» »

akumulatorski vrtalni vijačnik

akumulatorski vrtalni vijačnik

1
2
»

cekr ::

https://www.orodje-zabjek.si/orodje/bat...

Jest sem s temi zadevami zelo zadovoljen. Res je malo dražje, je pa zanesljivo.
V uporabi imam najraje Ingersoll Rand .
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Superboyy ::

Od vseh makit, ki jih imamo na šihtu mi je tale še najboljša:

https://www.mimovrste.com/akumulatorski...

Lahka, okretna in dost zmogljiva za vse za kar bi uporabil baterijsko. Ima tud vibracijski način, tko da lažje v steno zvrtaš.

Samo za baterije je treba preverit, kako se jih skladišči. Problem teh baterijskih za doma je neuporaba in da baterije dolgo časa ležijo nafilane ali pa prazne.

Magic1 ::

Baterije je treba merkat, če se jih ne uporablja. Nikoli je ne smeš dalj časa skladiščit popolnoma polne, ali prazne. Pri makiti imaš fajn indikacijo pri polnenju, kdaj je nekje na 80% polna. Jaz jo takrat snamem.
Magic

stara mama ::

Na stare poceni akumulatorske vrtalnike z 18v NiCd baterijami sem montiral 4000mAh LiPo baterije. Zadeva žene kot sam vrag, lahko tudi cel dan.
Samo treba je vedet, kako ravnat s tako baterijo.

Furbo ::

akasa je izjavil:

Govorim o vrtalkahi in vijačnikih ostalo (udarno kladivo, lisičji rep, kotna brusilka je ok, za enkrat :D ) pa tut s serviserjem se se pogovarjal.. isto stikalo za Makito in HILTI pa je razlika v ceni 3x ( pa oboje pride iz kitajske samo eno v vrečki, drugo pa v škatli z napisom HILTI ;)

Drugače je tema o vrtalkah ;)

Ja, ker vrtalka je samo stikalo in nič drugega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

akasa ::

ja ok. si zamgo.. samo povem ti pa, da ti verjetno nisi imel v rokah orodja letnik 2017 ampak starejše modele, ki so mogoče boljše kvalitete....

borisk ::

Superboyy je izjavil:

Od vseh makit, ki jih imamo na šihtu mi je tale še najboljša:

https://www.mimovrste.com/akumulatorski...

Lahka, okretna in dost zmogljiva za vse za kar bi uporabil baterijsko. Ima tud vibracijski način, tko da lažje v steno zvrtaš.

Samo za baterije je treba preverit, kako se jih skladišči. Problem teh baterijskih za doma je neuporaba in da baterije dolgo časa ležijo nafilane ali pa prazne.


meni te mašince z baterijo v ročaju ne potegnejo, ker imajo predebel ročaj, imam rajši baterijo spodaj, pa tanjši ročaj.

knap ::

Gambino je izjavil:

knap je izjavil:

problem hofer, lidl variant je tudi v tem, da je potrebno čakat da imajo to v ponudbi, lahko je čez 1 teden, lahko čez pol leta
jaz pa rabim vijačnik sedaj...,

obvezno rabim z 2 baterijama, vsaj 2 ah

v čem je prednopst brushless motorjev, kaj pridobim s tem?

Gambino morda veš kje se najceneje dobi DHP483 oz DHP484?
vidim, da se spoznaš na modele...

hvala vsem

LP


LINK



Pa še en komplet, ki je dosti ugoden za DHP481, če te zanima. LINK


Hvala za linke vendar ta trgovina žal ne pošilja v SLO, samo DE.

LP

fikus_ ::

Če nisi profesionalc, potem 5 Ah baterije zagotovo ne rabiš! Imam 2x 4Ah, baterijo napolni v eni uri, spraznim jo pa v min. nekaj urah (4+), če bi delal na polno. Če bi sedaj kupoval, bi kupil 2x 2 Ah, kar je čisto dovolj + baterije so lažje.

urosh ::

Sem pred casom za sebe in kolega nabavil Makita komplet iz Nemcice - preko ebaya. Sraufarca in vrtalka z udarnim kladivom. Zal so bile zraven le 2 1,5 Ah baterije - cprav je polna v 5-10 min, in mocnejse naceloma niti ne potrebujem, ker je tako hitro polna - ta cas se pa od druge masine vzame, pa je.
Cena je bila 225€ in sicer ta komplet: Makita DLX2020Y SEt (DHP453RHE + DTD146+ 2x 18V/1,5Ah Akku).

Vec kot zadovoljna sva oba.

knap ::

gledam idealo.de in očitno makita DHP483RFJ ni na voljo v veliko trgovinah
samo v trgovini ki jo je predlagal Gambino (žal ne pošiljajo v slo) in pa ebay prodajalec ki ima 30 eur poštnino

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

se dobi še morda kje drugje?

LP

floyd1 ::

urosh je izjavil:

Cena je bila 225€ in sicer ta komplet: Makita DLX2020Y SEt (DHP453RHE + DTD146+ 2x 18V/1,5Ah Akku).
Vec kot zadovoljna sva oba.

To sem imel tudi jaz, a sem šraufarco prodal. Nima lučke. Nisem niti opazil pred nakupom, ker sem naivno pričakoval, da leta 2016 ne more bit več firmske mašine brez tega.

Zvezdica27 ::

lp,

drži, jaz govorim o starih Ryobi, modro-rumeni. Nove zeleno-rumene nimam, si pa predstalvjam, da je isto OK. KOt pravim, tako fotrova 14,4 kot moja 18v sta top shit in neverjetno, kaj vse zmoreta (recimo vrtanje v železobeton). Jaz jo uporabljam tedensko, pač imam bajto.

zz

urosh ::

@floyd1 - sraufarca seveda ima lucko. Bormasina nima lucke - ki pa je iskreno niti ne pogresam.

Evo en random posnetek:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

gregor ::

kateri brushless aku vrtalnik bi vi vzeli, z dvema baterijama, polnilcem, 18v
hvala
LP

D3m ::

Verjetno od Berner (prepakirani Milwaukee).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Siddh ::

Imam Ryobija, kvaliteta je ok, baterija se dokaj hitro polni, vsa njihova oprema ima enako ležišče za baterije. Včasih je po mesec dni ne uporabljam, baterija še je vedno ok. Gre z njo tudi vrtati v steno zaenkrat brez problema fi 8 mm luknje. Kolega z makito pa sploh ne upa vrtati v steno :D. Je pa bil komplet nekje 110€ z dvema baterijama.


BladE_ ::

Siddh je izjavil:

Kolega z makito pa sploh ne upa vrtati v steno


Kaj se boji, da se bo stena podrla? Ga je strah mašine? Totalno nesmiselno...
Akcija - Reakcija

urosh ::

Jsz s svojo hamer-baterijsko-Makito cist normalno vrtam luknje (cigl, beton, les, ...). Ce pa vem, da jih bom moral zvrtati 20 ali debeline 15+, potem pa vzamem za to namensko bormasino. Za sliko/uro/... obesiti pa je ta cisto dovolj.
Ampak, ja - vsakemu svoje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

kumer ::

gregor je izjavil:

kateri brushless aku vrtalnik bi vi vzeli, z dvema baterijama, polnilcem, 18v
hvala
LP


tale ni slab, je pa cena že višja:

https://www.amazon.de/dp/B00NGTQKNS?m=A...



za cca 200 eur se ne dobi z BL, če se motim pa me popravite
LP

borisk ::

Sam sem za na firmo ravno vzel Makito DDF484Z (100€, BL, alu ohišje menjalnika..), 2xBL1230B (28€/kom) in polnilec DC18RC (48€) kar pride skupaj na 204€+ddv oziroma 250€. Kupil sem v S. Bistrici

 DDF484Z

DDF484Z

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

pobcc ::

Zdravo,

tudi jaz iščem nek akumulatorski vrtalni vijačnik, ampak nič profesionalnega. Tako za občasno rabo. Sedaj pa gledam konkretno na mimovrste, da so že od 30€ naprej. Lahko kdo kaj priporoča v tem nižjem cenovnem razredu ?

romex ::

Nižji cenovni razred kupi v lidlu. Sodelavec kupuje ves parkside orodje in je čist navdušen. Vijačnik sem sprobal in ni slab.

fikus_ ::

+1 Lidl, še Hofer. Preveri, kdaj imajo.

Imaš 3 leta garancije, z vračili ponavadi ni problemov. Če boš imel izbiro, vzami nekaj z dvema baterijama, 2Ah čisto dovolj.

Sc0ut ::

Kje pa kupujete baterije. Rabim dewalt de9094 pa so original kar drage. Obstaja kaksbe ok nadomestne?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

matobeli ::

Te NiMh bi blo najbolš dat obnovit. Pa ene kvalitetne celice not daš in ne bo težav.

knap ::

jaz sedaj že nekaj časa uporabljam tole igračo:

https://www.amazon.de/dp/B01NCM1QXK?m=A...

ni bila ravno poceni, 280 eur
je pa seveda velik preskok v primerjavi z mojo prejšnjo makito ki je bila 14,4, stala pa je cca 150 eur

nekdo mi je rekel, da pogreša pri tej novi makiti še udarno kladivo..., da ga imajo že cenejše variante

jaz ga do sedaj nisem pogrešal ker imam za vrtanje v zide... makita udarno kladivo in tudi bosch ki ima udarno funkcijo...

LP

fikus_ ::

pobcc ::

Če Lidl oz. Hofer v kratkem ne bosta imela spet na polici, bom primoran kaj drugega kupiti. Lahko kdo kaj priporoča v tem cenovnem rangu cca 40€ ?

2x'=2 ::

pobcc je izjavil:

Če Lidl oz. Hofer v kratkem ne bosta imela spet na polici, bom primoran kaj drugega kupiti. Lahko kdo kaj priporoča v tem cenovnem rangu cca 40€ ?


Pojdi v kak Hofer/Lidl, gotovo imajo še kakšnega od preteklih akcij.

romex ::

Zadnjič sem v lidlu v kočevju videl 18v udarni vijačnik na polici.. Mislim, da je bil en kos. Cena aa malo višja kot 40e, če me spomin ne vara. Poglej v preteklih reklamah kateri model je bil in pokliči v trgovino.. Itak lahko preverijo če je še kje kakšen na zalogi.

Sc0ut ::

fikus_ je izjavil:

SCOUT: mogoče pogledaš za obnovo baterij.

https://www.akumulator.si/katalog/556/o...

https://ebatt.si/si/138-obnova-baterij

https://www.robeks.si/default.asp?mid=s...

Prvi trije zadetki na guglu.


Hvala
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

stara mama ::

Sc0ut je izjavil:

Kje pa kupujete baterije. Rabim dewalt de9094 pa so original kar drage. Obstaja kaksbe ok nadomestne?

Ni-Cd baterije na poceni vrtalnikih sem zamenjal za LiPo 4000mAh baterije.
Vrtalnik žene, kot da mu je zadnji dan na svetu!
Seveda se zraven zavedam nevarnosti teh baterij in z njimi ustrezno ravnam.

mailer ::

urosh je izjavil:

@floyd1 - sraufarca seveda ima lucko. Bormasina nima lucke - ki pa je iskreno niti ne pogresam.

Evo en random posnetek:

Katera funkcija pa je to da zavijači take vijake? Slišat je kot udarni moment kot pri pištolah za vijake na platiščih.
Kaj pomeni dtd v videu? In kaj pomeni BL?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

romex ::

prav slišiš. to je udarni vijačnik.

DTD je serija, BL pomeni BrushLess (brezkrtačni motor)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

SaXsIm ::

Milwaukee
Če hočeš nekaj lahkega za v roke, predlagam da razmisliš o uporabi. Sam imam 12V mašinco z linka za vijačenje, večino vrtanja in obdelavo lesa. Imam pa tudi M18 serijo (prav tako Milwaukee), to je pa že res oreng zadeva, ima tudi udarno vrtanje, ampak je za manjša opravila pretežka, tako da raje uporabljam M12. Ti pa res priporočam Milwaukee, sem uporabljal razne Makite, pa so sicer tudi OK, ima pa Milwaukee boljši P/P za moje pojme.
SaXsIm

romex ::

Makita, Milwaukee, DeWalt.. Kupiš kar ti je všeč, bistve razlike med temi tremi itak neboš opazil, ker je vse troje profi. Vzemi 18V serijo, baterije pašejo v vse mašince.

romex ::

Kolegu bi za rojstni dan kupili wireless kotno brusilko. Ker še ima vrtalnik/vijačnik od parkside je smiselno da mu kupimo parkside, da bo imel na enih baterijah oboje.


Lahko kdo potrdi, da pašejo 20V baterije iz zelene serije na parkside performance (črna brushless serija orodja).


Konkretno gledam tole.


https://www.lidl.hr/hr/letak/lidlove-ak...

errhec ::

Na baterijah (zelene serije) mora biti označeno x20 da je kompatibilno.
dd

predator88 ::

Pozdravljeni! Kupil sem baterijski udarni vrtalnik Dewalt DCD 796P2 in zadeva je odlična. Imam pa vprašanje in seveda za tiste ki ga imate,če tudi pri vaših baterija ni nekako fixsno vpeta saj vse deluje vendar se baterija giblje tam ene 2-3 milimetre in mi ni jasno ali je to dejansko tako ali se naj obesim na garancijo! Lp

matobeli ::

mamo v firmi precej dewalt orodja, upam da se spomnim v pondeljek in pogledam kako je. Če me pa spomin ne vara bi moglo bit kakšen mm lufta, 3 se mi zdi preveč.

Gambino ::

predator88 je izjavil:

Pozdravljeni! Kupil sem baterijski udarni vrtalnik Dewalt DCD 796P2 in zadeva je odlična. Imam pa vprašanje in seveda za tiste ki ga imate,če tudi pri vaših baterija ni nekako fixsno vpeta saj vse deluje vendar se baterija giblje tam ene 2-3 milimetre in mi ni jasno ali je to dejansko tako ali se naj obesim na garancijo! Lp


Ja to je pač Dewalt. Pri Makitah tega ni. Je narejeno tako kot je treba.

matobeli ::

Kerih, a unih iz zgodnjih 2000? Ker danes je v enakem cenovnem razredu vse isti klump.

dewalt:
fleksarca 1mm
vijačnik 1mm
udrano kladivo, pomoje ravno DCD 796 2-3mm
bormašina 2mm
motorka 2-3mm
nitkarca 2mm

verjetno celo manj, ker je težko na uč zmerit a je 1.5mm al 2.

romex ::

Gambino je izjavil:

predator88 je izjavil:

Pozdravljeni! Kupil sem baterijski udarni vrtalnik Dewalt DCD 796P2 in zadeva je odlična. Imam pa vprašanje in seveda za tiste ki ga imate,če tudi pri vaših baterija ni nekako fixsno vpeta saj vse deluje vendar se baterija giblje tam ene 2-3 milimetre in mi ni jasno ali je to dejansko tako ali se naj obesim na garancijo! Lp


Ja to je pač Dewalt. Pri Makitah tega ni. Je narejeno tako kot je treba.



to ni res, tudi makita ima to... pri makita orodju višje serije je ohišje zasnovano tako, da je spodnji del npr vijačnika vpet posebej na gumijasti puši katera diha in s tem podaljša življenjsko dobo bateriji in vezju v njej.

floyd1 ::

romex je izjavil:

Gambino je izjavil:

predator88 je izjavil:

Pozdravljeni! Kupil sem baterijski udarni vrtalnik Dewalt DCD 796P2 in zadeva je odlična. Imam pa vprašanje in seveda za tiste ki ga imate,če tudi pri vaših baterija ni nekako fixsno vpeta saj vse deluje vendar se baterija giblje tam ene 2-3 milimetre in mi ni jasno ali je to dejansko tako ali se naj obesim na garancijo! Lp


Ja to je pač Dewalt. Pri Makitah tega ni. Je narejeno tako kot je treba.



to ni res, tudi makita ima to... pri makita orodju višje serije je ohišje zasnovano tako, da je spodnji del npr vijačnika vpet posebej na gumijasti puši katera diha in s tem podaljša življenjsko dobo bateriji in vezju v njej.

To sem tudi jaz opazil - a le pri majhni baterijski vrtalni "štemarci". Ampak - kot si povedal - gre za poseben del pred baterijo, ki ni fiksen. Tiste "sanke" za baterijo pa nimajo "lufta" praktično nič. V smislu, da bi baterija "plesala" v njih. Tudi po 6 letih domače uporabe ne.

romex ::

Še link kjer možakar jasno pove in pokaže za kaj gre.

Na posnetku spodaj od 3.37 naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

Aramis ::

Zdravo, mene pa zanima kako se kaj obnese baterijska fleksarca od makite? Gledam DGA452Z https://www.mimovrste.com/kotni-brusiln...

romex ::

Tale je bolj entry level. Baterijo sprazniš zelo hitro, ker ni brushless.. Jaz bi še malo dodal in vzel nekaj boljšega. Npr DGA517 ali nekaj podobnega..

BRBR ::

Zdaj je crknilo kar sem imel. Bilo je 50 EU, ampak majkemi, tole je isto, za 4x keša:

reality beton bosch check 11:16
GSB 18v 50

1. Tip razlaga o (A) GSB 18v 50 in trdi da pa (B )GSB 18v Li so pa jajca od kitajca ?
v Merkurju je trenutno A:B +/-200:160 EUR. Neki paketi z baterijami po 2000 MaH
Kdo kaj izkušemj s tema dvema ?

2. Ali obstaja kaj boljšega v tem cenovnem rangu glede vrtanja v beton ? Tole je za lego kocke vrtat.

3. Merkur je glede info katastrofa, kot bi kuharico klical, ali imata ti dve vrtalki blokado motorja ali ne ?
i.e., ko nehaš vrtat se aksa ne suče nikakor.Plus je da lahko ročno do konca zaviješ vijak (imam eno tako mini bosch).
Trenutno tega nočem, fino bi bilo, da bi to lahko vklopil/izklopil, ali kaj takega sploh obstaja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

TheBlueOne ::

Jaz sem vzel tega, je bil dobre 60EUR, sedaj je drazji ampak bo verjetno slej kot prej zopet poceni.

https://www.amazon.de/gp/product/B09X5V...

Imam pa se dve 4Ah bateriji, sta bile slabe 60EUR v Bauhausu.

Vzel sem ga, ker potrebujem mocnejsega, imam pa nek ultimopoceni vrtalnik za katerega niti ne vem kje sem ga vzel. Za doma in da naredis hiso ali dve se mi vsi zdijo dovolj dobri.

Za profi delo pa bi verjetno prisegal na Hilti, ker imajo super kakovost. Je pa overkill za doma, ker z enim Hiltijem delas hise nonstop desetletje, pa vprasanje ce bo iztrosen.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198051 (6156) lopov
»

Akomulatorski vijačnik Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597105 (5352) floyd1
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12725854 (10135) Silici
»

Akumulatorski vijačnik / vrtalnik (prvo aku. orodje kasnejšega kompleta) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911508 (8930) BorutO
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812931 (8249) bozgo88

Več podobnih tem