» »

Brum na TV-ju?

Brum na TV-ju?

Dodgeviper ::

Živjo
Vem da je bilo že nekaj tem o temu, a kaj ko mi iskanje nedela! tko da sem nekaj sam pogledal in nič najdel.
Stvar je običajna računalnik- zvok sem povezal
Z komponento, na kateri se pojav bruum?
Povezavo sem naredil tudi z VCR zvok in sliko, zadeva je ista. S tem da če v vcr izklopim anteno to zgine, in je vse ok.
Na komponenti nimam nobene antene vklopljene tko da nimam kaj izklopit?
Nekaj časa nazaj sem zasledil da se rabi nek filter?
A ga v postojni vrjetno nebom dobil, tko da me zanima če se da dobit kje v bližini BTC-ja:D tja najlažje pridem.
Pa še neki sliko mam povezano z S-video, zvok pa z nekim kablom 5m 8k je bila cena a ni nič pomagalo.;(
V big bangu naj bi mel neko reč od vivancota tko je bilo napisan na eni tem, par mesecev nazaj?
Sam iskanje nedela tko da nenajdem.

Prosim za nasvete

Hvala
Lp
  • spremenil: CaqKa ()

GregiB ::

Sem imel popolnoma enak problem, ki ga nisem in m+nisem mogel rešiti. Nato sem ugotovil, da ima moja mamaplata S/PDIF izhod (plata ASUS p4p800 Deluxe) in sem potegnil zvok od tega izhoda na Sony-jev ojačevalec (versterker...) na digitalni kompozitni vhod... in zadeva dela brez kakršnihkoli motenj...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Dodgeviper ::

Ja sm pomislu na to in sm tud kabel naroču 5m, upam da bo delal.
Sam problem še zmerom ostane pri vcr, oziroma nonstop vtikanje in iztikanje kar nebi hotel.
Hvala
Lp

milica ::

Lahko kupiš filter kot si sam napisal lahko ga pa tudi narediš. Rabiš samo 2 kondenzatorja, ki ju zvežeš, med kabelsko in vcr.
LP!

Dodgeviper ::

Kje kupim filter?
V ljubljani mislim, sam bi rad v taki trgovini kjer bo prodajalec znal o čem govorim, da nebo 8-O
Lp

Yanez ::

Fantje problem so mase, mase, mase.
PC je ozemljen. TV je pa ozemljen preko antene za CATV...
Stolp je pa verjetno tudi ozemljen preko CATV antene... ker verjetno poslušate preko CATV radio... potem pa hodijo plavajoči poteciali čez tvoj signalni kabel med dvema ozemljitvama pa to slišiš kot brum ali šum.
Če je to vzrok, potem samo malo anteno ven daj, pa more šum/brum izginiti... no nekaj ga je še zmeraj, če res temeljito prisluhneš (od PC-ja)

Rešitve:
1.)da odklopiš ozemljitev na PC-ju... (slaba ideja, ker moraš paziti, ker je monitor ozemljen posebej, če ima svoj kabel za v 220V vštekan, pa printerji so ozemljeni itd).
2.)galvansko ločiš antenski signal:
- dobijo se galvansko ločene vtičnice za TV (ona za v dozo)
- na en ferit se navijeta dva navitja pa med CATV in STOLP in vse špila
3.)galvansko ločiš NF signal iz SB izhoda
- vzameš ločilne transformatorje
- narediš galvansko ločitev NF signala z Burr Brown galvansko ločenimi ojačevalniki (najdražja rešitev)
Omnia mea mecum porto

Cuoresportivo ::

@ yanez: bi lahko malo po domače razložil, kak bi naredil rešitev številka 2. Kaj potrebujem ?
lep pozdrav(best regards)

podtalje ::

Če bo kdo slučajno še kaj iskal na to temo, lahko na googlu vpiše iskalni niz "ground loop" in
pojavilo se bo morje tem, ki obravnavajo ta problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

Frenky ::

Jaz sem iskal na googlu, vendar nisem ravno štromar. Še v slovenščini mi ni vse jasno;)
Bi mi lahko kdo bolj preprosto razložil, kako se da to z vtičnico za antenski kabel poštimat?

podtalje ::

Mislim, da je najlažja rešitev, da kupiš v BigBangu ali kakšni podobni trgovini kabel, ki ga priključiš
med antenski kabel in TV in odpravlja ta problem.
Imenuje se "Hum remover" oz. nekaj podobnega, stane pa nekaj čez 1000 SIT.

Slabost tega kabla je, da uporablja rešitev, kjer ima notri zaporedno zvezana dva kondenzatorja.
Sicer zadeva deluje, vendar pa nekoliko poslabša televizijski signal.

Frenky ::

Model v Big bangu mi je prodal tole.
Piše na njem Absorber TV/RD Anennenkabel, ali po angleško HQ Aerial lead.
Ni nič boljše. Zatrdil mi je, da je to to, kar iščem.

LoneWolf ::

Prodal ti je sicer kakovosten, drugace pa cisto navaden antenski kabel, malo bolj zasciten proti zunanjim motnjam. Ali ti ne znas povedat kaj bi rad, ali pa model nima pojma, kaj je to brum in zakaj nastane. Verjetno oboje.

Frenky ::

Jaz sem mu čist lepo razložil, kot ste mi tle napisali; kao ozemljitev pa to. Saj grem jutr nazaj z računom. Upam da dobim kar rabim.

pile81 ::

lep pozdrav, tudi sam mam težavo z pc-tv povezavo. na gf 6600gt mam povezavo preko chinca na scart in mi je zadeva funkcionirala... vse dokler mi niso prejšn teden prklopl kabel internet, zdaj pa se pojavlja to da je prihaja do motenj v sliki ko mam na tvju sliko iz pcja, ko pa izklopim kabelski priključek iz tvja se pa slika umiri in izbistri. učeri pa sem mel tudi serviserja iz kabelske pa mu ni blo nč jasn... reku je da je vse tak ko mora bit, ker je med modemom in vtičnico montirana galvanska ločitev mas... itd., skratka nč mu ni blo jasn, zanimivo je blo tudi ko sm gor prklopu drugo AV napravo ( recimo fotoraparat) slika ni mela šuma... potem serviser pač ni nič mogu zrihtat in me je kasneje klicu in je kao reku da je razmišlu da se vrjetno to dogaja zaradi tega ker tv ni ozemljen preko el. priklopa, rač pa, in zaradi tega preko kabelske tv vrže ozemljitev na pc.....zdej pa ne vem ker on mi je sicer predlagu da bi na podaljšku na katerem je vse prkloplen maso odklopo sam koker se moja strojniška logika na to zastop to glih ni dobr...KAJ NAJ NAREDIM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z elektriko oz. anteno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232134 (1489) andromedar
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418401 (5622) settler
»

LCD TV in izpad FID stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131691 (1372) techfreak :)
»

Tresenje slike ko se priklopim na kabelsko

Oddelek: Zvok in slika
143983 (3088) ttommy
»

Sumim da mi kabelska "prebija"..

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83008 (2637) noragoba

Več podobnih tem