» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
17 / 40
»»

lukesse ::

Evo pa še moj problem -

sem bol laik na tem področju oziroma čisti laik in upam, da se bo našel kdo,
ki me pripelje do željenega cilja

GRAFIČNA KARTICA JE: ATI MOBILITY RADEON 9700 Series

Želim medseboj povezati PC in TV

Kabel imam tak da ma na obeh straneh S-video in pa še dva za zvok - bananci rdečo in črno
ker Tv nima možnosti S-videa sem kupil še dodatek za priklop tega kabla v scart.

Zdej pa ko to naštimam skup in grem tam v propertiese na namizju
imam pol na monitorju lepo tk kot je skoz vse
na TV imam pa le sliko ozadja iz PC-ja.
Pa če na računalniku delam in pridem z kazalcem od miškedo konca monitorja mi nato preskoči na TV.

Rad bi pa gledal Divx filme na TV, pa po možnosti še kaj drugega delal na računalniku.
Ali pa vsaj filme gledal


Vnaprej hvala za pomoč

podtalje ::

V nastavitvah imaš nastavljeno na razširjen desktop (pol je monitor in druga polovica TV).
S trenutnimi nastavitvami lahko narediš tako, da z miško potegneš okno predvajalnika čez desni rob
in se bo pojavil na tistem zaslonu.
Lahko tudi preneseš ikone od programov na TV desktop.

Če pa hočeš isto sliko kot na PC, pa moraš vklopiti nastavitev Clone oz. nekaj podobnega, ker ne vem, kako točno se pri ATI to imenuje.

coleee ::

Nekaj napisanega v tej temi sem že prebral, toda nisem našel rešitve za moj problem.

Za povezavo TV in PC uporabljam S-video kabel, dvožilni audio kabel in pa scart adapter.
Zvok dela super, slika pa je črnobela. Uporabljam grafično kartico geforce 6600 in philipsov televizor star cca 2 leti. Kaj točno moram storiti, da odpravim moj problem?

Izluščil sem nekako dejstvo, da je potrebno izbrati PAL / B format, toda tega nisem nikjer našel. Res bi lepo prosil za pomoč.

P.S. Po možnosti brez dodatnih stroškov, ker sem že zgoraj omenjene kable kar dobro preplačal.

lp

Sade ::

Problem s tv out-om na GF7600GS in sicer je slika crnobela na s-video out-u ,kar je normalno , ko pa dam composite ( kar je pri prejsnji gforce2 mx440 delovalo!!!!!!!!!!!!) na tv-ju ni vec slike. Any ideas, preverjeno ze vse nastavljen na pal-b, je pa prikljucen na scart-u stare tv od gorenja.

Dodano: po namestitvi driverjev iz cd-ja ,ki je bil prilozen se mi v twin nacinu takoj ko izberem composite video out pokazejo na tv barve potem pa slika zgine.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

andHoc ::

Problem je sledeč

Win vista business
Sliko na tv dobim ampak samo kot 2 namizje, ko predvajam video zadeva noče predvajat videa na full screen na tv.

Ali je problem v driverjih za geforce 6800 ali so problem winsi vista business

Nej mi kdo ki ima business pove ali mi to dela da vem kje iskat problem
...vse je relativno...

Enron x86 ::

Pozdrav. Se opravičujem, če je kdo že odgovoru na podobno vprašanje; nism se lotu brat vsega, ker je preveč. Vglavnem - prenosnik priključim na tv preko s-video priključka; slika je čista,ampak črnobela. Tako na računalniko kot na tv je barvni standard nastavljen na PAL. Z istimi nastavitvami na prenosniku sem se priklopil tudi na starejši tv, z uporabo pretvornika za scart, kjer so barve sicer bile, a je bila kakovost slike zelo slaba.
Kaj bi bilo lahko narobe?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

podtalje ::

Preveri, če imaš kje v nasavitvah možnost, da si priklopljen prek S-video.
Vseeno preberi prvo objavo na 1. strani te teme, če boš mogoče tam našel odgovor.

coleee ::

Pri meni pa se je pojavil nov problem. Najprej sem TV-PC povezal z s-video kablom in navadnim 1->2 audio kablom, zvok je deloval, slika pa je bila črnobela.

Nato sem namesto s-video kabla zadevo povezal s kompozitnim kablom (chinch) kjer slika dela odlično, za zvok pa sem uporabil isti chinch kabel, toda je prenehal delovati.

Ima kdo kakšno idejo?

coleee ::

Res bi mi zelo prav prišel kak dober nasvet.

podtalje ::

Da na S-videu ni bilo barvne slike, je možno, če imaš v nastavitvah nimaš nastavljeno PAL-B.

Zvok je načelno neodvisen od signala za sliko, tako da zaradi zamenjave kabla ne bi smel prenehati delovati zvok.
Ena možnost bi bila, da si priklopil kompozitni izhod na en vhod (npr. AV-1) na TV-ju, zvok pa na drugega (npr AV-2).

coleee ::

Hja za povezavo uporabljam scart adapter v katerega sem vklopil rdeci in beli kabel, na drugi strani pa sem dal kabel v zvočno ( torej zeleni izhod ).

podtalje ::

Ali je video prav tako priklopljen na isti SCART?
Ali si imel pred tem tudi s-video priklopljen na isti SCART?
Ali če daš nazaj na s-video, ali se zvok pojavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

coleee ::

Da uporabljam isti scart in video je prav tako v istem scartu. Sem pa s-video kabel zamenjal za tega, tako da žal ne morem preveriti.

podtalje ::

Kot sem že rekel, je zvok neodvisen od slike in bi moralo delovati.
Preveri, če je kabel OK. Lahko tudi probaš namesto TV priklopiti na zvočnike, da vidiš če je zvok.

OFC ::

Hud problem...
Že mesece se mučim priklopiti pc na tv, žal brez uspeha. Povezavo imam preko S-VHS, grafično GeForce4 MX 440, tv CRT LOEWE... Mislim, da sem v nastavitvah vse lepo naredil (clone in podobno) vendar mi nikakor ne uspe dobiti sliko na tv, v bistvu pc niti ne zazna tv-ja.
Kakšna ideja? Tako daleč je prišlo, da sem pripravljen mojstru, ki mi to porihta plačati... pivo ali dva :) Resno..
LP

podtalje ::

Če ti driver ponudi možnost, da izbereš Clone, ponavadi to pomeni, da je tudi zaznal TV.
Lahko tudi, da je kaj narobe z grafično kartico. Sam sem imel podoben primer in je bil
dejansko problem, da je tv-out na grafični odpovedal.

Klemenn ::

monitor, samsung 19, katodni

grafična 6600gt extreme, nvidia gonilniki, tv out s-video peljan v tv na scart-adapter(ki razdeliideo in še ene par).

dva monitorja, cloniram, filme pa prek overlay-a peljem na tv-zaslon
slika je sicer na tv pripeljana prevelika, ampak pač na roke popravim robove.

do tle še nekako ok.

ko predvajam filme, bi rad, da se podnapisi prikazujejo na črnem traku spodaj. tile xvid-i itaq niso celozaslonski tko da mi ostane na vsakem robu (zgoraj,spoda) na tvju približno 5 cm. pa ne bi rad da se še podnapisi prikazujejo na isti površini kot je film, če pa je že prostor

se to da in kako?
v nastavitvah gomplayer-ja sicer je možnost da podnapise pelješ na overlay površino, ampak jz podnapisov ne vidm.
pravtako ne bsplayer

OFC ::

Kako pa ugotovim, če je problem v tv-out? Razen da kupim novega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OFC ()

podtalje ::

Da sprobaš, je edina rešitev, da si sposodiš grafično kartico, za katero veš, da dela tv-out.

Paramedic ::

Mogoče je že kje nazaj odgovor, ampak bo verjetno nekdo prej odgovoril, kot pa jaz našel ta odgovor.

Zanima me, kaj naj nastavim pri Radeon 9250, da mi bo na tv kazalo sliko, ko monitorja nimam priklopljenega. Rad bi nastavil, da bo slika na tv, potem ko odklopim monitor, ugasnem računalnik in ga nesem k tv-ju. Če se da še kako drugače, kot da monitor nesem k tv in tam omogočim tv out. Moralo bi že ob zagonu računalnika prikazat sliko na tv-ju.
End transmission.

DEFA ::

Pozdravljeni!

Lastim si prenosnika Dell Inspiron 6400/E1505, ki ima vgrajeno grafično kartico ati mobility x1400. OS - vista home premium naloženi najnovejši gonilniki. Ko povežem laptop na tv preko 4 pinskega s-video kabla na katerega priključim video kabl ki ga vključim v tv imam črnbelo sliko z enakim pretvornikom sem probal povezat laptop z tv-jem preko scart priključka slika črnobela potem sem nabavo 7 pinski s-video konverter kao za ati-jeve grafične da je barvna slika če tega uporabimi v katerikoli prej omenjeni varianti slike na tv-ju sploh ni. Vsi kabli ki sem jih testiral preverjeno delujejo. Edina varianta na kateri je bila barvna slika je da sem povezal laptopa na tv s kablom ki ima na obeh straneh s-video priključek ker pa žal večina le tega nima bi nujno potreboval rešitev ki bi mi omogočala povezavo ali preko scarta ali preko video kabla. V nastavitvah sem sprobal vse formate PAL in NTSC (al nekaj takega). Za kakršnokoli pomočse vam zahvaljujem.
[AMD Athlon 64 3200+ | 2 x 1024 Mb 400Mhz Patriot | MSI K8N Neo platinum |
Leadtek WinFast A400 TDH GF6800 |
WD 250 GB SATA II & Hitachi 120Gb 8Mb SATA | XASER III 1000 black & LC 550W]

podtalje ::

Praviš, da si s-video priključil na video kabel.
Video kabel je splošen izraz za vse kable, ki prenašajo sliko. Lahko malo bolj podrobno opišeš?

P.S. Si prebral prvo objavo v tej temi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

DEFA ::

povezal sem preko rumenega činč kabla. sem prebral vendar nič kar bi pomagalo :'(
[AMD Athlon 64 3200+ | 2 x 1024 Mb 400Mhz Patriot | MSI K8N Neo platinum |
Leadtek WinFast A400 TDH GF6800 |
WD 250 GB SATA II & Hitachi 120Gb 8Mb SATA | XASER III 1000 black & LC 550W]

DEFA ::

no če še ma kdo podoben problem kot jaz da je sprobal vse znane načine priklopa pc-ja/laptopa na tv (z vsemi možnimi priključki, konverterji, kabli itd.) pri tem pa imel črno-belo sliko tukaj je rešitev ki me je stala 5,42 Eur in 15 min časa :D evo link
http://www.camp0s.com/pc_related/svideo...

P.S. mislim da si ta stran zasluži da je dodana na začetek te teme.

LP
[AMD Athlon 64 3200+ | 2 x 1024 Mb 400Mhz Patriot | MSI K8N Neo platinum |
Leadtek WinFast A400 TDH GF6800 |
WD 250 GB SATA II & Hitachi 120Gb 8Mb SATA | XASER III 1000 black & LC 550W]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DEFA ()

podtalje ::

Imam tudi sam tako rešitev, sem pa dodal povezavo v prvo temo.
Drugače pa je priporočljivo, če se vmes veže še en 470 pF kondenzator.

Vseeno je vprašanje, če se splača sam to delat, ker se da dobiti kabel, ki ima na eni strani s-video vhod in
na drugi kompozitni izhod in uporablja isto rešitev, cena pa je tudi okoli 5 EUR.

Paramedic ::

Jaz imam kabel, ki ima na eni strani svhs+stereo, na drugi pa scart. Če s prenosnikom (Radeon 9000) povežem TV gor, prestavim na TV-ju na način svhs in mi kaže barvno sliko.
Če pa povežem z drugim računalnikom (Radeon 9250) mi pa nikakor ne pokaže slike. Če pa sem že z drugimi kabli in TVji kaj uspel, je pa samo črnobela slika. Edino s prenosnikom vse dela. Kaj še lahko poskusim?
End transmission.

Frenky ::

Prosim za pomoč, pa ne me takoj kurcat, zakaj nisem 17 strani te teme prebral, da bi našel odgovor, ker sem jih, pa nisem našel;)

V glavnem, imam Philipsov LCD 32PF5331 KLIK ter na compu grafično Radeon 9250. Računalnik sem na tv priklopil preko DVI v HDMI. Vendar se pojavi problem pri nastavitvi pravilne resolucije za TV. Če izberem kakšno izmed widerscreen resolucij imam pri manjših na TV črn rob (zgoraj in spodaj), pri večjih pa je slike večja od TV-ja (del slike ni viden). Ravno tako malo sumim, da je slika rahlo razpotegnjena po vertikali, ampak nisem čisto zihr. V Ati kontrol centru sem poskušal sliko razgetniti 'ročno' a se ne glede ali izberem monitor 1 ali 2 slika spreminja zgolj na računalniškem monitorju.
Slike na TV pa ne morem (oz. ne znam) raztegniti. Če izberem resolucijo v 4:3 formatu mi na TV 'izgine' možnost HD.

Zna kdo predlagati kako to rešiti? Povezavo comp-tv uporabljam izključno za gledanje filmov in nič drugega.

Hvala.

BozidarB ::

jaz mam tudi problem(čič)

TV sem uspešno povezal, barve so OK, edino resolucija me jebe. na 800x600 in večjih imam na tvju spodaj in zgoraj tak siv rob, torej neuporabljene pixle, če naštimam nižjo resolucijo kot je 800x600 mi pa slika zleze čez rob tvja. a se da to kje manualno nastavit in ne samo preko tistih ponujenih možnosti?

uf sploh nim vidu da imam enka problem kot tisti pred mano :)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

DriLL ::

zanima me če bi moja grafična podpirala to da bi gledal filme na tv ju, katere bi si cer nastavil na pc - ju?
ATI RADEON 9200
pa kak kabel bi za to rabil.. (tv kartico imam.. če je to kaka prednost)
v televizijo mi gre pa edino scart..
hvala.

Paramedic ::

Js sem rešil svojo težavo, ko je bila slika vedno črno bela.
Po različnih preizkušenih kablih, mi je barvno sliko dal kabel sestavljen iz scart adapter + kabel z rumenimi činči + kratki činč v svhs kabel. Problem je bil, da od sem imel tri kable činč v svhs, od katerih en ni pokazal slike, dva pa samo črnobelo. Pa sem nekje našel še enega, ki pa je dal barve. Slike ni pokazal niti shvs--scart kabel, ki ga tudi imam.

podtalje ::

@DriLL: V kolikor ima kartica S-video izhod, potem je izvedljivo. Za več informacij preberi prvo objavo te teme.

boldrick ::

En predlog za vse, ki bi radi priklopili PC na TV zaradi tega, da bi gledali filme ali poslušali glasbo, gledali fotke... Jutri grem kupit tole zadevo link Priklopite na PC preko USBja (deluje kot prenosni disk), naložite filme, glasbo, slike... Priklopite na katerokoli TV, stolp in predvajate. Dela tudi v avtu z priloženim FM transmiterjem (avtoradio ga ulovi kot radijsko postajo). Zadevca se mi zdi zelo uporabna. Jutri bom sprobal, tako da če koga še kaj zanima...

Frenky ::

@ boldrick

Ampak ta artikel ima že v nazivu 'brez diska'.

Si že sprobal? Daj poročaj, ker tudi mene zanima, kako se obnese.

boldrick ::

Frenky
Zadeva je brez diska. Disk kupiš posebej (katerikoli 2'5" disk). Sem sprobal. Res fajn zadeva! Naložil sem svojih 50G mp3-jev, filme divx in dvd, fotke. Povezal sem na TV in ojačevalec preko priloženih kablov. Stvar deluje BP, brez motenj in šumov. Ima priročen on screen vmesnik, upravljaš pa z priloženim daljincem. Edino pri podnapisih namesto č napiše e. š in ž delata. Pri glasbi je vse ok, moti me malo, ker ne moreš sestavljati playlistov, razen preko računalnika. Narejene pa lahko predvajaš. V avtu še nisem preizkusil. Če te zanima kaj konkretnega povej. Aja, cena je bila 85 EUR za ohišje, zraven sem vzel pa še 120g disk od Samsunga za 78EUR. Disk so mi zmontirali v ohišje in ga formatirali.

Frenky ::

Disk si kupil pri istem prodajalcu, ki ti ga je tudi vgradil in formatiral?
Saj glede CE kodiranja podnapisov, bo zihr kakšen firmware update.

Aja, tole za v avto mi ni čisto jasno; to imaš samo nekje v avtu, ter potem na radiu nastaviš pravilno frekvenco, in ti že bere to zadevo, ali kako?

Se pravi da je končna cena 85+78 €, da zadeva funkcionira? Saj tudi to ni tako pretirano, za to, kar ta naprava zmore.

podtalje ::

Tema je "PC na TV". Držite se teme, za direktna vprašanja uporabnikom pa lahko uporabljate tudi zasebna sporočila.
Nadaljnje off-topic objave bodo brisane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

pile81 ::

lep pozdrav, tudi sam mam težavo z pc-tv povezavo. na gf 6600gt mam povezavo preko chinca na scart in mi je zadeva funkcionirala... vse dokler mi niso prejšn teden prklopl kabel internet, zdaj pa se pojavlja to da je prihaja do motenj v sliki ko mam na tvju sliko iz pcja, ko pa izklopim kabelski priključek iz tvja se pa slika umiri in izbistri. učeri pa sem mel tudi serviserja iz kabelske pa mu ni blo nč jasn... reku je da je vse tak ko mora bit, ker je med modemom in vtičnico montirana galvanska ločitev mas... itd., skratka nč mu ni blo jasn, zanimivo je blo tudi ko sm gor prklopu drugo AV napravo ( recimo fotoraparat) slika ni mela šuma... potem serviser pač ni nič mogu zrihtat in me je kasneje klicu in je kao reku da je razmišlu da se vrjetno to dogaja zaradi tega ker tv ni ozemljen preko el. priklopa, rač pa, in zaradi tega preko kabelske tv vrže ozemljitev na pc.....NE VEM RES NE VEM kakešnikoli nasveti dobrodošli

podtalje ::

Poglej v temo: Brum na TV-ju?.

nikic ::

zdravo

js bi tud rabi mal pomoči
in sicer bi sliko lahko spravim na ekran od tvja samo tako da tv nastavim za primarni zaslon
rad bi pa imel na tv sliko hkrati pa tud na ekranu od pcja - če bi blo možno da bi lahko kaj druga delal

sem že dosti brel na forumu pa mi nikakor ni uspelo odnastavit teh overlay al pa VMR9 windowless zrihtat....
mam pa grafično : ATI rx1300 256 mb pa ma tv out.....

prosim za pomoč ... če pa rabite še kakšne podatke pa tud lahka napišem :d

lp niko

podtalje ::

Povej še, kateri predvajalnik uporabaljaš.

Thanatos ::

lep pozdrav. imam problem pri povezavi graficne kartice MSI 7600 GS AGP in televizije (gorenje, standard def). povezati sem poskusal Svideo > Svideo ter Svideo > Činč (composite) z adapterjem na graficni strani, vendar mi nikoli ni PC prepoznal da je povezan z televizijo.

V driverjih je pod "tools" moznost forciranja prepoznavanje TVja kar sem tudi uporabil tako da se mi je vklopila nova moznost nview v katerem sem nastelal dual display - Clone - Monitor + HDTV. Nato sem zagnal se TV wizzard v katere sem ustavil pravilne nastavitve vendar racunalnik se vedno ni poslal slike TVju.

Enako sem poskusal narediti tudi z VCRom in zunanjega composite izhoda. VCR takoj prepozna da je composite pravilno v njega vtaknjen zato tudi presalta na ta izhod vendar se vedno nobene slike.

naj se povem da s predhodnico te kartice, radeonom 9700, nisem imel problemov pri povezavi Svideo > Composite na doticen TV.

hvala za pomoc :)

edit: uporabljam Win XP SP2 in 93.71 driverje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

dezn ::

lohk se men pomagate? mam lcd tv matrix ´32 in je hd ready... me pa zanima zakaj mi noce kazat slike na 85Hz osvezevanja ceprov komp zaznava da ima lohk najvecje osvezevanje 85Hz!!! mam pa prkloplen na VGA kabel na graficno ATI Radeon EAX1950Pro in najnovejse driverje! ma kdo kasno resitev?

macgajver ::

Thanatos imaš ti navadno katodno gorenjevo tv ali hd televizijo.

Dezn
Če se prav spomnim ima x1950pro dva dvi izhoda in hdcp najbolš če reskiraš nekaj eurov za dvi/hdmi kabel neboš imel več problemov s herzi potem je digitalno 60hz basta. Še slika naj bi bila malo bolj ostra.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

dezn ::

evo prklopu na njega in razlika je vec k ocitna! thx

tanov ::

HEJ!
Zanima me če se da preko S-VIDEO kabla gledati samo z PC na TV ali je možno tudi obratno?

macgajver ::

Obratno je možno samo če imaš tv kartico. Grafična sliko pošilja samo ven.
tenstan krompir je pa zakon

tanov ::

Aha. Hvala!

acidek ::

Pozdravljeni pišem vam, ker sem čisto obupal s črnobelo sliko. Vse nasvete sem prebral in tudi upošteval, nabavil sem tudi konektor SVHS pa barve še vedno ne dobim. Slika pa je na TV popolnoma normalna vendar ni barv. Standard imam nastavlen na PAL-B poskusil sem tudi spreminjati vendar brez uspeha ;(( Imam pa grafično kartico GEFORCE 7300GT. Kaj lahko še sploh storim ?
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

podtalje ::

Malo bolj natančno opiši, kako imaš izvedeno povezavo med računalnikom in TV-jem (kakšen SVHS konektor si kupil)?

acidek ::

Se opravičujem ker sem tak čoravo opisal >:D Stvar imam preprosto priklujčeno preko s-video kabla vmes imam konektor s-video/činč in potem imam vklopleno skupaj v scart v rumeno luknjo. Poizkusil sem tudi ta konektor skupaj z svideo kablom priključit direkt v rumeno luknjo na tvju vendar prav tako ni duha ne sluha o barvi. :( Izhodni format videa imam nastavlen na s-video(vedno se prikaže slika) če pa prestavim na kompozitni pa nikoli ni slike... Prav tako pri vseh standardih PAL-B deluje slika povsem normalno.

ps: sumim tudi da je kaj narobe z svideo konektorjem na eni ali drugi strani pri zobkih, ki so zelo občutljivi, ali pa da je celo mogoče poškodovan izhod iz grafične kartice, to samo domnevam. Ali je razlika med s-video kablom na katerem je narisana dvosmerna puščica na drugem pa je narisana samo ena puščica?
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acidek ()
««
17 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219617 (9130) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610100 (9161) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458290 (7685) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513786 (3293) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505903 (4808) bbobst

Več podobnih tem