» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
19 / 26
»»

GupeM ::

Po mojih izkušnjah se športne ure splača kupovat z italijanskega Amazona. Ne vem zakaj, ampak najceneje jih tam najdem. Sem v sredo naročal in izbral hitro dostavo (3 eur več kot navadna), je pisalo da pride v petek, dobil sem pa že naslednji dan v četrtek.

https://www.amazon.it/Instinct-Solar-Gr...

Edit: jaz nisem naročil te ure, to je samo link do cenejše ure kot v hervisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

RockyS ::

Ima kdo izkušnje s fitbit? Če ja, bi prosil za kaj več informacij :)

J.McLane ::

Jaz mam Fitbit Versa 3, kaj te zanima?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

m0LN4r ::

Testiram Galaxy Watch 4, zaenkrat dela vse super. Ekg, kisik, pritisk, pulz, gps, sestava telesa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

polde66 ::

Naročil Amazfit T rex pro na mimovrste za 137 eur, imajo 20% popusta na to uro. Pregledal in prebral sem rewieve z spleta in youtuba pa se mi zdi ok. Opustil sem željo po Garmin Instinctu, ker nekaterim senzor oz. smola okoli senzorja povzroča otekline oz. ožganine na koži. Aplikacija za amazfit je ok in tudi povezava s stravo je.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Djole ::

Sam sem ocetu nabavil garmin instinct za 200 iz avstrije, sicer ni solar, ampak je zelo zadovoljen z uro. V slo je pod 250 nisem nasel, vsaj nove ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

;-) ::

m0LN4r je izjavil:

Testiram Galaxy Watch 4, zaenkrat dela vse super. Ekg, kisik, pritisk, pulz, gps, sestava telesa.

Kako dolgo drzi baterija?

Dlje casa ze iscem uro ki bo nadomestila Huawei watch 2e pa ne najdem nobene ki bi izgledala malo bolj sportno-elegantno ne samo sportno in da mi baterija drzi kot na huawei.

Na huawei pogresam samo povezljivost s stravo.

polde66 ::

Huawei se lahko poveže s stravo vendar z vmesno aplikacijo


garmin instinct na amazonu: https://www.amazon.de/-/en/010-02064-00...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

kuglvinkl ::

Djole je izjavil:

Sam sem ocetu nabavil garmin instinct za 200 iz avstrije, sicer ni solar, ampak je zelo zadovoljen z uro. V slo je pod 250 nisem nasel, vsaj nove ne.


enako, stem da sem dal okol 150 evrov na Prime day se mi zdi.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

jabe ::

imam galaxy watch 4. čez noč nafilala, zjutraj ob 7h dala gor, šla enkrat med dnevom na hrib in imela GPS vklopljen 1h45min, zdajle ob pol polnoči je še 28%. Če ne vklopim GPSa čez dan, je zvečer nekih 55%. Dalj časa pa GPS se nisem imela vklopljenega. Imam šele nekaj dni. Imam pa ta malo navadno - 40mm, ki ima malo manjšo baterijo.

widj3098dj32 ::

Te smart urice so fensi, ampak osebno useless ce je treba polnit vsak dan.

kuglvinkl ::

widj3098dj32 je izjavil:

Te smart urice so fensi, ampak osebno useless ce je treba polnit vsak dan.


Itak. Mam fenix 5 plus in brez treninga se vedno polnim na okol 10 dni.
Your focus determines your reallity

jabe ::

Kaj pa s treningom? In vklopljenim gpsom. Imela teh jajc se pa još in je res razlika v trajanju baterije, kadar uporabljaš zadevo kot uro, ki nič ne dela, samo čas prikazuje. Ko pa kako funkcijo vklopis, sploh GPS, potem pa ni več takih razlik v filanju baterije. In je povsem vseeno, če delaš vsak dan, mora pa čez dan zdržati.

energetik ::

Forerunner245 baterija zdrži ogromno. Filal 2 dni nazaj, ves čas na roki, 2 noči merjenja utripa in oxy, 1,5h GPS beleženja.
Zdajle imam še 77%.
Brez nočnega merjenja in GPS mi bi tole zdržalo najmanj 2 tedna.

J.McLane ::

To da uro moraš polnit vsak dan sploh ni nek hud problem, problem je ker ti ponavadi take ure ob kakšnem daljšem pohodu crknejo že med vadbo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

BaTeMaN ::

widj3098dj32 je izjavil:

Te smart urice so fensi, ampak osebno useless ce je treba polnit vsak dan.


Se navadiš, če ne spiš z uro na roki zelo hitro. Se pa strinjam, da ni idealno, ampak te ure res strežejo z "veliko" in so požrešne.
less then zero

widj3098dj32 ::

BaTeMaN je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Te smart urice so fensi, ampak osebno useless ce je treba polnit vsak dan.


Se navadiš, če ne spiš z uro na roki zelo hitro. Se pa strinjam, da ni idealno, ampak te ure res strežejo z "veliko" in so požrešne.

No kak komu, osebno dam uro (Garmin FR45) dol samo pri tusiranju, takrat se tudi polni 1x na teden. Pulz tracker 24/7, ponoci sleep tracking. Res je da ni to zdaj stvar brez katere ni zivljenja, so pa zanimivi podatki, sploh RHR, kjer lahko vidim povisanje, ce se pripravlja kaka bolezen.

Je pa pri trenutni tehnologiji verjetno izbira med:

- smart OS (android, watchOS), fensi display, integracija s telefoni, appsi, slabsi batterylife
- sportwatch OS (garmin, polar, suunto), bolj enostaven display, enostavnejsi appi, boljsi batterylife

Potem se tu se neke vmesne z Venu serijo, ki ima AMOLED display, ampak je baje hudo slab na soncu glede vidljivosti, ko das uro dol da jo namontiras na kolo recimo, ni always-on display moznosti in pa seveda obcutno slabsa baterija zaradi displaya. Pac je odvisno kaj pricakujes od naprave oz. za kaj jo generalno uporabljas.

Badwolff ::

Tako je. Pač izbereš kaj ti je bolj pomembno. Tisti, ki mu je vsakodnevno polnjenje muka, bo pač izbral vzdržljivo uro, tisti, ki mu je vseeno, če je ponoči ura na polnilcu, pa ne.

jabe ::

tako je... resda je tema o športnih urah, in verjetno prvenstveno potem namenjena onim v drugi alineji, ampak za sem pa tja pa tudi one iz prve alineje več kot odlično opravijo z nadpovprečno športno aktivno osebo. plus še vse ostalo. Zdaj ne gledam več vsakega treninga pa ne vem kaj vse, če me pa res zanima kak analiza za kaki podvig, ki je neobičajen za mene, pa vzamem pas pa zalufam polar app na telefonu. Ker recimo mi pokaže ve, kar me zanima in bolj zaupam športnim algoritmom tam, poleg tega je primerljivost večja, ker za to že leta uporabljam polarja. Samo ure pa ne kupim več...

Zvečer, ko grem spat pa priklopim tako telefon kot uro. dejansko mi nikdar ne zmanjka baterije. Kar za zadeve, ki so mi držale preko tedna ne bi mogla reči. sploh ne misliš na to, potem pa tema, ko je najmanj treba.

sem pa vseeno se prejšnji teden odločala med vivoactive 4s in tole, pa iz zgoraj napisanih razlogov se potem odločila, kot sem se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

J.McLane ::

Med ti dve kategorije bi izpostavil nekatere "smart watche", ki jim baterija zdrži tudi po 6+h vadbe:
- Applewatch
- Fitbit
- Razni kitajci z dedicated OS

Prej bi rekel, da sta Samsung in Google s svojim OS konkretno zajebala in ne gre za to, da je avtonomija slaba zaradi fancy OLED displaya.

Jutri grem na Triglav, bom poročal do kje bo zdržala Fitbit Versa 3.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

globoko grlo ::

A je normalno, da mi garmin245 predlaga 77 ur regeneracije po 20km kolesarjenja pa ene 100 visincev je blo?

A jest kj narobe delam, al ma garmin cudne algoritme, al morm it k dohtarju?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

blaz5 ::

Če imaš novo ura rabi nekaj časa, da se "nauči" tvojih navad. Vsaj tako je bilo pri mojem Fenixu.

Groot ::

J.McLane je izjavil:

Med ti dve kategorije bi izpostavil nekatere "smart watche", ki jim baterija zdrži tudi po 6+h vadbe:
- Applewatch
- Fitbit
- Razni kitajci z dedicated OS

Prej bi rekel, da sta Samsung in Google s svojim OS konkretno zajebala in ne gre za to, da je avtonomija slaba zaradi fancy OLED displaya.

Jutri grem na Triglav, bom poročal do kje bo zdržala Fitbit Versa 3.


Rad bi videl kitajca ki bo zdržal 6+h vadbe z beleženjem GPS na 1s. Not gonna happen, razen na papirju.

nekikr ::

blaz5 je izjavil:

Če imaš novo ura rabi nekaj časa, da se "nauči" tvojih navad. Vsaj tako je bilo pri mojem Fenixu.

Moj Fenix še po enem letu ne razume, da ne potrebujem dveh ali treh dni počitka po enem regenerativnem teku. Prav tako je še vedno totalno zabit, primer: danes ob 18 bom naredil en crossfit trening. Jutri ob 15 mi bo javil, da je en dan počitka skrajšal regeneracijo. Jutri ob 18 bom sicer kolesaril. Pojutrišnjem ob 13 mi bo javil, da je dan počitka skrajšal regeneracijo.
Če bi rad od ure kaj več kot števec korakov (in prikazovanja ure) potem je Garmin totalno razočaral.

;-) ::

J.McLane je izjavil:

Med ti dve kategorije bi izpostavil nekatere "smart watche", ki jim baterija zdrži tudi po 6+h vadbe:
- Applewatch
- Fitbit
- Razni kitajci z dedicated OS

Prej bi rekel, da sta Samsung in Google s svojim OS konkretno zajebala in ne gre za to, da je avtonomija slaba zaradi fancy OLED displaya.

Jutri grem na Triglav, bom poročal do kje bo zdržala Fitbit Versa 3.

6+ zdrzi tudi huawei gt2e bp. S vsem vklopljenim, se ekran mi vecino casa sveti.

Vem da je "povezljiv" s stravo a samo sa sync.

pirat ::

nekikr je izjavil:

blaz5 je izjavil:

Če imaš novo ura rabi nekaj časa, da se "nauči" tvojih navad. Vsaj tako je bilo pri mojem Fenixu.

Moj Fenix še po enem letu ne razume, da ne potrebujem dveh ali treh dni počitka po enem regenerativnem teku. Prav tako je še vedno totalno zabit, primer: danes ob 18 bom naredil en crossfit trening. Jutri ob 15 mi bo javil, da je en dan počitka skrajšal regeneracijo. Jutri ob 18 bom sicer kolesaril. Pojutrišnjem ob 13 mi bo javil, da je dan počitka skrajšal regeneracijo.
Če bi rad od ure kaj več kot števec korakov (in prikazovanja ure) potem je Garmin totalno razočaral.

Vse kar tvoj Fenix rabi je, da:
- si v aplikaciji Garmin Connect nastaviš za različne vadbe različna (pravilna) območja srčnega utripa
- sinhroniziraš GC in uro...
in kar naenkrat bo Fenixu vse jasno....
Če hočeš korektne podatke o regeneraciji mora dobro delovati merilec utripa in pravilno morajo biti nastavljena območja srčnega utripa. Če je tvoj max puls recimo v prasksi 176, na uri pa imaš nastavljen max 156... ja, potem bo ura vedno predlagala tri dni počitka :-)

nekikr ::

Torej za vsakega izmed 10+ športov oz. aktivnosti moram "samo" nastaviti te stvari, ki jih še sam ne poznam? A ni tako, da so to "pametne" ure? A ne razume, da če grem 20x na tekalno stezo in vsakič tečem regenerativno s 150 utripa, da je potem to nekako to kar se te aktivnosti tiče? In da je pri crossfitu to drugače? No, tu mi je jasno, da ne razume, ker polovico časa ne razume kaj se sploh dogaja. Preden senzor zazna, da delam burpeeje sem jih jaz že naredil.

To ni p od pametne ure, zgolj zelo lep števec korakov in kvazi pripomoček za hobi športnike, ki tega niti ne rabijo. Kot striktna športna ura, brez pameti, je pa seveda super.

pirat ::

Ja, glej tako je - tistim, ki potrebujejo športno uro je Fenix precej v redu izbira. Tudi se lahko nastavi, da si sam beleži pulz po različnih aktivnostih in sam ugotovi, kdaj je max.
Ampak, če sam ne poznaš kakšen je tvoj max srčni utrip, potem najbrž športna ura res ni zate in iščeš v resnici kaj drugega.

nekikr ::

Vsekakor. Pri vsaj 6 športnih aktivnostih tedensko (takih pravih, ne sprehod na Šmarno) najbrž potrebujem nekaj iz pralnega praška. No, dejansko ne _potrebujem_ prav ničesar, tako kot nihče izmed nas ne. Ampak če oglašujejo pametno uro, potem naj bo pametna vsaj toliko kot Casio iz leta 1990.
Pa pazi, imel sem Fenix 3 HR, zdaj Fenix 6x Sapphire, vmes Apple Watch....niso to neke budget zadeve, pričakoval bi, da to dela. Ne pa da za vsak šport vnašaš parametre, ki bi jih lahko ura sama prebrala in upoštevala.

jabe ::

nekikr je izjavil:

No, dejansko ne _potrebujem_ prav ničesar, tako kot nihče izmed nas ne.


tole...

GupeM ::

nekikr je izjavil:

Vsekakor. Pri vsaj 6 športnih aktivnostih tedensko (takih pravih, ne sprehod na Šmarno) najbrž potrebujem nekaj iz pralnega praška. No, dejansko ne _potrebujem_ prav ničesar, tako kot nihče izmed nas ne. Ampak če oglašujejo pametno uro, potem naj bo pametna vsaj toliko kot Casio iz leta 1990.
Pa pazi, imel sem Fenix 3 HR, zdaj Fenix 6x Sapphire, vmes Apple Watch....niso to neke budget zadeve, pričakoval bi, da to dela. Ne pa da za vsak šport vnašaš parametre, ki bi jih lahko ura sama prebrala in upoštevala.

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp...

Sicer za Forerunner 245, ampak sem ravno preveril na Fenix 5X plus in je isto. Max heartrate je pa pri vseh športih enak? To je pač max. Mogoče so drugačne cone, max je pa max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jotunn ::

nekikr je izjavil:

Torej za vsakega izmed 10+ športov oz. aktivnosti moram "samo" nastaviti te stvari, ki jih še sam ne poznam? A ni tako, da so to "pametne" ure? A ne razume, da če grem 20x na tekalno stezo in vsakič tečem regenerativno s 150 utripa, da je potem to nekako to kar se te aktivnosti tiče?

Kot prvo, vse ure imajo po defaultu napacne vrednosti za HR zone. Pac Z5 ni 90-100% max HR, Z4 ni 80-90% in tako naprej, pac pa je stvar malce bolj komplicirana. In ce imas stvari nastavljene napacno, je dokaj logicno da so tudi rezultati povsem napacni. Nobena ura ni toliko "pametna" da bi z napacnimi nastavitvami zagotavljala tocne rezultate. In ja je hudo velika razlika ce 2h treniras v Z2, ura pa misli, da si v Z4.
Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek, razen ce imas max hr tam malo pod 230 ;) Tako da napacno razumevanje "regeneracijskega teka" tudi pripomore k "napacnim" rezultatom.

PS: Cone so enake za vse sporte oz. se razlikujejo zelo zelo malo, tako da se je realno brez veze ukvarjati in delati teste za vsak sport posebej. Cone so odvisne vecinoma od anaerobnega praga, ki pa je postavka v odvisnosti od srca in telesa in realno je enak pri teku ali kolesarstvu ali pa se cem drugem. Max HR je pa to kar ze ime pomeni... maksimalni srcni utrip. Ne more biti razlicen in je samo ena sama cifra za doloceno osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn ()

nekikr ::

Kot prvo, vse ure imajo po defaultu napacne vrednosti za HR zone.

Če to veš ti, kako da tega ne ve noben proizvajalec?

In ce imas stvari nastavljene napacno, je dokaj logicno da so tudi rezultati povsem napacni.

Zakaj bi moral karkoli nastavljati? Če je pametna in najpametnejša, potem lahko sama izračuna kar rabi. Predvsem pa lahko iz zgodovine razbere, da če včasih tečem 5x zapovrstjo, da po enem lahkem teku pač ne rabim dveh ali treh dni počitka. Vsekakor me pa ne rabi prej kot v 24 urah po vadbi opomniti, da mi je dan počitka dobro del, če imam pa tisti dan še šport.

Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek,

Regeneracijski tek je pri HR pod cca. 70%, kar pri meni pomeni nekih 147bmp cca. Predvsem mora biti pa tak, da ga opraviš enostavno, brez da si preveč utrujen ali zadihan.

Od navadne ure ali štoparice ne pričakujem čudežev. Če se gredo pa "pamet", "AI" in ne vem kaj še vse je v PR trikih, potem pa pač pričakujem, da vsaj na približno zadane recovery time in da se mi ne dogaja konstantno, da mi prej kot po enem dnevu mirovanja javi, da je bil dan počitka super, čeprav imam po tem šport in potem ponovi naslednji dan obvestilo, ko imam spet šport. In to "pametna" ura za cca. 700€.

GupeM ::

Saj nikjer ne oglašujejo, da je pametna ura. Povsod oglašujejo da je športna ura z GPS in ostalimi stvarmi, ki pa ima tudi lastnosti pametne ure (kar seveda ne pomeni, da je inteligentna). Kaj smartwatch pomeni, si pa lahko prebereš tukaj:

https://www.britannica.com/technology/s...

Če jotunn ve, da te vrednosti niso prave, verjetno vejo tudi proizvajalci ur. Težava je, da so te vrednosti zgolj nek približek. So pa odvisne od človeka do človeka. Podobno kot sta lahko recimo dva človeka različno sposobna skočiti v višino, čeprav povsem enako trenirata. Nekomu paše nekaj drugemu nekaj drugega.

energetik ::

nekikr je izjavil:

Kot prvo, vse ure imajo po defaultu napacne vrednosti za HR zone.

Če to veš ti, kako da tega ne ve noben proizvajalec?

In ce imas stvari nastavljene napacno, je dokaj logicno da so tudi rezultati povsem napacni.

Zakaj bi moral karkoli nastavljati? Če je pametna in najpametnejša, potem lahko sama izračuna kar rabi. Predvsem pa lahko iz zgodovine razbere, da če včasih tečem 5x zapovrstjo, da po enem lahkem teku pač ne rabim dveh ali treh dni počitka. Vsekakor me pa ne rabi prej kot v 24 urah po vadbi opomniti, da mi je dan počitka dobro del, če imam pa tisti dan še šport.

Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek,

Regeneracijski tek je pri HR pod cca. 70%, kar pri meni pomeni nekih 147bmp cca. Predvsem mora biti pa tak, da ga opraviš enostavno, brez da si preveč utrujen ali zadihan.

Od navadne ure ali štoparice ne pričakujem čudežev. Če se gredo pa "pamet", "AI" in ne vem kaj še vse je v PR trikih, potem pa pač pričakujem, da vsaj na približno zadane recovery time in da se mi ne dogaja konstantno, da mi prej kot po enem dnevu mirovanja javi, da je bil dan počitka super, čeprav imam po tem šport in potem ponovi naslednji dan obvestilo, ko imam spet šport. In to "pametna" ura za cca. 700€.
Pa kaj ti misliš, da je športna ura AI in se zaveda sama sebe in tebe? :))

Kot rečeno, nastaviti moraš HRmax, HRmin, cone, lahko pa tudi nastaviš da sama ugotovi HRmax in min. Ampak če tega ne nastaviš, verjetno uporablja neke svoje prednaložene podatke.
Kako hudiča naj ura ve, da si ti naredil 5 lahkih tekov in ne 5 težkih tekov zapovrstjo, če ima napačen HRmax?

GupeM ::

energetik je izjavil:

Kako hudiča naj ura ve, da si ti naredil 5 lahkih tekov in ne 5 težkih tekov zapovrstjo, če ima napačen HRmax?

Po defaultu imajo garmin ure nastavljeno na 180 ali 190 max hr. Po defaultu imajo tudi vključeno avtomatsko nastavljanje Max hr.

Ker tip raje pizdi kot dela, ima resnicen max hr verjetno nekje pod nastavljeno mejo. Jaz si predstavljam, da je pri 100 bpm že precej zadihan, pri 120 se mu začne pa že temnit pred očmi. Ker ura sama nastavi max hr samo takrat ko meritev preseže nastavljeno vrednost, mu verjetno max hr nikoli ni nastavilo avtomatsko.

nekikr ::

Zdaj si me pa razkrinkal. V resnici sem 150 kilski mozoljasti pamž, ki cel dan igra WoW :(

Pa kaj ti misliš, da je športna ura AI in se zaveda sama sebe in tebe?

Razčleniva tisti stavek, ker verjamem, da je bil zelo kompliciran:

Včeraj ob 18 sem imel recimo kolo.
Danes ob 15 dobim obvestilo, da mi je dan počitka skrajšal regeneracijo.
Danes ob 19 imam crossfit.
Jutri ob 13 dobim obvestilo, da mi je dan počitka skrajšal regeneracijo.
...
Povej mi kako hud AI sistem potrebuješ, da rešiš tale hud problem? Koliko nevronov potrebuje kvantni računalnik za to?

Tisti prvi komentator, kjer je potem nastala tale debata, ima pa 77 ur predlaganega počitka po 20km kolesarjenja. Če je vpisal, da je star 85 let ok, sicer je to bullshit ocena predlaganega počitka.

Res ne razumem, kako je to lahko napaka uporabnika in ne šlamparija proizvajalca.

widj3098dj32 ::

Ce bi bila napaka proizvajalca, bi ta problem verjetno imeli vsi. Nastavi cone rocno:

https://www.myrunnerslife.com/running/w...

https://www.mayoclinic.org/healthy-life...

https://pikefitness.com/resources/calcu...

energetik ::

Točno tako, jaz si cone povsod nastavim ročno, in po HRR, ne na % od HRmax. Garmin pa odlično najde tudi povprečni HRmin ponoči, da cone bolje izračunam.
HRmax približno vem kje imam, saj sem parkrat šel do konca na biciklu. Če nikoli ne greš do konca, tudi ura ne bo ugotovila HRmax.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

globoko grlo ::

Dobr ste se razpisal :) Jp, garmin245 je nov. Prvi dan mi je p9nudil 2 trenerja in eno trenerko, real life persons, da bi pa mel en wizard za dolocitev max hr, to pa ne. Sej vidi naklon, hitrost, utrip, ko se to parkrat ponovi, me lohka vprasa a je to to al lohka se kj iz sebe stisnem.

Tnx za linke,
Ajd
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jotunn ::

nekikr je izjavil:

Kot prvo, vse ure imajo po defaultu napacne vrednosti za HR zone.

Če to veš ti, kako da tega ne ve noben proizvajalec?

In ce imas stvari nastavljene napacno, je dokaj logicno da so tudi rezultati povsem napacni.

Zakaj bi moral karkoli nastavljati? Če je pametna in najpametnejša, potem lahko sama izračuna kar rabi. Predvsem pa lahko iz zgodovine razbere, da če včasih tečem 5x zapovrstjo, da po enem lahkem teku pač ne rabim dveh ali treh dni počitka. Vsekakor me pa ne rabi prej kot v 24 urah po vadbi opomniti, da mi je dan počitka dobro del, če imam pa tisti dan še šport.

Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek,

Regeneracijski tek je pri HR pod cca. 70%, kar pri meni pomeni nekih 147bmp cca. Predvsem mora biti pa tak, da ga opraviš enostavno, brez da si preveč utrujen ali zadihan.

Od navadne ure ali štoparice ne pričakujem čudežev. Če se gredo pa "pamet", "AI" in ne vem kaj še vse je v PR trikih, potem pa pač pričakujem, da vsaj na približno zadane recovery time in da se mi ne dogaja konstantno, da mi prej kot po enem dnevu mirovanja javi, da je bil dan počitka super, čeprav imam po tem šport in potem ponovi naslednji dan obvestilo, ko imam spet šport. In to "pametna" ura za cca. 700€.

Proizvajalci ze vedo, ampak za 90% uporabnikov je lepse, ce jim sveti da so v rdecem, ko gredo po stopnicah gor in imajo vecje zadovoljstvo, ko jim na koncu dneva napise 150% aktivnosti, ceprav niso naredili nic. Tistih 10%, ki te stvari zares rabijo, pa si ze nastavijo stvari, tako kot bi si jih morali.
Ves ta recovery time, training load itd. je na podlagi statistike, ki je realno totalen BS. Vem kako racuna to Polar in glede na to, da sem bil na tak in drugacen nacin vec kot pol zivljenja v pro vzdrzljivostnem sportu, mi je krepko jasno kako stvari v resnici delujejo. Ne vem kako to racuna Garmin ali Suunto, ker nikoli nisem imel njihovih ur, dvomim pa da je kaj dosti drugace oz. boljse kot pri Polarju, sploh glede na to, da je Polar precej boljsi kar se tice znanstvenega pristopa do teh stvari in zares tisti, ki ima inovacije na tem podrocju, medtem ko ostali zgolj kopirajo s par (deset)letno zamudo.
Cardio load je pri vsem tem edina uporabna stvar, ki pa jo je zelo lahko izracunati tudi na roko. Seveda s pogojem, da so postavljene pravilne cone. Vezan je dobesedno izkljucno na kolicino casa prezivetega v posamezni coni. No upam, da ti je s tem tudi jasno, zakaj je tako pomembno, da so cone nastavljene pravilno. Vsi ostali recovery casi, cardio load statusi in buildupi itd. so pa racunani izkljucno na podlagi tega kaj si delal v obdobju dan, 7 ali 28 pred tem in realno kar se tice treninga ne pomenijo cisto nic na nacin, kot jih racuna Polar.
Ura sama ne more dolociti teh con, pa ce bi bila bog. Ura sama ne more dolociti niti maxHR, kaj sele stvari, kot so anaerobni prag, ki je zares se precej bolj vazna stvar kot maxHR. In ce imas napacno nastavljene cone, ti niti ne more vsaj okvirno povedati recovery casa, pa ce laufas enkrat na mesec ali 3x na dan. Ce ura misli, da si v Z5 in to 3h skupaj, bo recovery time astronomski, ceprav si v resnici bil v Z2. To ali si v Z2 ali Z5 pa ves zgolj ti sam, ne pa ura sama.
Ampak ok, glede na to da si odlocen, da bi ura morala znati to delati sama ne glede na to kaj se ti rece, potem je realno brez veze sploh diskutirati o teh stvareh, ker te ne bo nihce preprical, da si v zmoti. Ce zelis si nastavi, ce ne si pac ne. Meni je zares povsem vseeno.

twom ::

nekikr je izjavil:

Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek,

Regeneracijski tek je pri HR pod cca. 70%, kar pri meni pomeni nekih 147bmp cca. Predvsem mora biti pa tak, da ga opraviš enostavno, brez da si preveč utrujen ali zadihan.

Max HR je cca 220 - leta, se pravi da si ti star tam nekje okoli 10 let. Tako tudi pišeš...

p.s. če je 147 bps 70%, potem je 210 bps 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

energetik ::

To je neki pavšal, ki redko drži. Jaz bi moral imeti max 180, pa sem se na Franji kak kilometer vozil s 190.

Poleg tega, lahko da je pisal o %HRR in ne %HRmax.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Badwolff ::

Če računaš za max kak km na franji in drugače dosegaš redno 10 manj, je bil tisto najbrž artefakt.

energetik ::

Ne ni bil, ker sem že prej par km bil na 185-187 in se je počasi dvigalo do 190. Drugače HRmax je takrat, ko res ne moreš več in si glih na tem, da se uležeš. Jaz bi pa na tistih 190 lahko prevozil še kak dodaten km.
Sedaj takih zadev ne počnem več, ker nima smisla da me fršlok.

Zadnje leto grem do laktatnega praga pa še kakih 10 utripov čez, pa je to to.

jotunn ::

S tem, da 99% ljudi, ki niso nikoli bili pro sportniki ni sposobno doseci max hr. Vecina ljudi se preprosto povedano ni sposobna matrat na smrt (to da gres do max pulza je dobesedno na smrt) in odneha krepko preden pride do maksimum, zato je za vecino ljudi test maxHR preprosto neizvedljiv. Tisto z 220-leta je eno tako povprecje povprecja, ki zares kljub povprecju ni receno da drzi za vecino ljudi. Poleg tega pa je se precej odvisno tako od genetike kot od natreniranosti.... po letih rednega (in pravilnega) treninga, je max hr precej nizji, kot pri netreniranem cloveku
PS: Laktatni prag plus kaksnih 10 utripov cez si v vecini primerov ze na max pulz, ce ne celo dva do tri pulze cez ;)

energetik ::

Dejansko sem imel v mislih FTP, torej tista obremenitev, ki jo zdržiš glih 1h. To je pri meni nekje pri 165 utripov. Na kakšnih klancih grem za kratek čas do 175, in potem nočem več, čeprav imam max 190. Samo to sem hotel reči.

Aja, moj FR245 ima trenutno 50% baterije po 4 dneh od filanja. Vmes 2x beleženje spanja, par dni tudi čez dan, in pa nekje 7h beleženja GPS tracka + utrip.
Sem pa tudi že testiral celodnevno turo v hribih (nekje od 8h do 17h), ves čas GPS tracking, na koncu vsaj 30-40% še preostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Tsunamii ::

Ima kdo Garmin Venu 2 ? JA vem je OLED .. kolegica ima zeljo in sprašuje, če OK za sport. Vsec ji je zaradi omenjenega zaslona. Uporaba za hribe ..hojo in delno kolesarjenje.
In predvsem da ji lepo zgleda na roki, ker bo nosila ves dan.

jocoj ::

jotunn je izjavil:

genetike kot od natreniranosti.... po letih rednega (in pravilnega) treninga, je max hr precej nizji, kot pri netreniranem cloveku
Max HR je fiksen in se s starostjo znižuje. Natreniranost nima veze z maksimalnim doseženim utripom. Razlika pa seveda je, da ga neaktiven osebek pri aktivnosti mnogo hitreje doseže. Tako imaš recimo debeluhe, ki pretiravajo s tekom na začetku. Na videz se komaj premikajo, vendar so že ves čas v HR rdeči coni.

twom je izjavil:

nekikr je izjavil:

Kot drugo pa, tek pri 150 pulza ni regeneracijski tek,

Regeneracijski tek je pri HR pod cca. 70%, kar pri meni pomeni nekih 147bmp cca. Predvsem mora biti pa tak, da ga opraviš enostavno, brez da si preveč utrujen ali zadihan.

Max HR je cca 220 - leta, se pravi da si ti star tam nekje okoli 10 let. Tako tudi pišeš...

p.s. če je 147 bps 70%, potem je 210 bps 100%
220-leta je teoretičen približek. Za nekoga je lahko skoraj 100% natančen, za drugega pa se lahko občutno razlikuje in to v obe smeri. Najbolj natančen izračun da seveda laboratorijski test na stezi ali kolesu. Precej dober približek pa dajo tudi tekaški in kolesarski testi na prostem za izračun max hrja, ki se najdejo na spletu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Badwolff ::

še najboljšega pa reden tracking med aktivnostmi :D
««
19 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078161620 (2093) GupeM
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112121 (337) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628367 (3275) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310431 (7922) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193063 (1822) keba

Več podobnih tem