkurenci (recimo kidle papewhite), da opravici 2x cene?

8 colski ekran proti 6 colskemu. Vsi 7,9 bralniki so nad 200 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

St235 ::

Paperwhite ima 6.8, ampak ok se vedno inch manj, ceprav za branje knjig ni ravno faktor.

yayo ::

Zgleda, da prihaja KOBO Libra Color.

yayo ::

Vse kar morate vedeti, če vas mika nakup barvnega ebralnika tekoče generacije.

wwwampy ::

To pa prav ne vem zakaj bi imel, razen za barvne stripe...

wwwampy ::

Ok, tale me je vseeno pritegnil: Kobo Clara BW

Počakam malo na ocene, preden grem v kakršenkoli nakup - Kobo Clara BW ali Kindle Paperwhite Signature Edition.

wwwampy ::

Trenutno je Kindle Paperwhite Signature Edition v akciji na 149,99 €.

Zdaj pa dilema, kaj narediti, ker me je začel zanimati tale Kobo Clara BW, ki bo stal tudi tu nekje, ampak pride šele konec Aprila.

house ::

wwwampy je izjavil:

Trenutno je Kindle Paperwhite Signature Edition v akciji na 149,99 €.

Zdaj pa dilema, kaj narediti, ker me je začel zanimati tale Kobo Clara BW, ki bo stal tudi tu nekje, ampak pride šele konec Aprila.

Link? Hvala.

wwwampy ::

house je izjavil:

wwwampy je izjavil:

Trenutno je Kindle Paperwhite Signature Edition v akciji na 149,99 €.

Zdaj pa dilema, kaj narediti, ker me je začel zanimati tale Kobo Clara BW, ki bo stal tudi tu nekje, ampak pride šele konec Aprila.

Link? Hvala.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B08N2QK2T...

house ::

wwwampy je izjavil:

house je izjavil:

wwwampy je izjavil:

Trenutno je Kindle Paperwhite Signature Edition v akciji na 149,99 €.

Zdaj pa dilema, kaj narediti, ker me je začel zanimati tale Kobo Clara BW, ki bo stal tudi tu nekje, ampak pride šele konec Aprila.

Link? Hvala.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B08N2QK2T...

Hvala. Kateri letnik pa je? PDF lepo prikazuje?

wwwampy ::

Ne vem, zadnja verzija tega modela. Ne vem tudi glede PDF, ker ga še nisem imel.

Trenutno se sicer nagibam h Kobo Clara BW. Bom po moje še malo počakal.

GupeM ::

PDF na e-bralnikih je neumnost.

a_borlak ::

Res je, čeprav pride prav.
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215521 (1624) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214402 (6891) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628397 (12086) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143374 (24674) AgiZ

Več podobnih tem