» »

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

poweroff ::

Naletel sem na zanimiv in zenkrat (?) nerešljiv problem.

Iz Apple Maila bi rad izvozil e-pošto v Outlook na Windowsih.

Apple Mail omogoča izvoz map v MBOX format. Ta del je bil videti enostaven.

Na drugi strani se je sicer malce zakompliciralo, ker ne obstaja nek normalen brezplačen program, ki bi omogočil uvoz MBOX v Outlook. Najprej sem našel neke programe, ki "znajo" uvažati MBOX v PST, vendar se je izkazalo, da ne delujejo. Pregledal sem 12 aplikacij, ki se hvalijo (=lažejo), da so brezplačne, pa v resnici niso - po zagonu izvozijo npr. prvih 25 mailov, ali pa samo from in subject (brez body). Stanejo okrog 30 USD, pri nekaterih spletna stran za plačilo ni delovala, vsi pa so kot sem ugotovil med seboj povezani (morda je v ozadju celo isti avtor)... v glavnem, fishy in v to nisem šel.

Obstajajo tudi uvozni filtri iz MBOX za Thunderbid, ampak zadeva ni delovala (avtorji sicer pravijo, da so ti filtri experimental).

Potem pa sem našel aplikacijo, ki MBOX pretvori v EML. EML datotek neposredno v Outlook 2016 ni šlo uvozit, jih je pa mogoče uvozit v Thunderbird, od tam pa bi jih preko IMAP pushnil v Office365 Exchange.

No, zapletlo se je, ker se ugotovil, da štirih predalov ni bilo mogoče pravilno prenesti, oz. se je preneslo samo delno število mailov. Recimo iz predala, ki ima v Apple Mail 65438 mailov, sem uspel v Thunderbird na Windowsih uvozit 15411 mailov. Drugi predal jih imam 37373, uvoz je uspel samo za 14501. Itd.

Je morda težava v tej aplikaciji za pretvorbo iz MBOX v EML? Preskusil sem še eno In je bilo isto.

Po precej urah zafrkancije, mi je prišlo na misel, da bi exportani MBOX uvozil na drugem Mac računalniku.

Guess what?

Uvoziti je isto uspel samo delno število mailov.

Skratka, to je definitivni dokaz, da Apple Mail ni pravilno izvozil mailov. Izvoz sem večkrat ponovil, vmes sem dal Rebuild Mailbox - vsakič isto. ISTO.

Apple Mail ne izvozi mailov.

Kakšna ideja kako zadevo rešit?
sudo poweroff

jukoz ::

> Potem pa sem našel aplikacijo, ki MBOX pretvori v EML. EML datotek neposredno v Outlook 2016 ni šlo uvozit, jih je pa mogoče uvozit v Thunderbird, od tam pa bi jih preko IMAP pushnil v Office365 Exchange.

Kle si si odgovoril. A omogoča drag&drop pošt iz enega predala v drugega? Outlook ne pusti pri ActiveSync računih, pri POP3 in IMAP pa.
Sem pa prepričan, da tudi to ne bo delovalo za maile, ki manjkajo, ker jih ima verjetno zmešane pri sebi. Je bil do sedaj v uporabi IMAP? Lahko iz strežnika kaj dol potegneš. Če je Zimbra po mojih izkušnjah ne =)


Moram pa vprašati, zakaj na Outlook (katerikoli). Pri eni stranki (manjša pisarna) se mi dogaja, da se jim pst/ost fajli sesuvajo nekje med 1x na dan do 1x na 14 dni. Brez razloga, na povsem različnih PCjih. So pa okoli 60-70GB veliki in imajo ja, okoli 65438 in več mailov.

Še to - svetujem ti, da iščeš rešitve na googlu oz nekje, ker rant na slo-techu (v slovenščini) ti ne bo pomagal, te bo pa prikazal v negativni luči. Tvoje ***** čez Outlook v maju ni OK, si preveč javna oseba. Izpadeš kot da ne veš kaj delaš.

poweroff ::

Torej, če si prebral natančno, bi videl, da ne gre za problem Outlooka, pač pa izvoza iz Apple Maila.

Drag and drop ne deluje, čez noč je Apple Mail na IMAP uspel prenesti vsega nekaj čez 500 mailov.

Server je Zimbra, ampak ti maili niso na Zimbri, ampak na Macu (On my Mac). Treba jih je spraviti kamorkoli - na IMAP server, exportati, karkoli. Naprej bom že vedel kako.
sudo poweroff

jukoz ::

Razumem da so v Apple Mailu, ki pa ima tako kot vsak drug mail client, neko interno bazo za shranjevanje mailov. Če ne deluje izvoz oz deluje samo delno, je težava verjetno v tej bazi. Na koncu koncev lahko pogledaš kaj je v njej, verjetno je nek SQLite.

Drag&drop ti deluje, vendar počasi. To bo pomoje tudi edina rešitev. Jbga, cloud je super če imaš malo podatkov, pri veliki količini pa mrkne. Na telekomu so nam ponujali da pridejo s prenosnimi diski in postrgajo maile iz mašin in jih na roke naložijo na Office365. Nisem spraševal kako in kam =)

Če je obstoječi mail account IMAP in imaš dostop do Zimbre, jih lahko potegneš tam dol in greš naprej od tam. Odvisno v kakšnem formatu so na Zimbri. Verjetno bolj človeškem kot v zborkani bazi od mail klienta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

harvey ::

Kakšna ideja kako zadevo rešit?

Ponavadi take bedarije naredim preko IMAPa in si prenesem maile in mape. Ne delam izvozov.
1. kreiram account IMAP in potem nanj prenesem maile - enostavno skopiram (označiš in daš copy potem pa paste)
2. na drugem računalnika kreiram IMAP in potegnem maile.
3. potem samo še nastavim ustrezne nastavitve in maili so preneseni.

Odvisno seveda koliko mailov imaš in kakšen prostor na disku rabiš, da izvedeš to operacijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

poweroff ::

OK, še enkrat, čeprav sem že napisal.

Ti maili NISO na serverju, pač pa lokalno na Macu - "On My Mac".

Ja, lahko dam drag and drop mape v IMAP, ampak kot rečeno, v celi noči je uspel prenesti cca. 500 mailov in to na IMAP server, ki je postavljen lokalno, 10 m stran. Če prenesem kakšno manjšo mapo, deluje v redu (recimo 180 mailov je preneslo v kakšni minuti, dveh), pri veliki mapi se pa enostavno ustavi.

OK, jukoz, dal si dobro idejo. Pogledati interno bazo.

No, ta se pa nahaja v /Users/uporabnik/Library/Mail/V3/Mailboxes...

Notri so .mbox imeniki, ki pa vsebujejo podimenike, le-te pa potem EMLX datoteke:
/Users/uporabnik/Library/Mail/V3/Mailboxes/Arhiv.mbox/MojArhiv.mbox

OK, zdaj bom to skušal uvoziti v Thunderbird (ImportExportTools naj bi to znal). To je prvi korak. Potem pa preko IMAP v Outlook... Še eno vprašanje, ali obstaja kakšno (morda celo commandline) orodje, ki bi nalagalo EMLX datoteke na IMAP ali morda celo Exchange neposredno?

Še odgovor na vprašanje zakaj Outlook... firma je šla na Office365 cloud. In to je to.
sudo poweroff

poweroff ::

Update.

Tiste Apple Mail datoteke sem prenesel na Windowse in v Thunderbirdu zagnal ImportExportTools... ki pa ne delujejo, saj ne znajo uvozit EMLX datotek (čeprav pravijo, da ja).

Torej odprem Windows ukazno vrstico, ukucam:

for /R %x in (*.emlx) do ren "%x" *.eml


...dam še enkrat import, in voila! - dela. Sicer je zdaj en drug problem (sumim, da je bila Apple Mail baza dejansko okvarjena), ampak OK.
sudo poweroff

Invictus ::

Kar se tiče prenosa na IMAP, boš zgleda moral uvažati bloke z max 50 - 100 emaili. Vse ostalo dvomim, da bo IMAP protokol požrl...

Nekako mislim, da dela slabo z velikimi bulk spremembami ;).

Ti prenosi so vedno "pain in the ass". Celo med različnimi verzijami istega mail klienta... Zato sam puščam maile kar na Gmailu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoolBits ::

Če so težave z mailbox-i na mac-u to večkrat pomaga: https://support.apple.com/sl-si/guide/m...

poweroff ::

Sem rebuildal, večkrat, pa je isto.

Hmm, za IMAP obstaja kakšna skripta ali nekaj, kar bi delalo "one-by-one", črpalo pa bi iz Thunderbird baze?
sudo poweroff

videc ::

Tule imaš en možen odgovor: https://www.stellarinfo.com/blog/import...

poweroff ::

Ja, ta Stellar sem testiral, ampak je delal precej... čudno. Kot rečeno, kar nekaj takega softwera je, ampak dela pa v praksi pogosto precej drugače kot se oglašuje.
sudo poweroff

jukoz ::

Vsak EMLX file je svoj mail ali je več mailov notri? To lahko pogledaš z enim text editorjem oz less ali cat na macOS.

Če jih je več not, je lahko to problem zakaj ti jih ne loada na IMAP - ker se zatakne na enem od njih ker ga ne more prebrat. Mogoče razmisli o tem da bi velike fajle razdelil na manjše. Na koncu koncev bi to moral biti en text file.

poweroff ::

Nekaj sem jih pogledal, pa je videti, da so vsak svoj mail.
sudo poweroff

XS!D3 ::

Kaj pa drag and drop v Apple Mailu direktno na exchange račun (O365) namesto lokalnega imap serverja?

poweroff ::

Kot rečeno - v eni noči, je uspel prenesti cca. 500 mailov...
sudo poweroff

AndrejO ::

Izvozi v mbox, namesti dovecot imap in ga usmeri na mbox, skopiraj v outlook preko imap?

XS!D3 ::

poweroff je izjavil:

Kot rečeno - v eni noči, je uspel prenesti cca. 500 mailov...

Jaz sem razumel, da je prenesel 500 mailov v eni noči na IMAP, ne na Exchange račun.

poweroff ::

Ne, iz IMAP-a na Exchange je uspel prenesti 500 mailov v eni noči... :(
sudo poweroff

MrStein ::

poweroff je izjavil:


Torej odprem Windows ukazno vrstico, ukucam:

for /R %x in (*.emlx) do ren "%x" *.eml


...dam še enkrat import, in voila! - dela.

Torej je problem (uvoza) rešen?

EML datoteke sicer zna tudi Outlook (vsaj verzija 2013) odpreti. Kako je z bulk importom, pa ne bi vedel.

Kot je nekdo rekel: za podatke je baza, ne pa fajli... :p
(žal se tega marsikje ne držijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375264424 (9355) Matko
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174808 (1247) markhenry
»

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161835 (1073) markhenry
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699723 (7148) [BISI]
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710272 (10272) Gandalfar

Več podobnih tem