» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
20 / 26
»»

jabe ::

jotunn je izjavil:

S tem, da 99% ljudi, ki niso nikoli bili pro sportniki ni sposobno doseci max hr. Vecina ljudi se preprosto povedano ni sposobna matrat na smrt (to da gres do max pulza je dobesedno na smrt) in odneha krepko preden pride do maksimum, zato je za vecino ljudi test maxHR preprosto neizvedljiv.


sem čakala na tole. Samo vpišeš HRmax, pravijo. kaj res vsi veste, kaki je? par let nazaj sem "ponesreči" terala do konca. torej ne zaradi ugotavljanja HRmax, ampak tekom vadbe je tako prišlo... To je bilo nekaj let nazaj, kaki je danes, ne vem, ker ni šans da se grem tole še kdaj. Tudi ponesreči ne grem nikdar več do tja. Ker mi absolutno ni v redu to naredilo. Pojma nimam, kaj naj v uro vpišem za HRmax, da bodo intervali na bit natančni pa sekunde regeneracije ta prava...mimogrede pa tekom vadbe dosežem 220-leta. Meni je pač fino, da pokaže pulz pa višince pa take fore - izključno merilne. Interpretacij pa ne gledam kaj dosti. Razen za nasmejat...

Goody ::

220-leta je brezveze, sam ga nabijem tudi do 220-leta+30...

skyline ::

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo Garmin Venu 2 ? JA vem je OLED .. kolegica ima zeljo in sprašuje, če OK za sport. Vsec ji je zaradi omenjenega zaslona. Uporaba za hribe ..hojo in delno kolesarjenje.
In predvsem da ji lepo zgleda na roki, ker bo nosila ves dan.


Imam enko - zaenkrat zadovoljen, tudi z gpsom na kolesu. Filam na cca. 5 dni.

Tsunamii ::

skyline je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo Garmin Venu 2 ? JA vem je OLED .. kolegica ima zeljo in sprašuje, če OK za sport. Vsec ji je zaradi omenjenega zaslona. Uporaba za hribe ..hojo in delno kolesarjenje.
In predvsem da ji lepo zgleda na roki, ker bo nosila ves dan.


Imam enko - zaenkrat zadovoljen, tudi z gpsom na kolesu. Filam na cca. 5 dni.


Hvala ti za odgovor. To na 5 dni je super. AP sicer ( vsaj mislim ) ima 2 boljšo baterijo oz naj bi dlje zdrzala. Kako si zadovoljen glede ekrana ? Ter GPS deluje solidno oz dobro ?

Dami ::

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo Garmin Venu 2 ? JA vem je OLED .. kolegica ima zeljo in sprašuje, če OK za sport. Vsec ji je zaradi omenjenega zaslona. Uporaba za hribe ..hojo in delno kolesarjenje.
In predvsem da ji lepo zgleda na roki, ker bo nosila ves dan.

Sem nabavil Venu 2S junija za sestro. Zelo zadovoljna do petka, ko ji je med nošenjem ugasnil zaslon. Sem že skoraj šel nardit RMA, ker se tudi po 30s drzanja gumba (kao reset) ni vzgala. Ampak je vztrajala in držala par minut, da se je. Potem je delala vredu do včeraj ko se je isto zgodilo. Pomoje preveč nova zadeva in niso vseh hroščev še zrihtali, ker sem našel par ljudi z enakimi težavami. Raje kako vsaj 1 leto staro vzemi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

J.McLane ::

Evo iz Triglava, Fitbit Versa 3 mi je zdržala dva dni z dobrimi 10 urami GPS, ponoči sem jo imel normalno prižgano.

Glavni fail je, da ne kaže višine med vadbe. Srčni utrip pa na trenutke tudi nekam čudno kaže, kdaj ga kar odreže in kaže bistveno premalo, potem se čez čas spet stabilizira.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

jotunn ::

J.McLane je izjavil:

Evo iz Triglava, Fitbit Versa 3 mi je zdržala dva dni z dobrimi 10 urami GPS, ponoči sem jo imel normalno prižgano.

Glavni fail je, da ne kaže višine med vadbe. Srčni utrip pa na trenutke tudi nekam čudno kaže, kdaj ga kar odreže in kaže bistveno premalo, potem se čez čas spet stabilizira.

Se pravi realno ne dela nic ok, ampak zdrzala je pa dva dni. No saj to je tudi en uspeh, ceprav pri tem, da neke koristi in pametnih podatkov od te ure ni, je vseeno tudi ce ne bi zdrzala 2 dni oz. ce je sploh ne bi imel :))

J.McLane ::

Za dnevno uporabo (lahna, majhna, OLED) in sleep tracking je kar OK. Za resno športno uporabo je pa v bistvu nisem kupil.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Groot ::

Sleep tracking. Naslednja zdeva ki se sliši fancy in povečuje prodajo, je pa dejansko popolnoma nekoristna.

jabe ::

Moj huawei band ima gps in mi je fino, če imam ravno to oblečeno, da če sem kje, kjer ne poznam vklopim pa potem pogledam na mapo kje sem šla. Kar se pulza tiče - za tvojo ne vem - ampak na tej zapestnici je tudi malo problem s trenutnim prikazom pulza, ne pa tudi merjenjem le-tega. Itak približno vedno vem, koliko mi srce nabija in je res fouš kazalo in sem potem naslednjič ene parkrat zalaufala tako zapestnico kot pas v navezi s polar appom na telefonu. Trenutni prikaz pulza se je lahko tudi za 20 razlikoval, ampak na koncu, ko sem primerjala min-max-povprečen pulz na vadbo, je bilo pa enako (beri utrip gor dol, da se ne bo kdo še na decimalko zataknil.

s sleep trackerjem pa jaz tudi ne vem, kaj naj počnem. zdajšnja ura mi bi nekaj še smrčanje spremljala...

skyline ::

Tsunamii je izjavil:

skyline je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo Garmin Venu 2 ? JA vem je OLED .. kolegica ima zeljo in sprašuje, če OK za sport. Vsec ji je zaradi omenjenega zaslona. Uporaba za hribe ..hojo in delno kolesarjenje.
In predvsem da ji lepo zgleda na roki, ker bo nosila ves dan.


Imam enko - zaenkrat zadovoljen, tudi z gpsom na kolesu. Filam na cca. 5 dni.


Hvala ti za odgovor. To na 5 dni je super. AP sicer ( vsaj mislim ) ima 2 boljšo baterijo oz naj bi dlje zdrzala. Kako si zadovoljen glede ekrana ? Ter GPS deluje solidno oz dobro ?


OLED je super, ne bi hotel vec nazaj na navaden ekran. GPS in visinomer delata bolje kot na prejsnjem Stratosu.

J.McLane ::

Groot je izjavil:

Sleep tracking. Naslednja zdeva ki se sliši fancy in povečuje prodajo, je pa dejansko popolnoma nekoristna.


Ravno toliko kot neke regeneracijske fore pri teh Garminih, kolikor berem tu po forumu. Proizvajalci se že težko izmislijo kaj bi še ponudili.

Kaj pa je tako koristnega pri teh športnih urah?
- Srčni utrip? Vse z optičnimi merilci imajo težave
- GPS podatki? Bistvo vsake take ure, ampak čisto vse bodo dovolj dobre, da se hvališ na Stravi kje si bil

Vse te ure so neke vrste gimick. To da imam uro na roki 24/7 je nuja, da imam uro gor ves čas mora biti lahka (~40g), tanka (~12mm) in mora imeti lep ekran (OLED). Merjenje parametrov ponoči pa niti ni tak gimick, dobim podatek o HRV, Breathing rate, Skin temp, SPO2, Resting HR. Ko gledaš grafe za nazaj, lahko točno vidiš kateri dan si bil rahlo bolan, kateri dan si nadpovprečno športal... Spanje pa tudi zadane dokaj dobro, kako sem spal sicer že sam vem ko se zjutraj zbudim, ampak lepo je da imaš to zabeleženo in pogledaš še za kakšen dan kakšen je trend.

Kaj pa tebe tako moti pri Fitbitu? Uro imam skoraj eno leto in se je kar se zanesljivosti delovanja tiče kar izkazala, za prejšnjega Samsunga to nebi mogel trditi. Lani sem sicer že skoraj nabavil Polar Ignite, ampak mi je delovala bolj ceneno, kar se je kasneje pokazalo z močno pocenitvijo, takrat ko sem gledal sta bili obe 200€.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

Sam sem nekaj časa meril podatke o spanju.
Ampak v bistvu je to res povsem neuporabno. Kaj bi si s tem sploh lahko pomagal. Ne rečem, če bi imel neke resne probleme, pa tudi tam bi pač nekaj zmeril, s čimer si res ne bi imel kaj pomagat.
Zdaj je že dolgo časa ura ponoči na polnilcu ali polici.

energetik ::

Ne vem, zakaj bi bilo merjenje ponoči neuporabno. Lepo pokaže faze spanja, izmeri min utrip (kar kasneje rabim za izračun con treninga), nivo kisika pa tudi ni toliko napačen, verjetno bi se videla kakšna nočna apnea.
Jaz je sicer nimam vedno ponoči, vsake toliko pa jo nosim, ker me zanimajo predvsem grafi za nazaj.

Glede merjenja med vadbo pa - meni to ni kar tko malo za hec zraven, rad vidim, da je vse zabeleženo, da vidim svoj napredek, kilometrino, višince, HR cone itd. In to vse samo s cca. 4 pritiski na gumb. Vse se samodejno sinhronizira, naloži na Stravo itd. Za na bicikel imam še gor povezan ANT+ merilnik kadence in hitrosti in ANT+ pas, pri teku pa me pas bolj moti in uporabljam kar optični merilnik. Je kar dober, le nekaj sekund zamika ima napram pasu. Ampak min, max, avg so pa praktično enaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Groot ::

J.McLane je izjavil:

Groot je izjavil:

Sleep tracking. Naslednja zdeva ki se sliši fancy in povečuje prodajo, je pa dejansko popolnoma nekoristna.


Ravno toliko kot neke regeneracijske fore pri teh Garminih, kolikor berem tu po forumu. Proizvajalci se že težko izmislijo kaj bi še ponudili.

Kaj pa je tako koristnega pri teh športnih urah?
- Srčni utrip? Vse z optičnimi merilci imajo težave
- GPS podatki? Bistvo vsake take ure, ampak čisto vse bodo dovolj dobre, da se hvališ na Stravi kje si bil

Vse te ure so neke vrste gimick. To da imam uro na roki 24/7 je nuja, da imam uro gor ves čas mora biti lahka (~40g), tanka (~12mm) in mora imeti lep ekran (OLED). Merjenje parametrov ponoči pa niti ni tak gimick, dobim podatek o HRV, Breathing rate, Skin temp, SPO2, Resting HR. Ko gledaš grafe za nazaj, lahko točno vidiš kateri dan si bil rahlo bolan, kateri dan si nadpovprečno športal... Spanje pa tudi zadane dokaj dobro, kako sem spal sicer že sam vem ko se zjutraj zbudim, ampak lepo je da imaš to zabeleženo in pogledaš še za kakšen dan kakšen je trend.

Kaj pa tebe tako moti pri Fitbitu? Uro imam skoraj eno leto in se je kar se zanesljivosti delovanja tiče kar izkazala, za prejšnjega Samsunga to nebi mogel trditi. Lani sem sicer že skoraj nabavil Polar Ignite, ampak mi je delovala bolj ceneno, kar se je kasneje pokazalo z močno pocenitvijo, takrat ko sem gledal sta bili obe 200EUR.


Morda bolje da začnem na koncu. Moj comment o nekoristnosti ni letel zgolj na Fitbit, ampak na splošno. Sicer kar se tiče Fitbita pač mislim da ne spada v rang resnih športnih ur, ampak je še ena izmed znamk, ki hočejo poceni prodati vse možne meritve, od katerih pa potem nobena dejansko ne dela. In posledično posameznik šele po malo uporabe ugotovi da je za brezveze šparal pri nakupu, ker nič ne deluje tako kot more.

Kar se tiče pa ostalih meritev, ki jih omenjaš, če ti ne znaš razumeti pomena srčnrga tripa, GPSa in barometra, potem je jasno da tema "Katera športna ura" ni prava zato, ampak bi bilo bolje "Kater smartwatch". Za merjenje regeneracije se definetivno strinjam da je gimmick, enako kot pač beleženje spanja. To da ti morda ura povedati ali si dobro spal ali ne, je pač smeh. Pa da gledaš grafe spanja za nazaj mi je pa oprosti prav komično. In kaj točno boš spremenil, če vidiš da si 2 dni slabo spal? Drugače zaprl oči?

Pa da ne boš sedaj vzel tole kot napad nate. Moj rant je usmerjen na dejstvo da se s temi gimmick featuri zadnje čase poizkuša prodajat ure vsem po vrsti, tisti core športne ure pa se zapostavlja. Potem pa je pulz all over the place in GPS še v centru LJ ne deluje dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

J.McLane ::

Kaj boš naredil, če vidiš da si prejšnjo noč slabo spal? Ja malo prej boš šel v posteljo, ane.

Core športna ura je enako kot že vsaka ta druga smart watch, to je fora. Vsaj v podobnem cenovnem rangu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

Meni osebno je pri teku največji plus par GB placa na uri, da se ne rabim zajebavat s telefoni ali raznimi playerji. Slušalke v uho pa gasa.

J.McLane ::

Če se še malo navežem na moj prejšnji post. Pred 10+ leti sem imel Polarja s foot-podom, da sem meril razdaljo, stvar je bila približno točna dokler si tekel po ravnini. Kmalu po tem so prišli GPS merilci in je zadeva romala v predal. Pa tudi s tem prvimi GPSi je bil križ ujeti satelite (Garmin 110). Pulz preko strapa je prikazoval točen pulz, ampak si moral slinit elektrode, povezave z uro pa tudi kdaj pa kdaj sploh ni bilo.

Danes se športne, pametne in fitnes ure meglijo skupaj v eno in isto napravo, pri tem bo sigurno prišlo do kakšnega bankrota, poslovili se bodo pa ravno tisti, ki danes slepo trdijo, da delajo ure za "prave" športnike. Garmin se kar dobro prilagaja trgu, Polar še nekaj brca, Suunto pa ne vem točno kaj misli, prav dolgo časa nimajo več.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

widj3098dj32 ::

J.McLane je izjavil:

Če se še malo navežem na moj prejšnji post. Pred 10+ leti sem imel Polarja s foot-podom, da sem meril razdaljo, stvar je bila približno točna dokler si tekel po ravnini. Kmalu po tem so prišli GPS merilci in je zadeva romala v predal. Pa tudi s tem prvimi GPSi je bil križ ujeti satelite (Garmin 110). Pulz preko strapa je prikazoval točen pulz, ampak si moral slinit elektrode, povezave z uro pa tudi kdaj pa kdaj sploh ni bilo.

Danes se športne, pametne in fitnes ure meglijo skupaj v eno in isto napravo, pri tem bo sigurno prišlo do kakšnega bankrota, poslovili se bodo pa ravno tisti, ki danes slepo trdijo, da delajo ure za "prave" športnike. Garmin se kar dobro prilagaja trgu, Polar še nekaj brca, Suunto pa ne vem točno kaj misli, prav dolgo časa nimajo več.

Dosti pri tem je tudi kvaliteta in podpora ekosistema z ostalimi storitvami, Garmin Connect je tu definitivno spredaj pred konkurenti. Ceprav imajo tudi svoje glupe omejitve - recimo za tehtnice podpira le svojo (100EUR), za ostale pa ni mozno uporabljati API. Tako Biqle tehtnica z Amazona za 30EUR synca v Fitbit, nato v Myfitnesspal in iz njega v Garmin.

Vsi ti produkti pa kot si reko imajo nek skupen cilj:

- ali lahko pametne ure (Apple, Samsung) postanejo bolj sportne,
- ali lahko sportne ure (Garmin, Polar, Suunto) postanejo bolj pametne.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Predvsem mora software postati bolj odprt, ne da se zapira v svoje ekosisteme...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

Ravno malo gledam fitbit studio za development, bi se dalo kaj koristnega narediti, kar ni omogočeno out of the box. Je pa SDK zelo omejen, recimo nimaš možnosti nadzora bluetooth muzike (Fitbit omogoča samo Deezer in Spotify).

V SDK imaš ukaz exercise, to sprožiš in na uri prikazuješ bilo kaj, kar ti sicer ne omogoča, npr. višinomer kot sem zgoraj omenjal. Exercise pa na koncu naredi isti report (tudi za Stravo) kot če bi uporabljal predinštalirani app.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

polde66 ::

Garmin instinct Hervis 170 eur: https://www.hervis.si/store/search/?tex...
pa še brez poštnine
polde

prismo ::

Katero uro mi bolj priporočate Garmin 245 ali Vivoactive 4?
Sam se bolj nagibam k Vivoactive 4 črna

Garmin Vivoactive 4 - v SLO cca 260€
ali
Garmin Fourunner 245 - v SLO cca 235€, amazon cca 220€


Ponekod pri Vivoactive 4 piše SLIM. Kaj to je še kakšen drug model?

widj3098dj32 ::

FR je bolj tekasko usmerjen, VA pa all-around. VA4 je tudi kr novejsi produkt. Preberi oba rewieva na dcrainmaker.com pa se odloci. Osebno bi pri enaki odlocitvi vzel VA4, mas po Evropi se malo ceneje (https://geizhals.eu/garmin-vivoactive-4....

Za SLIM je mogoce misljen S model, ki je manjsi in kao za zenske.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ze 2 tedna spremljam spanec in mi ura pravi, da je v kurcu, deep sleep nula vsak dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

J.McLane ::

Katera ura?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

twom ::

m0LN4r je izjavil:

Ze 2 tedna spremljam spanec in mi ura pravi, da je v kurcu, deep sleep nula vsak dan.

Preberi knjigo Zakaj spimo. In če je res "deep sleep" nula, se potrudi to spremenit.

V deep sleep se tvorijo povezave med nevroni, brez tega postajajo možgani prazni, dobesedno, z leti dementni. Spanec vpliva tudi na imunski sistem, prebavo, pravzaprav je temelj vseh procesov v telesu. Dober spanec in dovolj le tega.

twom je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ze 2 tedna spremljam spanec in mi ura pravi, da je v kurcu, deep sleep nula vsak dan.

Preberi knjigo Zakaj spimo. In če je res "deep sleep" nula, se potrudi to spremenit.

V deep sleep se tvorijo povezave med nevroni, brez tega postajajo možgani prazni, dobesedno, z leti dementni. Spanec vpliva tudi na imunski sistem, prebavo, na spomin, na to koliko si zapomnimo, pravzaprav je temelj vseh procesov v telesu. Dober spanec in dovolj le tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Groot ::

twom je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ze 2 tedna spremljam spanec in mi ura pravi, da je v kurcu, deep sleep nula vsak dan.

Preberi knjigo Zakaj spimo. In če je res "deep sleep" nula, se potrudi to spremenit.

V deep sleep se tvorijo povezave med nevroni, brez tega postajajo možgani prazni, dobesedno, z leti dementni. Spanec vpliva tudi na imunski sistem, prebavo, pravzaprav je temelj vseh procesov v telesu. Dober spanec in dovolj le tega.

twom je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ze 2 tedna spremljam spanec in mi ura pravi, da je v kurcu, deep sleep nula vsak dan.

Preberi knjigo Zakaj spimo. In če je res "deep sleep" nula, se potrudi to spremenit.

V deep sleep se tvorijo povezave med nevroni, brez tega postajajo možgani prazni, dobesedno, z leti dementni. Spanec vpliva tudi na imunski sistem, prebavo, na spomin, na to koliko si zapomnimo, pravzaprav je temelj vseh procesov v telesu. Dober spanec in dovolj le tega.


Haha seveda, ker definetivno je ura tista, ki ima prav, ne pa lastni občutki, da si se vseeno naspal? Lahko da se motim, vendar razumem, da @moLN4r nima dejanskih težav s spanjem/utrujenostjo.

legek ::

Pozdravljeni,

Tudi jaz kupujem pametno/športno uro, obračam se na Vas ker pojma nimam katero.
Budget je max 500€, uporabljala bi se pa vsakodnevno in za šport - pohode v hribe, kolesarjenje, smučanje in tek. Obvezno povezava s Stravo.

Gledal sem Garminovo Fenix serijo in Sunnto 9 pa se mi oba zdita prevelika za vsakodnevno uporabo, pri Sunnto 7 me "skrbi" baterija, Polarja ne poznam.
Mogoče Garmin Venu 2? Vem da ni na nivoju Fenixa ampak vseeno berem da jo kar pohvalijo. Kaj pravite o Forerunner 945? Vidim da je znižan in je znotraj budgeta.
Ker sem uporabnik Iphona, kako se pa Applou Watch obnese pri športnih aktivnostih? Vidim da je 7ka prišla ven...

Hvala za vsako mnjenje in LP.

energetik ::

Forerunner 245 ti lepo pokrije tvoje zahteve. Jst sem še vedno povsem zadovoljen, da sem ga vzel.

GupeM ::

energetik je izjavil:

Forerunner 245 ti lepo pokrije tvoje zahteve. Jst sem še vedno povsem zadovoljen, da sem ga vzel.

Imaš iPhone? Po mojih izkušnjah z iPhoneom normalno delajo le Apple Watchi, ostalo ima zaradi applovih pravil težavo s povezljivostjo oz s tem, da zadeva ne ostane povezana in se disconnecta sama od sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

energetik ::

Ne, Samsunga.

dvihtelic ::

GupeM je izjavil:

energetik je izjavil:

Forerunner 245 ti lepo pokrije tvoje zahteve. Jst sem še vedno povsem zadovoljen, da sem ga vzel.

Imaš iPhone? Po mojih izkušnjah z iPhoneom normalno delajo le Apple Watchi, ostalo ima zaradi applovih pravil težavo s povezljivostjo oz s tem, da zadeva ne ostane povezana in se disconnecta sama od sebe.

Imam iPhona in pa imel sem garmin Fenix 6x pro, zadeva se poveže in vse lepo deluje, samo ne moreš pa odpisati preko ure ali se javiti na klice.. ostalo deluje vse

widj3098dj32 ::

legek je izjavil:

Pozdravljeni,

Tudi jaz kupujem pametno/športno uro, obračam se na Vas ker pojma nimam katero.
Budget je max 500EUR, uporabljala bi se pa vsakodnevno in za šport - pohode v hribe, kolesarjenje, smučanje in tek. Obvezno povezava s Stravo.

Gledal sem Garminovo Fenix serijo in Sunnto 9 pa se mi oba zdita prevelika za vsakodnevno uporabo, pri Sunnto 7 me "skrbi" baterija, Polarja ne poznam.
Mogoče Garmin Venu 2? Vem da ni na nivoju Fenixa ampak vseeno berem da jo kar pohvalijo. Kaj pravite o Forerunner 945? Vidim da je znižan in je znotraj budgeta.
Ker sem uporabnik Iphona, kako se pa Applou Watch obnese pri športnih aktivnostih? Vidim da je 7ka prišla ven...

Hvala za vsako mnjenje in LP.

Pri tem budgetu Fenix 6/6s Pro (manjsi model), na geizhals.eu poglej ( https://geizhals.at/garmin-fenix-6s-pro... ),so pod 500EUR, pa imas vse od SPORTNE ure. Ko je clovek enkrat pripravljen it napravami nad 250EUR, je boljse da se gre all-in, kot da se cez kako leto ob kaki naprednejsi uporabi kaj pogresa.

Za Venu2 in ostale touch ure te vprasam samo, kako fejst zelis upravljati s touchscreenom na uri pri smucanju ali v dezju?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Tudi sam gledam sedj te sportne/pametne ure...gledal sem Suunto 7 oziroma Suunto 9 predvsem novejsa modela titanium black.
Pri Suunto 7 me skrbi baterija..1 do 2 dni.

Uporabljala bi se pa za v hribe, fitnes, tek...ce bi pa lahko preko slusalk se musko poslusal bi bilo pa sploh super

Budget je nekje do 500EUR...imam pa iphone...bi bilo se najbolj smotrno apple watch?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Smartydug ::

Suunto zgledajo super, mene je odvrnilo ker niso tako kompatibilne s stravo kot garmin (live segments, itd) vsaj v pretklosti je blo tako no.

Sam gledam tenutno 945 ali pa Fenix, ker pa sem neskončno škrt bom pa na koncu Instinct vzel...

widj3098dj32 ::

Fenix 6 se zna poceniti za Black Friday, v nemciji je 6 pro ze 425€. Verjetno pride naslednjo leto 7.

Smartydug ::

Ali kdo za dnevno rabo poleg teka uporablja Gamin 6? Kako zelo velika ura je to, je moteča? Sem neodločen ali bi rajši 6s ali 6 vzel, 6s je bolj primerna za normalno roko.

widj3098dj32 ::

Fenix 6 Pro na nemskem amazonu 409€, je pa za nas malo drazja, ker imamo vecji davek, tako da je na koncu 420€.

Smartydug ::

pa kaj pol, če je 350 na nemškem amazonu, če je pa velika da iz roke ven gleda :D

nekikr ::

kuglvinkl ::

S so za zenske. Ce nisi piscanjcje sorte, vzemi regular.
Your focus determines your reallity

widj3098dj32 ::

Evo mam zdaj Fenix 6 Pro 2 tedna, iz Amazon akcije. Na zacetku je malo cudno, ker je 1x tezja od tega kaj sem zdaj nosil 24/7, ampak zdaj sem se ze navadil in sploh ni problema. Mam ozko zapestje, nosim na 6 luknji od znotraj navzven, tako da ne drsi dol proti dlani, ampak sploh ni neke panike za velikost in tezo. Sem pa narocil se najlon strap na aliju za foro: https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Maš pa res ozko zapestje. Jaz svojo Fenix 5X plus saphire nosim na 11. luknji od znotraj. Pa nisem bajsi :)

Tudi pri meni je bila kar razlika z Vivoactive 3 music na tole, ampak se kar hitro navadiš. Vidim pa, da je 5X plus še precej debelejša in nekaj težja kot 6 pro.

Koliko si dal za njo?

widj3098dj32 ::

Haha, ja je kr ja, tudi visje ne morem nosit ker je sirsa roka ampak potem pade dol proti zapestju pa nima smisla. Aja ce mas X pa se sapphire je pa se vecja teza, 72g je 6ka pro. 420€ je bilo na amazon.de s slovenskim davkom, za svabote pa 409.

Se pa itak clovek vsega navadi nosit, eni pravijo, da ni sans da nosijo uro, potem drugi, da ni sanse da nosijo dlje kot cez dan. Brez ure mi je zdaj dejansko prav cudno, kot da nekaj manjka

widj3098dj32 ::

Evo dobil, ter za udobje ter fit priporocam tak stil pasu za uro:

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Se da lepse nastimat velikost, sploh ce je ozja roka, je rastegljiv tako da zivi z roko, prispara se tudi na celotni tezi, ker je silikonski pas 30g, tale pa 5g. Poleg tega tisti trakci ki drzijo pas na silikonskem rezejo v roko, ko je ta na mizi, tega pri najlonskem ni. Za ta drobiz je must buy.

Tu je en danec testiral dzabe aliexpress vs original Garmin (50EUR), ki btw ne obstaja v 22mm :



Vzames 2, 3 kose, ter po workoutu das gor svezega, moker pa se v miru posusi.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Ker sem enkrat na teden v bazenu in Fitbit ne meri utripa pod vodo (tehnično gledano bi ga, ampak ga zardi nenatančnosti ne beleži), sem malo raziskal kaj je na voljo.

- Športna ura ki meri utrip optično na roki. V rangu 200€ Garmin Swim, Instinct Solar (zdaj je prišla 2 ven)... Slabost - točnost merjenja utripa je slaba, ker z roko mahaš po vodi
- Garmin HRM-Swimm prsni pas - shranjuje podatke med plavanjem in jih sinhronizira z Garmin uro ko je iz vode. V vodi radijski signali potujejo samo nekaj cm. Za beleženje dolžine potrebuješ še Garmin uro, ker so samo te združljive s shranjenimi podatki. V bazenu težko pogledaš koliko je utrip, ker moraš s pasom iti ven iz vode, da se vzpostavi komunikacija.
- Polar Verity Sense - Optični merilec, ki ga pritrdiš za plavalna očala, ima tudi accelometer in giro, da lahko samostojno zazna obrate v bazenu, torej ne potrebuješ ure, po vadbi lahko sinhroniziraš direktno na telefon. V primeru da imaš uro, imaš glavo itak zunaj in povezava deluje. Za 80€ se mi je tole zdelo kot dober deal in sem kupil.
- Form Swim googles $$$ projecira podatke v živo na steklo očal, kar zanimiva zadeva, ampak preveč zame, nisem tak plavalec da bi tole potreboval. Se znajo povezat v Verity Sense in v živo vidiš utrip med plvanajem.

Dodatna prednost Verity Sense je v tem, da ga lahko nosiš (na zgornjem delu roke) pri raznih kontaktnih športih kjer nošenje ure ni ravno priporočljivo, posname session in po vadbi sinhroniziraš na telefon/uro. Bom še poročal kako deluje ko uporabim.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

wcpapir ::

Najboljsa varianta z dobro baterijo in delovanjem v vodi ter povsod je Huawei Watch Pro. Imam jo večino časa v "ultra dolgem" načinu delovanja in kljub temu dela vse kar rabim...kupil sem jo 1.1.2022 polnil mogoce 5,6 krat.

J.McLane ::

Bullshit, razen če daš vsaj en kolikor toliko legitimen test merjenja pulza med plvanajem s Huawei Watch Pro.

Kot sem zgoraj napisal, ni problem delovanje, problem je točnost optičenga merjenja pulza v vodi na roki. Ko se med plvanjem ustaviš in počakaš, da ura dojame koliko je tvoj pulz deluje, med mahanjem po vodi je pa to vedno bolj tako tako.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tisto jutro ::

widj3098dj32 je izjavil:

Evo dobil, ter za udobje ter fit priporocam tak stil pasu za uro:

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Se da lepse nastimat velikost, sploh ce je ozja roka, je rastegljiv tako da zivi z roko, prispara se tudi na celotni tezi, ker je silikonski pas 30g, tale pa 5g. Poleg tega tisti trakci ki drzijo pas na silikonskem rezejo v roko, ko je ta na mizi, tega pri najlonskem ni. Za ta drobiz je must buy.

Tu je en danec testiral dzabe aliexpress vs original Garmin (50EUR), ki btw ne obstaja v 22mm :



Vzames 2, 3 kose, ter po workoutu das gor svezega, moker pa se v miru posusi.


Ti imaš res ozko zapestje, sem nabavil za probat in lahko samo stran vržem. Pa nisem nek orjak :)
Sicer zna biti original pašček včasih res malce v napoto, tega pri temu ni. Vendar dvomim, da to odtehta težave z menjavo paščka, ki je precej naporna - jaz sem (na garmin instinct) na primer raje pobral ven štift, nastavil pas in potem prek paščka priklopil štift. Rinjenje skozi res ne gre. Ampak, kot pravim, ta pašček je tako kratek, da bi to proceduro skorajda moral izvajati na zapestju :)
««
20 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071159092 (900) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112103 (319) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628235 (3143) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310347 (7838) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem