» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
35 / 40
»»

m0LN4r ::

Iz fraj glave se spomnim starega LG, tam je bil hec pri hdmi(dvi) vhodu. Prestavil v hdmi2 in je bilo kul.
Potem na starem samsungu pa je trebalo prestavit sliko na "screen fit"
Na ta istem samsungu sem diral nastavitve za sliko, ampak se je izkazalo pozneje, da pri pisavi ni bilo kul. sm lepo resetiral.
Potem še maš scaling v windowsu, recimo win8 _če_ zazna TV potem nastavi to na 150% po defaultu.
Pa še za nvidio veliko ljudi ima zelo lepšo črno in kontrast, če nastavi na FUL RGB(0-255).
Pa jaz imam za TV nastavljeno v CP za grafo "no scaling", potem v windowsu 100%, na TVju pa "Just Scan"
-Vse ostalo zgleda slabše.

Zaupaj nam malo več informacij o TVju, model pa katere driverje in windowse imaš?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Poskusi z MPC in nastavi na DXVA (LAV) pa poročaj. To mora delat na tej grafiki z cpujem. Celo pa navaden FHD.
Drugače grafična dela normalno?


Očitno je bil problem hdmi vhod na TV-ju...zdaj dela ok.

puda ::

Ne vem če je prava tema, ampak imam problem. Kupil sem TV Lg 55UB850V sedaj pa ko hočem stremat iz računalnika stalno javi težavo, "Unstable connection" v nekaterih primerih vidim datoteke, ki so na računalniku, vendar ko jih hočem odpreti napiše ta error. Probal sem že s kablom in Wi-fi, prav tako sem probal z switchem, da bi obšel T-2 router in nič ni pomagalo.
Server na računalniku pa teče preko Nero MediaHome 4

Je kdo že imel podobno težavo?

Lonsarg ::

Ne vem, meni na LG dela tipi topi, imam pa program Servio. Brez kakršnihkoli dodatnih nastavitev, zgolj default. Probaj, če bo z Servio delalo je kriv Nero, če pa še vedno ne bo pa TV(unlikely).

puda ::

Hvala, deluje!

spyker123 ::

Jaz bi pa vprašal, kako povezati tv ( lg lb620v) in laptop? Vidim, da tv ima lan priključek ( rj 45), kaj pa to sploh pomeni? Da lahko gledam slike, video-e, ki jih imam na laptopu? Preprosto povežem tv in laptop z lan kablom in je to to?
Upam, da mi boste znali pomagati;)

draxler ::

zdravo :) koncno sem povezal racunalnik in tv in sedaj da bi na komot opravljal racunalnik iz postelje rabim novo tipkovnico,brezžicno seveda in kerne zelim kupiti tipkovnice in ko mi prispe ta tipkovnica domov ne zelim ne potrebnih problemov zato sledeca vprasanja:
-https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk... je dobra tipkovnica?
-najverjetneje nepomembno vprasanje vendar, racunalnik je ze nekaj let star vendar to najbrz ne igra vecje vloge?
-v opisu pise samo o laptopih, ampak najbrz tudi na namiznem racunalniku dela normalno

MacGyver141 ::

draxler je izjavil:

zdravo :) koncno sem povezal racunalnik in tv in sedaj da bi na komot opravljal racunalnik iz postelje rabim novo tipkovnico,brezžicno seveda in kerne zelim kupiti tipkovnice in ko mi prispe ta tipkovnica domov ne zelim ne potrebnih problemov zato sledeca vprasanja:
-https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk... je dobra tipkovnica?
-najverjetneje nepomembno vprasanje vendar, racunalnik je ze nekaj let star vendar to najbrz ne igra vecje vloge?
-v opisu pise samo o laptopih, ampak najbrz tudi na namiznem racunalniku dela normalno


Imam Logitech K400 za TV in dela zelo dobro. Starost računalnika nima večje vloge (sam imam 6 let staro matično).

NejcSSD ::

spyker123 je izjavil:

Jaz bi pa vprašal, kako povezati tv ( lg lb620v) in laptop? Vidim, da tv ima lan priključek ( rj 45), kaj pa to sploh pomeni? Da lahko gledam slike, video-e, ki jih imam na laptopu? Preprosto povežem tv in laptop z lan kablom in je to to?
Upam, da mi boste znali pomagati;)

Lan priključek je ponavadi za smart tvje, da jih omrežiš in potem brskaš po internetu prek tvja.

Za povezavo laptopa in Tvja pa bo recimo hdmi kabel.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

draxler ::

MacGyver141 je izjavil:

draxler je izjavil:

zdravo :) koncno sem povezal racunalnik in tv in sedaj da bi na komot opravljal racunalnik iz postelje rabim novo tipkovnico,brezžicno seveda in kerne zelim kupiti tipkovnice in ko mi prispe ta tipkovnica domov ne zelim ne potrebnih problemov zato sledeca vprasanja:
-https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk... je dobra tipkovnica?
-najverjetneje nepomembno vprasanje vendar, racunalnik je ze nekaj let star vendar to najbrz ne igra vecje vloge?
-v opisu pise samo o laptopih, ampak najbrz tudi na namiznem racunalniku dela normalno


Imam Logitech K400 za TV in dela zelo dobro. Starost računalnika nima večje vloge (sam imam 6 let staro matično).


hvala za odgovor :)

cegu ::

spyker123 je izjavil:

Jaz bi pa vprašal, kako povezati tv ( lg lb620v) in laptop? Vidim, da tv ima lan priključek ( rj 45), kaj pa to sploh pomeni? Da lahko gledam slike, video-e, ki jih imam na laptopu? Preprosto povežem tv in laptop z lan kablom in je to to?
Upam, da mi boste znali pomagati;)


TV in Laptop ne bo šlo preko RJ45 (Lan konketorjem). Tega imaš za internet, mogoče tudi za lokalno mrežo.

Če želiš videti sliko računalnika na TV-ju, potrebuješ HDMI ali VGA (ta bo brez zvoka).

Lion29 ::

da ne odpiram nove teme, upam, da je ta tista prava

Torej,

zelim zelo kvaliteten, 30"+, 4k monitor, ki bi mi trajal in dobro sluzil vsaj 5 let.


Gledal sem 4k monitorje, pa me ne prepricajo najbolj z matriko, zato sem uc (in upanja) vrgel na OLED TVje...

trenutno ima le LG zunaj spodbne OLED TVje in mene natancneje zanimata

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-hom...

in

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-hom...


a ima kdo kaksne izkusnje z uporabo teh TVjev kot racunalniski monitorji?

mene igrice ne zanimajo... eventualno bom monitor priklapljal na microsoft surface book

rabim predvsem za gledanje filmov/serij in seveda spletni razvoj (responsive... veliko browser oken odprtih hkrati in velik editor)

kaj mi priporocate?
ali veste, ce imajo ti TVji probleme z burn-inom?

anyone z izkusnjami?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

@Lion29, osebnih izkušenj z OLED "TV-monitorjem" seveda nimam, kot najbrž nihče tukaj in nasploh v Sloveniji.. Mogoče kakšni prodajalci v trgovinah. :S

Ampak kolkr spremljam burn-in več ni težava, kot tudi ne življenjska doba.. Kvaliteta slike, barve, vidni koti so izven tega sveta, tudi 4k@60Hz chroma 4:4:4 barve so podprte, AMPAK je še vedno LG, kar pomeni visok input lag, tam 50ms+, tudi na PC mode, kar je moteče že pri surfanju in nasploh pri premikanju miške.

Skratka, če lahko požereš ta lag, potem si good to go.

Sicer pa prihajata Samsung in Panasonic, tko da se obetajo boljši in cenejši OLED časi.

IMO ti je danes najboljša izbira Sony 43 ali 49 8300C serija, ki ima IPS, 4:4:4 chroma, sprejemljiv input lag in je non-PWM. Tole uporabljaš dve+ leti, potem pa na OLED, ki se bodo medtem izpopolnili.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

hvala

ja, mi tudi drugi pravijo, da je LAG precej motec

sam kupujem monitor (ali 2) ze 2 leti... in imam poln kufer cakanja... samsung bo baje komaj pozno 2016 ali early 17.... panasonic pa neki pripravlja ze kar nekaj casa pa se nic ni na vidiku... def. bi raje 40+ inch kot 50+, in def. raje flat...

uffa... me kr mori
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Sej pravim, vzemi omenjenega Sonyja..Nimaš kaj čakat. Dobiš super "4k monitor" za 1000€, ki ga čez 2 leti prodaš za 500€ in kupiš 4k OLED.. Tudi prišparaš na ta način, ker bodo takrat OLEDi cenejši, in jasno tudi kvalitetnejši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

kaj je downside tega sonyja?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Nima nekega minusa.. Morebiten IPS glow in glossy premaz mogoče, ampak to je prej ko slej zanemarljivo, ker noben monitor ne bo popoln, dokler ne dobimo 144Hz Gsync 8k OLEDa. :P

8500 in nekatere višje Sony serije imajo VA zaslone, kot tudi 2015 4k Samsungi, ampak ko sediš tako blizu velikega monitorja, barve hitro izgubljajo, ker pogosto gledaš pod kotom, zato ti je IPS boljša izbira, tudi za ceno malo slabšega kontrasta.

Skratka, gre za skoraj popoln "monitor". Sony je tudi edini (če se ne motim), ki ne uporablja PWM osvetljave, torej hitrega pulznega utripanja, ki lahko človeka moti (glavobol) in povzroča ghosting effect. 4k, ips, velik zaslon. Kaj bi še rad? ;)
Pa jasno potrebuješ novo Nvidia grafično kartico s HDMI 2.0 (torej gtx 950 ali višje).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Lion29 ::

mnja...sem preprican, da bo surface book kos nalogi :D

OK, pol sony it is...hvala za nasvet
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Surface book očitno nima hdmi 2.0, če prav googlam. Z display portom pa si nič ne moreš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Nope.. Tole je dobro samo za FHD resolucijo.. Za 4k in hdmi 2.0 potrebuješ aktivni dp-hdmi 2.0 pretvornik, ki pa še ne obstaja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

uff.... dayum...

Lion29 je izjavil:

uff.... dayum...


no, kolkr berem, sicer gre, ampak pol samo @30Hz... :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

DarwiN ::

Ja, 30Hz bi še znalo spustit skozi, ampak to je neuporabno.

Ostane ti PHILIPS BDM4065UC, ki je malo slabši v vseh pogledih, ampak še vedno kul.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

glede na inč:price je dražji :(

v cem pa se razlikuje, razen v velikosti? je panel slabsi?
philips mi ni nikoli disal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

MVA panel, PWM, pa kakšni občasni artifakti/ghosting.. Ampak dobiš pa boljši kontrast.

Imaš tudi iiyama LE4041UHS, ampak mislim da uporablja enak panel kot ta Philips.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

OK, na amazonu sem nasel
iiyama X4071UHSU-B1 ... je kaksna razlika med predlaganim in tem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Lion29 je izjavil:

OK, na amazonu sem nasel
iiyama X4071UHSU-B1 ... je kaksna razlika med predlaganim in tem?

Preveč vprašaš. Verjetno le kakšna kozmetična razlika, ker je cena tudi enaka, oziroma ga težko sploh kje najdeš v prodaji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

danes sem gledal v trgovini tega sonija
http://www.amazon.co.uk/Sony-KD-43X8307...

kot si mi predlagal Darwin, dela zelo lepo.. sem priklopil svoj laptop gor in je bil krasen... ima tudi enega boljsih upscalling-ov po besedah prodajalca.... edina skoda je, da nima DP porta :(



tak da mislim, da se bom moral kar za philipsa odlociti... za 2 leti bo dober

hvala za nasvete!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MarjanSLO ::

Lepo pozdravljeni,

prosil bi vas za mnenje. Ali naj za gledanje filmov in serij kupim TV (sedišče bi bilo od TVja oddaljeno 3,5m) ali projektor (razdalja med projektorjem in projekcijo je 5,2m ; sedišče pa bi bilo od projekcije oddaljeno 2,7m)?
- gledal bom le serije in filme iz računalnika, diska, USB, DVD ...
- YouTube
- glede zvoka ne potrebujem ničesar, saj je obstoječe zadovoljivo
- navadnih TV programov ne gledam (kakovost signala POP TVja me torej ne zanima)
- budžet: 500e ali še raje manj, če se izkaže, da za moje potrebe ni panike slabše zadeve vzet

Zakaj o tem sploh razmišljam? Ker me vse boli, če v postelji (=sedišče) gledam na laptopu :D

Mi lahko kaj svetujete? Iskrena hvala za pomoč!

Mpa70 ::

Pozdravljeni!
Imam nov PC Z proc. i5 6600 brez grafične kartice. povezal sem TV z hdmi na matični. Monitor je na DVI, TV na hdmi . Ko priklopim hdmi mi spremeni namizje se pojavi slika na TV in izginja se pojavi,izginja...
Kaj je krivo???
Hvala Lp

Alien123 ::

Jou.. mene sam zanima koliko je osveževanje če je grafična priklopljena na tv ( sony 50w815b ) preko hdmi-ja na gaming mode.. 60hz,120hz..?

Machete ::

Jou mudel.
60Hz
https://www.sony.co.uk/support/en/conte...

Tako da se ti splača dat na syncframe - on v igri, da se ti grafa ne matra brezveze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Ma vprasam k majo smesne imena za hz

jonystar ::

Na PC imam povezan TV in monitor. Zdaj pa me zanima a je možno naredit tako, da ko jest gledam kakšn film, kjer je slika na TVju, da se po nekem času avtomatično monitor sam ugasne, da mi ni treba na tipko prtiskat in ga tako ugašat.

Excavator ::

Imam PC priklopljen na TV z hdmi, zdaj pa me zanima, če je možno, da bi lahko ob pritisku nekega gumba ali kaj takega na monitorju videl tisto sliko, ki je na TV-JU? Sem že poskusil podvoji, a je monitor 4:3 in slika na TV se popači..

barocco ::

jonystar je izjavil:

Na PC imam povezan TV in monitor. Zdaj pa me zanima a je možno naredit tako, da ko jest gledam kakšn film, kjer je slika na TVju, da se po nekem času avtomatično monitor sam ugasne, da mi ni treba na tipko prtiskat in ga tako ugašat.

Če prav razumem, imaš kloniranoiz monitorja na TV-ju(gledaš film ipd..) in bi rad ,da se ti monitor izklopi med ogledom filma,ti pa naprej gledaš film na TV-ju naprej..
če je tAKO pojdi na kompu pod control panel-----)power options in si naštimj, da se monitor ugasne po recimo po 3 minutah ,medtem pa naprej uživaš v gledanju film na Tv-ju.
Tako imam jaz nastavljeno. slika


Če pa sem te narobe razumel pa sorry.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

jonystar ::

Pravilno si me zastopil, edino pozabil sem povedat, da imam nastavljeno na razširjen zaslon in ne na podvojen zaslon zato mi taka rešitev ne deluje.

legenda30 ::

Pozdravljeni,hočem povezati PC ter TV s HDMI kablom,na obeh je vhod HDMI ,pri TV(1,2,3HDMI),vse skupi povežem ampak mi na ekranu napise NO SIGNAL,na računalniko dam pri ločljivosti da zazna se kakšen ekran pa nic od tega,mi lahko kdo svetuje kako pravilno naredit???? Hvala:)

barocco ::

sam imam takole.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

NejcSSD ::

Js pa zvoka ne morem pretocit iz pcja na hdmi ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

NejcSSD je izjavil:

Js pa zvoka ne morem pretocit iz pcja na hdmi ?

Imaš proper hdmi izhod ali adapter DVI to HDMI?
Si nastavil v lastnostih zvočne kartice da je avdio hdmi privzeta naprava?

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Ja. Ko poskusam s pc nastavitev zvoka pognati test zvoka javi napako. Kabl je od digitusa, drazji.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Imaš proper hdmi izhod ali adapter DVI to HDMI?

NejcSSD ::

Tale kabel imam. Pc windows 10 in LG lcd tv 2006 letnik

https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/di...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

Bolj enostavno vprašanje, katero grafično imaš? Važno je na grafični da če imaš hdmi izhod, mora zvok delat na tv, če pa imš adpater dvi-hdmi, so pa problemi.
Si nastavil v zvočni pod "predvajanje" da je hdmi output privzeta naprava?

NejcSSD ::

To sem vse nastavil. Imam R9 280x in istocasno poleg hdmija zaseden se displayport - monitor
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MacGyver141 ::

A maš takole narejen?

NejcSSD ::

Imam ja. Pojma nimam kaj bi bilo. Iz macbooka s krajsim kablom avtomatsko zvok je ...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

Probaj za foro: na TV nastavi na hdmi in resetiraj PC (pusti tv na hdmi) in testiraj če mogoče dela zvok.

integral15 ::

Zdravo, kupil sem nov tv LG 55UH650V in ga hocem preko HDMI kabla povezati z namiznem racunalnikom da bom gledal filme itd.. in imam problem, tv ne zazna signala od racunalnika. Do sedaj sem imel tv od philipsa je delalo vse ok zdaj na temu novemu pa nikakor ne. Signal je 100% ker sm prklopu nazaj star tv in je takoj pokazal sliko. Tv ima 3 vhode HDMI poizkusu sm v 2 vhodih in je situacija enaka v 3 vhodu imam pa prikloplen soundbar ker ta vhod podpira HDMI ARC. Prosim pomoc. Hvala
««
35 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219510 (9023) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610072 (9133) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458258 (7653) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513717 (3224) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505844 (4749) bbobst

Več podobnih tem