» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
34 / 40
»»

Srachko ::

Imam grafično, ki ima VGA, DVI in HDMI izhod. Poleg televizorja sem dobil 5m kabla, ki ima na eni strai DVI na drugi pa HDMI, kar je odlično, če hočem igrati igrice na malo večjem zaslonu. Ni pa fajn, da moram potem vedno odklapljati monitor in priklapljati kabel od PC-ja na TV. V navodilih od grafične sem si ogledal, kako potekajo zadeve z dvema monitorjema, vendar pa nisem našel ali je mogoče hkrati imeti zaseden oz. priklopljen DVI in HDMI vmesnik. Rad bi imel monitor in tv povezano stalno, le da bi uporabljal le eno stvar naenkrat, se pravi, da mi nebi bilo treba odklapljati monitorja in početi ostalih ceremonij. Je to izvedljivo?
I can see clearly now, the brain has gone...

m0LN4r ::

Desni klik na namizju, "screen resolution" pa tiste nastavitve si sprobaval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Simen90 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, ali bi preveč obremenjeval NVIDIA GeForce 7800 GT grafično, če bi jo povezal z LED TV LG 42LN5400?
Ko sem brskal po specifikacijah, je grafična zmožna izvajati resolucijo televizije, ali je treba biti še na kaj drugega pozoren?

Prilagam specifikacije grafične in TVja:
http://www.cnet.com/products/nvidia-gef...
http://www.lg.com/us/tvs/lg-42LN5400-le...


Hvala za odgovore in LP!

BorutK-73 ::

Če imaš DVI to HDMI adapter, priklopi tako. Lahko tudi preko DVI z DVItoVGA adapter, ampak tam moraš potem še zvok potegnat iz zvočne kartice v TV. Glede resolucije verjetno ne bo problem. Meni ATI3450 dela ok tudi za FullHD(1080p) in je slabša kartica kot tvoja.

Simen90 ::

Hvala za hiter odgovor!

Danes bom šel kar kupit tale HDMI to DVI-D 24+1 adapter, pa bomo probali :)
Mi slučajno lahko kdo priporoča kakšen kvaliteten kabel? Tam do ene 20 EUR.

BorutK-73 ::

Adapterju se reče DVI to HDMI. Da ne boš kupil napačen adapter. Mislim da obstajajo HDMI to DVI in tak ti nebi pasal.
ta bo pravi:

Zgodovina sprememb…

Simen90 ::

Toliko, da se javim. Zrihtal sem vse, deluje brez problema, kupil sem pa kar kabel, ne adapter:
http://techtrade.si/product.asp?pf_id=0...

S tem, da naj tiste, ki bodo kupovali dotične kable v bodoče opozorim, da se jih da malenkost ceneje kupiti na (npr. ebay.co.uk) in ja, s poštnino vred.

BorutK-73 hvala za vso pomoč, LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Simen90 ()

BorutK-73 ::

Simen, samo da dela. Uživaj v HD.

japanac ::

Zdravo, da malo obudim temo.

Vidim, da je večina zadovoljna z uporabo LCD TV-ja kot nadomestek za monitor.

Sam razmišljam o:

http://www.nakupovanje.net/izdelki/avdi...

Ta cena se mi zdi naravnost smešna.

Zanima me če je kdo imel kakšne težave pri povezovanju Philipsa in PC-ja.

Sam imam sicer manj zmogljivo plazmo in sem zadovoljen.

Lp, J.

Map ::

Jaz mam pa problem, da imam preko HDMI kabla in z resolucijo 1920x1080 črn rob okoli slike. Na monitorju je resolucija 1680x1050, če nastavim tudi na TV tako resolucijo, pa je slika čez cel TV.

Okapi ::

Zanima me če je kdo imel kakšne težave pri povezovanju Philipsa in PC-ja.
Ne bi smel imeti nobenega problema. Televizorji so itak že nekaj časa v bistvu monitorji z vgrajenim tv-sprejemnikom in še kakšno dodatno elektroniko za izboljšavo slike (ki lahko malo pokvari odzivnost monitorja, ampak to moti samo najbolj zagrizene igračarje).

Razlika je seveda tudi v velikosti pik. 32" televizor ima 1920x1080, toliko, kot imajo pol manjši monitorji.

O.

Heavy ::

japanac je izjavil:

Zanima me če je kdo imel kakšne težave pri povezovanju Philipsa in PC-ja.




Na Ubuntu / ION platformi mi je delovalo v prvo brez problema. NA W7 / GTS 450 pa mi z začetka ni hotelo zaznati TVja, z nekajkrat priklopi/odklopi tehniko pa ga je zaznalo in sedaj brez težav uporabljam kot primarni monitor.

Ganon ::

Imam grafično kartico, ki žal nima HDMI izhoda, bi pa rad računalnik priklopil na TV. Naj kupim novo grafično kartico? PC iger ne igram. Gre tudi zvok preko HDMI-ja na grafični kartici?

hojnikb ::

dvi -> hdmi adapter si nabav..
#brezpodpisa

Ganon ::

Kaj pa zvok?

branc ::

Ganon je izjavil:

Imam grafično kartico, ki žal nima HDMI izhoda, bi pa rad računalnik priklopil na TV. Naj kupim novo grafično kartico? PC iger ne igram. Gre tudi zvok preko HDMI-ja na grafični kartici?


Da, zvok gre preko HDMI, ampak ne preko konverterja.

BorutK-73 ::

Zvok gre preko DVI to HDMI.
Če bi imel probleme z zvokom, preden zaženeš račuanlnik, na TV prestaviš na HDMI in bo zvok. Delam že tako 4 lete z adapterjem.
Kasneje v predvajalniku ki ga uporabljaš za filme, glasbo nastaviš privzeto zvočno na HDMI audio od grafične.

Zgodovina sprememb…

akanalec ::

zdravo

Rad bi povezal prenosnik(VGA m) na Tv(HDMI)

Kaj rabim? Obstaja za to 1 kabel ali je potrebno kombinirati?

hvala

Okapi ::

Rabiš nov prenosnik;)

Samo s kablom ne bo šlo, potrebuješ video-pretvornik.



O.

m0LN4r ::

Z vga na HDMI, recimo FullHD TV boš dobil megleno, neostro sliko. HD film, če ga boš takole gledal, bo zgledal isto, če bi gledal divx.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BorutK-73 ::

akanalec je izjavil:

zdravo

Rad bi povezal prenosnik(VGA m) na Tv(HDMI)

Kaj rabim? Obstaja za to 1 kabel ali je potrebno kombinirati?

hvala

Raje priklopi na VGA na TV-ju, zraven pa še zvok.

vilonja ::

Procesor: Intel Core2 Duo T8300 (2,4 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 800 MHz FSB)
Delovni pomnilnik: 2 GB DDR2, 667 MHz
zanima me a je to dovolj močan prenosnik za predvajanje hd filmov oz. kot naprava za prejemanje streamanih hd datotek

IcyFox ::

Pozdravljeni, imam prenosnik Lenovo R500, z procesorjem Intel Core 2 Duo P8400, 2GB Rama in integriarno grafično. Prenosnik bi rad povezal na TV, da bi lahko gledal Voyo. Kaj bi bilo treba nadgraditi? Je dovolj samo RAM?

IcyFox ::

Lonsarg ::

Če lahko mobiteli za 50€ komot predvajajo sliko na TVju, potem vam je lahko jasno, da tehnične omejitve ne obstajajo. Z izjemo tega, da mora imeti PC dva video izhoda, če hočeš monitor in TV hkrati;)

Najmanj problemov imaš z clone in isto resolucijo na monitorju in TVju. Če tega nimaš, potem ti za kvalitetno sliko ne preostane drugega kot extended view, kjer ima vak monitor svoje namizje.

m0LN4r ::

 Acer P8400 / 4GB / hdmi - hdmi / zaprto na polički zgoraj

Acer P8400 / 4GB / hdmi - hdmi / zaprto na polički zgoraj

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IcyFox ::

ampak zakaj potem yt in voyo laggata, clone je brezzveze uporabljati ker je slika čisto majhna na tv, uporabljam način samo projektor (TV)

hočem pa samo tv, da se razumemo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

m0LN4r ::

Kakšna grafična pa je v tvojem? V temle na sliki je 9700m GT in dela vse BP.
Mogoče te software muči in nastavitve kake.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IcyFox ::

Mobile Series 4 Intel Extreme chipset...

neka integrirana zadeva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

WallSreet ::

Dobro jutro.

Imam eno vprašanje glede smart tv-ja in ai bom kar tole temo sposodil. Imam samsung tv, ki ima tisto smart hub funkcijo...

Zanima me, ko se povežem recimo s T2 ali pa recimo belkinom ali lahko potem ko je povezava že uspostavljena dejansko delam na tvju se pravi brskam po netu gledam youtube posnetke kljub temu da recimo nekdo na računalniku igra igrice? Se pravi zanima me ali to ne bo vplivalo na tistega ki sedi na računalniku. Se pravi tv in računalnik nista povezana in lahko jaz recimo nemoteno gledam youtube posnetke brat pa igra igrice in nemoteno brska po netu?

Hvala za odgovore...

Lonsarg ::

Čisto identična situacija, kot če bi imel dva racunalnika ane... In pr meni en komp gleda youtube, en špila igrce, en pa vleče torebte omejeno, seveda vae odvisno od linije...

WallSreet ::

Rabil bi še malo pomoči.

Glede Smart Huba me zanima ko zahteva tam geslo mi ponudi T2 in Belkin in izberem T2 vendar me potem ne poveže. Zdaj me zanima ali moram eno izmed teg dveh naprav
, http://ts.sdn.si/api/telefoni/43364 povezati z TV-jem??? Sicer tista druga slika je siolov sam nima siolovega ampak je isti izdelek...

Zanima me kaj ena in druga stvar pomeni? Zakaj je tista črna škatlica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

Bi mi lahko nekdo odgovoril na zgornjo vprašanje....

WallSreet ::

Zakaj mi noče povezati televizije in T2? Ko tam vpišem tisto geslo za T2 (btw koliko znakov ima? Je možno da vsebuje 9 znakov? 6 številk in 3 črke...)

Potem ko to geslo vpišem in začne z povezavo mi je ne odpre in na to napiše naslednje:
Povezava z brezzičnim omrežjem ni mogoča.
Poskusi znova potem ko opravite naslednje:
-poskrbite, da je brezično omrežje vklopljeno, ter ga na to izklopite in ponovno vklopite
-če ima brezzično omrežje geslo, ga popravite.

Spodaj pa mi ponuja tudi: nastavi IP (zdaj imam pri tem same nule)

Oziroma ko odprem nastavitve mi ponudi:
Naslov IP
Maska podomrežja
prehod
strežnik DNS

pri vseh štirih imam zraven 0.0.0.0. Kjer bi moral vpisati določena gesla kjer pojma nimam katera so ta gesla.

BTW: če mi lahko še kdo pove kje je ta strežnik DNS oziroma kaj je to sploh?

Hvala za pomoč. Sam se ne spoznam na te stvari čisto nič...

BorutK-73 ::

Nastavit WiFI brez gesla na routerji da vidiš če se bo TV sploh povezal.
Preko Lan kabla dela?

brane2005 ::

Živjo !
Ne bi vam hotel pokvariti novoletnega praznovanja,a vseeno vam bi želel predstaviti mojo težavo.

PC imam priklopljen na TV z HDMI kablom.Ko želim gledat film iz računalnika,bi želel,da mi na PC-ju in na TV prikaže film z tonom.Sedaj imam to samo na PC-ju,na TV-ju pa ne.Imam TV Sony
in grafično kartico Gigabyte GV-N550.Sem že vse nastavitve isprobu pa nič.Imam Windows 7 64 bit in nove driverje.
Ali mi prosim kdo lahko da kakšen nasvet? Hvala vnaprej

vilonja ::

Še nekaj me zanima. Prijatelj mi je predlagal popcorn hour (250 eur), pa me zanima če se ga splača kupit, ali ima enake možnosti kot xbmc, torej direktno streamanje, vlećenje torrentov. Pomembno mi je, da lahko direktno film v hd/fullhd streama na optiki, kzraven pa še podnapise samodejno iz podnapiso.net povleče.
Ali popcorn hour to ima.
Hvala za odgovore.

1DBK ::

Pozdravljeni
ali mi lahko kdo od vas "mojstrov" prosim pomaga pri sledečem vprašanju. Imam povezan prenosnik preko HDMI kabla na moj TV, tako lahko gledam filme serije oddaje itd. katere sem download-ov na prenosnik. Moje vprašanje pa je ali je mogoče te downloadane zadeve posneti na videorekorder ne na dvd ampak na dobro staro vhs kaseto? Če je to mogoče, kako potem poteka priključek, kakšne kable potrebujem in kako jih moram povezati.

Hvaležen sem vam za vsak nasvet in vsako pomoč.;)

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1DBK ()

BorutK-73 ::

Priklopi VCR na TV z scart, na VCR nastavi da snema signal iz AV1 in probaj snemat.

VCR - videorecorder

PS
Zakaj bi sploh počel to? Moj VCR je že par let v škatli.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Da si sposodim temo...

Imam povezan pc na tv s dvi/hdmi kablom in imam kar nekaj bugov. Včasih težave z zvokom(navkljub nastavitvam dobim zvok samo iz pc-ja), prenos iz monitorja na tv zaslon ni tekoč, kar nekaj časa potrebuje da se vsebina zažene, na začetku popačena slika, včasih pa slika utripa med gledanjem neke vsebine. Morda prešvoh hardware?

Hvala

m0LN4r ::

Napiš kakšen hardware.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Torej sistem je:

Intel E8400 3 Ghz
Radeon 6700 2GB
4 GB rama
MSI P35

Ja vem, švoh :D

m0LN4r ::

Poskusi z MPC in nastavi na DXVA (LAV) pa poročaj. To mora delat na tej grafiki z cpujem. Celo pa navaden FHD.
Drugače grafična dela normalno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dellček ::

živjo.
Imam en problem. imam grafično ati radeon hd 6950 gddr5 2gb, ki jo imam prek hdmi povezano na Philipsov lcd tv.
Ločjivost display-a je 1920x1080. je pa problem ker so vse črke nerazločne, vse skupi malo megleno . prek vga je slika čista ni pa u full HD. Mogoče kdo pozna zakaj ni slika razločna preko hdmi-ja? ali bi mogel povezati prek dvi-hdmi?

NejcSSD ::

Poglej če je v "overscanu" mogoče težava.
Najdeš v catalystu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dellček ::

sem probal in je isto...

m0LN4r ::

Preglej nastavitve na TVju za razmerje/velikost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dellček ::

tud sm že probal.

DarwiN ::

Cleartype si vklopil? Pa sharpness (ostrina) na TVju moraš običajno nastavit na 0.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dellček ::

oboje sm probal. vseeno hvala... mi je zmankal idej kaj naj še probam
««
34 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219508 (9021) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610072 (9133) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458258 (7653) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513717 (3224) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505844 (4749) bbobst

Več podobnih tem